Egyéni sakk bajnokság Kéthelyen

Egyéni sakk bajnokság Kéthelyen   A Somogy Megyei Ifjúsági Grand Prix Versenysorozat 1. fordulóját rendezték meg  Kéthelyen. Ebben az évben az AX borászat konferencia terme adott otthont a rendezvénynek, melyre több mint 80-an regisztráltak be. 3 korcsoportban versenyeztek a résztvevők, akiknek a sportszerű versenyzését Kiss Attila országos versenybíró felügyelte. A lebonyolítás menete 7 fordulós svájci rendszer szerint ment 20-20 perc órahasználattal, a FIDE rapid szabályai szerint. Öröm volt látni, hogy a felnőttek mellett, nagyon sok gyerek is...

read more

Tbilisi GP Ends With Six More Draws, Tomashevsky Glorious Winner

Tbilisi GP Ends With Six More Draws, Tomashevsky Glorious Winner In the 10th round of the FIDE Grand Prix in Tbilisi all games were drawn. This worked perfectly fine for Evgeny Tomashevsky who secured the first place in the tournament with one round to spare. Tomashevsky has 7,5/10 points, keeping the unbeaten distance of 1,5 points ahead of the nearest follower Dmitry Jakovenko.       Final ranking Rank SNo. Name Rtg FED Pts Res. Vict SB Koya 1 6 GM Tomashevsky Evgeny 2716 RUS 8 0 5 42,00 4 2 8 GM Jakovenko Dmitry 2733 RUS 6½ 0 2 35,00 3½ 3 12 GM Radjabov...

read more

EICC 2015 Games Live

Schedule Sunday-Monday 22-23 February Arrival of participants Monday 23 February at 20:00 Opening ceremony Tuesday 24 February at 10:00 Technical Meeting Tuesday 24 February at 15:00 1st round Wednesday 25 February at 15:00 2nd round Thursday 26 February at 15:00 3rd round Friday 27 February at 11:00 4th round Saturday 28 February Rest day – A journey to the Dead Sea Sunday 1 March at 15:00 5th round Monday 2 March at 15:00 6th round Tuesday 3 March at 15:00 7th round Wednesday 4 March at 15:00 8th round Thursday 5 March at 15:00 9th round Friday 6 March at...

read more

EICC 2015 livestream

read more

Sakkpalota a nyíregyházi Kazinczyban

Nyíregyháza – A sakk egy logikai játék, megtornáztatja az agyunkat, végtelen kombinációval bír. Több lépésben előre gondolkodásra késztet, fegyelemre és figyelemre nevel, fejleszti a kreatív és logikai...

read more