2019 DECEMBER 21 SAKK MAGYAR KO: Ma sem dölt el, hogy ki nyeri a dontöt

2019 DECEMBER 21 SAKK MAGYAR KO: Ma sem dölt el, hogy ki nyeri a dontöt Almási Zoltán és Bánusz Tamás kózött A hátralévő fordulók napjai: december 13 (péntek), 16 (hétfő), 17 (kedd) , 19 (csütörtök), 20 (péntek),21 (szombat) ,22 (vasárnap)


A pénteki játéknapon a döntők mellett bronzmérkőzések is voltak.A férfiaknál Erdős Viktor-Ács Péter bronzmeccsen, ahol Erdős Viktor nyert 3:1 arányban. A hölgyeknél a 4 rapidparti nem hozott döntést (2:2), viszont a snellpartik igen,a villámjáték során Papp Petra bizonyult jobbnak, 2:0-ra nyert, így a szegedi lányé lett a bronzérem.


CHESS24LIVE

a DÖNTŐ RÁJÁTSZÁS

[Event “HUN KO-ch Men 2019”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.21”]
[Round “4.3”]
[White “Banusz, Tamas”]
[Black “Almasi, Zoltan”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A05”]
[WhiteElo “2621”]
[BlackElo “2691”]
[Annotator “TA”]
[PlyCount “63”]
[EventDate “2019.12.10”]
[EventType “k.o.”]
[EventCountry “HUN”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]

1. Nf3 Nf6 2.
g3 c5 3. Bg2 g6 4. O-O Bg7 5. c4 Nc6 6. d4 cxd4 7. Nxd4 O-O 8. Nc3 Qa5 9. e3 d6
{A39: Symmetrical English vs …g6: 4 Bg2 Bg7 5 Nf3 Nf6 6 0-0 0-0 7 d4} 10. Bd2
(10. h3 Bd7 11. Qe2 Rfc8 12. Rd1 a6 13. Bd2 Qd8 14. Rac1 Rab8 15. Nxc6 Bxc6 16.
e4 Nd7 17. Bg5 h6 18. Be3 {1/2-1/2 (41) Ding,L (2778)-Bacrot,E (2718)
Liaocheng 2018}) 10… Bd7 11. b3 Rfc8 {White is slightly better.} 12. h3 Rab8
13. Nxc6 $146 ({Predecessor:} 13. Rc1 a6 14. Re1 Qd8 15. Qe2 e6 16. Red1 Qe7
17. Nf3 Be8 18. e4 {0-1 (44) Bogosavljevic,B (2532)-Draskovic,L (2450)
Montenegro 2017}) 13… Bxc6 14. e4 Qd8 15. Qe2 Nd7 16. Rac1 a6 17. Nd5 e6 18.
Nb4 a5 19. Nxc6 bxc6 20. Rfd1 c5 21. Be3 Qc7 22. Qd2 Ne5 23. Qxd6 Qxd6 24. Rxd6
{Strongly threatening f4.} a4 25. bxa4 {Black must now prevent f4.} Rb4 26.
Rcd1 (26. Ra6 $14) 26… Bf6 $11 27. Bf1 Rxa4 28. f4 Nf3+ 29. Kf2 Nd4 $1 {
The position is equal.} 30. e5 Be7 31. Rd7 Rxa2+ 32. Rd2 {Accuracy: White =
60%, Black = 58%.} 1/2-1/2


[Event “HUN KO-ch Men 2019”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.20”]
[Round “4.2”]
[White “Almasi, Zoltan”]
[Black “Banusz, Tamas”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C42”]
[WhiteElo “2691”]
[BlackElo “2621”]
[Annotator “TA”]
[PlyCount “89”]
[EventDate “2019.12.10”]
[EventType “k.o.”]
[EventCountry “HUN”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]

1. e4 e5 2. Nf3
Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. Bd3 Nf6 6. O-O {C42: Petroff Defence: 3 Nxe5 and
unusual White 3rd moves} Be7 7. c3 O-O 8. h3 {White is slightly better.} (8.
Bc2 Bg4 9. d4 Re8 10. Bf4 d5 11. Nbd2 Bd6 12. Bg5 Nbd7 13. Qb1 h6 {1/2-1/2 (54)
Aronian,L (2765)-Mamedyarov,S (2764) Saint Louis 2019}) 8… d5 9. Bc2 Ne4 10.
d3 Nd6 11. d4 c6 $146 ({Predecessor:} 11… Nd7 12. Ne5 Nxe5 13. dxe5 Nc4 14.
Qh5 g6 15. Qe2 Re8 {1-0 (41) Okhotnik,V (2470)-Asanov,T (2392) Cannes 2006})
12. Bf4 Bf5 13. Nbd2 Bxc2 14. Qxc2 Na6 15. Rfe1 Nc7 16. Re2 Re8 17. Rae1 Bf8
18. Ne5 (18. Qb3 {seems wilder.} Rxe2 19. Rxe2 Qc8 20. Bh2 Ne6 21. Nf1) 18…
Qc8 19. Qb3 f6 20. Nef3 Rxe2 21. Rxe2 b5 22. Qc2 Qd7 23. Nb3 Re8 24. Nc5 Rxe2
25. Qxe2 (25. Nxd7 $2 {is the wrong capture.} Rxc2 26. Nxf8 Ne4 $19) 25… Qf5
26. Bg3 g6 27. Ne1 Nde8 28. Ned3 Bxc5 29. Nxc5 Kf7 30. f3 Ne6 31. Nd3 Nd8 32.
Kh2 Nb7 33. a4 a5 34. axb5 cxb5 35. b3 Qc8 36. Nf4 Qc6 37. c4 bxc4 38. bxc4
dxc4 39. d5 Qc8 40. Ne6 c3 41. Nd4 Nbd6 42. Nc6 Nf5 {Strongly threatening …
Qd7.} 43. Qc4 {[#] And now Ne5+! would win.} Qd7 {Black wants to play …Ne3.}
44. Qxc3 Qxd5 (44… a4 $15 45. Nb4 Nxg3 46. Kxg3 Qc7+ 47. Qxc7+ Nxc7) 45. Nxa5
{Accuracy: White = 42%, Black = 57%.} 1/2-1/2


[Event “HUN KO-ch Men 2019”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.19”]
[Round “4.1”]
[White “Banusz, Tamas”]
[Black “Almasi, Zoltan”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A45”]
[WhiteElo “2621”]
[BlackElo “2691”]
[Annotator “TA”]
[PlyCount “88”]
[EventDate “2019.12.10”]
[EventType “k.o.”]
[EventCountry “HUN”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]

1.
d4 Nf6 2. g3 d5 3. Nf3 c6 4. Bg2 Bf5 5. c4 e6 6. Nc3 Nbd7 7. Qb3 {D11: Slav
Defence: 3 Nf3 sidelines and 3…Nf6 4 e3 Bg4} Qb6 8. c5 Qxb3 9. axb3 a6 10. b4
Rc8 11. Bf4 h6 12. h4 Be7 $146 (12… Ne4 13. Nd2 Nxd2 14. Kxd2 Be7 {1-0 (68)
Berkes,F (2678)-Lodici,L (2463) Brixen Bressanone 2019}) 13. Nd2 Nh5 14. Be3 e5
15. dxe5 Nxe5 16. Bd4 Bf6 17. Nb3 O-O 18. O-O-O Rfe8 19. Rhg1 Bg4 20. f3 Bd7
21. Bh1 Nc4 22. e4 Be6 23. exd5 Bxd5 24. Nxd5 cxd5 25. f4 b6 26. Bxd5 Ne3 $2 (
26… bxc5 $1 $14 27. bxc5 Ne3 28. Bxe3 Rxe3) 27. Bxe3 $1 $18 Rxe3 {[#]} 28.
Rde1 $2 (28. Kd2 $1 $18 {[%cal Rd2e3]} Rce8 29. cxb6) 28… Rxe1+ 29. Rxe1 Nxg3
30. Bb7 Rc7 31. Bxa6 Bxh4 32. Re8+ Kh7 33. Rb8 bxc5 34. b5 {[%cal Bb4b5,Bb5b6,
Bb6b7][%mdl 32]} ({Don’t play} 34. Nxc5 Be7 $15) 34… Ne2+ 35. Kb1 {[#] Black
must now prevent b6!} Bg3 ({But not} 35… Nxf4 $2 36. b6 $18) 36. b6 Re7 37.
b7 Bxf4 38. Rc8 h5 39. Rxc5 g6 40. Rc2 Ng3 41. Rf2 Bc7 42. Rc2 {Hoping for
Rxc7!} Bf4 43. Rf2 Bc7 44. Rc2 {Rxc7! is the strong threat.} Bf4 {Accuracy:
White = 65%, Black = 59%.} 1/2-1/2



2019 december 20
A bronz meccsek férfiak

[Event “Magyar bajnokság, döntő”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.20”]
[Round “4.1”]
[White “Erdos, Viktor”]
[Black “Acs, Peter”]
[Result “1-0”]
[ECO “A06”]
[WhiteElo “2609”]
[BlackElo “2580”]
[PlyCount “80”]
[EventDate “2019.12.10”]
[EventType “k.o.”]
[EventRounds “4”]
[EventCountry “HUN”]

{15’+5″} 1. Nf3 d5 2. e3 Nf6 3. c4 c6 4. Nc3 a6 5. d4 b5 6. c5 Bg4 7. Qb3 Bxf3
8. gxf3 Qc7 9. a4 Ra7 10. Qa3 Rb7 11. axb5 axb5 12. Qa5 Qxa5 13. Rxa5 e5 14.
Na2 Nfd7 15. Nb4 exd4 16. exd4 g6 17. Ra8 Bg7 18. Nxc6 O-O 19. Na5 Rc7 20. Be3
b4 21. Bb5 Nxc5 22. dxc5 d4 23. Bf4 Rxc5 24. Bd3 Nd7 25. Rxf8+ Nxf8 26. Nb3 Rh5
27. Bg3 Ne6 28. Ke2 Bh6 29. Bc4 Nf4+ 30. Bxf4 Bxf4 31. h3 Kg7 32. Kd3 Be5 33.
Nc5 Rf5 34. Ke2 Bf6 35. Nd3 Be7 36. f4 Kh6 37. Ra1 Bd6 38. Ra7 Bxf4 39. Rxf7
Rxf7 40. Bxf7 Bd6 1-0

[Event “Magyar bajnokság, döntő”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.20”]
[Round “4.2”]
[White “Acs, Peter”]
[Black “Erdos, Viktor”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C24”]
[WhiteElo “2580”]
[BlackElo “2609”]
[PlyCount “85”]
[EventDate “2019.12.10”]
[EventType “k.o.”]
[EventRounds “4”]
[EventCountry “HUN”]

{15’+5″} 1. e4 e5 2. Bc4 Nf6 3. d3 Nc6 4. Nc3 Na5 5. Nf3 Nxc4 6. dxc4 Bb4 7.
Qd3 Bxc3+ 8. Qxc3 d6 9. Qd3 b6 10. Bg5 Bb7 11. Nd2 h6 12. Bh4 g5 13. Bg3 Nh5
14. O-O-O Qf6 15. f3 Qe6 16. b3 Rf8 17. Nf1 f5 18. Ne3 fxe4 19. fxe4 Nf4 20.
Bxf4 exf4 21. Nd5 O-O-O 22. a4 Qe5 23. Kb1 Rde8 24. Rde1 a5 25. Qf3 Qg7 26. h3
Kb8 27. Rhf1 Qg6 28. Qd3 Rf7 29. Re2 Re5 30. Qd4 Qe6 31. Qd3 Rf8 32. Qd4 Re8
33. Rfe1 Qg6 34. Qd3 Qf7 35. Qd4 h5 36. Qd2 Qg6 37. Nc3 Bxe4 38. Nxe4 Rxe4 39.
Qd3 Rxe2 40. Rxe2 Qg8 41. Qd5 Rf8 42. Qc6 Qg7 43. Re8+ 1/2-1/2

[Event “Magyar bajnokság, döntő”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.20”]
[Round “4.3”]
[White “Erdos, Viktor”]
[Black “Acs, Peter”]
[Result “1-0”]
[ECO “A05”]
[WhiteElo “2609”]
[BlackElo “2580”]
[PlyCount “85”]
[EventDate “2019.12.10”]
[EventType “k.o.”]
[EventRounds “4”]
[EventCountry “HUN”]

{15’+5″} 1. Nf3 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 d5 4. e3 c5 5. d4 cxd4 6. exd4 Be7 7. cxd5
Nxd5 8. Bc4 Nxc3 9. bxc3 Qc7 10. Qe2 O-O 11. O-O Nd7 12. Bb2 Nf6 13. Ne5 b6 14.
f4 a6 15. a4 Bb7 16. f5 exf5 17. Rxf5 g6 18. Rf2 b5 19. Ba2 Bd5 20. Rxf6 Bxf6
21. Bxd5 Rae8 22. c4 bxc4 23. Bxc4 Rb8 24. Ba3 Bxe5 25. dxe5 Qb6+ 26. Qf2 Qxf2+
27. Kxf2 Rfc8 28. Bxa6 Rc2+ 29. Kg1 Rd8 30. Bf1 Rd5 31. Bd6 f6 32. a5 fxe5 33.
a6 Rxd6 34. a7 Rd8 35. a8=Q Rxa8 36. Rxa8+ Kg7 37. Ra7+ Kf6 38. Bd3 Rd2 39. Be4
h5 40. Ra6+ Kg5 41. g3 h4 42. Rxg6+ Kh5 43. g4# 1-0

[Event “Magyar bajnokság, döntő”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.20”]
[Round “4.4”]
[White “Acs, Peter”]
[Black “Erdos, Viktor”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C47”]
[WhiteElo “2580”]
[BlackElo “2609”]
[PlyCount “20”]
[EventDate “2019.12.10”]
[EventType “k.o.”]
[EventRounds “4”]
[EventCountry “HUN”]

{15’+5″} 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. d4 exd4 5. Nxd4 Bb4 6. Nxc6 bxc6 7.
Bd3 O-O 8. O-O d5 9. exd5 cxd5 10. Bg5 c6 1/2-1/2


2019 december 20
A bronz meccsek hölgyek

[Event “Magyar női bajnokság, döntő”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.20”]
[Round “3.1”]
[White “Papp, Petra”]
[Black “Gara, Anita”]
[Result “1-0”]
[ECO “A41”]
[WhiteElo “2339”]
[BlackElo “2350”]
[PlyCount “95”]
[EventDate “2019.12.12”]
[EventType “k.o.”]
[EventRounds “4”]
[EventCountry “HUN”]

{15’+5″} 1. d4 d6 2. c4 e5 3. Nc3 exd4 4. Qxd4 Nc6 5. Qd2 Nf6 6. b3 a5 7. Bb2
Be7 8. g3 O-O 9. Bg2 Be6 10. Nh3 a4 11. Nf4 a3 12. Bc1 Nd7 13. O-O Nc5 14. Nxe6
fxe6 15. Nb5 Na5 16. Qc2 Na6 17. Bxa3 c5 18. Rad1 Nc6 19. Qe4 e5 20. Bc1 Nc7
21. a4 Rb8 22. e3 Kh8 23. Rd2 Ne6 24. Rfd1 Ng5 25. Qg4 Nf7 26. Be4 Nh6 27. Qh5
Rf6 28. Bb2 Qf8 29. Nc7 Rd8 30. Nd5 Rf7 31. Nxe7 Qxe7 32. Bxc6 bxc6 33. Bxe5
Rf5 34. Qxh6 Rxe5 35. Qh3 Re6 36. Qg2 Qb7 37. Rd3 h6 38. Qf3 Rf6 39. Qe2 Rdf8
40. f4 Qe7 41. Qd2 Qe4 42. a5 g5 43. Qg2 Qe8 44. a6 gxf4 45. exf4 Qb8 46. Qd2
Qa7 47. Rxd6 Rxd6 48. Qxd6 1-0

[Event “Magyar női bajnokság, döntő”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.20”]
[Round “3.2”]
[White “Gara, Anita”]
[Black “Papp, Petra”]
[Result “1-0”]
[ECO “B31”]
[WhiteElo “2350”]
[BlackElo “2339”]
[PlyCount “55”]
[EventDate “2019.12.12”]
[EventType “k.o.”]
[EventRounds “4”]
[EventCountry “HUN”]

{15’+5″} 1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 g6 4. Bxc6 dxc6 5. d3 Bg7 6. O-O e5 7. Nc3
Ne7 8. h3 Qc7 9. Be3 b6 10. Qd2 h6 11. a4 a5 12. Nh2 f5 13. f4 Be6 14. Rae1
O-O-O 15. Nf3 g5 16. exf5 Nxf5 17. fxg5 Ng3 18. Rf2 e4 19. Bf4 Qd7 20. Ne5 Qd4
21. Nxc6 Qd7 22. Nxd8 Bxh3 23. Bxg3 Rxd8 24. Nxe4 Qg4 25. gxh3 Qxh3 26. Rh2
Bd4+ 27. Kh1 Qg4 28. Qg2 1-0

[Event “Magyar női bajnokság, döntő”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.20”]
[Round “3.3”]
[White “Papp, Petra”]
[Black “Gara, Anita”]
[Result “0-1”]
[ECO “B62”]
[WhiteElo “2339”]
[BlackElo “2350”]
[PlyCount “96”]
[EventDate “2019.12.12”]
[EventType “k.o.”]
[EventRounds “4”]
[EventCountry “HUN”]

{15’+5″} 1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 Nc6 6. Bg5 e6 7. Qd3
a6 8. O-O-O Bd7 9. Nxc6 Bxc6 10. Qg3 Qa5 11. Bxf6 gxf6 12. Kb1 O-O-O 13. Bc4 h5
14. Bb3 h4 15. Qf4 Qe5 16. Qe3 Bh6 17. Qe2 Rhg8 18. g3 f5 19. Qh5 Qf6 20. Rhe1
f4 21. Qf3 Qe5 22. g4 Bg7 23. h3 Kb8 24. Qd3 Rd7 25. Rd2 Rc8 26. Nd1 d5 27. Qc3
d4 28. Qf3 f5 29. gxf5 exf5 30. Qh5 Bxe4 31. Rg1 d3 32. c3 Bf6 33. Bf7 Rdc7 34.
f3 Bxf3 35. Qxf3 Rxf7 36. Qxd3 Rd8 37. Qc2 Rfd7 38. Rxd7 Rxd7 39. a3 Qd5 40.
Qf2 Qd3+ 41. Ka1 Qd2 42. Qc5 Qd5 43. Qf8+ Bd8 44. Nf2 f3 45. Rg8 Ka7 46. Qe8
Re7 47. Qxd8 Re1+ 48. Nd1 Rxd1# 0-1

[Event “Magyar női bajnokság, döntő”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.20”]
[Round “3.4”]
[White “Gara, Anita”]
[Black “Papp, Petra”]
[Result “0-1”]
[ECO “B31”]
[WhiteElo “2350”]
[BlackElo “2339”]
[PlyCount “100”]
[EventDate “2019.12.12”]
[EventType “k.o.”]
[EventRounds “4”]
[EventCountry “HUN”]

{15’+5″} 1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 g6 4. Bxc6 dxc6 5. d3 Bg7 6. O-O e5 7. Be3
b6 8. h3 Ne7 9. Qd2 h6 10. Nc3 f5 11. exf5 gxf5 12. Qe2 Ng6 13. Nxe5 Bxe5 14.
Bf4 O-O 15. Bxe5 f4 16. Qh5 Kh7 17. Ne4 Rf5 18. Nf6+ Qxf6 19. Bxf6 Rxh5 20.
Rae1 Rf5 21. Bc3 Bd7 22. Re4 Rff8 23. h4 h5 24. Rfe1 Rae8 25. g3 Rxe4 26. Rxe4
fxg3 27. fxg3 Re8 28. Rxe8 Bxe8 29. Kf2 Kg8 30. Ke3 Kf7 31. a4 Ke6 32. b3 Kf5
33. Bg7 Bf7 34. Bh6 Kg4 35. Kf2 Bd5 36. Bg7 Bf3 37. a5 Bd1 38. axb6 axb6 39.
Bf6 Nf8 40. Bd8 Nd7 41. c3 Bxb3 42. Bc7 Bd5 43. Bd6 c4 44. dxc4 Bxc4 45. Ke3 b5
46. Be7 Kxg3 47. Kd4 Bd5 48. Bg5 Nf8 49. Ke5 Ng6+ 50. Kd4 Nxh4 0-1

[Event “Magyar női bajnokság, döntő”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.20”]
[Round “3.5”]
[White “Papp, Petra”]
[Black “Gara, Anita”]
[Result “1-0”]
[ECO “C41”]
[WhiteElo “2339”]
[BlackElo “2350”]
[PlyCount “107”]
[EventDate “2019.12.12”]
[EventType “k.o.”]
[EventRounds “4”]
[EventCountry “HUN”]

{3’+2″} 1. d4 d6 2. e4 Nf6 3. Nc3 e5 4. Nf3 Nbd7 5. Bc4 exd4 6. Qxd4 Be7 7. O-O
O-O 8. a4 Nb6 9. Ba2 a5 10. h3 h6 11. Bf4 Be6 12. Bxe6 fxe6 13. e5 Nfd5 14.
Nxd5 Nxd5 15. Bg3 dxe5 16. Qxe5 Ra6 17. Rad1 Bf6 18. Qe4 Qe7 19. c4 Nb4 20. b3
Nc6 21. Rfe1 Re8 22. Re3 Raa8 23. Ne5 Nxe5 24. Bxe5 Bxe5 25. Qxe5 b6 26. Red3
Rad8 27. Rxd8 Rxd8 28. Rxd8+ Qxd8 29. Qxe6+ Kh8 30. Qe3 Qd6 31. g3 Qc6 32. Qd4
Qe8 33. Kg2 Qe7 34. h4 Qf7 35. Qd5 Qe7 36. h5 Qf6 37. c5 bxc5 38. Qxc5 Qb2 39.
Qxc7 Qxb3 40. Qxa5 Qb7+ 41. Kh2 Qb2 42. Qc5 Qa2 43. a5 Qa4 44. Qf5 Qa3 45. Qc8+
Kh7 46. a6 Qa2 47. Qf5+ Kh8 48. Qd3 Qxf2+ 49. Kh3 Qf6 50. a7 Qe6+ 51. g4 Qa2
52. Qd8+ Kh7 53. a8=Q Qb3+ 54. Kh4 1-0

[Event “Magyar női bajnokság, döntő”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.20”]
[Round “3.6”]
[White “Gara, Anita”]
[Black “Papp, Petra”]
[Result “0-1”]
[ECO “C48”]
[WhiteElo “2350”]
[BlackElo “2339”]
[PlyCount “125”]
[EventDate “2019.12.12”]
[EventType “k.o.”]
[EventRounds “4”]
[EventCountry “HUN”]

{3’+2″} 1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. Bb5 Bd6 5. d3 h6 6. g4 a6 7. Bxc6
dxc6 8. h3 Be6 9. Be3 c5 10. Qe2 Qe7 11. O-O-O O-O-O 12. g5 hxg5 13. Nxg5 Kb8
14. Rdg1 Bc8 15. h4 g6 16. Nf3 Qe6 17. Rg5 Nh7 18. Rg3 Nf6 19. Ng5 Qe7 20. Rgg1
c6 21. f3 Bc7 22. Qf2 b6 23. Qf1 Nh5 24. Nh3 Nf4 25. Nxf4 exf4 26. Bf2 Be5 27.
Ne2 Be6 28. Kb1 Qf6 29. Qc1 Rh7 30. Rd1 Rhh8 31. c3 Bc7 32. d4 Bc4 33. Rhe1
cxd4 34. Bxd4 Be5 35. Bxb6 Rd3 36. Ka1 Rxf3 37. Bc5 Rd8 38. Nd4 Bxd4 39. cxd4
Bd3 40. Qc3 Bxe4 41. Qb4+ Kc8 42. Rxe4 Qf5 43. Ree1 Qd7 44. a3 Rf2 45. Bb6 Rh8
46. Rc1 f3 47. Qa4 Kb7 48. Bc5 Re2 49. Rf1 f2 50. Qb4+ Kc8 51. Bb6 Rhe8 52. Ba5
Qe6 53. Qb6 Re1 54. Qxc6+ Qxc6 55. Bxe1 Rxe1 56. Rfxe1 fxe1=Q 57. Rxe1 Qd5 58.
Rd1 Qe4 59. Ka2 Qxh4 60. d5 Qc4+ 61. Kb1 Kd7 62. d6 f5 63. Re1 0-1



JÖN A RÁJÁTSZÁS

Almasi, Zoltan ½-½ Banusz, Tamas

Gara, Ticia ½-½ Lazarne Vajda, Szidonia

A verseny szabályai szerint a játékosok oda-visszavágót vívnak normál időbeosztással, 1-1-es eredmény esetén rájátszás következik két rapid mérkőzéssel. Ha ez sem dönt, két villámparti következik, döntetlen esetén egy úgynevezett armageddon mérkőzést játszanak, ahol világosnak 5 perce van, sötétnek 4, de sötétnek döntetlen is elég a továbbjutáshoz. A döntőkre december 19-22-én kerül sor.

A hátralévő fordulók napjai: december 21 (szombat) ,22 (vasárnap) Bánusz Tamás – Almási Zoltánnal az első helyért – Erdős Viktor – Ács Péterrel a bronzéremért játszik – A hölgyEKNÉL Gara Tícia – Lázárné Vajda Szidóniával játszik az aranyért – Gara Anita – Papp Petrával a bronzért.

LIVE-INFO-RESULTS-PGN

CHES24 LIVE

[Event “HUN KO-ch Men 2019”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.20”]
[Round “4.2”]
[White “Almasi, Zoltan”]
[Black “Banusz, Tamas”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C42”]
[WhiteElo “2691”]
[BlackElo “2621”]
[Annotator “TA”]
[PlyCount “89”]
[EventDate “2019.12.10”]
[EventType “k.o.”]
[EventCountry “HUN”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]

{[%evp 9,89,20,18,16,21,13,41,0,8,6,29,22,37,17,10,14,14,9,12,9,12,9,14,8,10,4,
10,0,32,0,0,-3,-8,0,6,0,9,0,7,8,9,8,21,6,25,29,22,23,41,51,37,0,16,5,31,7,27,
19,19,20,31,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,0,-8,0,0,0,-5,-4,-54,0,0]} 1. e4 e5 2. Nf3
Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. Bd3 Nf6 6. O-O {C42: Petroff Defence: 3 Nxe5 and
unusual White 3rd moves} Be7 7. c3 O-O 8. h3 {White is slightly better.} (8.
Bc2 Bg4 9. d4 Re8 10. Bf4 d5 11. Nbd2 Bd6 12. Bg5 Nbd7 13. Qb1 h6 {1/2-1/2 (54)
Aronian,L (2765)-Mamedyarov,S (2764) Saint Louis 2019}) 8… d5 9. Bc2 Ne4 10.
d3 Nd6 11. d4 c6 $146 ({Predecessor:} 11… Nd7 12. Ne5 Nxe5 13. dxe5 Nc4 14.
Qh5 g6 15. Qe2 Re8 {1-0 (41) Okhotnik,V (2470)-Asanov,T (2392) Cannes 2006})
12. Bf4 Bf5 13. Nbd2 Bxc2 14. Qxc2 Na6 15. Rfe1 Nc7 16. Re2 Re8 17. Rae1 Bf8
18. Ne5 (18. Qb3 {seems wilder.} Rxe2 19. Rxe2 Qc8 20. Bh2 Ne6 21. Nf1) 18…
Qc8 19. Qb3 f6 20. Nef3 Rxe2 21. Rxe2 b5 22. Qc2 Qd7 23. Nb3 Re8 24. Nc5 Rxe2
25. Qxe2 (25. Nxd7 $2 {is the wrong capture.} Rxc2 26. Nxf8 Ne4 $19) 25… Qf5
26. Bg3 g6 27. Ne1 Nde8 28. Ned3 Bxc5 29. Nxc5 Kf7 30. f3 Ne6 31. Nd3 Nd8 32.
Kh2 Nb7 33. a4 a5 34. axb5 cxb5 35. b3 Qc8 36. Nf4 Qc6 37. c4 bxc4 38. bxc4
dxc4 39. d5 Qc8 40. Ne6 c3 41. Nd4 Nbd6 42. Nc6 Nf5 {Strongly threatening …
Qd7.} 43. Qc4 {[#] And now Ne5+! would win.} Qd7 {Black wants to play …Ne3.}
44. Qxc3 Qxd5 (44… a4 $15 45. Nb4 Nxg3 46. Kxg3 Qc7+ 47. Qxc7+ Nxc7) 45. Nxa5
{Accuracy: White = 42%, Black = 57%.} 1/2-1/2


[Event “HUN-ch-Women KO 2019”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.20”]
[Round “3.2”]
[White “Gara, Ticia”]
[Black “Lazarne Vajda, Szidonia”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C50”]
[WhiteElo “2339”]
[BlackElo “2333”]
[Annotator “NA”]
[PlyCount “52”]
[EventDate “2019.12.10”]
[EventType “k.o.”]
[EventCountry “HUN”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

{[%evp 8,39,17,17,22,15,11,18,10,15,12,12,36,5,20,26,16,15,0,0,21,11,18,13,4,0,
20,33,56,34,38,52,49,21]} 1. e4 {[%emt 0:00:33]} e5 {[%emt 0:01:06]} 2. Nf3 {
[%emt 0:00:30]} Nc6 {[%emt 0:00:43]} 3. Bc4 {[%emt 0:01:20]} Bc5 {[%emt 0:01:
21]} 4. O-O {[%emt 0:00:43]} Nf6 {[%emt 0:00:21]} 5. d3 {[%emt 0:00:13]} O-O {
[%emt 0:00:34]} 6. c3 {[%emt 0:01:15]} d6 {[%emt 0:02:47]} 7. h3 {[%emt 0:00:
47]} a6 {[%emt 0:00:53]} 8. Re1 {[%emt 0:00:52]} Ba7 {[%emt 0:00:46]} 9. a4 {
[%emt 0:01:02]} Ne7 {[%emt 0:02:13]} 10. Nbd2 {[%emt 0:01:03]} Ng6 {[%emt 0:02:
14] C54: Giuoco Piano: 4 c3 Nf6, main lines with 5 d4 and 5 d3} 11. Nf1 {
[%emt 0:01:08]} c6 {[%emt 0:11:14]} (11… Be6 12. Bxe6 fxe6 13. Ng3 h6 14. d4
Nd7 15. Be3 Qe7 16. a5 Kh7 17. Nd2 Rf7 18. Nc4 {1/2-1/2 (57) Caruana,F (2822)
-Nakamura,H (2769) Stavanger 2018}) 12. Ng3 {[%emt 0:02:48]} d5 {[%emt 0:17:17]
} 13. Bb3 {[%emt 0:03:43]} h6 {[%emt 0:09:18]} 14. exd5 {[%emt 0:08:28]} Nxd5 {
[%emt 0:01:10]} 15. d4 {[%emt 0:01:19]} exd4 {[%emt 0:07:54]} 16. Nxd4 {
[%emt 0:01:21] [#]} Bb8 $146 {[%emt 0:10:46]} ({Predecessor:} 16… Re8 17.
Rxe8+ Qxe8 18. Bxd5 cxd5 {1/2-1/2 (54) Bocharov,I (2563)-Tomashevsky,E (2705)
St Petersburg 2018}) 17. Bc2 {[%emt 0:15:41]} Bf4 {[%emt 0:05:50]} 18. Qf3 {
[%emt 0:10:57]} Nh4 {[%emt 0:06:24]} 19. Qd3 {[%emt 0:04:42]} g6 {[%emt 0:00:
34]} 20. Nde2 $11 {[%emt 0:05:32]} Bxc1 {[%emt 0:01:08]} 21. Raxc1 {[%emt 0:03:
13]} Qg5 {[%emt 0:01:13]} 22. c4 {[%emt 0:09:18]} Nb4 {[%emt 0:03:54]} 23. Qe3
{[%emt 0:06:15]} Qxe3 {[%emt 0:01:13]} 24. fxe3 {[%emt 0:00:14]} Nxc2 {[%emt 0:
00:53]} 25. Rxc2 {[%emt 0:00:07]} Nf5 {[%emt 0:01:50]} 26. Kf2 {[%emt 0:02:28]}
Be6 {[%emt 0:02:01]} 1/2-1/2


Banusz, Tamas Almasi, Zoltan ½-½

Lazarne Vajda, Szidonia Gara, Ticia ½-½

[Event “HUN KO-ch Men 2019”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.19”]
[Round “4.1”]
[White “Banusz, Tamas”]
[Black “Almasi, Zoltan”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A45”]
[WhiteElo “2621”]
[BlackElo “2691”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “88”]
[EventDate “2019.12.10”]
[EventType “k.o.”]
[EventCountry “HUN”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. d4 {[%emt 0:02:41]} Nf6 {[%emt 0:00:08]} 2. g3 {[%emt 0:00:14]} d5 {[%emt 0:
09:58]} 3. Nf3 {[%emt 0:00:25]} c6 {[%emt 0:02:57]} 4. Bg2 {[%emt 0:01:34]} Bf5
{[%emt 0:03:01]} 5. c4 {[%emt 0:00:23]} e6 {[%emt 0:01:28]} 6. Nc3 {[%emt 0:00:
13]} Nbd7 {[%emt 0:17:56]} 7. Qb3 {[%emt 0:01:03]} Qb6 {[%emt 0:00:38]} 8. c5 {
[%emt 0:00:14]} Qxb3 {[%emt 0:14:04]} 9. axb3 {[%emt 0:00:35]} a6 {[%emt 0:00:
01]} 10. b4 {[%emt 0:00:44]} Rc8 {[%emt 0:00:05]} 11. Bf4 {[%emt 0:01:46]} h6 {
[%emt 0:00:27]} 12. h4 {[%emt 0:01:24]} Be7 {[%emt 0:02:11]} 13. Nd2 {[%emt 0:
03:20]} Nh5 {[%emt 0:02:31]} 14. Be3 {[%emt 0:02:38]} e5 {[%emt 0:03:26]} 15.
dxe5 {[%emt 0:02:44]} Nxe5 {[%emt 0:02:11]} 16. Bd4 {[%emt 0:06:17]} Bf6 {
[%emt 0:01:55]} 17. Nb3 {[%emt 0:05:16]} O-O {[%emt 0:02:55]} 18. O-O-O {
[%emt 0:13:27]} Rfe8 {[%emt 0:18:00]} 19. Rhg1 {[%emt 0:14:22]} Bg4 {[%emt 0:
03:49]} 20. f3 {[%emt 0:05:30]} Bd7 {[%emt 0:00:25]} 21. Bh1 {[%emt 0:02:00]}
Nc4 {[%emt 0:03:25]} 22. e4 {[%emt 0:03:17]} Be6 {[%emt 0:02:30]} 23. exd5 {
[%emt 0:02:55]} Bxd5 {[%emt 0:00:01]} 24. Nxd5 {[%emt 0:01:51]} cxd5 {[%emt 0:
00:02]} 25. f4 {[%emt 0:02:09]} b6 {[%emt 0:00:15]} 26. Bxd5 {[%emt 0:05:37]}
Ne3 {[%emt 0:03:45]} 27. Bxe3 {[%emt 0:00:33]} Rxe3 {[%emt 0:00:01]} 28. Rde1 {
[%emt 0:01:46]} Rxe1+ {[%emt 0:00:28]} 29. Rxe1 {[%emt 0:00:05]} Nxg3 {[%emt 0:
00:06]} 30. Bb7 {[%emt 0:03:33]} Rc7 {[%emt 0:00:03]} 31. Bxa6 {[%emt 0:04:39]}
Bxh4 {[%emt 0:00:39]} 32. Re8+ {[%emt 0:07:03]} Kh7 {[%emt 0:00:01]} 33. Rb8 {
[%emt 0:00:58]} bxc5 {[%emt 0:04:18]} 34. b5 {[%emt 0:00:04]} Ne2+ {[%emt 0:00:
58]} 35. Kb1 {[%emt 0:00:27]} Bg3 {[%emt 0:00:31]} 36. b6 {[%emt 0:02:25]} Re7
{[%emt 0:00:01]} 37. b7 {[%emt 0:01:57]} Bxf4 {[%emt 0:00:02]} 38. Rc8 {
[%emt 0:00:22]} h5 {[%emt 0:01:42]} 39. Rxc5 {[%emt 0:00:48]} g6 {[%emt 0:00:
28]} 40. Rc2 {[%emt 0:00:00]} Ng3 {[%emt 0:00:00]} 41. Rf2 {[%emt 0:09:58]} Bc7
{[%emt 0:06:03]} 42. Rc2 {[%emt 0:02:25]} Bf4 {[%emt 0:01:47]} 43. Rf2 {
[%emt 0:00:11]} Bc7 {[%emt 0:10:24]} 44. Rc2 {[%emt 0:00:15]} Bf4 {[%emt 0:00:
41]} 1/2-1/2


[Event “HUN-ch-Women KO 2019”]
[Site “Budapest”]
[Date “2019.12.19”]
[Round “3.1”]
[White “Lazarne Vajda, Szidonia”]
[Black “Gara, Ticia”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D78”]
[WhiteElo “2333”]
[BlackElo “2339”]
[Annotator “ChessBase”]
[PlyCount “39”]
[EventDate “2019.12.10”]
[EventType “k.o.”]
[EventCountry “HUN”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. d4 {[%emt 0:01:46]} Nf6 {[%emt 0:00:30]} 2. Nf3 {[%emt 0:01:30]} g6 {
[%emt 0:01:33]} 3. g3 {[%emt 0:00:45]} Bg7 {[%emt 0:00:24]} 4. Bg2 {[%emt 0:00:
42]} O-O {[%emt 0:01:06]} 5. O-O {[%emt 0:00:46]} d5 {[%emt 0:01:02]} 6. c4 {
[%emt 0:01:10]} c6 {[%emt 0:01:49]} 7. Qb3 {[%emt 0:03:03]} Qb6 {[%emt 0:02:48]
} 8. Nc3 {[%emt 0:01:42]} Rd8 {[%emt 0:03:14]} 9. Qxb6 {[%emt 0:07:04]} axb6 {
[%emt 0:01:42]} 10. cxd5 {[%emt 0:00:09]} Nxd5 {[%emt 0:00:42]} 11. Nxd5 {
[%emt 0:01:45]} Rxd5 {[%emt 0:00:57]} 12. e4 {[%emt 0:01:13]} Rda5 {[%emt 0:03:
52]} 13. a3 {[%emt 0:02:07]} c5 {[%emt 0:02:04]} 14. d5 {[%emt 0:00:43]} Na6 {
[%emt 0:05:50]} 15. Rd1 {[%emt 0:04:13]} Bg4 {[%emt 0:05:41]} 16. d6 {[%emt 0:
03:12]} exd6 {[%emt 0:01:55]} 17. Rxd6 {[%emt 0:00:14]} Rb5 {[%emt 0:04:08]}
18. h3 {[%emt 0:02:59]} Bxf3 {[%emt 0:01:47]} 19. Bxf3 {[%emt 0:00:06]} c4 {
[%emt 0:02:56]} 20. Be2 {[%emt 0:03:45]} 1/2-1/2



# Év Helyszín Győztes  férfiak
01p 1906 Győr Balla Zoltán
02p 1907 Budapest Forgács Leó
03p 1911 Budapest Balla Zoltán
Barász Zsigmond
04p 1912 Temesvár Breyer Gyula
05p 1913 Debrecen Asztalos Lajos
06p 1922 Budapest Havasi Kornél
07p 1924 Győr Nagy Géza
08p 1928 Budapest Vajda Árpád
09p 1931 Budapest Steiner Lajos
10p 1932 Budapest Maróczy Géza
11p 1933 Budapest Esteban Canal
12p 1934 Budapest[1] Erich Eliskases
13p 1935 Tatatóváros Szabó László
14p 1936 Budapest Miguel Najdorf
Steiner Lajos
15p 1937 Budapest Szabó László
16p 1939 Budapest Szabó László
17p 1941 Budapest Füstér Géza
18p 1942 Budapest Barcza Gedeon
19p 1943 Diósgyőr Barcza Gedeon
01 1945 Budapest Flórián Tibor
02 1946 Budapest Szabó László
03 1947 Budapest Barcza Gedeon
04 1948 Budapest Benkő Pál
05 1950(1)[4] Budapest Barcza Gedeon
06 1950(2) Budapest Szabó László
07 1951 Budapest Barcza Gedeon
08 1952 Budapest Szabó László
09 1953 Budapest Sándor Béla
10 1954 Budapest Szabó László
11 1955 Budapest Barcza Gedeon
12 1957 Budapest Barcza Gedeon
13 1958 Budapest Portisch Lajos
14 1958 Budapest Portisch Lajos
15 1959 Budapest Szabó László
16 1961 Budapest Portisch Lajos
17 1962 Budapest Portisch Lajos
18 1963 Budapest Bilek István
19 1964 Budapest Portisch Lajos
20 1965 Budapest Bilek István
21 1965 Budapest Portisch Lajos
22 1966 Budapest Barcza Gedeon
23 1967–68 Budapest Szabó László
24 1968–69 Budapest Forintos Győző
25 1969 Budapest Dely Péter
26 1970 Budapest Bilek István
27 1971 Budapest Portisch Lajos
28 1972 Budapest Csom István
29 1973 Budapest Ribli Zoltán
30 1974 Budapest Ribli Zoltán
31 1975 Budapest Portisch Lajos
32 1976 Budapest Sax Gyula
33 1977 Budapest Sax Gyula
Ribli Zoltán
34 1978 Budapest Pintér József
35 1979 Budapest Pintér József
36 1980 Budapest Lukács Péter
37 1981 Budapest Portisch Lajos
38 1982 Budapest Schneider Attila
1983
39 1984 Budapest Adorján András
1985
40 1986 Budapest Faragó Iván
1987
1988
41 1989 Budapest Schneider Attila
1990
42 1991 Budapest Polgár Judit
43 1992 Budapest Adorján András
44 1993 Gyula Adorján András
1994
45 1995 Budapest Horváth Csaba
46 1995 Budapest Almási Zoltán
47 1996 Budapest Varga Zoltán
48 1997 Budapest Almási Zoltán
49 1998 Budapest Horváth Csaba
50 1999 Lillafüred Almási Zoltán
51 2000 Budapest Almási Zoltán
2001
52 2002 Balatonlelle Ruck Róbert
53 2003 Hévíz Almási Zoltán
54 2004 Budapest Berkes Ferenc
55 2005 Kazincbarcika Gyimesi Zoltán
56 2006 Székesfehérvár Almási Zoltán
57 2007 Budapest Berkes Ferenc
58 2008 Nyíregyháza Almási Zoltán
59 2009 Szeged Almási Zoltán
60 2010 Szeged Berkes Ferenc
61 2011 Hévíz Erdős Viktor
62 2012 Hévíz Berkes Ferenc
63 2013 Gyula Berkes Ferenc
64 2014 Zalakaros Berkes Ferenc
65 2015 Zalakaros Horváth Ádám
66 2016 Zalakaros Berkes Ferenc
67 2017 Zalakaros Rapport Richárd
68 2018 Budapest Berkes Ferenc

# Év Helyszín Győztes  hölgyek
1942 Lángos Józsa
1943 Lángos Józsa
1944 Lángos Józsa
1 1947 Tatabánya Lángos Józsa
1949 Tatabánya Lángos Józsa
2 1950 Tatabánya Lángos Józsa
3 1951 Budapest Lángos Józsa
4 1952 Budapest Lángos Józsa
5 1953 Budapest Krcsmarik Jolán (Herendi Zoltánné)
6 1954 Budapest Kertész Béláné[22]
7 1955 Budapest Finta Erzsébet
8 1956 Budapest Kertész Béláné
9 1957 Budapest Hönsch Irén
10 1958 Budapest Bilek Istvánné[24]
11 1959 Budapest Sillye Jenőné[26]
12 1960 Budapest Sillye Jenőné
13 1961 Budapest Honfi Károlyné
14 1962 Budapest Karakas Gyuláné
15 1963 Budapest Bilek Istvánné
16 1964 Budapest Finta Erzsébet
17 1965 Budapest Karakas Gyuláné
18 1966 Budapest Karakas Gyuláné
19 1967 Budapest Ivánka Mária
20 1968 Budapest Ivánka Mária
21 1970(1)[28] Budapest Ivánka Mária
22 1970(2) Budapest Ivánka Mária
23 1971 Budapest Ivánka Mária
24 1972 Budapest Ivánka Mária
25 1973 Budapest Verőci Zsuzsa
26 1974 Budapest Ivánka Mária
27 1975 Budapest Karakas Éva
28 1976 Budapest Karakas Éva[
29 1977 Budapest Verőci Zsuzsa
30 1978 Budapest Ivánka Mária
31 1979 Budapest Porubszky Mária
32 1980 Budapest Makai Zsuzsa
33 1981 Budapest Csonkics Tünde
34 1982 Budapest Kurucsai Ilona
35 1983 Budapest Verőci Zsuzsa
1984
36 1985 Budapest Mádl Ildikó
37 1986 Budapest Ivánka Mária
38 1988 Budapest Sziva Erika
39 1990 Győr Mádl Ildikó
40 1991 Budapest Mádl Ildikó
41 1992 Budapest Zimmersmann Rita
42 1993 Gyula Mádl Ildikó
1994
43 1995(1)[40] Budapest Forgó Éva
44 1995 Eger Medvegy Nóra
45 1996 Budapest Grábics Mónika
46 1997 Budapest Lakos Nikoletta
47 1999 Lillafüred Medvegy Nóra
48 2000 Budapest Gara Anita
49 2001 Budapest Gara Anita
50 2002 Budapest Lakos Nikoletta
51 2003 Budapest Dembo Jelena
52 2004 Budapest Vajda Szidónia
53 2005 Szeged Lakos Nikoletta
54 2006 Szeged Gara Tícia
55 2007 Budapest Gara Tícia
56 2008 Visegrád Rudolf Anna
57 2009 Eger Gara Anita
58 2010 Nagykanizsa Rudolf Anna
59 2011 Szeged Rudolf Anna
60 2012 Kisvárda Papp Petra
61 2013 Hévíz Gara Anita
62 2014 Zalakaros Mádl Ildikó
63 2015 Budapest Vajda Szidónia
64 2016 Mándok Gara Anita Gara Tícia
65 2017 Zalakaros Gara Anita Vajda Szidónia
66 2018 Budapest Havanecz Bianka Gál Hanna Krisztina 

Magyar egyéni sakk bajnokok és érmesek részletes