41st Zurich Christmas Open 2017 Zurich SUI 26.12.2017- 30.12.2017 FINAL

GM Christian Bauer mit dem Turnierdirektor Thomas Brand

41st Zurich Christmas Open 2017 Zurich SUI 26.12.2017- 30.12.2017 - A 20 éves 32. kiemelt WIM Terbe Julianna 7/5!

Terbe Julianna

Évvégi sakkeredmények. Számos magyar sakkozó az év utolsó napjait is sakkozással töltötte.
Terbe Julianna (képen) Zürichben a Zürcherweihnachtsopenen a 11. helyet érte el, két nagymester is legyőzött, és nemzetközi mesteri teljesítményt nyújtott.
Másik MTK hír még, hogy Molnár József a budapesti Karácsonyi Openen lett bronzérmes, Juhász Ágoston ugyanitt ifjúsági különdíjas.

Official Homepage of the Organizer

http://www.chess-results.com/tnr305681.aspx?lan=1&art=1&rd=7&flag=30&wi=821

[Event "41st Zurich Christmas Open"] [Site "Zurich"] [Date "2017.12.27"] [Round "2"] [White "Terbe, Julianna"] [Black "Wagner, Dennis"] [Result "1-0"] [ECO "D02"] [WhiteElo "2259"] [BlackElo "2566"] [Annotator "ChessBase"] [PlyCount "85"] [EventDate "2017.??.??"] [EventType "swiss"] [EventCountry "SUI"] [SourceTitle "playchess.com"] [Source "ChessBase"] [SourceQuality "1"] [TimeControl "40/5400+30:1800+30"] 1. d4 {[%emt 0:00:00]} d5 {[%emt 0:00:29]} 2. Nf3 {[%emt 0:00:00]} Nf6 { [%emt 0:00:14]} 3. Bf4 {[%emt 0:00:00]} c5 {[%emt 0:00:28]} 4. e3 {[%emt 0:00: 02]} Nc6 {[%emt 0:00:08]} 5. c3 {[%emt 0:00:06]} Qb6 {[%emt 0:01:31]} 6. Qc2 { [%emt 0:00:17]} Nh5 7. Be5 {[%emt 0:13:15]} cxd4 {[%emt 0:36:31]} 8. exd4 { [%emt 0:02:53]} f6 {[%emt 0:01:20]} 9. Bg3 {[%emt 0:01:32]} g6 {[%emt 0:10:38]} 10. Bd3 {[%emt 0:10:01]} Bd7 {[%emt 0:01:11]} 11. Nbd2 {[%emt 0:03:14]} Rc8 { [%emt 0:06:32]} 12. Nb3 {[%emt 0:16:38]} Nb4 {[%emt 0:06:50]} 13. Bxg6+ { [%emt 0:03:52]} hxg6 {[%emt 0:00:18]} 14. Qxg6+ {[%emt 0:00:07]} Kd8 {[%emt 0: 00:03]} 15. cxb4 {[%emt 0:00:40]} Qxb4+ {[%emt 0:03:03]} 16. Kf1 {[%emt 0:03: 14]} Be8 {[%emt 0:11:25]} 17. Qf5 {[%emt 0:10:46]} Nxg3+ {[%emt 0:00:15]} 18. fxg3 {[%emt 0:00:07]} Rh5 {[%emt 0:02:21]} 19. Qb1 {[%emt 0:08:05]} Qc4+ { [%emt 0:10:20]} 20. Kg1 {[%emt 0:01:40]} Qe2 {[%emt 0:00:05]} 21. Qe1 {[%emt 0: 02:53]} Rc2 {[%emt 0:00:09]} 22. Qxe2 {[%emt 0:01:54]} Rxe2 {[%emt 0:00:02]} 23. h4 {[%emt 0:03:22]} e5 {[%emt 0:00:41]} 24. g4 {[%emt 0:07:00]} Rh7 { [%emt 0:00:26]} 25. dxe5 {[%emt 0:01:43]} fxe5 {[%emt 0:00:11]} 26. Rd1 { [%emt 0:00:52]} d4 {[%emt 0:01:54]} 27. Rd2 {[%emt 0:02:43]} Re3 {[%emt 0:01: 30]} 28. Kf2 {[%emt 0:01:58]} Bb4 {[%emt 0:01:45]} 29. Rdd1 {[%emt 0:01:05]} Kc7 {[%emt 0:01:54]} 30. Ng5 {[%emt 0:03:00]} Rh6 {[%emt 0:02:36]} 31. Nxd4 { [%emt 0:01:40]} exd4 {[%emt 0:00:01]} 32. Rxd4 {[%emt 0:00:06]} Re5 {[%emt 0: 01:03]} 33. Rxb4 {[%emt 0:00:01]} Bc6 {[%emt 0:00:28]} 34. Nf3 {[%emt 0:00:49]} Rc5 {[%emt 0:00:01]} 35. g5 {[%emt 0:00:46]} Rc2+ {[%emt 0:00:08]} 36. Kg3 { [%emt 0:00:04]} Re6 {[%emt 0:00:15]} 37. h5 {[%emt 0:01:03]} Ree2 {[%emt 0:00: 40]} 38. Rh2 {[%emt 0:00:33]} Be4 {[%emt 0:01:08]} 39. g6 {[%emt 0:00:46]} a5 { [%emt 0:00:36]} 40. g7 {[%emt 0:00:28]} Bh7 {[%emt 0:30:14]} 41. Rf4 {[%emt 0: 02:24]} Rxb2 {[%emt 0:00:00]} 42. Rf8 {[%emt 0:01:48]} Rxa2 {[%emt 0:00:00]} 43. Rh8 {[%emt 0:01:26]} 1-0

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1  TB2  TB3
1 2 GM Bauer Christian FRA 2647 5,5 31,5 22,5 24,50
2 1 GM Nisipeanu Liviu-Dieter GER 2671 5,5 31,0 22,5 24,75
3 4 GM Kunin Vitaly GER 2568 Kirchberg 5,5 30,0 22,5 22,50
4 8 IM Moroni Luca Jr ITA 2530 5,5 30,0 22,0 22,50
5 3 GM Donchenko Alexander GER 2569 5,0 32,0 23,5 21,50
6 9 GM Burmakin Vladimir RUS 2526 5,0 32,0 23,0 22,25
7 5 GM Wagner Dennis GER 2566 5,0 32,0 22,5 22,00
8 6 GM Vorobiov Evgeny E. RUS 2558 5,0 30,0 21,5 20,75
9 13 FM Karthik Venkataraman IND 2475 5,0 29,5 21,0 20,25
10 23 FM Colmenares Aurelio SUI 2353 Echallens 5,0 28,5 20,0 20,25
11 32 WIM Terbe Julianna HUN 2259 5,0 28,0 20,0 19,00
12 7 GM Pikula Dejan SRB 2531 Zürich Gligoric 4,5 29,5 21,0 17,75
13 16 IM Kaczmarczyk Dennis GER 2424 4,5 28,5 21,0 16,25
14 12 GM Vorotnikov Vladislav V RUS 2476 4,5 28,5 20,5 16,75
15 18 Raja Harshit IND 2420 4,5 28,5 19,5 17,00
16 10 IM Kurmann Oliver SUI 2505 Luzern Sk 4,5 27,5 20,0 17,25
17 20 FM Riff Vincent FRA 2387 Luzern 4,5 27,0 19,0 14,75
18 59 FM Hugentobler Patrik SUI 2150 Pfäffikon (zh) 4,5 26,5 18,5 15,75
19 17 IM Lötscher Roland SUI 2422 Luzern Sk 4,5 26,0 18,5 16,00
20 28 IM Moor Olivier SUI 2316 Zug 4,5 25,5 19,0 15,50
21 21 IM Akshat Khamparia IND 2364 4,5 25,5 18,5 15,75
22 29 IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2309 4,5 24,5 17,5 14,00
23 78 FM Kalaiyalahan Akshaya ENG 2067 4,5 24,5 17,0 14,50
24 22 GM Paehtz Thomas GER 2356 4,5 24,5 17,0 13,25
25 27 FM Arcuti Davide SUI 2329 Luzern Tribschen 4,5 23,5 17,0 13,50
26 15 GM Cvitan Ognjen CRO 2447 Riehen Schachgesellschaft 4,0 32,5 23,0 17,75
27 11 IM Henrichs Thomas GER 2477 Gonzen 4,0 30,5 22,0 15,75
28 14 GM Jenni Florian SUI 2469 Winterthur Sg 4,0 29,0 20,5 15,00
29 19 IM Borgo Giulio ITA 2391 4,0 28,5 20,0 15,50
30 52 WFM Georgescu Lena SUI 2179 Luzern Sk 4,0 28,0 21,0 15,00
31 69 Wagner Leopold Franziskus GER 2113 4,0 27,0 19,0 14,50
32 38 Pitzanti Matteo ITA 2243 4,0 26,5 19,5 13,25
33 50 WIM Heinatz Gundula SUI 2183 Trubschachen 4,0 26,0 18,5 13,50
34 42 Der Manuelian Haik USA 2216 4,0 25,5 18,5 13,00
35 24 FM Stillger Bernhard GER 2335 4,0 25,0 18,5 13,75
36 37 FM Wyss Thomas SUI 2243 Zürich Wollishofen 4,0 25,0 18,0 12,25
37 54 Potterat Marc SUI 2178 St. Gallen Sk 4,0 24,5 18,5 11,00
38 33 IM Doric Nenad CRO 2257 4,0 24,5 17,5 12,25
39 56 Levrand Roland SUI 2160 Zürich Réti Ask 4,0 24,5 17,5 11,00
40 58 Akermann Thomas SUI 2153 St. Gallen Sk 4,0 24,5 17,0 10,50
41 39 IM Huss Andreas SUI 2233 Winterthur Sg 4,0 24,0 17,5 13,00
42 46 Haas Carmi SUI 2186 Zürich Réti Ask 4,0 24,0 17,0 12,75
43 48 Drechsler Christoph SUI 2185 Zürich Nimzowitsch 4,0 21,5 14,5 11,25
44 51 FM Borner Daniel SUI 2180 Zürich Réti Ask 3,5 30,5 22,5 14,50
45 41 FM Viennot Dylan FRA 2221 Porrentruy Echiquier Bruntruta 3,5 28,0 20,5 12,25
46 67 Zweifel Richard SUI 2117 Zug 3,5 27,5 20,0 11,75
47 30 FM Gungl Theo GER 2268 3,5 27,0 19,0 12,25
48 64 Palozza Christian ITA 2133 3,5 25,5 19,0 10,75
49 47 WFM De Seroux Camille SUI 2185 Genève Amateurs Caeg 3,5 25,0 18,0 10,25
50 102 Schlegel Igor SUI 1960 Bern Sk 3,5 24,5 18,0 10,50
51 73 Giesinger Elias SUI 2103 St. Gallen Sk 3,5 24,0 18,0 9,75
52 43 Fecker Noah SUI 2213 St. Gallen Sk 3,5 23,0 16,0 10,75
53 26 FM Aeschbach Philipp SUI 2329 Wettswil 3,5 23,0 16,0 9,25
54 68 Schmid Christoph SUI 2114 Bern Schwarz-Weiss 3,5 22,0 16,0 9,75
55 53 Mittelberger Peter AUT 2179 3,5 21,5 16,0 7,75
56 63 Schweighoffer Martin SUI 2134 Winterthur Sg 3,5 21,5 14,5 7,75
57 40 FM Simon Ralf-Axel GER 2223 Trubschachen 3,5 21,0 14,5 7,75
58 44 Sprenger Manuel SUI 2190 Wil Sprengschach 3,5 18,5 13,5 8,00
59 75 Lou Vincent SUI 2088 3,0 27,5 19,5 11,00
60 97 CM Advait Bagri SGP 1990 3,0 27,5 19,5 10,50
61 61 Bethke Richard GER 2147 3,0 26,0 19,5 8,75
62 89 Polterauer Chiara AUT 2037 3,0 26,0 18,5 10,00
63 72 Bischofberger Dario SUI 2106 Chur Sk 3,0 25,5 18,5 10,00
64 60 Dill Xaver SUI 2149 Riehen Schachgesellschaft 3,0 25,5 18,5 9,50
65 65 Fischer Lukas SUI 2125 Luzern Tribschen 3,0 25,0 18,5 9,50
66 87 Berset Alan SUI 2040 Zürich Sg 3,0 24,5 17,5 7,75
67 100 Shah Rishab IND 1973 3,0 24,0 18,0 9,00
68 25 WIM Fuchs Judith GER 2335 3,0 24,0 18,0 8,00
69 71 Krebs Samuel SUI 2108 Solothurn Sk 3,0 23,0 16,0 8,75
70 91 Buehler Michael SUI 2026 3,0 22,5 16,0 8,50
71 85 Heck Nils GER 2042 3,0 21,5 16,0 7,50
72 57 Toenz Arthur FRA 2156 Zürich Nimzowitsch 3,0 21,5 14,5 7,75
73 62 Schwander Lukas SUI 2146 Luzern Tribschen 3,0 21,0 14,5 5,25
74 34 FM Wyss Jonas SUI 2256 Zürich Réti Ask 3,0 20,0 14,0 8,00
75 35 Curien Nicolas SUI 2248 Bern Schwarz-Weiss 3,0 19,5 13,0 4,50
76 103 Toth Anatol SUI 1953 Bern Schwarz-Weiss 3,0 19,0 14,5 6,75
77 99 Andolfatto Maria ITA 1978 3,0 19,0 13,5 5,75
78 82 Arbinger Roland Dr. GER 2051 2,5 25,0 17,5 8,50
79 81 Mansoor Sharif SUI 2056 Zürich Réti Ask 2,5 24,5 17,5 7,75
80 96 Kwossek Georg GER 1995 2,5 22,5 16,0 7,25
81 101 Meier Lukas SUI 1960 Wil Sprengschach 2,5 22,0 16,0 6,25
82 105 Krasniqi Nysret KOS 1941 St. Gallen Kosova 2,5 22,0 16,0 5,75
83 86 Bischoff Peter SUI 2041 St. Gallen Sk 2,5 19,5 14,5 4,25
84 74 Kaufmann Patrick SUI 2100 March-Höfe 2,5 19,5 14,0 5,00
85 70 Adamantidis Panayotis SUI 2109 Baden Sg 2,5 19,5 14,0 4,75
86 95 Kreutzmann Duke SUI 2008 Gonzen 2,5 18,0 13,5 4,50
87 76 Künzli Simon SUI 2087 Simme 2,5 16,5 11,0 3,25
88 93 Deuber Roman SUI 2021 Luzern Sk 2,0 24,0 17,5 6,25
89 31 FM Goldstern Filip Daniel NED 2265 Zürich Sg 2,0 23,0 15,0 5,50
90 83 Aeschbach Werner SUI 2048 Zürich Sihlfeld 2,0 22,5 16,0 6,00
91 92 Studer Vital SUI 2025 Zürich Sg 2,0 22,5 16,0 5,50
92 66 Agushi Agim SUI 2118 St. Gallen Kosova 2,0 21,5 15,0 4,50
93 88 Lang Fabian SUI 2039 Zürich Réti Ask 2,0 19,5 14,5 3,25
94 79 Meier Rodrigo SUI 2065 Herisau 2,0 18,5 13,0 4,75
95 94 AFM Pirrello Christian ITA 2009 2,0 18,0 13,5 3,50
96 98 Ristevski Sasko SUI 1979 Zürich Gligoric 1,5 21,0 14,5 4,00
97 90 Riedener Toni SUI 2027 Bern Sk 1,5 16,5 12,5 1,50
98 106 Barth Can-Elian SUI 1937 Niederlenz 1,5 16,0 11,5 1,50
99 84 Marentini Marcel SUI 2045 Bodan 1,0 21,5 15,0 2,50
100 80 Jenal Jürg SUI 2056 St. Gallen Sk 1,0 16,0 11,0 1,00
101 36 Salzgeber Frank SUI 2245 Brig 0,0 17,5 12,5 0,00
45 Bettalli Francesco ITA 2189 0,0 17,5 12,5 0,00
49 Olivetti Davide ITA 2184 0,0 17,5 12,5 0,00
55 Künzli Thomas SUI 2171 Pfäffikon (zh) 0,0 17,5 12,5 0,00
77 Dudin Gleb RUS 2073 0,0 17,5 12,5 0,00
104 Schelwokat Peter GER 1942 0,0 17,5 12,5 0,00

Annotation:

Read previous post:
Tradewise Gibraltar Masters 2018, 23 Jan – 1 Feb 2018, Gibraltar (England)

17:47 2018.01.06.   11 GM Rapport Richard 738590 HUN 2700 26 GM Banusz Tamas 722413 HUN 2641 31 GM Gledura...

Vergani Cup 2018, 2 – 7 Jan 2018,

2018 Richard Rapport won II Vergani Cup Elite Open with 7/9 Berkes, Jobava and Korobov 6.5. Thomas Beerdsen won Steinthor...

Tata Steel Chess Tournament January 12th-28th, 2018

https://youtu.be/l5AMm14sCe4   Complete Masters group Name FED Elo World Rank Magnus Carlsen Norway 2837 1 Fabiano Caruana USA 2799 3...

Csabai Sakk Karácsony: Balog Imre nagymester nyerte a csabai viadalt

Csabai Sakk Karácsony:Balog Imre nagymester nyerte a csabai viadalt   Békéscsaba önkormányzata, a Békés Megyei Sakkszövetség, és a Csaba Honvéd...

January 2018 FIDE Rating list

A Nemzetközi Sakkszövetség 2018. január 1-től érvényes világranglistáját a háromszoros világbajnok norvég Magnus Carlsen vezeti (2837) előnye 23 pont. A...

Close