A férfi bajnokság negyeddöntöjében Almási Zoltán kiesett

A férfi bajnokság negyeddöntőjének óriási meglepetése a nyolcszoros bajnok Almási Zoltán veresége

A kieséses rendszerű férfi bajnokság, a II. Hetényi Géza emlékverseny negyeddöntőjének óriási meglepetéseként Slmási Zoltán a rájátszásban kettős vereséget szenvedett Aczél Gergelytől. Továbbjutott Berkes Ferenc, aki Balog Imrét győzte le 1,5-0,5-re. Gledura Benjámin egyik segítője, Galyas Miklós ellen „pótvizsgázott” sikerrel és Berkessel játszik az elődöntőben. Bánusz Tamás is megnyerte a rájátszást Gonda Lászlóval szemben, Aczél lesz az ellenfele.

A negyeddöntő eredményei:

Aczél Gergely (2549) – Almási Zoltán (2689) 3 - 1 (0 – 1, 1 – 0, 1 – 0, 1 – 0)Balog Imre (2559) – Berkes Ferenc (2662) 0,5 – 1,5 (0 – 1, döntetlen)

Galyas Miklós (249) – Gledura Benjámin (2621) 1,5 – 2,5 (döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0- 1)

Gonda László (2522) – Bánusz Tamás (2612) 1 – 3 (0 – 1, 1 – 0, 0 – 1, 0 – 1)