„A sakkozás Wimbledonja”-ként vagy a sakk egyik „Mekkájának” is nevezett Holland szuperveny sorozat magyar sakkozói.

„A sakkozás Wimbledonja”-ként vagy a sakk egyik „Mekkájának” is nevezett Holland szuperveny sorozat magyar sakkozói.


A magyar sakkozók közül Portisch Lajos az abszolút rekorder.
Aki nem csak zenével adott hangot a zenének, hanem magyar sakkozóként is megadta a hangot.

Lékó játszott itt a legtöbbet magyar sakkozóként.
Érdekesség még, hogy amikor 1994. január 30-án, azaz 24 éve véget ért a sakkozók hollandiai Mekkájában, Wijk aan Zeében az év első jelentős nemzetközi tornája. A versenyt követően Lékó – aki a tízfős tornán két győzelemmel, hat döntetlennel és egy vereséggel zárt – a világ legfiatalabb sakknagymestere lett.

Tata Steel 2018,
13 - 28 Jan 2018, Wijk aan Zee (Netherlands)

Carlsen, Caruana, Mamedyarov, So, Kramnik, Anand, Svidler, Giri, Karjakin, Wei Yi, Matlakov

HAMAROSAN - De sajnos Magyarok nélkül a már már megszokott látvány- Magnus Carlsennel - 80th Tata Steel 2018 Wijk aan Zee NED 13.01.2018- 28.01.2018

A világ legjobb 10 játékosa közül 6, a legjobb 15-ből 9, a legjobb 20-ból 10, a legjobb 25-ből 11 lesz jelen az idei év első igazán rangos, klasszikus gondolkodási idejű versenyén. Sem az A, sem a B csoportba nem kapott magyar versenyző meghívást.

Tata Steel Masters Playing Schedule Schedule Tata Steel Masters and Tata Steel Challengers: Saturday 13 January 1st Round Sunday 14 January 2nd Round Monday 15 January 3rd Round Tuesday 16 January 4th Round Wednesday 17 January 5th round (Tata Steel Masters in Hilversum) Thursday 18 January Free day Friday 19 January 6th Round Saturday 20 January 7th Round Sunday 21 January 8th Round Monday 22 January Free day Tuesday 23 January 9th Round Wednesday 24 January 10th Round (Tata Steel Masters in Groningen) Thursday 25 January Free day Friday 26 January 11th Round Saturday 27 January 12th Round Sunday 28 January 13th Round[/caption]

INFO

Wijk aan Zee-ben január 13. és 29. között rendezik meg a hagyományos versenysorozat 80. tornáját, a Tata Steel Chess 2018 szuperversenyt. Pénteken este tartják meg az ünnepélyes megnyitót és a sorsolást, szombaton indulnak a sakkórák a nagy érdeklődéssel várt viadalon. A 20-as kategóriájú, 2750-es Élő-átlagú tornán a rajtlistát a norvég világbajnok Magnus Carlsen vezeti, címvédőként az amerikai Wesley So játszik. Öten a Berlinben március 10-től megrendezésre kerülő világbajnok-jelölti döntő résztvevői, az amerikai Fabiano Caruana és So, az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov, az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik és a korábbi kihívó, Szergej Karjakin.

És természetesen ne feledkezzünk meg a többi magyar kiválóságokról sem.

Adorjan, Andras

Name: Adorjan, Andras
Year of birth: 1950
Country: HUN
Title: GM
Elo (approx.): 2504
On Fide playerlist: yes
Tournament (3) Final ranking
Hoogovenstoernooi 1972, Invitatiegroep, Round Robin 13
Hoogovenstoernooi 1974, Invitatiegroep, Round Robin 12
Hoogovenstoernooi 1984, Invitatiegroep, Round Robin 5

Almasi, Zoltan

Name: Almasi, Zoltan
Year of birth: 1976
Country: HUN
Title: GM
Elo (approx.): 2684
On Fide playerlist: yes
Tournament (1) Final ranking
Hoogovenstoernooi 1995, Knock Out groep, Knock Out 9

 Benko, Pal C

Name: Benko, Pal C
Year of birth: 1928
Country: USA
Title: GM
Elo (approx.): 2408
On Fide playerlist: yes
Tournament (3) Final ranking
Hoogovenstoernooi 1969, Invitatiegroep, Round Robin 6
Hoogovenstoernooi 1970, Invitatiegroep, Round Robin 6
Hoogovenstoernooi 1972, Invitatiegroep, Round Robin 7

Bilek, Istvan

Name: Bilek, Istvan
Year of birth: 1932
Country: HUN
Title: GM
Elo (approx.): 2375
On Fide playerlist: yes
Tournament (1) Final ranking
Hoogovenstoernooi 1966, Invitatiegroep, Round Robin 3

 Fuster, Geza

Name: Fuster, Geza
Year of birth: 1910
Country: HUN
Title: IM
Elo (approx.): 2400
On Fide playerlist: no
Tournament (1) Final ranking
Hoogovenstoernooi 1953, Invitatiegroep, Round Robin 7

Leko, Peter

Name: Leko, Peter
Year of birth: 1979
Country: HUN
Title: GM
Elo (approx.): 2705
On Fide playerlist: yes
Tournament (12) Final ranking
Hoogovenstoernooi 1994, Grootmeester A groep, Round Robin 3
Hoogovenstoernooi 1995, Knock Out groep, Knock Out 9
Hoogovenstoernooi 1996, Grootmeester A groep, Round Robin 10
Corustoernooi 2000, Grootmeester A groep, Round Robin 2
Corustoernooi 2001, Grootmeester A groep, Round Robin 8
Corustoernooi 2002, Grootmeester A groep, Round Robin 6
Corustoernooi 2004, Grootmeester A groep, Round Robin 2
Corustoernooi 2005, Grootmeester A groep, Round Robin 1
Corustoernooi 2006, Grootmeester A groep, Round Robin 7
Corustoernooi 2008, Grootmeester A Groep, Round Robin 5
Corustoernooi 2010, Grootmeester A groep, Round Robin 8
Tata Steel Chess 2013, Grootmeester A groep, Round Robin 5

 Lengyel, Levente

Name: Lengyel, Levente
Year of birth: 1933
Country: HUN
Title: GM
Elo (approx.): 2299
On Fide playerlist: yes
Tournament (3) Final ranking
Hoogovenstoernooi 1964, Invitatiegroep, Round Robin 5
Hoogovenstoernooi 1965, Invitatiegroep, Round Robin 12
Hoogovenstoernooi 1971, Invitatiegroep, Round Robin 11

 Polgar, Judit

Name: Polgar, Judit
Year of birth: 1976
Country: HUN
Title: GM
Elo (approx.): 2675
On Fide playerlist: yes
Tournament (5) Final ranking
Hoogovenstoernooi 1998, Grootmeester A groep, Round Robin 6
Corustoernooi 2000, Grootmeester A groep, Round Robin 11
Corustoernooi 2003, Grootmeester A groep, Round Robin 2
Corustoernooi 2005, Grootmeester A groep, Round Robin 4
Corustoernooi 2008, Grootmeester A Groep, Round Robin 9

Portisch, Lajos

Name: Portisch, Lajos
Year of birth: 1937
Country: HUN
Title: GM
Elo (approx.): 2467
On Fide playerlist: yes
Tournament (9) Final ranking
Hoogovenstoernooi 1964, Invitatiegroep, Round Robin 3
Hoogovenstoernooi 1965, Invitatiegroep, Round Robin 1
Hoogovenstoernooi 1968, Invitatiegroep, Round Robin 2
Hoogovenstoernooi 1969, Invitatiegroep, Round Robin 3
Hoogovenstoernooi 1972, Invitatiegroep, Round Robin 1
Hoogovenstoernooi 1975, Invitatiegroep, Round Robin 1
Hoogovenstoernooi 1978, Invitatiegroep, Round Robin 1
Hoogovenstoernooi 1985, Invitatiegroep, Round Robin 5
Hoogovenstoernooi 1990, Grootmeester A groep, Round Robin 2

Rapport, Richard

Name: Rapport, Richard
Year of birth: 1996
Country: HUN
Title: GM
Elo (approx.): 2721
On Fide playerlist: yes
Tournament (2) Final ranking
Tata Steel Chess 2014, Grootmeester A groep, Round Robin 11
Tata Steel Chess 2017, Grootmeester A groep, Round Robin 13

Ribli, Zoltan

Name: Ribli, Zoltan
Year of birth: 1951
Country: HUN
Title: GM
Elo (approx.): 2548
On Fide playerlist: yes
Tournament (3) Final ranking
Hoogovenstoernooi 1973, Invitatiegroep, Round Robin 6
Hoogovenstoernooi 1983, Invitatiegroep, Round Robin 2
Hoogovenstoernooi 1989, Invitatiegroep, Round Robin 1

 Sax, Gyula

Name: Sax, Gyula
Year of birth: 1951
Country: HUN
Title: GM
Elo (approx.): 2545
On Fide playerlist: yes
Tournament (4) Final ranking
Hoogovenstoernooi 1981, Invitatiegroep, Round Robin 6
Hoogovenstoernooi 1989, Invitatiegroep, Round Robin 1
Hoogovenstoernooi 1991, Match Korchnoi-Sax, Kandidaten Match 2
Hoogovenstoernooi 1992, Grootmeester A groep, Round Robin 9

https://hunonchess.com/50-years-ago-this-month-wijk-aan-zee-hoogovens-1968/

Winners of the top group:
  • 1938 – Philip Bakker
  • 1939 – Nicolaas Cortlever
  • 1940 – Max Euwe
  • 1941 – Arthur Wijnans
  • 1942 – Max Euwe
  • 1943 – Arnold van den Hoek
  • 1944 – Theo van Scheltinga
  • 1945 – no tournament
  • 1946 – Alberic O'Kelly de Galway
  • 1947 – Theo van Scheltinga
  • 1948 – Lodewijk Prins
  • 1949 – Savielly Tartakower
  • 1950 – Jan Hein Donner
  • 1951 – Herman Pilnik
  • 1952 – Max Euwe
  • 1953 – Nicolas Rossolimo
  • 1954 – Hans Bouwmeester and Vasja Pirc
  • 1955 – Borislav Milić
  • 1956 – Gideon Ståhlberg
  • 1957 – Aleksandar Matanović
  • 1958 – Max Euwe and Jan Hein Donner
  • 1959 – Friðrik Ólafsson
  • 1960 – Bent Larsen and Tigran Petrosian
  • 1961 – Bent Larsen and Borislav Ivkov
  • 1962 – Petar Trifunović
  • 1963 – Jan Hein Donner
  • 1964 – Paul Keres and Iivo Nei
  • 1965 – Lajos Portisch and Efim Geller
  • 1966 – Lev Polugaevsky
  • 1967 – Boris Spassky

Hoogovens Wijk aan Zee

  • 1968 – Viktor Korchnoi
  • 1969 – Mikhail Botvinnik and Efim Geller
  • 1970 – Mark Taimanov
  • 1971 – Viktor Korchnoi
  • 1972 – Lajos Portisch
  • 1973 – Mikhail Tal
  • 1974 – Walter Browne
  • 1975 – Lajos Portisch
  • 1976 – Ljubomir Ljubojević and Friðrik Ólafsson
  • 1977 – Genna Sosonko and Efim Geller
  • 1978 – Lajos Portisch
  • 1979 – Lev Polugaevsky
  • 1980 – Walter Browne and Yasser Seirawan
  • 1981 – Genna Sosonko and Jan Timman
  • 1982 – John Nunn and Yuri Balashov
  • 1983 – Ulf Andersson
  • 1984 – Alexander Beliavsky and Viktor Korchnoi
  • 1985 – Jan Timman
  • 1986 – Nigel Short
  • 1987 – Nigel Short and Viktor Korchnoi
  • 1988 – Anatoly Karpov
  • 1989 – Viswanathan Anand, Predrag Nikolić, Zoltán Ribli and Gyula Sax
  • 1990 – John Nunn
  • 1991 – John Nunn
  • 1992 – Boris Gelfand and Valery Salov
  • 1993 – Anatoly Karpov
  • 1994 – Predrag Nikolić
  • 1995 – Alexey Dreev
  • 1996 – Vassily Ivanchuk
  • 1997 – Valery Salov
  • 1998 – Vladimir Kramnik and Viswanathan Anand
  • 1999 – Garry Kasparov

Corus tournament

 
  • 2000 – Garry Kasparov
  • 2001 – Garry Kasparov
  • 2002 – Evgeny Bareev
  • 2003 – Viswanathan Anand
  • 2004 – Viswanathan Anand
  • 2005 – Péter Lékó
  • 2006 – Veselin Topalov and Viswanathan Anand
  • 2007 – Levon Aronian, Teimour Radjabov and Veselin Topalov
  • 2008 – Levon Aronian and Magnus Carlsen
  • 2009 – Sergey Karjakin
  • 2010 – Magnus Carlsen

Tata Steel tournament

  • 2011 – Hikaru Nakamura
  • 2012 – Levon Aronian
  • 2013 – Magnus Carlsen
  • 2014 – Levon Aronian
  • 2015 – Magnus Carlsen
  • 2016 – Magnus Carlsen
  • 2017 – Wesley So
Read previous post:
A sakk szellemileg karban tart és szórakoztat

  A két napos programon bebizonyosodott, hogy a verseny sava-borsát adó sakk-partik mellett a sportbarátságok ápolására is volt igény főleg,...

Best of 2017 poll results ‘+’ Games Download cbase

Best of 2017 poll results – The results are in! Find out how ChessBase readers rated our nominations for Player...

Tata Steel Chess 2018 LIVE INFO RESULTS GAMES PGN

80th Tata Steel 2018 (Wijk aan Zee NED) Fri 12th Jan 2018 - Sun 28th Jan 2018 80th Tata Steel...

Demeter Doriná 2017 december 1-töl U12 Világranglista 2.hely! Európai ranglista 1.hely! World rank 2. ! Europe rank 1. !

2017 december 1-től U12 Világranglista 2.hely! Európai ranglista 1.hely! World rank 2. ! Europe rank 1. !     A...

Norwegian chess legend Simen Agdestein (50), who just won both the Open Norwegian Rapid & Blitz Championship, his 3rd speed chess title in a row!

[Event "Det ĺpne NM i hurtigsjakk 2018"] [Site "Scandic Ambassadeur, Drammen"] [Date "2018.01.06"] [Round "1"] [White "Hammer, Jon Ludvig"] [Black...

Close