Almási Zoltán a DVTK színeiben sakkozik idén

Almási Zoltán a DVTK színeiben sakkozik idén

Hazatér megyénkbe Almási Zoltán nemzetközi nagymester, aki a következő idényben a DVTK sakkcsapatát erősíti. Ugyanakkor emellett az utánpótlás nevelésére is egyre nagyobb gondot fordít a DVTK.

A sakkidény kezdete előtt Dr. Mátyás Imre, a DVTK sakkszakosztályának vezetője és Zámbó Zoltán FIDE-mester, a DVTK utánpótlás edzője tartott sajtótájékoztatót.

– Megcélozzuk a maximumot, mind a négy osztályban érmet szeretnénk nyerni, lehetőleg a legfényesebbet – mondta el Dr. Mátyás Imre. – Az NB I.-ben nagyon kiegyenlítettek az erőviszonyok, a többi bajnokságban viszont reális esélyünk van az aranyérem megszerzésére. A sikeres szereplés érdekében 26 játékost igazoltunk, akik között a legnagyobb név a magyar ranglista első helyezettje, Almási Zoltán.

Dr. Mátyás Imre és Zámbó Zoltán (Kattintásra galéria nyíli. Fotók: Szabó Krisztián)

– Az egyesületi edzések kiegészülnek iskolai tehetségkutatással – tette hozzá Zámbó Zoltán -, 10-11 iskolával sikerült megállapodást kötni. Ennek lezárulta után pedig szeretnénk az erre kapható intézményekkel megállapodni a folytatásról is. A tehetségeknek minél több versenylehetőséget szeretnénk nyújtani, mert nem csak sakkozni, versenyezni is meg kell tanulni.

A DVTK új igazolásai

1 Almási Zoltán (GM) 2707
2 Antal Gergely (GM) 2526
3 Szabó Gergely (GM) András 2561
4 Bérczes Dávid (GM) 2494
5 Horváth Péter (GM) 2425
6 Vidit, Gujrathi (GM) 2702
7 Sethuraman SP (GM) 2617
8 Kuzubov, Yuriy (GM) 2688
9 Rakhmanov, Aleksandr (GM) 2669
10 Pelletier, Yannick (GM) 2539
11 Kozák Ádám (IM) 2428
12 Almási István (IM) 2416
13 Kis Pál (IM) 2275
14 Zámbó Zoltán (FM) 2361
15 Dede Ernő (FM) 2277
16 Szalaji Renáta 1941
17 Dr. Darai Péter 1897
18 Simon Norbert
19 Schweighoffer Martin (ifjúsági) 2123
20 Turcsányi Vince (ifjúsági) 1557
21 Szabó Ákos (ifjúsági)
22 Kovács Kristóf (ifjúsági)
23 Lazsádi Kerka (ifjúsági)
24 Gáthi Donát (ifjúsági)
25 Csiki László Levente (ifjúsági)
26 Takács Bende (ifjúsági)

A DVTK teljes kerete

1.    Almási Zoltán            (HUN)    GM    2707
2.    Kryvoruchko Yuriy            (UKR)    GM    2692
3.    Areshchenko Aleksander            (UKR)    GM    2645
4.    Vidit Santosh Gujrathi            (IND)    GM    2702
5.    Rakhmanov Aleksandr            (RUS)    GM    2669
6.    Kuzubov Yuriy            (UKR)    GM    2688
7.    Prohászka Péter            (HUN)    GM    2612
8.    Kravtsiv Martyn            (UKR)    GM    2670
9.    Guijarro David Anton            (ESP)    GM    2656
10.    Jr. Héra IMre            (HUN)    GM    2619
11.    Sethuraman S. P.            (IND)    GM    2617
12.    Bartel Mateusz            POL    GM    2613
13.    Szabo Gergely Andras Gyula            (HUN)    GM    2561
14.    Pelletier Yannick            (SUI)    GM    2539
15.    Antal Gergely            (HUN)    GM    2526
16.    Korpa Bence            (HUN)    IM    2480
17.    Kozák Ádám    Ifi        (HUN)    IM    2428
18.    Bérczes Dávid            (HUN)    GM    2494
19.    Torma Róbert            (HUN)    IM    2484
20.    Boros Dénes            (HUN)    GM    2475
21.    Nayhebaver Martin    Ifi        (SVK)        2437
22.    Bagi Máté            (HUN)    IM    2456
23.    Handó Vilmos            (HUN)    FM    2400
24.    Horváth Péter            (HUN)    GM    2425
25.    Almási István            (HUN)    IM    2416
26.    Kun Gábor            (HUN)        2329
27.    Zámbó Zoltán            (HUN)    FM    2361
28.    dr. Medvegy Nóra        Nõ    (HUN)    IM    2357
29.    Kiss Pál            (HUN)    IM    2275
30.    dr. Ág Norbert            (HUN)    FM    2313
31.    Kumić Filip            (SRB)    FM    2304
32.    Dede Ernő            (HUN)    FM    2277
33.    Radušinović Lazar            (SRB)        2316
34.    dr. Füsthy Zsolt            (HUN)    FM    2267
35.    Najgebauer Szemjon            (UKR)        2202
36.    Ács Gábor            (HUN)        2144
37.    Dobai Szabolcs            (HUN)        2138
38.    Mózes Ervin            (HUN)    IM    2158
39.    Papp Ábel            (HUN)        2125
40.    Schweighoffer Martin    Ifi        (HUN)        2123
41.    Csatlós Béla            (HUN)        2180
42.    Baló Tamás            (HUN)        2143
43.    Kovács Tamás            (HUN)        2103
44.    Horváth Kristóf    Ifi        (HUN)        2022
45.    Szabó Leon            (HUN)        2112
46.    Halmi Bence            (HUN)        2031
47.    Jánoska Sándor            (HUN)        2094
48.    Szalaji Renáta        Nõ    (HUN)        1941
49.    Tesbér Gábor            (HUN)        1980
50.    Szalay Balázs            (HUN)        1975
51.    László Zoltán            (HUN)        1965
52.    Józsa Ferenc            (HUN)        1952
53.    Runda Máté Bence            (HUN)        1857
54.    Kéméndi Dániel            (HUN)        1857
55.    dr. Darai Péter            (HUN)        1897
56.    Ádám Zoltán            (HUN)        1865
57.    Szabó Bálint    Ifi        (HUN)        1738
58.    Ács Petra        Nõ    (HUN)        1691
59.    Balogh Farkas            (HUN)        1686
60.    dr. Mátyás IMre            (HUN)        1646
61.    Turcsányi Vince Gergő    Ifi        (HUN)        1557
62.    Révai Ákos            (HUN)        1424
63.    Kováts Ágoston            (HUN)        1357
64.    Zobay Tamás    Ifi        (HUN)        1402
65.    Krajnyák Zsófia    Ifi    Nõ    (HUN)        1243
66.    Rakaczki Zoltán            (HUN)
67.    Salkovics Zoltán            (HUN)
68.    Simon Norbert            (HUN)
69.    Klinga Mátyás    Ifi        (HUN)
70.    Szabó Ákos    Ifi        (HUN)
71.    Kovács Kristóf    Ifi        (HUN)
72.    Gáthi Donát    Ifi        (HUN)
73.    Kocsis Gergely    Ifi        (HUN)
74.    Lazsádi Kerka Lilla    Ifi    Nõ    (HUN)
75.    Csiki Laszlo Levente    Ifi        (HUN)
76.    Hotyek Bence László    Ifi        (HUN)
77.    Salkovics Enikő    Ifi    Nõ    (HUN)
78.    Takács András Bende    Ifi        (HUN)
79.    Juhász Benedek    Ifi        (HUN)
80.    Krajnyák László            (HUN)
81.    Kiss Attiláné Tapa Ildikó        Nõ    (HUN)

NB I. Szabó László-csoport

1. forduló

2017. november 25. (Budapest, Benczúr Hotel)
DVTK – Aquaprofit-NTSK I.

2. forduló

2017. november 26. (Budapest, Benczúr Hotel)
DVTK – HVSE-Infraplan

3. forduló

2017. december 3. (Dunaharaszti, József Attila Művelődési Ház)
Dunaharaszti MTK – DVTK

4. forduló

2017. december 17. (Hunguest Hotel Palota, Miskolc, Lillafüred)
DVTK – ASE Paks

5. forduló

2018. január 28. (Budapest, Magyar Sakkszövetség)
MTK Budapest – DVTK

6. forduló

2018. február 18. (Miskolc, Lillafüred, Hunguest Hotel Palota)
DVTK – Duocor-Makói SVSE

7. forduló

2018. március 4. (Budapest, Geodézia Zrt.)
HÜSI SC – DVTK

8. forduló

2018. május 5. (Budapest, Benczúr Hotel)
DVTK – Aquaréna Kőbánya SC

9. forduló

2018. május 6. (Budapest, Benczúr Hotel)
Pénzügyőr SE – DVTK