Bánusz Tamás nyerte a dr. Hetényi Géza emlékversenyt

Bánusz Tamás nyerte a dr. Hetényi Géza emlékversensyt

A dr. Hetényi Géza emlékverseny Bánusz Tamás és Aczél Gergely holtversenyes elsőségével fejeződött be. Bánusz jobb Berger-Sonneborn pontszámmal vehette át a győztesnek járó trófeát, Aczél újabb nagymesteri normát ért el. A rajtlistát vezető Berkes Ferenc harmadikként, Gledura negyedikként zárta a versenyt.

Gratulálunk a nyerteseknek! És persze minden sakkozónak. Egyben szeretnénk megragadni az alkalmat. Boldog karácsonyt kívánunk!hunonchess.com

A „B” nagymesterversenyen a holtversenyben győztes Galyas Miklós nagymesteri normát teljesített.

Dr. Hetényi Géza Memorial Nemzetközi Nagymester körversenyek

2017. december 12-21.

Bánusz Tamás

 

[su_quote]Miklós Galyas Sikerült teljesíteni a nagymesteri normát és jobb Bergerrel az első hely is meglett. Köszönöm a rengeteg biztató üzenetet és szurkolást amit a verseny közben kaptam.[/su_quote]

 

A képen jobbra Miklós Galyas

Dr Geza Hetenyi Mem 2017 (Budapest HUN)
Tue 12th Dec 2017 – Thu 21st Dec 2017 –  Results

Dr Geza Hetenyi Mem GM (10 players 9 Rds SRR Indiv TC: 90m:30m+30spm(1)) – Games in PGN: Games GM |

 

A verseny résztvevői: ”A” csoport: 10 fő nemzetközi nagymester 2600 ÉLŐ átlaggal

Dr Geza Hetenyi Mem GM Budapest (HUN), 12-21 xii 2017 cat. XIV (2597)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
1. Banusz, Tamas g HUN 2629 * 1 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 6 2718
2. Aczel, Gergely m HUN 2549 0 * 1 ½ ½ 0 1 1 1 1 6 2727
3. Berkes, Ferenc g HUN 2658 1 0 * ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ 2670
4. Gledura, Benjamin g HUN 2613 ½ ½ ½ * ½ 1 ½ ½ ½ ½ 5 2638
5. Markus, Robert g SRB 2617 ½ ½ ½ ½ * 1 ½ ½ 0 ½ 2594
6. Indjic, Aleksandar g SRB 2611 ½ 1 ½ 0 0 * 1 0 ½ 1 2595
7. Vajda, Levente g ROU 2579 ½ 0 ½ ½ ½ 0 * 1 ½ ½ 4 2556
8. Medvegy, Zoltan g HUN 2539 0 0 0 ½ ½ 1 0 * 1 ½ 2523
9. Bauer, Christian g FRA 2647 0 0 0 ½ 1 ½ ½ 0 * ½ 3 2466
10. Ruck, Robert g HUN 2529 0 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ * 3 2479
Round 1 (December 12, 2017)
Banusz, Tamas – Markus, Robert ½-½ 30 E69 King’s Indian Fianchetto
Aczel, Gergely – Berkes, Ferenc 1-0 63 D35 QGD Exchange
Vajda, Levente – Gledura, Benjamin ½-½ 32 D12 Slav Defence
Medvegy, Zoltan – Indjic, Aleksandar 1-0 59 A20 English Opening
Bauer, Christian – Ruck, Robert ½-½ 75 A45 Trompowsky
Round 2 (December 13, 2017)
Berkes, Ferenc – Bauer, Christian 1-0 57 D37 QGD 5.Bf4
Gledura, Benjamin – Markus, Robert ½-½ 33 A05 Various
Indjic, Aleksandar – Banusz, Tamas ½-½ 38 D10 Slav Defence
Vajda, Levente – Aczel, Gergely 0-1 43 B50 Sicilian Defence
Ruck, Robert – Medvegy, Zoltan ½-½ 35 A15 English counter King’s Fianchetto
Round 3 (December 14, 2017)
Banusz, Tamas – Ruck, Robert 1-0 42 A29 English Four Knights
Aczel, Gergely – Gledura, Benjamin ½-½ 60 E60 King’s Indian without Nc3
Markus, Robert – Indjic, Aleksandar 1-0 55 D22 QGA
Medvegy, Zoltan – Berkes, Ferenc 0-1 26 A28 English Four Knights
Bauer, Christian – Vajda, Levente ½-½ 37 C90 Ruy Lopez
Round 4 (December 15, 2017)
Aczel, Gergely – Bauer, Christian 1-0 48 A45 Trompowsky
Berkes, Ferenc – Banusz, Tamas 1-0 44 D02 Queen’s Pawn Game
Gledura, Benjamin – Indjic, Aleksandar 1-0 59 D02 Queen’s Pawn Game
Vajda, Levente – Medvegy, Zoltan 1-0 36 C03 French Tarrasch
Ruck, Robert – Markus, Robert ½-½ 40 E69 King’s Indian Fianchetto
Round 5 (December 16, 2017)
Banusz, Tamas – Vajda, Levente ½-½ 23 E60 King’s Indian without Nc3
Markus, Robert – Berkes, Ferenc ½-½ 31 E06 Catalan
Indjic, Aleksandar – Ruck, Robert 1-0 38 D85 Gruenfeld Defence
Medvegy, Zoltan – Aczel, Gergely 0-1 22 A46 Queen’s Pawn Opening
Bauer, Christian – Gledura, Benjamin ½-½ 30 A15 English counter King’s Fianchetto
Round 6 (December 18, 2017)
Aczel, Gergely – Banusz, Tamas 0-1 58 D31 Semi-Slav Defence
Berkes, Ferenc – Indjic, Aleksandar ½-½ 41 D02 Queen’s Pawn Game
Gledura, Benjamin – Ruck, Robert ½-½ 52 A07 Barcza System
Vajda, Levente – Markus, Robert ½-½ 30 D78 Gruenfeld 3.g3
Bauer, Christian – Medvegy, Zoltan 0-1 50 A17 English Opening
Round 7 (December 19, 2017)
Banusz, Tamas – Bauer, Christian 1-0 49 A04 Dutch System
Markus, Robert – Aczel, Gergely ½-½ 43 E04 Catalan
Indjic, Aleksandar – Vajda, Levente 1-0 40 D35 QGD Exchange
Medvegy, Zoltan – Gledura, Benjamin ½-½ 53 A36 English Botvinnik
Ruck, Robert – Berkes, Ferenc ½-½ 35 D37 QGD 5.Bf4
Round 8 (December 20, 2017)
Aczel, Gergely – Indjic, Aleksandar 0-1 36 A65 Benoni
Gledura, Benjamin – Berkes, Ferenc ½-½ 108 B12 Caro Kann Advanced
Vajda, Levente – Ruck, Robert ½-½ 64 B12 Caro Kann Advanced
Medvegy, Zoltan – Banusz, Tamas 0-1 61 A28 English Four Knights
Bauer, Christian – Markus, Robert 1-0 30 A45 Trompowsky
Round 9 (December 21, 2017)
Banusz, Tamas – Gledura, Benjamin ½-½ 30 A15 English counter King’s Fianchetto
Berkes, Ferenc – Vajda, Levente ½-½ 17 A48 King’s Indian Defence /c2-c4
Markus, Robert – Medvegy, Zoltan ½-½ 31 E17 Queens Indian
Indjic, Aleksandar – Bauer, Christian ½-½ 48 A84 Dutch
Ruck, Robert – Aczel, Gergely 0-1 33 D37 QGD 5.Bf4

Dr Geza Hetenyi Mem 2017 (Budapest HUN)
Tue 12th Dec 2017 – Thu 21st Dec 2017 –  Results

Dr Geza Hetenyi Mem IM (10 players

„B” csoport: 3 fő nemzetközi nagy, 6 fő nemzetközi mester és 1 fő FIDE mester 2450
ÉLŐ átlaggal

Dr Geza Hetenyi Mem IM Budapest (HUN), 12-21 xii 2017 cat. VIII (2442)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
1. Galyas, Miklos m HUN 2484 * ½ ½ 1 0 1 ½ 1 1 1 2603
2. Sedlak, Nikola g SRB 2564 ½ * ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 2594
3. Gonda, Laszlo g HUN 2507 ½ ½ * ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 6 2559
4. Czebe, Attila g HUN 2469 0 ½ ½ * ½ 1 1 1 ½ ½ 2519
5. Bokros, Albert m HUN 2478 1 0 0 ½ * 0 1 ½ ½ 1 2438
6. Kosic, Dragan g MNE 2454 0 ½ ½ 0 1 * ½ ½ ½ 1 2440
7. Sredojevic, Ivan m SRB 2376 ½ 0 ½ 0 0 ½ * 1 ½ ½ 2369
8. Jakab, Attila m HUN 2359 0 ½ ½ 0 ½ ½ 0 * 1 ½ 2371
9. Paschall, William m USA 2379 0 0 0 ½ ½ ½ ½ 0 * ½ 2283
10. Martini, Balazs f HUN 2351 0 0 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ * 2 2232
Round 1 (December 12, 2017)
Czebe, Attila – Paschall, William ½-½ 79 A04 Dutch System
Bokros, Albert – Sedlak, Nikola 0-1 47 B15 Caro Kann
Kosic, Dragan – Gonda, Laszlo ½-½ 35 A46 Queen’s Pawn Opening
Sredojevic, Ivan – Jakab, Attila 1-0 41 A09 Reti Opening
Martini, Balazs – Galyas, Miklos 0-1 40 A41 Modern Defence
Round 2 (December 13, 2017)
Galyas, Miklos – Jakab, Attila 1-0 25 D00 Queen’s Pawn Game
Sedlak, Nikola – Sredojevic, Ivan 1-0 43 D02 Queen’s Pawn Game
Gonda, Laszlo – Bokros, Albert 1-0 37 A13 Reti Opening
Paschall, William – Kosic, Dragan ½-½ 30 A07 Barcza System
Martini, Balazs – Czebe, Attila ½-½ 59 A04 Dutch System
Round 3 (December 14, 2017)
Czebe, Attila – Galyas, Miklos 0-1 46 A41 Modern Defence
Bokros, Albert – Paschall, William ½-½ 30 B38 Sicilian Maroczy Bind
Kosic, Dragan – Martini, Balazs 1-0 32 E92 King’s Indian Classical
Sredojevic, Ivan – Gonda, Laszlo ½-½ 35 A07 Barcza System
Jakab, Attila – Sedlak, Nikola ½-½ 53 C01 French Exchange
Round 4 (December 15, 2017)
Galyas, Miklos – Sedlak, Nikola ½-½ 60 A28 English Four Knights
Gonda, Laszlo – Jakab, Attila ½-½ 35 D43 Anti-Meran Gambit
Czebe, Attila – Kosic, Dragan 1-0 36 C00 French Defence
Paschall, William – Sredojevic, Ivan ½-½ 25 B08 Pirc Defence
Martini, Balazs – Bokros, Albert 0-1 52 D00 Queen’s Pawn Game
Round 5 (December 16, 2017)
Sedlak, Nikola – Gonda, Laszlo ½-½ 31 D45 Anti-Meran Variations
Bokros, Albert – Czebe, Attila ½-½ 34 C69 Ruy Lopez Exchange
Kosic, Dragan – Galyas, Miklos 0-1 49 B07 Pirc Defence
Sredojevic, Ivan – Martini, Balazs ½-½ 14 B33 Sicilian Sveshnikov
Jakab, Attila – Paschall, William 1-0 48 E54 Nimzo Indian
Round 6 (December 18, 2017)
Galyas, Miklos – Gonda, Laszlo ½-½ 28 D43 Anti-Meran Gambit
Czebe, Attila – Sredojevic, Ivan 1-0 54 A05 Various
Kosic, Dragan – Bokros, Albert 1-0 44 A46 Queen’s Pawn Opening
Paschall, William – Sedlak, Nikola 0-1 48 A07 Barcza System
Martini, Balazs – Jakab, Attila ½-½ 15 C69 Ruy Lopez Exchange
Round 7 (December 19, 2017)
Sedlak, Nikola – Martini, Balazs 1-0 22 A45 Trompowsky
Gonda, Laszlo – Paschall, William 1-0 44 E10 Blumenfeld Counter Gambit
Bokros, Albert – Galyas, Miklos 1-0 72 B07 Pirc Defence
Sredojevic, Ivan – Kosic, Dragan ½-½ 31 C01 French Exchange
Jakab, Attila – Czebe, Attila 0-1 30 A41 Modern Defence
Round 8 (December 20, 2017)
Galyas, Miklos – Paschall, William 1-0 40 E60 King’s Indian without Nc3
Czebe, Attila – Sedlak, Nikola ½-½ 30 A07 Barcza System
Bokros, Albert – Sredojevic, Ivan 1-0 41 B53 Sicilian Hungarian
Kosic, Dragan – Jakab, Attila ½-½ 31 A46 Queen’s Pawn Opening
Martini, Balazs – Gonda, Laszlo 0-1 35 A45 Trompowsky
Round 9 (December 21, 2017)
Sedlak, Nikola – Kosic, Dragan ½-½ 31 D32 Tarrasch Defence
Gonda, Laszlo – Czebe, Attila ½-½ 31 A41 Modern Defence
Sredojevic, Ivan – Galyas, Miklos ½-½ 30 C01 French Exchange
Jakab, Attila – Bokros, Albert ½-½ 43 A50 Queen’s Indian (without e7-e6)
Paschall, William – Martini, Balazs ½-½ 30 A25 English Sicilian Attack