Congratulations Magnus Carlsen on winning the Tata Steel Chess Tournament for the seventh time!

Congratulations Magnus Carlsen on winning the Tata Steel Chess Tournament for the seventh time!

Magnus Carlsen hetedszer a Tata Steel Chess Masters szuperversen y győztese.Pályafutása harminckettedik szuper torna győzelmét aratta a négyszres világbajnok, a Fischer random vb címmel ötszörös. Mindent egybevetve, a rapid és blitzel 10 szeres világbajnok !Magnus veretlenül, félpontos előnnyel nyerte meg a tornát.

A Belorusz Vladiszlav Kovalev elsőségével ért véget a B csoport, aki jövőre a Masters versenyen játszhat.

Carlsen has now played 40 games without a loss and the gap down to World #2 Caruana has now increased to more than 17 points. TataSteelChess

In the 13th round of the Tata Steel Masters, Richard Rapport defeated Jorden Van Foreest, Vladimir Kramnik lost to Samuel Shankland, while the games Giri – Carlsen, Nepomniachtchi – Radjabov, Mamedyarov – Fedoseev, Anand – Vidit, and Duda – Ding Liren were draw.

Having scored 9 points out of 13, Magnus Carlsen (Norway) won the super tournament in Wijk aan Zee for the seventh time. Anish Giri (Netherlands) is second with 8.5 points. Ian Nepomniachtchi (3rd place, Russia), Ding Liren (4th place, China), and Viswanathan Anand (5th place, India) have scored 7.5 points each.

Final standings:

1. Magnus Carlsen – 9 2. Anish Giri – 8.5 3-5. Ian Nepomniachtchi, Ding Liren, Viswanathan Anand – 7.5 6. Santosh Vidit – 7 7-9. Teimour Radjabov, Samuel Shankland, Richard Rapport – 6.5 10. Jan-Krzysztof Duda – 5.5 11-12. Vladimir Fedoseev, Shakhriyar Mamedyarov – 5 13-14. Jorden Van Foreest, Vladimir Kramnik – 4.5.

Vladislav Kovalev (Belarus) won the Tata Steel Challengers with 10 points and qualified for the Tata Steel Masters 2020. Andrey Esipenko, Maksim Chigaev (both from Russia), and Benjamin Gledura (Hungary) are 1.5 points behind. Due to his superior tie-break, Esipenko is second, while Gledura is third.

The top 3 of the Tata Steel Chess Masters Magnus Carlsen, Anish Giri, Yan Nepomniachtchi

The top 3 of the #Tata Steel Chess Challengers

mbassador Kocsis met with two top Hungarian chess players, GM Gledura Benjámin and Rapport Richárd, at the Tata Steel Chess tournament in Wijk aan Zee yesterday. They have three more rounds to go, the Embassy wishes them the best of luck! 

Rapport kilencedik helyezése a szuper csoportban mindenképp pozítív eredmény, nagy kár a két brutális zakóért,amihez Ricsi is hozzájárult érthetetlen módon tett lépéseivel. Gledura B csoportban nyujtott teljesítménye, harmadik helye mindenképp várakozáson felüli.Hiszen az agyonsztárolt, jobb anyagi kondiciókkal rendelkező csodagyerekek elé tudott kerülni.Játéka gyorsabban fejlődne,ha anyagilag is találna komoly szponzort. És ha leszokna a remis sakkról. Nagy kérdés azonban, hogy mihez kezd a magyar sakk a fiatalokkal. Hiszen tényként állapítható meg évek óta, hogy a MSSZ Polgár Judittal egyetemben nem tud, nem akar komoly életpálya modellt adni azoknak, akik erre teszik az életüket.Ennek két fó oka az anyagiak hiánya és a szakmai kontroll.Igy 2700 tájékán sajnos elfogynak rendre a komoly magyar remémyek.Ha a magyar sakk nem tud irányt váltani, anyagi forrásokhoz jutni még ez évben,akkor nincs tovább sajnos. Ilyen Polgár kirakat sakkot,palotabizniszes időnyeréses sumákot,pénzkinyeréssel értelmetlen folytatni, ha a versenysakk másodlagos.Kedves Polgár Judit ! Mert engem egyáltalán nem érdekel, hogy ki volt ! A munkája a szégyen kategória a mai magyar sakkban,ahol csak a pénz, sakkbiznisz, és a saját egója érdekli már igen rég.

A sakkvébé döntő után méltatlanul kritizált Carlsen igazolta klasszisát.És bizony megesik, hogy Kállai Gábor, a nemzet sakk főokosa téved,miszerint Carlsen csak hosszabításban, rapidban,snellben tud nyerni.De nézzük el Kállai szakértelmét, hiszen nem egy katagória a négyszeres világbajnokkal elméleti síkon sem.

Magnus Carlsen nem hagyott kétséget afelől, hogy ő a világ legjobb sakkozója. Kritikusainak, így az amerikaiaknak bókoló exvilágbajnok Kaszparovnak is, eredményével kokit nyomott a fejére, A Carlsen ellenesek most kushadhatnak egy ideig, vackukból várva, lesve a világbajnok egy esetleges jövőbeni botlását.Ami pedig a norvég eddigi eredményeit illeti, az már sakktörténelem,óriási rekord, ami magasan veri Polgár Judit hallhatatlanságát is. Csak ennyit a hiteles tájékozatatásról ! V ZSuzsa is szint baromságot írt akkor, amikor Carlsent ezen a versenyen szerencsésnek nevezte.Had kérdezzem már meg. Csak nem tán véletlen nyert már ennyit Carlsen.Szégyen, akik politikai vagy egyéb más szimpátia alapon vitatnak el sikereket. egyesek és társai! No de mit várjon az ember, ha még idehaza is, a hazai sakkban a kedvencek mennek.És az objekktív sakk tájékozatatás zsebre, haverokra hajló.NSO támogatással.Vajon,mire ez a nagy elterlés ? Vajon, miért nem a magyar sakk gondjairól írnak ?

A TATA A utolsó fodduló eredmémyei

ound 13 (January 27, 2019)
Giri, Anish – Carlsen, Magnus ½-½ 30 B33 Sicilian Sveshnikov
Nepomniachtchi, Ian – Radjabov, Teimour ½-½ 23 C67 Ruy Lopez Berlin
Anand, Viswanathan – Vidit, Santosh Gujrathi ½-½ 30 C42 Petroff’s Defence
Rapport, Richard – Van Foreest, Jorden 1-0 21 D37 QGD 5.Bf4
Duda, Jan-Krzysztof – Ding, Liren ½-½ 35 C47 Four Knights
Mamedyarov, Shakhriyar – Fedoseev, Vladimir ½-½ 19 B84 Sicilian Scheveningen
Kramnik, Vladimir – Shankland, Samuel 0-1 66 A11 Reti Opening

A TATA B utolsó fodduló ereDmémyei

Kovalev Vladislav Belarus nagymester 2687. másfél pontot vert a B csoportban a mezőnyre és a csodagyerekekre.

ound 13 (January 26, 2019)
Kovalev, Vladislav – Kuipers, Stefan 1-0 24 C07 French Tarrasch
Gledura, Benjamin – Chigaev, Maksim 1-0 32 B08 Pirc Defence
L’Ami, Erwin – Paehtz, Elisabeth 1-0 32 A40 Unusual Replies to 1.d4
Bareev, Evgeny – Esipenko, Andrey 1-0 43 A49 King’s Indian Defence /c2-c4
Van Foreest, Lucas – Korobov, Anton ½-½ 18 B30 Sicilian Rossolimo
Keymer, Vincent – Maghsoodloo, Parham ½-½ 35 D71 Gruenfeld 3.g3
Saduakassova, Dinara – Praggnanandhaa, R ½-½ 36 A13 Reti Opening

TATA STEEL 2019 – R13

Tata Steel 2019-01-12 – 27 – A verseny győztese: Magnus Carlsen (13/9) – A XIII. fordulóban: Rapport (13/6.5) 1 – 0 Van Foreest J. (NED), Gledura (13/8.5) 1 – 0 Chigaev (RUS)

# Name Classic +/− Rapid Blitz Age
21 ↑2 Rapport 2735.2 +4.2 2708.0 2695 i 22
63 Almasi 2680.0 0.0 2668.0 2585 i 42
74 ↑2 Berkes 2667.0 0.0 2688.0 2675 i 33
90 ↑1 Leko 2660.0 0.0 2702.0 2721.0 39

Statistics and Details: RAPPORT

# Name Rating Change Tournament Date
1 Fedoseev 2724 ½ b −0.1 Tata Steel Masters (1) 12.01.2019
2 Shankland 2725 ½ w −0.1 Tata Steel Masters (2) 13.01.2019
3 Radjabov 2757 ½ b +0.4 Tata Steel Masters (3) 14.01.2019
4 Giri 2783 0 w −4.3 Tata Steel Masters (4) 15.01.2019
5 Nepomniachtchi 2763 ½ b +0.4 Tata Steel Masters (5) 16.01.2019
6 Kramnik 2777 ½ w +0.6 Tata Steel Masters (6) 18.01.2019
7 Mamedyarov 2817 ½ b +1.2 Tata Steel Masters (7) 19.01.2019
8 Carlsen 2835 0 b −3.6 Tata Steel Masters (8) 20.01.2019
9 Anand 2773 ½ w +0.6 Tata Steel Masters (9) 22.01.2019
10 Duda 2738 1 b +5.1 Tata Steel Masters (10) 23.01.2019
11 Ding Liren 2813 ½ w +1.1 Tata Steel Masters (11) 25.01.2019
12 Vidit 2695 ½ b −0.5 Tata Steel Masters (12) 26.01.2019
13 Van Foreest 2612 1 w +3.4 Tata Steel Masters (13) 27.01.2019

Tata Steel R13

[Event “81st Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2019.01.27”]
[Round “13.1”]
[White “Giri, Anish”]
[Black “Carlsen, Magnus”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2783”]
[BlackElo “2835”]
[ECO “B33”]
[Opening “Sicilian”]
[Variation “Pelikan, Chelyabinsk variation”]
[EventDate “2019.01.13”]

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 e5 6. Ndb5 d6 7. Bg5 a6
8. Na3 b5 9. Nd5 Be7 10. Bxf6 Bxf6 11. c3 Bg5 12. Nc2 Rb8 13. Be2 O-O 14.
O-O Kh8 15. Bg4 Bb7 16. Ncb4 Nxb4 17. cxb4 g6 18. a4 bxa4 19. Rxa4 Bc6 20.
Be2 Bxa4 21. Qxa4 f5 22. exf5 Rxf5 23. Bd3 Rf8 24. Qxa6 Bd2 25. Qc4 Qc8 26.
Qe4 Bxb4 27. Nxb4 Rf4 28. Qc6 Rfxb4 29. Qxd6 Qf8 30. Qxe5+ 1/2-1/2


[Event “81st Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2019.01.27”]
[Round “13.2”]
[White “Rapport, Richard”]
[Black “Van Foreest, Jorden”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2731”]
[BlackElo “2612”]
[ECO “D37”]
[Opening “QGD”]
[Variation “4.Nf3”]
[EventDate “2019.01.13”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. Nc3 dxc4 5. Qa4+ Nbd7 6. e4 a6 7. Bxc4 Rb8
8. Qc2 b5 9. Bd3 Bb7 10. Bf4 Rc8 11. d5 exd5 12. O-O-O d4 13. Nxd4 Nh5 14.
Be3 c5 15. Nf5 g6 16. Be2 Ng7 17. Nd6+ Bxd6 18. Rxd6 Qe7 19. Rhd1 Bc6 20.
Rxd7 Bxd7 21. Nd5 1-0


[Event “81st Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2019.01.27”]
[Round “13.3”]
[White “Nepomniachtchi, Ian”]
[Black “Radjabov, Teimour”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2763”]
[BlackElo “2757”]
[ECO “C67”]
[Opening “Ruy Lopez”]
[Variation “Berlin defence, open variation”]
[EventDate “2019.01.13”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 Nf6 4. O-O Nxe4 5. Re1 Nd6 6. Nxe5 Be7 7. Bf1
Nxe5 8. Rxe5 O-O 9. d4 Bf6 10. Re1 Re8 11. c3 Rxe1 12. Qxe1 Nf5 13. Bf4 d6
14. Nd2 Be6 15. Ne4 Be7 16. Qd2 c6 17. Bd3 Qd7 18. Ng5 Bxg5 19. Bxg5 h6 20.
Bf4 g5 21. Bxf5 Bxf5 22. Bg3 d5 23. Re1 1/2-1/2


[Event “81st Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2019.01.27”]
[Round “13.4”]
[White “Duda, Jan-Krzysztof”]
[Black “Ding Liren”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2738”]
[BlackElo “2813”]
[ECO “C47”]
[Opening “Four knights”]
[Variation “Scotch, 4…exd4”]
[EventDate “2019.01.13”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. d4 exd4 5. Nxd4 Bb4 6. Nxc6 bxc6 7. Bd3
d5 8. exd5 O-O 9. O-O cxd5 10. Qf3 c6 11. Bg5 Bd6 12. Rae1 Rb8 13. Nd1 h6
14. Bxf6 Qxf6 15. Qxf6 gxf6 16. b3 Kg7 17. Ne3 Re8 18. Nf5+ Bxf5 19. Bxf5
Re5 20. Bd3 Bb4 21. Re3 Rxe3 22. fxe3 Re8 23. Rf3 Bc5 24. Kf2 Re5 25. g4 h5
26. gxh5 Rxh5 27. h3 Re5 28. Ke2 a5 29. Kd2 Bb4+ 30. c3 Bc5 31. Ba6 Bb6 32.
Bc8 c5 33. Rf5 Kg6 34. Rxe5 fxe5 35. Bb7 1/2-1/2


[Event “81st Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2019.01.27”]
[Round “13.5”]
[White “Anand, Viswanathan”]
[Black “Vidit, Santosh Gujrathi”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2773”]
[BlackElo “2695”]
[ECO “C42”]
[Opening “Petrov”]
[Variation “classical attack”]
[EventDate “2019.01.13”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. d4 d5 6. Bd3 Bf5 7. O-O Be7
8. Re1 O-O 9. Nbd2 Nd6 10. Nf1 c6 11. Bf4 Bxd3 12. Qxd3 Na6 13. Ne3 Nc7 14.
Rad1 Ne6 15. Bxd6 Bxd6 16. g3 Re8 17. c4 dxc4 18. Qxc4 Qc7 19. Qa4 b5 20.
Qc2 Bf8 21. Ng4 Rad8 22. Re5 h6 23. Re3 Rd6 24. Nge5 Red8 25. Rc1 Nxd4 26.
Nxd4 Rxd4 27. Qb3 Rb4 28. Qc3 Rbd4 29. Qb3 Rb4 30. Qc3 Rbd4 1/2-1/2


[Event “81st Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2019.01.27”]
[Round “13.6”]
[White “Mamedyarov, Shakhriyar”]
[Black “Fedoseev, Vladimir”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2817”]
[BlackElo “2724”]
[ECO “B84”]
[Opening “Sicilian”]
[Variation “Scheveningen (Paulsen), classical variation”]
[EventDate “2019.01.13”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Be2 e6 7. f4 Be7 8.
g4 d5 9. e5 Nfd7 10. g5 Qb6 11. a3 h6 12. Be3 hxg5 13. f5 Nxe5 14. Nxe6
Qxe3 15. Nxd5 Nf3+ 16. Kf1 Nd2+ 17. Ke1 Nf3+ 18. Kf1 Nd2+ 19. Ke1 Nf3+
1/2-1/2


[Event “81st Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2019.01.27”]
[Round “13.7”]
[White “Kramnik, Vladimir”]
[Black “Shankland, Samuel”]
[Result “0-1”]
[WhiteElo “2777”]
[BlackElo “2725”]
[ECO “A11”]
[Opening “English”]
[Variation “Caro-Kann defensive system”]
[EventDate “2019.01.13”]

1. c4 c6 2. Nf3 d5 3. g3 g6 4. Qa4 d4 5. Bg2 Bg7 6. d3 Nd7 7. O-O Nh6 8.
Nbd2 O-O 9. b4 e5 10. c5 a6 11. Nc4 f6 12. Qb3 Nf7 13. e3 dxe3 14. Bxe3 Kh8
15. Rae1 Re8 16. Na5 Re7 17. d4 e4 18. Nd2 f5 19. d5 cxd5 20. Qxd5 Qe8 21.
c6 Nf6 22. Qc5 bxc6 23. Ndc4 Be6 24. Rc1 Bd5 25. Bd4 Rb8 26. a4 Re6 27. Nb6
Bf8 28. Qc3 Kg8 29. Nac4 Nd7 30. a5 Nd6 31. Nxd6 Bxd6 32. Rfd1 Nxb6 33.
axb6 Be5 34. Bxe5 Rxe5 35. Qe3 Qf7 36. Ra1 Qb7 37. Qd4 Re7 38. b5 cxb5 39.
Qxd5+ Qxd5 40. Rxd5 Rxb6 41. Rd8+ Kf7 42. Ra8 Ree6 43. Ra7+ Kf6 44. Rxh7 b4
45. Rc7 b3 46. Bf1 Rec6 47. Rxc6+ Rxc6 48. Rb1 Rb6 49. Bc4 b2 50. Ba2 a5
51. Kf1 a4 52. Ke2 a3 53. Kd2 Rc6 54. h4 Ke5 55. Re1 Kd4 56. Bb1 Rc3 57.
Rh1 Rd3+ 58. Kc2 Rc3+ 59. Kd2 Rf3 60. Ke2 Rd3 61. h5 gxh5 62. Ke1 Rc3 63.
Kd2 f4 64. Ba2 e3+ 65. fxe3+ fxe3+ 66. Ke2 Rc2+ 0-1


Never judge the fierceness of a world champion’s sacrificial attack by Anish Giri’s facial expressions. Tata-steel-masters-2019/12/1/1 …

From 2011, the popular name for the tournament was changed from ‘Corus’ to ‘Tata Steel’.

Miután a Tata Steel felvásárolta a Corus acélipari vállalatot, és 2010 végétől annak neve helyett is a saját márkanevét használja,a verseny hivatalos neve is 2011-től Corusról Tata Steelre változott.
WINNERS

2010 – Magnus Carlsen
2011 – USA Nakamura Hikaru
2012 – ARM Levon Aronján
2013 – NOR Magnus Carlsen
2014 – ARM Levon Aronján
2015 – NOR Magnus Carlsen
2016 – NOR Magnus Carlsen
2017 – USA Wesley So
2018 – NOR Magnus Carlsen

    Klasszikus sakk világbajnok

  • World Chess Championship 2018 (London ENG)
  • World Chess Championship 2016 (New York USA)
  • World Chess Championship 2014 (Sochi RUS)
  • World Chess Championship 2013 (Chennai IND)
  • FISCHER SAKK világbajnok 2018
  • rapid világbajnok: 2014, 2015
  • villám világbajnok: 2009, 2014

Carlsen so far in his career:

  • – 4 classical WC titles
  • – 5 WC titles in Blitz & Rapid
  • – 31 victories in super tournaments
  • – A total of 101 months as the World #1

    – World #1 in Classical, Blitz & Rapid

  • – Highest rated player ever (2882)
  • – 1st player to hold all 3 WC titles
  • Sokat elmond ez a lista
    4 vb cím és változatlanul vezet a világon Carlsen
    Now a 4-time World Chess Champion and still no. 1 at classical, rapid and blitz chess

    81st Tata Steel 2019 (Wijk aan Zee NED) 
    Fri 11th Jan 2019 – Sun 27th Jan 2019 – Official Site

    81st Tata Steel GpA (14 players 13 Rds SRR Indiv TC: 100:50:15+30spm(1)) |

    1st Tata Steel GpA Wijk aan Zee (NED), 11-27 i 2019 cat. XXI (2753)
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
    1. Carlsen, Magnus g NOR 2835 * ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 1 ½ 9 2887
    2. Giri, Anish g NED 2783 ½ * 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 ½ ½ 1 2860
    3. Nepomniachtchi, Ian g RUS 2763 ½ 1 * ½ ½ 1 ½ 0 ½ ½ 1 ½ 0 1 2809
    4. Ding, Liren g CHN 2813 ½ ½ ½ * ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 2805
    5. Anand, Viswanathan g IND 2773 0 ½ ½ ½ * ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 2808
    6. Vidit, Santosh Gujrathi g IND 2695 ½ ½ 0 ½ ½ * 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 7 2786
    7. Radjabov, Teimour g AZE 2757 ½ ½ ½ ½ ½ 1 * ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 2752
    8. Shankland, Samuel g USA 2725 ½ 0 1 0 ½ ½ ½ * ½ ½ 0 ½ 1 1 2755
    9. Rapport, Richard g HUN 2731 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ * 1 ½ ½ 1 ½ 2754
    10. Duda, Jan-Krzysztof g POL 2738 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 * 1 ½ 0 1 2697
    11. Fedoseev, Vladimir g RUS 2724 ½ 0 0 ½ ½ ½ 1 1 ½ 0 * ½ 0 0 5 2668
    12. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2817 0 ½ ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ * ½ ½ 5 2661
    13. Van Foreest, Jorden g NED 2612 0 ½ 1 0 0 0 ½ 0 0 1 1 ½ * 0 2653
    14. Kramnik, Vladimir g RUS 2777 ½ 0 0 ½ 0 0 ½ 0 ½ 0 1 ½ 1 * 2641
    Round 1 (January 12, 2019)
    Giri, Anish – Nepomniachtchi, Ian 0-1 26 B07 Pirc Defence
    Ding, Liren – Carlsen, Magnus ½-½ 32 A05 Various
    Vidit, Santosh Gujrathi – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 78 D37 QGD 5.Bf4
    Radjabov, Teimour – Kramnik, Vladimir ½-½ 43 C50 Giuoco Piano
    Shankland, Samuel – Mamedyarov, Shakhriyar ½-½ 54 C42 Petroff’s Defence
    Fedoseev, Vladimir – Rapport, Richard ½-½ 39 E12 Queens Indian Petrosian
    Van Foreest, Jorden – Anand, Viswanathan 0-1 28 B13 Caro Kann Exchange
    Round 2 (January 13, 2019)
    Carlsen, Magnus – Nepomniachtchi, Ian ½-½ 32 E60 King’s Indian without Nc3
    Ding, Liren – Vidit, Santosh Gujrathi ½-½ 33 A36 English Botvinnik
    Anand, Viswanathan – Fedoseev, Vladimir ½-½ 34 C42 Petroff’s Defence
    Rapport, Richard – Shankland, Samuel ½-½ 94 A07 Barcza System
    Duda, Jan-Krzysztof – Van Foreest, Jorden 0-1 50 B13 Caro Kann Exchange
    Mamedyarov, Shakhriyar – Radjabov, Teimour ½-½ 32 D76 Gruenfeld 3.g3
    Kramnik, Vladimir – Giri, Anish 0-1 42 A28 English Four Knights
    Round 3 (January 14, 2019)
    Giri, Anish – Mamedyarov, Shakhriyar ½-½ 31 D97 Gruenfeld Russian
    Nepomniachtchi, Ian – Kramnik, Vladimir 1-0 36 C67 Ruy Lopez Berlin
    Vidit, Santosh Gujrathi – Carlsen, Magnus ½-½ 131 E64 King’s Indian Fianchetto
    Radjabov, Teimour – Rapport, Richard ½-½ 32 B48 Sicilian Paulsen
    Shankland, Samuel – Anand, Viswanathan ½-½ 35 D37 QGD 5.Bf4
    Fedoseev, Vladimir – Duda, Jan-Krzysztof 0-1 36 E03 Catalan
    Van Foreest, Jorden – Ding, Liren 0-1 50 C50 Giuoco Piano
    Round 4 (January 15, 2019)
    Carlsen, Magnus – Kramnik, Vladimir ½-½ 56 C65 Ruy Lopez Berlin
    Ding, Liren – Fedoseev, Vladimir ½-½ 43 D35 QGD Exchange
    Anand, Viswanathan – Radjabov, Teimour ½-½ 30 C67 Ruy Lopez Berlin
    Vidit, Santosh Gujrathi – Van Foreest, Jorden 1-0 51 E04 Catalan
    Rapport, Richard – Giri, Anish 0-1 40 D00 Queen’s Pawn Game
    Duda, Jan-Krzysztof – Shankland, Samuel ½-½ 31 B48 Sicilian Paulsen
    Mamedyarov, Shakhriyar – Nepomniachtchi, Ian ½-½ 32 E60 King’s Indian without Nc3
    Round 5 (January 16, 2019)
    Giri, Anish – Anand, Viswanathan ½-½ 22 C53 Giuoco Piano
    Nepomniachtchi, Ian – Rapport, Richard ½-½ 38 C79 Ruy Lopez Russian Defence
    Radjabov, Teimour – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 30 C24 Bishop’s Opening
    Shankland, Samuel – Ding, Liren 0-1 33 C88 Ruy Lopez Closed
    Fedoseev, Vladimir – Vidit, Santosh Gujrathi ½-½ 74 E32 Nimzo Indian 4.Qc2
    Van Foreest, Jorden – Carlsen, Magnus 0-1 33 B33 Sicilian Sveshnikov
    Kramnik, Vladimir – Mamedyarov, Shakhriyar ½-½ 31 C80 Ruy Lopez Open
    Round 6 (January 18, 2019)
    Carlsen, Magnus – Mamedyarov, Shakhriyar 1-0 51 D27 QGA
    Ding, Liren – Radjabov, Teimour ½-½ 75 A07 Barcza System
    Anand, Viswanathan – Nepomniachtchi, Ian ½-½ 22 B96 Sicilian Najdorf
    Vidit, Santosh Gujrathi – Shankland, Samuel ½-½ 18 E60 King’s Indian without Nc3
    Rapport, Richard – Kramnik, Vladimir ½-½ 94 C24 Bishop’s Opening
    Duda, Jan-Krzysztof – Giri, Anish 0-1 44 C44 Scotch Gambit
    Van Foreest, Jorden – Fedoseev, Vladimir 1-0 46 B09 Pirc Defence
    Round 7 (January 19, 2019)
    Giri, Anish – Ding, Liren ½-½ 29 E10 Blumenfeld Counter Gambit
    Nepomniachtchi, Ian – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 65 C42 Petroff’s Defence
    Radjabov, Teimour – Vidit, Santosh Gujrathi 1-0 36 D38 QGD Ragozin
    Shankland, Samuel – Van Foreest, Jorden 1-0 52 A20 English Opening
    Fedoseev, Vladimir – Carlsen, Magnus ½-½ 74 D90 Gruenfeld Flohr
    Mamedyarov, Shakhriyar – Rapport, Richard ½-½ 40 E11 Bogo Indian Defence
    Kramnik, Vladimir – Anand, Viswanathan 0-1 57 C50 Giuoco Piano
    Round 8 (January 20, 2019)
    Carlsen, Magnus – Rapport, Richard 1-0 40 B47 Sicilian Paulsen
    Ding, Liren – Nepomniachtchi, Ian ½-½ 17 E60 King’s Indian without Nc3
    Anand, Viswanathan – Mamedyarov, Shakhriyar 1-0 29 C02 French Advance
    Vidit, Santosh Gujrathi – Giri, Anish ½-½ 36 D53 Queens Gambit
    Duda, Jan-Krzysztof – Kramnik, Vladimir 1-0 45 C50 Giuoco Piano
    Fedoseev, Vladimir – Shankland, Samuel 1-0 52 A06 Zukertort Opening
    Van Foreest, Jorden – Radjabov, Teimour ½-½ 17 C53 Giuoco Piano
    Round 9 (January 22, 2019)
    Giri, Anish – Van Foreest, Jorden ½-½ 30 A36 English Botvinnik
    Nepomniachtchi, Ian – Vidit, Santosh Gujrathi 1-0 37 C42 Petroff’s Defence
    Radjabov, Teimour – Fedoseev, Vladimir 0-1 84 D15 Slav Defence
    Shankland, Samuel – Carlsen, Magnus ½-½ 40 D31 Semi-Slav Defence
    Rapport, Richard – Anand, Viswanathan ½-½ 42 D37 QGD 5.Bf4
    Mamedyarov, Shakhriyar – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 31 D37 QGD 5.Bf4
    Kramnik, Vladimir – Ding, Liren ½-½ 44 D02 Queen’s Pawn Game
    Round 10 (January 23, 2019)
    Carlsen, Magnus – Anand, Viswanathan 1-0 76 C77 Ruy Lopez Anderssen
    Ding, Liren – Mamedyarov, Shakhriyar ½-½ 46 E60 King’s Indian without Nc3
    Vidit, Santosh Gujrathi – Kramnik, Vladimir 1-0 29 E25 Nimzo Indian Saemisch
    Shankland, Samuel – Radjabov, Teimour ½-½ 31 E06 Catalan
    Duda, Jan-Krzysztof – Rapport, Richard 0-1 41 A45 Trompowsky
    Fedoseev, Vladimir – Giri, Anish 0-1 41 B23 Sicilian Closed
    Van Foreest, Jorden – Nepomniachtchi, Ian 1-0 60 B90 Sicilian Najdorf Variation
    Round 11 (January 25, 2019)
    Giri, Anish – Shankland, Samuel 1-0 45 C50 Giuoco Piano
    Nepomniachtchi, Ian – Fedoseev, Vladimir 1-0 50 B12 Caro Kann Advanced
    Anand, Viswanathan – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 31 C42 Petroff’s Defence
    Radjabov, Teimour – Carlsen, Magnus ½-½ 25 B33 Sicilian Sveshnikov
    Rapport, Richard – Ding, Liren ½-½ 16 C24 Bishop’s Opening
    Mamedyarov, Shakhriyar – Vidit, Santosh Gujrathi 0-1 30 D38 QGD Ragozin
    Kramnik, Vladimir – Van Foreest, Jorden 1-0 66 A07 Barcza System
    Round 12 (January 26, 2019)
    Carlsen, Magnus – Duda, Jan-Krzysztof 1-0 71 D37 QGD 5.Bf4
    Ding, Liren – Anand, Viswanathan ½-½ 40 C50 Giuoco Piano
    Vidit, Santosh Gujrathi – Rapport, Richard ½-½ 41 D02 Queen’s Pawn Game
    Radjabov, Teimour – Giri, Anish ½-½ 32 D31 Semi-Slav Defence
    Shankland, Samuel – Nepomniachtchi, Ian 1-0 35 B07 Pirc Defence
    Fedoseev, Vladimir – Kramnik, Vladimir 0-1 69 C67 Ruy Lopez Berlin
    Van Foreest, Jorden – Mamedyarov, Shakhriyar ½-½ 40 B10 Caro Kann
    Round 13 (January 27, 2019)
    Giri, Anish – Carlsen, Magnus ½-½ 30 B33 Sicilian Sveshnikov
    Nepomniachtchi, Ian – Radjabov, Teimour ½-½ 23 C67 Ruy Lopez Berlin
    Anand, Viswanathan – Vidit, Santosh Gujrathi ½-½ 30 C42 Petroff’s Defence
    Rapport, Richard – Van Foreest, Jorden 1-0 21 D37 QGD 5.Bf4
    Duda, Jan-Krzysztof – Ding, Liren ½-½ 35 C47 Four Knights
    Mamedyarov, Shakhriyar – Fedoseev, Vladimir ½-½ 19 B84 Sicilian Scheveningen
    Kramnik, Vladimir – Shankland, Samuel 0-1 66 A11 Reti Opening

    81st Tata Steel Challengers 2019

    81st Tata Steel 2019 (Wijk aan Zee NED) 
    Fri 11th Jan 2019 – Sun 27th Jan 2019 – Official Site

    81st Tata Steel GpB (14 players 13 Rds SRR Indiv TC: 100:50:15+30spm(1)) |

    [Event “81st Tata Steel GpB”]
    [Site “Wijk aan Zee NED”]
    [Date “2019.01.27”]
    [Round “13.4”]
    [White “Gledura, Benjamin”]
    [Black “Chigaev, Maksim”]
    [Result “1-0”]
    [WhiteElo “2615”]
    [BlackElo “2604”]
    [ECO “B08”]
    [Opening “Pirc”]
    [Variation “classical system, 5.Be2”]
    [EventDate “2019.01.13”]

    1. Nf3 g6 2. e4 Bg7 3. d4 d6 4. Be2 Nf6 5. Nc3 O-O 6. O-O Nbd7 7. Be3 e5 8.
    dxe5 dxe5 9. Nd2 Qe7 10. f3 b6 11. a4 a5 12. Qe1 Nc5 13. Nc4 Bb7 14. Qh4
    Rfe8 15. Rfd1 Ne6 16. Nb5 Nd7 17. Qxe7 Rxe7 18. Bf2 Ndc5 19. Ne3 Nd4 20.
    Bc4 Rd7 21. c3 Nxb5 22. axb5 Rxd1+ 23. Rxd1 a4 24. Nd5 Bf8 25. Nxc7 Rc8 26.
    Nd5 Bxd5 27. Bxd5 Kg7 28. Kf1 Rc7 29. Ra1 f5 30. Bxc5 Rxc5 31. Rxa4 fxe4
    32. Bxe4 1-0


    1st Tata Steel GpB Wijk aan Zee (NED), 11-27 i 2019 cat. XIV (2580)
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
    1. Kovalev, Vladislav g BLR 2687 * ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 ½ 1 1 1 10.0 2782
    2. Esipenko, Andrey g RUS 2584 ½ * ½ ½ 1 ½ 0 ½ 1 1 1 1 ½ ½ 8.5 2689
    3. Gledura, Benjamin g HUN 2615 0 ½ * 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ 8.5 2687
    4. Chigaev, Maksim g RUS 2604 ½ ½ 0 * ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 1 1 8.5 2688
    5. Korobov, Anton g UKR 2699 ½ 0 ½ ½ * ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 7.5 2627
    6. L’Ami, Erwin g NED 2643 ½ ½ 0 ½ ½ * 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 7.5 2632
    7. Bareev, Evgeny g CAN 2650 ½ 1 ½ ½ ½ 0 * 0 0 ½ 1 1 ½ 1 7.0 2603
    8. Maghsoodloo, Parham g IRI 2679 0 ½ ½ 0 0 ½ 1 * ½ ½ ½ 1 1 1 7.0 2601
    9. Van Foreest, Lucas g NED 2502 0 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ * ½ ½ ½ 1 0 6.0 2557
    10. Keymer, Vincent m GER 2500 0 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ * ½ 1 ½ 1 5.5 2529
    11. Praggnanandhaa, R g IND 2539 ½ 0 0 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ * ½ ½ 1 5.0 2496
    12. Saduakassova, Dinara m KAZ 2472 0 0 ½ 0 ½ ½ 0 0 ½ 0 ½ * ½ ½ 3.5 2413
    13. Paehtz, Elisabeth m GER 2477 0 ½ 0 0 ½ 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ * ½ 3.5 2413
    14. Kuipers, Stefan m NED 2470 0 ½ ½ 0 0 0 0 0 1 0 0 ½ ½ * 3.0 2377
    Round 1 (January 12, 2019)
    Esipenko, Andrey – Kovalev, Vladislav ½-½ 28 A49 King’s Indian Defence /c2-c4
    Chigaev, Maksim – Saduakassova, Dinara 1-0 57 C50 Giuoco Piano
    Maghsoodloo, Parham – Korobov, Anton 0-1 38 B90 Sicilian Najdorf Variation
    Van Foreest, Lucas – Gledura, Benjamin ½-½ 41 B31 Sicilian Rossolimo
    Praggnanandhaa, R – Bareev, Evgeny 0-1 51 C15 French Winawer
    Paehtz, Elisabeth – Keymer, Vincent ½-½ 42 B90 Sicilian Najdorf Variation
    Kuipers, Stefan – L’Ami, Erwin 0-1 40 B62 Sicilian Rauzer
    Round 2 (January 13, 2019)
    Kovalev, Vladislav – Praggnanandhaa, R ½-½ 64 B31 Sicilian Rossolimo
    Korobov, Anton – Gledura, Benjamin ½-½ 34 D85 Gruenfeld Defence
    L’Ami, Erwin – Esipenko, Andrey ½-½ 52 C88 Ruy Lopez Closed
    Bareev, Evgeny – Chigaev, Maksim ½-½ 48 A45 Trompowsky
    Maghsoodloo, Parham – Paehtz, Elisabeth 1-0 56 A07 Barcza System
    Keymer, Vincent – Kuipers, Stefan 1-0 34 D12 Slav Defence
    Saduakassova, Dinara – Van Foreest, Lucas ½-½ 53 E32 Nimzo Indian 4.Qc2
    Round 3 (January 14, 2019)
    Esipenko, Andrey – Keymer, Vincent 1-0 38 B90 Sicilian Najdorf Variation
    Gledura, Benjamin – Saduakassova, Dinara ½-½ 41 C42 Petroff’s Defence
    Chigaev, Maksim – Kovalev, Vladislav ½-½ 20 C53 Giuoco Piano
    Van Foreest, Lucas – Bareev, Evgeny 1-0 35 B13 Caro Kann Exchange
    Praggnanandhaa, R – L’Ami, Erwin ½-½ 35 C11 French Defence
    Paehtz, Elisabeth – Korobov, Anton ½-½ 40 A62 Benoni
    Kuipers, Stefan – Maghsoodloo, Parham 0-1 41 B62 Sicilian Rauzer
    Round 4 (January 15, 2019)
    Kovalev, Vladislav – Van Foreest, Lucas 1-0 79 C67 Ruy Lopez Berlin
    Korobov, Anton – Saduakassova, Dinara ½-½ 33 E56 Nimzo Indian
    L’Ami, Erwin – Chigaev, Maksim ½-½ 48 C84 Ruy Lopez Centre Attack
    Bareev, Evgeny – Gledura, Benjamin ½-½ 36 A48 King’s Indian Defence /c2-c4
    Maghsoodloo, Parham – Esipenko, Andrey ½-½ 30 A34 English Symmetrical
    Keymer, Vincent – Praggnanandhaa, R ½-½ 37 D37 QGD 5.Bf4
    Paehtz, Elisabeth – Kuipers, Stefan ½-½ 36 C11 French Defence
    Round 5 (January 16, 2019)
    Esipenko, Andrey – Paehtz, Elisabeth ½-½ 43 D11 Slav Defence
    Gledura, Benjamin – Kovalev, Vladislav 0-1 42 C50 Giuoco Piano
    Chigaev, Maksim – Keymer, Vincent ½-½ 31 B90 Sicilian Najdorf Variation
    Van Foreest, Lucas – L’Ami, Erwin ½-½ 36 B56 Sicilian Defence
    Praggnanandhaa, R – Maghsoodloo, Parham ½-½ 30 C53 Giuoco Piano
    Saduakassova, Dinara – Bareev, Evgeny 0-1 58 A58 Volga Gambit
    Kuipers, Stefan – Korobov, Anton 0-1 37 B32 Sicilian Labourdonnais
    Round 6 (January 18, 2019)
    Kovalev, Vladislav – Saduakassova, Dinara 1-0 69 C42 Petroff’s Defence
    Korobov, Anton – Bareev, Evgeny ½-½ 37 D19 Slav Defence
    L’Ami, Erwin – Gledura, Benjamin 0-1 49 C92 Ruy Lopez Chigorin
    Maghsoodloo, Parham – Chigaev, Maksim 0-1 81 C53 Giuoco Piano
    Keymer, Vincent – Van Foreest, Lucas ½-½ 33 A18 English Opening
    Paehtz, Elisabeth – Praggnanandhaa, R ½-½ 35 E01 Catalan
    Kuipers, Stefan – Esipenko, Andrey ½-½ 35 C53 Giuoco Piano
    Round 7 (January 19, 2019)
    Esipenko, Andrey – Korobov, Anton 1-0 41 D43 Anti-Meran Gambit
    Gledura, Benjamin – Keymer, Vincent 1-0 33 A07 Barcza System
    Chigaev, Maksim – Paehtz, Elisabeth 1-0 51 B90 Sicilian Najdorf Variation
    Bareev, Evgeny – Kovalev, Vladislav ½-½ 26 E11 Bogo Indian Defence
    Van Foreest, Lucas – Maghsoodloo, Parham ½-½ 47 B06 Modern Defence
    Praggnanandhaa, R – Kuipers, Stefan 1-0 23 C11 French Defence
    Saduakassova, Dinara – L’Ami, Erwin ½-½ 58 A85 Dutch
    Round 8 (January 20, 2019)
    Esipenko, Andrey – Praggnanandhaa, R 1-0 44 B69 Sicilian Rauzer
    Korobov, Anton – Kovalev, Vladislav ½-½ 32 E94 King’s Indian Classical
    L’Ami, Erwin – Bareev, Evgeny 1-0 39 D19 Slav Defence
    Maghsoodloo, Parham – Gledura, Benjamin ½-½ 67 A06 Zukertort Opening
    Keymer, Vincent – Saduakassova, Dinara 1-0 38 A18 English Opening
    Paehtz, Elisabeth – Van Foreest, Lucas 0-1 75 E06 Catalan
    Kuipers, Stefan – Chigaev, Maksim 0-1 45 C53 Giuoco Piano
    Round 9 (January 22, 2019)
    Kovalev, Vladislav – L’Ami, Erwin ½-½ 40 C01 French Exchange
    Gledura, Benjamin – Paehtz, Elisabeth 1-0 30 A15 English counter King’s Fianchetto
    Chigaev, Maksim – Esipenko, Andrey ½-½ 37 C50 Giuoco Piano
    Bareev, Evgeny – Keymer, Vincent ½-½ 51 D02 Queen’s Pawn Game
    Van Foreest, Lucas – Kuipers, Stefan 0-1 63 C11 French Defence
    Praggnanandhaa, R – Korobov, Anton ½-½ 51 C53 Giuoco Piano
    Saduakassova, Dinara – Maghsoodloo, Parham 0-1 44 A34 English Symmetrical
    Round 10 (January 23, 2019)
    Esipenko, Andrey – Van Foreest, Lucas 1-0 41 D37 QGD 5.Bf4
    Korobov, Anton – L’Ami, Erwin ½-½ 68 D00 Queen’s Pawn Game
    Maghsoodloo, Parham – Bareev, Evgeny 1-0 31 B12 Caro Kann Advanced
    Keymer, Vincent – Kovalev, Vladislav 0-1 61 A10 Dutch, QI and KID Systems
    Praggnanandhaa, R – Chigaev, Maksim 0-1 51 B47 Sicilian Paulsen
    Paehtz, Elisabeth – Saduakassova, Dinara ½-½ 19 B47 Sicilian Paulsen
    Kuipers, Stefan – Gledura, Benjamin ½-½ 46 B48 Sicilian Paulsen
    Round 11 (January 24, 2019)
    Kovalev, Vladislav – Maghsoodloo, Parham 1-0 68 B01 Centre Counter
    Gledura, Benjamin – Esipenko, Andrey ½-½ 47 A15 English counter King’s Fianchetto
    Chigaev, Maksim – Korobov, Anton ½-½ 25 B90 Sicilian Najdorf Variation
    L’Ami, Erwin – Keymer, Vincent ½-½ 64 B90 Sicilian Najdorf Variation
    Bareev, Evgeny – Paehtz, Elisabeth ½-½ 31 A00 Irregular Openings
    Van Foreest, Lucas – Praggnanandhaa, R ½-½ 39 B41 Sicilian Paulsen
    Saduakassova, Dinara – Kuipers, Stefan ½-½ 61 D43 Anti-Meran Gambit
    Round 12 (January 25, 2019)
    Esipenko, Andrey – Saduakassova, Dinara 1-0 24 C42 Petroff’s Defence
    Chigaev, Maksim – Van Foreest, Lucas ½-½ 39 E32 Nimzo Indian 4.Qc2
    Korobov, Anton – Keymer, Vincent 1-0 47 D35 QGD Exchange
    Maghsoodloo, Parham – L’Ami, Erwin ½-½ 16 C02 French Advance
    Praggnanandhaa, R – Gledura, Benjamin 0-1 59 A05 Various
    Paehtz, Elisabeth – Kovalev, Vladislav 0-1 30 A48 King’s Indian Defence /c2-c4
    Kuipers, Stefan – Bareev, Evgeny 0-1 37 B13 Caro Kann Exchange
    Round 13 (January 26, 2019)
    Kovalev, Vladislav – Kuipers, Stefan 1-0 24 C07 French Tarrasch
    Gledura, Benjamin – Chigaev, Maksim 1-0 32 B08 Pirc Defence
    L’Ami, Erwin – Paehtz, Elisabeth 1-0 32 A40 Unusual Replies to 1.d4
    Bareev, Evgeny – Esipenko, Andrey 1-0 43 A49 King’s Indian Defence /c2-c4
    Van Foreest, Lucas – Korobov, Anton ½-½ 18 B30 Sicilian Rossolimo
    Keymer, Vincent – Maghsoodloo, Parham ½-½ 35 D71 Gruenfeld 3.g3
    Saduakassova, Dinara – Praggnanandhaa, R ½-½ 36 A13 Reti Opening

    Links