Elstartolt a FIDE 2019. és 2020. évi Grand Prix sorozatának első versenye

Elstartolt a FIDE 2019. és 2020. évi Grand Prix sorozatának első versenye

Elstartolt a FIDE 2019. és 2020. évi Grand Prix sorozatának első versenye szeptember 11-én az Oroszországi Skolkovóban.
Az első szimbolikus lépést a P. Cramling – Ju Wenjun játszmában a FIDE elnök, Arkady Dvorkovich tette meg. Amit végül a kínai világbajnoknő nyert meg a svéd sakklegenda ellen.

 

First Leg of FIDE Women’s Grand Prix Starts in Skolkovo Business Centre

Az oroz Aleksandra Goryachkina szintén nyeréssel indított,legyőzte a korábbi világbajnokot, Antoaneta Stefanovát. Valentina Gunina az orosz derbiben nert Alina Kashlinskaya ellen.

A Paehtz – Kosteniuk, Lagno – Sebag és Koneru – Harika partik remik letttek.

2. forduló párosítása:

Ju Wenjun – Harika, Sebag – Koneru, Kashlinskaya – Lagno, Kosteniuk – Gunina, Goryachkina – Paehtz, Cramling – Stefanova.

A nyereményalap 80 000 euró.

Főbíró – IA Andrzej Filipowicz (Lengyelország).

https://hunonchess.com/1st-women-fide-gp-knockout-2019-10-23-sep-2019-skolkovo-russia-info-live-results-pgn/

[Event “FIDE Womens Grand Prix 2019-20”]
[Site “Skolkovo”]
[Date “2019.09.11”]
[Round “1.1”]
[White “Cramling, Pia”]
[Black “Ju, Wenjun”]
[Result “0-1”]
[ECO “A45”]
[WhiteElo “2487”]
[BlackElo “2576”]
[Annotator “ChessBase”]
[PlyCount “128”]
[EventDate “2019.09.11”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “RUS”]
[Tiebreak “Koya+Number of black wins+Number of wins”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. d4 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {[%emt 0:00:00]} 2. Bg5 {[%emt 0:00:00]} d5 {
[%emt 0:00:00]} 3. Bxf6 {[%emt 0:00:14]} gxf6 {[%emt 0:00:19]} 4. e3 {[%emt 0:
01:18]} c5 {[%emt 0:01:39]} 5. dxc5 {[%emt 0:00:38]} e6 {[%emt 0:06:17]} 6. c4
{[%emt 0:00:22]} dxc4 {[%emt 0:00:38]} 7. Qxd8+ {[%emt 0:01:27]} Kxd8 {[%emt 0:
00:03]} 8. Bxc4 {[%emt 0:00:08]} Bxc5 {[%emt 0:00:26]} 9. Nd2 {[%emt 0:01:21]}
Ke7 {[%emt 0:00:57]} 10. Ngf3 {[%emt 0:00:42]} Bd7 {[%emt 0:06:48]} 11. O-O {
[%emt 0:08:23]} Nc6 {[%emt 0:00:16]} 12. Rfc1 {[%emt 0:03:26]} Bb6 {[%emt 0:01:
42]} 13. Be2 {[%emt 0:01:18]} Rac8 {[%emt 0:00:57]} 14. Kf1 {[%emt 0:04:15]} a6
{[%emt 0:05:09]} 15. a3 {[%emt 0:11:57]} Rc7 {[%emt 0:10:09]} 16. Rc3 {[%emt 0:
17:17]} Rhc8 {[%emt 0:05:57]} 17. Rac1 {[%emt 0:04:21]} Na5 {[%emt 0:01:03]}
18. Rxc7 {[%emt 0:02:04]} Rxc7 {[%emt 0:00:25]} 19. Rxc7 {[%emt 0:00:29]} Bxc7
{[%emt 0:00:03]} 20. Nd4 {[%emt 0:04:12]} e5 {[%emt 0:01:50]} 21. Nc2 {[%emt 0:
05:14]} f5 {[%emt 0:01:17]} 22. Nb4 {[%emt 0:01:11]} Be6 {[%emt 0:02:02]} 23.
e4 {[%emt 0:02:12]} fxe4 {[%emt 0:04:25]} 24. Nxe4 {[%emt 0:00:16]} f5 {
[%emt 0:00:39]} 25. Nc5 {[%emt 0:04:05]} Bf7 {[%emt 0:05:45]} 26. g4 {[%emt 0:
01:38]} Bd6 {[%emt 0:01:11]} 27. Na4 {[%emt 0:00:29]} fxg4 {[%emt 0:02:36]} 28.
Bxg4 {[%emt 0:11:15]} b5 {[%emt 0:01:04]} 29. Nc3 {[%emt 0:03:02]} Bxb4 {
[%emt 0:00:13]} 30. axb4 {[%emt 0:00:04]} Nc6 {[%emt 0:00:15]} 31. Ke2 {
[%emt 0:01:01]} Nxb4 {[%emt 0:00:06]} 32. Bc8 {[%emt 0:00:35]} Bg6 {[%emt 0:04:
10]} 33. Bb7 {[%emt 0:01:30]} Kd6 {[%emt 0:00:18]} 34. Ke3 {[%emt 0:01:36]} Kc5
{[%emt 0:01:39]} 35. Bc8 {[%emt 0:01:01]} a5 {[%emt 0:02:48]} 36. Bd7 {[%emt 0:
00:35]} Nc2+ {[%emt 0:08:47]} 37. Kd2 {[%emt 0:00:09]} Nd4 {[%emt 0:00:05]} 38.
Ke3 {[%emt 0:00:21]} Kc4 {[%emt 0:01:14]} 39. Kd2 {[%emt 0:06:12]} b4 {[%emt 0:
07:31]} 40. Na4 {[%emt 0:00:00]} Kb3 {[%emt 0:00:00]} 41. Kc1 {[%emt 0:05:25]}
Ne2+ {[%emt 0:05:21]} 42. Kd2 {[%emt 0:00:25]} Nf4 {[%emt 0:00:04]} 43. Bb5 {
[%emt 0:00:21]} e4 {[%emt 0:11:02]} 44. Nc5+ {[%emt 0:12:36]} Kxb2 {[%emt 0:05:
11]} 45. Nb7 {[%emt 0:00:09]} Ne6 {[%emt 0:05:22]} 46. Nxa5 {[%emt 0:05:25]}
Nd4 {[%emt 0:00:02]} 47. Bc4 {[%emt 0:01:06]} Nf3+ {[%emt 0:01:26]} 48. Ke3 {
[%emt 0:00:12]} Nxh2 {[%emt 0:00:13]} 49. Kf4 {[%emt 0:00:20]} Nf3 {[%emt 0:02:
18]} 50. Nb3 {[%emt 0:07:33]} Kc3 {[%emt 0:00:42]} 51. Bg8 {[%emt 0:01:21]} Nd2
{[%emt 0:01:52]} 52. Nc5 {[%emt 0:00:09]} Kd4 {[%emt 0:04:49]} 53. Ne6+ {
[%emt 0:02:18]} Kd3 {[%emt 0:00:02]} 54. Kg3 {[%emt 0:00:53]} b3 {[%emt 0:06:
31]} 55. Nc5+ {[%emt 0:00:53]} Kc2 {[%emt 0:00:05]} 56. Nxb3 {[%emt 0:00:34]}
Nxb3 {[%emt 0:00:03]} 57. Kf4 {[%emt 0:00:09]} Nd2 {[%emt 0:01:06]} 58. Ke3 {
[%emt 0:00:41]} Kc3 {[%emt 0:00:14]} 59. Be6 {[%emt 0:00:16]} Nc4+ {[%emt 0:03:
22]} 60. Kf4 {[%emt 0:01:07]} Kd4 {[%emt 0:00:25]} 61. Bc8 {[%emt 0:00:42]} Ne5
{[%emt 0:00:15]} 62. Bb7 {[%emt 0:00:36]} Nd3+ {[%emt 0:00:04]} 63. Kg3 {
[%emt 0:00:04]} Kc3 {[%emt 0:00:36]} 64. Ba6 {[%emt 0:00:43]} Kd2 {[%emt 0:00:
05]} 0-1

[Event “FIDE Womens Grand Prix 2019-20”]
[Site “Skolkovo”]
[Date “2019.09.11”]
[Round “1.2”]
[White “Stefanova, Antoaneta”]
[Black “Goryachkina, Aleksandra”]
[Result “0-1”]
[ECO “D23”]
[WhiteElo “2491”]
[BlackElo “2564”]
[Annotator “ChessBase”]
[PlyCount “108”]
[EventDate “2019.09.11”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “RUS”]
[Tiebreak “Koya+Number of black wins+Number of wins”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. d4 {[%emt 0:00:00]} d5 {[%emt 0:00:00]} 2. c4 {[%emt 0:00:00]} dxc4 {
[%emt 0:00:19]} 3. Nf3 {[%emt 0:01:53]} Nf6 {[%emt 0:00:34]} 4. Na3 {[%emt 0:
03:39]} e5 {[%emt 0:03:10]} 5. e3 {[%emt 0:48:07]} exd4 {[%emt 0:10:59]} 6.
Nxd4 {[%emt 0:00:27]} c5 {[%emt 0:06:44]} 7. Ne2 {[%emt 0:11:06]} Qxd1+ {
[%emt 0:04:38]} 8. Kxd1 {[%emt 0:00:01]} Nc6 {[%emt 0:06:34]} 9. Nc3 {[%emt 0:
02:01]} a6 {[%emt 0:07:37]} 10. Nxc4 {[%emt 0:02:46]} b5 {[%emt 0:02:45]} 11.
Nb6 {[%emt 0:02:10]} Bg4+ {[%emt 0:01:53]} 12. f3 Rb8 {[%emt 0:06:08]} 13. a4 {
[%emt 0:15:42]} Rxb6 {[%emt 0:12:26]} 14. axb5 {[%emt 0:00:12]} axb5 15. Ra8+
Kd7 {[%emt 0:01:58]} 16. fxg4 {[%emt 0:04:47]} Nxg4 {[%emt 0:03:30]} 17. Kc2 {
[%emt 0:00:45]} Nf2 {[%emt 0:09:44]} 18. Rg1 {[%emt 0:00:13]} Nb4+ {[%emt 0:01:
02]} 19. Kb1 {[%emt 0:00:41]} Nfd3 {[%emt 0:03:18]} 20. g3 {[%emt 0:01:54]} g6
{[%emt 0:02:39]} 21. Bh3+ {[%emt 0:00:50]} Kc7 {[%emt 0:01:08]} 22. Rf1 {
[%emt 0:00:54]} f6 {[%emt 0:03:16]} 23. Bg2 {[%emt 0:01:30]} c4 {[%emt 0:02:35]
} 24. Bd2 {[%emt 0:00:41]} Rb8 {[%emt 0:03:45]} 25. Rxb8 {[%emt 0:00:39]} Kxb8
{[%emt 0:00:02]} 26. Rxf6 {[%emt 0:00:15]} Bc5 {[%emt 0:00:36]} 27. Nxb5 {
[%emt 0:00:48]} Rd8 {[%emt 0:00:10]} 28. Rf7 {[%emt 0:00:53]} Ne1 {[%emt 0:03:
52]} 29. Rb7+ {[%emt 0:00:51]} Kc8 {[%emt 0:00:01]} 30. Rc7+ {[%emt 0:00:29]}
Kb8 {[%emt 0:00:00]} 31. Bxb4 {[%emt 0:00:36]} Rd1+ {[%emt 0:00:09]} 32. Ka2 {
[%emt 0:00:01]} Nc2 {[%emt 0:01:35]} 33. b3 {[%emt 0:00:56]} Nxb4+ {[%emt 0:00:
28]} 34. Kb2 {[%emt 0:00:08]} Rd2+ {[%emt 0:00:44]} 35. Kb1 {[%emt 0:00:27]}
Rxg2 {[%emt 0:02:07]} 36. bxc4 {[%emt 0:00:21]} Nd3 {[%emt 0:00:31]} 37. Rxh7 {
[%emt 0:00:23]} Bxe3 {[%emt 0:00:43]} 38. Rd7 {[%emt 0:01:13]} Nc5 {[%emt 0:00:
40]} 39. Re7 {[%emt 0:00:13]} Bg1 {[%emt 0:00:33]} 40. Na7 {[%emt 0:00:00]} Nd3
{[%emt 0:00:00]} 41. Nc6+ {[%emt 0:01:11]} Kc8 {[%emt 0:02:59]} 42. Rg7 {
[%emt 0:03:23]} Rb2+ {[%emt 0:02:27]} 43. Ka1 {[%emt 0:04:38]} Rb6 {[%emt 0:01:
59]} 44. Na7+ {[%emt 0:13:30]} Kd8 {[%emt 0:01:22]} 45. Nb5 {[%emt 0:03:27]}
Bxh2 {[%emt 0:04:18]} 46. Ka2 {[%emt 0:00:30]} Bxg3 {[%emt 0:01:54]} 47. Kb3 {
[%emt 0:00:01]} Be5 {[%emt 0:02:33]} 48. Rh7 {[%emt 0:00:05]} g5 {[%emt 0:00:
40]} 49. Rh3 {[%emt 0:00:47]} Nf4 {[%emt 0:01:46]} 50. Re3 {[%emt 0:00:51]} Bf6
{[%emt 0:00:42]} 51. Kb4 {[%emt 0:01:11]} Be7+ {[%emt 0:02:06]} 52. Ka5 {
[%emt 0:03:48]} Rg6 {[%emt 0:01:08]} 53. Re4 {[%emt 0:01:16]} Ne6 {[%emt 0:00:
43]} 54. Rg4 {[%emt 0:00:22]} Nc7 {[%emt 0:02:17]} 0-1

[Event “FIDE Womens Grand Prix 2019-20”]
[Site “Skolkovo”]
[Date “2019.09.11”]
[Round “1.3”]
[White “Paehtz, Elisabeth”]
[Black “Kosteniuk, Alexandra”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A40”]
[WhiteElo “2479”]
[BlackElo “2495”]
[Annotator “ChessBase”]
[PlyCount “60”]
[EventDate “2019.09.11”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “RUS”]
[Tiebreak “Koya+Number of black wins+Number of wins”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. d4 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {[%emt 0:00:00]} 2. c4 {[%emt 0:00:00]} e6 {[%emt 0:
00:00]} 3. g3 {[%emt 0:00:00]} d5 {[%emt 0:00:00]} 4. Nf3 {[%emt 0:00:00]} Bb4+
{[%emt 0:00:18]} 5. Bd2 {[%emt 0:00:48]} Be7 {[%emt 0:00:09]} 6. Bg2 {[%emt 0:
00:07]} O-O {[%emt 0:00:08]} 7. O-O {[%emt 0:00:08]} c6 {[%emt 0:00:19]} 8. Qc2
{[%emt 0:01:21]} b6 {[%emt 0:00:49]} 9. Bf4 {[%emt 0:00:58]} Nbd7 {[%emt 0:00:
21]} 10. Rd1 {[%emt 0:00:43]} Ba6 {[%emt 0:00:32]} 11. Ne5 {[%emt 0:01:30]} Rc8
{[%emt 0:00:47]} 12. Nc3 {[%emt 0:05:29]} Bxc4 {[%emt 0:03:31]} 13. Nxc4 {
[%emt 0:00:24]} dxc4 {[%emt 0:00:04]} 14. e4 {[%emt 0:00:30]} b5 {[%emt 0:01:
41]} 15. a4 {[%emt 0:03:12]} a6 {[%emt 0:00:13]} 16. d5 {[%emt 0:04:24]} cxd5 {
[%emt 0:02:05]} 17. exd5 {[%emt 0:00:07]} e5 {[%emt 0:00:04]} 18. Bg5 {[%emt 0:
01:25]} Bc5 {[%emt 0:02:38]} 19. axb5 {[%emt 0:03:05]} axb5 {[%emt 0:00:06]}
20. Ra6 {[%emt 0:08:06]} h6 {[%emt 0:05:29]} 21. Bh4 {[%emt 0:04:40]} g5 {
[%emt 0:13:19]} 22. Bxg5 {[%emt 0:00:07]} hxg5 {[%emt 0:00:06]} 23. Qf5 {
[%emt 0:00:06]} g4 {[%emt 0:04:59]} 24. Ne4 {[%emt 0:04:32]} Bb6 {[%emt 0:06:
29]} 25. Nxf6+ {[%emt 0:05:40]} Nxf6 {[%emt 0:00:37]} 26. Qg5+ {[%emt 0:00:05]}
Kh8 {[%emt 0:00:40]} 27. Qh6+ {[%emt 0:00:15]} Kg8 {[%emt 0:00:10]} 28. Qg5+ {
[%emt 0:00:06]} Kh8 {[%emt 0:00:07]} 29. Qh6+ {[%emt 0:00:09]} Kg8 {[%emt 0:00:
04]} 30. Qg5+ {[%emt 0:00:06]} Kh8 {[%emt 0:00:04]} 1/2-1/2

[Event “FIDE Womens Grand Prix 2019-20”]
[Site “Skolkovo”]
[Date “2019.09.11”]
[Round “1.4”]
[White “Gunina, Valentina”]
[Black “Kashlinskaya, Alina”]
[Result “1-0”]
[ECO “D38”]
[WhiteElo “2502”]
[BlackElo “2487”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “71”]
[EventDate “2019.09.11”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “RUS”]
[Tiebreak “Koya+Number of black wins+Number of wins”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. d4 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {[%emt 0:00:00]} 2. c4 {[%emt 0:00:00]} e6 {[%emt 0:
00:00]} 3. Nf3 {[%emt 0:00:00]} d5 {[%emt 0:00:00]} 4. Nc3 {[%emt 0:00:00]} Bb4
{[%emt 0:00:00]} 5. Qa4+ {[%emt 0:00:00]} Nc6 {[%emt 0:00:08]} 6. a3 {[%emt 0:
00:08]} Bxc3+ {[%emt 0:00:27]} 7. bxc3 {[%emt 0:00:04]} Ne4 {[%emt 0:00:14]} 8.
e3 {[%emt 0:00:40]} Nxc3 {[%emt 0:01:24]} 9. Qc2 {[%emt 0:00:12]} Ne4 {[%emt 0:
00:06]} 10. Bd3 {[%emt 0:00:06]} Nf6 {[%emt 0:15:07]} 11. O-O {[%emt 0:01:58]}
O-O {[%emt 0:00:10]} 12. Rb1 {[%emt 0:01:58]} Ne7 {[%emt 0:04:58]} 13. c5 {
[%emt 0:12:08]} c6 {[%emt 0:14:39]} 14. Ne5 {[%emt 0:02:30]} Ng6 {[%emt 0:04:
36]} 15. f4 {[%emt 0:00:26]} Nd7 {[%emt 0:05:33]} 16. Bd2 {[%emt 0:07:17]} f5 {
[%emt 0:08:55]} 17. Nxd7 {[%emt 0:08:34]} Qxd7 {[%emt 0:00:42]} 18. a4 {
[%emt 0:00:05]} Kh8 {[%emt 0:02:16]} 19. a5 {[%emt 0:01:45]} a6 {[%emt 0:01:11]
} 20. Kh1 {[%emt 0:00:09]} Qf7 {[%emt 0:01:21]} 21. Rg1 {[%emt 0:04:08]} Ne7 {
[%emt 0:01:12]} 22. Be1 {[%emt 0:00:48]} Ng8 {[%emt 0:02:37]} 23. g4 {[%emt 0:
05:57]} Nf6 {[%emt 0:01:37]} 24. g5 {[%emt 0:00:29]} Ne4 {[%emt 0:01:13]} 25.
g6 {[%emt 0:01:20]} hxg6 {[%emt 0:03:57]} 26. Bh4 {[%emt 0:00:05]} e5 {[%emt 0:
12:30]} 27. dxe5 {[%emt 0:01:33]} Be6 {[%emt 0:01:37]} 28. Rg2 {[%emt 0:02:56]}
Rac8 {[%emt 0:00:25]} 29. Rbg1 {[%emt 0:01:45]} d4 {[%emt 0:01:54]} 30. Bxe4 {
[%emt 0:05:10]} fxe4 {[%emt 0:00:58]} 31. Rxg6 {[%emt 0:00:08]} Bf5 {[%emt 0:
04:20]} 32. R6g5 {[%emt 0:04:42]} dxe3 {[%emt 0:00:15]} 33. Qb2 {[%emt 0:01:13]
} Rg8 {[%emt 0:08:18]} 34. e6 {[%emt 0:01:40]} Bxe6 {[%emt 0:00:13]} 35. Qe5 {
[%emt 0:00:16]} Rge8 {[%emt 0:03:30]} 36. Rxg7 {[%emt 0:00:26]} 1-0

[Event “FIDE Womens Grand Prix 2019-20”]
[Site “Skolkovo”]
[Date “2019.09.11”]
[Round “1.5”]
[White “Lagno, Kateryna”]
[Black “Sebag, Marie”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B24”]
[WhiteElo “2545”]
[BlackElo “2450”]
[Annotator “ChessBase”]
[PlyCount “67”]
[EventDate “2019.09.11”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “RUS”]
[Tiebreak “Koya+Number of black wins+Number of wins”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. e4 {[%emt 0:00:00]} c5 {[%emt 0:00:00]} 2. Nc3 {[%emt 0:00:00]} Nc6 {
[%emt 0:00:49]} 3. Bb5 {[%emt 0:00:43]} Nd4 {[%emt 0:00:59]} 4. Nf3 {[%emt 0:
00:25]} a6 {[%emt 0:05:05]} 5. Bc4 {[%emt 0:08:39]} b5 {[%emt 0:11:21]} 6. Bd5
{[%emt 0:01:52]} Rb8 {[%emt 0:02:03]} 7. Nxd4 {[%emt 0:02:51]} cxd4 {[%emt 0:
00:06]} 8. Ne2 {[%emt 0:00:05]} Nf6 {[%emt 0:04:08]} 9. Nxd4 {[%emt 0:13:33]}
e6 {[%emt 0:43:55]} 10. Bb3 {[%emt 0:00:29]} Nxe4 {[%emt 0:00:11]} 11. c3 {
[%emt 0:11:12]} Bb7 {[%emt 0:00:42]} 12. O-O {[%emt 0:01:07]} Be7 {[%emt 0:01:
25]} 13. Bc2 {[%emt 0:01:37]} Nf6 {[%emt 0:01:47]} 14. Nf3 {[%emt 0:03:26]} O-O
{[%emt 0:00:47]} 15. d4 {[%emt 0:00:28]} Qc7 {[%emt 0:04:59]} 16. Re1 {[%emt 0:
02:15]} b4 {[%emt 0:02:55]} 17. Qd3 {[%emt 0:04:16]} bxc3 {[%emt 0:03:06]} 18.
bxc3 {[%emt 0:00:12]} Rbc8 {[%emt 0:03:02]} 19. Bd2 {[%emt 0:00:50]} Bd5 {
[%emt 0:04:54]} 20. Ne5 {[%emt 0:07:03]} d6 {[%emt 0:00:43]} 21. Ng4 {[%emt 0:
00:54]} g6 {[%emt 0:00:09]} 22. Ne3 {[%emt 0:02:15]} Bb7 {[%emt 0:02:24]} 23.
Qe2 {[%emt 0:11:33]} Nd5 {[%emt 0:01:55]} 24. Rab1 {[%emt 0:11:13]} Nxe3 {
[%emt 0:01:45]} 25. fxe3 {[%emt 0:03:02]} Bd5 {[%emt 0:00:24]} 26. Bb3 {
[%emt 0:02:00]} Bc4 {[%emt 0:01:02]} 27. Qf3 {[%emt 0:00:26]} d5 {[%emt 0:01:
00]} 28. e4 {[%emt 0:00:25]} dxe4 {[%emt 0:00:29]} 29. Qxe4 {[%emt 0:00:06]}
Bf6 {[%emt 0:01:13]} 30. Bh6 {[%emt 0:03:06]} Bg7 {[%emt 0:00:51]} 31. Bxg7 {
[%emt 0:00:15]} Kxg7 {[%emt 0:00:03]} 32. Re3 {[%emt 0:00:32]} Rb8 {[%emt 0:00:
33]} 33. Rf3 {[%emt 0:03:16]} Rb5 {[%emt 0:00:44]} 34. Bxc4 {[%emt 0:02:42]}
1/2-1/2

[Event “FIDE Womens Grand Prix 2019-20”]
[Site “Skolkovo”]
[Date “2019.09.11”]
[Round “1.6”]
[White “Koneru, Humpy”]
[Black “Harika, Dronavalli”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A21”]
[WhiteElo “2560”]
[BlackElo “2503”]
[Annotator “ChessBase”]
[PlyCount “86”]
[EventDate “2019.09.11”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “RUS”]
[Tiebreak “Koya+Number of black wins+Number of wins”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. c4 {[%emt 0:00:00]} e5 {[%emt 0:01:08]} 2. Nc3 {[%emt 0:00:00]} d6 {[%emt 0:
02:15]} 3. Nf3 {[%emt 0:03:19]} f5 {[%emt 0:01:21]} 4. d4 {[%emt 0:02:01]} e4 {
[%emt 0:00:14]} 5. Ng5 {[%emt 0:03:12]} Be7 {[%emt 0:08:36]} 6. Nh3 {[%emt 0:
00:17]} Nf6 {[%emt 0:00:10]} 7. e3 {[%emt 0:02:41]} O-O {[%emt 0:01:25]} 8. Be2
{[%emt 0:04:01]} c6 {[%emt 0:02:54]} 9. b4 {[%emt 0:11:23]} Na6 {[%emt 0:03:33]
} 10. Rb1 {[%emt 0:05:56]} Nc7 {[%emt 0:01:25]} 11. O-O {[%emt 0:14:45]} Kh8 {
[%emt 0:11:53]} 12. d5 {[%emt 0:04:57]} Bd7 {[%emt 0:03:35]} 13. Bb2 {[%emt 0:
04:54]} Be8 {[%emt 0:04:32]} 14. f3 {[%emt 0:06:03]} b5 {[%emt 0:12:18]} 15.
fxe4 {[%emt 0:05:27]} bxc4 {[%emt 0:00:32]} 16. exf5 {[%emt 0:11:30]} Nfxd5 {
[%emt 0:08:55]} 17. Nxd5 {[%emt 0:00:10]} cxd5 {[%emt 0:00:18]} 18. Nf4 {
[%emt 0:05:15]} Bf7 {[%emt 0:02:09]} 19. Bf3 {[%emt 0:01:43]} Rc8 {[%emt 0:06:
48]} 20. Rc1 {[%emt 0:04:04]} Bf6 {[%emt 0:04:27]} 21. Bxf6 {[%emt 0:01:51]}
Qxf6 {[%emt 0:00:05]} 22. Nxd5 {[%emt 0:00:35]} Nxd5 {[%emt 0:03:00]} 23. Bxd5
{[%emt 0:00:02]} c3 {[%emt 0:01:42]} 24. Rf2 {[%emt 0:02:41]} Qe5 {[%emt 0:01:
37]} 25. e4 {[%emt 0:03:07]} h6 {[%emt 0:02:21]} 26. a3 {[%emt 0:00:41]} Rc7 {
[%emt 0:04:20]} 27. Qd3 {[%emt 0:00:34]} Bxd5 {[%emt 0:00:15]} 28. exd5 {
[%emt 0:01:04]} a5 {[%emt 0:03:38]} 29. b5 {[%emt 0:01:33]} Rc5 {[%emt 0:00:16]
} 30. Rd1 {[%emt 0:00:34]} a4 {[%emt 0:01:19]} 31. h3 {[%emt 0:00:02]} Qe8 {
[%emt 0:01:23]} 32. Rb1 {[%emt 0:00:21]} Qf7 {[%emt 0:01:04]} 33. Rd1 {[%emt 0:
00:41]} Qe8 {[%emt 0:00:33]} 34. b6 {[%emt 0:00:17]} Qb5 {[%emt 0:00:04]} 35.
Qxb5 {[%emt 0:00:37]} Rxb5 {[%emt 0:00:11]} 36. Rc1 {[%emt 0:00:40]} Rc8 {
[%emt 0:01:33]} 37. Rfc2 {[%emt 0:00:31]} Rxb6 {[%emt 0:00:57]} 38. Rxc3 {
[%emt 0:00:13]} Rxc3 {[%emt 0:00:11]} 39. Rxc3 {[%emt 0:00:07]} Rb5 {[%emt 0:
01:37]} 40. Rc4 {[%emt 0:00:00]} Rxd5 {[%emt 0:00:00]} 41. Rxa4 {[%emt 0:05:32]
} Rxf5 {[%emt 0:04:43]} 42. Rd4 {[%emt 0:00:09]} Ra5 {[%emt 0:00:09]} 43. Rxd6
{[%emt 0:02:28]} Rxa3 {[%emt 0:00:08]} 1/2-1/2


 

 

 

 

 

Skolkovo WGP 2019 Skolkovo RUS (RUS), 10-23 ix 2019 cat. XI (2512)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2
1. Goryachkina, Aleksandra g RUS 2564 * . . . . . . . . . 1 . 1
2. Gunina, Valentina g RUS 2502 . * . . . . . . . . . 1 1
3. Ju, Wenjun g CHN 2576 . . * . . . . . . 1 . . 1
4. Harika, Dronavalli g IND 2503 . . . * . ½ . . . . . . ½ 2560
5. Kosteniuk, Alexandra g RUS 2495 . . . . * . . ½ . . . . ½ 2479
6. Koneru, Humpy g IND 2560 . . . ½ . * . . . . . . ½ 2503
7. Lagno, Kateryna g RUS 2545 . . . . . . * . ½ . . . ½ 2450
8. Paehtz, Elisabeth m GER 2479 . . . . ½ . . * . . . . ½ 2495
9. Sebag, Marie g FRA 2450 . . . . . . ½ . * . . . ½ 2545
10. Cramling, Pia g SWE 2487 . . 0 . . . . . . * . . 0
11. Stefanova, Antoaneta g BUL 2491 0 . . . . . . . . . * . 0
12. Kashlinskaya, Alina m RUS 2487 . 0 . . . . . . . . . * 0
Round 1 (September 11, 2019)
Gunina, Valentina – Kashlinskaya, Alina 1-0 36 D38 QGD Ragozin
Koneru, Humpy – Harika, Dronavalli ½-½ 43 A21 English Opening
Lagno, Kateryna – Sebag, Marie ½-½ 34 B23 Sicilian Closed
Paehtz, Elisabeth – Kosteniuk, Alexandra ½-½ 30 E00 Catalan
Cramling, Pia – Ju, Wenjun 0-1 64 A45 Trompowsky
Stefanova, Antoaneta – Goryachkina, Aleksandra 0-1 54 D23 QGA