FIDE World Junior Chess Championships 2017 FIDE World Junior and Girl Under 20 Chess Championship 2017 Final

FIDE World Junior Chess Championships 2017 FIDE World Junior and Girl Under 20 Chess Championship 2017 Final

GM Aryan Tari from Norway is the new Junior World Champion

Magnus Carlsen: The amazing Aryan_Tari is the new junior world champion!! Kept his cool in a difficult position in the last round-the mark of a champion
Aryan Tari

Aryan Tari

Csak érdekességképp:Norvégiának jelenleg 2 sakk világbajnoka van. Magnus Carlsen és immáron Aryan Tari

Congatulations to Aryan Tari on winning the 2017 World Junior Championship (now official!). Petrosian took silver and Aravindh bronze, with Praggnanandhaa just missing out on a medal!

Women's Section

Kazakhstan’s Zhansaya Abdumalik won silver at World Championship.

Zhansaya Abdumalik (KAZ) is the new Junior World Champion, with only 17 years old. She ahd previously achieved bronze and gold medals - now it is finally gold!


54 24 IM Kantor Gergely HUN 2514 6,0 0,0 61,0 63,5 5 4,0 2463 6 6,59 -0,59 10 -5,
22 20 WIM Terbe Julianna HUN 2263 6,5 0,0 62,0 65,5 6 6,0 11 6,5 6,69 -0,19 20 -3,8
34 34 WFM Terbe Zsuzsanna HUN 2170 6,0 0,0 60,5 64,5 6 5,0 11 6 5,80 0,20 20 4,0

Final Ranking after 11 Rounds

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 Rp w we w-we K rtg+/-
1 5 GM Tari Aryan NOR 2581 8,5 0,0 72,0 78,0 5 6,0 2718 8,5 6,58 1,92 10 19,2
2 16 GM Petrosyan Manuel ARM 2554 8,5 0,0 67,0 72,5 6 7,0 2670 8,5 6,91 1,59 10 15,9
3 7 GM Aravindh Chithambaram Vr. IND 2572 8,5 0,0 66,0 70,5 5 7,0 2645 8,5 7,41 1,09 10 10,9
4 26 IM Praggnanandhaa R IND 2509 8,0 0,0 72,5 77,5 6 5,0 2688 8 5,41 2,59 10 25,9
5 1 GM Van Foreest Jorden NED 2616 8,0 0,0 71,0 77,0 5 7,0 2631 8 7,78 0,22 10 2,2
6 32 FM Sorokin Aleksey RUS 2483 8,0 0,0 69,5 75,0 6 7,0 2673 8 5,24 2,76 10 27,6
7 6 GM Karthikeyan Murali IND 2578 8,0 0,0 67,0 72,0 5 7,0 2654 8 6,97 1,03 10 10,3
8 30 IM Lomasov Semen RUS 2490 7,5 0,0 74,5 79,5 5 4,0 2630 7,5 5,36 2,14 10 21,4
9 11 GM Alekseenko Kirill RUS 2563 7,5 0,0 74,0 79,5 5 7,0 2628 7,5 6,51 0,99 10 9,9
10 21 IM Xu Xiangyu CHN 2543 7,5 0,0 72,0 76,5 5 5,0 2597 7,5 6,65 0,85 10 8,5
11 56 FM Liu Yan CHN 2422 7,5 0,0 71,5 75,0 6 5,0 2634 7,5 4,25 3,25 10 32,5
12 17 GM Bai Jinshi CHN 2553 7,5 0,0 66,5 72,0 5 6,0 2587 7,5 6,96 0,54 10 5,4
13 28 IM Triapishko Alexandr RUS 2508 7,5 0,0 65,0 70,0 6 5,0 2572 7,5 6,51 0,99 10 9,9
14 22 GM Tran Tuan Minh VIE 2538 7,5 0,0 64,5 69,0 6 6,0 2577 7,5 6,87 0,63 10 6,3
15 20 GM Sarana Alexey RUS 2543 7,5 0,0 64,0 69,5 6 6,0 2557 7,5 7,23 0,27 10 2,7
16 12 GM Martirosyan Haik M. ARM 2561 7,5 0,0 63,5 68,5 6 5,0 2599 7,5 6,93 0,57 10 5,7
17 3 GM Svane Rasmus GER 2587 7,5 0,0 63,5 68,0 5 6,0 2546 7,5 7,91 -0,41 10 -4,1
18 45 GM Kobo Ori ISR 2460 7,0 0,0 70,5 76,0 5 6,0 2563 7 5,43 1,57 10 15,7
19 2 GM Oparin Grigoriy RUS 2606 7,0 0,0 69,0 73,0 6 4,0 2564 7 7,38 -0,38 10 -3,8
20 33 GM Gagare Shardul IND 2482 7,0 0,0 68,0 72,5 5 4,0 2559 7 5,83 1,17 10 11,7
21 14 GM Liang Awonder USA 2558 7,0 0,0 67,0 71,5 5 5,0 2573 7 6,77 0,23 10 2,3
22 37 IM Zanan Evgeny ISR 2471 7,0 0,0 66,5 71,0 5 5,0 2531 7 5,90 1,10 10 11,0
23 4 GM Sunilduth Lyna Narayanan IND 2585 7,0 0,0 64,5 69,5 5 5,0 2546 7 7,56 -0,56 10 -5,6
24 18 GM Shevchenko Kirill UKR 2550 7,0 0,0 64,0 68,5 6 4,0 2527 7 7,33 -0,33 10 -3,3
25 9 GM Donchenko Alexander GER 2567 7,0 0,0 62,0 67,5 6 4,0 2531 7 7,51 -0,51 10 -5,1
26 36 IM Van Foreest Lucas NED 2474 7,0 0,0 60,0 65,0 6 6,0 2488 7 6,73 0,27 10 2,7
27 73 IM Nikitenko Mihail BLR 2376 7,0 0,0 54,5 58,5 6 6,0 2398 7 6,15 0,85 10 8,5
28 31 IM Gholami Aryan IRI 2483 6,5 0,0 67,5 72,0 5 5,0 2516 6,5 5,96 0,54 10 5,4
29 23 GM Yuffa Daniil RUS 2527 6,5 0,0 64,5 69,5 5 4,0 2489 6,5 7,00 -0,50 10 -5,0
30 42 IM Christiansen Johan-Sebastian NOR 2468 6,5 0,0 64,5 69,0 5 4,0 2531 6,5 5,46 1,04 10 10,4
31 47 IM Harsha Bharathakoti IND 2445 6,5 0,0 64,5 68,0 5 5,0 2476 6,5 5,94 0,56 10 5,6
32 29 GM Moroni Luca Jr ITA 2506 6,5 0,0 64,0 68,5 5 5,0 2517 6,5 6,27 0,23 10 2,3
33 62 IM Tin Jingyao SGP 2404 6,5 0,0 64,0 68,0 5 5,0 2437 6,5 5,72 0,78 10 7,8
34 49 IM Lobanov Sergei RUS 2435 6,5 0,0 63,5 67,5 5 5,0 2456 6,5 5,88 0,62 10 6,2
35 72 Zhao Yuanhe CHN 2377 6,5 0,0 63,0 65,5 5 5,0 2433 6,5 5,20 1,30 10 13,0
36 48 IM Kevlishvili Robby NED 2445 6,5 0,0 61,5 66,0 5 5,0 2485 6,5 5,78 0,72 10 7,2
37 10 GM Boruchovsky Avital ISR 2565 6,5 0,0 59,5 64,0 6 5,0 2455 6,5 7,77 -1,27 10 -12,7
38 46 IM Bilguun Sumiya MGL 2460 6,5 0,0 59,0 63,5 6 5,0 2445 6,5 6,57 -0,07 10 -0,7
39 40 IM Livaic Leon CRO 2470 6,5 0,0 59,0 63,0 6 6,0 2428 6,5 6,72 -0,22 10 -2,2
40 8 GM Pichot Alan ARG 2568 6,5 0,0 58,5 63,0 6 6,0 2442 6,5 8,12 -1,62 10 -16,2
41 75 IM Saiyn Zhanat KAZ 2374 6,5 0,0 57,5 60,5 6 4,0 2382 6,5 6,22 0,28 10 2,8
42 89 IM Villegas Franco ARG 2328 6,5 0,0 56,5 60,0 6 5,0 2401 6,5 5,27 1,23 20 24,6
43 27 IM Harutyunian Tigran K. ARM 2508 6,5 0,0 48,0 51,5 6 4,0 2320 6,5 8,65 -2,15 10 -21,5
44 44 IM Dragnev Valentin AUT 2461 6,0 0,0 68,5 73,0 6 5,0 2494 6 5,40 0,60 10 6,0
45 35 GM Salomon Johan NOR 2476 6,0 0,0 65,5 70,0 5 4,0 2482 6 5,92 0,08 10 0,8
46 52 IM Petrov Martin FID 2431 6,0 0,0 64,0 68,0 6 3,0 2438 6 5,84 0,16 10 1,6
47 91 Xu Yining CHN 2321 6,0 0,0 63,5 67,5 5 4,0 2450 6 4,09 1,91 20 38,2
48 77 IM Haria Ravi ENG 2364 6,0 0,0 63,0 67,5 5 5,0 2435 6 4,99 1,01 10 10,1
49 61 IM Bersamina Paulo PHI 2404 6,0 0,0 63,0 65,5 5 4,0 2401 6 5,15 0,85 10 8,5
50 34 IM Li Di CHN 2479 6,0 0,0 62,0 65,5 6 4,0 2423 6 6,77 -0,77 10 -7,7
51 13 GM Vaibhav Suri IND 2560 6,0 0,0 61,5 66,0 5 4,0 2438 6 7,79 -1,79 10 -17,9
52 25 IM Bellahcene Bilel FRA 2510 6,0 0,0 61,0 65,5 5 5,0 2445 6 6,98 -0,98 10 -9,8
53 76 IM Sidhant Mohapatra IND 2371 6,0 0,0 61,0 65,0 5 4,0 2427 6 4,95 1,05 10 10,5
54 24 IM Kantor Gergely HUN 2514 6,0 0,0 61,0 63,5 5 4,0 2463 6 6,59 -0,59 10 -5,9
55 114 Pang Tao CHN 2192 6,0 0,0 60,5 64,5 5 4,0 2350 5 2,99 2,01 40 80,4
56 39 IM Jarmula Lukasz POL 2470 6,0 0,0 59,0 63,5 5 4,0 2415 6 6,73 -0,73 10 -7,3
57 54 IM Gomez Sanchez Jorge Marcos CUB 2426 6,0 0,0 59,0 62,5 5 6,0 2391 6 6,46 -0,46 10 -4,6
58 15 GM Sanal Vahap TUR 2557 6,0 0,0 58,5 62,0 5 5,0 2398 6 8,17 -2,17 10 -21,7
57 IM Rakotomaharo Fy Antenaina MAD 2414 6,0 0,0 58,5 62,0 5 5,0 2407 6 6,05 -0,05 10 -0,5
60 71 IM Makhnev Denis KAZ 2379 6,0 0,0 58,0 62,0 6 5,0 2376 6 5,72 0,28 10 2,8
61 19 GM Ladva Ottomar EST 2543 6,0 0,0 57,5 62,0 5 5,0 2395 6 8,10 -2,10 10 -21,0
62 60 IM Keymer Vincent GER 2405 6,0 0,0 57,0 61,0 6 5,0 2399 6 5,99 0,01 10 0,1
63 53 FM Vykouk Jan CZE 2430 6,0 0,0 55,5 59,5 5 4,0 2353 6 7,02 -1,02 10 -10,2
64 79 IM Tran Minh Thang VIE 2361 6,0 0,0 55,5 59,0 6 3,0 2348 6 6,20 -0,20 10 -2,0
65 78 IM Krishna Teja N IND 2363 6,0 0,0 55,5 58,5 5 4,0 2391 6 5,54 0,46 10 4,6
66 51 FM Zhu Yi CHN 2432 6,0 0,0 54,0 57,0 5 4,0 2362 6 6,96 -0,96 10 -9,6
67 74 FM Lamard Guillaume FRA 2376 6,0 0,0 52,5 53,0 4 6,0 2146 5 7,15 -2,15 20 -43,0
68 94 Nowak Lukasz POL 2310 6,0 0,0 49,5 52,0 5 6,0 2210 6 7,08 -1,08 20 -21,6
69 65 FM Begmuratov Alisher UZB 2401 5,5 0,0 64,5 67,0 5 3,0 2451 5,5 4,60 0,90 10 9,0
70 41 IM Sosa Tomas ARG 2469 5,5 0,0 62,5 67,0 6 4,0 2404 5,5 6,41 -0,91 10 -9,1
71 38 IM Basso Pier Luigi ITA 2470 5,5 0,0 61,5 64,0 6 4,0 2391 5,5 6,59 -1,09 10 -10,9
72 69 IM Percivaldi Martin DEN 2388 5,5 0,0 59,5 63,0 6 3,0 2376 5,5 5,44 0,06 10 0,6
73 59 Peng Xiongjian CHN 2412 5,5 0,0 59,0 63,5 5 3,0 2364 5,5 6,10 -0,60 10 -6,0
74 43 IM Morozov Nichita MDA 2467 5,5 0,0 58,5 62,0 5 2,0 2367 5,5 6,93 -1,43 10 -14,3
75 64 IM Acosta Pablo Ismael ARG 2402 5,5 0,0 57,5 60,0 5 4,0 2373 5,5 5,77 -0,27 10 -2,7
76 85 CM Zuo Yifan CHN 2346 5,5 0,0 57,0 60,5 6 3,0 2362 5,5 5,16 0,34 20 6,8
77 67 Wang Tongsen CHN 2396 5,5 0,0 57,0 60,0 6 4,0 2372 5,5 5,58 -0,08 10 -0,8
78 83 IM Batsuren Dambasuren MGL 2352 5,5 0,0 57,0 59,5 6 4,0 2343 5,5 5,61 -0,11 20 -2,2
79 106 FM Milosevic Milos SRB 2249 5,5 0,0 56,5 57,0 6 5,0 2260 5,5 4,80 0,70 20 14,0
80 68 IM Mohammad Nubairshah Shaikh IND 2394 5,5 0,0 55,5 59,5 5 5,0 2273 5,5 6,88 -1,38 10 -13,8
81 58 FM Nikolovski Nikola MKD 2412 5,5 0,0 54,5 59,0 6 4,0 2332 5,5 6,54 -1,04 10 -10,4
82 133 Hiebert Kenji JPN 2017 5,5 0,0 53,0 56,5 6 5,0 2322 5,5 1,64 3,86 40 154,4
83 90 Brazdzionis Andrius LTU 2322 5,5 0,0 52,0 55,5 5 4,0 2201 5,5 6,95 -1,45 20 -29,0
84 119 Miciano John Marvin PHI 2151 5,5 0,0 51,5 54,5 6 5,0 2286 5,5 3,67 1,83 40 73,2
85 80 FM Tutisani Noe GEO 2361 5,0 0,0 62,5 65,5 5 3,0 2375 5 4,71 0,29 20 5,8
86 63 Bakhmatsky Vladislav UKR 2404 5,0 0,0 60,5 64,0 6 3,0 2379 5 5,20 -0,20 10 -2,0
87 118 FM Doluweera Minul Sanjula SRI 2154 5,0 0,0 59,0 63,0 5 3,0 2333 5 2,68 2,32 40 92,8
88 87 FM Macovei Andrei MDA 2343 5,0 0,0 58,5 62,5 6 3,0 2366 5 4,57 0,43 20 8,6
89 93 FM Timerkhanov Alexander RUS 2312 5,0 0,0 58,5 62,0 6 2,0 2359 5 4,33 0,67 20 13,4
90 55 FM Vrolijk Liam NED 2425 5,0 0,0 58,0 62,5 5 3,0 2336 5 6,06 -1,06 10 -10,6
91 104 FM Micottis Dorian FRA 2273 5,0 0,0 58,0 60,5 6 3,0 2292 5 4,42 0,58 20 11,6
92 84 CM Urazayev Arystanbek KAZ 2349 5,0 0,0 57,0 61,5 5 4,0 2334 5 5,17 -0,17 20 -3,4
93 107 Tasdogen Dincer TUR 2235 5,0 0,0 57,0 61,0 5 2,0 2296 5 4,06 0,94 40 37,6
94 81 FM Dimic Pavle SRB 2357 5,0 0,0 56,5 60,0 6 3,0 2329 5 5,41 -0,41 20 -8,2
95 86 FM Zarubitski Viachaslau BLR 2344 5,0 0,0 56,0 59,5 5 4,0 2290 5 5,72 -0,72 20 -14,4
96 97 FM Ioannidis Evgenios GRE 2302 5,0 0,0 56,0 58,5 6 3,0 2246 5 5,56 -0,56 20 -11,2
97 129 Bayramov Elkhan AZE 2065 5,0 0,0 55,0 59,5 6 3,0 2338 5 1,58 3,42 20 68,4
98 100 FM Urbanc Peter SLO 2290 5,0 0,0 55,0 59,0 5 4,0 2206 5 5,98 -0,98 20 -19,6
99 110 Taalaibekov Tagir KGZ 2219 5,0 0,0 53,5 56,0 5 4,0 2225 5 4,26 0,74 20 14,8
100 66 IM Huber Martin Christian AUT 2396 5,0 0,0 51,0 53,5 6 4,0 2181 5 7,86 -2,86 10 -28,6
101 70 IM Lopez Gonzalez Abel Fabian CUB 2384 5,0 0,0 49,5 53,0 6 3,0 2128 5 8,09 -3,09 10 -30,9
102 102 IM Silva David ANG 2285 5,0 0,0 48,0 50,5 5 5,0 2136 5 6,67 -1,67 20 -33,4
103 101 Nie Xinyang CHN 2288 4,5 0,0 58,0 61,5 6 3,0 2249 4,5 5,04 -0,54 20 -10,8
104 98 Kumar Gaurav IND 2297 4,5 0,0 57,5 61,5 5 4,0 2275 4,5 4,77 -0,27 20 -5,4
105 113 Signorelli Gaetano ITA 2193 4,5 0,0 57,0 61,0 5 3,0 2303 4,5 3,04 1,46 20 29,2
106 109 Peng Hongchi CHN 2223 4,5 0,0 55,5 59,5 6 1,0 2206 4,5 4,54 -0,04 40 -1,6
107 103 FM Tahay Alexis FRA 2285 4,5 0,0 55,0 58,5 6 3,0 2259 4,5 4,84 -0,34 20 -6,8
108 88 FM Sadhwani Raunak IND 2339 4,5 0,0 54,5 57,0 5 3,0 2214 4,5 5,96 -1,46 20 -29,2
109 111 FM Tuomainen Felix SWE 2214 4,5 0,0 54,0 56,5 6 4,0 2234 4,5 4,33 0,17 20 3,4
110 96 Sukovic Andrej MNE 2306 4,5 0,0 53,5 56,0 5 4,0 2132 4,5 6,70 -2,20 20 -44,0
111 99 FM Holtman Teodor SVK 2296 4,5 0,0 52,5 55,5 5 4,0 2182 4,5 6,02 -1,52 20 -30,4
112 115 CM Sezdbekov Ruslan KGZ 2188 4,5 0,0 52,0 55,0 5 3,0 2191 4,5 4,55 -0,05 40 -2,0
113 132 FM Piyumantha M Sasith Nipun SRI 2032 4,5 0,0 51,5 56,0 5 1,0 2261 4,5 1,86 2,64 40 105,6
114 95 FM Chen Richard CAN 2309 4,5 0,0 50,5 54,0 6 3,0 2138 4,5 6,73 -2,23 20 -44,6
120 CM Thilakarathne G M H SRI 2141 4,5 0,0 50,5 54,0 6 3,0 2171 4,5 4,08 0,42 40 16,8
116 126 Bischofberger Dario SUI 2108 4,5 0,0 50,5 54,0 5 2,0 2150 3,5 3,16 0,34 20 6,8
117 121 De Vleeschauwer Maarten BEL 2139 4,5 0,0 50,0 52,5 6 3,0 2141 4,5 4,39 0,11 20 2,2
118 105 Favaloro Andrea ITA 2260 4,5 0,0 49,5 53,0 6 3,0 2101 4,5 6,65 -2,15 20 -43,0
119 92 FM Abdulla Murad SCO 2316 4,5 0,0 49,5 53,0 5 3,0 2080 4,5 7,78 -3,28 20 -65,6
120 50 IM Schoppen Casper NED 2432 4,5 0,0 49,0 53,0 5 3,0 2182 4,5 7,55 -3,05 10 -30,5
121 139 WCM Song Yuxin CHN 1951 4,5 0,0 47,5 50,0 6 2,0 2194 4,5 1,70 2,80 40 112,0
122 123 De Block Yordi BEL 2119 4,5 0,0 47,0 50,5 5 3,0 2047 4,5 5,54 -1,04 20 -20,8
123 122 Schweighoffer Martin SUI 2123 4,5 0,0 46,5 47,0 6 3,0 2038 4,5 5,48 -0,98 40 -39,2
124 82 FM Noboa Kevin ECU 2356 4,5 0,0 45,0 47,5 6 3,0 2049 4,5 8,45 -3,95 20 -79,0
125 135 CM Willathgamuwa Kevin AUS 1996 4,0 0,0 58,5 62,0 6 3,0 2277 4 1,19 2,81 40 112,4
126 116 FM Pangilinan Stephen Rome PHI 2183 4,0 0,0 53,0 56,0 5 3,0 2191 4 3,96 0,04 40 1,6
127 124 CM Bezuidenhout Roland RSA 2118 4,0 0,0 51,5 54,5 6 4,0 2178 4 3,51 0,49 20 9,8
128 144 CM Chinguun Bayaraa MGL 1820 4,0 0,0 51,0 55,5 5 3,0 2191 4 0,97 3,03 40 121,2
129 127 Heinechen Juan PAR 2101 4,0 0,0 51,0 54,5 6 2,0 2141 4 3,50 0,50 40 20,0
130 131 WFM Tarini Goyal IND 2062 4,0 0,0 50,0 52,5 6 3,0 2089 4 3,53 0,47 40 18,8
131 134 Zenari Marco ITA 1997 4,0 0,0 45,5 48,0 5 4,0 2041 4 3,44 0,56 40 22,4
132 141 CM Willathgamuwa Rowan AUS 1907 4,0 0,0 43,0 45,5 6 4,0 2096 4 1,92 2,08 40 83,2
133 143 Lin Zhaochen CHN 1852 4,0 0,0 42,0 44,5 6 2,0 2021 4 2,30 1,70 40 68,0
134 146 Chan Sheng Liang Bernard MAS 1698 4,0 0,0 41,5 42,0 6 3,0 1874 4 2,83 1,17 40 46,8
135 108 Pavic Filip CRO 2228 3,5 0,0 55,0 59,0 5 1,0 2126 3,5 4,99 -1,49 20 -29,8
136 128 Fuentes Parra Victor Ignacio CHI 2087 3,5 0,0 50,5 51,0 5 3,0 2109 3,5 3,14 0,36 20 7,2
137 117 Li Henry IRL 2168 3,5 0,0 50,0 52,5 6 2,0 2108 3,5 4,42 -0,92 40 -36,8
138 130 Lindholm Jere FIN 2064 3,5 0,0 45,0 47,5 6 2,0 1956 3,5 4,79 -1,29 20 -25,8
139 136 Terryn Ezra BEL 1987 3,5 0,0 42,0 42,5 5 2,0 1999 3,5 3,57 -0,07 20 -1,4
140 142 Valente Joao Nuno Baptista POR 1897 3,5 0,0 40,0 40,5 6 2,0 1892 3,5 3,74 -0,24 20 -4,8
141 125 Lumachi Gabriele ITA 2111 3,0 0,0 44,5 47,0 6 2,0 1886 3 5,84 -2,84 40 -113,6
142 140 Cappelletto Joshuaede ITA 1920 3,0 0,0 43,0 43,5 5 3,0 1967 3 2,64 0,36 40 14,4
143 137 Vangsgaard Bjarke DEN 1987 3,0 0,0 40,0 40,5 5 2,0 1842 2 3,58 -1,58 20 -31,6
144 148 Araya Pozo Francisco Javier CHI 1416 3,0 0,0 38,0 38,5 5 2,0 1760 2 1,10 0,90 40 36,0
145 112 Sesar Ivan BIH 2207 2,5 0,5 44,0 46,5 6 2,0 1887 2,5 6,75 -4,25 20 -85,0
146 145 Gomez Barrera Gonzalo Andres CHI 1741 2,5 0,5 43,5 46,0 6 1,0 1932 2,5 1,60 0,90 40 36,0
147 147 Posocco Dennis ITA 1564 1,0 0,0 38,0 39,5 6 0,0 1174 0 1,73 -1,73 40 -69,2
148 138 Donati Michele ITA 1978 0,5 0,0 37,5 39,0 3 0,0 1688 0,5 2,57 -2,07 20 -41,4
Women's Section

Kazakhstan’s Zhansaya Abdumalik won silver at World Championship.

Zhansaya Abdumalik

Zhansaya Abdumalik

World Girls under 20 Championship 2017

Final Ranking after 11 Rounds Girl Section

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 n w we w-we K rtg+/-
1 1 IM Abdumalik Zhansaya KAZ 2428 9,5 0,0 71,5 77,0 6 9,0 11 9,5 7,45 2,05 10 20,5
2 44 WGM Paramzina Anastasya RUS 2123 8,5 0,0 70,5 71,0 5 7,0 11 8,5 3,35 5,15 20 103,0
3 13 FM Yu Jennifer USA 2321 8,0 0,0 69,0 74,5 5 6,0 11 8 6,28 1,72 20 34,4
4 11 WGM Tsolakidou Stavroula GRE 2340 8,0 0,0 66,0 70,5 5 7,0 11 8 6,30 1,70 20 34,0
5 16 WGM Tokhirjonova Gulrukhbegim UZB 2306 8,0 0,0 65,0 69,0 5 6,0 11 8 6,86 1,14 20 22,8
6 10 IM Osmak Iulija UKR 2345 7,5 0,0 74,5 80,0 6 5,0 11 7,5 6,55 0,95 10 9,5
7 5 WIM Shuvalova Polina RUS 2386 7,5 0,0 68,5 73,5 5 6,0 11 7,5 7,60 -0,10 10 -1,0
8 22 WIM Injac Teodora SRB 2244 7,5 0,0 60,5 65,5 6 6,0 11 7,5 6,10 1,40 20 28,0
9 43 WFM Kanakova Natalie CZE 2134 7,5 0,0 60,0 63,5 6 6,0 11 7,5 4,58 2,92 40 116,8
10 8 IM Nomin-Erdene Davaademberel MGL 2358 7,0 0,0 72,0 77,0 5 6,0 10 6 5,95 0,05 10 0,5
11 15 WIM Aakanksha Hagawane IND 2312 7,0 0,0 66,5 71,5 5 4,0 11 7 5,95 1,05 20 21,0
12 6 WIM Badelka Olga BLR 2374 7,0 0,0 66,0 71,0 6 5,0 11 7 7,62 -0,62 20 -12,4
13 18 WIM Dordzhieva Dinara RUS 2295 7,0 0,0 65,0 70,0 5 6,0 11 7 6,66 0,34 20 6,8
14 21 FM Antova Gabriela FID 2257 7,0 0,0 62,5 63,5 5 6,0 11 7 6,83 0,17 20 3,4
15 29 WFM Janzelj Lara SLO 2192 7,0 0,0 61,0 65,5 5 6,0 11 7 5,99 1,01 20 20,2
16 23 WFM Chernyak Viktoria RUS 2236 7,0 0,0 58,0 63,0 6 5,0 11 7 7,13 -0,13 20 -2,6
17 12 WIM Vaishali R IND 2325 6,5 0,0 70,5 76,0 5 5,0 11 6,5 7,05 -0,55 20 -11,0
18 9 WIM Khomeriki Nino GEO 2347 6,5 0,0 70,5 75,5 5 5,0 11 6,5 7,16 -0,66 20 -13,2
19 14 WIM Obolentseva Alexandra RUS 2320 6,5 0,0 66,5 71,5 6 6,0 11 6,5 6,09 0,41 20 8,2
20 2 IM Khademalsharieh Sarasadat IRI 2419 6,5 0,0 66,5 71,5 6 5,0 11 6,5 8,23 -1,73 10 -17,3
21 17 WIM Styazhkina Anna RUS 2301 6,5 0,0 62,0 67,0 5 4,0 11 6,5 7,41 -0,91 20 -18,2
22 20 WIM Terbe Julianna HUN 2263 6,5 0,0 62,0 65,5 6 6,0 11 6,5 6,69 -0,19 20 -3,8
23 39 WFM Arda Cagil Irmak TUR 2139 6,5 0,0 60,0 64,0 5 5,0 11 6,5 5,01 1,49 40 59,6
24 3 WFM Assaubayeva Bibisara RUS 2395 6,0 0,0 70,5 75,5 5 5,0 11 6 7,39 -1,39 10 -13,9
25 7 Zhu Jiner CHN 2363 6,0 0,0 67,0 73,0 5 5,0 11 6 7,55 -1,55 20 -31,0
26 45 WFM Nurgali Nazerke KAZ 2121 6,0 0,0 66,0 70,0 6 4,0 11 6 4,48 1,52 40 60,8
27 49 Nie Xin CHN 2106 6,0 0,0 64,0 68,5 6 4,0 11 6 3,61 2,39 20 47,8
28 42 WFM Serikbay Assel KAZ 2135 6,0 0,0 63,5 67,5 6 4,0 11 6 5,13 0,87 40 34,8
29 24 WIM Uuriintuya Uurtsaikh MGL 2213 6,0 0,0 62,5 66,5 6 6,0 11 6 5,86 0,14 20 2,8
30 37 WIM Pratyusha Bodda IND 2152 6,0 0,0 62,5 66,5 6 4,0 11 6 5,47 0,53 20 10,6
31 25 WFM Arpita Mukherjee IND 2210 6,0 0,0 62,5 66,5 5 3,0 11 6 7,10 -1,10 40 -44,0
32 19 WIM Heinemann Josefine GER 2293 6,0 0,0 61,0 66,0 5 4,0 11 6 7,25 -1,25 20 -25,0
33 33 Ning Kaiyu CHN 2173 6,0 0,0 60,5 65,0 5 4,0 11 6 5,95 0,05 40 2,0
34 34 WFM Terbe Zsuzsanna HUN 2170 6,0 0,0 60,5 64,5 6 5,0 11 6 5,80 0,20 20 4,0
35 51 WFM Lasya.G IND 2087 6,0 0,0 59,5 62,5 6 4,0 11 6 4,40 1,60 20 32,0
36 32 WIM Nguyen Emily USA 2176 6,0 0,0 55,0 58,0 6 5,0 11 6 6,29 -0,29 40 -11,6
37 27 WIM Kiolbasa Oliwia POL 2206 6,0 0,0 54,0 58,5 5 3,0 11 6 7,80 -1,80 20 -36,0
38 56 WFM Salonika Saina IND 2025 6,0 0,0 52,5 56,5 5 5,0 11 6 5,48 0,52 40 20,8
39 41 WIM Parnali S Dharia IND 2136 6,0 0,0 51,5 52,5 6 5,0 11 6 7,02 -1,02 20 -20,4
40 30 WIM Mahalakshmi M IND 2191 6,0 0,0 50,5 54,5 6 4,0 11 6 8,02 -2,02 20 -40,4
41 26 WIM Ghukasyan Siranush ARM 2207 5,5 0,0 61,5 66,0 5 4,0 11 5,5 7,53 -2,03 20 -40,6
42 4 WGM Mammadzada Gunay AZE 2393 5,5 0,0 61,0 65,5 6 5,0 11 5,5 8,71 -3,21 20 -64,2
43 54 Priyanka K IND 2046 5,5 0,0 59,5 63,0 6 4,0 11 5,5 3,77 1,73 40 69,2
44 35 WFM Gueci Tea ITA 2161 5,5 0,0 56,0 59,5 5 4,0 11 5,5 6,92 -1,42 40 -56,8
45 60 WFM Auvray Honorine FRA 1987 5,5 0,0 56,0 59,5 5 3,0 11 5,5 3,91 1,59 20 31,8
46 46 WFM Hincu Olga MDA 2118 5,5 0,0 55,5 59,5 5 4,0 11 5,5 6,04 -0,54 20 -10,8
47 47 WIM San Diego Marie Antoinette PHI 2116 5,5 0,0 54,5 58,5 6 5,0 11 5,5 6,00 -0,50 40 -20,0
48 61 WIM Fernandez Rivero Karla July CUB 1986 5,5 0,0 53,0 57,0 6 2,0 11 5,5 5,06 0,44 20 8,8
49 31 FM Di Benedetto Desiree ITA 2190 5,5 0,0 52,0 56,0 5 4,0 11 5,5 7,79 -2,29 40 -91,6
50 57 WCM Sibajeva Marija LTU 2016 5,5 0,0 46,0 46,5 5 4,0 11 5,5 7,61 -2,11 40 -84,4
51 48 WFM Choladze Mariami GEO 2112 5,0 0,0 62,5 67,0 6 3,0 11 5 4,22 0,78 20 15,6
52 53 WFM Rozman Monika SLO 2049 5,0 0,0 60,5 64,5 5 4,0 11 5 4,47 0,53 40 21,2
53 67 Alijanzadeh Mohadeseh IRI 1930 5,0 0,0 59,5 64,0 6 4,0 11 5 2,61 2,39 20 47,8
54 28 Yuan Ye CHN 2196 5,0 0,0 57,5 62,0 6 3,0 11 5 6,58 -1,58 20 -31,6
55 62 WIM Gomez Barrera Javiera Belen CHI 1972 5,0 0,0 57,0 61,0 5 2,0 11 5 2,98 2,02 40 80,8
56 59 WFM Li Zhuoling CHN 2006 5,0 0,0 56,0 60,0 5 4,0 11 5 5,13 -0,13 20 -2,6
57 65 WCM Altantuya Boldbaatar MGL 1948 5,0 0,0 55,5 56,5 6 4,0 11 5 4,69 0,31 40 12,4
58 36 WFM Vidic Teja SLO 2159 5,0 0,0 55,0 59,5 6 3,0 11 5 6,57 -1,57 20 -31,4
59 40 WFM Ivanova Simoneta FID 2137 5,0 0,0 53,5 57,5 6 3,0 11 5 7,29 -2,29 20 -45,8
60 69 WIM Ichimura G. Barbosa Larissa Y BRA 1913 5,0 0,0 53,5 57,5 5 3,0 11 5 3,94 1,06 20 21,2
61 66 Cramling Bellon Anna SWE 1943 5,0 0,0 53,5 57,0 5 2,0 11 5 4,23 0,77 40 30,8
62 50 WFM Trippold Denise AUT 2104 5,0 0,0 53,0 56,5 5 4,0 11 5 6,73 -1,73 20 -34,6
63 63 Andolfatto Maria ITA 1970 5,0 0,0 50,5 51,0 5 2,0 11 5 4,80 0,20 40 8,0
64 77 Vernet Solene FRA 1862 5,0 0,0 50,0 53,5 6 2,0 11 5 3,26 1,74 20 34,8
65 58 Srdanovic Jovana SRB 2015 5,0 0,0 50,0 52,0 5 5,0 11 5 6,27 -1,27 40 -50,8
66 38 WFM Lahav Michal ISR 2148 5,0 0,0 49,5 53,5 6 2,0 11 5 8,16 -3,16 40 -126,4
67 73 WCM Silva Mariana Sofia T. POR 1883 4,5 0,0 59,0 63,0 6 4,0 11 4,5 3,32 1,18 20 23,6
68 71 WFM Bidhar Rutumbara IND 1904 4,5 0,0 55,0 55,5 6 4,0 11 4,5 3,70 0,80 40 32,0
69 70 Stashis Anna BLR 1907 4,5 0,0 53,0 55,0 5 3,0 11 4,5 3,52 0,98 40 39,2
70 72 Koo Wei Xin Rosamund MAS 1900 4,5 0,0 52,5 56,0 5 4,0 11 4,5 3,45 1,05 40 42,0
71 83 WCM Jayaweera Sayuni Gihansa SRI 1745 4,5 0,0 50,0 52,0 6 3,0 11 4,5 2,90 1,60 40 64,0
72 68 Shepherd Katherine M ENG 1918 4,5 0,0 47,5 48,0 5 3,0 11 4,5 4,97 -0,47 20 -9,4
73 80 Magpily Francois Marie PHI 1836 4,5 0,0 47,0 49,0 5 3,0 11 4,5 4,59 -0,09 40 -3,6
74 55 WFM Vangsgaard Freja DEN 2035 4,5 0,0 45,5 48,5 6 4,0 11 4,5 7,58 -3,08 20 -61,6
75 78 Petraki Evaggelia GRE 1854 4,0 0,0 54,0 57,5 5 3,0 11 4 3,17 0,83 40 33,2
76 82 WCM Vanduyfhuys Daria BEL 1755 4,0 0,0 52,0 55,5 6 4,0 11 4 2,78 1,22 40 48,8
77 81 Samudin Elina KGZ 1806 4,0 0,0 50,0 52,0 6 3,0 11 4 3,07 0,93 20 18,6
78 75 Greibrokk Ingrid NOR 1868 4,0 0,0 49,0 50,0 6 3,0 11 4 4,42 -0,42 40 -16,8
79 84 WCM Figueroa Bernal Julia Dennis CHI 1690 4,0 0,0 48,5 49,0 5 3,0 11 4 2,89 1,11 40 44,4
80 74 WIM February Jesse Nikki RSA 1874 4,0 0,0 48,0 49,0 6 4,0 11 4 4,43 -0,43 20 -8,6
81 86 Zairbek Kyzy Begimay KGZ 1599 4,0 0,0 41,5 42,0 5 4,0 11 4 2,87 1,13 40 45,2
82 79 Koljevic Nikolina MNE 1837 3,5 0,0 47,5 50,5 6 1,0 11 3,5 3,96 -0,46 40 -18,4
83 87 Cui Cynthia CAN 1553 3,5 0,0 45,0 46,0 6 2,0 11 3,5 2,22 1,28 40 51,2
84 64 Louka Magdalini GRE 1955 3,5 0,0 43,0 43,5 5 2,0 11 3,5 7,24 -3,74 40 -149,6
85 76 WIM Caxita Esperanca ANG 1865 3,0 0,0 40,5 41,0 5 3,0 11 3 6,08 -3,08 40 -123,2
86 85 Ganzova Veronika SVK 1633 2,0 0,0 40,5 41,0 6 2,0 11 2 3,71 -1,71 40 -68,4
87 89 Bilguun Bayaraa MGL 1147 1,5 0,0 43,5 44,0 5 0,0 10 0,5 0,81 -0,31 40 -12,4
88 88 WCM Braganza Nadia NZL 1536 0,5 0,0 44,5 45,5 6 0,0 11 0,5 2,61 -2,11 40 -84,4
89 52 Roklicer Heike CRO 2059 0,0 0,0 37,5 38,5 0 0,0 0 0 0,00 0,00 20 0,0
Official site
Read previous post:
Felnött lépések

Felnött lépések A tizennégy éves Krstulovics Alex nemzetközi felnőttversenyen ért el második helyezést, Európa-bajnoki nyolcadik lett, és országos bajnoki címnek...

FIDE Grand Prix 2017 Palma de Mallorca R8

Palma De Mallorca Grand Prix 2017 (Palma de Mallorca ESP) Wed 15th Nov 2017 - Sun 26th Nov 2017 -...

SAKK SIKEREK A PELION KUPÁN

Huszonöt TVSE sakkozó indult a versenyen. Remek lehetőség volt a helyieknek. /Fotók: Májer Edit/ A vezető kiemelte az A csoportban...

Rajtol a 2017-18. évi Sakk NB-I – Már az 1 fordulóban eldölhet a bajnoki cím sorsa – A legmagyarabb csapat az MTK

Átadták a Zalai Prima Díjakat-Prima-díjas lett az Aquaprofit NTSK sakk klub.

  A legjobb vállalkozók jutalmazása is fontos része a gálának. - A VOSZ egy vállalkozói érdekképviselet, és mi szeretnénk minden...

Close