Gaál Zsóka világbajnoki ezüstérmes!

Gaphoto ál Zsóka világbajnoki ezüstérmes!

A 10 éves Gaál Zsóka másodszor nyert ezüstöt korcsoportos vb-n.

A tíz esztendős Gaál Zsóka ezüstérmet szerzett a brazíliai korosztályos sakk-világbajnokságon. Az ajkai kislány komoly fizikális és mentális edzésekkel készült a viadalra. Az U8-as kategóriában Tóth Lili a 28., az U12-esek mezőnyében Hegedüs Luca a 29., helyen végzett.
https://www.wccc2017.com/

http://www.chess-results.com/tnr295097.aspx?lan=1

 

Name Gaal Zsoka Title WCM Starting rank 1 Rating national 0 Rating international 1956 Performance rating 1568 FIDE rtg +/- -66,0 Points 8,5 Rank 2 Federation HUN

Felkészítői Istvándi Lajos nemzetközi mester (TVSE), munkáját segítette Kosztolánczi Gyula FIDE-mester, Varga Zoltán nemzetközi nagymester (GM) (Honvéd) és Kustár Sándor nemzetközi mester (IM) (Honvéd). Az ajkai Gaál Zsóka, a Tapolcai VSE sakkozója pályafutása során korcsoportos világversenyen harmadszor szerzett érmet, tavalyi Európa-bajnoki címe után megismételte két évvel korábbi világbajnoki szereplését, ezüstérmes lett. A brazíliai színhelyen élvezte szülei támogatását, edzőivel a skype segítségével tartotta a kapcsolatot.  

Final Ranking crosstable after 11 Rounds

Rk. Name FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd 8.Rd 9.Rd 10.Rd 11.Rd Pts.  TB1  TB2  TB3  TB4  TB5
1 WCM Wei Yaqing CHN 19w0 20b½ 52w1 45b1 18w1 7b1 4w1 3b1 5w1 2b½ 12w1 9,0 0,0 68,0 71,5 5 8,0
2   WCM Gaal Zsoka HUN 48w1 6b½ 19w½ 16b1 22w1 4b0 21w1 32b1 14w1 1w½ 7b1 8,5 0,0 67,0 71,0 5 7,0
3 Wang Ellen USA 18b1 5w½ 9b1 33w½ 8b1 6w1 15b1 1w0 4b½ 7w0 17b1 7,5 0,0 73,5 78,5 6 6,0
4 WCM Mikheeva Galina RUS 26b1 23w1 30b1 15w½ 14b½ 2w1 1b0 8w1 3w½ 5b½ 10w½ 7,5 0,0 71,5 77,0 5 5,0
5 Bayasgalan Khishigbaatar MGL 37w1 3b½ 10w1 19b0 20w1 28b1 9w1 15w1 1b0 4w½ 11b½ 7,5 0,0 69,5 74,5 5 6,0
6 WCM Nguyen Le Cam Hien VIE 40w1 2w½ 11b½ 26w1 12b1 3b0 19w½ 9b1 7w0 27b1 14w1 7,5 0,0 68,5 73,0 5 6,0
7 WCM Sahithi Varshini M IND 51b1 34w1 14b½ 32w1 15b0 1w0 29b1 11w1 6b1 3b1 2w0 7,5 0,0 68,0 72,0 6 7,0
8 Wang Tianna USA 13b1 12w1 33b0 24w1 3w0 17b1 10w1 4b0 32w1 14b½ 19w1 7,5 0,0 66,0 71,0 5 7,0
9 Yan Rui Yang USA 46w1 10b½ 3w0 36b1 11b1 14w1 5b0 6w0 23w1 26b1 15b1 7,5 0,0 65,5 69,5 6 7,0
10 Savitha Shri B IND 21b1 9w½ 5b0 34w1 23b1 33w½ 8b0 16w1 13b1 17w½ 4b½ 7,0 0,0 67,0 72,0 6 5,0
11 Contreras Fiorella PER 27w1 16b0 6w½ 29b1 9w0 26w1 23b1 7b0 28w1 25b1 5w½ 7,0 0,0 65,0 70,5 5 6,0
12 WCM Enkhsaran Batsaikhan MGL 35w1 8b0 27w1 49b1 6w0 32b0 36w1 22b1 19w1 15w1 1b0 7,0 0,0 62,5 66,5 5 7,0
13 Ramesh Sanjana USA 8w0 35b0 55w1 44b0 56w1 25b1 50w1 20b1 10w0 22b1 21b1 7,0 0,0 54,0 55,0 6 7,0
14 Karimova Guldona UZB 45b1 41w1 7w½ 17b1 4w½ 9b0 22w1 19b1 2b0 8w½ 6b0 6,5 0,0 68,5 72,5 6 5,0
15 WCM Ivanova Dilyana BUL 44w1 49b1 16w1 4b½ 7w1 19b1 3w0 5b0 21w1 12b0 9w0 6,5 0,0 67,0 71,0 5 6,0
16 Bousmaha Leila FRA 43b1 11w1 15b0 2w0 37b½ 44w1 20w1 10b0 27w0 28b1 26w1 6,5 0,0 61,0 65,0 5 6,0
17 WCM Zakirova Aisha KAZ 53b1 39w1 32b½ 14w0 21b½ 8w0 27w1 35b1 34w1 10b½ 3w0 6,5 0,0 60,5 64,0 5 5,0
18 Thai Ngoc Tuong Minh VIE 3w0 46b1 38w1 30w½ 1b0 20b0 37w1 28b0 47w1 40b1 27w1 6,5 0,0 57,5 61,5 5 6,0
19 Shivika Rohilla IND 1b1 24w1 2b½ 5w1 33b1 15w0 6b½ 14w0 12b0 34w1 8b0 6,0 0,0 71,0 76,0 6 5,0
20 Zhou Lepu Coco GER 29b½ 1w½ 48b1 21w½ 5b0 18w1 16b0 13w0 44b1 23w½ 34b1 6,0 0,0 63,0 67,0 6 4,0
21 Kaliakhmet Eldana KAZ 10w0 55b1 28w1 20b½ 17w½ 30w1 2b0 33w1 15b0 35b1 13w0 6,0 0,0 63,0 65,5 5 5,0
22 Brito Carrascal Isabela COL 57w+ 33w0 42b1 41w1 2b0 34w1 14b0 12w0 24b1 13w0 38b1 6,0 0,0 59,5 64,0 5 5,0
23 AFM Kartsidima Aggeliki GRE 47w1 4b0 36w½ 38b1 10w0 37b1 11w0 44w1 9b0 20b½ 32w1 6,0 0,0 58,5 62,5 5 5,0
24 Artieda Berru Ariadna Amely ECU 56w1 19b0 35w1 8b0 27w½ 36b½ 31w1 34b0 22w0 37b1 29b1 6,0 0,0 55,5 56,5 6 5,0
25 Pohle Saskia GER 39b0 53w1 26b0 46w1 34b0 13w0 42b1 45w1 36b1 11w0 33b1 6,0 0,0 51,5 55,0 6 6,0
26 Weerawardana Oneli Vihanga SRI 4w0 37b1 25w1 6b0 50w1 11b0 28w½ 41w1 33b1 9w0 16b0 5,5 0,0 62,0 66,0 5 5,0
27 Jin Lisa USA 11b0 40w1 12b0 42w1 24b½ 41w1 17b0 29w1 16b1 6w0 18b0 5,5 0,0 61,5 66,0 6 5,0
28 Bontempi Sofia Milagros ARG 34b0 29w1 21b0 35w1 48b1 5w0 26b½ 18w1 11b0 16w0 40w1 5,5 0,0 59,5 63,5 5 5,0
29 Da Cunha Gabriela Goes BRA 20w½ 28b0 47w1 11w0 40b1 49b1 7w0 27b0 41w1 32b1 24w0 5,5 0,0 55,5 59,5 5 5,0
30 Sanchez Abril ARG 55w1 36b1 4w0 18b½ 32w½ 21b0 35w0 47b½ 37w½ 31b½ 41w1 5,5 0,0 54,0 56,5 5 3,0
31 Mundaca Bermedo Pia CHI 33b0 42w0 45b0 54w1 46b1 48w1 24b0 38b0 39w1 30w½ 44b1 5,5 0,0 47,0 49,5 6 5,0
32 Gao Suran USA 50w1 38b1 17w½ 7b0 30b½ 12w1 33b1 2w0 8b0 29w0 23b0 5,0 0,0 64,0 68,0 6 4,0
33 WCM Shvedova Alexandra RUS 31w1 22b1 8w1 3b½ 19w0 10b½ 32w0 21b0 26w0 46b1 25w0 5,0 0,0 61,5 65,5 5 4,0
34 WCM Quezada Pauker Katheen Gabriel ECU 28w1 7b0 50w1 10b0 25w1 22b0 38w1 24w1 17b0 19b0 20w0 5,0 0,0 61,0 65,0 5 5,0
35 Gomez Camara Sofia MEX 12b0 13w1 24b0 28b0 47w1 52w1 30b1 17w0 38b1 21w0 -0 5,0 0,0 58,5 62,0 5 5,0
36 Viertler Sabrina Camargo BRA -1 30w0 23b½ 9w0 52b1 24w½ 12b0 50b1 25w0 38w0 48b1 5,0 0,0 56,0 59,5 5 3,0
37 Jiang Kate Yuhua CAN 5b0 26w0 54b1 51b1 16w½ 23w0 18b0 52w1 30b½ 24w0 46w1 5,0 0,0 55,0 57,5 5 4,0
38 Sanchez Belen ARG 54b1 32w0 18b0 23w0 39b1 42w1 34b0 31w1 35w0 36b1 22w0 5,0 0,0 53,0 55,5 5 5,0
39 Field Rowan Soraya USA 25w1 17b0 49w0 50b0 38w0 47b0 43w1 48b1 31b0 54w1 45b1 5,0 0,0 47,5 50,0 6 5,0
40 Galvez Aguirre Valentina CHI 6b0 27b0 51w½ 56b1 29w0 43w1 41b0 49b1 50w1 18w0 28b0 4,5 0,0 51,5 52,5 6 4,0
41 Podesta Sofia URU 52w1 14b0 44w1 22b0 49w½ 27b0 40w1 26b0 29b0 43w1 30b0 4,5 0,0 51,0 54,5 6 4,0
42 Kim Lisa PAR 49w0 31b1 22w0 27b0 55w1 38b0 25w0 53b½ 43w0 56b1 47w1 4,5 0,0 46,0 47,0 5 4,0
43 Herrada Blanco Luciana Franch PER 16w0 44b0 56b½ 52w0 51w1 40b0 39b0 54w1 42b1 41b0 55w1 4,5 0,0 41,5 42,5 6 4,0
44 Guid Taja SLO 15b0 43w1 41b0 13w1 45w½ 16b0 49w1 23b0 20w0 47b½ 31w0 4,0 0,0 54,5 58,5 5 3,0
45 Valeine Ieva LAT 14w0 52b½ 31w1 1w0 44b½ 50b0 48w1 25b0 46b0 49w1 39w0 4,0 0,0 52,0 55,5 5 3,0
46 Gu Zihan CHN 9b0 18w0 53b1 25b0 31w0 55b1 47w0 51b1 45w1 33w0 37b0 4,0 0,0 51,0 53,5 6 4,0
47 Thurner Anya NZL 23b0 51w1 29b0 48w0 35b0 39w1 46b1 30w½ 18b0 44w½ 42b0 4,0 0,0 50,5 54,5 6 3,0
48 Ramos Aranda Aisha Libna BOL 2b0 54w1 20w0 47b1 28w0 31b0 45b0 39w0 53b1 50w1 36w0 4,0 0,0 50,5 53,0 5 4,0
49 Liu Jingxian CHN 42b1 15w0 39b1 12w0 41b½ 29w0 44b0 40w0 52b½ 45b0 56w1 4,0 0,0 49,0 50,0 6 3,0
50 Dobsa Emma CZE 32b0 56w1 34b0 39w1 26b0 45w1 13b0 36w0 40b0 48b0 54w1 4,0 0,0 47,0 48,0 6 4,0
51 Pacheco Arteaga Natalia BOL 7w0 47b0 40b½ 37w0 43b0 54b1 53w½ 46w0 56b½ 55b½ 52w1 4,0 0,0 41,5 42,5 6 2,0
52 Buiar Maria Eduarda Beraldo BRA 41b0 45w½ 1b0 43b1 36w0 35b0 55w1 37b0 49w½ 53w½ 51b0 3,5 0,0 48,5 51,0 6 2,0
53 Carolus Cayline Jade RSA 17w0 25b0 46w0 55b0 54w½ 56b1 51b½ 42w½ 48w0 52b½ -0 3,0 0,0 41,5 42,5 5 1,0
54 Correa Livia Leite BRA 38w0 48b0 37w0 31b0 53b½ 51w0 56w1 43b0 55w1 39b0 50b0 2,5 1,0 43,0 44,0 6 2,0
55 Feller Isadora Cristina Vicen BRA 30b0 21w0 13b0 53w1 42b0 46w0 52b0 56w1 54b0 51w½ 43b0 2,5 0,0 45,0 46,0 6 2,0
56 Catran Sara Guitmann BRA 24b0 50b0 43w½ 40w0 13b0 53w0 54b0 55b0 51w½ 42w0 49b0 1,0 0,0 44,5 47,0 6 0,0
57 Munguambe Liandy MOZ 22b- -0 -0 -0 -0 -0 -0 -0 -0 -0 -0
Read previous post:
FIDE World Cup 2017 Live Games PGN RESULTS

FIDE World Cup 2017 (Tbilisi GEO) Sun 3rd Sep 2017 - Wed 27th Sep 2017 - Official  FIDE World Cup...

In 1950, Alan Turing Created a Chess Computer Program That Prefigured A.I

Korosztályos sakk világbajnokság: trükkel verte az amerikait Gaál Zsóka

chedule : * UTC/GMT -3 hours 22.08 2017 - 16:00 - Round 01 23.08 2017 - 10:00 - Round 02...

Szeptember 9-én, a Magyar Sakk Napján vetítik a Polgár-lányok filmet ahol Polgár Judit is részt vesz.

Speed Chess Championship: The Frenchman vs The X-Man

Speed Chess Championship: The Frenchman vs The X-Man This Wednesday's second-to-last Speed Chess Championship opening-round clash will feature the world's new...

Close