Hou Yifan (2669.6, World #72) wins #BielChess2017 (XVI cat.) with 6.5/9 and TPR of 2810.

Hou Yifan (2669.6, World #72) wins #BielChess2017 (XVI cat.) with 6.5/9 and TPR of 2810.

Hou Ji-fan nagyszerű sikere, az exvilágbajnoknő a bieli nagymesterverseny győztese
Bielben a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan elsőségével fejeződött be a nagymesterverseny.
Lékó Péter az ötödik helyen végzett.

Négyen képviselték a magyar színeket a masters csoprtban.
Héra Imre,Bánusz Tamás, Erdős Viktor és Korpa Bence .
Az Élő-pontszámok változásai:
Hou Ji-fan + 17,6, Etienne Bacrot + 6, Pentala Harikrishna – 1,8, Ruszlan Ponomarjov – 1,9, Lékó Péter + 0,8, Nico Georgiadis + 24,2, Alekszandr Morozevics + 1,4, David Navara – 16,8, Rafael Vaganjan – 14, Noel Studer – 15,5
A sakkfesztivál legerősebb nyílt versenyén 26 ország 109 sakkozója vett részt, 28 nemzetközi nagymester és 21 nemzetközi mester is játszott a 9 fordulós svájci rendszerű viadalon. A rajtlistán tizedik lengyel Mateusz Bartel veretlenül végzett az élen, holtversenyes társa, a 12. helyre rangsorolt ukrán Vlagyimir Baklan sem talált legyőzőre.

The podium of the Grandmaster Tournament 2017: Etienne Bacrot (2nd), Hou Yifan (winner), Pentala Harikrishna (3rd)

50th Biel Chess Festival 2017 (Biel SUI) Sun 23rd Jul 2017 - Wed 2nd Aug 2017 - Official Site 50th Biel GM 2017 (10 players 9 Rds SRR Indiv TC:100:50:15+30spm(1)) - Games in PGN: Games | Live 50th Biel ACCENTUS Rapid (8 players 3 Rds KO Indiv TC:10m+5spm) - Games in PGN: Rapid Games 50th Biel Master Open (9 Rds Swiss Indiv TC:90m:30m+30spm(1)) 50th Biel GM 2017 (10 players 9 Rds SRR Indiv TC: 100:50:15+30spm(1)) - Games in PGN: Games
50th Biel GM 2017 Biel (SUI), 23 vii-2 viii 2017 cat. XVI (2646)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
1. Hou, Yifan g CHN 2666 * 1 0 ½ ½ 1 1 1 1 ½ 2809
2. Bacrot, Etienne g FRA 2715 0 * 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 6 2763
3. Harikrishna, Pentala g IND 2737 1 0 * 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 2715
4. Ponomariov, Ruslan g UKR 2699 ½ ½ 0 * 1 ½ 0 1 ½ 1 5 2682
5. Leko, Peter g HUN 2678 ½ ½ ½ 0 * ½ 1 0 1 1 5 2685
6. Georgiadis, Nico m SUI 2496 0 ½ ½ ½ ½ * ½ ½ 1 1 5 2705
7. Morozevich, Alexander g RUS 2675 0 0 ½ 1 0 ½ * 1 1 1 5 2685
8. Navara, David g CZE 2737 0 ½ ½ 0 1 ½ 0 * 1 ½ 4 2592
9. Vaganian, Rafael A g ARM 2562 0 0 ½ ½ 0 0 0 0 * 1 2 2435
10. Studer, Noel m SUI 2493 ½ 0 0 0 0 0 0 ½ 0 * 1 2311
Round 1 (July 24, 2017)
Bacrot, Etienne - Ponomariov, Ruslan ½-½ 44 B11 Caro Kann Two Knights
Georgiadis, Nico - Navara, David ½-½ 59 B84 Sicilian Scheveningen
Morozevich, Alexander - Hou, Yifan 0-1 37 A08 Barcza System
Vaganian, Rafael A - Harikrishna, Pentala ½-½ 21 D39 QGD Ragozin
Studer, Noel - Leko, Peter 0-1 66 A62 Benoni
Round 2 (July 25, 2017)
Hou, Yifan - Studer, Noel ½-½ 57 C11 French Defence
Bacrot, Etienne - Vaganian, Rafael A 1-0 33 C17 French Winawer
Harikrishna, Pentala - Georgiadis, Nico ½-½ 55 A05 Various
Ponomariov, Ruslan - Leko, Peter 1-0 46 C53 Giuoco Piano
Navara, David - Morozevich, Alexander 0-1 40 A62 Benoni
Round 3 (July 26, 2017)
Leko, Peter - Hou, Yifan ½-½ 30 C42 Petroff's Defence
Georgiadis, Nico - Bacrot, Etienne ½-½ 37 C67 Ruy Lopez Berlin
Morozevich, Alexander - Harikrishna, Pentala ½-½ 41 E37 Nimzo Indian 4.Qc2
Vaganian, Rafael A - Ponomariov, Ruslan ½-½ 40 D73 Gruenfeld 3.g3
Studer, Noel - Navara, David ½-½ 83 A62 Benoni
Round 4 (July 27, 2017)
Bacrot, Etienne - Morozevich, Alexander 1-0 40 B52 Sicilian Rossolimo
Harikrishna, Pentala - Studer, Noel 1-0 24 C11 French Defence
Ponomariov, Ruslan - Hou, Yifan ½-½ 49 C24 Bishop's Opening
Navara, David - Leko, Peter 1-0 39 D38 QGD Ragozin
Vaganian, Rafael A - Georgiadis, Nico 0-1 39 A48 King's Indian Defence /c2-c4
Round 5 (July 28, 2017)
Hou, Yifan - Navara, David 1-0 40 B90 Sicilian Najdorf Variation
Leko, Peter - Harikrishna, Pentala ½-½ 57 C88 Ruy Lopez Closed
Georgiadis, Nico - Ponomariov, Ruslan ½-½ 29 B35 Sicilian Defence
Morozevich, Alexander - Vaganian, Rafael A 1-0 43 C16 French Winawer
Studer, Noel - Bacrot, Etienne 0-1 46 E06 Catalan
Round 6 (July 30, 2017)
Bacrot, Etienne - Leko, Peter ½-½ 37 C84 Ruy Lopez Centre Attack
Harikrishna, Pentala - Hou, Yifan 1-0 52 B36 Sicilian Maroczy Bind
Ponomariov, Ruslan - Navara, David 1-0 39 B90 Sicilian Najdorf Variation
Georgiadis, Nico - Morozevich, Alexander ½-½ 42 C92 Ruy Lopez Chigorin
Vaganian, Rafael A - Studer, Noel 1-0 55 A13 Reti Opening
Round 7 (July 31, 2017)
Hou, Yifan - Bacrot, Etienne 1-0 36 C65 Ruy Lopez Berlin
Leko, Peter - Vaganian, Rafael A 1-0 65 C10 French Rubinstein
Morozevich, Alexander - Ponomariov, Ruslan 1-0 29 D43 Anti-Meran Gambit
Navara, David - Harikrishna, Pentala ½-½ 24 C07 French Tarrasch
Studer, Noel - Georgiadis, Nico 0-1 60 E15 Queens Indian
Round 8 (August 1, 2017)
Bacrot, Etienne - Navara, David ½-½ 43 B90 Sicilian Najdorf Variation
Ponomariov, Ruslan - Harikrishna, Pentala 0-1 58 C09 French Tarrasch
Georgiadis, Nico - Leko, Peter ½-½ 22 B91 Sicilian Najdorf with 6.g3
Morozevich, Alexander - Studer, Noel 1-0 31 D20 QGA
Vaganian, Rafael A - Hou, Yifan 0-1 33 A46 Queen's Pawn Opening
Round 9 (August 2, 2017)
Hou, Yifan - Georgiadis, Nico 1-0 29 B53 Sicilian Hungarian
Harikrishna, Pentala - Bacrot, Etienne 0-1 29 C53 Giuoco Piano
Leko, Peter - Morozevich, Alexander 1-0 66 C92 Ruy Lopez Chigorin
Navara, David - Vaganian, Rafael A 1-0 42 C09 French Tarrasch
Studer, Noel - Ponomariov, Ruslan 0-1 40 D30 Queen's Gambit (without Nc3)

Podium of the Master Tournament 2017: Baklan Vladimir (2nd), Bartel Mateusz (winner) and Ganguly Surya Shekhar (3rd)

50th Biel ACCENTUS Rapid (8 players 3 Rds KO Indiv TC: 10m+5spm) - Games in PGN: Rapid Games
50th Biel Master Open (9 Rds Swiss Indiv TC: 90m:30m+30spm

Final Ranking crosstable after 9 Rounds

Rk. Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd 8.Rd 9.Rd Pts.  TB1  TB2 Rp
1 GM Bartel Mateusz 2608 POL 66b1 65w1 19b½ 37w½ 22b1 23w1 4w½ 13b1 2w½ 7,0 45,0 426,0 2709
2 GM Baklan Vladimir 2600 UKR 81b½ 78w1 34b½ 35w1 19b½ 27w1 16b1 4w1 1b½ 7,0 44,0 413,0 2646
3 GM Ganguly Surya Shekhar 2658 IND 54w1 95b1 25w1 9b0 12w½ 11b½ 36w1 15w1 4b½ 6,5 45,5 422,0 2676
4 GM Kuljasevic Davorin 2546 CRO 78b½ 81w1 47w1 39b1 10w1 9w1 1b½ 2b0 3w½ 6,5 45,5 420,0 2637
5 GM Salem A.R. Saleh 2638 UAE 82b1 23w1 16b1 21b0 11w½ 19w½ 17b½ 48w1 9b1 6,5 45,0 426,5 2665
6 GM Aravindh Chithambaram Vr. 2593 IND 68w1 46b½ 51w1 19w½ 37b1 21b½ 10w1 9w½ 8b½ 6,5 43,5 429,0 2653
7 GM Antipov Mikhail Al. 2580 RUS 80w1 38b½ 49w½ 41b1 20b0 35w1 19b1 14w½ 22b1 6,5 42,0 412,5 2627
8 GM Perunovic Milos 2606 SRB 45w1 34b½ 41w½ 65b½ 46w½ 51b1 32w1 25b1 6w½ 6,5 41,5 403,5 2606
9 GM Hera Imre (junior) 2611 HUN 59b1 27w1 22b1 3w1 21w1 4b0 13w½ 6b½ 5w0 6,0 48,5 420,5 2668
10 IM Bellaiche Anthony 2463 FRA 87b1 29w1 12w½ 26b1 4b0 18w1 6b0 20w1 14b½ 6,0 47,5 405,5 2670
11 IM Ali Marandi Cemil Can 2515 TUR 70b1 40w1 14b½ 13w½ 5b½ 3w½ 20b½ 23w1 26b½ 6,0 46,5 416,5 2649
12 GM Karthikeyan Murali 2579 IND 72b1 43w1 10b½ 20w½ 3b½ 34w½ 23b½ 42w1 17b½ 6,0 44,5 406,5 2587
13 GM Banusz Tamas 2600 HUN 58w1 51b½ 46w1 11b½ 55w1 20w1 9b½ 1w0 15b½ 6,0 44,0 420,5 2630
14 GM Erdos Viktor 2628 HUN 67w1 36b1 11w½ 55b½ 15w½ 32b½ 46w1 7b½ 10w½ 6,0 44,0 411,5 2600
15 GM Rambaldi Francesco 2568 ITA 64b1 48w½ 35b½ 43w1 14b½ 42w1 21w1 3b0 13w½ 6,0 43,5 399,0 2602
16 GM Demuth Adrien 2558 FRA 76w1 42b1 5w0 24b½ 49w1 50b1 2w0 28b½ 36w1 6,0 43,5 392,5 2536
17 GM Al-Sayed Mohammed 2508 QAT 77w1 47b½ 79w½ 28b½ 24w½ 94b1 5w½ 21b1 12w½ 6,0 41,0 396,5 2494
18 GM Lagarde Maxime 2609 FRA 79w½ 30b½ 53w½ 54b1 65w1 10b0 48b½ 38w1 35b1 6,0 39,0 395,5 2483
19 IM Shevchenko Kirill 2502 UKR 105b1 50w1 1w½ 6b½ 2w½ 5b½ 7w0 43b1 28w½ 5,5 48,5 394,0 2547
20 GM Shankland Samuel L 2671 USA 56w1 37b½ 33w1 12b½ 7w1 13b0 11w½ 10b0 46w1 5,5 45,5 417,5 2572
21 GM Kovalenko Igor 2659 LAT 53b1 31w1 52b1 5w1 9b0 6w½ 15b0 17w0 48b1 5,5 45,5 410,0 2597
22 GM Vishnu Prasanna. V 2538 IND 74w1 28b1 9w0 96b1 1w0 43b1 24w½ 33b1 7w0 5,5 45,0 388,0 2518
23 IM Hambleton Aman 2471 CAN 91w1 5b0 67w1 30b1 39w1 1b0 12w½ 11b0 47w1 5,5 44,5 401,5 2523
24 IM Mroziak Maciej 2401 POL 101b1 52w0 61b1 16w½ 17b½ 31w1 22b½ 29w½ 25w½ 5,5 43,0 382,5 2530
25 GM Vaibhav Suri 2558 IND 73b1 107w1 3b0 40w½ 48b½ 38w1 34b1 8w0 24b½ 5,5 42,0 385,5 2496
26 GM Goganov Aleksey 2592 RUS 61b1 35w½ 38b1 10w0 34b0 40w½ 68b1 65w1 11w½ 5,5 40,5 405,5 2461
27 IM Saduakassova Dinara 2444 KAZ 84w1 9b0 66w1 79b½ 28w1 2b0 50w½ 30b½ 58w1 5,5 40,5 382,5 2401
28 FM Baenziger Fabian 2354 SUI 97b1 22w0 101b1 17w½ 27b0 78w1 37b1 16w½ 19b½ 5,5 40,0 390,0 2429
29 GM Dragun Kamil 2621 POL 90w1 10b0 56w1 34w½ 38b½ 36b0 67w1 24b½ 49w1 5,5 39,5 393,5 2451
30 IM Radovanovic Mihajlo 2337 SRB 44b½ 18w½ 103b1 23w0 64b½ 71w½ 73b1 27w½ 52b1 5,5 39,0 351,5 2323
31 IM Henrichs Thomas 2491 GER 93w1 21b0 54w½ 53b1 47w½ 24b0 45w1 49b½ 50w1 5,5 38,5 382,5 2411
32 GM Romanishin Oleg M 2463 UKR 69w1 39b0 68w½ 73b1 79w1 14w½ 8b0 47b½ 56w1 5,5 38,5 378,0 2426
33 IM Dragnev Valentin 2495 AUT 83b½ 60w1 20b0 82w1 50b0 57w1 40b1 22w0 61b1 5,5 37,5 374,5 2383
34 IM Swayams Mishra 2440 IND 98b1 8w½ 2w½ 29b½ 26w1 12b½ 25w0 56b½ 44w½ 5,0 45,5 388,0 2467
35 IM Mesaros Florian 2415 AUT 102w1 26b½ 15w½ 2b0 80w1 7b0 94w1 39b1 18w0 5,0 42,5 386,5 2463
36 IM Bellahcene Bilel 2466 FRA 62b1 14w0 59b1 50w½ 40b½ 29w1 3b0 71w1 16b0 5,0 42,5 384,5 2428
37 IM Korpa Bence 2497 HUN 75w1 20w½ 48b1 1b½ 6w0 47b½ 28w0 50b½ 67w1 5,0 42,0 397,0 2449
38 IM Wallace John Paul 2411 AUS 106b1 7w½ 26w0 74b1 29w½ 25b0 80w1 18b0 69w1 5,0 40,5 371,0 2413
39 GM Ivanisevic Ivan 2623 SRB 57b1 32w1 55b½ 4w0 23b0 82w1 65b½ 35w0 68b1 5,0 39,5 389,5 2444
40 FM Schnepp Gunnar 2348 AUT 86w1 11b0 69w1 25b½ 36w½ 26b½ 33w0 66w½ 70b1 5,0 39,5 383,0 2374
41 IM Seyb Alexander 2425 GER 60b½ 83w1 8b½ 7w0 66b½ 72w½ 61b½ 59w1 42b½ 5,0 39,5 359,0 2318
42 IM Haimovich Tal 2380 ISR 89w1 16w0 62b½ 97w1 52b1 15b0 95w1 12b0 41w½ 5,0 38,5 374,0 2399
43 FM Colmenares Aurelio 2407 SUI 94w1 12b0 104w1 15b0 86w1 22w0 72b1 19w0 66b1 5,0 37,5 380,5 2338
44 Kakumanu Kautil 1913 IND 30w½ 49b0 90w1 47b0 88w1 56b½ 53w½ 57w1 34b½ 5,0 36,5 368,0 2344
45 FM Pomini Aurélien 2206 SUI 8b0 98w0 100b1 60w1 51b0 70w1 31b0 83w1 65b1 5,0 35,5 355,0 2305
46 IM Gaehwiler Gabriel 2416 SUI 71b1 6w½ 13b0 78w1 8b½ 55w1 14b0 52w½ 20b0 4,5 43,5 401,5 2486
47 IM Omar Noaman 2354 UAE -1 17w½ 4b0 44w1 31b½ 37w½ 52b½ 32w½ 23b0 4,5 43,5 354,5 2389
48 GM Venkatesh M.R. 2400 IND 109w1 15b½ 37w0 62b1 25w½ 95b1 18w½ 5b0 21w0 4,5 42,0 384,5 2454
49 FM Gindi Shachar 2397 ISR 99b½ 44w1 7b½ 52w½ 16b0 66w½ 64b1 31w½ 29b0 4,5 41,5 369,0 2342
50 FM Blohberger Felix 2319 AUT 103w1 19b0 94w1 36b½ 33w1 16w0 27b½ 37w½ 31b0 4,5 41,0 390,0 2371
51 IM Meins Gerlef 2422 GER 63w1 13w½ 6b0 68b½ 45w1 8w0 66b½ 58b0 71w1 4,5 41,0 376,0 2301
52 GM Donchenko Alexander 2570 GER 88w1 24b1 21w0 49b½ 42w0 54b1 47w½ 46b½ 30w0 4,5 39,5 391,5 2374
53 FM Othman A. Moussa 2277 UAE 21w0 75b1 18b½ 31w0 70b½ 83w½ 44b½ 73w1 60b½ 4,5 38,5 351,0 2239
54 FM Prunescu Claudiu 2272 SUI 3b0 93w1 31b½ 18w0 87b1 52w0 78b½ 74w1 55b½ 4,5 38,0 356,5 2363
55 GM Greenfeld Alon 2546 ISR 104w1 96b1 39w½ 14w½ 13b0 46b0 56w0 75b1 54w½ 4,5 37,5 366,5 2379
56 FM Kamber Bruno 2286 SUI 20b0 105w1 29b0 104w½ 74b1 44w½ 55b1 34w½ 32b0 4,5 37,5 359,5 2332
57 FM Bozinovic Bogdan 2248 CRO 39w0 69b0 91w1 75b½ 62w1 33b0 63w1 44b0 92w1 4,5 36,0 331,0 2162
58 Mucha Piotr 2191 POL 13b0 63w1 65b0 71w½ 97b½ 85w½ 87b1 51w1 27b0 4,5 35,5 360,5 2223
59 FM Dhanush Bharadwaj 2211 IND 9w0 84b1 36w0 69b½ 102w½ 63b½ 76w1 41b0 85w1 4,5 35,5 353,0 2203
60 Krebs Samuel 2050 SUI 41w½ 33b0 80w½ 45b0 90w1 67b0 86w1 81b1 53w½ 4,5 34,5 351,5 2244
61 Poliakov Artem 2191 RUS 26w0 102b1 24w0 94b0 106w1 86b1 41w½ 96b1 33w0 4,5 33,5 356,5 2258
62 Van Den Ouden Lendert 2075 NED 36w0 90b1 42w½ 48w0 57b0 88b½ 89w1 80b½ 91w1 4,5 33,0 341,5 2232
63 Dill Xaver 2049 SUI 51b0 58b0 77w1 81b½ 67w½ 59w½ 57b0 93w1 82b1 4,5 33,0 340,5 2223
64 Masse Hugues 2147 CAN 15w0 109b½ 106w1 95b½ 30w½ 96b½ 49w0 85b½ 80w1 4,5 31,0 346,5 2257
65 GM Campora Daniel H. 2437 ARG 92w1 1b0 58w1 8w½ 18b0 79b1 39w½ 26b0 45w0 4,0 43,0 374,0 2368
66 FM Louis Thibault 2207 FRA 1w0 92b1 27b0 98w1 41w½ 49b½ 51w½ 40b½ 43w0 4,0 40,0 373,0 2308
67 Sankalp Gupta 2255 IND 14b0 100w1 23b0 70w½ 63b½ 60w1 29b0 78w1 37b0 4,0 38,5 369,0 2249
68 WIM Ni Viktorija 2210 USA 6b0 87w1 32b½ 51w½ 95w0 69b1 26w0 94b1 39w0 4,0 37,5 373,5 2327
69 Monteverde Jonathan 2074 SUI 32b0 57w1 40b0 59w½ 104b1 68w0 82b½ 72w1 38b0 4,0 36,0 351,0 2228
70 Giesinger Elias 2111 SUI 11w0 86b½ 89w½ 67b½ 53w½ 45b0 102w1 79b1 40w0 4,0 35,0 361,0 2156
71 FM Tiwari Ashwani 2046 IND 46w0 80b½ 88w½ 58b½ 81w1 30b½ 96w1 36b0 51b0 4,0 34,5 363,0 2258
72 Goswami Vedant 2156 IND 12w0 94b0 84w1 85b1 96w½ 41b½ 43w0 69b0 100w1 4,0 33,0 345,5 2178
73 Gendre Stéphane 2124 SUI 25w0 89b½ 109w1 32w0 103b½ 102b1 30w0 53b0 98w1 4,0 32,5 333,0 2134
74 Toenz Arthur 2113 FRA 22b0 85w1 107b½ 38w0 56w0 106b1 79w½ 54b0 99w1 4,0 31,5 352,5 2187
75 WCM Okuyaz Duru 2096 TUR 37b0 53w0 108b1 57w½ 82b0 99b½ 101w1 55w0 95b1 4,0 30,5 341,0 2212
76 Bacrot Alexandre 2140 FRA 16b0 101w0 87b½ 89b½ 92w½ 84w1 59b0 98b½ 94w1 4,0 30,5 324,0 2071
77 Kleibaumhueter Klaus 2109 GER 17b0 97w0 63b0 99b½ 100w½ 91b½ 106w½ 101b1 96w1 4,0 28,5 316,5 2078
78 Lux Hugo De Melo 2115 BRA 4w½ 2b0 99w1 46b0 89w1 28b0 54w½ 67b0 86w½ 3,5 39,0 371,0 2185
79 Georg Michel 2211 SUI 18b½ 99w1 17b½ 27w½ 32b0 65w0 74b½ 70w0 83b½ 3,5 38,5 361,0 2228
80 Emanuel Yahav 2158 ISR 7b0 71w½ 60b½ 101w1 35b0 97w1 38b0 62w½ 64b0 3,5 37,0 348,0 2109
81 FM Hugentobler Patrik 2203 SUI 2w½ 4b0 97b½ 63w½ 71b0 103w1 83b½ 60w0 84b½ 3,5 36,5 345,0 2062
82 Arne Mike 2270 USA 5w0 91b1 95w½ 33b0 75w1 39b0 69w½ 92b½ 63w0 3,5 36,5 343,0 2207
83 WFM De Seroux Camille 2095 SUI 33w½ 41b0 86w0 92b½ 101w1 53b½ 81w½ 45b0 79w½ 3,5 34,0 345,0 2125
84 Arbinger Roland Dr. 2058 GER 27b0 59w0 72b0 -1 99w½ 76b0 104w1 88b½ 81w½ 3,5 32,5 287,0 2036
85 Lucca Kevin 1973 SUI 107b0 74b0 -1 72w0 98w1 58b½ 88w½ 64w½ 59b0 3,5 32,5 283,5 2032
86 Delmonico Nils 1959 SUI 40b0 70w½ 83b1 107w½ 43b0 61w0 60b0 108w1 78b½ 3,5 32,0 334,5 2104
87 Montoya Irigoyen Inigo 2070 ESP 10w0 68b0 76w½ 109b1 54w0 104b1 58w0 99b½ 88w½ 3,5 32,0 328,5 2092
88 Schmid Christoph 2150 SUI 52b0 106w½ 71b½ 103w½ 44b0 62w½ 85b½ 84w½ 87b½ 3,5 31,0 325,0 1987
89 Valet Richard 1989 GER 42b0 73w½ 70b½ 76w½ 78b0 93w½ 62b0 105b½ 102w1 3,5 31,0 319,0 2051
90 Leisch Lukas 2221 AUT 29b0 62w0 44b0 108w1 60b0 92b½ 100w½ 102b½ 105w1 3,5 31,0 312,0 2021
91 Jordan Michael 2080 GER 23b0 82w0 57b0 100w½ 105b½ 77w½ 108b1 97w1 62b0 3,5 30,5 318,5 2065
92 WFM Santeramo Alessia 2052 ITA 65b0 66w0 105b½ 83w½ 76b½ 90w½ 103b1 82w½ 57b0 3,5 29,5 333,5 2096
93 Liepins Oliver 2095 LAT 31b0 54b0 102w½ 106b0 109w1 89b½ 99w½ 63b0 104w1 3,5 28,0 315,5 2030
94 Schroer Marcel 2020 NED 43b0 72w1 50b0 61w1 107b1 17w0 35b0 68w0 76b0 3,0 37,0 350,5 2175
95 IM Flom Gabriel 2473 FRA 100b1 3w0 82b½ 64w½ 68b1 48w0 42b0 -0 75w0 3,0 36,5 312,0 2194
96 IM Videnova Iva 2370 BUL 108b1 55w0 98b1 22w0 72b½ 64w½ 71b0 61w0 77b0 3,0 34,0 322,0 2071
97 Bonferroni Thierry 1966 SUI 28w0 77b1 81w½ 42b0 58w½ 80b0 98w½ 91b0 101w½ 3,0 32,5 331,0 2047
98 Horber Jean-Marc 2057 SUI 34w0 45b1 96w0 66b0 85b0 105w1 97b½ 76w½ 73b0 3,0 31,5 331,5 2045
99 Ditzler Jürg 1992 SUI 49w½ 79b0 78b0 77w½ 84b½ 75w½ 93b½ 87w½ 74b0 3,0 30,5 324,0 2015
100 Zweifel Richard 2085 SUI 95w0 67b0 45w0 91b½ 77b½ 108w½ 90b½ 103w1 72b0 3,0 29,5 310,0 2024
101 Deuber Roman 2015 SUI 24w0 76b1 28w0 80b0 83b0 109w1 75b0 77w0 97b½ 2,5 33,0 323,5 1982
102 Gaffagan Steven 2034 USA 35b0 61w0 93b½ 105w1 59b½ 73w0 70b0 90w½ 89b0 2,5 32,5 315,5 1996
103 Kreutzmann Duke 1867 SUI 50b0 -1 30w0 88b½ 73w½ 81b0 92w0 100b0 108b½ 2,5 32,0 281,5 1905
104 Tornay Gomez Josu 2123 ESP 55b0 108w1 43b0 56b½ 69w0 87w0 84b0 109w1 93b0 2,5 30,5 309,5 2003
105 Balzer Lars 2101 GER 19w0 56b0 92w½ 102b0 91w½ 98b0 109b1 89w½ 90b0 2,5 29,5 317,0 1971
106 Polavaram Rithik 2028 USA 38w0 88b½ 64b0 93w1 61b0 74w0 77b½ -0 -0 2,0 34,5 243,0 2016
107 FM Wacker Peter 2358 GER 85w1 25b0 74w½ 86b½ 94w0 -0 -0 -0 -0 2,0 34,5 193,5 2053
108 Rusconi Benito 1978 SUI 96w0 104b0 75w0 90b0 -1 100b½ 91w0 86b0 103w½ 2,0 27,5 266,5 1778
109 Fusco Roberto 2011 ITA 48b0 64w½ 73b0 87w0 93b0 101b0 105w0 104b0 -1 1,5 29,5 272,0 1690

Annotation:

Read previous post:
Sinquefield Cup 2017 2017-08-02 – 2017-08-13 Super-GM Tournament

    Players : Carlsen, So, Aronian, Caruana, Nakamura, Vachier-Lagrave, Anand, Karjakin, Svidler, Nepomniachtchi Saint Louis, USA 2 - 12...

Közeleg a X. Aradi Nemzetközi Sakkfesztivál

>   Byrjanarlisti Nr. Navn FideID Land EloI EloN Felag/Býur 1 GM Georgiev Kiril 2900017 BUL 2644 0 2 GM...

WORLD CUP 2017 – Final List of Participants

Wojtaszek (2744.9) wins SparkassenChess with 4.5/7.

45th Dortmund Sparkassen Chess-Meeting 2017 (Dortmund GER) Sat 15th Jul 2017 - Sun 23rd Jul 2017 - Official Site 45th...

50th Biel Master Open Biel SUI

Please selesct games Event "Biel MTO op 50th"] [Site "Biel/Bienne"] [Date "2017.07.24"] [Round "1.1"] [White "Shankland, Samuel L"] [Black "Kamber,...

Close