Hungarian Chess League, (2015/2016) Round 3

Hungarian Chess League, (2015/2016) Round 3

Az első osztályú csapatbajnokság harmadik fordulója 2015. november 29.

Aquaprofit-Nagykanizsai TSK (1.) – Pénzügyőr SE (9.) 9:3
NB I -es sakk csapatbajnoki mérkőzés, 3. forduló. Nagykanizsa.
Eredmények (elöl a hazaiak):
Balogh Cs. – Horváth Cs. 0,5:0,5, Ivanisevics – Balogh I. 1:0, Erdős V. – Antal G. 0,5:0,5, Lenic – Hujbert 0,5:0,5, Márkus – Seres 1:0, Prohászka – Fogarasi 1:0, Ribli – Bakos 1:0, Gledura – Szeberényi 1:0, Pintér J. – Szük 0:1, Bánusz – Szamosközi 1:0, Kántor – Gara A. 0,5:0,5, Gara T. – Medve 1:0.

A 11.30 órakor kezdő felek gyakorlatilag éltek a teljes játékidő, vagyis a hat óra adta lehetőséggel, mely végül a kanizsaiak fölényesnek mondható sikerét hozta, de…
– … rettenetesen nehéz meccs volt – fogalmazott Papp Nándor kanizsai csapatvezető. – Elnézést, hogy így fogalmazok, de el kell fogadni, már nagyon komolyan tud mindenki ilyen szinten játszani. A végére két igazán elhúzódó parti maradt, közülük a Lenic – Hujbert párharc jóval több mint 100 lépést hozott, mondhatom, hogy lapokat írtak tele a lépések dokumentálásával a játékosok, ráadásul a szlovén srácunk így sem tudott nyerni…
A kanizsaiak így három forduló után 26 ponttal állnak, pontosan annyival, mint az ASE Paks.

round 3

NB I. Szabó László csoport (2015/2016)

Csapat neve 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Össz
1. Aquaprofit-NTSK I. 7.5 9 9.5 26   
2. ASE Paks 7.5 8 10.5 26   
3. HVSE-Infraplan 7.5 6 7.5 21   
4. Z.Csuti-Hydrocomp SK 7.5 4.5 5.5 17.5
5. HÜSI SC 4.5 4.5 - 8 17   
6. ASS-Makói SVSE 4.5 6 6 16.5
7. Budapesti Titánok 4.5 4 7.5 16   
8. Aquaréna Kőbánya SC 4.5 4 6.5 15   
9. Pénzügyőr SE 3 6.5 5.5 - 15   
10. Dunaharaszti MTK 2.5 1.5 6 10   

A forduló csapatmérkőzései

Aquaréna Kőbánya SC 4.57.5 HVSE-Infraplan

Cím Élő Aquaréna Kőbánya SC Eredmény HVSE-Infraplan Élő Cím
1. IM 2508 Roganovic Milos 0 – 1 Hracek Zbynek 2609 GM
2. IM 2457 Nestorovic Nikola 1/2 – 1/2 Babula Vlastimil 2559 GM
3. IM 2478 Nenezic Marko 1/2 – 1/2 Ruck Róbert 2565 GM
4. IM 2436 Izsák Gyula 0 – 1 Petrík Tomás 2474 GM
5. IM 2393 Nagy Gábor 1/2 – 1/2 Dr. Kovács Gábor 2462 IM
6. IM 2338 Könnyű János 1/2 – 1/2 Petényi Tamás 2469 IM
7. IM 2437 Krizsány László 1/2 – 1/2 Kiss Attila 2371 IM
8. 2331 Vucinic Gojko 1 – 0 Csonka Attila István 2327 IM
9. WFM 2271 Marjanovic Annamária 0 – 1 Farkas Gábor 2344 FM
10. 2307 Farkas Richárd 0 – 1 Lakos Nikoletta 2275 WGM
11. FM 2312 Korpics Zsolt 1/2 – 1/2 Rövid Kálmán 2217 FM
12. 2260 Polyik Péter 1/2 – 1/2 Egri László 2217

Z.Csuti-Hydrocomp SK 7.54.5 HÜSI SC

Cím Élő Z.Csuti-Hydrocomp SK Eredmény HÜSI SC Élő Cím
1. GM 2566 Vajda Levente 1 – 0 Böröcz István 2374 IM
2. GM 2562 Szabo Gergely Andras Gyula 1 – 0 Havasi Gergő 2362
3. GM 2515 Horváth Ádám 1/2 – 1/2 Kosic Dragan 2470 GM
4. GM 2454 Czebe Attila 1/2 – 1/2 Bodiroga Predrag 2350 IM
5. IM 2416 Mészáros Tamás 1/2 – 1/2 Drazic Sinisa 2426 GM
6. FM 2312 Tésik Csaba 0 – 1 Lajthajm Borko 2437 GM
7. IM 2358 Horváth Tamás 1/2 – 1/2 Portisch Ferenc 2334 IM
8. IM 2333 Horváth Gyula 1/2 – 1/2 Horváth Dávid 2356 IM
9. IM 2343 Mádl Ildikó 1/2 – 1/2 Bálint Vilmos 2276
10. IM 2277 Dobos József 1 – 0 Bódi Tibor 2239
11. FM 2285 Csiszár Zoltán 1 – 0 Fuad Kamel Jamalia Natalie 2057 WIM
12. 1928 Bali Ádám 1/2 – 1/2 Simon László 2075

Aquaprofit-NTSK I. 93 Pénzügyőr SE

Cím Élő Aquaprofit-NTSK I. Eredmény Pénzügyőr SE Élő Cím
1. GM 2645 Balogh Csaba 1/2 – 1/2 Horváth Csaba 2517 GM
2. GM 2662 Ivanisevic Ivan 1 – 0 Balog Imre 2526 GM
3. GM 2615 Erdős Viktor 1/2 – 1/2 Antal Gergely 2562 GM
4. GM 2625 Lenic Luka 1/2 – 1/2 Hujbert Flórián 2453 IM
5. GM 2632 Márkus Róbert 1 – 0 Seres Lajos 2420 GM
6. GM 2607 Prohászka Péter 1 – 0 Fogarasi Tibor 2375 GM
7. GM 2559 Ribli Zoltán 1 – 0 Bakos Balázs 2413 FM
8. IM 2513 Gledura Benjámin 1 – 0 Szeberényi Ádám 2370 IM
9. GM 2540 Pintér József 0 – 1 Szük Balázs 2361 IM
10. GM 2611 Bánusz Tamás 1 – 0 Szamosközi Gábor 2340 FM
11. IM 2390 Kántor Gergely 1/2 – 1/2 Gara Anita 2330 IM
12. WGM 2353 Gara Tícia 1 – 0 Medve Márk 2031

ASE Paks 84 Budapesti Titánok

Cím Élő ASE Paks Eredmény Budapesti Titánok Élő Cím
1. GM 2743 Harikrishna P. 1 – 0 Horváth József 2534 GM
2. GM 2624 Perunovic Milos 1 – 0 Torma Róbert 2455 IM
3. GM 2648 Berkes Ferenc 1 – 0 Gazik Viktor 2432 FM
4. GM 2608 Papp Gábor 0 – 1 Bagi Máté 2421 IM
5. GM 2599 Ács Péter 1/2 – 1/2 Csonka Balázs 2412 FM
6. GM 2569 Nevednichy Vladislav 1/2 – 1/2 Kozák Ádám 2348 FM
7. GM 2513 Szabó Krisztián 1 – 0 Mesaros Florian 2393 FM
8. GM 2446 Grószpéter Attila 1/2 – 1/2 Szabó Bence 2387 IM
9. IM 2454 Lizák Péter 1/2 – 1/2 Juhász Kristóf 2369 FM
10. 2392 Balázs Gábor 1 – 0 Juhász Ármin 2343 FM
11. FM 2365 Antal Tibor Kende 1/2 – 1/2 Papp Petra 2303 WGM
12. IM 2358 Vajda Szidónia 1/2 – 1/2 Orosz András 2272 FM

ASS-Makói SVSE 66 Dunaharaszti MTK

Cím Élő ASS-Makói SVSE Eredmény Dunaharaszti MTK Élő Cím
1. IM 2510 Mihók Olivér 1/2 – 1/2 Gonda László 2546 GM
2. IM 2491 Sipos István 0 – 1 Jovanovic Zoran 2502 GM
3. IM 2254 Farkas Tibor 0 – 1 Nguyen Huynh Minh Huy 2479 GM
4. FM 2390 Horváth Zsolt 1 – 0 Faragó Iván 2402 GM
5. IM 2366 Tatár Kis Szabolcs 1/2 – 1/2 Pálkövi József 2450 IM
6. IM 2391 Szalai Kornél 0 – 1 Popovics Ádám 2395 IM
7. FM 2345 Leviczky Tibor 1/2 – 1/2 Tompa János 2380 IM
8. IM 2319 Hajnal Zoltán 1 – 0 Bérczes Csaba 2365 IM
9. IM 2336 Balla Tamás 1/2 – 1/2 Loránd Norbert 2341 FM
10. 2242 Péczely Sebastian Zsombor 1/2 – 1/2 Végh Endre 2267 IM
11. IM 2400 Nagy Hegyesi Bálint 1 – 0 Grimm György 2199
12. WFM 2185 Juhász Barbara 1/2 – 1/2 Simon Lili 2039

A bajnokság fordulói

A bajnokság fordulói

Forduló Időpont
1. 2015. november 07.
2. 2015. november 08.
3. 2015. november 29.
4. 2015. december 06.
5. 2016. február 28.
6. 2016. március 20.
7. 2016. április 03.
8. 2016. április 16.
9. 2016. április 17.

 

Forduló Időpont
1. 2015. november 07.
2. 2015. november 08.
3. 2015. november 29.
4. 2015. december 06.
5. 2016. február 28.
6. 2016. március 20.
7. 2016. április 03.
8. 2016. április 16.
9. 2016. április 17.

NB I. Szabó László csoport első két fordulója (2015. 11. 7–8.

NB I. Szabó László csoport első két fordulója (2015. 11. 7–8.)

Hungarian chess language

2015-11-07 

Az NB-I Szabó László csoport 1. és 2. fordulójának (2015. november 7-8.) közös helyszíne az Aquincum Hotel Budapest (1036 Budapest, Árpád fejedelem útja 94.).

Néhány fontosabb tudnivaló a fordulókkal kapcsolatosan:

  • az 1. forduló kezdési időpontja: 2015. november 7. 15 óra
  • a 2. forduló kezdési időpontja: 2015. november 8. 10 óra
  • a környéken hétvégén ingyenes a parkolás, a hotel parkolója térítés ellenében vehető igénybe
  • a helyszínen büfé üzemeltetését biztosítja a szálloda
hunonchess

playing hall

HÜSI SC 4.5 – 7.5 HVSE-Infraplan
Aquaréna Kőbánya SC 6.5 – 5.5 Pénzügyőr SE
Z.Csuti-Hydrocomp SK 4.5 – 7.5 Budapesti Titánok
Aquaprofit-NTSK I. 9.5 – 2.5 Dunaharaszti MTK
ASE Paks 7.5 – 4.5 ASS-Makói SVSE


12219527-570704386416274-5814806412553069532-nfbb3

GM Zoltan Ribli

12190890-570704376416275-5191619093337429938-nb27a

IM Benjamin Gledura

 

Az első fordulóban lejátszott 60 játszma közül 28 végződött döntéssel.
Az első forduló és az éltáblák eredményei:
HÜSI SC – Haladás-Infraplan  4,5 – 7,5
(Böröcz István (2374) – Alojzije Jankovic (2557)  0 – 1
Havasi Gergő (2362) – Ruck Róbert (2565)  döntetlen
Dragan Kosic (2470) – Németh Miklós (2469)  döntetlen)

Aquaréna Kőbánya SC – Pénzügyőr SE  6,5 – 5,5
(Nikola Nestorovic (2457) – Horváth Csaba (2517)  0 – 1
Marko Nenezic (2478) – Balogh Imre (2526)  1 – 0
Izsák Gyula (2436) – Antal Gergely (2562)  döntetlen)

Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp DK – Budapesti Titánok  4,5 – 7,5
(Levente Vajda (2566)  – Szergej Grigorjanc (2603)  1 – 0
Szabó Gergely A-Gy. (2562) – Horváth József (2534)  döntetlen
Horváth Ádám (2515)  –  Siegfried Baumegger (2471)  0 – 1)

Aquaprofit-NTSK – Dunaharaszti MTK  9,5 – 2,5
(Erdős Viktor (2615) – Gonda László (2546)  döntetlen
Márkus Róbert (2632) – Zoran Jovanovic (2502)  döntetlen
Prohászka Péter (2607) – Nguyen Huyhnh Minh Huy (2479)   döntetlen)

ASE Paks – ASS-Makói SVSE  7,5 – 4,5
(Berkes Ferenc (2648) – Alekszander Kovacevic (2507) döntetlen
Papp Gábor (2608) – Mihók Olivér (2510)  döntetlen)
Nikola Sedlak (2557) – Sipos István (2491)  döntetlen)


2015-11-08

A vasárnap 10 órakor kezdődő 2. forduló párosítása:
Haladás-Infraplan – ASS-Makói SVSE
Dunaharaszti MTK – ASE Paks
Budapesti Titánok – Aquaprofit-NTSK
Pénzügyőr SE – Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK
HÜSI SC – Aquaréna Kőbánya SC

A 2. forduló és az éltáblák eredményei:
Haladás-Infraplan – ASS-Makói SVSE  6 – 6
(Alojzije Jankovic (2557) – Alekszander Kovacevic (2507) döntetlen
Ruck Róbert (2565) – Mihók Olivér (2510) 1 – 0
Németh Miklós (2469) – Sipos István (2491) döntetlen)

Dunaharaszti MTK – ASE Paks  1,5 – 10,5
(Gonda László (2546) – Berkes Ferenc (2648)  0 – 1
Zoran Jovanovic (2502) – Papp Gábor (2608) döntetlen
Nguyen Huynh Minh Huy (2479) – Ács Péter (2599) döntetlen)

Budapesti Titánok – Aquaprofit-NTSK  4,5 – 7,5
(Szergej Grigorjanc (2603) – Erdős Viktor (2615) döntetlen
Horváth József (2534) – Márkus Róbert (2632) döntetlen
Siegfried Baumegger (2471) – Prohászka Péter (2607) 0 – 1)

Pénzügyőr SE – Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK  6,5 – 5,5
(Horváth Csaba (2517) – Levente Vajda (2566) döntetlen
Balog Imre (2526) – Szabó Gergely A.-Gy. (2562) 1 – 0
Antal Gergely (2562) – Horváth Ádám (2515) döntetlen)

HÜSI SC – Aquaréna Kőbánya SC  8 – 4
(Böröcz István (2374) – Nikola Nestorovic (2457) 0 – 1
Havasi Gergő (2362) – Marko Nenezic (2478) döntetlen
Deagan Kosic (2470) – Izsák Gyula (2436) döntetlen)

A bajnokság állása:

1.Atomerőmű SE Paks  18 pont
2. Aquaprofit-NTSK  17
3. HVSE – Infraplan 13,5
4. HÜSI SC 12,5
5. Budapesti Titánok 12
6. Pénzügyőr SE 12
7. Aquaréna Kőbánya SC 10,5
8. ASS-Makói SVSE 10,5
9. Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK 10
10. Dunaharaszti MTK 4

A 3. forduló (november 29.) párosítása:
Aquaréna Kőbánya SC – HVSE – Infraplan
Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK – HÜSI SC
Aquaprofit-NTSK – Pénzügyőr SE
Atomerőmű SE Paks – Budapesti Titánok
ASS-Makói SVSE – Dunaharaszti MTK

1508640_570704123082967_3466705442730984357_n 1610994_570697493083630_1603731343764952265_n 1981956_570705759749470_162319298326038621_n 11214329_570704626416250_6671881943113149118_n 11224043_570704499749596_9039873908785945258_n 11231027_570705083082871_3077338455647389608_n 11692707_570697309750315_6176221150641826578_n 12065853_570705519749494_4753312924495589969_n (1) 12065853_570705519749494_4753312924495589969_n 12118822_570697386416974_2737419045429601223_n 12187692_570704129749633_8755177288459326573_n 12187755_570697153083664_8073778496355492797_n 12187848_570705526416160_8601522859161230200_n 12187849_570704756416237_1259182206796928540_n 12189597_570705903082789_6029103822272991502_n 12189798_570705529749493_7024982678553193382_n 12190062_570704759749570_8022768326051362663_n 12190112_570697856416927_7280095637017392544_n 12190878_570705229749523_1095790508064529893_n 12190890_570704376416275_5191619093337429938_n 12190893_570704986416214_9087831569047442435_n 12191438_570705893082790_1810875682125272262_n 12191537_570705079749538_2053327297030056930_n 12191778_570705223082857_2894932680432279174_n 12191848_570702759749770_4178975421887087341_n 12191848_570705233082856_7143100645279952784_n 12193438_570705746416138_2445424948571154971_n 12193516_570704493082930_7302519921604834244_n 12193693_570704753082904_532888662399787202_n 12196232_570705643082815_458461580158235612_n 12196234_570705356416177_4103744226241022016_n 12196352_570704976416215_6896001239696706357_n 12208526_570705646416148_627788545491916189_n 12208527_570705359749510_4287214348332893119_n 12208592_570705363082843_2722488397603581940_n 12208633_570697853083594_8420965672178897347_n 12208729_570705766416136_3461017070184847367_n 12219527_570704379749608_3343522199787814707_n 12219527_570704386416274_5814806412553069532_n 12227005_570705636416149_2393817968925671065_n 12227022_570704623082917_6516272526232098357_n 12227106_570704086416304_1764415711999618910_n 12227673_570704993082880_5812536973347673143_n