Hungarian Chess League, Round 9.2017-04-09

Hungarian Chess League, Round 9.2017-04-09

Sakk-ob
Sakk csapatbajnokság – Sorozatban kilencedszer nyert az Aquaprofit-NTSK

Budapest, 2017. április 09- Sorozatban kilencedszer, összességében pedig tizedszer nyerte meg az Aquaprofit-NTSK a sakkozók csapatbajnokságát.

A hét végén kettős fordulóval fejeződött be az NB I. A 74 ponttal záró nagykanizsaiak mögött az újonc Diósgyőri VTK lett a második 65,5 ponttal, míg a tavaly második ASE Paks ezúttal 60,5 ponttal a harmadik helyen végzett.
A tízcsapatos bajnokság kilencedik és tizedik helyén záró Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK, illetve HASE-Lila Futó kiesett az élvonalból .

Az NB1 Szabó László csoport végeredménye:

1.Aquaprofit-NTSK 74 pont (Arkadij Naiditsch 2,5/3, Markus Ragger 0,5/1, Balogh Csaba 5/9, Ivan Ivanisevic 4/8, Luka Lenic 2,5/4, Márkus Róbert 6,5/9, Bánusz Tamás 6/8, Erdős Viktor 5,5/8, Namig Gulijev 1,5/2, Ribli Zoltán 5/9, Medvegy Zoltán 6/8, Kántor Gergely 6/8, Aczél Gergely 7,5/9, Flumbort András 5,5/9, Galyas Miklós 1/1, Bodó Norbert 0,5/1, Krutti Velér 0/1, Alex Krstulovic 0,5/1, Gara Tícia 7/8, Bianka Havanecz 1/1)

 

2. DVTK 65,5 (Jurij Krivorucsko 1,5/2, Alexander Arescsenko 2,5/3, Mateusz Bartel 2,5/4, Prohászka Péter 5,5/9, Héra Imre 6,5/9, Anton Guijarro David 3,5/4, Martyn Kravcsiv 2,5/4, Torma Róbert 5,5/9, Korpa Bence 4,5/9, Boros Dénes ½, Martin Nayhebaver 4,5/7, Bagi Máté 5/9, Vlagyimir Ohotnik 0,5/2, Kun Gábor 1,5/6, Medvegy Nóra 4/9, Handó Vilmos 6,5/7, Ág Norbert 2/4, Bálint Vilmos 6/8, Füsthy Zsolt 0/1)

 

3. ASE Paks 60,5 (Berkes Ferenc 3,5/8, Milos Perunovic 2,5/5, Papp Gábor 4,5/8, Ács Péter 6,5/9, Nikola Sedlak 3/7, Vladislav Nevednichy 2/4, Szabó Krisztián 3/7, Fodor Tamás 2,5/3, Grószpéter Attila 4,5/9, Lizák Péter 6/9, Lázárné Vajda Szidónia 4/8, Kaczúr Flórián 5,5/9, Vidéki Sándor 5,5/8, Balázs Gábor 4,5/7, Györkös Lajos 2/5, Molnár Bála 0/1, Szente Varga Fruzsina 1/1)

Az MTK NB IB-ben szereplő sakkcsapata egységes teljesítményt nyújtva, 9 meccsből 9 győzelemmel nyerte meg a csoportját és jutott fel a sakk csapatbajnokság legfelsőbb osztályába, a Szabó László csoportba!
Minden játékosoknak és a csapatban, szakosztályban közreműködőknek gratuláció!

logo-mtk
 NB I/B. Charousek csoport (2016/2017)
 RR
Csapat neve 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Össz
1. MTK Budapest - 7 7 7.5 8 7 7.5 8.5 8 9 69.5
2. HVSE-Infraplan 5 - 6.5 8 7 8 6 8 8 9.5 66   
3. Aquaprofit-NTSK II. 5 5.5 - 4.5 6 7.5 8.5 7.5 9 7 60.5
4. SZ-A STE 4.5 4 7.5 - 5.5 6 8 5.5 8.5 10 59.5
5. Tapolca Rockwool VSE 4 5 6 6.5 - 5.5 6 6 5.5 7.5 52   
6. Komlói BSK 5 4 4.5 6 6.5 - 6 6.5 7 5 50.5
7. Pénzügyőr SE 4.5 6 3.5 4 6 6 - 6 7 6 49   
8. Decs 1990 3.5 4 4.5 6.5 6 5.5 6 - 5 6 47   
9. ASE II. Paks 4 4 3 3.5 6.5 5 5 7 - 5.5 43.5
10. Győri Elektromos 3 2.5 5 2 4.5 7 6 6 6.5 - 42.5
Csapat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Össz.
1 Aquaprofit-NTSK I. 6.5 7.5 10 8.5 10 7.5 9.5 8 67.5
2 ASE Paks 5.5 5 5.5 7 7.5 7 8.5 7 7.5 60.5
3 DVTK 7 7.5 8 8 7 7.5 9 6 60
4 Pénzügyőr SE 4.5 6.5 4.5 5.5 6.5 5.5 6.5 5.5 6.5 51.5
5 Aquaréna Kőbánya SC 2 5 4 6.5 5.5 7 6 8 7 51
6 Dunaharaszti MTK 3.5 4.5 4 5.5 6.5 6.5 7 6 6 49.5
7 Duocor-Makói SVSE 2 5 5 6.5 5 5.5 6 7 7.5 49.5
8 HVSE-Infraplan 4.5 3.5 4.5 5.5 6 5 6 5 8.5 48.5
9 Z.Csuti-Hydrocomp SK 2.5 5 3 6.5 4 6 5 7 6.5 45.5
10 HASE-Lila Futó I. 4 4.5 6 5.5 5 6 4.5 3.5 5.5 44.5

Aquaprofit-NTSK I.DVTK

Cím
Élő
Eredmény
Élő
Cím
1 GM 2621 Balogh Csaba Bartel Mateusz 2641 GM
2 GM 2641 Ivanisevic Ivan Prohászka Péter 2591 GM
3 GM 2640 Lenic Luka Jr. Héra Imre 2619 GM
4 GM 2649 Márkus Róbert Kravtsiv Martyn 2636 GM
5 GM 2612 Bánusz Tamás Torma Róbert 2488 IM
6 GM 2585 Erdős Viktor Korpa Bence 2474 IM
7 GM 2555 Ribli Zoltán Boros Dénes 2447 GM
8 GM 2557 Medvegy Zoltán Nayhebaver Martin 2442
9 IM 2413 Kántor Gergely Bagi Máté 2446 IM
10 IM 2506 Aczél Gergely Kun Gábor 2359
11 GM 2446 dr. Flumbort András dr. Medvegy Nóra 2361 IM
12 WGM 2358 Gara Tícia Bálint Vilmos 2334

Duocor-Makói SVSE 6 – 6 HVSE-Infraplan

Cím
Élő
Eredmény
Élő
Cím
1 GM 2498 Mihók Olivér
½½
Rapport Richárd 2729 GM
2 GM 2522 Kovacevic Alekszandar
½½
Jankovic Alojzije 2579 GM
3 IM 2471 Sipos István
½½
Ruck Róbert 2566 GM
4 FM 2398 Csonka Balázs
½½
Németh Miklós 2469 IM
5 IM 2279 Farkas Tibor
½½
Dr. Kovács Gábor 2456 IM
6 FM 2415 Horváth Zsolt
01
Petényi Tamás 2437 IM
7 IM 2373 Tatár Kis Szabolcs
½½
Kiss Attila 2371 IM
8 IM 2418 Cabarkapa Novak
½½
Trbojevic Mladen 2405 FM
9 IM 2375 Hajnal Zoltán
½½
Sárdy Péter 2348
10 IM 2382 Szalai Kornél
10
Pergel László 2280 FM
11 2212 Péczely Sebastian Zsombor
½½
Szukics Ádám 2290
12 WFM 2195 Juhász Barbara

Aquaréna Kőbánya SC 5 – 7 ASE Paks

Cím
Élő
Eredmény
Élő
Cím
1 GM 2641 Vovk Andrey
½½
Berkes Ferenc 2645 GM
2 IM 2488 Nenezic Marko
½½
Papp Gábor 2583 GM
3 IM 2430 Izsák Gyula
½½
Ács Péter 2579 GM
4 IM 2430 Nagy Gábor
½½
Sedlak Nikola 2518 GM
5 IM 2383 Szabó Bence
01
Jr. Fodor Tamás 2493 GM
6 IM 2380 Horváth Dávid
½½
Grószpéter Attila 2444 GM
7 IM 2339 Könnyű János
01
Lizák Péter 2445 IM
8 IM 2428 Krizsány László
½½
Lázárné Vajda Szidónia 2365 IM
9 IM 2339 Turzó Attila
½½
Kaczúr Flórián 2427
10 WFM 2349 Marjanovic Annamária
½½
Vidéki Sándor 2421 IM
11 2299 Farkas Richárd
½½
Balázs Gábor 2396
12 2297 Polyik Péter
½½
Györkös Lajos 2340 IM

Z.Csuti-Hydrocomp SK 6.5 – 5.5 HASE-Lila Futó I.

Cím
Élő
Eredmény
Élő
Cím
1 GM 2596 Vajda Levente
01
Gledura Benjámin 2585 GM
2 GM 2498 Horváth Ádám
½½
Horváth József 2508 GM
3 GM 2473 Czebe Attila
½½
Stohl Igor 2495 GM
4 IM 2398 Konopka Michal
½½
Hoang Thanh Trang 2470 GM
5 FM 2365 Kozák Ádám
10
Tolnai Tibor 2464 GM
6 IM 2408 Mészáros Tamás
½½
Varga Zoltán 2411 GM
7 FM 2340 Tésik Csaba
½½
Petrán Pál 2297 IM
8 IM 2367 Horváth Tamás
½½
dr. Liptay László 2311 IM
9 IM 2335 Horváth Gyula
½½
Prorok Márton 2334 FM
10 IM 2324 Mádl Ildikó
½½
dr. Szabó Zsolt 2295
11 IM 2283 Dobos József
½½
Rigó János 2236 IM
12 FM 2288 Csiszár Zoltán
10
Görcsi Gábor 2187 FM

 


Hungarian Chess League, Round 8.2017. április 08


2016. október 30.- 2017. március 12 ROUND 1 -7 PGN 359 GAMES

Hungarian Chess League, R1 – R7 PGN 359 GAMES


KORÁBBI CIKK – Previous Links «

Hungarian Chess League, Round 8.2017. április 08

Read previous post:
Kirsansmiles_3251815b
Chess at the Olympics?

  Chess and Bridge are among 26 sports that have applied for inclusion in the 2020 Olympic Games in Tokyo....

37254
A talk with Anastasiya Karlovich

Anastasiya Karlovich has been a Women Grandmaster since 2003. She earned a gold medal playing first board with the Ukrainian...

20110523anatolijk9
Senki nem nyert annyi sakktornán, mint Karpov

Senki nem nyert annyi sakktornán, mint Karpov A sakkozás tizenkettedik világbajnoka, Anatolij Karpov hétfőn ünnepelte 60. születésnapját. Ősi riválisával, Garri Kaszparovval...

phpuwYkDQ
Foisor Wins U.S. Women’s While So, Onischuk Head To Playoff

On her ninth attempt, it was mate in nine. WGM Sabina Foisor's elegant winning combination continues the legacy of a legend. Less...

28adece8ed7ee3d42bfdd1cd7892b245_audio
Portisch Nagymesterrel sakkozhattak a makóiak

 PortischNagymesterrel sakkozhattak a makóiak   Portisch Lajos nemzetközi nagymesterrel szimultán is játszhattak azok, akik szombaton részt vettek a Pulitzer sakkversenyen....

Close