KÁNTOR GERGELY NEMZETKÖZI MESTER LETT A FEHÉRVÁR-BÖLLHOFF KUPA GYÖZTESE

KÁNTOR GERGELY NEMZETKÖZI MESTER LETT A FEHÉRVÁR-BÖLLHOFF KUPA GYÖZTESE

Október 20. és 23-a között rendezte meg a Fejér Megyei Sakkszövetség a XV. Fehérvár-Böllhoff kupa nemzetközi sakkversenyt a Novotel Hotelben. A versenyen rekord számú nevező, két csoportban összesen 126 sakkozó, köztük három nemzetközi nagymester, kilenc nemzetközi mester, egy női nemzetközi mester és három FIDE mester, valamint egy kétszeres szenior világbajnok vett részt. A legfiatalabb résztvevő hét éves, a legidősebb pedig nyolcvannyolc éves volt.

 

Az erős mezőnyben végig nyílt küzdelem folyt a helyezésekért, és csak az utolsó forduló döntött mindkét csoportban. Az A csoportban Kántor Gergely (Aquaprofit, Nagykanizsa) nemzetközi mester végig vezetett, ám az utolsó fordulóban pontszámban öten is utolérték, ám jobb mezőnyérték számának köszönhetően ő lett a kupa győztese.

Második Nagy Gábor (Kőbánya SC), harmadik Medvegy Zoltán (Aquaprofit Nagykanizsa) lett. További díjazottak sorrendben: Csonka Balázs (Makói SVSE), Vidéki Sándor (ASE Paks), Aczél Gergely (Aquaprofit Nagykanizsa), Fáncsy Imre (Balatonfüred), To Nhat Minh (Szigetszentmiklós). Különdíjasok: Okhotnik Vladimir (szenior), Persányi Barnabás (ifi), Havanecz Bianka (női), Tancsa Tamás (Fejér megye).

A B csoportban Szegedy Mátyás (Debreceni SIE) lett az első. A második helyen Szunyogh István (Sárosdi SE) a harmadikon Panda Barnabás (Tóth László SE) végzett. További díjazottak: Krizsány László Sr. (Kőbánya SC), Varga Boldizsár (MTK), Nagy Lajos (ASE Paks).

Clasificación Final después de 7 rondas

Rk. No.Ini. Nombre FED Elo Club/Ciudad Pts.  Des 1  Des 2  Des 3
1 3 IM Kantor Gergely HUN 2494 Nagykanizsa 5,5 33,5 24,5 25,75
2 4 IM Nagy Gabor HUN 2462 Kőbánya SC 5,5 33,5 24,5 25,50
3 2 GM Medvegy Zoltan HUN 2540 Nagykanizsa 5,5 33,5 24,5 25,25
4 5 IM Csonka Balazs HUN 2447 Makói SVSE 5,5 31,0 22,5 23,00
5 6 IM Videki Sandor HUN 2402 ASE Paks 5,5 29,5 21,5 23,00
6 1 GM Aczel Gergely HUN 2542 Nagykanizsa 5,5 28,5 21,0 21,50
7 7 IM Fancsy Imre HUN 2366 Balatonfüredi SC 5,0 31,5 23,0 20,50
8 9 IM To Nhat Minh HUN 2357 Szigetszentmiklós 5,0 30,0 21,0 19,00
9 8 GM Okhotnik Vladimir FRA 2363 Miskolczi Kisbocsok 5,0 29,5 22,0 21,00
10 11 FM Persanyi Barnabas HUN 2270 Zsámbéki SE 5,0 29,5 21,5 19,25
11 10 Balint Vilmos HUN 2290 Dunaharaszti 5,0 27,5 19,0 18,00
12 19 IM Boguszlavszkij Jevgenyij HUN 2178 Vasas SC 5,0 27,0 19,0 17,00
13 16 Udvardi Zalan HUN 2202 Makói SVSE 4,5 30,5 22,0 17,50
14 21 Juhasz Mark HUN 2149 Zsámbéki SE 4,5 29,5 20,5 16,00
15 13 WIM Havanecz Bianka HUN 2256 Kőbánya SC 4,5 28,0 20,0 17,00
16 30 Forgacs Attila HUN 2061 Balatonfüredi SC 4,5 27,5 19,5 15,25
17 23 Pasztor Balazs HUN 2118 Géniusz SE Tata 4,5 26,5 19,5 15,50
18 58 Bakos Andras HUN 1774 Tóth László SE 4,5 22,5 16,0 14,50
19 41 Tancsa Tamas HUN 1945 ASE Paks 4,0 30,5 22,5 14,50
20 26 CM Pasti Aron HUN 2085 Bástya Dváros 4,0 28,0 20,5 13,00
21 15 FM Amrein Roland HUN 2206 Komlói BSK 4,0 27,5 20,5 11,50
22 35 Forgacs Attila Jr. HUN 2008 ASE Paks 4,0 26,5 19,5 12,75
23 12 FM Bohus Adam HUN 2266 Géniusz SE Tata 4,0 26,0 19,0 12,00
24 38 Simonics Peter HUN 1962 Pátyi SE 4,0 25,5 18,5 13,75
25 14 IM Sarosi Zoltan HUN 2233 Tóth László SE 4,0 25,0 18,0 13,00
26 34 Kratzmajer Akos Gyorgy HUN 2018 Bástya Dváros 4,0 24,5 18,0 11,75
27 28 Piroska Istvan HUN 2070 Pénzügyőr SE 4,0 24,5 17,0 10,50
28 17 Papagorasz Takisz HUN 2186 Fehervar SE 4,0 24,5 16,5 11,00
29 27 Tran David HUN 2080 Debreceni SIE 4,0 24,0 18,0 11,25
30 22 Geher Koppany HUN 2137 MTK 4,0 23,5 17,0 8,50
31 25 Fodor Peter HUN 2093 MTK 4,0 22,5 16,5 12,50
32 24 Sarok Peter HUN 2106 Móri SE 4,0 20,5 14,0 11,50
33 66 Megyaszai Balazs HUN 1691 Maróczi SE 3,5 27,5 19,5 13,25
34 18 Kormos Adam HUN 2184 BEAC 3,5 27,5 19,5 11,50
35 51 Toth Nikoletta HUN 1845 Barcza SC 3,5 26,5 20,0 12,00
36 40 Fellegi Zoltan HUN 1953 Fehervar SE 3,5 26,0 18,0 10,50
37 31 Papp Bence HUN 2059 Meritum TSI 3,5 25,5 18,5 10,75
38 33 IM Kaposztas Miklos HUN 2021 Vasas SC 3,5 25,5 18,0 10,25
39 42 Palczert Botond HUN 1944 Barcza SC 3,5 25,0 17,5 10,00
40 47 AIM Daroczi Donat HUN 1871 Meritum TSI 3,5 24,5 18,0 8,75
41 74 Farkas Otto HUN 1597 Észak-Pest KKSZE 3,5 24,0 18,0 8,75
42 32 Vinkovics Sandor HUN 2040 Lövői SE 3,5 24,0 17,5 10,50
43 36 Bernath Bence HUN 1993 ASE Paks 3,5 23,5 17,0 9,75
44 37 Remenyi Lajos Jr. HUN 1980 Kiralysakk SE 3,5 22,5 16,0 9,00
45 29 Virag Balint HUN 2067 MTK 3,5 22,0 15,5 8,75
46 59 Pervai Laszlo HUN 1760 Fabulon SC 3,5 21,5 15,5 7,75
47 43 Gaspar David HUN 1914 Pátyi SE 3,0 28,0 21,0 9,50
48 20 Katona Ferenc HUN 2167 Kiralysakk SE 3,0 26,5 19,0 9,75
49 44 Remenyi Szilard HUN 1909 Kiralysakk SE 3,0 23,5 16,5 7,25
50 64 Palczert Miklos HUN 1713 Barcza SC 3,0 23,0 17,0 6,00
51 45 Pasti Anna HUN 1887 Bástya Dváros 3,0 23,0 16,5 5,50
52 63 Remenyi Szabolcs HUN 1729 Kiralysakk SE 3,0 23,0 16,0 8,75
53 75 Buri Petra HUN 1538 Zöldliget DSE 3,0 21,5 15,5 7,00
54 67 Gyurika Tamas HUN 1677 Lövői SE 3,0 20,5 15,0 7,50
55 48 Fodor Kornel HUN 1861 MTK 3,0 19,0 12,5 5,00
56 54 Palczert Matyas HUN 1836 Barcza SC 2,5 27,0 20,0 8,50
57 49 Mako Zoltan HUN 1859 Csepeli TK 2,5 23,0 16,5 6,00
58 52 Geher Laszlo HUN 1843 MTK 2,5 22,0 16,5 5,50
59 70 Szalay Janos Dr. HUN 1653 Alba Regia SC 2,5 21,0 15,5 7,75
60 57 Koltai Dora HUN 1806 MTK 2,5 20,5 14,0 4,25
61 68 Hajdu Marton Abris HUN 1668 Barcza SC 2,5 20,0 14,0 5,25
62 39 Pais Nimrod HUN 1959 Fehérvár SE 2,5 19,5 12,0 5,00
63 56 Kolimar Kristof Pal HUN 1814 Ezüst Huszár SE 2,5 18,5 13,5 3,50
64 71 Kardos Levente HUN 1639 MTK 2,5 17,0 11,0 4,25
65 46 Tornyai Jeno HUN 1877 Maróczi SE 2,0 22,5 17,0 4,00
66 73 Rabi-Nagy Daniel HUN 1611 Fehérvár SE 2,0 20,0 14,0 4,75
67 55 Kun Balint HUN 1823 Balatonfüredi SC 2,0 18,0 13,0 2,75
68 62 Reiter Laszlo HUN 1733 Fehervar SE 1,5 22,0 17,0 4,50
69 69 Gulacsi Donat Ferenc HUN 1663 Bástya DUSE 1,5 22,0 16,0 4,50
70 50 Farkas Otto Jr. HUN 1853 Észak-Pest KKSZE 1,5 20,0 14,5 3,25
71 60 Pater Peter HUN 1755 Zöldliget DSE 1,5 19,5 13,5 3,50
72 61 Radics Nora HUN 1733 Kiralysakk SE 1,5 18,0 12,5 1,75
73 72 Panda Gyorgy HUN 1620 Tóth László SE 1,5 17,0 12,0 1,50
74 65 Vegvari Ferenc HUN 1701 Alba Regia SC 1,0 15,0 9,5 1,50
75 53 Buczko Jozsef HUN 1838 Koppány SE 0,5 18,0 12,5 0,75
Read previous post:
Hosszabbítás: Sakk – Füle Simon sakkozó, Köbánya SC és édesapja Füle Marcell

https://youtu.be/7lLHPinpHpI

Happy Birthday Ding Liren Happy 26th Birthday to Ding Liren (World #4) and Happy 24th Birthday to Vidit Gujrathi (World #35)!

Isle of Man: Naiditsch and Wang Hao surge ahead

  LIVE RATINGS HUN Last update: 23 October 2018, 20:44 GMT # ↑↓ Name Classic +/− Rapid Blitz Age 26 ↓1...

Hoogeveen CHESS 2018 live results pgn

22nd Hoogeveen Chess 2018 (Hoogeveen NED)  Sat 20th Oct 2018 - Sat 27th Oct 2018 - Official Site - Results 22nd Hoogeveen Open...

ISLE OF MAN r3 express report

Round 3 IOMchess - two of the favourites, Lev Aronian and Vachier Lagrave are facing brilliant young players Sam Sevian...

Close