Két ifjú tehetség is kijutott a világbajnokságra Esztergomból

Végeredménnyel – Játszmákkal: Magyar Korcsoportos Nemzeti Sakk Bajnokságok Balatonlelle Június 21.- 28.

Gratulálunk minden gyereknek ! Szüleiknek,edzőiknek. hunonchess FINAL-INFO-RESULTS-PGN ITT

Balatonlellén rendezték június 21. és 28. között a Magyar Korcsoportos Sakkbajnokság döntőjét. Az Esztergomi Sakk Clubot és az Esztergomi Sakkiskolát négy játékos képviselte. Paksai Csongor a 8 év alatti, Pétervári Szabolcs a 14 év alatti, Szabó Márton Mihály a 18 év alatti fiúknál indult, Paksai Nikolett a 10 év alatti lányoknál.

Szabó Márton Mihály 9-7 ponttal (5 győzelem, 4 döntetlen) fél pont előnnyel nyerte a 27 fős döntőt. NB II-ben első táblás mesterük +27 Élőt szerzett és kijutott a világbajnokságra, melyen Magyarországot képviselheti. Marci apukájától Szabó Páltól (Esztergomi Sakk Club játékosa) tanult meg sakkozni, majd Kovács Gézánál tanult a városi sakkiskolában és elég későn 13 évesen (!) kezdett el versenyezni. 2017-től Gonda László nemzetközi nagymester Márton edzője.

27 22 Bodnar Mate HUN 1941 2,0 30,5 8,5 1483

Paksai Nikolett 7-5,5 ponttal (5 győzelem 1 döntetlen 1 vereség) lett magyar bajnok a 17 fős döntőben. Niki edzője Kovács Géza és anyukája Ádám Olga, aki a Sakkmatyi Tehetségkutató vezetője az Esztergomi Sakk Club játékosa. Nikit anyukája tanította meg sakkozni, szeptembertől sakkiskolás és Kovács Géza intenzíven készítette fel az elmúlt 8 hónapban. Paksai Nikolett is kijutott a világbajnokságra.

Az óvadás (!) Paksai Csongor a 8 év alatti fiúknál 9-3,5 ponttal 17. lett 21 versenyzőből, Pétervári Szabolcs 9-4,5 ponttal 20. helyezett 43 versenyzőből. Szabolcs +87 Élő pontot szerzett.

Ezek az eredmények nemcsak Marcinak és Nikinek a legnagyobb sikere, de az Esztergomi Sakk Club és Esztergomi Sakkiskola hatalmas dicsősége is.