Közeleg a X. Aradi Nemzetközi Sakkfesztivál

Közeleg a X. Aradi Nemzetközi Sakkfesztivál

Két hét múlva kezdődik a X. Aradi Nemzetközi Sakk­fesztivál, melyre eddig 14 ország több mint 200 sakkozója nevezett. A versenyre feliratkozottak között 17 nagymester és 20 nemzetközi nagymester szerepel, amely egy új rekord az aradi fesztivál történetében. A sakkfesztivált ezúttal is az Aradi Polgármesteri Hivatal, az Arad Megyei Kulturális Központ, az Aradi Kulturális Központ, az Arad Megyei Ifjúsági és Sportigazgatóság, az Aradi Kereskedelmi, Ipari és Mezőgazdasági Kamara támogatja.

A készülődés már javában zajlik, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, kedvcsináló gyanánt a Városháza előtti téren már megjelentek a gigantikus-sakkfigurák, amelyekkel a sakk-kedvelők lejátszhatnak egy-egy partit, majd mindennap 19.30-tól a Vados sakk-klub növendékei tartanak bemutatókat.
Az idei kiírás újdonsága, hogy az augusztus 6–13. között sorra kerülő főtorna mellett egy, az amatőrök (maximum 1600 ÉLŐ-ponttal rendelkezők) számára kiírt versenyt is lebonyolítanak majd augusztus 8. és 12. között.
A felnőttek versenye mellett idén sem felejtették el a gyerekeket, ugyanis a 8 és a 10 éven aluli gyerekek versenyét augusztus 7–12. között rendezik meg. Valamennyi versenyt a Hotel Continental Forumban rendezik meg.
Azok, akik szeretnének részt venni a versenyeken a www.aradopen.com honlapon nevezhetnek egészen a sakkfesztivál kezdéséig vagy Alin Câmpeanunál (0722-613-128, sahclubvados@yahoo).

>  

Byrjanarlisti

Nr. Navn FideID Land EloI EloN Felag/Býur
1 GM Georgiev Kiril 2900017 BUL 2644 0
2 GM Zubov Alexander 14109409 UKR 2612 0
3 GM Istratescu Andrei 1200372 ROU 2593 2596 Csu Universitatea De Vest Timi
4 GM Jianu Vlad-Cristian 1208110 ROU 2558 2558 Csu Universitatea De Vest Timi
5 GM Stefansson Hannes 2300087 ISL 2548 0
6 GM Szabo Gergely-Andras-Gyula 1205064 ROU 2546 2546 Csu Universitatea De Vest Timi
7 GM Nevednichy Vladislav 1205730 ROU 2533 2541 Cs Aem Luxten Timisoara
8 GM Bernadskiy Vitaliy 14100371 UKR 2533 0
9 IM Moskalenko Alexander 4155351 RUS 2528 0
10 GM Antal Gergely 717312 HUN 2524 0
11 GM Zajic Milan 912336 SRB 2513 0
12 GM Manolache Marius 1201530 ROU 2507 2500 Cs Studentesc Medicina Timisoa
13 GM Kovacevic Aleksandar 903124 SRB 2507 0
14 IM Korpa Bence 706671 HUN 2497 0
15 IM Miron Lucian-Costin 1210920 ROU 2495 2495 Cs Universitar Ploiesti
16 GM Georgescu Tiberiu-Marian 1213300 ROU 2463 2463 Clubul De Sah Al Municipiului
17 IM Vedmediuc Serghei 13900790 MDA 2463 0
18 GM Sundararajan Kidambi 5005370 IND 2447 0
19 IM Costachi Mihnea 1217518 ROU 2442 2460 Cs Politehnica Iasi
20 IM Bida Mihai-Eugen 1200062 ROU 2429 2429 Cs Universitatea Craiova
21 GM Abramovic Bosko 900206 SRB 2413 0
22 GM Ivanov Mikhail M 4114906 RUS 2405 0
23 IM Peptan Corina-Isabela 1201930 ROU 2403 2403 Csm Bucuresti
24 GM Sanduleac Vasile 13900161 MDA 2403 0
25 CM David Alexandru-Vasile 1223453 ROU 2401 2401 Clubul Central De Sah Bucurest
26 IM Filip Lucian-Ioan 1208900 ROU 2397 2401 Cs Sah Club Galati
27 IM Soltanici Ruslan 13900889 MDA 2393 0
28 IM Petrisor Adrian-Marian 1213741 ROU 2372 2372 Acs Sah Club Vados Arad
29 IM Bogdan Dan 1202928 ROU 2371 2371 Acs Sah Club Vados Arad
30 IM Itkis Boris 1209167 ROU 2371 2371 Cs Victoria Techirghiol
31 IM Baratosi Daniel 1210351 ROU 2368 2368 Cs Universitar Ploiesti
32 IM Balla Tamas-Kristof 1208497 ROU 2365 2365 Acs Sah Club Vados Arad
33 FM Abramciuc Marius 13900609 MDA 2351 0
34 FM Dolana Andrei-Theodor 1219804 ROU 2348 2348 Clubul Central De Sah Bucurest
35 IM Ardeleanu Alin 1200658 ROU 2339 2339 Acs "petra-Sah" Satu Mare
36 WFM Marjanovic Annamaria 750930 HUN 2331 0
37 Schitco Ivan 13905465 MDA 2315 0
38 FM Vrencian Lehel 1230999 ROU 2312 2312 Cs Otopeni
39 IM Velickovic Sasa 900869 SRB 2311 0
40 FM Pop Alexandru 1220837 ROU 2300 2300 Cs Otopeni
41 FM Stanciu Alexandru-Ovidiu 1217674 ROU 2295 2295 Cs Studentesc Medicina Timisoa
42 CM Gavrilescu David 1227190 ROU 2295 2281 Cs Sah Club Oltenia Craiova
43 IM Weinzettl Ernst 1600575 AUT 2290 0
44 FM Yao Stefano 894877 ITA 2278 0
45 IM Cvetkovic Srdjan 900621 SRB 2275 0
46 FM Dicu Razvan-Stefan 1220217 ROU 2273 2273 Cs Otopeni
47 IM Florescu Codrut-Constantin 1202200 ROU 2262 2262 Acs Comex Bucuresti
48 FM Gilea Lucian 1206907 ROU 2261 2261 Cs Universitatea Targoviste
49 CM Pisu Robert-Daniel 1218204 ROU 2261 2259 Cs Sah Club Galati
50 WIM Terbe Julianna 708780 HUN 2260 0
51 CM Martian Dragos-Daniel 1203606 ROU 2255 2255 Cs Sah Club Galati
52 WGM Sandu Mihaela 1204327 ROU 2243 2243 Cs Studentesc Medicina Timisoa
53 IM Ganaus Hannes 1602454 AUT 2241 0
54 FM Radnai Adam 726702 HUN 2239 0
55 CM Stoleriu George 1227505 ROU 2233 2213 Cs Politehnica Iasi
56 FM Patrascu Catalin-Lucian 1229052 ROU 2231 2253 Csm Focsani 2007
57 CM Vasiesiu Victor 1243772 ROU 2222 2258 Css Targu Mures
58 FM Nastase Robert-Paul 1221175 ROU 2217 2217 Clubul Central De Sah Bucurest
59 Takacs Laszlo 14918854 SVK 2207 0
60 FM Rusan Paul-Cristian 1209191 ROU 2205 2205 Asociatia Sah Club Bistrita
61 FM Daianu Cristian-Clement 1208926 ROU 2203 2227 Cs Otopeni
62 Mariano Elia 806579 ITA 2203 0
63 FM Voiteanu Gabriel 1208810 ROU 2200 2200 Cs Universitar Ploiesti
64 Podetti Davide 893617 ITA 2191 0
65 FM Toma Andreica Alin 1207610 ROU 2189 2189 Csm Cluj Napoca
66 WFM Traistaru Teodora 1212591 ROU 2187 2187 Acs Smart Galati
67 WFM Terbe Zsuzsanna 708801 HUN 2180 0
68 CM Geiger Alex-Emanuel 1227785 ROU 2178 2178 Lps Satu Mare
69 Sentef Nikolaus 4683080 GER 2175 0
70 Szente Varga Fruzsina 712264 HUN 2173 0
71 AGM Kelly Ladislau-Endre 1214705 ROU 2172 2172 Acs Sah Club Vados Arad
72 I Stancu Robert-Alexandru 1201425 ROU 2169 2149 Cs Otopeni
73 CM Calin Alexandru 1222961 ROU 2169 2083 Cs Tinerii Maestri Bucuresti
74 FM Ileana George 1219502 ROU 2167 2128 Cs Universitatea Din Alba Iuli
75 IM Romcovici Victor 13900560 MDA 2167 0
76 WFM Cosman Andreea-Marioara 1217968 ROU 2163 2163 Csm Bucuresti
77 I Chima Radu-Niculin 1224204 ROU 2162 2162 Asociatia Sah Club Bistrita
78 Balogh Peter 14914395 SVK 2153 0
79 IM Mozes Ervin 1200151 ROU 2147 2151 Cs Universitatea Arad
80 CM Chirita-Mihaila Marius-Consta 1213873 ROU 2142 2142 Css Nr. 1 Timisoara
81 Trifan Andrei Ioan 12967068 GER 2142 0
82 Ceres Dragos 13905864 MDA 2138 0
83 NM Zaim Marian 1204114 ROU 2137 2137 Cs Muncitorul Resita
84 NM Moise Octavian-Mirel 1204556 ROU 2134 2134 Acs Juniorul Constanta
85 CM Pit-Rada Mihail-Cosmin 1217771 ROU 2124 2124 Cs Universitatea Targoviste
86 CM Ciorica Mihai-Vlad 1225278 ROU 2122 2122 Css Nr. 1 Timisoara
87 CM Ognean Mihnea-Ionut 1232347 ROU 2122 2098 Css Targu Mures
88 WFM Zubova Mariya 14118874 UKR 2115 0
89 Pitica Silviu Valentin 892777 ITA 2101 0
90 FM Costin Petrica 1218093 ROU 2099 2090 Acs "petra-Sah" Satu Mare
91 FM Stoyanov Tsvetan 2917173 BUL 2098 0
92 Nemeth Gergely 711055 HUN 2096 0
93 Arandjelovic Aleksandar Z 918830 SRB 2092 0
94 Nicora Cristi 13905031 MDA 2091 0
95 WIM Marin Irina-Luiza 1201778 ROU 2090 2090 Clubul Central De Sah Bucurest
96 I Zubcu Vlad-George 1219715 ROU 2084 2037 Cs Politehnica Iasi
97 CM Llopis De Aysa Manuel 2203162 ESP 2083 0
98 WFM Visanescu Daria-Ioana 1200518 ROU 2079 2079 Cs Studentesc Medicina Timisoa
99 CM Talu Mircea 1223356 ROU 2074 2186 Css Viitorul Cluj-Napoca
100 WFM Baciu Anca-Otilia 1202049 ROU 2074 2074 Clubul Central De Sah Bucurest
101 I Panainte Daniel-Iulian 1220799 ROU 2071 2071 Css Palatul Copiilor Constanta
102 FM Martinovici Ilie 13907034 MDA 2059 0
103 I Ratiu Cristian 1211641 ROU 2058 2058 Cs Ariadna Suceava
104 I Coman Mihnea-George 1240196 ROU 2053 2053 Acs Smart Galati
105 CM Samu Sorin-Mihai 1210165 ROU 2050 2065 Acs Sah Club Vados Arad
106 I Ungureanu Sandu 1212311 ROU 2048 2048 Acs Sah Club Vados Arad
107 I Turlea Constantin 1213628 ROU 2043 2031 Cs Universitar Ploiesti
108 Gheng Simona 4632001 GER 2041 0
109 Kersten Julian 1628542 AUT 2032 0
110 NM Neagu Liviu 1215450 ROU 2030 2004 Cs Universitatea Targoviste
111 I Stejeroiu Vlad 1229087 ROU 2018 2065 Cs Sah Club Brasov
112 Steinhart Christoph 4674642 GER 2011 0
113 NM Kutnik Alexandru-Francisc 1202430 ROU 2009 2061 Acs Sissa Constanta
114 I Ambru Dan-Calin 1223160 ROU 2005 2007 Csm Cluj Napoca
115 CM Pop Marius-Vasile 1254316 ROU 2004 2004 Acs Master Mind Bucuresti
116 Marjanovic Gyorgy 731994 HUN 2004 0
117 IM Panush Viktor 13901052 MDA 1997 0
118 Chen Jacob 2094088 USA 1990 0
119 I Miloi Pavel-Dan 1230220 ROU 1988 1896 Cs Sah Club Brasov
120 WFM Gitu Paula-Alexandra 13904620 MDA 1987 0
121 I Ursente Tudor-Alexandru 1217186 ROU 1981 1981 Cs Tinerii Maestri Bucuresti
122 WCM Jakab Kincso 1232002 ROU 1966 1966 Lps Satu Mare
123 I Sandor Tamas 1235281 ROU 1943 1951 Cs De Sah Ceramica Corund
124 Fruehe Norbert 16209818 GER 1932 0
125 I Albu George 1237128 ROU 1924 1936 Cs Politehnica Iasi
126 I Mihet Vasile-Mihai 1214209 ROU 1918 1967 Cs Mediator Giarmata Vii
127 WCM Aciu Malina-Andreea 1240323 ROU 1911 1890 Csm Focsani 2007
128 I Veron Andrei-Stefan 1244213 ROU 1907 1907 Cs Vointa Satu Mare
129 CM Bonte Arghir 1208543 ROU 1905 1910 Clubul De Sah Al Municipiului
130 I Ion Dragos-Cosmin 1238760 ROU 1905 1834 Csm Focsani 2007
131 CM Dracea Gheorghe 1219359 ROU 1900 1928 Acs Dumbravita
132 I Creanga Robert-Ionut 1251406 ROU 1899 1927 Cs Universitar De Sah Bucurest
133 Verbin Valentina 13905910 MDA 1898 0
134 I Rotaru Teodor 1207377 ROU 1895 1895 Cs Pionul Piatra Neamt
135 Kansal Evrim 6320287 TUR 1893 0
136 NM Craciun Ovidiu 1207237 ROU 1892 1905 Sah Club Cugir
137 I Baibarac Niculae 1243063 ROU 1882 1898 Sah Club Ramnicu Valcea
138 I Muresan Ciprian-Simon-Florin 1208292 ROU 1877 1877 Cs Mediator Giarmata Vii
139 I Balaban-Voia Alexandru 1241575 ROU 1874 1914 Acs Sah Club Vados Arad
140 I Dinca Ovidiu 1230891 ROU 1873 1901 Cs Ariadna Suceava
141 CM Fugulyan Grigore 1203983 ROU 1871 1885 Cs Universitatea Arad
142 I Cretu Sorin-Alexandru 1214110 ROU 1871 1871 Cs Universitatea Arad
143 CM Oprisoni Gratian-Doru 1218166 ROU 1862 1862 Cs Mediator Giarmata Vii
144 I Badelita Beniamin 1218603 ROU 1860 1860 Csm Cluj Napoca
145 I Magold Victor 1250418 ROU 1858 1893 Acs Sah Club Vados Arad
146 CM Bartha Andrei 1203088 ROU 1855 1855 Cs Universitatea Arad
147 CM Nastase Stefan 1204726 ROU 1853 1853 Sport Club Juventus Bucuresti
148 CM Anghel Iulian-Mihai 1241532 ROU 1853 1746 Css Nr. 1 Timisoara
149 CM Dobrin Catalin 1208446 ROU 1852 1852 Cso "tricolorul" Breaza
150 WCM Panainte Andreea-Bianca 1225561 ROU 1848 1848 Csm Bucuresti
Read previous post:
WORLD CUP 2017 – Final List of Participants

Wojtaszek (2744.9) wins SparkassenChess with 4.5/7.

45th Dortmund Sparkassen Chess-Meeting 2017 (Dortmund GER) Sat 15th Jul 2017 - Sun 23rd Jul 2017 - Official Site 45th...

50th Biel Master Open Biel SUI

Please selesct games Event "Biel MTO op 50th"] [Site "Biel/Bienne"] [Date "2017.07.24"] [Round "1.1"] [White "Shankland, Samuel L"] [Black "Kamber,...

The 50th Biel Chess Festival kicks off with rapid – WATCH LIVE

The GM tournament gets under way on Monday at 14:00 CEST, with an ecletic field. Among the players is Peter Leko,...

Yu Yangyi vs Alexander Grischuk – Match 2017

4-Game Friendly Match Yu Yangyi - Alexander Grischuk Jiayuguan, China 20 - 24 July 2017 Rate of play: 90 minutes...

Close