Nöi sakkcsapat-világbajnokság:Vereség a nyitányon

Nöi sakkcsapat-világbajnokság:Vereség a nyitányon

Kazahsztán fővárosában, Asztanában március 5én, az első fordulóvl megkezdődött a VII. női sakkcsapat-világbajnokság. A magyar női Válogatott,a Hoang Thanh Trang, Gara Anita, Gara Tícia, és Havanecz Bianka összeállításu csapat alulmaradt a Kínai női csapat ellen.

China4 3½ ½ Hungary GM Tan, Zhongyi 2513 1-0 GM Hoang, T. T. 2454 WGM Huang, Qian 2441 1-0 IM Gara, Anita 2384 GM Lei, Tingjie 2477 1-0 WGM Gara, Ticia 2324 WGM Ding, Yixin 2432 ½-½ WIM Havanecz, B. 2270

Az utolsó két sakkolimpián aranyérmes kínai együttesben nem játszott a világbajnoknő Ju Wenjun, az exvilágbajnoknő Tan Zhongyi vezette csapat magabiztosan nyert.

Az első forduló eredményei:

Kína – Magyarország 3,5 – 0,5 Tan Zhongyi (2513) – Hoang Thanh Trang (2454) 1 – 0 Gara Anita (2324) – Huang Qian (2441) 0 – 1 Lei Tingjie (2477) – Gara Tícia (2324) 1 – 0 Havanecz Bianka (2270) – Ding Yixin (2432) döntetlen

Örményország – Egyiptom 4 – 0 Oroszország – Kazahsztán 3 – 1 India – Grúzia 2 – 2 Egyesült Államok – Ukrajna 2 – 2

A 2. forduló párosítása:

Egyiptom – Ukrajna Magyarország – Egyesült Államok Grúzia – Kína Kazahsztán – India Örményország – Oroszország

Élő közvetítés, játszmák, eredmények itt

FIDE President @ADvorkovich made the first move at the World Team Chess Championship in the game between Kateryna Lagno (2559 ) and Zhansaya Abdumalik (2469 ).

[Event “World Team-ch Women 2019”]
[Site “Astana”]
[Date “2019.03.05”]
[Round “1.13”]
[White “Tan, Zhongyi”]
[Black “Hoang, Thanh Trang”]
[Result “1-0”]
[ECO “A81”]
[WhiteElo “2513”]
[BlackElo “2454”]
[Annotator “ChessBase”]
[PlyCount “75”]
[EventDate “2019.02.05”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “KAZ”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “China”]
[BlackTeam “Hungary”]
[WhiteTeamCountry “CHN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. d4 {[%emt 0:00:00]} f5 {[%emt 0:00:05]} 2. g3 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {[%emt 0:
00:11]} 3. Bg2 {[%emt 0:00:00]} g6 {[%emt 0:01:03]} 4. Nf3 {[%emt 0:00:02]} Bg7
{[%emt 0:00:09]} 5. O-O {[%emt 0:00:08]} O-O {[%emt 0:00:19]} 6. Nbd2 {[%emt 0:
00:28]} Nc6 {[%emt 0:04:45]} 7. c4 {[%emt 0:03:02]} e6 {[%emt 0:03:37]} 8. Re1
{[%emt 0:11:35]} d5 {[%emt 0:08:47]} 9. b3 {[%emt 0:02:05]} Ne4 {[%emt 0:02:56]
} 10. Bb2 {[%emt 0:00:16]} b6 {[%emt 0:05:59]} 11. a3 {[%emt 0:05:44]} Bb7 {
[%emt 0:02:06]} 12. e3 {[%emt 0:03:08]} Na5 {[%emt 0:04:08]} 13. Qc2 {[%emt 0:
06:50]} Nxd2 {[%emt 0:10:07]} 14. Nxd2 {[%emt 0:00:10]} dxc4 {[%emt 0:00:23]}
15. bxc4 {[%emt 0:10:44]} Bxg2 {[%emt 0:00:31]} 16. Kxg2 {[%emt 0:00:05]} Qd7 {
[%emt 0:01:30]} 17. Nf3 {[%emt 0:05:59]} c5 {[%emt 0:09:53]} 18. dxc5 {[%emt 0:
05:20]} Bxb2 {[%emt 0:01:27]} 19. Qxb2 {[%emt 0:01:03]} Nxc4 {[%emt 0:02:13]}
20. Qd4 {[%emt 0:10:59]} Qxd4 {[%emt 0:06:47]} 21. exd4 {[%emt 0:01:40]} bxc5 {
[%emt 0:00:44]} 22. dxc5 {[%emt 0:04:03]} Rac8 {[%emt 0:02:55]} 23. Ng5 {
[%emt 0:01:36]} e5 {[%emt 0:04:30]} 24. Rac1 {[%emt 0:09:03]} Nb2 {[%emt 0:01:
10]} 25. Rc3 {[%emt 0:00:49]} e4 {[%emt 0:03:21]} 26. Rb1 {[%emt 0:01:46]} Nd3
{[%emt 0:01:11]} 27. c6 {[%emt 0:01:47]} h6 {[%emt 0:01:51]} 28. Ne6 {[%emt 0:
01:10]} Rf6 {[%emt 0:05:50]} 29. Nd4 {[%emt 0:00:05]} Rd6 {[%emt 0:01:44]} 30.
c7 {[%emt 0:01:55]} Rb6 {[%emt 0:00:22]} 31. Rxb6 {[%emt 0:00:26]} axb6 {
[%emt 0:00:06]} 32. Rc6 {[%emt 0:02:27]} Ne5 {[%emt 0:01:19]} 33. Re6 {[%emt 0:
00:38]} Nf7 {[%emt 0:05:09]} 34. Nb5 {[%emt 0:00:32]} Kf8 {[%emt 0:01:35]} 35.
Rxg6 {[%emt 0:00:12]} Ke8 {[%emt 0:04:04]} 36. Rg8+ {[%emt 0:00:36]} Kd7 {
[%emt 0:00:08]} 37. Rg7 {[%emt 0:00:08]} Rf8 {[%emt 0:00:48]} 38. Rxf7+ {
[%emt 0:00:43]} 1-0


[Event “World Team-ch Women 2019”]
[Site “Astana”]
[Date “2019.03.05”]
[Round “1.14”]
[White “Gara, Anita”]
[Black “Huang, Qian”]
[Result “0-1”]
[ECO “B23”]
[WhiteElo “2384”]
[BlackElo “2441”]
[Annotator “NA”]
[PlyCount “78”]
[EventDate “2019.02.05”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “KAZ”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “Hungary”]
[BlackTeam “China”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “CHN”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. e4 {[%emt 0:00:00]} c5 {[%emt 0:00:44]} 2. Nc3 {[%emt 0:00:00]} d6 {[%emt 0:
04:34]} 3. d4 {[%emt 0:00:02]} cxd4 {[%emt 0:02:05]} 4. Qxd4 {[%emt 0:00:04]}
a6 {[%emt 0:03:23]} 5. b3 {[%emt 0:00:40]} Nc6 {[%emt 0:04:33]} 6. Qd2 {
[%emt 0:00:35]} Nf6 {[%emt 0:03:37]} 7. Bb2 {[%emt 0:00:24]} e6 {[%emt 0:00:17]
} 8. O-O-O {[%emt 0:02:50]} b5 {[%emt 0:02:58]} 9. f3 {[%emt 0:01:12]} Bd7 {
[%emt 0:16:30]} 10. g4 {[%emt 0:07:55]} h6 {[%emt 0:00:49]} 11. h4 {[%emt 0:12:
39]} b4 {[%emt 0:01:25]} 12. Nce2 {[%emt 0:04:45]} a5 {[%emt 0:04:35]} 13. Nh3
{[%emt 0:24:00]} a4 {[%emt 0:10:04]} 14. g5 {[%emt 0:06:28]} Nh5 {[%emt 0:02:
31]} 15. g6 {[%emt 0:11:32]} axb3 {[%emt 0:05:05]} 16. gxf7+ {[%emt 0:00:43]}
Kxf7 {[%emt 0:00:18]} 17. axb3 {[%emt 0:00:15]} Ra2 {[%emt 0:07:41]} 18. Nef4 {
[%emt 0:03:09]} Qa5 {[%emt 0:06:28]} 19. Qg2 {[%emt 0:02:54]} Nxf4 {[%emt 0:01:
16]} 20. Nxf4 {[%emt 0:01:34]} Rxb2 {[%emt 0:02:07]} 21. Bc4 {[%emt 0:06:22]}
Ne5 {[%emt 0:04:30]} 22. Bxe6+ {[%emt 0:01:42]} Bxe6 {[%emt 0:00:08]} 23. Kxb2
{[%emt 0:00:07]} Qa3+ {[%emt 0:07:40]} 24. Kb1 {[%emt 0:00:02]} Be7 {[%emt 0:
00:14]} 25. Qd2 {[%emt 0:05:05]} Ra8 {[%emt 0:01:10]} 26. Qd4 {[%emt 0:00:16]}
Nxf3 {[%emt 0:01:05]} 27. Qb2 {[%emt 0:01:45]} Qxb2+ {[%emt 0:00:25]} 28. Kxb2
{[%emt 0:00:03]} Bf6+ {[%emt 0:00:06]} 29. c3 {[%emt 0:00:05]} bxc3+ {[%emt 0:
02:50]} 30. Kc2 {[%emt 0:01:05]} Ra2+ {[%emt 0:00:24]} 31. Kd3 {[%emt 0:00:11]}
Bxb3 {[%emt 0:01:39]} 32. Ra1 {[%emt 0:01:55]} Ne5+ {[%emt 0:02:14]} 33. Ke3 {
[%emt 0:00:07]} Nc4+ {[%emt 0:00:38]} 34. Kf3 {[%emt 0:00:14]} Rxa1 {[%emt 0:
01:29]} 35. Rxa1 {[%emt 0:00:02]} c2 {[%emt 0:00:18]} 36. Rh1 {[%emt 0:02:27]}
Bxh4 {[%emt 0:00:30]} 37. Ne2 {[%emt 0:00:20]} Bg5 {[%emt 0:00:21]} 38. Nc1 {
[%emt 0:01:12]} Ne5+ {[%emt 0:00:17]} 39. Ke2 {[%emt 0:00:07]} Bc4+ {[%emt 0:
00:07]} 0-1


[Event “World Team-ch Women 2019”]
[Site “Astana”]
[Date “2019.03.05”]
[Round “1.15”]
[White “Lei, Tingjie”]
[Black “Gara, Ticia”]
[Result “1-0”]
[ECO “A50”]
[WhiteElo “2477”]
[BlackElo “2324”]
[Annotator “ChessBase”]
[PlyCount “73”]
[EventDate “2019.02.05”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “KAZ”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “China”]
[BlackTeam “Hungary”]
[WhiteTeamCountry “CHN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. d4 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {[%emt 0:00:00]} 2. c4 {[%emt 0:00:00]} g6 {[%emt 0:
00:03]} 3. f3 {[%emt 0:00:11]} Nc6 {[%emt 0:01:43]} 4. d5 {[%emt 0:00:43]} Ne5
{[%emt 0:00:53]} 5. e4 {[%emt 0:00:10]} d6 {[%emt 0:00:31]} 6. Nc3 {[%emt 0:00:
14]} Bg7 {[%emt 0:00:35]} 7. f4 {[%emt 0:00:25]} Ned7 {[%emt 0:01:08]} 8. Nh3 {
[%emt 0:00:07]} O-O {[%emt 0:01:33]} 9. Nf2 {[%emt 0:01:22]} c6 {[%emt 0:02:51]
} 10. Be3 {[%emt 0:04:27]} cxd5 {[%emt 0:05:25]} 11. cxd5 {[%emt 0:01:11]} Nc5
{[%emt 0:01:38]} 12. Be2 {[%emt 0:00:52]} a6 {[%emt 0:22:08]} 13. O-O {[%emt 0:
05:47]} b5 {[%emt 0:00:45]} 14. b4 {[%emt 0:03:33]} Ncd7 {[%emt 0:01:59]} 15.
a4 {[%emt 0:06:49]} bxa4 {[%emt 0:03:51]} 16. Nxa4 {[%emt 0:03:21]} Ne8 {
[%emt 0:05:10]} 17. Bd4 {[%emt 0:02:59]} Rb8 {[%emt 0:03:14]} 18. Bxg7 {
[%emt 0:03:26]} Kxg7 {[%emt 0:06:56]} 19. Qd4+ {[%emt 0:02:07]} f6 {[%emt 0:00:
28]} 20. Rfc1 {[%emt 0:02:51]} Nc7 {[%emt 0:01:49]} 21. Nc3 {[%emt 0:04:37]} e5
{[%emt 0:11:26]} 22. dxe6 {[%emt 0:03:39]} Nxe6 {[%emt 0:00:06]} 23. Qxd6 {
[%emt 0:00:11]} Rb6 {[%emt 0:00:36]} 24. Qd2 {[%emt 0:00:16]} Rxb4 {[%emt 0:01:
15]} 25. Nd5 {[%emt 0:08:00]} Rd4 {[%emt 0:09:06]} 26. Qb2 {[%emt 0:00:21]}
Ndc5 {[%emt 0:07:24]} 27. Rxc5 {[%emt 0:15:16]} Nxc5 {[%emt 0:00:13]} 28. Qxd4
{[%emt 0:00:04]} Nb3 {[%emt 0:00:04]} 29. Qc3 {[%emt 0:00:48]} Nxa1 {[%emt 0:
00:03]} 30. Qxa1 {[%emt 0:00:02]} Bb7 {[%emt 0:00:51]} 31. Qd4 {[%emt 0:02:55]}
Qa5 {[%emt 0:02:48]} 32. Bf1 {[%emt 0:03:00]} Bxd5 {[%emt 0:03:14]} 33. exd5 {
[%emt 0:00:06]} Qc7 {[%emt 0:06:08]} 34. d6 {[%emt 0:00:31]} Qd7 {[%emt 0:00:
34]} 35. Ne4 {[%emt 0:00:37]} Qg4 {[%emt 0:00:20]} 36. Nxf6 {[%emt 0:02:39]}
Rxf6 {[%emt 0:00:32]} 37. d7 {[%emt 0:00:04]} 1-0


[Event “World Team-ch Women 2019”]
[Site “Astana”]
[Date “2019.03.05”]
[Round “1.16”]
[White “Havanecz, Bianka”]
[Black “Ding, Yixin”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D35”]
[WhiteElo “2270”]
[BlackElo “2432”]
[Annotator “NA”]
[PlyCount “60”]
[EventDate “2019.02.05”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “KAZ”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “Hungary”]
[BlackTeam “China”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “CHN”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. d4 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {[%emt 0:00:00]} 2. c4 {[%emt 0:00:00]} e6 {[%emt 0:
00:00]} 3. Nc3 {[%emt 0:00:00]} d5 {[%emt 0:00:20]} 4. cxd5 {[%emt 0:00:00]}
Nxd5 {[%emt 0:01:02]} 5. e4 {[%emt 0:05:27]} Nxc3 {[%emt 0:00:10]} 6. bxc3 {
[%emt 0:00:05]} c5 {[%emt 0:00:03]} 7. Nf3 {[%emt 0:02:48]} cxd4 {[%emt 0:00:
16]} 8. cxd4 {[%emt 0:00:16]} Bb4+ {[%emt 0:00:06]} 9. Bd2 {[%emt 0:00:25]}
Bxd2+ {[%emt 0:00:07]} 10. Qxd2 {[%emt 0:00:13]} O-O {[%emt 0:00:06]} 11. Bd3 {
[%emt 0:02:13]} Nc6 {[%emt 0:01:13]} 12. e5 {[%emt 0:03:32]} Qa5 {[%emt 0:00:
52]} 13. Qxa5 {[%emt 0:18:33]} Nxa5 {[%emt 0:00:05]} 14. Ke2 {[%emt 0:04:11]}
Bd7 {[%emt 0:03:13]} 15. Rhc1 {[%emt 0:04:05]} Bc6 {[%emt 0:09:03]} 16. Ng5 {
[%emt 0:03:03]} h6 {[%emt 0:31:01]} 17. Ne4 {[%emt 0:00:06]} Rad8 {[%emt 0:01:
49]} 18. Ke3 {[%emt 0:01:19]} Bxe4 {[%emt 0:08:37]} 19. Bxe4 {[%emt 0:00:07]}
Rd7 {[%emt 0:00:22]} 20. Rab1 {[%emt 0:01:47]} Rfd8 {[%emt 0:02:23]} 21. Rb4 {
[%emt 0:00:39]} h5 {[%emt 0:14:36]} 22. f4 {[%emt 0:02:41]} g6 {[%emt 0:00:50]}
23. g3 {[%emt 0:01:14]} Kg7 {[%emt 0:00:19]} 24. h3 {[%emt 0:00:55]} Rh8 {
[%emt 0:02:27]} 25. Rc3 {[%emt 0:23:08]} Rhd8 {[%emt 0:04:00]} 26. Rc2 {
[%emt 0:04:13]} b6 {[%emt 0:08:26]} 27. Rc3 {[%emt 0:01:44]} Rh8 {[%emt 0:00:
30]} 28. Rb5 {[%emt 0:04:14]} Rhd8 {[%emt 0:00:25]} 29. Rb4 {[%emt 0:00:16]}
Rh8 {[%emt 0:00:04]} 30. Rb5 {[%emt 0:00:47]} Rhd8 {[%emt 0:00:06]} 1/2-1/2


A XII. férfi csapat-világbajnokság nyitányán a címvédő férfi kínai csapat is magabiztos győzelmet aratott.

Az első forduló eredményei:

India – Svédország 3,5 – 0,5
Irán – Oroszország 1,5 – 2,5
(Parham Maghsoodloo (2673) – Szergej Karjakin (2753) döntetlen
Puya Idani (2604) – Jan Nepomnjacsij (2771) döntetlen
Amin M. Tabatabaei (2600) – Dmitrij Andrejkin (2725) döntetlen
Alireza Firouzja (2657) – Vladiszlav Artyemijev (2736) 0 – 1)
Egyiptom – Egyesült Államok 1 – 3
Kína – Azerbajdzsán 3,5 – 0,5
(Ding Liren (2812) – Rauf Mamedov (2701) 1 – 0
Yu Yangyi (2761) – Gadir Guszejnov (2664) 1 – 0
Wei Yi (2733) – Eltaj Safarli (2662) 1 – 0
Bu Xiangzhi (2731) – Nijat Abaszov (2627) döntetlen)
Anglia – Kazahsztán 2,5 – 1,5

A 2. forduló párosítása:

Svédország – Kazahsztán
Azerbajdzsán – Anglia
Egyesült Államok – Kína
Oroszország – Egyiptom
India – Irán