Sakk: Pásztor Balázs bajnoki címet szerzett Lellén

Sakk: Pásztor Balázs bajnoki címet szerzett Lellén

A közelmúltban Balatonlellén rendezték az országos korcsoportos bajnokságot, ahol a Géniusz SE Tata-Naszály versenyzői is részt vettek. A legnagyobb sikert a 10 éves fiúk között induló Pásztor Balázs érte el, aki bajnoki címet szerzett korosztályában.

A 16 éves fiúk között Bohus Ádám is közel állt a sikerhez, hiszen az utolsó forduló előtt még vezette a mezőnyt. A zárókörben azonban vereséget szenvedett, így végül a 4. helyre csúszott vissza. A 12 éves fiúknál Dibusz Domonkos a 7., míg a 16 éves lányoknál Szücs Edina az 5. helyet szerezte meg.

Időközben véget ért a megyei gyermek-csapatbajnokság is, ahol a tizenegy fős mezőnyben a KSC Révkomárom A csapata végzett az élen a tatabányai Sárberki Általános Iskola és a Géniusz SE Tata-Naszály I. előtt.

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City  TB1  TB2  TB3  TB4 K rtg+/-
1 1 Pasztor Balazs HUN 1692 Géniusz SE 7,0 49,5 40,5 1683 40 10,8
2 4 Pasti Aron HUN 1593 Bástya Sakk SE 6,5 46,0 30,0 1559 40 -1,6
3 3 Fule Simon HUN 1623 Kőbánya SC 6,5 43,0 30,5 1570 40 -6,0
4 5 Kocsis Peter HUN 1591 SENSE 6,0 44,0 28,0 1507 40 -15,6
5 6 Kun Balint HUN 1514 MÁV ELŐRE SE 6,0 40,5 30,0 1499 40 -0,4
6 12 Pater Peter HUN 1450 Komlói Bányász SK 6,0 38,0 25,5 1374 40 -27,2
7 11 Kertesz Aron Borsa HUN 1452 Űjpesti KSE 5,5 50,5 30,5 1545 40 47,6
8 2 Karacsonyi Kata HUN 1658 Kőbánya SC 5,5 50,0 30,5 1493 40 -54,0
9 8 Bilku Andras HUN 1488 Kisoroszlánok SE 5,5 46,0 31,5 1504 40 12,8
10 10 Muranyi Peter HUN 1464 Egri Sakk RSg SK 5,5 43,5 29,5 1431 40 -11,2
11 19 Koller Jozsef Denes HUN 1269 Kőbánya SC 5,0 46,5 25,0 1471 40 84,8
12 26 Tran David HUN 1204 Debreceni Dakkiskola SE 5,0 41,5 23,5 1390 40 79,2
13 15 Toth Csongor HUN 1347 Tapolca VSE 5,0 40,0 23,5 1302 40 -18,8
14 25 Sandor Adam David HUN 1211 Kisoroszlánok SE 5,0 36,5 22,5 1371 40 66,4
15 30 Szalay-Ocsak Bank HUN 1144 MTK 4,5 49,5 26,0 1457 40 114,8
16 16 Zakar Adam HUN 1332 HÜSI SC 4,5 47,5 27,5 1448 40 51,6
17 18 Laszlo Balazs HUN 1287 Kisbér-Ászár SE 4,5 45,0 27,0 1472 40 75,2
18 23 Tancz Janos HUN 1230 Barcza Gedeon SC 4,5 36,0 19,5 1277 40 20,0
19 9 Palczert Matyas HUN 1465 Barcza Gedeon SC 4,5 35,5 19,5 1260 40 -89,6
20 28 Fesus Marcell HUN 1173 Bajnok Sakkiskola 4,0 45,5 21,0 1343 40 66,0
21 31 Pirity Mate Robert HUN 1142 MTK 4,0 40,0 23,0 1333 40 81,2
22 20 Szarka Rego HUN 1266 Sakk Egylet Nagyatád 4,0 39,5 19,5 1335 40 29,2
23 13 Koteljarto Aron HUN 1400 Tapolca VSE 4,0 38,5 21,0 1292 40 -49,2
24 21 Major Martin HUN 1252 Tapolca VSE 4,0 33,5 13,5 1147 40 -51,2
25 17 Toth Gergely HUN 1298 Bajnok Sakkiskola 4,0 33,0 17,5 1227 40 -34,4
26 27 Magyar Erik Ferenc HUN 1198 Sárkány DSE 4,0 32,5 15,0 1367 40 57,6
27 29 Revesz Rego HUN 1160 Kőbánya SC 4,0 31,0 16,0 1164 40 -1,2
28 7 Simon Milan Gabor HUN 1492 Andornaktálya SE 3,5 42,0 21,0 1243 40 -116,4
29 14 Szoboszlai Csongor HUN 1395 Bástya Sakk SE 3,5 31,5 14,0 1091 40 -126,0
30 24 Farkas Otto Jr. HUN 1216 Észak-Pesti SE 3,0 39,5 18,0 1258 40 11,6
31 32 Gulacsi Donat Ferenc HUN 1125 Bástya Sakk SE 3,0 34,5 13,0 1074 40 -23,2
32 22 Becsei Attila HUN 1240 BEAC 2,5 32,0 10,0 1020 40 -88,0
33 33 Szoboszlai Lehel Sandor HUN 1064 Bástya Sakk SE 1,0 31,0 8,0 422 40 -94,8

Magyar Korcsoportos Nemzeti Sakkbajnokság – Játszmák

Magyar Korcsoportos Sakkbajnokság Balatonlelle, 2014. június 19–28. Végeredmények

Magyar Korcsoportos Sakkbajnokság 2016 Balatonlelle Photo 2