September 2016 FRL


September 2016 FRL

A Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) megjelentette a 2016.Szeptember 1-től érvényes, az Élő-pontszámok alapján összeállított világranglistákat. A rangsort a norvég világbajnok Magnus Carlsen vezeti, A FIDE korábbi döntésének megfelelően 2012. július 1-től immárom havonta adja ki a ranglistát, valamint külön listán számolják a rapid és a villámtornák Élő-pontjait.

FIDE publishes June 2016 FIDE Rating List. The list of top players is published at Top lists page of FIDE ratings website. All players can check new ratings at the main page of FIDE ratings website.

A Nemzetközi Sakkszövetség legfrissebb, szeptember 1-től érvényes világranglistáján a norvég világbajnok Magnus Carlsen előnye 44 pont a francia Maxime Vachier-Lagrave előtt. A női világranglistát kínai duó vezeti, Hou Ji-fan mögött Ju Wenjun a második, megelőzte az indiai Humpy Konerut. A top tíz további sorrendje nem változott. A juniorok világranglistáját Rapport Richárd jelentős előnnyel vezeti, a kínai Wei Yi 35 pontos hátránnyal követi nagymesterünket. Az Olimpiai válogatott újonca, Gledura Benjamin két helyezést javítva, + 4 ponttal a 14.

Az országok rangsorát a legjobb tíz sakkozó Élő-átlaga alapján számolják ki. Az oroszok vezetnek a második helyezett kínaiak előtt, az amerikai sakkozók a harmadikok. Magyarország férfi sakkozói változatlanul a tizedikek.

A hazai ranglista élcsoportja férfi :

Rapport Richárd 2752, Lékó Péter 2709, Almási Zoltán 2684, Berkes Ferenc 2640, Héra Imre 2619, Balogh Csaba 2614 ( – 9), , Bánusz Tamás 2613 (- 3), Prohászka Péter 2588 (- 16), Gledura Benjamin 2585 (+ 4), Erdős Viktor 2585, Papp Gábor 2583

Az országok rangsorában az oroszok két ponttal előzik meg a legnagyobb rivális kínai sakkozónők legjobbjait, Magyarország női sakkozói a nyolcadikok.

A hazai ranglista élcsoportja női: Hoang Thanh Trang 2467, Gara Tícia 2379, Vajda Szidónia 2372, Medvegy Nóra 2361, Gara Anita 2355 (- 3), Marjanovics Annamária 2349, Papp Petra 2336 (+ 39), Mádl Ildikó 2324 www.fide.com

letöltés

A norvég világbajnok Magnus Carlsen változatlanul jelentős előnnyel vezeti a ranglistát.

hou-taizhou-2013-game7

A női világranglistán a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan az élen.

438097469

Legjobb magyarként Rapport Richárd a 17.a vilégraglistán A honi rangsort is Rapport Richárd vezeti

gledtor

Gledura Benjamin

[restabs alignment=”osc-tabs-left” responsive=”false” tabcolor=”#ffffff”]
[restab title=”Top 100 Men” active=”active”]
Top 100 Men

Rank Name Title Country Rating Games B-Year
 1  Carlsen, Magnus  g  NOR  2857  0  1990
 2  Vachier-Lagrave, Maxime  g  FRA  2813  9  1990
 3  Caruana, Fabiano  g  USA  2808  9  1992
 4  Kramnik, Vladimir  g  RUS  2808  0  1975
 5  Aronian, Levon  g  ARM  2795  9  1982
 6  Nakamura, Hikaru  g  USA  2789  9  1987
 7  So, Wesley  g  USA  2782  9  1993
 8  Anand, Viswanathan  g  IND  2776  9  1969
 9  Karjakin, Sergey  g  RUS  2769  0  1990
 10  Topalov, Veselin  g  BUL  2768  9  1975
 11  Mamedyarov, Shakhriyar  g  AZE  2761  7  1985
 12  Giri, Anish  g  NED  2755  9  1994
 13  Grischuk, Alexander  g  RUS  2754  0  1983
 14  Ding, Liren  g  CHN  2753  9  1992
 15  Harikrishna, P.  g  IND  2752  0  1986
 16  Rapport, Richard  g  HUN  2752  0  1996
 17  Li, Chao b  g  CHN  2746  9  1989
 18  Svidler, Peter  g  RUS  2745  9  1976
 19  Gelfand, Boris  g  ISR  2743  0  1968
 20  Navara, David  g  CZE  2742  0  1985
 21  Nepomniachtchi, Ian  g  RUS  2740  0  1990
 22  Eljanov, Pavel  g  UKR  2739  2  1983
 23  Adams, Michael  g  ENG  2738  11  1971
 24  Wang, Yue  g  CHN  2737  0  1987
 25  Wojtaszek, Radoslaw  g  POL  2736  9  1987
 26  Inarkiev, Ernesto  g  RUS  2732  11  1985
 27  Tomashevsky, Evgeny  g  RUS  2731  0  1987
 28  Andreikin, Dmitry  g  RUS  2727  11  1990
 29  Yu, Yangyi  g  CHN  2725  9  1994
 30  Le, Quang Liem  g  VIE  2723  0  1991
 31  Ivanchuk, Vassily  g  UKR  2722  12  1969
 32  Radjabov, Teimour  g  AZE  2722  0  1987
 33  Vitiugov, Nikita  g  RUS  2721  9  1987
 34  Dominguez Perez, Leinier  g  CUB  2720  0  1983
 35  Wei, Yi  g  CHN  2717  9  1999
 36  Vallejo Pons, Francisco  g  ESP  2716  9  1982
 37  Jakovenko, Dmitry  g  RUS  2714  11  1983
 38  Wang, Hao  g  CHN  2710  2  1989
 39  Leko, Peter  g  HUN  2709  0  1979
 40  Ponomariov, Ruslan  g  UKR  2709  0  1983
 41  Bu, Xiangzhi  g  CHN  2704  8  1985
 42  Ragger, Markus  g  AUT  2697  9  1988
 43  Malakhov, Vladimir  g  RUS  2697  0  1980
 44  Kasimdzhanov, Rustam  g  UZB  2696  0  1979
 45  Naiditsch, Arkadij  g  AZE  2696  0  1985
 46  Kryvoruchko, Yuriy  g  UKR  2693  2  1986
 47  Bacrot, Etienne  g  FRA  2692  0  1983
 48  Matlakov, Maxim  g  RUS  2691  9  1991
 49  Rublevsky, Sergei  g  RUS  2689  0  1974
 50  Safarli, Eltaj  g  AZE  2688  9  1992
 51  Rodshtein, Maxim  g  ISR  2687  9  1989
 52  Nisipeanu, Liviu-Dieter  g  GER  2687  0  1976
 53  Smirin, Ilia  g  ISR  2685  16  1968
 54  Almasi, Zoltan  g  HUN  2684  0  1976
 55  Morozevich, Alexander  g  RUS  2683  0  1977
 56  Piorun, Kacper  g  POL  2681  0  1991
 57  Shankland, Samuel L  g  USA  2679  9  1991
 58  Cheparinov, Ivan  g  BUL  2677  12  1986
 59  Movsesian, Sergei  g  ARM  2677  9  1978
 60  Najer, Evgeniy  g  RUS  2677  0  1977
 61  Korobov, Anton  g  UKR  2675  9  1985
 62  Akopian, Vladimir  g  ARM  2675  0  1971
 63  Bareev, Evgeny  g  CAN  2675  0  1966
 64  Duda, Jan-Krzysztof  g  POL  2675  0  1998
 65  Van Wely, Loek  g  NED  2674  16  1972
 66  Robson, Ray  g  USA  2674  0  1994
 67  Shirov, Alexei  g  LAT  2673  10  1972
 68  Zvjaginsev, Vadim  g  RUS  2673  0  1976
 69  Ganguly, Surya Shekhar  g  IND  2672  9  1983
 70  Melkumyan, Hrant  g  ARM  2671  20  1989
 71  Adhiban, B.  g  IND  2671  0  1992
 72  McShane, Luke J  g  ENG  2671  0  1984
 73  Fedoseev, Vladimir  g  RUS  2670  0  1995
 74  Sadler, Matthew D  g  ENG  2670  0  1974
 75  Sargissian, Gabriel  g  ARM  2670  0  1983
 76  Vidit, Santosh Gujrathi  g  IND  2669  0  1994
 77  Saric, Ivan  g  CRO  2668  9  1990
 78  Onischuk, Alexander  g  USA  2668  0  1975
 79  Mamedov, Rauf  g  AZE  2666  11  1988
 80  Negi, Parimarjan  g  IND  2666  5  1993
 81  Short, Nigel D  g  ENG  2666  0  1965
 82  Howell, David W L  g  ENG  2665  11  1990
 83  Jobava, Baadur  g  GEO  2665  11  1983
 84  Areshchenko, Alexander  g  UKR  2665  0  1986
 85  Fressinet, Laurent  g  FRA  2664  19  1981
 86  Artemiev, Vladislav  g  RUS  2663  13  1998
 87  Motylev, Alexander  g  RUS  2663  9  1979
 88  Salgado Lopez, Ivan  g  ESP  2662  13  1991
 89  Markus, Robert  g  SRB  2662  0  1983
 90  Amin, Bassem  g  EGY  2661  10  1988
 91  Efimenko, Zahar  g  UKR  2661  0  1985
 92  Dreev, Aleksey  g  RUS  2660  10  1969
 93  Tkachiev, Vladislav  g  FRA  2660  0  1973
 94  Sasikiran, Krishnan  g  IND  2658  18  1981
 95  Hou, Yifan  g  CHN  2658  0  1994
 96  Ni, Hua  g  CHN  2655  0  1983
 97  Rakhmanov, Aleksandr  g  RUS  2654  20  1989
 98  Meier, Georg  g  GER  2654  9  1987
 99  Sjugirov, Sanan  g  RUS  2653  0  1993
 100  Zhigalko, Sergei  g  BLR  2652  13  1989
 101  Ipatov, Alexander  g  TUR  2652  10  1993

[/restab]

[restab title=”Top 100 Women”]

Top 100 Women

Rank Name Title Country Rating Games B-Year
 1  Hou, Yifan  g  CHN  2658  0  1994
 2  Ju, Wenjun  g  CHN  2583  9  1991
 3  Koneru, Humpy  g  IND  2580  0  1987
 4  Muzychuk, Anna  g  UKR  2550  13  1990
 5  Harika, Dronavalli  g  IND  2542  0  1991
 6  Muzychuk, Mariya  g  UKR  2539  0  1992
 7  Kosteniuk, Alexandra  g  RUS  2538  0  1984
 8  Cmilyte, Viktorija  g  LTU  2536  0  1983
 9  Lagno, Kateryna  g  RUS  2530  0  1989
 10  Dzagnidze, Nana  g  GEO  2522  12  1987
 11  Zhao, Xue  g  CHN  2522  7  1985
 12  Gunina, Valentina  g  RUS  2520  0  1989
 13  Stefanova, Antoaneta  g  BUL  2515  0  1979
 14  Sebag, Marie  g  FRA  2488  0  1986
 15  Javakhishvili, Lela  m  GEO  2486  0  1984
 16  Pogonina, Natalija  wg  RUS  2484  0  1985
 17  Kosintseva, Nadezhda  g  RUS  2483  0  1985
 18  Lei, Tingjie  wg  CHN  2480  0  1997
 19  Shen, Yang  m  CHN  2479  6  1989
 20  Goryachkina, Aleksandra  wg  RUS  2475  0  1998
 21  Tan, Zhongyi  wg  CHN  2475  0  1991
 22  Zhukova, Natalia  g  UKR  2475  0  1979
 23  Paehtz, Elisabeth  m  GER  2474  9  1985
 24  Batsiashvili, Nino  m  GEO  2474  0  1987
 25  Hoang, Thanh Trang  g  HUN  2467  0  1980
 26  Bodnaruk, Anastasia  m  RUS  2465  0  1992
 27  Khotenashvili, Bela  g  GEO  2463  0  1988
 28  Kashlinskaya, Alina  m  RUS  2462  0  1993
 29  Ushenina, Anna  g  UKR  2457  13  1985
 30  Skripchenko, Almira  m  FRA  2456  8  1976
 31  Girya, Olga  wg  RUS  2452  0  1991
 32  Galliamova, Alisa  m  RUS  2450  0  1972
 33  Huang, Qian  wg  CHN  2450  0  1986
 34  Zatonskih, Anna  m  USA  2449  0  1978
 35  Cramling, Pia  g  SWE  2444  4  1963
 36  Danielian, Elina  g  ARM  2444  0  1978
 37  Krush, Irina  g  USA  2444  0  1983
 38  Hunt, Harriet V  m  ENG  2440  0  1978
 39  Mkrtchian, Lilit  m  ARM  2439  0  1982
 40  Socko, Monika  g  POL  2437  9  1978
 41  Kovalevskaya, Ekaterina  m  RUS  2437  0  1974
 42  Zawadzka, Jolanta  wg  POL  2429  9  1987
 43  Khademalsharieh, Sarasadat  m  IRI  2429  5  1997
 44  Nechaeva, Marina  m  RUS  2428  12  1986
 45  Munguntuul, Batkhuyag  m  MGL  2428  0  1987
 46  Sukandar, Irine Kharisma  m  INA  2425  9  1992
 47  Saduakassova, Dinara  wg  KAZ  2423  13  1996
 48  Nomin-Erdene, Davaademberel  m  MGL  2422  13  2000
 49  Atalik, Ekaterina  m  TUR  2422  11  1982
 50  Daulyte, Deimante  m  LTU  2421  9  1989
 51  Melia, Salome  m  GEO  2419  0  1987
 52  Guo, Qi  m  CHN  2417  6  1995
 53  Gaponenko, Inna  m  UKR  2416  0  1976
 54  Karavade, Eesha  m  IND  2415  0  1987
 55  Ding, Yixin  wg  CHN  2413  6  1991
 56  Vega Gutierrez, Sabrina  m  ESP  2411  9  1987
 57  Szczepkowska-Horowska, Karina  wg  POL  2409  0  1987
 58  Padmini, Rout  m  IND  2408  9  1994
 59  Shvayger, Yuliya  wm  ISR  2408  9  1994
 60  Bojkovic, Natasa  m  SRB  2406  0  1971
 61  Derakhshani, Dorsa  wm  IRI  2405  0  1998
 62  Cori T., Deysi  wg  PER  2402  17  1993
 63  Tania, Sachdev  m  IND  2402  9  1986
 64  Khurtsidze, Nino  m  GEO  2398  0  1975
 65  Bulmaga, Irina  m  ROU  2395  9  1993
 66  Peptan, Corina-Isabela  m  ROU  2394  7  1978
 67  Shuvalova, Polina  wf  RUS  2393  9  2001
 68  Batchimeg, Tuvshintugs  m  MGL  2391  9  1986
 69  Abdumalik, Zhansaya  wg  KAZ  2389  0  2000
 70  Rajlich, Iweta  m  POL  2389  0  1981
 71  Zimina, Olga  m  ITA  2389  0  1982
 72  Houska, Jovanka  m  ENG  2386  11  1980
 73  Pustovoitova, Daria  f  RUS  2386  0  1994
 74  Videnova, Iva  m  BUL  2386  0  1987
 75  Vijayalakshmi, Subbaraman  m  IND  2384  0  1979
 76  Matnadze, Ana  m  ESP  2383  16  1983
 77  Michna, Marta  wg  GER  2383  9  1978
 78  Ziaziulkina, Nastassia  m  BLR  2382  9  1995
 79  Abrahamyan, Tatev  wg  USA  2382  0  1988
 80  Kovanova, Baira  wg  RUS  2382  0  1987
 81  Arakhamia-Grant, Ketevan  g  SCO  2381  0  1968
 82  Soumya, Swaminathan  wg  IND  2379  18  1989
 83  Gara, Ticia  wg  HUN  2379  0  1984
 84  Ryjanova, Julia  wg  RUS  2379  0  1974
 85  Lujan, Carolina  m  ARG  2378  0  1985
 86  Brunello, Marina  f  ITA  2376  0  1994
 87  Savina, Anastasia  m  RUS  2375  7  1992
 88  Arabidze, Meri  m  GEO  2374  0  1994
 89  Aulia, Medina Warda  wg  INA  2373  9  1997
 90  Lazarne Vajda, Szidonia  m  HUN  2372  0  1979
 91  Vasilevich, Tatjana  m  UKR  2372  0  1977
 92  Hoolt, Sarah  wg  GER  2371  0  1988
 93  Babiy, Olga  wg  UKR  2370  8  1989
 94  Guramishvili, Sopiko  m  GEO  2370  0  1991
 95  Yildiz, Betul Cemre  wg  TUR  2369  12  1989
 96  Fierro Baquero, Martha L.  m  ECU  2369  0  1977
 97  Stockova, Zuzana  m  SVK  2368  8  1977
 98  Khukhashvili, Sopiko  m  GEO  2368  0  1985
 99  Peng, Zhaoqin  g  NED  2368  0  1968
 100  Zhou, Qiyu  f  CAN  2367  10  2000

[/restab][/restabs]

August 2016 FRL