Shamkir Chess – Gashimov Memorial 2017 2017-04-21 – 2017-05-01

live212-1-150x150-1-4-2

live

Shamkir Chess - Gashimov Memorial 2017 2017-04-21 - 2017-05-01

Super GM Tournament

Schedule : UTC/GMT +4
21.04 2017 - Round 1 - 15:00
22.04 2017 - Round 2 - 15:00
23.04 2017 - Round 3 - 15:00
24.04 2017 - Round 4 - 15:00
25.04 2017 - Round 5 - 15:00
REST DAY
27.04 2017 - Round 6 - 15:00
28.04 2017 - Round 7 - 15:00
29.04 2017 - Round 8 - 15:00
30.04 2017 - Round 9 & Playoff (if applicable) - 14:00

4th Vugar Gashimov Memorial 2017 (Shamkir AZE) Thu 20th Apr 2017 - Sun 30th Apr 2017 - Official Site

Vugar Gashimov Mem 2017 (10 players 9 Rds SRR Indiv TC:120m:60m:15m+30spm(61))


Vugar Gashimov Mem 2017 (10 players 9 Rds SRR Indiv TC: 120m:60m:15m+30spm(61))

ugar Gashimov Mem 2017 Shamkir AZE (AZE), 20-30 iv 2017 cat. XXI (2765)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
1. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2772 * ½ 1 ½ 0 ½ 1 ½ 1 ½ 2844
2. Topalov, Veselin g BUL 2741 ½ * ½ ½ 1 0 ½ ½ 1 ½ 5 2810
3. So, Wesley g USA 2822 0 ½ * ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ 5 2801
4. Adams, Michael g ENG 2761 ½ ½ ½ * ½ 1 0 ½ ½ ½ 2765
5. Wojtaszek, Radoslaw g POL 2745 1 0 ½ ½ * ½ ½ ½ ½ ½ 2767
6. Karjakin, Sergey g RUS 2783 ½ 1 0 0 ½ * ½ ½ 1 ½ 2763
7. Kramnik, Vladimir g RUS 2811 0 ½ 0 1 ½ ½ * ½ ? 1 4 2761
8. Radjabov, Teimour g AZE 2710 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ * 0 ½ 4 2728
9. Eljanov, Pavel g UKR 2751 0 0 ½ ½ ½ 0 ? 1 * 1 2718
10. Harikrishna, Pentala g IND 2755 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ 0 * 2686
Round 1 (April 21, 2017)
Topalov, Veselin - Adams, Michael ½-½ 42 C88 Ruy Lopez Closed
So, Wesley - Mamedyarov, Shakhriyar 0-1 39 C45 Scotch Game
Wojtaszek, Radoslaw - Kramnik, Vladimir ½-½ 83 D41 Semi-Tarrasch Defence
Karjakin, Sergey - Harikrishna, Pentala ½-½ 40 D38 QGD Ragozin
Eljanov, Pavel - Radjabov, Teimour 1-0 46 C65 Ruy Lopez Berlin
Round 2 (April 22, 2017)
Mamedyarov, Shakhriyar - Karjakin, Sergey ½-½ 22 C53 Giuoco Piano
Adams, Michael - So, Wesley ½-½ 41 A15 English counter King's Fianchetto
Wojtaszek, Radoslaw - Topalov, Veselin 0-1 34 D12 Slav Defence
Kramnik, Vladimir - Radjabov, Teimour ½-½ 73 A48 King's Indian Defence /c2-c4
Harikrishna, Pentala - Eljanov, Pavel 0-1 54 E47 Nimzo Indian
Round 3 (April 23, 2017)
Topalov, Veselin - Kramnik, Vladimir ½-½ 35 D55 Queens Gambit Old Lasker Variation
So, Wesley - Wojtaszek, Radoslaw ½-½ 40 D02 Queen's Pawn Game
Karjakin, Sergey - Adams, Michael 0-1 39 D37 QGD 5.Bf4
Radjabov, Teimour - Harikrishna, Pentala ½-½ 28 D38 QGD Ragozin
Eljanov, Pavel - Mamedyarov, Shakhriyar 0-1 66 E68 King's Indian Fianchetto
Round 4 (April 24, 2017)
Mamedyarov, Shakhriyar - Radjabov, Teimour ½-½ 24 E94 King's Indian Classical
Topalov, Veselin - So, Wesley ½-½ 64 C67 Ruy Lopez Berlin
Adams, Michael - Eljanov, Pavel ½-½ 42 C50 Giuoco Piano
Wojtaszek, Radoslaw - Karjakin, Sergey ½-½ 25 D41 Semi-Tarrasch Defence
Kramnik, Vladimir - Harikrishna, Pentala 1-0 42 C84 Ruy Lopez Centre Attack
Round 5 (April 25, 2017)
So, Wesley - Kramnik, Vladimir 1-0 65 A14 Reti Opening
Karjakin, Sergey - Topalov, Veselin 1-0 30 C02 French Advance
Radjabov, Teimour - Adams, Michael ½-½ 32 E06 Catalan
Eljanov, Pavel - Wojtaszek, Radoslaw ½-½ 45 A08 Barcza System
Harikrishna, Pentala - Mamedyarov, Shakhriyar ½-½ 51 A05 Various
Round 6 (April 27, 2017)
Topalov, Veselin - Eljanov, Pavel 1-0 60 E17 Queens Indian
So, Wesley - Karjakin, Sergey 1-0 64 A35 English Symmetrical
Adams, Michael - Harikrishna, Pentala ½-½ 37 C84 Ruy Lopez Centre Attack
Wojtaszek, Radoslaw - Radjabov, Teimour ½-½ 40 E53 Nimzo Indian
Kramnik, Vladimir - Mamedyarov, Shakhriyar 0-1 69 C50 Giuoco Piano
Round 7 (April 28, 2017)
Mamedyarov, Shakhriyar - Adams, Michael ½-½ 36 D37 QGD 5.Bf4
Karjakin, Sergey - Kramnik, Vladimir ½-½ 48 C50 Giuoco Piano
Radjabov, Teimour - Topalov, Veselin ½-½ 28 B87 Sicilian Sozin Attack
Eljanov, Pavel - So, Wesley ½-½ 41 A07 Barcza System
Harikrishna, Pentala - Wojtaszek, Radoslaw ½-½ 56 E53 Nimzo Indian
Round 8 (April 29, 2017)
Topalov, Veselin - Harikrishna, Pentala ½-½ 55 C84 Ruy Lopez Centre Attack
So, Wesley - Radjabov, Teimour ½-½ 59 A30 English Symmetrical
Wojtaszek, Radoslaw - Mamedyarov, Shakhriyar 1-0 31 A15 English counter King's Fianchetto
Karjakin, Sergey - Eljanov, Pavel 1-0 58 C67 Ruy Lopez Berlin
Kramnik, Vladimir - Adams, Michael 1-0 41 C50 Giuoco Piano
Round 9 (April 30, 2017)
Mamedyarov, Shakhriyar - Topalov, Veselin ½-½ 41 D45 Anti-Meran Variations
Adams, Michael - Wojtaszek, Radoslaw ½-½ 44 C88 Ruy Lopez Closed
Radjabov, Teimour - Karjakin, Sergey ½-½ 41 D41 Semi-Tarrasch Defence
Eljanov, Pavel - Kramnik, Vladimir * 42 E06 Catalan
Harikrishna, Pentala - So, Wesley ½-½ 45 A14 Reti Opening
so

Wesley So

kramnik

Vladimir Kramnik

sergey

Sergey Karjakin

mamedyarov

Shakhriyar Mamedyarov

adams

Michael Adams

harikrishna

Harikrishna Pentala

eljanov

Pavel Eljanov

wojtaszek

Radoslaw Wojtaszek

topalov

Veselin Topalov

teymur

Teimour Radjabov

4. Gasimov emlékverseny

Samkirban április 20. és 30. között negyedszer rendezik meg a 27 éves korában elhunyt, az azerbajdzsáni sakkozás egyik legjobbjára, Vugar Gasimovra emlékező szuperversenyt. A 10 résztvevős torna rajtlistáját az amerikai Wesley So vezeti az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Krammyik előtt. Címvédőként az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov játszik, az első két emlékversenyt Magnus Carlsen nyerte meg. Április 20-án tartják meg az ünnepélyes megnyitót és a sorsolást, pénteken indulnak a sakkórák.
Három nyelven neves nagymesterek kommentálják majd a játszmákat.

fficial site

April 21 - 30 | Shamkir Chess | Shamkir, Azerbaijan

The Gashimov Memorial returns for a 4th edition, with the 10-player single round-robin set to feature Wesley So, Vladimir Kramnik, Sergey Karjakin, Shakhriyar Mamedyarov, Teimour Radjabov, Mickey Adams, Harikrishna, Pavel Eljanov, Radek Wojtaszek and Veselin Topalov.

gashimov

Rate of play:
120 minutes in 40 moves +
60 minutes in 20 moves +
15 minutes all moves +
30 seconds for each move
starting from move 61

Schedule : UTC/GMT +4
21.04 2017 - Round 1 - 15:00
22.04 2017 - Round 2 - 15:00
23.04 2017 - Round 3 - 15:00
24.04 2017 - Round 4 - 15:00
25.04 2017 - Round 5 - 15:00
REST DAY
27.04 2017 - Round 6 - 15:00
28.04 2017 - Round 7 - 15:00
29.04 2017 - Round 8 - 15:00
30.04 2017 - Round 9 & Playoff (if applicable)

Read previous post:
Chess at the Olympics?

  Chess and Bridge are among 26 sports that have applied for inclusion in the 2020 Olympic Games in Tokyo....

A talk with Anastasiya Karlovich

Anastasiya Karlovich has been a Women Grandmaster since 2003. She earned a gold medal playing first board with the Ukrainian...

Senki nem nyert annyi sakktornán, mint Karpov

Senki nem nyert annyi sakktornán, mint Karpov A sakkozás tizenkettedik világbajnoka, Anatolij Karpov hétfőn ünnepelte 60. születésnapját. Ősi riválisával, Garri Kaszparovval...

Lekörözte a férfiakat: Vera Menchik, az elsö nöi sakk-világbajnok (1906–1944)

Lekörözte a férfiakat: Vera Menchik, az elsö nöi sakk-világbajnok (1906–1944) Angol anyától, cseh apától Moszkvában született, 1921-től családjával Angliában élt....

Sakk: Gledura Benjámin a 2600-as Élő-pontszám felettiek táborában

Sakk: Gledura Benjámin a 2600-as Élő-pontszám felettiek táborában Gledura Benjámin a sakkozók májusi világranglistáján belép a 2600-as Élő-pontszám felettiek táborába....

Close