TATA STEEL 2019 – R7

TATA STEEL 2019 – R7

Az örökrangadón Anand sötéttel legyőzte Kramnyikot, Rapport remizett, Gledura nyert Vincent Keymert ellen,a Lékó német tanitvány már a nyitásban komoly hibákat vétett. A nyolcadik fordulóban Rapport sötéttel a világbajnok Carlsennel, Gledura a junior világbajnok iráni Parham Maghsoodlou-val játszik.

In the seventh round of the Tata Steel Masters, Teimour Radjabov defeated Santosh Vidit, Vladimir Kramnik lost to Viswanathan Anand, and Samuel Shankland beat Jorden Van Foreest. The games Giri – Ding Liren, Mamedyarov – Rapport, Fedoseev – Carlsen, and Nepomniachtchi – Duda were drawn.

Standings after Round 7:

1-5. Ian Nepomniachtchi, Ding Liren, Magnus Carlsen, Anish Giri, Viswanathan Anand – 4.5 6. Teimour Radjabov – 4 7-8. Santosh Vidit, Samuel Shankland – 3.5 9-11. Shakhriyar Mamedyarov, Jan-Krzysztof Duda, Richard Rapport – 3 12. Vladimir Fedoseev – 2.3 13-14. Vladimir Kramnik, Jorden Van Foreest – 2.

Round 8 pairings:

Carlsen – Rapport, Anand – Mamedyarov, Duda – Kramnik, Ding Liren – Nepomniachtchi, Vidit – Giri, Van Foreest – Radjabov, Fedoseev – Shankland

Maksim Chigaev and Vladislav Kovalev are sharing the first place in the Tata Steel Challengers with 5 points. Andrey Esipenko is trailing by half a point.

 

ound 7 (January 19, 2019)
Nepomniachtchi, Ian – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 65 C42 Petroff’s Defence
Giri, Anish – Ding, Liren ½-½ 29 E10 Blumenfeld Counter Gambit
Radjabov, Teimour – Vidit, Santosh Gujrathi 1-0 36 D38 QGD Ragozin
Shankland, Samuel – Van Foreest, Jorden 1-0 52 A20 English Opening
Mamedyarov, Shakhriyar – Rapport, Richard ½-½ 40 E11 Bogo Indian Defence
Fedoseev, Vladimir – Carlsen, Magnus ½-½ 74 D90 Gruenfeld Flohr
Kramnik, Vladimir – Anand, Viswanathan 0-1 57 C50 Giuoco Piano

Tata Steel Masters 2019 live Tata Steel Challengers 2019 live

Tata Steel 2019: Ronde 7 Photos

TATA STEEL 2019 – R7


Magnus Carlsen just won a draw against Vladimir Fedoseev.

19 January 2019, 17:16 GMT

# Name Classic +/− Rapid Blitz Age
1 Carlsen 2836.4 +1.4 2869.0 2954.0 28

Statistics and Details:  CARLSEN

# Name Rating Change Tournament Date
1 Ding Liren 2813 ½ b −0.3 Tata Steel Masters (1) 12.01.2019
2 Nepomniachtchi 2763 ½ w −1.0 Tata Steel Masters (2) 13.01.2019
3 Vidit 2695 ½ b −1.9 Tata Steel Masters (3) 14.01.2019
4 Kramnik 2777 ½ w −0.8 Tata Steel Masters (4) 15.01.2019
5 Van Foreest 2612 1 b +2.2 Tata Steel Masters (5) 16.01.2019
6 Mamedyarov 2817 1 w +4.7 Tata Steel Masters (6) 18.01.2019
7 Fedoseev 2724 ½ b −1.5 Tata Steel Masters (7) 19.01.2019

Carlsen is back to making draws after saving a difficult position vs Fedoseev and being under pressure throughout most of the game. This was Carlsen’s 35th game without losing.

[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.19”]
[Round “7”]
[White “Fedoseev, Vladimir”]
[Black “Carlsen, Magnus”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D90”]
[WhiteElo “2724”]
[BlackElo “2835”]
[Annotator “TA”]
[PlyCount “147”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 d5 4. Nf3 Bg7 5. h4 (5. Qb3 dxc4 6. Qxc4
O-O 7. e4 Nc6 8. Be2 e5 9. d5 Nd4 10. Nxd4 exd4 11. Qxd4 c6 12. Qc4 b5 13. Qxc6
Bd7 14. Qd6 Re8 15. Bg5 b4 16. Qxb4 Nxd5 17. Nxd5 Qxg5 {1/2-1/2 (33) Vidit,S
(2711)-Vachier Lagrave,M (2780) chess.com INT 2018}) 5… c6 6. cxd5 {D90:
Grünfeld: 4 Nf3 Bg7 sidelines} cxd5 7. Bf4 Nc6 8. e3 O-O 9. Qb3 Na5 10. Qa3 {
LiveBook: 11 Games} Nc4 11. Bxc4 $146 ({Predecessor:} 11. Qb4 Qb6 12. Qxb6 axb6
13. Nxd5 Nxd5 14. Bxc4 Nxf4 15. exf4 {1-0 (38) Xu,X (2532)-Laciner,K (2271)
Konya 2017}) 11… dxc4 12. O-O Bd7 13. Ne5 b5 14. Qa6 Qc8 15. Qa5 Qd8 16. Qxd8
Rfxd8 17. Nxd7 Nxd7 18. Nxb5 e5 19. dxe5 Nxe5 20. Rac1 a6 21. Na3 $1 {aiming
for Bxe5.} Nd3 22. Rc2 Rac8 23. Bg5 Re8 24. Nxc4 h6 25. Bf4 $1 {Threatens to
win with b3.} Nb4 26. Rcc1 Nxa2 27. Ra1 Rxc4 28. Rxa2 Be5 29. b3 Rb4 30. Bxe5
Rxe5 31. Rxa6 Rxb3 $16 {[%mdl 4096] Endgame KRR-KRR} 32. Rd1 Rb4 33. Rd7 Kg7
34. Raa7 Rf5 {Threatening …Rb1+.} 35. f3 $1 Rb2 36. e4 {[%cal Be3e4,Be4e5,
Be5e6][%mdl 32]} Rf4 37. e5 {And now e6 would win.} Re2 38. Re7 Rf5 39. e6 $1
Kf8 40. Rxf7+ Rxf7 41. Rxf7+ {KR-KR} Kg8 42. Re7 {g4 is the strong threat.} Kf8
43. Rf7+ Kg8 $1 44. h5 gxh5 45. Rf5 Rxe6 46. Rxh5 Kg7 47. Kf2 Ra6 48. g4 Ra2+
49. Kg3 Ra3 50. Rd5 Kf6 51. Kf4 Ra4+ 52. Ke3 Ra1 53. f4 Rg1 54. Rd6+ Kg7 55.
Kf3 Re1 56. Rb6 Rg1 57. Re6 Ra1 58. Ke4 Ra4+ 59. Kf5 $1 Ra5+ {[#]} 60. Re5 $1 {
[%cal Re5a5]} Ra7 61. Rd5 Rf7+ {[#]} 62. Ke4 $1 Re7+ 63. Kd4 (63. Kf3 $16)
63… Re1 $11 64. Rd7+ Kf6 65. Rd6+ (65. Rh7 $5 {[%cal Rh7h6]} Kg6 66. Rb7 $16)
65… Kg7 66. Kd5 Rg1 67. Ke6 Rxg4 {Hoping for …Rg6+.} 68. Rd7+ Kg8 69. f5
Rf4 70. Kf6 Rf1 71. Rd8+ Kh7 72. Rd7+ Kg8 73. Rd8+ Kh7 74. Rd7+ {Precision:
White = 80%, Black = 77%.} 1/2-1/2


[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.19”]
[Round “7”]
[White “Mamedyarov, Shakhriyar”]
[Black “Rapport, Richard”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “E16”]
[WhiteElo “2817”]
[BlackElo “2731”]
[Annotator “TA”]
[PlyCount “79”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]

1. d4 Nf6 2. Nf3 e6 3. c4 Bb4+ 4. Bd2 Qe7 5. g3
Nc6 6. Bg2 Bxd2+ 7. Qxd2 Ne4 8. Qc2 Qb4+ 9. Kf1 f5 {E11: Bogo-Indian} (9… d5
10. e3 Qe7 11. Nbd2 Nf6 12. h3 O-O 13. Kg1 Rd8 14. Qc3 Ne4 15. Nxe4 dxe4 16.
Nd2 f5 17. Kh2 {1/2-1/2 (114) Inarkiev,E (2660)-Shchekachev,A (2531) Berlin
2015}) 10. a3 Qe7 {LiveBook: 4 Games} 11. b4 {[%cal Bb2b4,Bb4b5][%mdl 32]} O-O
{White is slightly better.} 12. Nc3 Nxc3 13. Qxc3 d6 14. e3 e5 $146 ({
Predecessor:} 14… Nd8 15. Ke2 Nf7 16. Rhd1 e5 17. Kf1 {1/2-1/2 (44) Weber,K
(2364)-Kurpnieks,V (2173) ICCF email 2015}) 15. b5 exd4 16. Nxd4 Ne5 {[%cal
Bc6e5,Be5d7,Bd7c5,Bc5e4][%mdl 32]} 17. h3 Kh8 18. Kg1 Nd7 19. Kh2 Nc5 20. Rhe1
Be6 21. a4 a5 22. Nb3 {Threatens to win with Nxc5.} Ne4 23. Qc2 Qf7 24. Rac1
Qg6 25. Nd2 {[%cal Rd2e4]} Nxf2 26. Rf1 {[#]} Ne4 $1 {[%mdl 512]} 27. Nxe4 fxe4
28. Bxe4 Qh6 29. h4 Rab8 30. Bxb7 Rxf1 31. Rxf1 Qxe3 32. Bg2 ({Better is} 32.
Bc6 $16) 32… Bg8 $1 $11 33. Rf4 (33. Bc6 $16) 33… Re8 34. Bc6 Re6 35. Rf8 (
{White should play} 35. Bd5 $14 Re8 36. Kg2) 35… Rf6 {The position is equal.}
36. Rxf6 gxf6 37. Qf5 {[%cal Rf5f6] [#]} Qe6 38. Qf2 Qe5 39. Qa7 d5 40. Bxd5 {
Accuracy: White = 57%, Black = 79%.} 1/2-1/2


19 January 2019, 16:32 GMT

WTOP LIVE RATINGS

# Name Classic +/− Rapid Blitz Age
23 Rapport 2729.1 −1.9 2708.0 2695 i 22

Statistics and Details: RAPPORT

# Name Rating Change Tournament Date
1 Fedoseev 2724 ½ b −0.1 Tata Steel Masters (1) 12.01.2019
2 Shankland 2725 ½ w −0.1 Tata Steel Masters (2) 13.01.2019
3 Radjabov 2757 ½ b +0.4 Tata Steel Masters (3) 14.01.2019
4 Giri 2783 0 w −4.3 Tata Steel Masters (4) 15.01.2019
5 Nepomniachtchi 2763 ½ b +0.4 Tata Steel Masters (5) 16.01.2019
6 Kramnik 2777 ½ w +0.6 Tata Steel Masters (6) 18.01.2019
7 Mamedyarov 2817 ½ b +1.2 Tata Steel Masters (7) 19.01.2019

[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.19”]
[Round “7”]
[White “Giri, Anish”]
[Black “Ding, Liren”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “E10”]
[WhiteElo “2783”]
[BlackElo “2813”]
[Annotator “TA”]
[PlyCount “58”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[Tiebreak “Koya+Number of wins+Direct encounter”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. g3 Bb4+ 5. Bd2 Be7 6. Bg2 O-O 7. O-O
c6 8. Qc2 Nbd7 9. Bf4 b6 10. Rd1 Ba6 {E08: Closed Catalan: Main Line: 7 Qc2} (
10… Bb7 11. Ne5 Rc8 12. Nc3 Nh5 13. Bc1 Nhf6 14. e4 Bb4 15. Bg5 Qc7 16. Nxd7
Nxd7 17. a3 Bxc3 18. Qxc3 dxc4 19. Bf4 Qd8 20. Bd6 {0-1 (76) Dominguez Perez,L
(2739)-Caruana,F (2822) Saint Louis 2018}) 11. cxd5 cxd5 12. Ne5 Nxe5 13. dxe5
Ng4 14. Bf3 f5 15. exf6 {LiveBook: 4 Games. The position is equal.} Nxf6 16.
Qa4 Bb7 17. Nd2 {[%cal Bb1d2,Bd2c4,Bc4e5,Be5g4,Bg4f6][%mdl 32]} Qe8 18. Qxe8
Rfxe8 {[#]} 19. Nc4 $146 Ba6 20. Ne5 Rac8 21. Rdc1 Bd6 22. a3 g5 23. Ng4 Bxf4
24. Rxc8 Rxc8 25. Nxf6+ Kf7 26. Nxd5 $1 {[#] Black must now prevent Nb4.} Rc1+
27. Rxc1 Bxc1 28. Nb4 Bc4 29. Nd3 Bxd3 $1 {Accuracy: White = 84%, Black = 84%.}
1/2-1/2


[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.19”]
[Round “7”]
[White “Radjabov, Teimour”]
[Black “Vidit, Santosh Gujrathi”]
[Result “1-0”]
[ECO “D38”]
[WhiteElo “2757”]
[BlackElo “2695”]
[Annotator “TA”]
[PlyCount “71”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]

1. d4 {Ramirez
Alvarez,Alejandro} Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. Nc3 Bb4 5. Qa4+ Nc6 6. e3 O-O 7.
Qc2 {D38: Queen’s Gambit Declined: Ragozin Defence (4 Nf3 Bb4)} Re8 8. Bd2 Bd6
9. h3 a6 10. a3 Bd7 {LiveBook: 5 Games} 11. Be2 dxc4 12. Bxc4 h6 13. g4 $146 ({
Predecessor:} 13. O-O e5 14. Rae1 Qe7 {1/2-1/2 (53) Aronian,L (2793)-Giri,A
(2771) Stavanger 2017 CBM 179 [Ramirez Alvarez,Alejandro]}) 13… e5 (13… b5
$15 14. Be2 e5) 14. g5 $11 b5 15. Ba2 $1 exd4 16. gxh6 ({White should try} 16.
Rg1 $14 d3 17. Qxd3 hxg5 18. Nxg5) 16… dxc3 (16… Bf4 $1 $11 17. hxg7 (17.
Qg6 Bxh6 18. Bxf7+ Kh8 $17) 17… Be6 18. Bxe6 Rxe6) 17. Bxc3 $16 {Strongly
threatening Qg6.} Be6 {And now …Bxa2 would win.} 18. Bxe6 Rxe6 {[#]} 19. Rg1
$1 $40 {[%mdl 128] White has strong attack.} Ne8 $2 {[%mdl 8192]} (19… Nh5
$16) 20. Bxg7 $1 $18 Nxg7 21. Rxg7+ Kf8 22. Qh7 {White threatens Qg8+ and mate.
} Qf6 23. Ng5 Rxe3+ {[#]} 24. Kf1 $1 ({Worse is} 24. fxe3 Bg3+ 25. Kd1 Qf1+ 26.
Kc2 Qe2+ 27. Kc1 (27. Kb1 Qf1+ 28. Ka2 Qc4+ 29. b3 Qe2+ 30. Kb1 Qf1+ 31. Kc2
Qf2+ 32. Kb1 Qf1+ 33. Kc2 Qe2+ 34. Kb1 Qf1+ $11) 27… Qf1+ 28. Kc2 Qe2+ 29.
Kb1 Qd1+ 30. Ka2 Nb4+ 31. axb4 Qa4+ 32. Kb1 Qd1+ 33. Ka2 Qa4+ 34. Kb1 Qd1+ 35.
Ka2 $11) 24… Nd8 25. Qg8+ Ke7 26. h7 Bg3 {[#]} 27. Ne4 $1 {[%cal Re4f6][%mdl
512]} Rxe4 28. Rxg3 Rh4 29. Rd1 {Re3+ is the strong threat.} Rxh7 30. Re3+ Ne6
31. Qxa8 {[%csl Gd1][%cal Ra8d8]} Rh8 32. Qc6 Kf8 {[#]} 33. Rxe6 $1 {[%mdl 512]
} Qxe6 34. Rd8+ Kg7 35. Qc3+ f6 36. Qxc7+ {Precision: White = 74%, Black = 41%.
} 1-0


[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.19”]
[Round “7”]
[White “Shankland, Samuel”]
[Black “Van Foreest, Jorden”]
[Result “1-0”]
[ECO “A20”]
[WhiteElo “2725”]
[BlackElo “2612”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “103”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[Tiebreak “Koya+Number of wins+Direct encounter”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/6000+30:20/3000+30:900+30”]

1. c4 {[%emt 0:00:00]} e5 {[%emt 0:00:34]} 2. d3 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {[%emt 0:
02:01]} 3. Nf3 {[%emt 0:00:40]} Nc6 {[%emt 0:00:43]} 4. a3 {[%emt 0:00:03]} d5
{[%emt 0:02:34]} 5. cxd5 {[%emt 0:00:07]} Nxd5 {[%emt 0:00:07]} 6. e3 {[%emt 0:
00:07]} a5 {[%emt 0:08:33]} 7. Be2 {[%emt 0:00:09]} Bd6 {[%emt 0:02:24]} 8. b3
{[%emt 0:05:32]} O-O {[%emt 0:02:32]} 9. Bb2 {[%emt 0:00:22]} f5 {[%emt 0:11:
20]} 10. Nbd2 {[%emt 0:05:13]} Qe7 {[%emt 0:00:59]} 11. Qc2 {[%emt 0:06:19]}
Bd7 {[%emt 0:03:01]} 12. g3 {[%emt 0:06:13]} Kh8 {[%emt 0:07:09]} 13. O-O {
[%emt 0:03:17]} Rae8 {[%emt 0:02:50]} 14. Rfe1 {[%emt 0:05:35]} e4 {[%emt 0:13:
07]} 15. Nd4 {[%emt 0:24:46]} Nxd4 {[%emt 0:05:30]} 16. Bxd4 {[%emt 0:00:06]}
exd3 {[%emt 0:07:00]} 17. Qxd3 {[%emt 0:00:51]} Bxa3 {[%emt 0:13:38]} 18. Bf3 {
[%emt 0:16:44]} Nb4 {[%emt 0:15:10]} 19. Qc3 {[%emt 0:06:31]} Nc6 {[%emt 0:00:
01]} 20. Bxg7+ {[%emt 0:01:11]} Qxg7 {[%emt 0:00:03]} 21. Qxg7+ {[%emt 0:00:07]
} Kxg7 {[%emt 0:00:02]} 22. Rxa3 {[%emt 0:00:10]} f4 {[%emt 0:00:02]} 23. Be4 {
[%emt 0:08:26]} fxe3 {[%emt 0:01:08]} 24. Rxe3 {[%emt 0:00:01]} Rf6 {[%emt 0:
01:15]} 25. Ra1 {[%emt 0:02:12]} Bf5 {[%emt 0:04:01]} 26. Rc1 {[%emt 0:05:09]}
Bxe4 {[%emt 0:01:21]} 27. Rxe4 {[%emt 0:01:21]} Rxe4 {[%emt 0:00:06]} 28. Nxe4
{[%emt 0:00:02]} Rf5 {[%emt 0:01:05]} 29. Kg2 {[%emt 0:02:42]} Kf7 {[%emt 0:01:
13]} 30. Nc5 {[%emt 0:02:08]} Nb4 {[%emt 0:00:01]} 31. Nxb7 {[%emt 0:01:44]}
Rxf2+ {[%emt 0:01:03]} 32. Kxf2 {[%emt 0:00:04]} Nd3+ {[%emt 0:00:04]} 33. Ke3
{[%emt 0:00:06]} Nxc1 {[%emt 0:00:05]} 34. Nxa5 {[%emt 0:00:04]} Ke6 {[%emt 0:
00:36]} 35. g4 {[%emt 0:01:21]} Na2 {[%emt 0:02:09]} 36. Kd4 {[%emt 0:01:38]}
Nb4 {[%emt 0:00:23]} 37. h4 {[%emt 0:02:27]} Nd5 {[%emt 0:03:35]} 38. Nc4 {
[%emt 0:00:41]} Nf4 {[%emt 0:00:27]} 39. Ne3 {[%emt 0:02:16]} Ng6 {[%emt 0:00:
39]} 40. Nf5 {[%emt 0:00:00]} Kf6 {[%emt 0:00:00]} 41. Ke4 {[%emt 0:06:21]} Nf8
{[%emt 0:07:54]} 42. Ne3 {[%emt 0:03:56]} c6 {[%emt 0:06:02]} 43. Nc4 {[%emt 0:
03:47]} Ng6 {[%emt 0:09:25]} 44. g5+ {[%emt 0:05:55]} Ke7 {[%emt 0:00:36]} 45.
h5 {[%emt 0:02:14]} Nf8 {[%emt 0:00:24]} 46. Ne5 {[%emt 0:02:29]} Ne6 {[%emt 0:
00:06]} 47. Nxc6+ {[%emt 0:00:09]} Kd6 {[%emt 0:00:05]} 48. Kf5 {[%emt 0:00:04]
} Ng7+ {[%emt 0:04:42]} 49. Kg4 {[%emt 0:00:05]} Kxc6 {[%emt 0:02:08]} 50. h6 {
[%emt 0:00:02]} Ne8 {[%emt 0:01:05]} 51. g6 {[%emt 0:00:06]} Kd7 {[%emt 0:01:
27]} 52. Kg5 {[%emt 0:00:28]} 1-0


[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.19”]
[Round “7”]
[White “Kramnik, Vladimir”]
[Black “Anand, Viswanathan”]
[Result “0-1”]
[ECO “C50”]
[WhiteElo “2777”]
[BlackElo “2773”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “114”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[Tiebreak “Koya+Number of wins+Direct encounter”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/6000+30:20/3000+30:900+30”]

1. e4 {[%emt 0:00:00]} e5 {[%emt 0:00:00]} 2. Nf3 {[%emt 0:00:00]} Nc6 {
[%emt 0:00:00]} 3. Bc4 {[%emt 0:00:00]} Bc5 {[%emt 0:00:00]} 4. Nc3 {[%emt 0:
00:00]} Nf6 {[%emt 0:00:37]} 5. d3 {[%emt 0:00:13]} a6 {[%emt 0:00:44]} 6. Nd5
{[%emt 0:01:35]} h6 {[%emt 0:01:35]} 7. c3 {[%emt 0:07:33]} d6 {[%emt 0:01:07]}
8. h3 {[%emt 0:02:41]} Ba7 {[%emt 0:13:45]} 9. a4 {[%emt 0:00:27]} Be6 {
[%emt 0:00:31]} 10. a5 {[%emt 0:13:19]} Bxd5 {[%emt 0:03:05]} 11. exd5 {
[%emt 0:01:55]} Ne7 {[%emt 0:00:18]} 12. d4 {[%emt 0:00:52]} exd4 {[%emt 0:02:
41]} 13. Nxd4 {[%emt 0:01:31]} O-O {[%emt 0:01:33]} 14. g4 {[%emt 0:00:50]}
Nexd5 {[%emt 0:05:40]} 15. Kf1 {[%emt 0:04:55]} Qd7 {[%emt 0:09:32]} 16. h4 {
[%emt 0:04:57]} Bxd4 {[%emt 0:14:28]} 17. Qxd4 {[%emt 0:00:44]} Ne7 {[%emt 0:
00:17]} 18. Be2 {[%emt 0:14:31]} Qc6 {[%emt 0:07:54]} 19. Rh3 {[%emt 0:01:50]}
Qd5 {[%emt 0:02:00]} 20. Qxd5 {[%emt 0:04:00]} Nfxd5 {[%emt 0:00:43]} 21. Bf3 {
[%emt 0:07:47]} c6 {[%emt 0:05:05]} 22. Ra4 {[%emt 0:03:13]} b5 {[%emt 0:07:33]
} 23. axb6 {[%emt 0:07:09]} Nxb6 {[%emt 0:00:08]} 24. Re4 {[%emt 0:02:06]} Rfe8
{[%emt 0:07:13]} 25. g5 {[%emt 0:10:49]} hxg5 {[%emt 0:01:53]} 26. Bxg5 {
[%emt 0:00:18]} f6 {[%emt 0:06:52]} 27. Bc1 {[%emt 0:00:23]} d5 {[%emt 0:00:37]
} 28. Rg4 {[%emt 0:00:39]} Nc4 {[%emt 0:02:13]} 29. Be2 {[%emt 0:01:03]} Ne5 {
[%emt 0:00:24]} 30. Rf4 {[%emt 0:01:02]} Kf7 {[%emt 0:03:48]} 31. h5 {[%emt 0:
01:43]} Rh8 {[%emt 0:00:25]} 32. Ra4 {[%emt 0:02:45]} a5 {[%emt 0:00:36]} 33.
b3 {[%emt 0:01:31]} Rab8 {[%emt 0:02:02]} 34. Bd1 {[%emt 0:00:34]} Rb5 {
[%emt 0:01:14]} 35. Bc2 {[%emt 0:01:42]} c5 {[%emt 0:01:45]} 36. Rah4 {[%emt 0:
06:19]} c4 {[%emt 0:01:49]} 37. bxc4 {[%emt 0:00:07]} Nxc4 {[%emt 0:00:48]} 38.
Kg2 {[%emt 0:01:14]} Rc5 {[%emt 0:02:17]} 39. Rg3 {[%emt 0:04:43]} Rcc8 {
[%emt 0:01:43]} 40. Rhg4 {[%emt 0:00:00]} Rcg8 {[%emt 0:00:00]} 41. Rh3 {
[%emt 0:11:31]} Ra8 {[%emt 0:11:24]} 42. Rhg3 {[%emt 0:01:19]} Rxh5 {[%emt 0:
02:09]} 43. Rxg7+ {[%emt 0:01:21]} Ke6 {[%emt 0:00:09]} 44. Ba4 {[%emt 0:14:43]
} Rah8 {[%emt 0:04:41]} 45. Bf4 {[%emt 0:04:19]} Rh2+ {[%emt 0:04:59]} 46. Kf1
{[%emt 0:04:20]} Rh1+ {[%emt 0:00:26]} 47. Ke2 {[%emt 0:02:06]} Ra1 {[%emt 0:
06:01]} 48. Bb5 {[%emt 0:00:34]} Ra2+ {[%emt 0:04:29]} 49. Kf1 {[%emt 0:01:38]}
Rh1+ {[%emt 0:08:23]} 50. Kg2 {[%emt 0:01:05]} Raa1 {[%emt 0:00:11]} 51. Bxc4 {
[%emt 0:01:59]} Nf5 {[%emt 0:01:37]} 52. Bxd5+ {[%emt 0:04:07]} Kxd5 {[%emt 0:
00:58]} 53. Kf3 {[%emt 0:00:03]} Nxg3 {[%emt 0:01:24]} 54. fxg3 {[%emt 0:00:47]
} a4 {[%emt 0:00:51]} 55. Kg4 {[%emt 0:01:37]} a3 {[%emt 0:00:33]} 56. Ra7 {
[%emt 0:00:21]} a2 {[%emt 0:00:28]} 57. Kf5 {[%emt 0:00:23]} Rh2 {[%emt 0:00:
20]} 0-1


[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.19”]
[Round “7”]
[White “Nepomniachtchi, Ian”]
[Black “Duda, Jan-Krzysztof”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C42”]
[WhiteElo “2763”]
[BlackElo “2738”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “129”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[Tiebreak “Koya+Number of wins+Direct encounter”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/6000+30:20/3000+30:900+30”]

1. e4 {[%emt 0:00:00]} e5 {[%emt 0:00:00]} 2. Nf3 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {
[%emt 0:00:00]} 3. Nxe5 {[%emt 0:00:00]} d6 {[%emt 0:00:00]} 4. Nf3 {[%emt 0:
00:00]} Nxe4 {[%emt 0:00:00]} 5. d4 {[%emt 0:00:06]} d5 {[%emt 0:00:01]} 6. Bd3
{[%emt 0:00:05]} Bf5 {[%emt 0:00:06]} 7. O-O {[%emt 0:00:19]} Be7 {[%emt 0:00:
05]} 8. Re1 {[%emt 0:00:06]} O-O {[%emt 0:00:23]} 9. Nbd2 {[%emt 0:00:06]} Nd6
{[%emt 0:01:10]} 10. Nb3 {[%emt 0:00:13]} c6 {[%emt 0:08:53]} 11. Bf4 {[%emt 0:
00:19]} Bxd3 {[%emt 0:04:15]} 12. Qxd3 {[%emt 0:00:15]} Ne4 {[%emt 0:06:39]}
13. Re2 {[%emt 0:08:30]} Na6 {[%emt 0:05:49]} 14. Rae1 {[%emt 0:04:56]} Nc7 {
[%emt 0:13:52]} 15. Bxc7 {[%emt 0:04:41]} Qxc7 {[%emt 0:01:21]} 16. Nbd2 {
[%emt 0:00:06]} Bb4 {[%emt 0:08:48]} 17. c3 {[%emt 0:00:31]} Nxd2 {[%emt 0:00:
06]} 18. Rxd2 {[%emt 0:03:40]} Bd6 {[%emt 0:05:07]} 19. Ng5 {[%emt 0:05:13]} g6
{[%emt 0:00:20]} 20. Qh3 {[%emt 0:00:41]} h5 {[%emt 0:02:01]} 21. Rde2 {
[%emt 0:00:18]} Qc8 {[%emt 0:16:02]} 22. Qe3 {[%emt 0:06:54]} Qf5 {[%emt 0:00:
57]} 23. g3 {[%emt 0:00:35]} Kg7 {[%emt 0:04:46]} 24. h4 {[%emt 0:00:15]} Rad8
{[%emt 0:00:05]} 25. Kg2 {[%emt 0:00:44]} a6 {[%emt 0:03:55]} 26. a4 {[%emt 0:
02:57]} Rd7 {[%emt 0:03:15]} 27. Qd2 {[%emt 0:01:57]} Qg4 {[%emt 0:03:02]} 28.
Qc2 {[%emt 0:02:16]} Rdd8 {[%emt 0:02:27]} 29. a5 {[%emt 0:09:18]} Qd7 {
[%emt 0:07:55]} 30. Qb3 {[%emt 0:00:25]} Qc7 {[%emt 0:00:21]} 31. Re6 {[%emt 0:
08:38]} Qd7 {[%emt 0:08:00]} 32. R6e3 {[%emt 0:02:11]} Rb8 {[%emt 0:01:05]} 33.
Nf3 {[%emt 0:10:05]} Qc7 {[%emt 0:00:54]} 34. Qa2 {[%emt 0:01:01]} Rbd8 {
[%emt 0:00:42]} 35. b4 {[%emt 0:00:31]} Qc8 {[%emt 0:00:11]} 36. Qe2 {[%emt 0:
00:30]} Qg4 {[%emt 0:00:13]} 37. Qd3 {[%emt 0:03:46]} Qf5 {[%emt 0:00:05]} 38.
Qxf5 {[%emt 0:09:40]} gxf5 {[%emt 0:00:02]} 39. Ng5 {[%emt 0:00:21]} Kg6 {
[%emt 0:03:47]} 40. Kf3 {[%emt 0:00:00]} Rg8 {[%emt 0:00:00]} 41. R3e2 {
[%emt 0:23:35]} Kf6 {[%emt 0:05:00]} 42. Re3 {[%emt 0:01:08]} Rh8 {[%emt 0:04:
35]} 43. Kg2 {[%emt 0:10:43]} Rhg8 {[%emt 0:03:28]} 44. Kf1 {[%emt 0:06:56]}
Rh8 {[%emt 0:02:19]} 45. Nf3 {[%emt 0:02:10]} f4 {[%emt 0:08:13]} 46. gxf4 {
[%emt 0:00:25]} Kf5 {[%emt 0:00:30]} 47. Ne5 {[%emt 0:01:05]} Rh7 {[%emt 0:01:
47]} 48. Rg3 {[%emt 0:00:53]} f6 {[%emt 0:00:51]} 49. Nd3 {[%emt 0:00:51]} Rf8
{[%emt 0:07:58]} 50. Ree3 {[%emt 0:03:30]} Rff7 {[%emt 0:02:56]} 51. Kg2 {
[%emt 0:00:20]} Re7 {[%emt 0:01:36]} 52. Rxe7 {[%emt 0:00:23]} Rxe7 {[%emt 0:
00:23]} 53. Kf3 {[%emt 0:00:07]} Rf7 {[%emt 0:02:35]} 54. Rg8 {[%emt 0:00:26]}
Rh7 {[%emt 0:00:08]} 55. Rc8 {[%emt 0:06:25]} Bc7 {[%emt 0:01:14]} 56. Re8 {
[%emt 0:01:00]} Bd6 {[%emt 0:00:16]} 57. Ra8 {[%emt 0:00:04]} Bc7 {[%emt 0:01:
17]} 58. Nc5 {[%emt 0:05:14]} Bd6 {[%emt 0:08:46]} 59. Nd3 {[%emt 0:05:42]} Bc7
{[%emt 0:00:06]} 60. Rf8 {[%emt 0:00:00]} Bd6 {[%emt 0:00:00]} 61. Rg8 {
[%emt 0:05:26]} Bc7 {[%emt 0:00:27]} 62. Ra8 {[%emt 0:05:57]} Bd6 {[%emt 0:00:
29]} 63. Rg8 {[%emt 0:07:27]} Bc7 {[%emt 0:00:36]} 64. Rg1 {[%emt 0:00:09]} Re7
{[%emt 0:01:26]} 65. Rg8 {[%emt 0:03:10]} 1/2-1/2


81st Tata Steel 2019 (Wijk aan Zee NED) 
Fri 11th Jan 2019 – Sun 27th Jan 2019 – Official Site

81st Tata Steel GpA (14 players 13 Rds SRR Indiv TC: 100:50:15+30spm(1)) |

1st Tata Steel GpA Wijk aan Zee (NED), 11-27 i 2019 cat. XXI (2753)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1. Nepomniachtchi, Ian g RUS 2763 * . 1 ½ ½ . . . ½ ½ ½ . 1 . 2881
2. Ding, Liren g CHN 2813 . * ½ ½ . ½ ½ 1 . . . ½ . 1 2835
3. Giri, Anish g NED 2783 0 ½ * . ½ . . . ½ 1 1 . 1 . 2875
4. Carlsen, Magnus g NOR 2835 ½ ½ . * . . ½ . 1 . . ½ ½ 1 2845
5. Anand, Viswanathan g IND 2773 ½ . ½ . * ½ . ½ . . . ½ 1 1 2836
6. Radjabov, Teimour g AZE 2757 . ½ . . ½ * 1 . ½ ½ ½ . ½ . 4 2813
7. Vidit, Santosh Gujrathi g IND 2695 . ½ . ½ . 0 * ½ . ½ . ½ . 1 2743
8. Shankland, Samuel g USA 2725 . 0 . . ½ . ½ * ½ ½ ½ . . 1 2739
9. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2817 ½ . ½ 0 . ½ . ½ * . ½ . ½ . 3 2717
10. Duda, Jan-Krzysztof g POL 2738 ½ . 0 . . ½ ½ ½ . * . 1 . 0 3 2672
11. Rapport, Richard g HUN 2731 ½ . 0 . . ½ . ½ ½ . * ½ ½ . 3 2713
12. Fedoseev, Vladimir g RUS 2724 . ½ . ½ ½ . ½ . . 0 ½ * . 0 2640
13. Kramnik, Vladimir g RUS 2777 0 . 0 ½ 0 ½ . . ½ . ½ . * . 2 2621
14. Van Foreest, Jorden g NED 2612 . 0 . 0 0 . 0 0 . 1 . 1 . * 2 2599
Round 1 (January 12, 2019)
Ding, Liren – Carlsen, Magnus ½-½ 32 A05 Various
Giri, Anish – Nepomniachtchi, Ian 0-1 26 B07 Pirc Defence
Radjabov, Teimour – Kramnik, Vladimir ½-½ 43 C50 Giuoco Piano
Vidit, Santosh Gujrathi – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 78 D37 QGD 5.Bf4
Shankland, Samuel – Mamedyarov, Shakhriyar ½-½ 54 C42 Petroff’s Defence
Fedoseev, Vladimir – Rapport, Richard ½-½ 39 E12 Queens Indian Petrosian
Van Foreest, Jorden – Anand, Viswanathan 0-1 28 B13 Caro Kann Exchange
Round 2 (January 13, 2019)
Ding, Liren – Vidit, Santosh Gujrathi ½-½ 33 A36 English Botvinnik
Carlsen, Magnus – Nepomniachtchi, Ian ½-½ 32 E60 King’s Indian without Nc3
Anand, Viswanathan – Fedoseev, Vladimir ½-½ 34 C42 Petroff’s Defence
Mamedyarov, Shakhriyar – Radjabov, Teimour ½-½ 32 D76 Gruenfeld 3.g3
Duda, Jan-Krzysztof – Van Foreest, Jorden 0-1 50 B13 Caro Kann Exchange
Rapport, Richard – Shankland, Samuel ½-½ 94 A07 Barcza System
Kramnik, Vladimir – Giri, Anish 0-1 42 A28 English Four Knights
Round 3 (January 14, 2019)
Nepomniachtchi, Ian – Kramnik, Vladimir 1-0 36 C67 Ruy Lopez Berlin
Giri, Anish – Mamedyarov, Shakhriyar ½-½ 31 D97 Gruenfeld Russian
Radjabov, Teimour – Rapport, Richard ½-½ 32 B48 Sicilian Paulsen
Vidit, Santosh Gujrathi – Carlsen, Magnus ½-½ 131 E64 King’s Indian Fianchetto
Shankland, Samuel – Anand, Viswanathan ½-½ 35 D37 QGD 5.Bf4
Fedoseev, Vladimir – Duda, Jan-Krzysztof 0-1 36 E03 Catalan
Van Foreest, Jorden – Ding, Liren 0-1 50 C50 Giuoco Piano
Round 4 (January 15, 2019)
Ding, Liren – Fedoseev, Vladimir ½-½ 43 D35 QGD Exchange
Carlsen, Magnus – Kramnik, Vladimir ½-½ 56 C65 Ruy Lopez Berlin
Anand, Viswanathan – Radjabov, Teimour ½-½ 30 C67 Ruy Lopez Berlin
Vidit, Santosh Gujrathi – Van Foreest, Jorden 1-0 51 E04 Catalan
Mamedyarov, Shakhriyar – Nepomniachtchi, Ian ½-½ 32 E60 King’s Indian without Nc3
Duda, Jan-Krzysztof – Shankland, Samuel ½-½ 31 B48 Sicilian Paulsen
Rapport, Richard – Giri, Anish 0-1 40 D00 Queen’s Pawn Game
Round 5 (January 16, 2019)
Nepomniachtchi, Ian – Rapport, Richard ½-½ 38 C79 Ruy Lopez Russian Defence
Giri, Anish – Anand, Viswanathan ½-½ 22 C53 Giuoco Piano
Radjabov, Teimour – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 30 C24 Bishop’s Opening
Shankland, Samuel – Ding, Liren 0-1 33 C88 Ruy Lopez Closed
Fedoseev, Vladimir – Vidit, Santosh Gujrathi ½-½ 74 E32 Nimzo Indian 4.Qc2
Kramnik, Vladimir – Mamedyarov, Shakhriyar ½-½ 31 C80 Ruy Lopez Open
Van Foreest, Jorden – Carlsen, Magnus 0-1 33 B33 Sicilian Sveshnikov
Round 6 (January 18, 2019)
Ding, Liren – Radjabov, Teimour ½-½ 75 A07 Barcza System
Carlsen, Magnus – Mamedyarov, Shakhriyar 1-0 51 D27 QGA
Anand, Viswanathan – Nepomniachtchi, Ian ½-½ 22 B96 Sicilian Najdorf
Vidit, Santosh Gujrathi – Shankland, Samuel ½-½ 18 E60 King’s Indian without Nc3
Duda, Jan-Krzysztof – Giri, Anish 0-1 44 C44 Scotch Gambit
Rapport, Richard – Kramnik, Vladimir ½-½ 94 C24 Bishop’s Opening
Van Foreest, Jorden – Fedoseev, Vladimir 1-0 46 B09 Pirc Defence
Round 7 (January 19, 2019)
Nepomniachtchi, Ian – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 65 C42 Petroff’s Defence
Giri, Anish – Ding, Liren ½-½ 29 E10 Blumenfeld Counter Gambit
Radjabov, Teimour – Vidit, Santosh Gujrathi 1-0 36 D38 QGD Ragozin
Shankland, Samuel – Van Foreest, Jorden 1-0 52 A20 English Opening
Mamedyarov, Shakhriyar – Rapport, Richard ½-½ 40 E11 Bogo Indian Defence
Fedoseev, Vladimir – Carlsen, Magnus ½-½ 74 D90 Gruenfeld Flohr
Kramnik, Vladimir – Anand, Viswanathan 0-1 57 C50 Giuoco Piano

81st Tata Steel Challengers 2019

81st Tata Steel 2019 (Wijk aan Zee NED) 
Fri 11th Jan 2019 – Sun 27th Jan 2019 – Official Site

81st Tata Steel GpB (14 players 13 Rds SRR Indiv TC: 100:50:15+30spm(1)) |

[Event “81st Tata Steel Challengers 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.19”]
[Round “7”]
[White “Gledura, Benjamin”]
[Black “Keymer, Vincent”]
[Result “1-0”]
[ECO “A07”]
[WhiteElo “2615”]
[BlackElo “2500”]
[Annotator “ChessBase”]
[PlyCount “65”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[Tiebreak “Koya+Number of wins+Direct encounter”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/6000+30:20/3000+30:900+30”]

1. Nf3 {[%emt 0:00:00]} d5 {[%emt 0:00:00]} 2. g3 {[%emt 0:00:00]} c6 {[%emt 0:
01:20]} 3. Bg2 {[%emt 0:00:44]} Nf6 {[%emt 0:00:31]} 4. O-O {[%emt 0:01:38]}
Bg4 {[%emt 0:00:22]} 5. d4 {[%emt 0:00:28]} e6 {[%emt 0:04:52]} 6. h3 {[%emt 0:
01:29]} Bh5 {[%emt 0:02:25]} 7. c4 {[%emt 0:00:45]} Nbd7 {[%emt 0:01:24]} 8.
cxd5 {[%emt 0:00:56]} cxd5 {[%emt 0:09:47]} 9. Nc3 {[%emt 0:00:26]} Be7 {
[%emt 0:06:12]} 10. Ne5 {[%emt 0:01:58]} O-O {[%emt 0:05:01]} 11. g4 {[%emt 0:
01:38]} Bg6 {[%emt 0:00:04]} 12. f4 {[%emt 0:00:27]} Bd6 {[%emt 0:20:16]} 13.
Qb3 {[%emt 0:12:56]} Nb6 {[%emt 0:12:30]} 14. a4 {[%emt 0:07:19]} Rc8 {[%emt 0:
03:49]} 15. f5 {[%emt 0:11:06]} exf5 {[%emt 0:00:16]} 16. gxf5 {[%emt 0:00:26]}
Bh5 {[%emt 0:00:46]} 17. Bg5 {[%emt 0:02:12]} Re8 {[%emt 0:05:02]} 18. a5 {
[%emt 0:14:05]} Nc4 {[%emt 0:00:19]} 19. Nxd5 {[%emt 0:02:05]} Nxe5 {[%emt 0:
04:44]} 20. dxe5 {[%emt 0:02:31]} Rxe5 {[%emt 0:03:23]} 21. e4 {[%emt 0:01:54]}
h6 {[%emt 0:05:22]} 22. Bxf6 {[%emt 0:05:13]} gxf6 {[%emt 0:00:05]} 23. Nf4 {
[%emt 0:00:34]} Rxa5 {[%emt 0:13:02]} 24. Nxh5 {[%emt 0:01:50]} Rxa1 {[%emt 0:
00:10]} 25. Rxa1 {[%emt 0:00:07]} Be5 {[%emt 0:00:46]} 26. Kh1 {[%emt 0:04:44]}
Qd2 {[%emt 0:02:59]} 27. Qd1 {[%emt 0:07:31]} Qxd1+ {[%emt 0:01:45]} 28. Rxd1 {
[%emt 0:00:05]} Kf8 {[%emt 0:00:01]} 29. Bf1 {[%emt 0:02:05]} Rc2 {[%emt 0:02:
30]} 30. Rd7 {[%emt 0:05:07]} Rxb2 {[%emt 0:02:24]} 31. Bc4 {[%emt 0:00:08]} b5
{[%emt 0:01:23]} 32. Rxf7+ {[%emt 0:01:58]} Ke8 {[%emt 0:00:04]} 33. Be6 {
[%emt 0:02:33]} 1-0


1st Tata Steel GpB Wijk aan Zee (NED), 11-27 i 2019 cat. XIV (2580)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1. Kovalev, Vladislav g BLR 2687 * ½ ½ ½ 1 . 1 ½ . . . . 1 . 5 2724
2. Chigaev, Maksim g RUS 2604 ½ * . ½ . . . . 1 ½ ½ 1 1 . 5 2744
3. Esipenko, Andrey g RUS 2584 ½ . * . . 1 . . ½ ½ 1 ½ . ½ 2695
4. Bareev, Evgeny g CAN 2650 ½ ½ . * ½ ½ 0 1 . . . . 1 . 4 2638
5. Gledura, Benjamin g HUN 2615 0 . . ½ * ½ ½ . . 1 1 . ½ . 4 2643
6. Korobov, Anton g UKR 2699 . . 0 ½ ½ * . . 1 . . ½ ½ 1 4 2613
7. Van Foreest, Lucas g NED 2502 0 . . 1 ½ . * . ½ ½ ½ . ½ . 2606
8. Praggnanandhaa, R g IND 2539 ½ . . 0 . . . * ½ ½ ½ ½ . 1 2586
9. Maghsoodloo, Parham g IRI 2679 . 0 ½ . . 0 ½ ½ * . . 1 . 1 2553
10. L’Ami, Erwin g NED 2643 . ½ ½ . 0 . ½ ½ . * . . ? 1 3 2552
11. Keymer, Vincent m GER 2500 . ½ 0 . 0 . ½ ½ . . * ½ . 1 3 2491
12. Paehtz, Elisabeth m GER 2477 . 0 ½ . . ½ . ½ 0 . ½ * . ½ 2480
13. Saduakassova, Dinara m KAZ 2472 0 0 . 0 ½ ½ ½ . . ? . . * . 2433
14. Kuipers, Stefan m NED 2470 . . ½ . . 0 . 0 0 0 0 ½ . * 1 2279
Round 1 (January 12, 2019)
Chigaev, Maksim – Saduakassova, Dinara 1-0 57 C50 Giuoco Piano
Esipenko, Andrey – Kovalev, Vladislav ½-½ 28 A49 King’s Indian Defence /c2-c4
Van Foreest, Lucas – Gledura, Benjamin ½-½ 41 B31 Sicilian Rossolimo
Praggnanandhaa, R – Bareev, Evgeny 0-1 51 C15 French Winawer
Maghsoodloo, Parham – Korobov, Anton 0-1 38 B90 Sicilian Najdorf Variation
Paehtz, Elisabeth – Keymer, Vincent ½-½ 42 B90 Sicilian Najdorf Variation
Kuipers, Stefan – L’Ami, Erwin 0-1 40 B62 Sicilian Rauzer
Round 2 (January 13, 2019)
Kovalev, Vladislav – Praggnanandhaa, R ½-½ 64 B31 Sicilian Rossolimo
Bareev, Evgeny – Chigaev, Maksim ½-½ 48 A45 Trompowsky
Korobov, Anton – Gledura, Benjamin ½-½ 34 D85 Gruenfeld Defence
Maghsoodloo, Parham – Paehtz, Elisabeth 1-0 56 A07 Barcza System
L’Ami, Erwin – Esipenko, Andrey ½-½ 52 C88 Ruy Lopez Closed
Keymer, Vincent – Kuipers, Stefan 1-0 34 D12 Slav Defence
Saduakassova, Dinara – Van Foreest, Lucas ½-½ 53 E32 Nimzo Indian 4.Qc2
Round 3 (January 14, 2019)
Chigaev, Maksim – Kovalev, Vladislav ½-½ 20 C53 Giuoco Piano
Esipenko, Andrey – Keymer, Vincent 1-0 38 B90 Sicilian Najdorf Variation
Gledura, Benjamin – Saduakassova, Dinara ½-½ 41 C42 Petroff’s Defence
Van Foreest, Lucas – Bareev, Evgeny 1-0 35 B13 Caro Kann Exchange
Praggnanandhaa, R – L’Ami, Erwin ½-½ 35 C11 French Defence
Paehtz, Elisabeth – Korobov, Anton ½-½ 40 A62 Benoni
Kuipers, Stefan – Maghsoodloo, Parham 0-1 41 B62 Sicilian Rauzer
Round 4 (January 15, 2019)
Kovalev, Vladislav – Van Foreest, Lucas 1-0 79 C67 Ruy Lopez Berlin
Bareev, Evgeny – Gledura, Benjamin ½-½ 36 A48 King’s Indian Defence /c2-c4
Korobov, Anton – Saduakassova, Dinara ½-½ 33 E56 Nimzo Indian
Maghsoodloo, Parham – Esipenko, Andrey ½-½ 30 A34 English Symmetrical
L’Ami, Erwin – Chigaev, Maksim ½-½ 48 C84 Ruy Lopez Centre Attack
Keymer, Vincent – Praggnanandhaa, R ½-½ 37 D37 QGD 5.Bf4
Paehtz, Elisabeth – Kuipers, Stefan ½-½ 36 C11 French Defence
Round 5 (January 16, 2019)
Chigaev, Maksim – Keymer, Vincent ½-½ 31 B90 Sicilian Najdorf Variation
Esipenko, Andrey – Paehtz, Elisabeth ½-½ 43 D11 Slav Defence
Gledura, Benjamin – Kovalev, Vladislav 0-1 42 C50 Giuoco Piano
Van Foreest, Lucas – L’Ami, Erwin ½-½ 36 B56 Sicilian Defence
Praggnanandhaa, R – Maghsoodloo, Parham ½-½ 30 C53 Giuoco Piano
Saduakassova, Dinara – Bareev, Evgeny 0-1 58 A58 Volga Gambit
Kuipers, Stefan – Korobov, Anton 0-1 37 B32 Sicilian Labourdonnais
Round 6 (January 18, 2019)
Kovalev, Vladislav – Saduakassova, Dinara 1-0 69 C42 Petroff’s Defence
Korobov, Anton – Bareev, Evgeny ½-½ 37 D19 Slav Defence
Maghsoodloo, Parham – Chigaev, Maksim 0-1 81 C53 Giuoco Piano
L’Ami, Erwin – Gledura, Benjamin 0-1 49 C92 Ruy Lopez Chigorin
Keymer, Vincent – Van Foreest, Lucas ½-½ 33 A18 English Opening
Paehtz, Elisabeth – Praggnanandhaa, R ½-½ 35 E01 Catalan
Kuipers, Stefan – Esipenko, Andrey ½-½ 35 C53 Giuoco Piano
Round 7 (January 19, 2019)
Chigaev, Maksim – Paehtz, Elisabeth 1-0 51 B90 Sicilian Najdorf Variation
Esipenko, Andrey – Korobov, Anton 1-0 41 D43 Anti-Meran Gambit
Bareev, Evgeny – Kovalev, Vladislav ½-½ 26 E11 Bogo Indian Defence
Gledura, Benjamin – Keymer, Vincent 1-0 33 A07 Barcza System
Van Foreest, Lucas – Maghsoodloo, Parham ½-½ 47 B06 Modern Defence
Praggnanandhaa, R – Kuipers, Stefan 1-0 23 C11 French Defence
Saduakassova, Dinara – L’Ami, Erwin * 55 A85 Dutch

Links