Több mint 20 éve nem szerzett magyar nöi versenyzönk ilyen fiatalon WFM minösítést. Gratulálunk Demeter Dorina

Több mint 20 éve nem szerzett magyar nöi versenyzönk ilyen fiatalon WFM minösitést. Gratulálunk Demeter Dorina


WFM normát teljesített 11 évesen, 10 hónaposan, és 16 naposan Demeter Dorina

Az első forduló bombameglepetését a magyar rangadó hozta, a 12. évében járó Demeter Dorina legyőzte a több mint 400 élőponttal magasabban jegyzett nemzetközi mester ellenfelét Almási Istvánt.

A verseny győztese: IM Aczél Gergely 9/7 - A legtöbb élőpontot szerezte: A 11 éves Demeter Dorina +115.2! - DRUGI MEMORIJAL Dr BORIŠE KARADŽIĆA - INTERNATIONAL OPEN CHESS TOURNAMENT PALIC 28.10.- 03.11.2017.

[Event "2. Memorijal dr. Borise Karadzica"] [Site "Subotica"] [Date "2017.10.28"] [Round "1"] [Board "13"] [White "Demeter, Dorina"] [Black "Almasi, Istvan"] [Result "1-0"] [ECO "E42"] [WhiteElo "1997"] [BlackElo "2421"] [PlyCount "81"] [EventDate "2017.10.28"] [EventRounds "9"] [EventCountry "SRB"] 1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 Bb4 4. e3 b6 5. Nge2 c5 6. a3 Ba5 7. Qa4 Nc6 8. g3 Ba6 9. Bg2 Rc8 10. O-O O-O 11. Na2 d5 12. b3 Qe8 13. Bb2 cxd4 14. exd4 Rb8 15. Nac3 Bxc3 16. Nxc3 Na5 17. Nb5 Bb7 18. Qb4 Qd7 19. a4 dxc4 20. Bxb7 Qxb7 21. bxc4 a6 22. Na3 Qf3 23. Qc3 Qxc3 24. Bxc3 Nxc4 25. Nxc4 Rfc8 26. Nxb6 Rxb6 27. Rfc1 Rbc6 28. Bd2 Nd5 29. Kf1 Rxc1+ 30. Rxc1 Rxc1+ 31. Bxc1 Nb6 32. Ke2 Nxa4 33. Kd3 Kf8 34. Kc4 Ke7 35. Kb4 Nb6 36. Ka5 Nc4+ 37. Kxa6 Kd6 38. Kb7 Kd5 39. Kc7 Kxd4 40. Kd7 Kd5 41. Ke7 1-0
Official Homepage of the Organizer DRUGI MEMORIJAL Dr BORIŠE KARADŽIĆA - INTERNATIONAL OPEN CHESS TOURNAMENT PALIC 28.10.- 03.11.2017. chess-results

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo Name sex FED Rtg Pts.  TB1  TB2  TB3 n w we w-we K rtg+/-
1 1 IM Aczel Gergely HUN 2553 7,0 48,5 53,0 38,5 9 7 6,56 0,44 10 4,4
2 8 IM Grishchenko Sergey RUS 2445 7,0 44,5 48,5 34,5 9 7 5,69 1,31 10 13,1
3 11 IM Cabarkapa Novak SRB 2438 7,0 43,0 47,0 35,0 9 7 5,83 1,17 10 11,7
4 9 IM Ostojic Nikola SRB 2443 6,5 50,0 54,5 36,5 9 6,5 5,24 1,26 10 12,6
5 2 GM Jovanic Ognjen CRO 2508 6,5 46,0 50,5 35,0 9 6,5 6,21 0,29 10 2,9
6 4 IM Plenca Jadranko CRO 2463 6,5 45,5 49,5 36,0 9 6,5 5,56 0,94 10 9,4
7 12 IM Berzinsh Roland LAT 2434 6,5 44,0 47,5 32,5 9 6,5 6,05 0,45 10 4,5
8 14 IM Radovanovic Nikola SRB 2412 6,5 42,5 46,0 33,5 9 6,5 5,78 0,72 10 7,2
9 6 IM Arsovic Zoran SRB 2449 6,5 40,5 44,5 30,0 9 6,5 7,06 -0,56 10 -5,6
10 3 GM Kovacevic Aleksandar SRB 2493 6,0 48,0 52,0 33,0 9 6 6,34 -0,34 10 -3,4
11 13 IM Almasi Istvan HUN 2421 6,0 42,5 46,5 30,0 9 6 6,70 -0,70 10 -7,0
12 25 CM Burcu Cagatay TUR 2283 6,0 42,5 45,0 31,5 9 6 4,58 1,42 20 28,4
13 17 FM Krykun Yuriy UKR 2351 6,0 41,0 44,5 30,5 8 5 4,70 0,30 20 6,0
14 33 WIM Qiu Mengjie w CHN 2215 6,0 40,5 43,5 27,5 9 6 4,64 1,36 20 27,2
15 18 FM Rajdeep Sarkar IND 2344 5,5 48,5 52,5 32,0 9 5,5 4,62 0,88 20 17,6
16 7 GM Tosic Miroslav SRB 2447 5,5 48,5 52,0 32,5 9 5,5 6,05 -0,55 10 -5,5
17 5 GM Drazic Sinisa SRB 2453 5,5 47,0 52,0 33,5 9 5,5 5,80 -0,30 10 -3,0
18 10 GM Antic Dejan SRB 2442 5,5 44,0 48,0 33,0 9 5,5 5,80 -0,30 10 -3,0
19 15 IM Garbisu De Goni Unai ESP 2411 5,5 44,0 45,5 29,5 8 4,5 5,00 -0,50 10 -5,0
20 28 FM Popovic Aleksandar M SRB 2263 5,5 41,5 44,5 29,0 9 5,5 5,27 0,23 20 4,6
21 21 IM Farkas Tibor SRB 2315 5,5 41,0 45,5 28,5 9 5,5 5,66 -0,16 10 -1,6
22 26 WIM Blagojevic Tijana w MNE 2266 5,5 40,5 43,5 27,0 9 5,5 5,81 -0,31 20 -6,2
23 24 FM Samani Yamac TUR 2286 5,5 40,5 43,0 28,0 9 5,5 6,38 -0,88 20 -17,6
24 23 FM Kuzmin Yuriy RUS 2298 5,5 39,5 42,5 29,0 9 5,5 5,61 -0,11 20 -2,2
25 29 FM Tancik Kristijan SRB 2258 5,5 39,5 42,5 27,5 9 5,5 5,32 0,18 20 3,6
26 16 Sarenac David SRB 2374 5,5 38,0 42,0 26,5 9 5,5 7,02 -1,52 20 -30,4
27 20 FM Cerovic Danilo SRB 2333 5,5 37,5 41,0 26,0 9 5,5 6,89 -1,39 20 -27,8
28 27 FM Kumic Filip SRB 2265 5,5 36,5 39,5 22,5 8 5,5 6,58 -1,08 20 -21,6
29 19 FM Fitzsimons David IRL 2337 5,0 44,0 47,5 30,0 9 5 5,16 -0,16 10 -1,6
30 44 Vranic Ljubomir SRB 2172 5,0 42,0 44,5 25,5 6 5 3,34 1,66 20 33,2
31 60 Zhukov Anton RUS 1993 5,0 42,0 44,5 23,5 8 4 2,25 1,75 40 70,0
32 40 IM Stanojevic Branko SRB 2183 5,0 41,0 42,5 25,5 8 4 4,22 -0,22 10 -2,2
33 31 IM Doric Nenad CRO 2249 5,0 40,5 43,5 27,0 9 5 5,27 -0,27 10 -2,7
34 35 Sahin Ozgun TUR 2210 5,0 40,0 43,0 26,0 8 5 4,83 0,17 20 3,4
35 59 WCM Demeter Dorina w HUN 1997 5,0 39,5 42,5 24,5 9 5 2,12 2,88 40 115,2
36 38 Nagy Attila N SRB 2191 5,0 38,5 41,0 25,0 9 5 5,10 -0,10 20 -2,0
37 43 Babic Damir M SRB 2174 5,0 38,0 41,0 24,5 9 5 5,61 -0,61 20 -12,2
38 72 Scallan Fiachra IRL 1886 5,0 38,0 41,0 21,0 8 4 2,00 2,00 40 80,0
39 63 Marinc Damir SLO 1941 5,0 35,5 37,0 19,5 8 4 3,59 0,41 20 8,2
40 51 Pajzer Istvan SRB 2096 5,0 35,0 38,0 20,0 9 5 4,97 0,03 20 0,6
41 36 Omorjan Dejan SRB 2206 4,5 49,5 51,5 30,0 9 4,5 2,92 1,58 40 63,2
42 49 FM Anand Nadar IND 2114 4,5 44,5 48,5 23,5 9 4,5 3,11 1,39 40 55,6
43 55 Stojanovski Zdravko SRB 2040 4,5 43,5 46,0 25,0 9 4,5 2,77 1,73 20 34,6
44 57 Beslin Igor SRB 2007 4,5 42,0 45,0 21,5 9 4,5 2,99 1,51 20 30,2
45 34 Pletl Akos SRB 2215 4,5 41,5 45,0 26,5 8 4,5 4,27 0,23 20 4,6
46 58 Kejzar Petra w SLO 2006 4,5 41,0 44,0 22,5 9 4,5 2,63 1,87 20 37,4
47 54 Subelj Jan SLO 2070 4,5 39,5 43,0 22,0 9 4,5 3,93 0,57 40 22,8
48 30 Gabric Goran SRB 2252 4,5 38,0 41,0 22,5 9 4,5 6,39 -1,89 20 -37,8
49 48 Rutesic Vuk SRB 2122 4,5 38,0 40,5 22,0 9 4,5 4,83 -0,33 40 -13,2
50 47 Tisma Ivan SRB 2127 4,5 36,0 38,5 19,0 9 4,5 5,83 -1,33 20 -26,6
51 67 Janjusevic Branislav SRB 1918 4,5 32,0 33,0 21,5 8 3,5 2,81 0,69 20 13,8
52 22 GM Cebalo Miso CRO 2312 4,0 41,5 45,0 26,5 9 4 5,94 -1,94 10 -19,4
53 32 IM Medancic Rikard CRO 2225 4,0 39,0 42,0 22,0 9 4 6,08 -2,08 20 -41,6
54 42 FM Sirotanovic Obrad SRB 2178 4,0 39,0 40,0 25,0 8 3 4,19 -1,19 20 -23,8
55 39 Sahil Tickoo IND 2191 4,0 37,0 40,0 24,0 8 4 4,39 -0,39 20 -7,8
56 41 FM Scepanovic Labud SRB 2183 4,0 36,0 39,0 21,0 9 4 5,87 -1,87 20 -37,4
57 66 Slavic Nikola SRB 1921 4,0 36,0 39,0 18,0 9 4 3,79 0,21 20 4,2
58 46 WCM Peycheva Gergana w FID 2150 4,0 36,0 38,0 20,0 8 4 5,08 -1,08 40 -43,2
59 64 Jancikin Svetozar SRB 1938 4,0 35,5 38,5 19,0 9 4 3,47 0,53 20 10,6
60 65 Vucelic Rade SRB 1924 4,0 35,5 37,5 21,5 8 3 3,19 -0,19 20 -3,8
61 71 Skenderovic Nikola SRB 1894 4,0 35,5 37,0 17,5 9 4 3,23 0,77 40 30,8
62 52 Nadj Zoltan SRB 2080 4,0 35,0 37,0 19,0 9 4 5,16 -1,16 20 -23,2
63 56 Jovanovic Milan B SRB 2023 4,0 34,0 36,0 19,0 8 4 4,08 -0,08 20 -1,6
64 68 Stojkovic Andreja CRO 1917 4,0 34,0 36,0 18,0 9 4 3,74 0,26 20 5,2
65 50 Kolompar Ivan SRB 2104 4,0 31,5 34,0 16,0 9 4 6,37 -2,37 20 -47,4
66 37 Marjanusic Vladimir SRB 2204 3,5 40,5 43,0 22,5 8 3,5 4,65 -1,15 20 -23,0
67 69 Rajic Ivan SRB 1915 3,5 38,5 41,0 18,0 9 3,5 2,44 1,06 20 21,2
68 62 Matkovic Simana w SRB 1947 3,5 34,0 37,0 19,0 8 3,5 3,59 -0,09 20 -1,8
69 78 Dhruv Easwar ENG 1781 3,5 32,5 35,0 17,0 9 3,5 2,45 1,05 40 42,0
70 61 Hart Alexander SWE 1958 3,5 30,5 32,0 13,0 6 3,5 4,21 -0,71 20 -14,2
71 87 Sakotic Ana w SRB 1517 3,5 28,0 30,0 12,0 8 3,5 1,96 1,54 40 61,6
72 80 Ledenjak Magdolna w SRB 1674 3,5 26,5 28,0 10,0 8 2,5 4,43 -1,93 40 -77,2
73 74 Kandjolas Konstantin SRB 1869 3,0 38,0 42,0 17,0 9 3 2,18 0,82 40 32,8
74 90 Scallan Nick IRL 1476 3,0 35,5 38,0 14,0 8 2 1,53 0,47 40 18,8
75 75 Mrzic Branko SRB 1850 3,0 35,0 37,0 15,0 9 3 3,44 -0,44 20 -8,8
76 81 Kellner Nikolaus AUT 1657 3,0 34,5 37,0 14,0 9 3 2,12 0,88 20 17,6
77 76 Soklovacki Marija w SRB 1843 3,0 34,0 35,5 15,5 8 2 2,78 -0,78 20 -15,6
78 77 Bicskei Mihaly SRB 1831 3,0 34,0 35,0 16,5 9 3 2,52 0,48 20 9,6
79 85 AFM Vlajkov Milenko GER 1536 3,0 33,0 34,0 13,0 9 3 1,64 1,36 20 27,2
80 79 Mak Janos HUN 1693 3,0 30,5 31,5 11,0 8 2 3,09 -1,09 20 -21,8
81 89 Paternoster Janez SLO 1497 3,0 30,0 32,0 13,0 9 3 1,37 1,63 40 65,2
82 84 Djordjevic Nikola A SRB 1564 3,0 29,5 31,5 9,0 8 2 3,10 -1,10 40 -44,0
83 88 Jujic Petra w SRB 1515 3,0 29,5 31,0 11,5 6 3 1,94 1,06 40 42,4
84 92 Keerthana Easwar w ENG 1159 3,0 25,5 27,5 10,0 7 1 0,56 0,44 40 17,6
85 53 Puhalo Zdravko SRB 2073 2,5 32,5 35,0 15,5 7 2,5 4,34 -1,84 20 -36,8
86 45 FM Konstantinov Aleksandar MKD 2164 2,0 37,5 38,5 16,5 4 2 1,91 0,09 20 1,8
87 73 O`gorman Alice w IRL 1870 2,0 31,5 34,5 14,0 5 1 1,52 -0,52 40 -20,8
88 82 Djurosev Djordje SRB 1625 2,0 27,5 29,0 7,0 8 1 3,20 -2,20 20 -44,0
89 83 O`gorman Brian IRL 1586 2,0 27,0 28,5 10,0 7 1 1,95 -0,95 20 -19,0
90 93 Randjelovic Miroslav-Kiki SRB 0 2,0 25,5 26,5 7,0 8 1
91 70 Nadj Vanja SRB 1902 1,5 32,5 35,0 9,0 7 1,5 2,77 -1,27 20 -25,4
92 86 Lanji Stevan SRB 1530 1,5 27,5 28,5 3,5 7 0,5 1,89 -1,39 20 -27,8
93 91 Gabric Blasko SRB 1412 1,5 24,5 25,5 9,5 7 0,5 1,15 -0,65 40 -26,0
Demeter Dorina nyerte a 2017. évi “A JÖVÖ BAJNOKAI” sakkversenyt Polgár Judit Világsakkfesztiválján Budapesten
Read previous post:
Hungarian Chess League (2017/2018)R2 FOTO

 

Kings Tournament 2017

  ROMGAZ Kings Tournament 2017 In memoriam Elisabeta Polihroniade   Ten years ago, ROMGAZ Kings Tournament entered the agenda of high-profile...

– Ifjú magyar tehetségekkel, a jövő bajnokaival – III. Tiszaújváros Kupa nemzetközi egyéni sakkverseny 2017.11.16. – 19.

Hungarian Chess League (2017/2018)R1-R2

[Event "NB I. Szabó László csoport 2017-18"] [Site "Budapest, Hungary"] [Date "2017.11.26"] [Round "2.1"] [White "Mihok, Oliver"] [Black "Rodshtein, Maxim"]...

NB I. Szabó László csoport (2017/2018) 1. forduló 2017-11-25

[Event "NB I. Szabó László csoport 2017-18"] [Site "Budapest, Hungary"] [Date "2017.11.25"] [Round "1.1"] [White "Rodshtein, Maxim"] [Black "Almasi, Zoltan"]...

Close