41st Festival Int. Open Citta di Arco 2019-10-04 – 12 – SAKKCSEMEGE magyar nagymesterekkel,IFI sakk elnökkel, ifjakkal és a 93 éves(!!) Pipitone Antonióval

41st Festival Int. Open Citta di Arco 2019-10-04 – 12 – SAKKCSEMEGE magyar nagymesterekkel,IFI sakk elnökkel, ifjakkal és a 93 éves(!!) Pipitone Antonióval

Olaszországot a legszebb, legjobb adottságokkal áldotta meg a Teremtő: vannak hóval borított hegyei, mediterrán tengerpartjai, csodálatos, történelmet mesélő városai, nevezetes műemlékei, és még sorolhatnánk. Ez az ország, amely sokak bakancslistáján szerepel,már akik eljuthatnak oda. Az olasz sakkozás öbár nem egyenértékű a méltán híres olasz focival,de akik követik a világ sakkját észrevehetik, hogy bizony az olaszok sokkal nagyobb igyelemmel követik a sakkozást, mint azt sokan hinnék. Ha lesz kis időm majd, elkalauzolom az olvasókat az olasz sakkozás kulissza titkaiba. Hogy mondjuk milyen praktikusan oldották meg a turizmust a sakkal .

Hajrá sakkozók és hajrá a torna Doyenjének is sok sikert kívánunk

live games

Antonio Pipitone – 93 years old chess Big Congrat Mr Antonio Pipitone

Italian Master Antonio Pipitone – 89 éves korában Italian Master Antonio Pipitone – 89 years old

Pipitone, Antonio FIDE Chess Profile

 

Pipitone Antonio

Official Homepage of the Organize

http://chess-results.com/tnr446097.aspx?lan=25

Player overview for HUN CLICK

Player overview for HUN

 

SNo AAA RtgI RtgN FED 1 Pts. Rk. Rp Group
3 GM Horvath Csaba 2503 0 HUN 1 1,0 10 0 Open A
4 GM Horvath Jozsef 2450 0 HUN 1 1,0 11 0 Open A
9 IM Molnar Bela 2305 0 HUN 1 1,0 14 0 Open A
49 FM Pasti Aron 2099 0 HUN 1 1,0 42 0 Open A
69 Palczert Matyas 2009 0 HUN ½ 0,5 110 0 Open A
70 Konyves Almos 2006 0 HUN 1 1,0 59 0 Open A
98 Bodrogi Bendeguz 1903 0 HUN 1 1,0 81 0 Open A
99 Lukacs Anna Kata 1900 0 HUN 0 0,0 114 0 Open A
104 Pasti Anna 1884 0 HUN 0 0,0 120 0 Open A
115 Farkas Otto Jr. 1848 0 HUN 0 0,0 130 0 Open A
146 Palczert Miklos 1749 0 HUN 0 0,0 148 0 Open A
178 Pasti Zsombor 1596 0 HUN 0 0,0 172 0 Open A
56 Molnar Dalma Reka 1088 0 HUN 0 0,0 56 0 Open B (Elo under1700)

41. Open Int. Città di Arco Open A

Starting rank list

No. AAA FideID FED RtgI RtgN sex Typ
1
GM Petrov Nikita 4101286 RUS 2586 0
2
GM Halkias Stelios 4201809 GRE 2530 0
3
GM Horvath Csaba 700118 HUN 2503 0
4
GM Horvath Jozsef 700061 HUN 2450 0
5
GM Okhotnik Vladimir 14101289 FRA 2352 0 S65
6
IM Sarkar Justin 2010011 USA 2350 0
7
FM Favaloro Andrea 885940 ITA 2338 0
8
IM Qendro Llambi 4700074 ALB 2312 0 S65
9
IM Molnar Bela 704318 HUN 2305 0
10
IM Welling Gerard 1000446 NED 2302 0
11
IM Sedina Elena 812153 ITA 2294 0 w
12
FM Zwahr Paul 24609749 GER 2282 0
13
FM Bifulco Michel 828580 ITA 2261 0
14
Curien Nicolas 1301101 SUI 2261 0
15
FM Fritz Roland 4601246 GER 2258 0
16
FM Dittmar Peter 4602064 GER 2253 0
17
FM Fecker Noah 1334263 SUI 2240 0 U16
18
Scheftlein Richard 12945609 GER 2236 0
19
IM Glienke Manfred Dr. 4603702 GER 2235 0 S65
20
IM Vezzosi Paolo 800341 ITA 2235 0
21
Kuhn Tobias 1271638 GER 2234 0
22
Pasini Nicolo 2809600 ITA 2234 0
23
Luciani Carlo 800627 ITA 2197 0 S65
24
Felgendreher Heiko 4627423 GER 2196 0
25
Schroeder Wilfried 4608054 GER 2195 0 S65
26
Sprotte Norbert 4607015 GER 2193 0 S65
27
Dobboletta Alex 865397 ITA 2190 0
28
FM De Santis Alessio 803405 ITA 2178 0
29
Zucchelli Massimo 804193 ITA 2177 0
30
Van Den Bersselaar Jeroen 1006282 NED 2175 0
31
FM Schulz Michael 4616731 GER 2174 0 S65
32
Vezzani Stefano 802727 ITA 2172 0
33
Schaefer Michael 4613686 GER 2160 0
34
Ager Josef 1607138 AUT 2154 0 S65
35
Leutwyler Martin 1301969 SUI 2154 0
36
Huemmer Bernd 4605446 GER 2150 0
37
Pedersen Henrik Bolding 1401700 DEN 2147 0
38
IM Medancic Rikard 14500531 CRO 2146 0 S65
39
Heidel Andre Nicolas 4654455 GER 2140 0
40
Shehzad Shazil 1521942 NOR 2140 0 U16
41
Zum Felde Michael 1271050 GER 2139 0
42
Voltolini Giuseppe 801917 ITA 2136 0
43
Gibellato Francesco 805220 ITA 2130 0 S65
44
Perman Sergey 1271038 SUI 2129 0
45
Klings Peter 4631234 GER 2116 0
46
Lezzerini Marco 848425 ITA 2116 0
47
Astengo Corrado 802905 ITA 2105 0
48
Tolhuizen Ludo 1000802 NED 2102 0
49
FM Pasti Aron 785857 HUN 2099 0 U16
50
Bellmann Rambald 16250320 GER 2089 0
51
Cardili Mariano 816000 ITA 2079 0
52
Tocco Paolo 804029 ITA 2079 0
53
Knors Rudi 203173 BEL 2075 0
54
Voelker Sebastian 4678532 GER 2074 0
55
Wollenweber Carsten 4659724 GER 2074 0
56
Trauth Michael Dr. 4606116 GER 2073 0 S65
57
Verrascina Roberto 802395 ITA 2071 0
58
Sorcinelli Francesco 814466 ITA 2065 0
59
FM Behling Robert 4603630 GER 2062 0 S65
60
Fehr Axel Dr. 4675185 GER 2045 0
61
Beulertz Stefan 5600740 MLT 2035 0
62
Lang Alexander 4645588 GER 2032 0
63
Geisshirt Marco 4610563 GER 2025 0
64
Rieke Theo 4620216 GER 2019 0 S65
65
Battistella Stefano 805599 ITA 2017 0
66
Steiger Michael 12912000 GER 2015 0
67
Cardarelli Angelo 815594 ITA 2014 0
68
De Vita Gianni 804487 ITA 2011 0 S65
69
Palczert Matyas 784958 HUN 2009 0 U16
70
Konyves Almos 785911 HUN 2006 0 U16
71
Simeone Giulio 808792 ITA 2004 0
72
FM Valenti Giuseppe 801119 ITA 2001 0 S65
73
Wernet Andreas 24677787 GER 1990 0
74
Caruso Daniele 804614 ITA 1989 0 S65
75
Valet Richard 4610709 GER 1987 0
76
Lagrotteria Salvatore 802492 ITA 1986 0
77
Bergero Simone 888117 ITA 1984 0
78
Bonavoglia Marco 841889 ITA 1983 0 S65
79
Tuerschmann Steffen 4672674 GER 1974 0
80
Von Wantoch Markus 24652776 GER 1972 0
81
Suess Mirco 12969230 GER 1969 0
82
Jung Florian 24695173 GER 1968 0
83
Deissenberger Thomas 16206789 GER 1966 0
84
Casagrande Fabio 806765 ITA 1965 0
85
Tricoli Marco 2830669 ITA 1961 0
86
Giovannini Roberto 826839 ITA 1950 0
87
Privitera Franco 818836 ITA 1950 0 S65
88
Maurer Fritz 1301519 SUI 1947 0 S65
89
Oppici Gabriele 806366 ITA 1942 0 S65
90
Cluyts Marc 205257 BEL 1938 0
91
Renzi Marco 818585 ITA 1936 0
92
Buglisi Massimo 842680 ITA 1930 0
93
FM Cordara Michele 801410 ITA 1928 0
94
CM Kostov Deyan Samuil 30909015 BUL 1925 0 U16
95
Facchetti Lorenzo 842699 ITA 1921 0
96
Meyer Thorsten 4684605 GER 1921 0
97
Fecker Jan 1334255 SUI 1915 0
98
Bodrogi Bendeguz 790303 HUN 1903 0 U16
99
Lukacs Anna Kata 774260 HUN 1900 0 w U16
100
Aimi Luca 827657 ITA 1899 0
101
Schneider Johannes 24687260 GER 1898 0
102
Ciola Alberto 859958 ITA 1896 0
103
Grosse-Honebrink Brigitte 4632087 GER 1893 0 w
104
Pasti Anna 790834 HUN 1884 0 w U16
105
Prelati Maurizio 804886 ITA 1884 0 S65
106
Di Chiara Mauro 825034 ITA 1878 0
107
Gregoric Andraz 14629461 SLO 1874 0 U16
108
Wild Helmut 4688112 GER 1870 0 S65
109
Hocevar Nikola 14601524 SLO 1864 0 S65
110
Tsiapouris Michael Dr. 12977357 GER 1862 0
111
Di Lazzaro Gabriele 812676 ITA 1861 0 S65
112
Hagner Bennet 16224477 GER 1859 0 U16
113
Blasco Domenico 803545 ITA 1854 0 S65
114
Hilbenz Guntram Dr. 4686586 GER 1854 0 S65
115
Farkas Otto Jr. 790389 HUN 1848 0 U16
116
Buchaeckert Juergen 24611921 GER 1847 0
117
Plug Arjan 1011600 NED 1847 0
118
Rigo Gianfrancesco 805912 ITA 1845 0 S65
119
Tillmann Marc 1303988 SUI 1840 0
120
Fratini Mauro 821241 ITA 1838 0
121
Thaler Elmar 2890572 ITA 1836 0
122
Joerges Frank 24669415 GER 1833 0
123
Kostov Kiril 2933926 BUL 1832 0 U16
124
Ohler Julius 16238982 GER 1830 0 U16
125
Niccoli Paolo 825875 ITA 1825 0
126
Wunderlich Frank 12992909 GER 1822 0
127
Modena Giorgio 877190 ITA 1820 0 S65
128
Prosperi Agostino 859826 ITA 1819 0
129
Papale Carmelo 809764 ITA 1816 0
130
Collin Moritz Valentin 1342932 SUI 1815 0 U16
131
Kopischke Maik 24628115 GER 1815 0
132
De Nisi Roberta 821411 ITA 1812 0 w
133
Gardi Giuseppe 811211 ITA 1810 0 S65
134
Schaberg Wolfgang 843377 ITA 1808 0 S65
135
Paul Dietmar 12906034 GER 1804 0
136
Roessner Uwe 4656180 GER 1804 0
137
Lupo Francesco 806420 ITA 1801 0
138
Aditya Bikram Paul 45058962 IND 1794 0 U16
139
Cavatorta Fosco 809195 ITA 1794 0 S65
140
Antoniacci Riccardo 804908 ITA 1786 0 S65
141
Morselli Stefano 809489 ITA 1784 0
142
Rocchetti Marco 816582 ITA 1781 0
143
Bergerhoff Wilfried 24611867 GER 1773 0
144
Wagner Frank 24624241 GER 1766 0
145
Pretto Aldo 845680 ITA 1762 0
146
Dai Campi Danilo 2835512 ITA 1757 0 S65
147
Palczert Miklos 727938 HUN 1749 0
148
Pipitone Antonio 804541 ITA 1745 0 S65
149
Rivara Massimo 814458 ITA 1744 0
150
Bonini Roberto 820652 ITA 1743 0

Starting rank list

No. AAA FideID FED RtgI RtgN sex Typ
1
Martinez Guido 817279 ITA 1690 0
2
Benazzo Angelo 896608 ITA 1669 0 S65
3
Donadi Luca 835412 ITA 1661 0
4
Roversi Stefano 813435 ITA 1654 0
5
Tsiapouris Alexander Dr. 12996696 GER 1651 0
6
Gulinelli Euro 802069 ITA 1643 0 S65
7
Calabrese Emiliano 881406 ITA 1611 0
8
Kofler Albin Ernst 840530 ITA 1605 0 S65
9
Carrozza Gregorio 834688 ITA 1602 0 S65
10
Menon Michele 836532 ITA 1602 0 S65
11
Oltramari Silvano 816825 ITA 1600 0
12
Conti Valter 821365 ITA 1588 0 S65
13
Anfuso Luigi 827525 ITA 1586 0
14
Sbalchiero Lorenzo 840521 ITA 1584 0 S65
15
Traversi Carlo 814202 ITA 1560 0 S65
16
Rottondi Paolo 844128 ITA 1548 0 S65
17
Werner Elmar 16229118 GER 1545 0
18
De Polzer Manfredi 835277 ITA 1543 0 S65
19
Grossi Mariano 28516028 ITA 1536 0 S65
20
Fogassi Primo 28539168 ITA 1534 0 S65
21
Andreini Gigliola 814377 ITA 1519 0 w S65
22
Galas Franco 816639 ITA 1515 0 S65
23
Casartelli Luciano 845957 ITA 1513 0 S65
24
Petragnani Gian Giacomo 837040 ITA 1509 0 S65
25
Back Andreas 12923869 GER 1505 0
26
Raimondi Celso 882623 ITA 1504 0 S65
27
Denozza Mauro 801950 ITA 1474 0 S65
28
Di Dario Dario 846015 ITA 1474 0
29
Marzano Giovanni 828947 ITA 1470 0
30
Pedrazzi Paolo 898970 ITA 1470 0 S65
31
Zenini Simone 898210 ITA 1454 0
32
Navarra Stefano 884510 ITA 1450 0
33
Chiste Simone ITA 0 1440
34
Bolzacchini Gianni Paolo 28516737 ITA 1428 0
35
Priori Luigi 826278 ITA 1406 0 S65
36
Casella Carlo 869902 ITA 1392 0 S65
37
Fecker Sina 1338331 SUI 1384 0 w U16
38
Schlaepfer Lisanne 1345141 SUI 0 1363 U16
39
Benini Gabriele 2807217 ITA 1356 0
40
Breidenbach Heinz 842672 ITA 1356 0 S65
41
Battaglia Gabriele 804495 ITA 1354 0
42
Kick Manfred 12996173 GER 1353 0 S65
43
Palermiti Francesco 876100 ITA 1339 0 S65
44
Mattenberger Dominik 1339940 SUI 1305 0 U16
45
Brandi Marcello 801828 ITA 1301 0 S65
46
Beyeler Lilo 1342924 SUI 1257 0 w U16
47
Werner Florin 16250230 GER 1253 0 U16
48
Molinelli Luigi 810878 ITA 1248 0
49
Oswald-Meister Heidi 16240960 GER 1230 0
50
Gerhardt Thomas 16272153 GER 1222 0
51
Stuck Michel 16279115 GER 1182 0 U16
52
Shehzad Alina 1545850 NOR 1178 0 w U16
53
Beyeler Ueli 1344528 SUI 0 1105 U16
54
Kick Waltraud 16288440 GER 0 1104 w S65
55
Kostov Troyan 2942798 BUL 0 1100 U16
56
Tahedl Milo 1344021 SUI 1092 0 U16
57
Molnar Dalma Reka 17003873 HUN 1088 0 w U16
58
Lorenzini Barbara 802182 ITA 0 1065 w