A magyar férfi tartalék válogatott gyözelemmel, a nöi döntetlennel rajtolt a georgiai Batumiban zajló 22. sakkcsapat Európa-bajnokságon.


A magyar férfi tartalék válogatott győzelemmel, a nöi döntetlennel rajtolt a georgiai Batumiban zajló 22. sakkcsapat Európa-bajnokságon.

SAKK EB Rapport, Lékó, Almási és Marjamovics Annamri nélkül


A rajtlistán tizedik helyre rangsorolt magyar férfi csapat nyert a harmincadik helyre ramgsorolt Szlovák férfi csapat ellen 2½-1½ arányban

Slovakia 1½-2½ Hungary

A hetedik kiemelt magyar női csapat a ranglista huszonharmadik Horvátország
női csapata ellen remizett.

Croatia 2-2 Hungary


 
October 24 – November 2 | European Team Championship | Batumi, Georgia Magyar Magyar felnőtt férfi és női csapat
Október 24-én magyar idő szerint 13 órakor startol az elsó forduló, az EB 9 fordulós svájci rendszerű. Öt forduló után, október 29-én lesz szabadnap. A gondolkodási idő a megszokott, 90-90 perc az első 40 lépésre, majd 30-30 perc a játszma befejezéséig, az első lépéstől még 30-30 másodperc bónusszal is gazdálkodhatnak a sakkozók. Az első 30 lépésben tilos a döntetlen ajánlat, 15 perc késés megengedett.


WOMENS LIVE | OPEN LIVE | INFO LIVE RESULTS PGN

European Team Championship 2019, Batumi / Round 1

Slovakia Hungary
 GM Pechac, J. 2491
½½
 GM Gledura, B. 2654
 GM Ftacnik, L. 2520
01
 GM Berkes, F. 2667
 GM Jurcik, M. 2486
01
 GM Banusz, Tamas 2619
 IM Nayhebaver 2481
10
 GM Prohaszka, P. 2610

[Event “22nd European Teams”]
[Site “Batumi GEO”]
[Date “2019.10.24”]
[Round “1.10”]
[White “Pechac, Jergus”]
[Black “Gledura, Benjamin”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2491”]
[BlackElo “2654”]
[ECO “D10”]
[Opening “QGD Slav defence”]
[Variation “exchange variation”]
[EventDate “2019.10.24”]
[Board “1”]

1. d4 d5 2. c4 c6 3. cxd5 cxd5 4. Bf4 Nc6 5. e3 Nf6 6. Bd3 a6 7. Nc3 Bg4 8.
Nf3 e6 9. h3 Bh5 10. O-O Bd6 11. Bxd6 Qxd6 12. Be2 O-O 13. Rc1 Rfc8 14. Nd2
Bxe2 15. Qxe2 Na5 16. a3 b5 17. Rfd1 Nc4 18. Nxc4 bxc4 19. e4 Qb6 20. Rd2
Rab8 21. exd5 exd5 22. Qf3 Qc6 23. Re1 Rb3 24. Re5 Rd8 25. Rde2 g6 26. Re7
Rf8 27. Qf4 Ne4 28. Rc7 Qa8 29. Rxe4 dxe4 30. Nxe4 Rb5 31. Nd6 Rd5 32. Nxf7
Qe8 33. Nh6+ Kh8 34. Nf7+ 1/2-1/2


[Event “22nd European Teams”]
[Site “Batumi GEO”]
[Date “2019.10.24”]
[Round “1.10”]
[White “Berkes, Ferenc”]
[Black “Ftacnik, Lubomir”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2667”]
[BlackElo “2520”]
[ECO “A48”]
[Opening “King’s Indian”]
[Variation “London system”]
[EventDate “2019.10.24”]
[Board “2”]

1. d4 Nf6 2. Nf3 g6 3. Bf4 d6 4. c3 Bg7 5. h3 O-O 6. Nbd2 Nbd7 7. Bh2 b6 8.
e4 Bb7 9. Bd3 e5 10. O-O Re8 11. Re1 a5 12. Qc2 Ba6 13. Bxa6 Rxa6 14. Rad1
b5 15. a4 c6 16. c4 Qb8 17. c5 Bf8 18. axb5 cxb5 19. c6 Rc8 20. d5 Nb6 21.
Qb3 Na4 22. Rc1 Bh6 23. Rc2 Ne8 24. g4 Nc5 25. Qc3 b4 26. Qc4 b3 27. Rc3
Rb6 28. Bxe5 dxe5 29. Qxc5 Bf8 30. Qe3 a4 31. Nxe5 Ra6 32. Nd7 Qb5 33. Nxf8
Kxf8 34. Qd4 1-0


[Event “22nd European Teams”]
[Site “Batumi GEO”]
[Date “2019.10.24”]
[Round “1.10”]
[White “Jurcik, Marian”]
[Black “Banusz, Tamas”]
[Result “0-1”]
[WhiteElo “2486”]
[BlackElo “2619”]
[ECO “C48”]
[Opening “Four knights”]
[Variation “Spanish, classical defence”]
[EventDate “2019.10.24”]
[Board “3”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. Bb5 Bc5 5. O-O O-O 6. Nxe5 Nxe5 7. d4 Bd6
8. f4 Neg4 9. Be2 Bb4 10. e5 d6 11. exf6 Nxf6 12. f5 d5 13. Bg5 Be7 14. Qd2
Re8 15. a3 h6 16. Bf4 c6 17. Rae1 Bxf5 18. Bxh6 Bg6 19. Bg5 Qb6 20. Na4 Qc7
21. Bd3 Bxd3 22. Qxd3 Ng4 23. Bf4 Bd6 24. h3 Bxf4 25. hxg4 Bg5 26. c3 g6
27. Nc5 Kg7 28. Qf3 Re7 29. Rxe7 Qxe7 30. g3 Re8 31. Kg2 f6 32. Nd3 Qe3 33.
Qxe3 Rxe3 34. Rf3 Re4 35. Nc5 Re7 36. Rf2 b6 37. Nd3 a5 38. Nf4 Re3 39. Rf3
Bxf4 40. gxf4 Re4 41. Kg3 Kf7 42. f5 gxf5 43. Rxf5 Ke6 44. Rf2 c5 45. Rd2
cxd4 46. cxd4 b5 47. Kf3 Kf7 48. Rc2 Rxd4 49. Rc5 Rd3+ 50. Kf4 Rb3 51. a4
Rxb2 52. axb5 a4 53. Rxd5 Ke6 54. Rc5 a3 55. Rc6+ Kd5 56. Ra6 a2 57. Kf5
Rf2+ 58. Kg6 Kc5 59. b6 Kc6 60. Rxa2 Rxa2 61. Kxf6 Rf2+ 62. Kg6 Kxb6 63. g5
Kc7 64. Kh7 Kd7 65. g6 Rh2+ 66. Kg8 Ke7 67. g7 Rg2 0-1


[Event “22nd European Teams”]
[Site “Batumi GEO”]
[Date “2019.10.24”]
[Round “1.10”]
[White “Prohaszka, Peter”]
[Black “Nayhebaver, Martin”]
[Result “0-1”]
[WhiteElo “2610”]
[BlackElo “2481”]
[ECO “E06”]
[Opening “Catalan”]
[Variation “closed, 5.Nf3”]
[EventDate “2019.10.24”]
[Board “4”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. g3 d5 4. Bg2 Be7 5. Nf3 O-O 6. Nc3 Nbd7 7. O-O dxc4
8. e4 Nb6 9. a4 a5 10. Bf4 Bd7 11. h3 Bb4 12. Re1 Rc8 13. g4 c5 14. Bg5
cxd4 15. Qxd4 Bc5 16. Qd2 Bc6 17. Qc1 Be7 18. Rd1 Nfd7 19. Be3 Qe8 20. Bxb6
Nxb6 21. Ne5 Bxa4 22. Nxa4 Nxa4 23. Nd7 Nc5 24. Nxf8 Nb3 25. Qe3 Bc5 26.
Qg5 h6 27. Qe5 Nxa1 28. Rxa1 b6 29. Nxe6 Qxe6 30. Qc3 Qd6 31. Qc2 Qe5 32.
Rd1 Bd4 33. Rd2 b5 34. Kh1 b4 35. f4 Qc5 36. Qd1 Bxb2 37. Rd5 Qc7 38. e5 c3
39. Be4 c2 40. Bxc2 Qxc2 41. Rd8+ Kh7 0-1


Croatia 2 2 Hungary
 WGM Golubenko, V. 2274
½½
 GM Gara, Anita 2366
 WIM Franciskovic 2262
½½
 GM Lazarne Vajda 2353
 WFM Purgar, Ivona 2205
01
 WGM Gara, Ticia 2322

[Event “22nd European Teams Women”]
[Site “Batumi GEO”]
[Date “2019.10.24”]
[Round “1.7”]
[White “Golubenko, Valentina”]
[Black “Gara, Anita”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2274”]
[BlackElo “2366”]
[ECO “E60”]
[Opening “King’s Indian”]
[Variation “3.g3”]
[EventDate “2019.10.24”]
[Board “1”]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. g3 c6 4. Nf3 Bg7 5. Bg2 d5 6. Qb3 a5 7. cxd5 a4 8.
Qd1 cxd5 9. O-O O-O 10. Nc3 Ne4 11. Nxa4 Qa5 12. Nc5 Nxc5 13. dxc5 Qxc5 14.
Be3 Qd6 15. Nd4 Bd7 16. Qb3 Nc6 17. Nb5 Qb4 18. Qxb4 Nxb4 19. Nc7 Ra5 20.
Bd2 Ra4 21. a3 Nc2 22. Ra2 Nd4 23. Nxd5 Nxe2+ 24. Kh1 Be6 25. b3 Rd4 26.
Nxe7+ Kh8 27. Bb4 Bxb3 28. Rxe2 Bc4 29. Ree1 Bxf1 30. Rxf1 Rd7 31. Rc1 Rfd8
32. Bf3 Bf8 33. Re1 f6 34. Bg4 Rd3 35. Ba5 Ra8 36. Bb4 Kg7 37. Be2 Rd4 38.
Bf3 Rad8 39. Bxb7 Rd1 40. Rxd1 Rxd1+ 41. Kg2 Bxe7 42. Bxe7 Rd7 43. Bxf6+
Kxf6 44. Bc6 Rc7 45. Bb5 Rc3 46. a4 Ra3 47. Bc6 g5 48. Bb5 Ke5 49. Bd7 h6
50. Be8 Kd4 51. Bb5 h5 52. Be8 h4 53. Kh3 hxg3 1/2-1/2


[Event “22nd European Teams Women”]
[Site “Batumi GEO”]
[Date “2019.10.24”]
[Round “1.7”]
[White “Lazarne Vajda, Szidonia”]
[Black “Franciskovic, Borka”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2353”]
[BlackElo “2262”]
[ECO “E42”]
[Opening “Nimzo-Indian”]
[Variation “4.e3 c5, 5.Ne2 (Rubinstein)”]
[EventDate “2019.10.24”]
[Board “2”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 Bb4 4. e3 c5 5. Ne2 cxd4 6. exd4 d5 7. c5 O-O 8.
a3 Ba5 9. b4 Bc7 10. g3 e5 11. Bg2 exd4 12. Nxd4 a5 13. Be3 Bg4 14. f3 Re8
15. Kf2 axb4 16. axb4 Rxa1 17. Qxa1 Nbd7 18. Rd1 Ne5 19. Bg5 Be6 20. Kg1 h6
21. Bxf6 Qxf6 22. Ncb5 Bb8 23. Nxe6 fxe6 24. f4 Nc6 25. Qxf6 gxf6 26. f5
exf5 27. Bxd5+ Kh7 28. Bxc6 bxc6 29. Rd7+ Kg6 30. Nd4 Rc8 31. Ne6 f4 32.
gxf4 Kf5 33. Rd8 Rxd8 34. Nxd8 Bxf4 35. Nxc6 Ke6 36. Kg2 Kd5 37. Ne7+ Ke6
38. Nc8 Kd5 39. Nb6+ Kc6 40. h3 Bd2 41. Nc8 Bxb4 42. Ne7+ Kxc5 43. Ng8 Kd5
44. Nxf6+ Ke6 1/2-1/2


[Event “22nd European Teams Women”]
[Site “Batumi GEO”]
[Date “2019.10.24”]
[Round “1.7”]
[White “Purgar, Ivona”]
[Black “Gara, Ticia”]
[Result “0-1”]
[WhiteElo “2205”]
[BlackElo “2322”]
[ECO “C42”]
[Opening “Petrov”]
[Variation “classical attack, Marshall variation”]
[EventDate “2019.10.24”]
[Board “3”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. d4 d5 6. Bd3 Bd6 7. O-O O-O
8. c4 c6 9. Nc3 Nxc3 10. bxc3 dxc4 11. Bxc4 Bf5 12. Bd3 Bxd3 13. Qxd3 Nd7
14. c4 Qf6 15. Rb1 b6 16. Bg5 Qg6 17. Qd2 h6 18. Bh4 Rfe8 19. Rfe1 Nf6 20.
Bxf6 Qxf6 21. Re2 Rxe2 22. Qxe2 Qe6 23. Qc2 Re8 24. Qc3 Qf5 25. Re1 Rxe1+
26. Nxe1 Qb1 27. Qe3 Bb4 28. Kf1 Bxe1 29. Qxe1 Qd3+ 30. Qe2 Qxd4 31. g3 Kh7
32. Qc2+ g6 33. h4 h5 34. Qe2 a6 35. Kg1 b5 36. cxb5 axb5 37. Kg2 Qd5+ 38.
f3 b4 39. Qc2 c5 40. Kf2 Qd4+ 41. Ke2 c4 42. Qb1 c3 43. Qc2 Kg7 44. Kf1 Qe3
45. Qd1 c2 46. Qxc2 Qxf3+ 0-1


[Event “22nd European Teams Women”]
[Site “Batumi GEO”]
[Date “2019.10.24”]
[Round “1.7”]
[White “Terbe, Julianna”]
[Black “Cvitan, Ena”]
[Result “0-1”]
[WhiteElo “2280”]
[BlackElo “2182”]
[ECO “A05”]
[Opening “Reti”]
[Variation “King’s Indian attack, Spassky’s variation”]
[EventDate “2019.10.24”]
[Board “4”]

1. Nf3 Nf6 2. g3 b5 3. Bg2 Bb7 4. Na3 a6 5. c4 e5 6. O-O Bxa3 7. bxa3 d6 8.
d4 Nbd7 9. dxe5 dxe5 10. Bb2 Qe7 11. cxb5 axb5 12. Rc1 Rc8 13. Nh4 Bxg2 14.
Nf5 Qd8 15. Kxg2 O-O 16. Rc6 g6 17. Nh6+ Kg7 18. Qc1 Ne8 19. h4 Nd6 20. Ng4
f6 21. Rd1 Nb8 22. Rc5 Qe7 23. Nxe5 Nc4 24. Rxc4 bxc4 25. Ng4 Qe4+ 26. Kh3
Qe6 27. Qh6+ Kg8 28. h5 Rf7 29. hxg6 hxg6 30. Qf4 g5 31. Qf3 f5 32. Qc3
fxg4+ 33. Kg2 Qe4+ 34. f3 Qxe2+ 0-1