A Padova csapatában Rapport Richárd és Lékó Péter Round 5 2019.11.14

European Club Cup 2019 2019-11-10 – 2019-11-17 Klubcsapatok Európa-kupája

A Padova csapatában Rapport Richárd és Lékó Péter Round 5 2019.11.14

Öt forduló után vezetnek Rapporték

A Padova csapatában Rapport Richárd és Lékó Péter Round 5 2019.11.14

ITT JÁTSZMÁKKAL IS

WOMEN LIVEOPEN LIVEINFO LIVE RESULTS PGN GAMES

November 10 – 16 | European Chess Club Cup | Ulcinj, Montenegro


Az olasz Padova csapatában Rapport Richárd és Lékó Péter, a dán Koge SK Bánusz Tamás és Papp Gábor, az olasz WorldTradingLab Club64 Berkes Ferenc, a Dunajska Streda (Dunaszerdahely) Bagi Máté, Varga Zoltán, Csonka Attila – A hölgyek mezőnyében Hoang Thanh Trang a AVE Novy Bor csapatában.


ROUND 4 RAPPORT


Jön a véghajrá, ahol ezekért a kupákért is megy a harc

vezet a Lékó, Rapprt duóval a Padova és mint ha idehaza nem örülnének.
Vajon, miért nem ?

LábaS Egon kocmai sakkbajnok
Mongyad Lábas GMS

Királyul megy a csapat és szorítok nekik.
Kit érdekel,hogy idehaza nem örülnek, ha azok örülnek akik szeretik a sakkot.
Három kocsma vesz körül 3 irányból és csak egy irányból látok sakk hülyéket.Hajrá Padova 🙂

[Event “35th ECC Open 2019”]
[Site “Budva MNE”]
[Date “2019.11.14”]
[Round “5.1”]
[White “Rapport, Richard”]
[Black “Mamedov, Rauf”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2752”]
[BlackElo “2648”]
[ECO “E90”]
[Opening “King’s Indian”]
[Variation “Larsen variation”]
[EventDate “2019.11.10”]
[Board “1”]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 Bg7 4. e4 d6 5. Nf3 O-O 6. Be3 c6 7. Be2 e5 8. d5
Na6 9. Nd2 Bd7 10. a3 Rc8 11. b4 cxd5 12. exd5 Ne8 13. Nb3 f5 14. Bxa7 b6
15. O-O Ra8 16. Nb5 Rf7 17. a4 Nxb4 18. Qd2 e4 19. a5 bxa5 20. Rxa5 Bxb5
21. cxb5 Rfxa7 22. Rxa7 Rxa7 23. Qxb4 Qb6 24. Nd2 Ra2 25. Nc4 Qd4 26. Qe1
Nf6 27. b6 Nd7 28. b7 Qc5 29. Kh1 Qc7 30. f3 Qxb7 31. fxe4 1/2-1/2


[Event “35th ECC Open 2019”]
[Site “Budva MNE”]
[Date “2019.11.14”]
[Round “5.1”]
[White “Asadli, Vugar”]
[Black “Adams, Michael”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2513”]
[BlackElo “2692”]
[ECO “C77”]
[Opening “Ruy Lopez”]
[Variation “four knights (Tarrasch) variation”]
[EventDate “2019.11.10”]
[Board “2”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 a6 4. Ba4 Nf6 5. Nc3 b5 6. Bb3 Be7 7. O-O d6 8.
a4 b4 9. Nd5 Na5 10. Ba2 Nxd5 11. Bxd5 c6 12. Ba2 c5 13. Bd5 Rb8 14. d3 O-O
15. Be3 Bb7 16. Bxb7 Rxb7 17. Nd2 d5 18. exd5 Qxd5 19. Qf3 Rd7 20. Qxd5
Rxd5 21. Nc4 Nxc4 22. dxc4 Rd7 23. Rad1 Rfd8 24. Rxd7 Rxd7 25. g4 f6 26. f3
Kf7 27. Kf2 g6 28. Ke2 Rd8 29. b3 Ke6 30. Rg1 Kf7 1/2-1/2


[Event “35th ECC Open 2019”]
[Site “Budva MNE”]
[Date “2019.11.14”]
[Round “5.1”]
[White “Leko, Peter”]
[Black “Sadikhov, Ulvi”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2666”]
[BlackElo “2502”]
[ECO “B35”]
[Opening “Sicilian”]
[Variation “accelerated fianchetto, modern variation with Bc4”]
[EventDate “2019.11.10”]
[Board “3”]

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 g6 4. d4 cxd4 5. Nxd4 Bg7 6. Be3 Nf6 7. Bc4 O-O
8. Bb3 Ng4 9. Qxg4 Nxd4 10. Qd1 Nxb3 11. axb3 a5 12. Bd4 d6 13. Bxg7 Kxg7
14. Qd4+ e5 15. Qd3 f5 16. O-O fxe4 17. Qxe4 Rf4 18. Qe2 Bd7 19. Nd5 Rf7
20. Rad1 Bc6 21. c4 Qg5 22. f3 Raf8 23. Kh1 Qh4 24. Rfe1 Rf5 25. Qe4 Qh6
26. Qe3 Qh4 27. Qg1 Rh5 28. Re4 Qg5 29. Rg4 Qd8 30. b4 Bd7 31. Re4 Bf5 32.
Re2 Be6 33. bxa5 Qh4 34. Re4 Qg3 35. Ne3 Bf5 36. Nf1 Qg5 37. Re2 Be6 38. b3
Bd7 39. Rxd6 Bc6 40. Nd2 Rf4 41. a6 Qe7 42. a7 Rf8 43. Rd3 Ra8 44. Ne4 Qa3
45. Ng3 Rh4 46. Rxe5 Rxa7 47. h3 Ra8 48. Qe3 Qb2 49. Rd2 Qa3 50. Kh2 1-0


[Event “35th ECC Open 2019”]
[Site “Budva MNE”]
[Date “2019.11.14”]
[Round “5.1”]
[White “Buksa, Nataliya”]
[Black “Jones, Gawain C B”]
[Result “0-1”]
[WhiteElo “2410”]
[BlackElo “2663”]
[ECO “C78”]
[Opening “Ruy Lopez”]
[Variation “Moeller defence”]
[EventDate “2019.11.10”]
[Board “4”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 a6 4. Ba4 Nf6 5. O-O Bc5 6. c3 b5 7. Bb3 d6 8.
a4 b4 9. d4 Ba7 10. Bg5 Rb8 11. Bd5 Ne7 12. dxe5 Nfxd5 13. exd5 O-O 14. Nd4
Bxd4 15. cxd4 h6 16. Bh4 dxe5 17. dxe5 g5 18. d6 gxh4 19. dxe7 Qxe7 20. Qh5
Rb6 21. Nd2 Rg6 22. f3 Rd8 23. Ne4 Rd5 24. f4 Bg4 25. Qxg6+ fxg6 26. Nf6+
Kf8 27. Nxd5 Qc5+ 28. Rf2 Qxd5 29. Rc1 c5 30. Rfc2 Qd4+ 31. Kh1 h3 32. Rf1
Bf5 0-1


[Event “35th ECC Open 2019”]
[Site “Budva MNE”]
[Date “2019.11.14”]
[Round “5.1”]
[White “Saric, Ivan”]
[Black “Suleymanli, Aydin”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2650”]
[BlackElo “2429”]
[ECO “C18”]
[Opening “French”]
[Variation “Winawer, advance variation”]
[EventDate “2019.11.10”]
[Board “5”]

1. e4 e6 2. d4 d5 3. Nc3 Bb4 4. e5 c5 5. a3 Bxc3+ 6. bxc3 Qa5 7. Bd2 Qa4 8.
Qg4 Kf8 9. Qd1 Ne7 10. Qb1 c4 11. Ne2 Nbc6 12. Nf4 b6 13. Nh5 Bd7 14. Qc1
Rg8 15. h4 Ke8 16. Rh3 Kd8 17. Rf3 Kc7 18. g3 Raf8 19. Bh3 Be8 20. Nf4 Bd7
21. Kf1 Kb7 22. Kg1 Nf5 23. Rb1 Nce7 24. Rb4 Qc6 25. Ng2 h5 26. Nf4 f6 27.
Qe1 g5 28. Nxh5 g4 29. Rxf5 Nxf5 30. Bg2 fxe5 31. dxe5 a5 32. Rb1 Qc5 33.
Nf6 Rg7 34. Be3 Nxe3 35. Qxe3 Qxe3 36. fxe3 Ba4 37. Rc1 b5 38. e4 d4 39.
cxd4 b4 40. axb4 axb4 41. Bf1 Rc8 42. Rb1 b3 43. c3 Kb6 44. h5 Bb5 45. h6
Ra7 46. h7 Rh8 47. Be2 Ra2 48. Bxg4 Rc2 49. Bxe6 b2 50. Rxb2 Rxb2 51. Bg8
Rc2 52. Nd5+ Ka5 53. e6 Bc6 54. e7 Ka4 55. Nb6+ Kb3 56. d5 Bb5 57. d6 Rd2
58. Nxc4 Rd1+ 59. Kf2 Kxc3 60. Na3 Be8 61. e5 Kd4 62. e6 Ke5 63. Nc4+ Kf6
64. g4 Rd5 65. d7 Rxd7 66. exd7 Bxd7 67. Nb6 Kxe7 68. Nxd7 Kxd7 69. Kg3 Ke7
70. Kh4 Kf6 71. Kh5 1-0


[Event “35th ECC Open 2019”]
[Site “Budva MNE”]
[Date “2019.11.14”]
[Round “5.1”]
[White “Ahmadzada, Ahmad”]
[Black “Brunello, Sabino”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2406”]
[BlackElo “2549”]
[ECO “C85”]
[Opening “Ruy Lopez”]
[Variation “Exchange variation doubly deferred (DERLD)”]
[EventDate “2019.11.10”]
[Board “6”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 a6 4. Ba4 Nf6 5. O-O Be7 6. Bxc6 dxc6 7. d3 Nd7
8. b3 c5 9. Bb2 Bd6 10. Nbd2 O-O 11. Nc4 Re8 12. Nxd6 cxd6 13. Nd2 Nf8 14.
f4 exf4 15. Rxf4 Ng6 16. Rf2 b5 17. Qh5 Be6 18. Raf1 h6 19. Nf3 a5 20. d4
Qd7 21. dxc5 Bg4 22. c6 Bxh5 23. cxd7 Rxe4 24. Nd4 Nf8 25. Nxb5 Nxd7 26.
Nxd6 Re6 27. Nxf7 Rf8 28. Rd2 Nc5 29. Rd5 Bxf7 30. Rxc5 Bg6 31. Rxf8+ Kxf8
32. Rc7 Re2 33. Kf1 Rxc2 34. Bxg7+ Ke8 35. Rxc2 Bxc2 36. Bxh6 Bb1 37. a3
Ba2 38. b4 axb4 39. axb4 1-0


Rank after Round 5

Rk. SNo FED Team Games   +    =    –   TB1   TB2   TB3 
1 4 ITA
Obiettivo Risarcimento Padova 5 5 0 0 10 120,5 23,0
2 2 RUS
Mednyi Vsadnik 5 4 1 0 9 110,0 20,0
3 11 CZE
SK Joly Lysa nad Labem 5 4 1 0 9 100,0 19,5
4 1 MKD
Alkaloid 5 4 0 1 8 118,5 23,0
5 7 RUS
Moscow Chess Team 5 4 0 1 8 110,0 24,0
6 13 AZE
Vugar Gashimov 5 4 0 1 8 107,0 19,0
7 3 CZE
AVE Novy Bor 5 4 0 1 8 104,5 20,5
8 5 RUS
Primorsky District 5 4 0 1 8 101,5 21,0
9 8 NOR
Valerenga 5 4 0 1 8 94,0 20,0
10 6 RUS
Molodezka 5 4 0 1 8 92,0 21,5
11 12 ITA
WorldTradingLab Club64 5 3 1 1 7 84,5 17,0
12 9 ISR
Beer Sheva 5 3 1 1 7 80,5 17,5
13 25 FRA
Mulhouse 5 3 1 1 7 77,0 17,0
14 33 LUX
De Sprenger Echternach 5 3 1 1 7 67,5 18,0
15 10 DEN
Koge SK 5 3 0 2 6 90,0 18,0
16 27 BEL
KGSRL Gent 5 3 0 2 6 77,5 17,5
17 21 NED
HWP Sas van Gent 5 3 0 2 6 75,0 17,5
18 15 SUI
Riehen Schachgesellschaft 5 3 0 2 6 74,0 17,5
19 24 LTU
MRU-ROSK Consulting 5 3 0 2 6 70,5 18,0
20 34 BEL
Echiquier Mosan 5 3 0 2 6 66,0 14,5
21 19 NED
LSG IntelliMagic 5 3 0 2 6 64,0 16,5
22 14 SRB
Sloven Ruma 5 3 0 2 6 60,0 14,5
23 31 GER
Schachfreunde Berlin 5 3 0 2 6 57,0 18,0
24 29 SLO
ZSK Maribor 5 3 0 2 6 57,0 15,0
25 17 AUT
Raika Rapid Feffernitz 5 3 0 2 6 55,0 19,0
26 52 MNE
Crnogorac 5 3 0 2 6 51,5 15,5
27 26 GER
Viernheim 1934 5 3 0 2 6 49,0 18,5
28 18 SUI
Zurich Schachgesellschaft 5 3 0 2 6 47,5 13,5
29 16 SRB
Itaka 5 3 0 2 6 46,0 13,5
30 20 ISL
Reykjavik Chess Club 5 3 0 2 6 43,5 14,0
31 47 CZE
Siesta Solution Unichess 5 2 1 2 5 62,0 15,5
32 45 SVK
Inbest Dunajov 5 2 1 2 5 60,5 15,5
33 23 SVK
Dunajska Streda 5 2 1 2 5 53,5 17,0
34 30 FRA
Asnieres 5 2 1 2 5 53,0 17,0
35 36 MNE
Buducnost 5 2 1 2 5 52,5 14,5
36 44 ISL
Viking Chess Club 5 2 1 2 5 43,5 14,5
37 22 ISR
Rehovot 5 2 0 3 4 58,0 16,5
38 37 DEN
Aarhus Skolerne 5 2 0 3 4 53,0 15,0
39 38 NED
MuConsult Apeldoorn 5 2 0 3 4 49,0 13,0
40 35 FIN
Tammer-Shakki 5 2 0 3 4 48,5 13,5
41 56 KOS
Prishtina 5 2 0 3 4 46,0 12,5
42 48 SVK
Modra 5 2 0 3 4 42,0 13,5
43 49 NED
En Passant 5 2 0 3 4 41,0 14,5
53 ITA
Arrocco 5 2 0 3 4 41,0 14,5
45 43 SWE
Wasa SK 5 2 0 3 4 39,0 13,5
46 51 KOS
Drejtesia 5 2 0 3 4 39,0 12,5
47 41 NED
Kennemer Combinatie 5 2 0 3 4 36,5 12,0
48 39 BEL
Rochade Eupen-Kelmis 5 2 0 3 4 36,0 11,5
49 40 SWE
Lunds ASK 5 2 0 3 4 29,5 14,5
50 42 MNE
Rudar 5 2 0 3 4 26,5 12,0
51 28 BEL
Wachtebeke 5 1 1 3 3 51,5 13,0
52 61 IRL
Gonzaga 5 1 1 3 3 45,0 13,5
53 54 DEN
Bronshoj SF 5 1 1 3 3 35,0 10,5
54 60 DEN
Hillerod SK 5 1 1 3 3 28,0 11,0
55 50 FIN
SK Ninja 5 1 1 3 3 22,5 11,5
56 66 TUR
Tatvan Chess Club 5 1 1 3 3 22,5 9,5
57 62 ENG
Celtic Tigers 5 1 1 3 3 19,0 9,5
58 32 MDA
Perfect 5 1 0 4 2 45,0 12,5
59 55 LUX
CE Gambit Bonnevoie 5 1 0 4 2 33,5 12,0
60 59 NED
Zuid Limburg 5 1 0 4 2 32,0 10,0
61 57 NOR
Baerum Schakselskap 5 1 0 4 2 25,0 11,5
62 46 BEL
Fontaine 5 1 0 4 2 23,0 8,5
63 64 IRL
St Benildus 5 1 0 4 2 21,5 6,0
64 65 WLS
White Knights 5 1 0 4 2 19,0 10,5
65 58 KOS
Dardania 5 0 1 4 1 31,5 10,0
66 63 LUX
CE Le Cavalier Differdange 5 0 0 5 0 17,5 5,5