Chess News

♔Chess News Legfrissebb hírek a sakk világából, eseményeinek részletes összefoglalói, élő közvetítések. Minden, ami sakk. Chess News – Sakk|Photos|Media|Events|Games|LIVE Chess Daily News and— Bringing you updated, timely, fair, and objective chess daily news and information from around the globe – Sakk

A legfrissebb hírek a recent postba ill lentebb

chess.com Isle of Man International 2018 (Douglas ENG) Rapport, Lékó, Almási,Demeter info live results pgn


2018 World Youth Chess Championships 11- round – 20-30 October – Porto Carras, Chalkidiki, Greece – (Open U14, U16, Magyar fiatalokkal info live results pgn


2018 SPICE Cup Chess Open – October 23–28, 2018 – Prohászka Péter, Gledura Benjámin

info live results pgn


Hamarosan – LIVE! – Women’s Knockout World Championship | Khanty-Mansiysk, Russia – I.forduló – Hoang Thanh Trang – Danielian Elina, Lei Tingjie – Gara Anita

[wpdevart_countdown text_for_day=”Days” text_for_hour=”Hours” text_for_minut=”Minutes” text_for_second=”Seconds” countdown_end_type=”date” end_date=”03-11-2018 15:00″ start_time=”1515675308″ end_time=”0,1,1″ action_end_time=”hide” content_position=”center” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ ][/wpdevart_countdown]

INFO LIVE

Carlsen-Caruana World Chess Championship 2018

 Carlsen-Caruana World Chess Championship, London 2018-11-09 – 11-27

Round 1 Friday November 9

[wpdevart_countdown text_for_day=”Days” text_for_hour=”Hours” text_for_minut=”Minutes” text_for_second=”Seconds” countdown_end_type=”date” end_date=”09-11-2018 15:00″ start_time=”1515675308″ end_time=”0,1,1″ action_end_time=”hide” content_position=”center” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ ][/wpdevart_countdown]

[huge_it_video_player id=”282″]

– ISLE OF MAN

Rapport, Lékó, Almási, Demeter Dorina

LIVE RESULTS PGN

Round 1 Oct 20, 2018 13:30 Round 2 Oct 21, 2018 13:30 Round 3 Oct 22, 2018 13:30 Round 4 Oct 23, 2018 13:30 Round 5 Oct 24, 2018 13:30 Round 6 Oct 25, 2018 13:30 Round 7 Oct 26, 2018 13:30 Round 8 Oct 27, 2018 13:30 Round 9 Oct 28, 2018 12:00

Some of the world’s best chess players return to the Isle of Man in October when the https://hunonchess.com International takes place at the Villa Marina.Douglas, Isle of Man •

INFO

October 20 – 28 | Chess.com Isle of Man International | Douglas, Isle of Man LIVE

October 20 – 28 | Chess.com Isle of Man International | Douglas, Isle of Man LIVE The 2018 edition of this 9-round open understandably doesn’t feature defending champion Magnus Carlsen or his World Championship challenger Fabiano Caruana, but still boasts six Top 10 players: Levon Aronian, Anish Giri, Maxime Vachier-Lagrave, Vladimir Kramnik, Wesley So and Viswanathan Anand. Akik követik portálunkat tudják, hogy a legfríssebb hírek jobboldalt a recent postan illetve lentebb vannak. Hamarosan upload ezerrel Mert nálunk sakk van minden nap !

IOM chesscom Masters 2018, Douglas

RAPPORT

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.25”]
[Round “6.12”]
[White “Donchenko, Alexander”]
[Black “Rapport, Richard”]
[Result “0-1”]
[WhiteElo “2610”]
[BlackElo “2725”]
[ECO “A25”]
[Opening “English”]
[Variation “closed system”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. c4 e5 2. g3 Nc6 3. Nc3 g6 4. Bg2 Bg7 5. e4 Nd4 6. Nge2 Nxe2 7. Qxe2 Ne7
8. d3 d6 9. Bg5 h6 10. Be3 Nc6 11. Rb1 Nd4 12. Qd1 h5 13. h4 Bg4 14. f3 Be6
15. Ne2 b5 16. b3 c5 17. Nxd4 cxd4 18. Bd2 Rb8 19. O-O O-O 20. a4 bxc4 21.
bxc4 Qc7 22. Bb4 Bh6 23. f4 exf4 24. gxf4 a5 25. Bd2 Bg4 26. Bf3 Rxb1 27.
Qxb1 Rb8 28. Qd1 Bh3 29. Rf2 d5 30. exd5 Bxf4 31. Bxf4 Qxf4 32. Bg2 Qg3 33.
Qf1 Bxg2 34. Rxg2 Qxh4 35. d6 Re8 36. d7 Re6 37. Re2 Rd6 38. Re8+ Kg7 39.
Qf3 Rxd7 40. Qa8 Qg3+ 41. Kh1 Qh4+ 42. Kg1 Re7 43. Rg8+ Kf6 44. Qd8 Qg3+
45. Kh1 Qh3+ 46. Kg1 Qe3+ 47. Kh1 Kf5 48. Qd5+ Kg4 0-1

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.24”]
[Round “5.3”]
[White “Rapport, Richard”]
[Black “Xiong, Jeffery”]
[Result “0-1”]
[WhiteTitle “GM”]
[BlackTitle “GM”]
[WhiteElo “2725”]
[BlackElo “2656”]
[ECO “A45”]
[Opening “Queen’s pawn game”]
[WhiteFideId “738590”]
[BlackFideId “2047640”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. d4 Nf6 2. c3 d5 3. Nf3 e6 4. Bg5 Nbd7 5. Nbd2 h6 6. Bh4 b6 7. e4 g5 8. Bg3
dxe4 9. Ne5 Bb7 10. Bb5 a6 11. Bc6 Bxc6 12. Nxc6 Qc8 13. Qe2 Qb7 14. Ne5 Bd6 15.
Nxd7 Kxd7 16. O-O Bf4 17. f3 e3 18. Nc4 Nd5 19. Bxf4 gxf4 20. Ne5+ Ke8 21. Qe1
c5 22. c4 cxd4 23. cxd5 Qxd5 24. Nd3 Qf5 25. Qd1 Ke7 26. Qb3 Rhd8 27. Rfc1 Rac8
28. Rc4 b5 29. Rc2 Kf8 30. Rac1 e5 31. h3 Rxc2 32. Rxc2 Kg7 33. Rc7 Re8 34. Qd5
Re6 35. Nxf4 Rf6 36. Ne2 d3 37. Nc3 Rg6 38. Re7 b4 39. Nb1 e2 40. Qxe5+ Qxe5 41.
Rxe5 Rc6 0-1

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.23”]
[Round “4.9”]
[White “Meier, Georg”]
[Black “Rapport, Richard”]
[Result “0-1”]
[WhiteTitle “GM”]
[BlackTitle “GM”]
[WhiteElo “2639”]
[BlackElo “2725”]
[ECO “A04”]
[Opening “Reti opening”]
[WhiteFideId “4675789”]
[BlackFideId “738590”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. Nf3 g6 2. e4 Bg7 3. d4 d6 4. Bd3 Nc6 5. d5 Nb4 6. Be2 a5 7. c4 Nf6 8. Nc3 O-O
9. Be3 Ng4 10. Bg5 f5 11. exf5 h6 12. Bh4 Bxf5 13. O-O Qd7 14. Qd2 g5 15. Bg3 e5
16. dxe6 Bxe6 17. Rad1 Rae8 18. Nd4 Bf7 19. Ndb5 Nf6 20. h3 b6 21. b3 Kh8 22.
Rfe1 Bg6 23. Bf3 Nd3 24. Rxe8 Rxe8 25. Nd4 Ne5 26. Be2 Nh5 27. Bh2 Qf7 28. Nd5
Rf8 29. Nf3 Nf4 30. Nxf4 gxf4 31. Nxe5 Bxe5 32. Bf3 Qf5 33. Bg4 Qc2 34. Qxc2
Bxc2 35. Rc1 Be4 36. Re1 Bc6 37. Be6 a4 38. Bd5 Bd7 39. g4 fxg3 40. Bxg3 Re8 41.
Kg2 Kg7 42. Bxe5+ Rxe5 43. Rxe5 dxe5 44. bxa4 Bxa4 45. f4 Kf6 46. Kf3 Bc2 47.
Be4 Bd1+ 48. Ke3 Ke6 49. fxe5 Kxe5 50. Bd3 c5 51. a3 Ba4 52. h4 Bb3 53. Be2 Kf5
54. Kf3 Bc2 55. Ke3 Ba4 56. Bf3 Bd7 57. Bd5 Ke5 58. Bf7 Bh3 59. Bd5 Kf5 60. Kf3
Bg4+ 61. Ke3 Bh5 62. Bg8 Bd1 63. Bf7 Bb3 64. Kf3 Ba4 65. Bd5 Bd1+ 66. Ke3 Kg4
67. Ke4 Kxh4 68. Bf7 Kg5 69. Kd5 Ba4 70. Kd6 h5 71. Be6 h4 72. Bh3 Kf4 73. Bf1
Kg3 74. Kc7 Kf2 75. Bh3 b5 76. cxb5 Bxb5 0-1

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.22”]
[Round “3.17”]
[White “Rapport, Richard”]
[Black “Paehtz, Elisabeth”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2725”]
[BlackElo “2513”]
[ECO “D02”]
[Opening “Queen’s pawn game”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. d4 d5 2. Nf3 Nf6 3. c4 c6 4. Qb3 dxc4 5. Qxc4 Bg4 6. Bf4 Nbd7 7. Nbd2
Qa5 8. Qb3 Nb6 9. a3 Be6 10. Qd1 Nh5 11. Be5 f6 12. Bc7 Rc8 13. Bxb6 Qxb6
14. e3 g6 15. Bc4 Bd5 16. Qc2 Rd8 17. Ne4 Bxe4 18. Qxe4 Qa5+ 19. b4 Qf5 20.
Qxf5 gxf5 21. b5 cxb5 22. Bxb5+ Kf7 23. Rc1 e6 24. Rc7+ Be7 25. Ke2 a6 26.
Bd7 b5 27. d5 exd5 28. Nd4 Bd6 29. Be6+ Kg6 30. Bf7+ Kh6 31. Nxf5+ Kg5 32.
Nxd6 Rxd6 33. h4+ Kh6 34. g4 Ng7 35. f4 1-0

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.21”]
[Round “2.46”]
[White “Rapport, Jovana”]
[Black “Ganguly, Surya Shekhar”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteTitle “WGM”]
[BlackTitle “GM”]
[WhiteElo “2350”]
[BlackElo “2622”]
[ECO “D39”]
[Opening “QGD”]
[Variation “Ragozin, Vienna variation”]
[WhiteFideId “937266”]
[BlackFideId “5002150”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. d4 Nf6 2. Nf3 d5 3. c4 e6 4. Bg5 Bb4+ 5. Nc3 dxc4 6. e4 h6 7. Bxf6 Qxf6 8.
Bxc4 c5 9. O-O cxd4 10. Nb5 Qe7 11. Qxd4 O-O 12. Nxa7 Bc5 13. Nxc8 Rxc8 14. Qd3
Qf6 15. e5 Qf4 16. Bb5 Nc6 17. Bxc6 Rxc6 18. a3 Rac8 19. g3 Qg4 20. Kg2 Ba7 21.
Rae1 Rc2 22. Re2 Rxe2 23. Qxe2 g5 24. Rd1 Qf5 25. h3 h5 26. Rd3 Kg7 27. Rc3 Rxc3
28. bxc3 Kg6 29. Qd2 Bb8 30. Qe3 Bc7 31. a4 Bb8 32. Qd4 Kg7 33. g4 hxg4 34. hxg4
Qg6 35. Qb4 Qc2 36. Qe7 Qxa4 37. Qxg5+ Kh7 38. Qh5+ Kg7 39. Qg5+ Kf8 40. Kg3 Qd1
41. Qh6+ Kg8 42. Qg5+ Kf8 43. Qf4 Kg7 44. Qe4 Qb3 45. Qd3 Bc7 46. Ng5 Bxe5+ 47.
Kh4 Bxc3 48. Qh7+ Kf6 49. Qxf7+ Ke5 50. f4+ Kd4 51. Nxe6+ Ke3 52. Kg5 Qd5+ 53.
f5 b5 54. Qa7+ Kf3 55. Qc5 Qc4 56. Qxc4 1/2-1/2

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.20”]
[Round “1.11”]
[White “Rapport, Richard”]
[Black “Raja, Harshit”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteTitle “GM”]
[BlackTitle “IM”]
[WhiteElo “2725”]
[BlackElo “2420”]
[ECO “B23”]
[Opening “Sicilian”]
[Variation “closed”]
[WhiteFideId “738590”]
[BlackFideId “5089000”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. e4 c5 2. Nc3 d6 3. Nge2 Nf6 4. g3 Nc6 5. d4 cxd4 6. Nxd4 g6 7. Nde2 Bg7 8.
Bg2 h5 9. h3 Bd7 10. a4 Qc8 11. Nd5 Nxd5 12. exd5 Ne5 13. Ra2 h4 14. g4 g5 15.
Nd4 Qc4 16. b3 Qb4+ 17. Qd2 Qxd2+ 18. Bxd2 a6 19. Be3 Rc8 20. Be4 Bf6 21. a5 Rc7
22. Ke2 O-O 23. c4 Kg7 24. Nf5+ Bxf5 25. Bxf5 Ng6 26. Bb6 Nf4+ 27. Kd1 Rc5 28.
Rc2 e6 29. Bxc5 dxc5 30. Be4 Rd8 31. Kc1 Bd4 32. Kb1 exd5 33. cxd5 Rd7 34. d6
Kf6 35. f3 Ke5 36. b4 cxb4 37. Rc7 Rxd6 38. Rxf7 Bc3 39. Re7+ Kf6 40. Rxb7 Rd2
41. Bc2 Rf2 42. Rd1 Ne6 43. Rd5 Nd4 44. Rb6+ Ke7 45. Re5+ Kd8 46. Rd5+ Ke7 47.
Re5+ 1/2-1/2



LÉKO

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.25”]
[Round “6.21”]
[White “Leko, Peter”]
[Black “Shyam, Sundar M.”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2690”]
[BlackElo “2505”]
[ECO “B94”]
[Opening “Sicilian”]
[Variation “Najdorf, 6.Bg5”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Bg5 Nbd7 7. Qe2 h6
8. Bh4 e6 9. O-O-O Qa5 10. f4 g5 11. Nb3 Qc7 12. fxg5 hxg5 13. Bxg5 Be7 14.
h4 b5 15. a3 Bb7 16. Rh3 Rc8 17. Kb1 Ne5 18. Nd4 Qb6 19. Qe1 Nfd7 20. Bxe7
Kxe7 21. h5 Rcg8 22. Be2 Rxg2 23. Rg3 Rxg3 24. Qxg3 Qd8 25. Rf1 Qg8 26.
Qh4+ f6 27. Qf2 Qh7 28. Qe3 Nf7 29. Nxe6 Kxe6 30. Bg4+ Ke7 31. Qa7 Nd8 32.
Nd5+ Kf8 33. Nxf6 Nxf6 34. Rxf6+ Ke8 35. Rxd6 Qxe4 36. Qb6 Qe1+ 37. Rd1 Qe7
38. Qg6+ Nf7 39. Rd7 Qe1+ 40. Ka2 1-0

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.23”]
[Round “4.19”]
[White “Leko, Peter”]
[Black “Gormally, Daniel W”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteTitle “GM”]
[BlackTitle “GM”]
[WhiteElo “2690”]
[BlackElo “2482”]
[ECO “C42”]
[Opening “Petrov”]
[Variation “Nimzovich attack”]
[WhiteFideId “703303”]
[BlackFideId “406465”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. Nc3 Nxc3 6. dxc3 Be7 7. Be3 O-O 8.
Qd2 Nd7 9. O-O-O c6 10. h4 d5 11. Kb1 Re8 12. Bd3 Nc5 13. Ng5 h6 14. Bh7+ Kf8
15. c4 b6 16. cxd5 cxd5 17. Nf3 Bf6 18. Nd4 Bd7 19. f3 h5 20. Bd3 Nxd3 21. Qxd3
Kg8 22. Qd2 Qc7 23. Qf2 Rac8 24. Rd2 Qe5 25. Rd3 Bf5 26. f4 Qe4 27. Nxf5 Qxf5
28. g3 Re4 29. b3 d4 30. Bd2 Qg4 31. Re1 Rce8 32. Rxe4 1/2-1/2

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.22”]
[Round “3.22”]
[White “Olafsson, Helgi”]
[Black “Leko, Peter”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2510”]
[BlackElo “2690”]
[ECO “E06”]
[Opening “Catalan”]
[Variation “closed, 5.Nf3”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. g3 Be7 5. Bg2 O-O 6. O-O dxc4 7. Qc2 a6 8.
Qxc4 b5 9. Qc2 Bb7 10. Bg5 Nbd7 11. Bxf6 Nxf6 12. Nbd2 Rc8 13. Nb3 c5 14.
dxc5 Ne4 15. Rfd1 Qc7 16. c6 Qxc6 17. Qxc6 Bxc6 18. Ne5 Bd5 19. Nd7 Rfe8
20. Nb6 Rc2 21. Nxd5 exd5 22. Rxd5 Nf6 23. Re5 Ng4 24. Re4 Nf6 25. Re3 Ng4
26. Re4 Nf6 27. Re3 Ng4 28. Re4 1/2-1/2
[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.21”]
[Round “2.13”]
[White “Leko, Peter”]
[Black “Praggnanandhaa, R”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2690”]
[BlackElo “2519”]
[ECO “B12”]
[Opening “Caro-Kann”]
[Variation “advance variation”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. e4 c6 2. d4 d5 3. e5 Bf5 4. Nd2 e6 5. Nb3 c5 6. dxc5 Bxc5 7. Nxc5 Qa5+
8. c3 Qxc5 9. Be3 Qc7 10. f4 Ne7 11. Be2 O-O 12. Nf3 Nbc6 13. O-O f6 14.
exf6 Rxf6 15. Qd2 Bg4 16. Rae1 Nf5 17. Bd4 Nfxd4 18. Nxd4 Bxe2 19. Rxe2 Qb6
20. Qe3 Nxd4 21. cxd4 Rc8 22. g3 h6 23. Kg2 a5 24. Rd1 a4 25. Rd3 Rf7 26.
Ra3 Rc4 27. b3 axb3 28. Rxb3 Qc6 29. Qxe6 Qxe6 30. Rxe6 Rxd4 31. Kf3 Rc7
32. a3 Rdc4 33. Reb6 Rc3+ 34. Kg4 d4 35. a4 Rxb3 36. Rxb3 Rc4 37. a5 Rc5
38. Rxb7 Rxa5 39. Rd7 Ra4 40. f5 d3+ 41. Kh5 Ra5 42. g4 Kh7 43. Kh4 Ra2 44.
f6 Kg6 45. fxg7 Kh7 46. h3 d2 47. g8=Q+ Kxg8 48. Kh5 Ra3 49. Kxh6 Rxh3+ 50.
Kg6 Rf3 51. Rxd2 Rf8 1/2-1/2

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.20”]
[Round “1.22”]
[White “Tania, Sachdev”]
[Black “Leko, Peter”]
[Result “0-1”]
[WhiteTitle “IM”]
[BlackTitle “GM”]
[WhiteElo “2400”]
[BlackElo “2690”]
[ECO “D41”]
[Opening “QGD”]
[Variation “Semi-Tarrasch, 5.cd”]
[WhiteFideId “5007844”]
[BlackFideId “703303”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. Nc3 c5 5. cxd5 Nxd5 6. e4 Nxc3 7. bxc3 cxd4 8.
cxd4 Bb4+ 9. Bd2 Bxd2+ 10. Qxd2 O-O 11. Bc4 Nd7 12. O-O b6 13. Rfe1 Bb7 14. a4
Nf6 15. Bd3 h6 16. a5 bxa5 17. Rxa5 Qc7 18. Rc5 Qe7 19. Qa5 Qd8 20. Qb4 Rb8 21.
Qa3 a6 22. h3 Qe7 23. Ra5 Qxa3 24. Rxa3 Rfd8 25. Rb3 Ba8 26. Rxb8 Rxb8 27. e5
Nh5 28. Bxa6 Bxf3 29. gxf3 Rb2 30. Re4 g5 31. Kg2 Nf4+ 32. Kg3 Rb1 33. Kh2 Kg7
34. h4 Rd1 35. hxg5 hxg5 36. Bb5 Kg6 37. Ba6 Kh5 38. Bb5 Kh4 39. Ba6 Rd2 40. Kg1
Kh5 41. Bc4 Kg6 42. Ba6 Kg7 43. Bb5 Kf8 44. Ba6 Ke7 45. Bb5 Kd8 46. Re1 Rxd4 47.
Ra1 Ng6 48. Ra8+ Kc7 49. Be8 Kb7 50. Bxf7 Kxa8 51. Bxg6 Rf4 52. Kf1 Kb7 53. Ke2
Kc6 54. Be4+ Kc5 55. Kd3 Rf7 56. Ke3 Ra7 57. Bd3 Ra3 58. Ke4 Ra4+ 59. Ke3 Kd5
60. Ke2 Ra3 61. Bb5 Rc3 62. Be8 Kxe5 63. Bd7 Kf5 0-1



ALMASI

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.25”]
[Round “6.16”]
[White “Wagner, Dennis”]
[Black “Almasi, Zoltan”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2572”]
[BlackElo “2702”]
[ECO “E15”]
[Opening “Queen’s Indian”]
[Variation “Nimzovich variation (exaggerated fianchetto)”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 b6 4. g3 Ba6 5. b3 Bb7 6. Bg2 Bb4+ 7. Bd2 a5 8.
O-O O-O 9. Qc2 d6 10. Bc3 d5 11. a3 Be7 12. Bb2 Na6 13. cxd5 exd5 14. Nc3
Re8 15. Rad1 Bf8 16. Ne5 c5 17. e3 cxd4 18. exd4 Nc7 19. Rfe1 Rc8 20. Bh3
Ne6 21. Qe2 Qc7 22. Qd2 Qb8 23. Bf1 Qa8 24. Bg2 Qb8 25. Bf1 Bd6 26. Nb5 Bf8
27. Nc3 Bd6 28. Nb5 Bf8 1/2-1/2

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.24”]
[Round “5.19”]
[White “Almasi, Zoltan”]
[Black “Vishnu Prasanna, V”]
[Result “1-0”]
[WhiteTitle “GM”]
[BlackTitle “GM”]
[WhiteElo “2702”]
[BlackElo “2504”]
[ECO “A07”]
[Opening “Reti”]
[Variation “King’s Indian attack”]
[WhiteFideId “702293”]
[BlackFideId “5030692”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. Nf3 d5 2. g3 g6 3. c4 dxc4 4. Na3 Bg7 5. Nxc4 Nf6 6. Bg2 O-O 7. O-O Be6 8. b3
c5 9. Ba3 Nbd7 10. Rc1 Rc8 11. d4 Bd5 12. Qd2 Ne4 13. Qd3 cxd4 14. Nxd4 Ndc5 15.
Qe3 Nxf2 16. Rxf2 Bxg2 17. Nc2 Ne6 18. Kxg2 b5 19. Ne5 Qd5+ 20. Nf3 a5 21. Bxe7
Rfe8 22. Ba3 b4 23. Nxb4 axb4 24. Rxc8 Rxc8 25. Bxb4 Qb7 26. Qd2 Nd4 27. Bd6 Rc2
28. Qb4 Qxb4 29. Bxb4 Rxa2 30. Nxd4 Bxd4 31. e3 Rxf2+ 32. Kxf2 Bb6 33. Kf3 f5
34. e4 Kf7 35. exf5 gxf5 36. Bd2 Ke6 37. b4 Kd5 38. Kf4 Bg1 39. h3 Bf2 40. Be3
Be1 41. b5 Kd6 42. Kxf5 Bxg3 43. Bf4+ Bxf4 44. Kxf4 Kc5 45. Kg5 Kxb5 46. Kh6 Kc6
47. Kxh7 Kd7 48. h4 1-0

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.23”]
[Round “4.13”]
[White “Parligras, Mircea-Emilian”]
[Black “Almasi, Zoltan”]
[Result “1-0”]
[WhiteTitle “GM”]
[BlackTitle “GM”]
[WhiteElo “2623”]
[BlackElo “2702”]
[ECO “A46”]
[Opening “Queen’s pawn game”]
[WhiteFideId “1204297”]
[BlackFideId “702293”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. d4 Nf6 2. Nf3 e6 3. Bf4 c5 4. e3 Nc6 5. Nc3 cxd4 6. exd4 Bb4 7. Bd3 O-O 8.
O-O d5 9. Ne2 Be7 10. c3 Nh5 11. Re1 Bd7 12. Qc2 h6 13. Bd2 Bd6 14. Ng3 Nxg3 15.
hxg3 Qf6 16. Re2 Rac8 17. Rae1 Rfe8 18. Qd1 e5 19. dxe5 Nxe5 20. Nxe5 Rxe5 21.
Rxe5 Bxe5 22. Be3 a6 23. Bc2 Be6 24. Qd3 g6 25. Bb3 h5 26. Qd2 Qf5 27. Bxd5 Bf6
28. Bxb7 Rb8 29. Bxa6 Qa5 30. Bf4 Rd8 31. Qe2 Qxa2 32. Bd3 Bg4 33. Bc4 Bxe2 34.
Bxa2 Bg4 35. f3 Bf5 36. Bb1 Bxb1 37. Rxb1 g5 38. Be3 Rb8 39. Bd2 1-0

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.22”]
[Round “3.21”]
[White “Almasi, Zoltan”]
[Black “Kobo, Ori”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2702”]
[BlackElo “2505”]
[ECO “B06”]
[Opening “Robatsch (modern) defence”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. e4 g6 2. d4 Bg7 3. Nc3 d6 4. Be3 Nf6 5. f3 c6 6. Qd2 b5 7. O-O-O Qa5 8.
Kb1 Nbd7 9. Bh6 Bxh6 10. Qxh6 b4 11. Nce2 c5 12. Nh3 c4 13. Nc1 Ba6 14. Ng5
Nb6 15. Qg7 Rf8 16. e5 dxe5 17. dxe5 Nfd5 18. e6 O-O-O 19. exf7 Na4 20. Ne4
Nac3+ 21. bxc3 Nxc3+ 22. Nxc3 bxc3 23. Rxd8+ Rxd8 24. Bxc4 Qa3 25. Bxa6+
Kc7 26. Qe5+ Rd6 27. Nd3 1-0

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.21”]
[Round “2.40”]
[White “Erenberg, Ariel”]
[Black “Almasi, Zoltan”]
[Result “0-1”]
[WhiteTitle “IM”]
[BlackTitle “GM”]
[WhiteElo “2407”]
[BlackElo “2702”]
[ECO “E15”]
[Opening “Queen’s Indian”]
[Variation “Nimzovich variation (exaggerated fianchetto)”]
[WhiteFideId “2811634”]
[BlackFideId “702293”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 b6 4. g3 Ba6 5. Qb3 d5 6. cxd5 Qxd5 7. Qc2 Bb4+ 8. Nc3
c5 9. Bd2 Bxc3 10. Bxc3 Nbd7 11. dxc5 Qxc5 12. Qa4 Bb5 13. Qb4 O-O 14. Qxc5 bxc5
15. Bg2 Nd5 16. Rc1 N7b6 17. Nd2 Rac8 18. Ne4 Ba6 19. Bf3 f5 20. Ng5 Rfe8 21.
O-O h6 22. Nh3 e5 23. Rfe1 e4 24. Bh5 Re6 25. e3 g5 26. g4 Ne7 27. gxf5 Nxf5 28.
Bg4 Rf8 29. Red1 Bd3 30. Ba5 Nd7 31. Bc3 Ree8 32. b4 c4 33. b5 Ne5 34. Bxe5 Rxe5
35. a4 Nh4 36. Kh1 Kg7 37. Rg1 Rc5 38. Rc3 Ng6 39. Bh5 Ne7 40. Nf4 Rxf4 41. exf4
Nd5 42. Rcc1 Nxf4 43. Be8 e3 44. f3 Be2 45. Rg3 Nd3 46. Rc3 Bd1 0-1

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.20”]
[Round “1.19”]
[White “Almasi, Zoltan”]
[Black “Bulmaga, Irina”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteTitle “GM”]
[BlackTitle “IM”]
[WhiteElo “2702”]
[BlackElo “2402”]
[ECO “B90”]
[Opening “Sicilian”]
[Variation “Najdorf”]
[WhiteFideId “702293”]
[BlackFideId “13903063”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Nb3 e6 7. g4 Nc6 8. Bg2
Be7 9. g5 Nd7 10. h4 O-O 11. f4 b5 12. O-O Bb7 13. a4 b4 14. Ne2 Nc5 15. Be3
Nxb3 16. cxb3 Re8 17. Rc1 Bf8 18. Qd3 d5 19. e5 Rc8 20. Nd4 Nxd4 21. Qxd4 Qe7
22. Qb6 Rxc1 23. Rxc1 Rc8 24. Rxc8 Bxc8 25. Bf1 Qb7 26. Qxb7 Bxb7 27. Kf2 Be7
28. Bb6 h6 29. Ke3 f6 30. Bh3 Bc8 31. gxf6 gxf6 32. h5 fxe5 33. fxe5 Bh4 34. Kf3
Kf7 35. Be3 Kg7 36. Bc5 Be1 37. Bf1 Bb7 38. Bd3 Bc8 39. Be7 Bd2 40. Bg6 Bd7 41.
Bd3 Bc8 42. Bc5 Be1 43. Bf2 Bd2 44. Be3 Be1 45. Bf1 Bb7 46. Kg4 Bc8 47. Be2 Bb7
48. Bd3 Bc8 49. Bg6 Bd7 50. Kf3 Bc6 51. Bc5 Bd2 52. Bd6 Bd7 53. Bd3 Bc8 54. Bf1
Bb7 55. Bc5 Bc8 56. Be3 Be1 57. Bh3 Bd7 58. Bc5 Bd2 59. Bd6 Bc8 60. Ke2 Bf4 61.
Kd3 Bg3 62. Kd4 Bf2+ 63. Kd3 Bg3 1/2-1/2



Demeter

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.24”]
[Round “5.64”]
[White “Rapport, Jovana”]
[Black “Demeter, Dorina”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteTitle “WGM”]
[BlackTitle “WFM”]
[WhiteElo “2350”]
[BlackElo “2064”]
[ECO “D39”]
[Opening “QGD”]
[Variation “Ragozin, Vienna variation”]
[WhiteFideId “937266”]
[BlackFideId “778079”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. d4 Nf6 2. Nf3 d5 3. c4 e6 4. Bg5 Bb4+ 5. Nc3 dxc4 6. e4 h6 7. Bxf6 Qxf6 8.
Bxc4 c5 9. O-O cxd4 10. Nb5 Qe7 11. Qxd4 O-O 12. Nxa7 Bc5 13. Nxc8 Rxc8 14. Qd2
Nc6 15. Rad1 Rd8 16. Qe2 Nd4 17. Nxd4 Bxd4 18. g3 Qb4 19. b3 Qa3 20. Rd2 Bc3 21.
Rc2 Qb4 22. Qf3 Be5 23. a4 Rd4 24. Rd1 Rad8 25. Rxd4 Rxd4 26. Qe2 Rd8 27. Kg2
Bc3 28. e5 Rd2 29. Rxd2 Bxd2 30. Qd3 g6 31. Qd8+ Kg7 32. Qd7 Kg8 33. h4 h5 34.
Qd4 Be1 35. g4 hxg4 36. Qxg4 Qd2 37. Qg3 Kf8 38. Qf3 Kg8 39. Kf1 b6 40. Be2 Qc1
41. Qe4 Bc3+ 42. Kg2 Qd2 43. Bd3 Qe1 44. Qxe1 Bxe1 45. Be2 Kg7 46. Bg4 Bc3 47.
f4 f6 48. Bxe6 fxe5 49. Kf3 exf4 50. Kxf4 Kh6 51. Kg4 Be1 52. Bf7 Bf2 53. Be8
Be1 54. Bb5 Bf2 55. Be2 Bd4 56. Kg3 Bg1 57. b4 Bd4 58. a5 bxa5 59. bxa5 Ba7 60.
Kg4 Bc5 61. a6 Ba7 62. Bd1 Bb6 63. Kf4 Kg7 64. Ke5 Bg1 65. Ke6 Bf2 66. Be2 Bg1
67. Kd6 Kh6 68. Bg4 g5 69. h5 Bf2 70. Kc6 Kg7 71. Kb7 Kh6 1/2-1/2

[Event “chess.com IoM Masters”]
[Site “Douglas ENG”]
[Date “2018.10.20”]
[Round “1.77”]
[White “Cramling, Pia”]
[Black “Demeter, Dorina”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteTitle “GM”]
[BlackTitle “WFM”]
[WhiteElo “2465”]
[BlackElo “2064”]
[ECO “A07”]
[Opening “Reti”]
[Variation “King’s Indian attack (Barcza system)”]
[WhiteFideId “1700030”]
[BlackFideId “778079”]
[EventDate “2018.10.20”]

1. Nf3 d5 2. g3 Nf6 3. Bg2 c6 4. c4 Bf5 5. cxd5 cxd5 6. Qb3 Nc6 7. O-O Qd7 8. d4
e6 9. Nc3 Bd6 10. Nb5 Bb8 11. Bf4 a6 12. Qa3 Bxf4 13. gxf4 Rd8 14. Nc3 Ne4 15.
Rac1 Qd6 16. Qxd6 Rxd6 17. Ne5 Nxc3 18. Rxc3 f6 19. Nxc6 Rxc6 20. Rxc6 bxc6 21.
f3 Kd7 22. e4 Bg6 23. Rd1 Rb8 24. Rd2 Kd6 25. Kf2 e5 26. fxe5+ fxe5 27. dxe5+
Kxe5 28. Ke3 dxe4 29. f4+ Ke6 30. Rc2 Kd5 31. Rd2+ Ke6 32. Rc2 Kd5 33. Rd2+ Ke6
34. Rc2 1/2-1/2


LIVE! – 14:30 – 2018 World Youth Chess Championships 11- round – 20-30 October – Porto Carras, Chalkidiki, Greece – (Open U14, U16, U18 and Girls U14, U16, U18) – Magyar résztvevökkel

No.Ini. Nombre Elo FED 1 2 Pts. Rk. Grupo
42 FM Szabo Marton Mihaly 2307 HUN 1 1 2,0 17 Open 18
7 IM Kozak Adam 2445 HUN ½ ½ 1,0 78 Open 16
65 FM Ongut Tamas Gunes 2185 HUN 0 1 1,0 63 Open 16
75 AIM Kovacsy Barnabas 2104 HUN 0 1 1,0 64 Open 16
29 FM Gombocz Ferenc Jr. 2271 HUN 0 1 1,0 88 Open 14
38 Juhasz Agoston 2174 HUN 0 1 1,0 80 Open 14
69 WCM Gaal Zsoka 1976 HUN ½ ½ 1,0 76 Open 14
23 WFM Egyed Judit 2089 HUN 1 0 1,0 32 Girls 18
29 Gombocz Zsofia 2038 HUN ½ 1 1,5 21 Girls 16

LIVE INFO

Mednyi Vsadnik Wins European Club CupCongratulations to the European Club Cup Winners! Cercle d’Echecs Monte Carlo wins the European Club Cup for Women.

Congratulations Mednyi Vsadnik St.Petersburg Cercle d’Echecs Monte Carlo wins the European Club Cup for Women. Congratulations!

Congratulations Cercle d’Echecs de Monte-Carlo Congratulations to the Russian teams on their successful performance at the European Club Cup! https://hunonchess.com/european-chess-club-2018-cup-final

– 34th European Chess Club Cup – Hölgyek/Urak – 2018-10-12 – 18 – Porto Carras Grand Resort, Chalkidiki – Carlsennel, Final

Mamegyarovval, Dinggel, Lékó Péterrel és a Dunaszerdahellyel – Magyarországi magyar klubcsapat nem indult a versengésen

Svidler-Carlsen 1/2-1/2: Carlsen remains the World #1 on the November list with 2835 vs Caruana’s 2832.

Magnus király maradt a trónon a live élőpont listán IS! A türelmetlen közönség számára nem marad más, mint hogy megvárja a novemberi sakkvilágbajnoki döntőt Carauna ellen.

Last update: 18 October 2018, 16:35 GMT

# Name Classic +/− Rapid Blitz Age
1 Carlsen 2834.7 −4.3 2880.0 2939.0 27
2 Caruana 2832.3 +5.3 2789.0 2767.0 26
3 Mamedyarov 2816.9 −3.1 2794.0 2808.0 33
4 Ding Liren 2815.5 +11.5 2760.0 2773.0 25
5 ↑1 Giri 2786.8 +6.8 2739.0 2751.0 24
6 ↑1 Vachier-Lagrave 2780.2 +0.2 2786.0 2937.0 27
7 ↑1 Kramnik 2778.9 −0.1 2756.0 2748.0 43
8 ↑1 So 2775.9 −0.1 2808.0 2771.0 25
9 ↑1 Anand 2774.8 +3.8 2737.0 2786.0 48
10 ↓5 Aronian 2773.3 −6.7 2802.0 2854.0 36

[Event “34th European Club Cup 2018”]
[Site “Halkidiki”]
[Date “2018.10.18”]
[Round “7”]
[White “Svidler, Peter”]
[Black “Carlsen, Magnus”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B15”]
[WhiteElo “2756”]
[BlackElo “2839”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “115”]
[EventDate “2018.10.12”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “GRE”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “St.Petersburg”]
[BlackTeam “Valerenga”]

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nd2 dxe4 4. Nxe4 Nf6 5. Nxf6+ exf6 6. c3 Bd6 7. Bd3 O-O 8.
Qc2 Re8+ 9. Be3 h6 10. Ne2 Na6 11. O-O Nc7 12. c4 Bg4 13. h3 Bxe2 14. Bxe2 Ne6
15. Rad1 Qc7 16. Bg4 Rad8 17. Rfe1 Bf4 18. Bxf4 Nxf4 19. Rxe8+ Rxe8 20. h4 Qa5
21. g3 f5 22. Bf3 Re1+ 23. Kh2 Rxd1 24. Qxd1 Ng6 25. a3 f4 26. Be4 fxg3+ 27.
fxg3 Nf8 28. d5 cxd5 29. Qxd5 Qxd5 30. Bxd5 b6 31. b4 Nd7 32. Kg2 Kf8 33. Kf2
Nf6 34. Bf3 Ke7 35. Ke3 Kd6 36. Kd4 Ng8 37. c5+ bxc5+ 38. bxc5+ Kc7 39. Bd5 Ne7
40. Ke5 Nxd5 41. Kxd5 h5 42. c6 a6 43. a4 a5 44. Kc5 f6 45. Kd5 g5 46. Ke6 Kxc6
47. Kxf6 gxh4 48. gxh4 Kd6 49. Kg5 Ke5 50. Kxh5 Kf5 51. Kh6 Kf6 52. h5 Kf7 53.
Kg5 Kg7 54. h6+ Kh7 55. Kh5 Kh8 56. Kg6 Kg8 57. h7+ Kh8 58. Kh6 1/2-1/2

[Event “34th European Club Cup 2018”]
[Site “Halkidiki”]
[Date “2018.10.17”]
[Round “6”]
[White “Carlsen, Magnus”]
[Black “Ding, Liren”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C47”]
[WhiteElo “2839”]
[BlackElo “2804”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “114”]
[EventDate “2018.10.12”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “GRE”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “Valerenga”]
[BlackTeam “Alkaloid”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. d4 exd4 5. Nxd4 Bb4 6. Nxc6 bxc6 7. Bd3 d5 8.
exd5 O-O 9. O-O cxd5 10. Bg5 c6 11. Qf3 Bd6 12. h3 h6 13. Bf4 Rb8 14. b3 Rb4
15. Bxd6 Qxd6 16. Rfe1 a5 17. Rad1 Bd7 18. Qe3 Rc8 19. Qa7 Rh4 20. Re3 Qc7 21.
Qxc7 Rxc7 22. Na4 c5 23. g4 d4 24. Rf3 Nxg4 25. Re1 Nf6 26. Nb6 Bc6 27. Rg3 g5
28. Re5 Nh5 29. Bf5 Rf4 30. Rg4 Bf3 31. Rxf4 Nxf4 32. Nd7 c4 33. bxc4 Rxc4 34.
Rxa5 Rb4 35. Kh2 Rb1 36. Ne5 Rh1+ 37. Kg3 Bd5 38. f3 Re1 39. Nd3 Rg1+ 40. Kf2
Rg2+ 41. Ke1 Re2+ 42. Kf1 Bc4 43. Kg1 Rg2+ 44. Kh1 Bxd3 45. Bxd3 Rg3 46. h4
Rh3+ 47. Kg1 Rxh4 48. Bf1 Kg7 49. a4 Ng6 50. Rc5 d3 51. a5 dxc2 52. Rxc2 Ra4
53. a6 h5 54. Rc5 Kf6 55. Rc6+ Kg7 56. Rc5 Kf6 57. Rc6+ Ke5 1/2-1/2


European Club Cup

European Women’s Club Cup

Magnus Carlsen, David Howell GM GM Grandelius right before 2nd Round begins! Photo Riga Niki

[Event “34th European Club Cup 2018”]
[Site “Halkidiki”]
[Date “2018.10.18”]
[Round “7”]
[White “Svidler, Peter”]
[Black “Carlsen, Magnus”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B15”]
[WhiteElo “2756”]
[BlackElo “2839”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “115”]
[EventDate “2018.10.12”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “GRE”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “St.Petersburg”]
[BlackTeam “Valerenga”]

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nd2 dxe4 4. Nxe4 Nf6 5. Nxf6+ exf6 6. c3 Bd6 7. Bd3 O-O 8.
Qc2 Re8+ 9. Be3 h6 10. Ne2 Na6 11. O-O Nc7 12. c4 Bg4 13. h3 Bxe2 14. Bxe2 Ne6
15. Rad1 Qc7 16. Bg4 Rad8 17. Rfe1 Bf4 18. Bxf4 Nxf4 19. Rxe8+ Rxe8 20. h4 Qa5
21. g3 f5 22. Bf3 Re1+ 23. Kh2 Rxd1 24. Qxd1 Ng6 25. a3 f4 26. Be4 fxg3+ 27.
fxg3 Nf8 28. d5 cxd5 29. Qxd5 Qxd5 30. Bxd5 b6 31. b4 Nd7 32. Kg2 Kf8 33. Kf2
Nf6 34. Bf3 Ke7 35. Ke3 Kd6 36. Kd4 Ng8 37. c5+ bxc5+ 38. bxc5+ Kc7 39. Bd5 Ne7
40. Ke5 Nxd5 41. Kxd5 h5 42. c6 a6 43. a4 a5 44. Kc5 f6 45. Kd5 g5 46. Ke6 Kxc6
47. Kxf6 gxh4 48. gxh4 Kd6 49. Kg5 Ke5 50. Kxh5 Kf5 51. Kh6 Kf6 52. h5 Kf7 53.
Kg5 Kg7 54. h6+ Kh7 55. Kh5 Kh8 56. Kg6 Kg8 57. h7+ Kh8 58. Kh6 1/2-1/2

[Event “34th European Club Cup 2018”]
[Site “Halkidiki”]
[Date “2018.10.17”]
[Round “6”]
[White “Carlsen, Magnus”]
[Black “Ding, Liren”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C47”]
[WhiteElo “2839”]
[BlackElo “2804”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “114”]
[EventDate “2018.10.12”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “GRE”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “Valerenga”]
[BlackTeam “Alkaloid”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. d4 exd4 5. Nxd4 Bb4 6. Nxc6 bxc6 7. Bd3 d5 8.
exd5 O-O 9. O-O cxd5 10. Bg5 c6 11. Qf3 Bd6 12. h3 h6 13. Bf4 Rb8 14. b3 Rb4
15. Bxd6 Qxd6 16. Rfe1 a5 17. Rad1 Bd7 18. Qe3 Rc8 19. Qa7 Rh4 20. Re3 Qc7 21.
Qxc7 Rxc7 22. Na4 c5 23. g4 d4 24. Rf3 Nxg4 25. Re1 Nf6 26. Nb6 Bc6 27. Rg3 g5
28. Re5 Nh5 29. Bf5 Rf4 30. Rg4 Bf3 31. Rxf4 Nxf4 32. Nd7 c4 33. bxc4 Rxc4 34.
Rxa5 Rb4 35. Kh2 Rb1 36. Ne5 Rh1+ 37. Kg3 Bd5 38. f3 Re1 39. Nd3 Rg1+ 40. Kf2
Rg2+ 41. Ke1 Re2+ 42. Kf1 Bc4 43. Kg1 Rg2+ 44. Kh1 Bxd3 45. Bxd3 Rg3 46. h4
Rh3+ 47. Kg1 Rxh4 48. Bf1 Kg7 49. a4 Ng6 50. Rc5 d3 51. a5 dxc2 52. Rxc2 Ra4
53. a6 h5 54. Rc5 Kf6 55. Rc6+ Kg7 56. Rc5 Kf6 57. Rc6+ Ke5 1/2-1/2

[Event “34th European Club Cup 2018”]
[Site “Halkidiki”]
[Date “2018.10.17”]
[Round “6”]
[White “Carlsen, Magnus”]
[Black “Ding, Liren”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C47”]
[WhiteElo “2839”]
[BlackElo “2804”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “114”]
[EventDate “2018.10.12”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “GRE”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “Valerenga”]
[BlackTeam “Alkaloid”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. d4 exd4 5. Nxd4 Bb4 6. Nxc6 bxc6 7. Bd3 d5 8.
exd5 O-O 9. O-O cxd5 10. Bg5 c6 11. Qf3 Bd6 12. h3 h6 13. Bf4 Rb8 14. b3 Rb4
15. Bxd6 Qxd6 16. Rfe1 a5 17. Rad1 Bd7 18. Qe3 Rc8 19. Qa7 Rh4 20. Re3 Qc7 21.
Qxc7 Rxc7 22. Na4 c5 23. g4 d4 24. Rf3 Nxg4 25. Re1 Nf6 26. Nb6 Bc6 27. Rg3 g5
28. Re5 Nh5 29. Bf5 Rf4 30. Rg4 Bf3 31. Rxf4 Nxf4 32. Nd7 c4 33. bxc4 Rxc4 34.
Rxa5 Rb4 35. Kh2 Rb1 36. Ne5 Rh1+ 37. Kg3 Bd5 38. f3 Re1 39. Nd3 Rg1+ 40. Kf2
Rg2+ 41. Ke1 Re2+ 42. Kf1 Bc4 43. Kg1 Rg2+ 44. Kh1 Bxd3 45. Bxd3 Rg3 46. h4
Rh3+ 47. Kg1 Rxh4 48. Bf1 Kg7 49. a4 Ng6 50. Rc5 d3 51. a5 dxc2 52. Rxc2 Ra4
53. a6 h5 54. Rc5 Kf6 55. Rc6+ Kg7 56. Rc5 Kf6 57. Rc6+ Ke5 1/2-1/2

[Event “34th European Club Cup 2018”]
[Site “Halkidiki”]
[Date “2018.10.16”]
[Round “5”]
[White “Mamedyarov, Shakhriyar”]
[Black “Carlsen, Magnus”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D38”]
[WhiteElo “2820”]
[BlackElo “2839”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “60”]
[EventDate “2018.10.12”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “GRE”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “Odlar Yurdu”]
[BlackTeam “Valerenga”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. Nc3 Bb4 5. cxd5 exd5 6. Bg5 h6 7. Bh4 O-O 8. e3
Bf5 9. Qb3 Bxc3+ 10. Qxc3 Nbd7 11. Be2 c6 12. Nd2 Ne4 13. Nxe4 Qxh4 14. Nd6 Bg4
15. g3 Qf6 16. Bxg4 Qxd6 17. Qa3 Qc7 18. Rc1 Nf6 19. Bf3 a5 20. O-O Rfe8 21.
Rc2 Qd7 22. Rc5 Qd8 23. b4 axb4 24. Qxb4 Ra7 25. a4 Ne4 26. Bxe4 Rxe4 27. a5
Re7 28. Rb1 Ra6 29. Qd2 Rd7 30. Rb3 g6 1/2-1/2

[Event “34th ECC Open 2018”]
[Site “Porto Carras GRE”]
[Date “2018.10.15”]
[Round “4.5”]
[White “Carlsen, Magnus”]
[Black “Donchenko, Alexander”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteTitle “GM”]
[BlackTitle “GM”]
[WhiteElo “2839”]
[BlackElo “2610”]
[ECO “D04”]
[Opening “Queen’s pawn game”]
[EventDate “2018.10.12”]
[Board “1”]
[WhiteFideId “1503014”]
[WhiteTeam “Valerenga Sjakklubb”]
[BlackFideId “24603295”]
[BlackTeam “DJK Aufwaerts Aachen”]

1. d4 Nf6 2. Nf3 d5 3. e3 c5 4. Nbd2 cxd4 5. exd4 Nc6 6. Bb5 Qb6 7. c4 dxc4
8. a4 a6 9. Nxc4 Qc7 10. Bxc6+ Qxc6 11. Nce5 Qd5 12. O-O Bg4 13. Nxg4 Nxg4
14. a5 Nf6 15. Bg5 e6 16. Ne5 Be7 17. Bxf6 gxf6 18. Ng4 Rd8 19. Ra4 Qb5 20.
b3 f5 21. Ne3 f4 22. Nc4 Bf6 23. Nb6 Qf5 24. d5 f3 25. g3 Be5 26. Rc4 h5
27. Re1 Rh6 28. Rh4 Bc3 29. Rf4 Qh3 30. Rxf3 Bxe1 31. Qxe1 h4 32. Qe4 hxg3
33. Qa4+ Kf8 34. Qb4+ Ke8 35. Qa4+ Kf8 36. Qb4+ Ke8 1/2-1/2

[Event “34th European Club Cup 2018”]
[Site “Halkidiki”]
[Date “2018.10.14”]
[Round “3”]
[White “Wojtaszek, Radoslaw”]
[Black “Carlsen, Magnus”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D70”]
[WhiteElo “2727”]
[BlackElo “2839”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “93”]
[EventDate “2018.10.12”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “GRE”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “Novy Bor”]
[BlackTeam “Valerenga”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. d4 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {[%emt 0:00:57]} 2. c4 {[%emt 0:00:00]} g6 {[%emt 0:
00:04]} 3. Nf3 {[%emt 0:00:00]} Bg7 {[%emt 0:00:08]} 4. g3 {[%emt 0:00:00]} O-O
{[%emt 0:00:36]} 5. Bg2 {[%emt 0:00:01]} c6 {[%emt 0:04:16]} 6. Nc3 {[%emt 0:
00:18]} d5 {[%emt 0:00:04]} 7. cxd5 {[%emt 0:00:12]} cxd5 {[%emt 0:00:05]} 8.
Ne5 {[%emt 0:00:08]} b6 {[%emt 0:00:26]} 9. O-O {[%emt 0:02:12]} Bb7 {[%emt 0:
00:20]} 10. Bf4 {[%emt 0:01:10]} Nc6 {[%emt 0:03:06]} 11. Rc1 {[%emt 0:02:49]}
Rc8 {[%emt 0:02:49]} 12. Qd2 {[%emt 0:01:52]} e6 {[%emt 0:15:16]} 13. Rc2 {
[%emt 0:21:00]} Nxe5 {[%emt 0:07:33]} 14. Bxe5 {[%emt 0:00:32]} Ne8 {[%emt 0:
00:47]} 15. Bxg7 {[%emt 0:04:29]} Kxg7 {[%emt 0:00:02]} 16. Rfc1 {[%emt 0:00:
17]} Nd6 {[%emt 0:00:11]} 17. b3 {[%emt 0:00:41]} Qf6 {[%emt 0:03:43]} 18. e3 {
[%emt 0:15:34]} Ba6 {[%emt 0:10:20]} 19. a4 {[%emt 0:03:29]} Qe7 {[%emt 0:00:
13]} 20. Na2 {[%emt 0:00:05]} Rxc2 {[%emt 0:00:06]} 21. Rxc2 {[%emt 0:00:25]}
Rc8 {[%emt 0:00:19]} 22. Rxc8 {[%emt 0:09:54]} Bxc8 23. a5 {[%emt 0:00:30]} Qc7
{[%emt 0:01:09]} 24. axb6 {[%emt 0:00:06]} Qxb6 {[%emt 0:00:00]} 25. Qb4 Ba6 {
[%emt 0:00:00]} 26. Qxb6 {[%emt 0:05:20]} axb6 {[%emt 0:00:23]} 27. Nc3 {
[%emt 0:00:47]} Bd3 {[%emt 0:05:51]} 28. Bf1 {[%emt 0:00:30]} Bc2 29. b4 Ne4 {
[%emt 0:01:48]} 30. Nb5 {[%emt 0:10:52]} Bd1 {[%emt 0:00:59]} 31. Bd3 {[%emt 0:
00:46]} Nd2 {[%emt 0:00:11]} 32. Nc3 {[%emt 0:01:21]} Bb3 {[%emt 0:00:10]} 33.
Kg2 {[%emt 0:01:15]} Bc4 {[%emt 0:00:11]} 34. Bc2 {[%emt 0:00:19]} Bf1+ {
[%emt 0:00:09]} 35. Kg1 Bc4 {[%emt 0:00:11]} 36. Kg2 {[%emt 0:01:24]} g5 {
[%emt 0:01:44]} 37. g4 {[%emt 0:02:42]} Bf1+ {[%emt 0:08:25]} 38. Kg3 {[%emt 0:
00:37]} Nc4 {[%emt 0:00:06]} 39. h4 {[%emt 0:02:14]} h6 {[%emt 0:00:07]} 40.
hxg5 {[%emt 0:00:00]} hxg5 {[%emt 0:00:00]} 41. Ba4 {[%emt 0:07:44]} Nb2 {
[%emt 0:03:53]} 42. Bc2 {[%emt 0:04:08]} Kf6 {[%emt 0:01:47]} 43. f4 {[%emt 0:
00:55]} Bd3 {[%emt 0:00:13]} 44. Bb3 {[%emt 0:01:42]} Bc4 {[%emt 0:02:06]} 45.
Bc2 {[%emt 0:00:12]} Bd3 {[%emt 0:00:07]} 46. Bb3 {[%emt 0:00:05]} Bc4 {
[%emt 0:00:47]} 47. Bc2 {[%emt 0:00:05]} 1/2-1/2

[Event “34th European Club Cup 2018”]
[Site “Halkidiki”]
[Date “2018.10.13”]
[Round “2”]
[White “Carlsen, Magnus”]
[Black “Potkin, Vladimir”]
[Result “1-0”]
[ECO “C54”]
[WhiteElo “2839”]
[BlackElo “2597”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “97”]
[EventDate “2018.10.12”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “GRE”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “Valerenga”]
[BlackTeam “Molodezhka”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. e4 {[%emt 0:00:00]} e5 {[%emt 0:00:00]} 2. Nf3 {[%emt 0:00:00]} Nc6 {
[%emt 0:00:00]} 3. Bc4 {[%emt 0:00:10]} Bc5 {[%emt 0:00:17]} 4. c3 {[%emt 0:00:
17]} Nf6 {[%emt 0:01:27]} 5. d3 {[%emt 0:00:10]} d6 {[%emt 0:01:30]} 6. Nbd2 {
[%emt 0:00:36]} O-O 7. b4 {[%emt 0:00:40]} Bb6 {[%emt 0:07:06]} 8. Bb3 {
[%emt 0:00:09]} Ne7 {[%emt 0:03:02]} 9. Nc4 {[%emt 0:00:14]} Ng6 {[%emt 0:00:
27]} 10. O-O {[%emt 0:02:43]} c6 {[%emt 0:01:16]} 11. Nxb6 {[%emt 0:00:15]}
axb6 {[%emt 0:00:05]} 12. a4 {[%emt 0:03:18]} Re8 {[%emt 0:07:09]} 13. Be3 {
[%emt 0:11:34]} Be6 {[%emt 0:13:44]} 14. Bc2 {[%emt 0:00:55]} d5 {[%emt 0:03:
46]} 15. h3 {[%emt 0:01:28]} Qc7 {[%emt 0:06:58]} 16. Re1 h6 {[%emt 0:09:11]}
17. exd5 {[%emt 0:55:51]} Nxd5 {[%emt 0:09:39]} 18. Bd2 {[%emt 0:00:16]} Bf5 {
[%emt 0:01:24]} 19. d4 {[%emt 0:00:12]} Bxc2 {[%emt 0:02:38]} 20. Qxc2 {
[%emt 0:00:02]} exd4 {[%emt 0:02:05]} 21. Nxd4 {[%emt 0:00:14]} c5 {[%emt 0:00:
38]} 22. bxc5 {[%emt 0:03:57]} bxc5 {[%emt 0:00:16]} 23. Nf5 {[%emt 0:00:15]}
Qc6 {[%emt 0:03:18]} 24. c4 {[%emt 0:06:38]} Ndf4 {[%emt 0:01:13]} 25. Rxe8+ {
[%emt 0:00:14]} Rxe8 {[%emt 0:00:06]} 26. Bxf4 {[%emt 0:00:09]} Nxf4 {[%emt 0:
00:06]} 27. Ne3 {[%emt 0:00:05]} Rd8 {[%emt 0:12:25]} 28. Rb1 {[%emt 0:02:42]}
h5 {[%emt 0:04:59]} 29. a5 {[%emt 0:01:17]} h4 {[%emt 0:00:46]} 30. Rb6 {
[%emt 0:01:49]} Qd7 {[%emt 0:00:02]} 31. Qb2 {[%emt 0:01:56]} Nd3 {[%emt 0:01:
49]} 32. Qb1 {[%emt 0:00:50]} Nb4 {[%emt 0:01:27]} 33. Qe4 {[%emt 0:00:19]} Qd4
{[%emt 0:00:38]} 34. Qxd4 {[%emt 0:00:29]} cxd4 35. Rxb4 {[%emt 0:00:04]} dxe3
{[%emt 0:00:42]} 36. fxe3 {[%emt 0:00:11]} Rd1+ {[%emt 0:00:45]} 37. Kf2 {
[%emt 0:00:01]} Ra1 {[%emt 0:00:07]} 38. Rb5 {[%emt 0:00:04]} Ra2+ {[%emt 0:01:
57]} 39. Kf3 {[%emt 0:00:04]} g6 {[%emt 0:00:22]} 40. c5 {[%emt 0:00:00]} Kg7 {
[%emt 0:00:00]} 41. Ke4 {[%emt 0:03:25]} Rxg2 {[%emt 0:14:48]} 42. Rxb7 {
[%emt 0:00:11]} g5 {[%emt 0:00:04]} 43. c6 {[%emt 0:04:57]} g4 {[%emt 0:06:52]}
44. c7 {[%emt 0:02:59]} Rc2 {[%emt 0:00:21]} 45. Kd3 {[%emt 0:00:09]} Rc1 {
[%emt 0:04:18]} 46. Kd2 {[%emt 0:00:10]} Rc6 {[%emt 0:02:59]} 47. a6 {[%emt 0:
00:12]} gxh3 {[%emt 0:01:12]} 48. a7 {[%emt 0:00:07]} h2 {[%emt 0:00:09]} 49.
Rb1 {[%emt 0:00:05]} 1-0


[/box]

ISLE OF MAN

IOMCHESS : In exactly 50 days from now, our tournament will take off! Here’s our current top 20 Rapport. Egy brutálisan erős mezőny ! INFO HUNONCHESS


A magyar sakk vagy nagyon jó vagy fordítva vették be a cavintot a sakk illetékesek

Posted by on jún 18, 2019 in Blog | A magyar sakk vagy nagyon jó vagy fordítva vették be a cavintot a sakk illetékesek bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

A  magyar sakk vagy nagyon jó vagy fordítva vették be a cavintot a sakk illetékesek

Expresz interjú Lábas Géza nagymesterrel, többszöros kocsmai sakkolimpikonnal Azt sem hiszem el,amit kérdez a MSSZ, nemhogy amit mondanak. Számomra,de sokan másoknak sem világos, hogy ebben a 64 pontban azt mondják e,amit a sakkozók, sakknép szeretné hallani, vagy amit “kell”a szokásos rizsa PR (píár) szöveggel.Bármennyire is csicsás ez a program a hosszas, 64 pontokba szedve. Vajon. lesz erre pénz is ? Ugyanakkor sakk szakmailag is néhány pontja a röhej kategória. Neki,a sakkelnölnek talán a legfőbb...

read more

Final Games of FIDE Women’s Candidates Tournament Played in Kazan

Posted by on jún 17, 2019 in Blog | Final Games of FIDE Women’s Candidates Tournament Played in Kazan bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Final Games of FIDE Women’s Candidates Tournament Played in Kazan

Goryachkina loses the final game of the Candidates but still wins by 1.5 point margin Final Games of FIDE Women’s Candidates Tournament Played in Kazan Anna Muzychuk is second, Kateryna Lagno and Tan Zhongyi shared 3-4 places. Final standings: 1. Aleksandra Goryachkina (Russia) – 9.5 2. Anna Muzychuk (Ukraine) – 8 3-4. Kateryna Lagno (Russia), Тan Zhongyi (China) – 7 5-6. Nana Dzagnidze (Georgia), Mariya Muzychuk (Ukraine) – 6.5 7. Alexandra Kosteniuk (Russia) – 6  8. Valentina Gunina (Russia)...

read more

Prague Chess Festival 2019 2019-06-17 – 2019-06-20

Posted by on jún 17, 2019 in Blog | Prague Chess Festival 2019 2019-06-17 – 2019-06-20 bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Prague Chess Festival 2019 2019-06-17 – 2019-06-20

Prague Chess Festival 2019 2019-06-17 – 2019-06-20 In the Prague Chess Festival Liren Ding will face David Navara and Jan H Timman will play Thai Dai Van Nguyen in a 10 games rapid match. The event will take place from 17th to 19th of June. On 17th and 19th there will be played 3 rapid games and 4 games on 18th. Time Control : 20+10 All games are starting at 14:00 UTC Official site OFFICAL...

read more

Sergey Karjakin won the first #Armageddon2019

Posted by on jún 17, 2019 in Blog | Sergey Karjakin won the first #Armageddon2019 bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Sergey Karjakin won the first #Armageddon2019

Sergey Karjakin won the first #Armageddon2019 tournament by theworldchess that finished on June 16 in Moscow. The prize that he is holding is made out of concrete, it includes dust from ancient Meggido, or Armageddon. GAMES chessbase pgn Sakk Worldchess Armageddon 2019, Moscow –...

read more

Happy 43rd Birthday to Peter Svidler (World #21)

Posted by on jún 17, 2019 in Blog | Happy 43rd Birthday to Peter Svidler (World #21) bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Happy 43rd Birthday to Peter Svidler (World #21)

Happy 43rd Birthday to Peter Svidler (World #21), 8-time Russian Chess Champion (1994, 1995, 1997, 2003, 2008, 2011, 2013, 2017), and famous chess commentator.   Pjotr Venyiaminovics Szvidler (Пётр Вениами́нович Свидлер; Leningrád, 1976. június 17. –) orosz sakkozó, a világ élvonalába tartozó nagymester. (Nemzetközileg ismert neve Peter Svidler, a magyar sakkirodalomban általában a Peter Szvidler nevet használják.) A FIDE 2017. áprilisi világranglistáján 2747 Élő-ponttal a 19. helyet foglalta...

read more

Sakk és matt, de nem a bíróságon

Posted by on jún 17, 2019 in Blog | Sakk és matt, de nem a bíróságon bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Sakk és matt, de nem a bíróságon

Sakk és matt, de nem a bíróságon Arpádot portálunk tényleges életfogytig tartó sakkozásra ítéli. :-)Természetesen csakis a sakk kapcsán. Fellebezésnek helye nincs. Nagyon sok sikert kívánunk hunonchess.com Pár hét és kezdetét veszi 2019. július 12-én a VIII. Országos Bírósági Sportnapok. Rengeteg teendője van addig a szervező csapatnak, ugyanakkor a sportolók is lázasan készülnek a megmérettetésre. Az alábbi interjú a Debreceni Járásbíróság bírósági ügyintézőjével dr. Kiss Gergely Árpáddal...

read more

LIVE! – 16:00 – TEPLICE OPEN 2019 International Chess Tournament 2019-06-15 – 23 – Az 1 kiemelt Berkes Ferenccel és a rajtlista 5 Bánusz Tamással

Posted by on jún 17, 2019 in Blog | LIVE! – 16:00 – TEPLICE OPEN 2019 International Chess Tournament 2019-06-15 – 23 – Az 1 kiemelt Berkes Ferenccel és a rajtlista 5 Bánusz Tamással bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

LIVE! – 16:00 – TEPLICE OPEN 2019 International Chess Tournament 2019-06-15 – 23 – Az 1 kiemelt Berkes Ferenccel és a rajtlista 5 Bánusz Tamással

LIVE! – 16:00 – TEPLICE OPEN 2019 International Chess Tournament 2019-06-15 – 23 – Az 1 kiemelt Berkes Ferenccel és a rajtlista 5 Bánusz Tamással The Teplice Open is a 9-round Swiss Open taking place in the House of Culture in Teplice, Czech Republic from 16-24 June 2018.in Teplice, Czech Republic from 16-24 June 2018. The time control is 90 minutes for 40 moves, then 30 minutes to the end of the game, with a 30-second increment from move 1. Official...

read more

World Chess Armageddon Series 2019 2019-06-10 – 2019-06-18

Posted by on jún 16, 2019 in Blog | World Chess Armageddon Series 2019 2019-06-10 – 2019-06-18 bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

World Chess Armageddon Series 2019  2019-06-10 – 2019-06-18

World Chess Armageddon Series 2019 2019-06-10 – 2019-06-18 Armageddon, the first ever chess tournament, developed for prime-time TV, is taking place now. Watch it on World Chess. The final day is (June 16), there will be two matches: Kramnik, Nepomniachtchi and Karjakin. This is the final day of the tournament. GAMES chessbase pgn Sakk Official...

read more

37th Balaton GM 2019

Posted by on jún 16, 2019 in Blog, Chess from Hungary - Sakk Hírek - Hazai Hírek | 37th Balaton GM 2019 bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

37th Balaton GM 2019

37th Balaton GM 2019 XXXVII. Balaton Nemzetközi Sakkfesztivál GM, IM, OPEN Balatonlelle 2019. június 11-19. A versenyek helyszíne: Városi Művelődési Ház, 8638 Balatonlelle, Kossuth Lajos u. 2-4. GM, IM: A körversenyek lebonyolítása: 10 résztvevős, 9 fordulós, körmérkőzéses, 90 perc/40 lépés +30 perc+ lépésenként 30 másodperc bónusz-idő. OPEN: 9 fordulós, svájci rendszerű, 90 perc/40 lépés +30 perc+ lépésenként 30 másodperc bónusz-idő. Díjak: I. 150000 HUF IV. 25000 HUF II. 75000 HUF V. 15000...

read more

Vladislav Artemiev Wins 20th International Anatoly Karpov Tournament in Poikovsky

Posted by on jún 16, 2019 in Blog | Vladislav Artemiev Wins 20th International Anatoly Karpov Tournament in Poikovsky bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Vladislav Artemiev Wins 20th International Anatoly Karpov Tournament in Poikovsky

  Artemiev (2760.6, World #11) wins the 20th Karpov Tournament in Poikovsky on tie-breaks with 5.5/9 The 20th International Anatoly Karpov Tournament finished in Poikovsky on June 15. In the final 9th round, Vladislav Artemiev defeated Vladimir Fedoseev to catch up with the leader Dmitry Jakovenko and win the tournament thanks to the superior tie-break. Andrey Esipenko beat Rauf Mamedov, while the games Korobov – Kovalev, Saric – Sasikiran, and Wang Hao – Jakovenko were drawn. GAMES chessbase pgn Classifica finale dopo...

read more