Megszerezte hivatalosan is története tizenharmadik bajnoki címét a Tungsram Aquaprofit NSK NB I-es sakkcsapat

Megszerezte hivatalosan is története tizenharmadik bajnoki címét a Tungsram Aquaprofit NSK NB I-es sakkcsapata, miután az ASE Paks otthonában is győzött a bajnokság utolsó fordulójában.

ASE Paks (3.) – Tungsram Aquaprofit NSK (1.) 5:7

NB I-e
s sakk csapatbajnoki mérkőzés, 9. forduló. Paks.

Eredmények (elöl a hazaiak): Berkes – Bánusz döntetlen, Ács P. – Balogh Cs. döntetlen, Kaczúr – Kántor döntetlen, Lizák – Aczél döntetlen, Balázs – Medvegy 0:1, Krsztulovics – Ribli döntetlen, Lázárné – Galyas 0:1, Vidéki – Bodó N. döntetlen, Dankházi – Gara T. 0:1, Losonczi – Gombócz döntetlen, Molnár B. – Krutti döntetlen, Tancsa – Orsó döntetlen.

A listavezető nagykanizsai sakk együttesnek nem volt semmi más feladata, mint legalább egy pontot szereznie a tabellán második Paks otthonában, s abban az esetben a dél-zalaiak máris elmondhatták magukról, hogy történetükben a tizenharmadik bajnoki címet is elkönyvelhették. Nos, a találkozó harmadik órájában már bőven túlszárnyalták ezt, hiszen az első kilenc parti döntetlenre végződött, ami máris 4,5 pontot jelentett…

– Örülünk, hogy megszereztük természetesen az újabb bajnoki elsőségünket, s mindezt úgy, hogy még nyertük is a paksi meccset – fogalmazott a nagykanizsai klubvezetés részéről Nádasi Tamás. – Mindez azt jelentette, hogy a szezont 12 pont, vagyis gyakorlatilag egy meccsnyi előnnyel hódítottuk el ismét a serleget. Tettük mindezt úgy, hogy az utolsó találkozónkra már nálunk sem voltak idegenlégiósok. Az, hogy bajnokok lettünk, egyben azt is magában foglalja, hogy zsinórban a tizenkettedik jött így össze a tizenháromból.

P.L.

kanizsai NB I-es sakkcsapat a Duna-parton ünnepelhette 13. bajnoki elsőségét

Hatalmas fölénnyel tizenharmadszor, sorozatban tizenkettedszer bajnok a Tungsram Aquaprofit NSK

A címvédő Tungsram Aquaprofit NSK tizenharmadik, sorozatban tizenkettedik bajnoki címét ünnepli. Az első osztályú csapatbajnokság 2019/20-as idénye a koronavírus-járvány miatt szeptember 13-án fejeződött be. A bajnokcsapat az ASE Paks elleni 7-5-ös győzelmével 12 pontos előnnyel végzett az élen, valamennyi ellenfelét legyőzte. A paksiak a vereségükkel végül a harmadik helyen végeztek, a HVSE-Infrapalan 6-6-os eredménye is ezüstérmet jelentett a szombathelyi együttes számára. A DVTK együttesének három ezüstérem után be kellett érnie a negyedik hellyel. Az MTK Budapest és a Maróczy SE mondott búcsút az első osztálynak.