NB I-es sakk csapatbajnokság hatdik forduló games

Aquaréna Kőbánya SC – DVTK 6 – 6

[Event “Kőbánya-DVTK”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.1”]
[White “Ivanchuk, Vassily”]
[Black “Erdos, Viktor”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C93”]
[WhiteElo “2698”]
[BlackElo “2624”]
[PlyCount “74”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “DVTK”]
[BlackTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 a6 4. Ba4 Nf6 5. O-O Be7 6. Re1 b5 7. Bb3 d6 8. c3
O-O 9. h3 Re8 10. d4 Bb7 11. Nbd2 Bf8 12. a3 h6 13. Bc2 Nb8 14. a4 Nbd7 15. Bd3
d5 16. axb5 dxe4 17. Nxe4 Nxe4 18. Bxe4 Bxe4 19. Rxe4 axb5 20. Bd2 Rxa1 21.
Qxa1 exd4 22. Rxd4 Bc5 23. Rd3 Qe7 24. Be3 Ne5 25. Nxe5 Qxe5 26. Bxc5 Qxc5 27.
Qd1 Qc4 28. Rd7 c5 29. Qf3 b4 30. cxb4 cxb4 31. Rb7 Rc8 32. Kh2 Qe6 33. g3 Rc4
34. h4 Rd4 35. Rb5 g6 36. h5 g5 37. Rf5 Kg7 {…} 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-DVTK”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.2”]
[White “Balog, Imre”]
[Black “Efimenko, Zahar”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D06”]
[WhiteElo “2569”]
[BlackElo “2603”]
[PlyCount “62”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[BlackTeam “DVTK”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. Bg5 d5 3. c4 Ne4 4. Bf4 e5 5. dxe5 Bc5 6. e3 g5 7. cxd5 Bb4+ 8.
Ke2 Bd7 9. Qd4 Bb5+ 10. Kf3 Bxf1 11. Qxe4 h5 12. h4 gxf4 13. Nc3 Bxc3 14. Rxf1
Ba5 15. exf4 Qd7 16. g3 Na6 17. Ne2 O-O-O 18. Rd1 Rhg8 19. Kg2 Bb6 20. a3 Nc5
21. Qf3 Qg4 22. Nc3 Qxf3+ 23. Kxf3 Nb3 24. Ne4 Nd4+ 25. Kg2 Rxd5 26. Nf6 Rgd8
27. Nxd5 Rxd5 28. g4 Kd7 29. f3 Ke7 30. Rhe1 Rb5 31. Rd2 Rb3 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-DVTK”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.3”]
[White “Antal, Gergely”]
[Black “Nenezic, Marko”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B30”]
[WhiteElo “2562”]
[BlackElo “2527”]
[PlyCount “111”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “DVTK”]
[BlackTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 Nf6 4. Nc3 Qc7 5. O-O Nd4 6. Ba4 a6 7. Nxd4 cxd4 8.
Nd5 Nxd5 9. exd5 g6 10. Re1 Bg7 11. d3 h6 12. Bd2 Kf8 13. c3 Bf6 14. cxd4 b5
15. Bb3 d6 16. Rc1 Qd8 17. a4 Bd7 18. axb5 axb5 19. Be3 Kg7 20. Qd2 Qb6 21. Qb4
Rhc8 22. Rc3 Qa5 23. Qxa5 Rxa5 24. Rxc8 Bxc8 25. Kf1 Ra7 26. Ke2 h5 27. Kd2 h4
28. Rc1 Bf5 29. h3 g5 30. Bd1 Ra2 31. Rb1 Ra7 32. Bg4 Bg6 33. Rc1 Ra2 34. Kc3
Ra7 35. Rd1 Rc7+ 36. Kb3 Kh6 37. Be2 Bf5 38. Ra1 Bg7 39. Rf1 Kg6 40. f4 gxf4
41. Rxf4 Bh6 42. Rxf5 Bxe3 43. Rh5 Bf2 44. Rh8 Rb7 45. Rg8+ Kh7 46. Rg4 Bg3 47.
Bf3 Kh6 48. Be4 Rb8 49. Bf5 Rb7 50. Kb4 Be1+ 51. Ka3 Bg3 52. Kb3 Rc7 53. Rg8
Rb7 54. Rg4 Rc7 55. Rg8 Rb7 56. Rg4 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-DVTK”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.4”]
[White “Roganovic, Milos”]
[Black “Kozak, Adam”]
[Result “1-0”]
[ECO “B51”]
[WhiteElo “2499”]
[BlackElo “2523”]
[PlyCount “45”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[BlackTeam “DVTK”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 d6 4. c3 Bd7 5. d4 cxd4 6. cxd4 Nf6 7. Nc3 g6 8. e5
dxe5 9. dxe5 Ng4 10. Bf4 Bg7 11. Qe2 Qa5 12. O-O a6 13. Bxc6 Bxc6 14. Nd4 Nxe5
15. Rfe1 f6 16. Ne6 Rg8 17. Bxe5 fxe5 18. Qc4 Rc8 19. b4 Qa3 20. Nd5 Bf6 21.
Ndc7+ Kf7 22. Nd8+ Kg7 23. Nce6+ 1-0

[Event “Kőbánya-DVTK”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.5”]
[White “Korpa, Bence”]
[Black “Nagy, Gabor”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A30”]
[WhiteElo “2541”]
[BlackElo “2488”]
[PlyCount “62”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “DVTK”]
[BlackTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. Nf3 c5 2. c4 Nf6 3. g3 b6 4. Bg2 Bb7 5. O-O g6 6. b3 Bg7 7. Bb2 O-O 8. Nc3
Na6 9. d4 d5 10. dxc5 Nxc5 11. Nxd5 Nxd5 12. Bxg7 Kxg7 13. cxd5 Qxd5 14. Qxd5
Bxd5 15. Rfd1 Rfd8 16. Ne5 Bxg2 17. Kxg2 Kf6 18. f4 Ke6 19. Kf3 f6 20. Nc6 Rd6
21. Nd4+ Kf7 22. Nb5 Rxd1 23. Rxd1 a6 24. Nc7 Rc8 25. Nd5 Rd8 26. e4 e6 27. Ne3
Rxd1 28. Nxd1 Ke7 29. Ke3 Kd6 30. Nb2 b5 31. b4 Nd7 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-DVTK”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.6”]
[White “Izsak, Gyula”]
[Black “Nayhebaver, Martin”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “E39”]
[WhiteElo “2415”]
[BlackElo “2471”]
[PlyCount “139”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[BlackTeam “DVTK”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 Bb4 4. Qc2 O-O 5. Nf3 c5 6. dxc5 Na6 7. e3 Nxc5 8.
Bd2 b6 9. Be2 Bb7 10. O-O Qe7 11. Rfd1 Bxc3 12. Bxc3 Rac8 13. Rac1 Nfe4 14. Bd4
d6 15. b4 Nd7 16. Qa4 Bc6 17. Qb3 e5 18. Bb2 Qf6 19. Bd3 Qe7 20. Bxe4 Bxe4 21.
Ne1 Rc6 22. f3 Bf5 23. Nc2 Be6 24. Na3 Rfc8 25. Qd3 a6 26. e4 h5 27. Rc3 h4 28.
h3 Nf8 29. b5 axb5 30. cxb5 Rxc3 31. Bxc3 d5 32. Bxe5 dxe4 33. Qe3 exf3 34.
Qxf3 Ng6 35. Bd4 Rd8 36. Nc2 Bxa2 37. Bxb6 Rxd1+ 38. Qxd1 Bb3 39. Qd2 Bxc2 40.
Qxc2 Qe1+ 41. Kh2 Qe5+ 42. Kg1 Qxb5 43. Bf2 Qg5 44. Qe4 Kh7 45. Qf3 f5 46. Be3
Qf6 47. Qh5+ Kg8 48. Qd1 Qe7 49. Qd5+ Kh7 50. Qf3 Qe6 51. Bf2 Qf6 52. Qh5+ Kg8
53. Qd1 Nf4 54. Qb3+ Kh7 55. Qf3 Ng6 56. Qh5+ Kg8 57. Qd1 Nf8 58. Qa4 g5 59.
Bd4 Qd6 60. Qc4+ Ne6 61. Bf6 Kh7 62. Qe2 Kg6 63. Bb2 Qb6+ 64. Kh2 Qc6 65. Be5
Qe4 66. Qxe4 fxe4 67. g3 Kf5 68. Bd6 Nd4 69. gxh4 gxh4 70. Kg2 {…} 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-DVTK”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.7”]
[White “Bagi, Mate”]
[Black “Szabo, Bence”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B11”]
[WhiteElo “2486”]
[BlackElo “2355”]
[PlyCount “61”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “DVTK”]
[BlackTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c6 2. Nf3 d5 3. Nc3 Bg4 4. h3 Bh5 5. exd5 cxd5 6. g4 Bg6 7. Ne5 Nc6 8.
Nxg6 hxg6 9. d4 e6 10. Bg2 Bd6 11. Ne2 Qc7 12. c3 Rb8 13. Qd3 Nge7 14. Bd2 b5
15. b3 a5 16. Rc1 Qd7 17. O-O O-O 18. f4 b4 19. c4 dxc4 20. Rxc4 Rfd8 21. Qf3
Na7 22. Ng3 Nb5 23. Ne4 Rbc8 24. Rfc1 Rxc4 25. Rxc4 Na3 26. Rc1 Nb5 27. Rc4 Na3
28. Rc1 Nb5 29. Rc4 Na3 30. Rc1 Nb5 31. Rc4 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-DVTK”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.8”]
[White “Toth, Ervin”]
[Black “Torma, Robert”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A85”]
[WhiteElo “2451”]
[BlackElo “2437”]
[PlyCount “89”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[BlackTeam “DVTK”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 f5 2. c4 Nf6 3. Nc3 e6 4. Nf3 Bb4 5. Bd2 b6 6. g3 Bb7 7. Bg2 O-O 8. O-O
Bxc3 9. Bxc3 Ne4 10. Rc1 d6 11. b4 a5 12. a3 Nxc3 13. Rxc3 axb4 14. axb4 Be4
15. d5 e5 16. Qc1 Bxf3 17. Rxf3 e4 18. Re3 Nd7 19. g4 fxg4 20. Rxe4 Ne5 21. h3
Qh4 22. Qe3 Rae8 23. Qd4 h5 24. Rc1 Qg5 25. Qe3 Qxe3 26. Rxe3 Rf4 27. hxg4 hxg4
28. Re4 Ref8 29. c5 Rxe4 30. Bxe4 Rf4 31. cxd6 cxd6 32. f3 gxf3 33. exf3 Nxf3+
34. Bxf3 Rxf3 35. Rc6 Rd3 36. Rxb6 Rxd5 37. Kf2 Kf7 38. Rb7+ Kf6 39. b5 g5 40.
b6 Rb5 41. Rb8 Ke5 42. b7 Kd5 43. Rg8 Rxb7 44. Rxg5+ Ke4 45. Rg3 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-DVTK”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.9”]
[White “Hando, Vilmos”]
[Black “Krizsany, Laszlo”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “E12”]
[WhiteElo “2373”]
[BlackElo “2407”]
[PlyCount “73”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “DVTK”]
[BlackTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 e6 2. c4 b6 3. Nf3 Bb7 4. a3 Nf6 5. Nc3 Ne4 6. Nxe4 Bxe4 7. Nd2 Bb7 8. b4
a5 9. b5 d5 10. Bb2 Nd7 11. cxd5 exd5 12. g3 Bd6 13. Bg2 Nf6 14. O-O O-O 15.
Nc4 Re8 16. Ne5 a4 17. Qd3 Ne4 18. Rac1 Qe7 19. Nc6 Qe6 20. f3 Nf6 21. Kf2 h5
22. Rc2 h4 23. Ne5 Re7 24. g4 Bxe5 25. dxe5 Nd7 26. Qd4 Nc5 27. Rxc5 bxc5 28.
Qxc5 Qb6 29. Rc1 Ra5 30. Bd4 Rxb5 31. Qxe7 Qxd4+ 32. Kf1 Rb2 33. Qd8+ Kh7 34.
Qxh4+ Kg8 35. Qd8+ Kh7 36. Qh4+ Kg8 37. Qd8+ 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-DVTK”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.10”]
[White “Vucinic, Gojko”]
[Black “Zambo, Zoltan Istvan”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B76”]
[WhiteElo “2369”]
[BlackElo “2357”]
[PlyCount “98”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[BlackTeam “DVTK”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 g6 6. Be3 Bg7 7. f3 O-O 8. Qd2
Nc6 9. O-O-O d5 10. Kb1 Nxd4 11. e5 Nf5 12. exf6 exf6 13. Nxd5 Nxe3 14. Qxe3
Be6 15. Bc4 f5 16. c3 Bxd5 17. Rxd5 Qc7 18. Qd3 Rfd8 19. h4 Rxd5 20. Bxd5 Re8
21. h5 Qg3 22. hxg6 Re1+ 23. Rxe1 Qxe1+ 24. Kc2 hxg6 25. Bxb7 Bh6 26. Ba6 Qc1+
27. Kb3 Qg1 28. Qe2 Qb6+ 29. Kc2 Qc7 30. b4 Bg5 31. a4 Bf6 32. Qd3 Qg3 33. Qe2
Qc7 34. Qe3 Kg7 35. Kb3 Qd7 36. Qd3 Qe6+ 37. Bc4 Qe1 38. a5 f4 39. Bd5 Be5 40.
Be4 f5 41. Bc6 Kh6 42. Bb5 Kg5 43. c4 Qc1 44. Qc2 Qe3+ 45. Ka4 Bc3 46. c5 Qe1
47. Qe2 Qb1 48. Qc4 Qa1+ 49. Kb3 Qb2+ 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-DVTK”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.11”]
[White “Ag, Norbert Dr”]
[Black “Havanecz, Bianka”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A14”]
[WhiteElo “2326”]
[BlackElo “2262”]
[PlyCount “87”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “DVTK”]
[BlackTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. c4 e6 2. g3 d5 3. Bg2 Nf6 4. Nf3 Be7 5. O-O O-O 6. b3 Re8 7. Bb2 b6 8. cxd5
Nxd5 9. d4 Bb7 10. Nbd2 Nd7 11. Rc1 c5 12. a3 N5f6 13. Nc4 Rc8 14. Re1 b5 15.
Ncd2 a6 16. Rc2 Rc7 17. Qa1 Qa8 18. Rcc1 Rec8 19. dxc5 Bxc5 20. b4 Bb6 21. Rxc7
Rxc7 22. Rc1 Rxc1+ 23. Qxc1 Ng4 24. e3 h6 25. h3 Ngf6 26. Qa1 a5 27. Qf1 axb4
28. axb4 Qa4 29. Bxf6 Nxf6 30. Qb1 Nd5 31. Ne5 Bc7 32. Nd3 Nc3 33. Qb3 Qa1+ 34.
Kh2 Bxg2 35. Kxg2 Bd6 36. Nc5 Kf8 37. Nf3 Nd5 38. Nd4 Qa8 39. Kh2 Nc7 40. Qc2
Qd5 41. Na6 Nxa6 42. Qc8+ Ke7 43. Qxa6 Kf6 44. Qxb5 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-DVTK”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.12”]
[White “Diller, Denis”]
[Black “Erdos, Boglarka”]
[Result “0-1”]
[ECO “D80”]
[WhiteElo “2136”]
[BlackElo “2152”]
[PlyCount “100”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[BlackTeam “DVTK”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 d5 4. Bg5 Ne4 5. Nxe4 dxe4 6. Qd2 Bg7 7. Rd1 Nc6 8.
Be3 e5 9. d5 Nd4 10. g3 O-O 11. Bg2 f5 12. Nh3 c6 13. Bxd4 exd4 14. Nf4 cxd5
15. cxd5 Qd6 16. e3 d3 17. h4 Bd7 18. f3 Rac8 19. O-O Rc2 20. Qa5 Qe5 21. fxe4
fxe4 22. Qb4 Bg4 23. Qxe4 Qxe4 24. Bxe4 Bxd1 25. Rxd1 Rxb2 26. Nxd3 Rxa2 27. d6
Ra5 28. Bxb7 Rd8 29. Nb4 Ra1 30. Rxa1 Bxa1 31. Bd5+ Kg7 32. Nc6 Rxd6 33. e4 Bc3
34. h5 g5 35. Kg2 a5 36. Kh3 a4 37. Ne7 Ra6 38. Kg4 a3 39. Ba2 Ra4 40. Kf5 Ra5+
41. Nd5 Be1 42. Kxg5 Rb5 43. h6+ Kf8 44. g4 Rb2 45. Bc4 a2 46. Bxa2 Rxa2 47.
Nf6 Ra5+ 48. Nd5 Bd2+ 49. Kh5 Ra6 50. g5 Rg6 0-1


ASE Paks – Dunaharaszti MTK 7 – 5

[Event “Paks-Dunaharaszti”]
[Site “Paks”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.1”]
[White “Stevic, Hrvoje”]
[Black “Berkes, Ferenc”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B18”]
[WhiteElo “2576”]
[BlackElo “2655”]
[PlyCount “44”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[BlackTeam “ASE Paks”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nc3 dxe4 4. Nxe4 Bf5 5. Ng3 Bg6 6. Nf3 Nd7 7. Bd3 Ngf6 8.
O-O e6 9. Bf4 Nd5 10. Bg5 Be7 11. Bxe7 Nxe7 12. c4 O-O 13. Bxg6 Nxg6 14. Qb3
Qc7 15. Qc3 Rad8 16. Rfe1 Nf6 17. b4 Qf4 18. Ne2 Qc7 19. Ng3 Qf4 20. Ne2 Qc7
21. Ng3 Qf4 22. Ne2 Qc7 1/2-1/2

[Event “Paks-Dunaharaszti”]
[Site “Paks”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.2”]
[White “Perunovic, Milos”]
[Black “Grigoriants, Sergey”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C78”]
[WhiteElo “2591”]
[BlackElo “2539”]
[PlyCount “65”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “ASE Paks”]
[BlackTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 a6 4. Ba4 Nf6 5. O-O b5 6. Bb3 Bc5 7. c3 d6 8. a4
Rb8 9. d4 Bb6 10. a5 Ba7 11. Be3 Bg4 12. d5 Bxe3 13. fxe3 Ne7 14. Nbd2 Ng6 15.
c4 Bd7 16. cxb5 Bxb5 17. Bc4 Bxc4 18. Nxc4 Nxe4 19. Ncxe5 dxe5 20. Qa4+ Rb5 21.
Qxe4 Qxd5 22. Qxd5 Rxd5 23. Rfc1 Kd7 24. Ng5 Ra8 25. Rc2 f6 26. Ne4 Ne7 27.
Nc5+ Ke8 28. Rac1 Ra7 29. b4 Rd8 30. Rc4 Rd2 31. Ne4 Rd7 32. Nc5 Rd2 33. Ne4
1/2-1/2

[Event “Paks-Dunaharaszti”]
[Site “Paks”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.3”]
[White “Jovanovic, Zoran”]
[Black “Papp, Gabor”]
[Result “0-1”]
[ECO “C01”]
[WhiteElo “2524”]
[BlackElo “2593”]
[PlyCount “98”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[BlackTeam “ASE Paks”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e6 2. d4 d5 3. exd5 exd5 4. Nf3 Nc6 5. c3 Bd6 6. Bd3 Nge7 7. O-O Bg4 8.
Nbd2 Qd7 9. Re1 f6 10. b4 O-O 11. Qc2 Bf5 12. Nb3 Bxd3 13. Qxd3 Qf5 14. Qxf5
Nxf5 15. a4 Nd8 16. Ra2 h5 17. h3 g5 18. g3 Kf7 19. Rae2 Ng7 20. h4 g4 21. Nh2
Re8 22. Rxe8 Nxe8 23. Nf1 c6 24. Ne3 Ng7 25. Bd2 Nde6 26. Na5 Rb8 27. Kf1 Bc7
28. Nb3 Rd8 29. a5 a6 30. Nc1 Bd6 31. Nd3 Nc7 32. Ng2 Nb5 33. Ke2 Re8+ 34. Kd1
Rxe1+ 35. Kxe1 Ne6 36. Kd1 Kg6 37. Ne3 Bc7 38. Ke2 Nd6 39. Ng2 Ne4 40. Be1 Bd6
41. Bd2 Kf7 42. Kd1 Nf8 43. Kc2 Ng6 44. Bf4 Nxf4 45. Ngxf4 Bxf4 46. Nxf4 Nxf2
47. Nxh5 Nh3 48. b5 Kg6 49. bxa6 bxa6 0-1

[Event “Paks-Dunaharaszti”]
[Site “Paks”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.4”]
[White “Sedlak, Nikola”]
[Black “Gonda, Laszlo”]
[Result “1-0”]
[ECO “C44”]
[WhiteElo “2553”]
[BlackElo “2506”]
[PlyCount “79”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “ASE Paks”]
[BlackTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. g3 Nf6 4. d3 g6 5. Bg2 Bg7 6. O-O O-O 7. Re1 d5 8. exd5
Nxd5 9. Nc3 Nxc3 10. bxc3 Re8 11. Bg5 f6 12. Be3 Be6 13. Qc1 Qd7 14. Bh6 Bh8
15. h4 Ne7 16. d4 exd4 17. Nxd4 Bd5 18. Bxd5+ Nxd5 19. Qa3 Bg7 20. Bxg7 Kxg7
21. c4 Nf4 22. Nf3 Ne2+ 23. Kh2 Rad8 24. Rad1 Qxd1 25. Rxd1 Rxd1 26. Qxa7 Re4
27. c5 Re7 28. Qxb7 Nd4 29. a4 Nxf3+ 30. Qxf3 Ra1 31. Qf4 h5 32. c6 Rd1 33. a5
Ra1 34. Qb4 Re2 35. Kg2 Ra2 36. Qb8 Re7 37. Qd8 Rf7 38. Qd5 Ra1 39. Qb5 Re7 40.
a6 1-0

[Event “Paks-Dunaharaszti”]
[Site “Paks”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.5”]
[White “Flumbort, Andras Dr”]
[Black “Acs, Peter”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D36”]
[WhiteElo “2440”]
[BlackElo “2566”]
[PlyCount “65”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[BlackTeam “ASE Paks”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nf3 Nf6 4. Nc3 Bb4 5. Bg5 c6 6. Qb3 Be7 7. e3 Nbd7 8. cxd5
exd5 9. Qc2 O-O 10. Bd3 Re8 11. O-O Nf8 12. h3 Nh5 13. Bxe7 Qxe7 14. Rab1 Ng6
15. Rfe1 Nf6 16. b4 Be6 17. a4 Rac8 18. Rec1 a6 19. Qb2 Nd7 20. b5 axb5 21.
axb5 c5 22. dxc5 Nxc5 23. Bxg6 hxg6 24. Rd1 Red8 25. Nd4 Qg5 26. Nf3 Qf6 27.
Ne2 Ne4 28. Qxf6 gxf6 29. Nfd4 g5 30. Ra1 Ra8 31. Rdc1 Rxa1 32. Rxa1 Rc8 33. f3
1/2-1/2

[Event “Paks-Dunaharaszti”]
[Site “Paks”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.6”]
[White “Kaczur, Florian”]
[Black “Popovics, Adam”]
[Result “0-1”]
[ECO “B90”]
[WhiteElo “2488”]
[BlackElo “2363”]
[PlyCount “132”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “ASE Paks”]
[BlackTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. h3 e5 7. Nde2 h5 8. Bg5
Be6 9. Bxf6 Qxf6 10. Nd5 Qd8 11. Nec3 Nd7 12. Bc4 Rc8 13. Bb3 Nc5 14. Qf3 Nxb3
15. cxb3 Be7 16. O-O g6 17. Qe3 O-O 18. Qa7 Rb8 19. f4 exf4 20. Rxf4 Bg5 21.
Rf3 Qc8 22. b4 Bxd5 23. Nxd5 Qc2 24. Qd4 Rbe8 25. Re1 Re5 26. Rf2 Qc8 27. Nf6+
Kg7 28. Ref1 Qe6 29. Nd5 Kh7 30. Nc3 Kh6 31. Rf3 f6 32. Qf2 h4 33. Qb6 Rf7 34.
Rd1 Rd7 35. Rfd3 f5 36. Rxd6 Rxd6 37. Rxd6 Qf7 38. Rd1 fxe4 39. Qd4 Qf4 40. Re1
e3 41. Qxf4 Bxf4 42. Kf1 Bg3 43. Rb1 Rf5+ 44. Ke2 Rf2+ 45. Kxe3 Rxg2 46. Ne4
Rh2 47. Nxg3 Rxh3 48. Rd1 Rxg3+ 49. Kf2 Rg4 50. a3 h3 51. Rh1 Rh4 52. Kg3 Kg5
53. Kh2 Rc4 54. Rg1+ Rg4 55. Rd1 Kh4 56. Rd7 Rg2+ 57. Kh1 Rxb2 58. Rd4+ Kg3 59.
Rd3+ Kg4 60. Rd4+ Kf5 61. Rd3 h2 62. Rd7 b5 63. Rd5+ Kf4 64. a4 bxa4 65. Ra5
Kg3 66. Rg5+ Kh3 0-1

[Event “Paks-Dunaharaszti”]
[Site “Paks”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.7”]
[White “Farago, Ivan”]
[Black “Lizak, Peter”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A57”]
[WhiteElo “2351”]
[BlackElo “2471”]
[PlyCount “54”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[BlackTeam “ASE Paks”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 c5 3. d5 b5 4. cxb5 a6 5. e3 g6 6. Nc3 Bg7 7. a4 O-O 8. Nf3 Bb7
9. e4 e6 10. Be2 axb5 11. Bxb5 exd5 12. exd5 Qe8+ 13. Be3 Ng4 14. Qe2 Nxe3 15.
Qxe3 Na6 16. O-O Qxe3 17. fxe3 Nb4 18. e4 Ba6 19. Rfd1 d6 20. Rd2 Rfd8 21. Re1
Bxb5 22. axb5 Re8 23. g3 Na2 24. Rc2 Nb4 25. Rd2 Na2 26. Rc2 Nb4 27. Rd2 Na2
1/2-1/2

[Event “Paks-Dunaharaszti”]
[Site “Paks”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.8”]
[White “Balazs, Gabor”]
[Black “Papp, Petra”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D03”]
[WhiteElo “2399”]
[BlackElo “2343”]
[PlyCount “62”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “ASE Paks”]
[BlackTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. Nf3 g6 3. Bg5 Bg7 4. Nbd2 d5 5. e3 O-O 6. c3 c5 7. Be2 Qb6 8. Qb3
Nc6 9. O-O Be6 10. Qa3 Nd7 11. dxc5 Qxc5 12. Qxc5 Nxc5 13. Nd4 Nxd4 14. cxd4 f6
15. Rfc1 fxg5 16. Rxc5 Rfc8 17. Rac1 Rxc5 18. Rxc5 Rc8 19. Rxc8+ Bxc8 20. Nf3
Bg4 21. Kf1 Bxf3 22. Bxf3 e6 23. Ke2 Kf7 24. Kd3 Ke7 25. e4 Kd6 26. e5+ Kd7 27.
Bd1 Bf8 28. Ba4+ Kd8 29. Kc3 Be7 30. f3 Bf8 31. h3 Be7 1/2-1/2

[Event “Paks-Dunaharaszti”]
[Site “Paks”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.9”]
[White “Kokeny, Norbert Adrian”]
[Black “Krstulovic, Alex”]
[Result “1-0”]
[ECO “D11”]
[WhiteElo “2305”]
[BlackElo “2353”]
[PlyCount “109”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[BlackTeam “ASE Paks”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. Nf3 d5 2. d4 Nf6 3. g3 c6 4. Bg2 Bf5 5. c4 e6 6. cxd5 exd5 7. Qb3 Qb6 8.
Qe3+ Be7 9. O-O Qd8 10. Qb3 Qb6 11. Qe3 Nbd7 12. b3 Ne4 13. Nbd2 Nxd2 14. Nxd2
Be6 15. f4 g6 16. Nf3 O-O-O 17. a4 Rhe8 18. Bd2 Bf5 19. Qc3 f6 20. b4 Kb8 21.
Rfc1 Rc8 22. a5 Qd8 23. b5 c5 24. Qb3 c4 25. Qb2 Bd6 26. Bb4 Qe7 27. Bxd6+ Qxd6
28. Kf2 Re7 29. Qa3 Qe6 30. Ra2 Rce8 31. Rc3 h6 32. a6 b6 33. h3 Kc7 34. Ng1 h5
35. Qc1 Rf7 36. Ra4 Kd8 37. Bxd5 Qxd5 38. Raxc4 Re6 39. Rc8+ Ke7 40. R3c7 Rf8
41. Rxd7+ Qxd7 42. Rc7 Kd8 43. Rxd7+ Kxd7 44. Qc4 Rd6 45. Nf3 Re8 46. Nd2 Be6
47. Qd3 f5 48. Nf3 Ke7 49. Ne5 Kf6 50. g4 hxg4 51. hxg4 Rh8 52. gxf5 Bxf5 53.
e4 Rh2+ 54. Kg1 Rh3 55. Nf3 1-0

[Event “Paks-Dunaharaszti”]
[Site “Paks”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.10”]
[White “Lazarne Vajda, Szidonia”]
[Black “Vegh, Endre”]
[Result “1-0”]
[ECO “A48”]
[WhiteElo “2340”]
[BlackElo “2222”]
[PlyCount “71”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “ASE Paks”]
[BlackTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 c5 2. e3 Nf6 3. Nf3 g6 4. Be2 Bg7 5. O-O O-O 6. Nbd2 b6 7. b3 Bb7 8. Bb2
cxd4 9. exd4 d5 10. Ne5 Nbd7 11. Re1 Rc8 12. Rc1 e6 13. Bb5 a6 14. Bxd7 Nxd7
15. Ndf3 Bh6 16. Rb1 Bg7 17. Rc1 Bh6 18. Rb1 Bg7 19. Qd3 Qc7 20. Re2 b5 21. Ba3
Rfe8 22. Nxd7 Qxd7 23. Rbe1 Qc7 24. Bc5 Bc6 25. b4 a5 26. a3 Ra8 27. g3 Qb7 28.
h4 h5 29. Ng5 Qd7 30. Rxe6 Rxe6 31. Rxe6 Bf8 32. Rxg6+ fxg6 33. Qxg6+ Qg7 34.
Qxc6 Rb8 35. Qxd5+ Kh8 36. Ne6 1-0

[Event “Paks-Dunaharaszti”]
[Site “Paks”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.11”]
[White “Balint, Vilmos”]
[Black “Videki, Sandor”]
[Result “0-1”]
[ECO “D02”]
[WhiteElo “2131”]
[BlackElo “2392”]
[PlyCount “132”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[BlackTeam “ASE Paks”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 d5 2. Bf4 Nf6 3. Nf3 c5 4. e3 Nc6 5. Nc3 Qa5 6. Qd2 c4 7. Ne5 e6 8. Nd1
Qxd2+ 9. Kxd2 g5 10. Nxc6 gxf4 11. Ne5 Ne4+ 12. Ke1 f6 13. Nf3 fxe3 14. fxe3
Bd7 15. Nd2 f5 16. Nxe4 fxe4 17. Be2 h5 18. c3 b5 19. a3 Bd6 20. Nf2 Ke7 21.
Nh3 Rag8 22. g3 h4 23. g4 e5 24. dxe5 Bxe5 25. Rd1 Kd6 26. Rd2 Kc6 27. Rf1 Bxh2
28. Rf7 Be5 29. Rxd7 Bg3+ 30. Kf1 Kxd7 31. Rxd5+ Kc6 32. Rd4 Re8 33. Kg2 Rhf8
34. a4 a6 35. axb5+ axb5 36. g5 Rd8 37. Rxe4 Rd2 38. Nf4 Rxe2+ 39. Nxe2 Rf2+
40. Kh3 Rxe2 41. g6 Rd2 42. Re8 Rd7 43. Kg4 Rg7 44. Kf5 h3 45. Rh8 h2 46. Kf6
Kd6 47. Rh6 Be5+ 48. Kf5 Kd5 49. e4+ Kd6 50. Rh5 Rg8 51. Rh6 Rf8+ 52. Kg4 Ke7
53. g7 Re8 54. Kf5 Kf7 55. Rh7 Kg8 56. Rh8+ Kxg7 57. Rxe8 h1=Q 58. Re7+ Kf8 59.
Rxe5 Qf3+ 60. Ke6 Qh3+ 61. Kd5 Qh2 62. Rf5+ Ke7 63. Kc6 Qxb2 64. Rf3 Qe2 65.
Rh3 Qxe4+ 66. Kb6 Qe6+ 0-1

[Event “Paks-Dunaharaszti”]
[Site “Paks”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.12”]
[White “Dankhazi, Andras”]
[Black “Markos, Adam”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B40”]
[WhiteElo “2289”]
[BlackElo “2211”]
[PlyCount “62”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “ASE Paks”]
[BlackTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. g3 d5 4. exd5 exd5 5. d4 Nf6 6. Bg2 Be7 7. O-O O-O 8. Nc3
Nc6 9. dxc5 Bxc5 10. Na4 Be7 11. Be3 Bg4 12. h3 d4 13. Bf4 Be6 14. b3 Rc8 15.
c4 dxc3 16. Qxd8 Rfxd8 17. Nxc3 Rd3 18. Ne2 Rcd8 19. Ne5 Nxe5 20. Bxe5 Bd5 21.
Nf4 Bxg2 22. Kxg2 Rd2 23. Bc3 R2d7 24. Rfe1 Kf8 25. Kf1 Rc8 26. Rac1 Rdc7 27.
Bxf6 Bxf6 28. Rxc7 Rxc7 29. Nd5 Rc6 30. Nxf6 Rxf6 31. Rc1 Ra6 1/2-1/2


Tungsram Aquaprofit NSK – Duocor-Makói SVSE 8 – 4

[Event “Tungsram ANSK-Makó”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.1”]
[White “Mihok, Oliver”]
[Black “Chigaev, Maksim”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C47”]
[WhiteElo “2558”]
[BlackElo “2616”]
[PlyCount “61”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[BlackTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. d4 exd4 5. Nxd4 Bb4 6. Nxc6 bxc6 7. Bd3 d5 8.
exd5 O-O 9. O-O cxd5 10. h3 c6 11. Qf3 Rb8 12. Bf4 Bd6 13. b3 Rb4 14. Bxd6 Qxd6
15. Rfe1 Bd7 16. Rad1 Rbb8 17. Ne2 Rfe8 18. c4 d4 19. c5 Qxc5 20. Qf4 Qa5 21.
Qxd4 Qxa2 22. Bc4 Qa5 23. Ra1 Qb6 24. Red1 Be6 25. Ra6 Qxd4 26. Nxd4 Bxc4 27.
bxc4 Red8 28. Raa1 c5 29. Nc6 Rxd1+ 30. Rxd1 Re8 31. Nxa7 1/2-1/2

[Event “Tungsram ANSK-Makó”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.2”]
[White “Volokitin, Andrei”]
[Black “Csonka, Balazs”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C65”]
[WhiteElo “2660”]
[BlackElo “2492”]
[PlyCount “62”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[BlackTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 Nf6 4. d3 Bc5 5. Bxc6 dxc6 6. Nbd2 Be6 7. O-O Nd7 8.
Nb3 Bb6 9. Ng5 Bxb3 10. axb3 f6 11. Nf3 Nf8 12. b4 Ne6 13. c3 Qd7 14. Qb3 Qf7
15. Be3 O-O 16. b5 cxb5 17. Qxb5 c6 18. Qb4 c5 19. Qb5 Rad8 20. Rfd1 Rd6 21.
Nd2 Nc7 22. Qc4 Rfd8 23. Qxf7+ Kxf7 24. Nc4 Rxd3 25. Rxd3 Rxd3 26. Kf1 Rd7 27.
Ke2 Nb5 28. g4 Nd6 29. Nxd6+ Rxd6 30. c4 Rc6 31. Rd1 Ke6 1/2-1/2

[Event “Tungsram ANSK-Makó”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.3”]
[White “Kosic, Dragan”]
[Black “Banusz, Tamas”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D15”]
[WhiteElo “2430”]
[BlackElo “2624”]
[PlyCount “62”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[BlackTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 d5 2. Nf3 Nf6 3. c4 c6 4. Nc3 e6 5. e3 a6 6. a4 a5 7. b3 Na6 8. Be2 Be7
9. O-O O-O 10. Bb2 Nb4 11. Ne5 Nd7 12. f4 Nxe5 13. fxe5 Bg5 14. Bc1 b6 15. Na2
c5 16. Nc3 Ba6 17. cxd5 Nxd5 18. Nxd5 Bxe2 19. Nf6+ Bxf6 20. Qxe2 Be7 21. Bb2
Qd5 22. Qd3 Rad8 23. Rad1 cxd4 24. exd4 Rd7 25. Qf3 Qxf3 26. Rxf3 Rc8 27. Rc3
Rxc3 28. Bxc3 f6 29. exf6 Bxf6 30. Kf1 Kf7 31. Ke2 Rd5 1/2-1/2

[Event “Tungsram ANSK-Makó”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.4”]
[White “Balogh, Csaba”]
[Black “Farkas, Tibor”]
[Result “1-0”]
[ECO “B70”]
[WhiteElo “2588”]
[BlackElo “2276”]
[PlyCount “85”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[BlackTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. g3 g6 7. Bg2 Bg7 8. O-O
O-O 9. h3 Bd7 10. Be3 Nc6 11. Nde2 Rc8 12. Nd5 Be6 13. Nef4 Bxd5 14. exd5 Ne5
15. Bd4 Qc7 16. c3 Nfd7 17. Re1 Rfe8 18. b3 Nc5 19. Re3 b5 20. Qe2 Rb8 21. h4
a5 22. Re1 b4 23. Bh3 Bf6 24. Qd2 Kf8 25. Kg2 bxc3 26. Bxc3 a4 27. Bxe5 dxe5
28. Nd3 axb3 29. Rc1 Nxd3 30. Rxc7 b2 31. Rxd3 b1=Q 32. d6 exd6 33. Rxd6 Be7
34. Rdd7 Qe4+ 35. Kh2 Qb4 36. Qe3 e4 37. a3 Qb2 38. Qh6+ Kg8 39. Rxe7 Qxf2+ 40.
Bg2 e3 41. Rxf7 Qxf7 42. Bd5 Rb2+ 43. Kh3 1-0

[Event “Tungsram ANSK-Makó”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.5”]
[White “Hajnal, Zoltan”]
[Black “Markus, Robert”]
[Result “1-0”]
[ECO “B07”]
[WhiteElo “2382”]
[BlackElo “2599”]
[PlyCount “53”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[BlackTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 d6 2. d4 Nf6 3. Nc3 e5 4. Nge2 Be7 5. f3 O-O 6. Be3 exd4 7. Qxd4 c6 8.
O-O-O Qa5 9. g4 b5 10. a3 Na6 11. g5 Ne8 12. Ng3 g6 13. Qd2 b4 14. Nb1 Rb8 15.
h4 Qe5 16. Bf4 Qc5 17. h5 bxa3 18. Nxa3 Nb4 19. Bc4 Be6 20. hxg6 Bxc4 21. Qh2
Na2+ 22. Kb1 Nf6 23. gxf6 h5 24. Qxh5 Rxb2+ 25. Ka1 Qxh5 26. Nxh5 Rfb8 27. Nxc4
1-0

[Event “Tungsram ANSK-Makó”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.6”]
[White “Ivanisevic, Ivan”]
[Black “Tatar Kis, Szabolcs”]
[Result “1-0”]
[ECO “E94”]
[WhiteElo “2597”]
[BlackElo “2372”]
[PlyCount “47”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[BlackTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. c4 Nf6 2. Nc3 g6 3. e4 d6 4. d4 Bg7 5. Nf3 O-O 6. Be2 e5 7. O-O exd4 8. Nxd4
Re8 9. f3 Nc6 10. Be3 Nh5 11. Nc2 f5 12. f4 Nf6 13. exf5 Bxf5 14. Bf2 Qd7 15.
Ne3 Ne4 16. Nxf5 Nxc3 17. bxc3 Qxf5 18. Rb1 Rab8 19. Bf3 Bxc3 20. Bd5+ Kg7 21.
Rb3 Bf6 22. g4 Qxf4 23. Bxa7 Bd4+ 24. Kh1 1-0

[Event “Tungsram ANSK-Makó”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.7”]
[White “Horvath, Zsolt”]
[Black “Kantor, Gergely”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C47”]
[WhiteElo “2392”]
[BlackElo “2540”]
[PlyCount “61”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[BlackTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. d4 exd4 5. Nxd4 Bb4 6. Nxc6 bxc6 7. Bd3 O-O
8. O-O d5 9. exd5 cxd5 10. Bg5 c6 11. Qf3 Bd6 12. Rae1 Rb8 13. Nd1 h6 14. Bxf6
Qxf6 15. Qxf6 gxf6 16. b3 Be6 17. Ne3 Bb4 18. Re2 Rfe8 19. Nf5 Bxf5 20. Rxe8+
Rxe8 21. Bxf5 Re2 22. Bd3 Rd2 23. g3 Kf8 24. Kg2 Bc5 25. g4 Ke7 26. Re1+ Kd6
27. Re2 Rxe2 28. Bxe2 Ke5 29. Ba6 Ba3 30. Kf3 c5 31. Bb7 1/2-1/2

[Event “Tungsram ANSK-Makó”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.8”]
[White “Aczel, Gergely”]
[Black “Szalai, Kornel”]
[Result “0-1”]
[ECO “E60”]
[WhiteElo “2506”]
[BlackElo “2376”]
[PlyCount “90”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[BlackTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. f3 Nh5 4. e4 e5 5. Be3 Bb4+ 6. Nc3 exd4 7. Qxd4 O-O 8. a3
Nc6 9. Qd2 Be7 10. Nge2 Bh4+ 11. Ng3 Na5 12. Rd1 d6 13. Bf2 Bg5 14. Qc2 Nf4 15.
Nd5 Ne6 16. h4 Bf6 17. f4 Nc6 18. e5 Bg7 19. Ne4 Re8 20. Be2 dxe5 21. Ndf6+
Bxf6 22. Rxd8 Bxd8 23. fxe5 Ned4 24. Bxd4 Nxd4 25. Qc3 Nxe2 26. Kxe2 Bf5 27.
Ng3 Bf6 28. Nxf5 Bxe5 29. Qc2 gxf5 30. Kf3 Re6 31. h5 Bd4 32. Rh4 Re3+ 33. Kf4
Re4+ 34. Kg3 Be5+ 35. Kf3 Rxh4 36. g3 Re4 37. Qd2 Rd4 38. Qg5+ Kh8 39. Qxf5 f6
40. h6 Rg8 41. Qe6 Rxg3+ 42. Ke2 Re4+ 43. Kd1 Rd3+ 44. Kc2 Rd2+ 45. Kc1 Bxb2+
0-1

[Event “Tungsram ANSK-Makó”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.9”]
[White “Nadj Hedjesi, Balind”]
[Black “Medvegy, Zoltan”]
[Result “0-1”]
[ECO “A01”]
[WhiteElo “2300”]
[BlackElo “2532”]
[PlyCount “72”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[BlackTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. b3 a5 2. e4 d6 3. Bb2 Nf6 4. Nc3 g6 5. d4 a4 6. f4 a3 7. Bc1 Bg7 8. Nf3 O-O
9. e5 Nfd7 10. Ne4 c5 11. c3 cxd4 12. cxd4 Nc6 13. Be3 Nb6 14. Nc3 Nb4 15. Be2
Bf5 16. Rc1 Rc8 17. Qd2 Nc2+ 18. Rxc2 Bxc2 19. Qxc2 Nd5 20. Bd2 Qc7 21. Bc4
Nxc3 22. Qxc3 d5 23. Bxd5 Qxc3 24. Bxc3 Rxc3 25. Kd2 Rc7 26. Rc1 Rxc1 27. Kxc1
Rc8+ 28. Kd2 e6 29. Bc4 Bf8 30. Kd3 Bb4 31. Ng5 b5 32. Bxb5 Rc3+ 33. Ke4 h6 34.
Nf3 Rc2 35. Kd3 Rxa2 36. Kc4 Bf8 0-1

[Event “Tungsram ANSK-Makó”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.10”]
[White “Ribli, Zoltan”]
[Black “Udvardi, Zalan”]
[Result “1-0”]
[ECO “A37”]
[WhiteElo “2530”]
[BlackElo “2226”]
[PlyCount “85”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[BlackTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. Nf3 c5 2. c4 Nc6 3. Nc3 e5 4. g3 g6 5. Bg2 Bg7 6. O-O Nge7 7. a3 d6 8. b4
O-O 9. Rb1 Rb8 10. d3 h6 11. Ne1 Be6 12. b5 Nd4 13. e3 Ndf5 14. Qa4 Nc8 15. Nd5
Nfe7 16. Nc2 Bxd5 17. cxd5 Nb6 18. Qb3 f5 19. a4 g5 20. Na3 Nd7 21. Nc4 Nf6 22.
Nxe5 dxe5 23. d6+ Kh8 24. dxe7 Qxe7 25. d4 Nd7 26. dxc5 Nxc5 27. Ba3 Rbc8 28.
Qc2 e4 29. Rbc1 b6 30. Rfd1 Qe6 31. Qb1 Rf7 32. Bxc5 bxc5 33. g4 Re7 34. gxf5
Qxf5 35. Rc4 Rce8 36. Qc2 Re5 37. a5 Bf8 38. b6 axb6 39. axb6 Qe6 40. b7 Bd6
41. Rxe4 Bb8 42. Rxe5 Qxe5 43. Qg6 1-0

[Event “Tungsram ANSK-Makó”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.11”]
[White “Juhasz, Barbara”]
[Black “Gara, Ticia”]
[Result “0-1”]
[ECO “B66”]
[WhiteElo “2216”]
[BlackElo “2369”]
[PlyCount “114”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[BlackTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 d6 6. Bg5 e6 7. Qd2 a6 8. f4
h6 9. Bh4 Nxe4 10. Bxd8 Nxd2 11. Nxc6 Nxf1 12. Rxf1 bxc6 13. Ba5 c5 14. O-O-O
Bb7 15. g3 Be7 16. f5 Bg5+ 17. Kb1 Bd8 18. Bxd8 Rxd8 19. Rde1 Ke7 20. Rf2 h5
21. Ne4 Bxe4 22. Rxe4 Rh6 23. Ra4 Ra8 24. fxe6 fxe6 25. b3 Rf6 26. Re2 g5 27.
a3 d5 28. Ra5 Kd6 29. b4 cxb4 30. axb4 Rf7 31. c3 Rc7 32. Kb2 Rc6 33. Kb3 Rac8
34. Re3 Rf8 35. Ra2 e5 36. Rd2 Ke6 37. Red3 e4 38. Re2 g4 39. Rde3 Ke5 40. Kc2
Rf3 41. Kd2 Rcf6 42. Re1 Rxe3 43. Rxe3 d4 44. cxd4+ Kxd4 45. Ra3 Rf2+ 46. Ke1
Rxh2 47. Rxa6 Rb2 48. Ra5 Rxb4 49. Rxh5 Ke3 50. Kf1 Kf3 51. Rf5+ Kxg3 52. Ke2
Kh3 53. Rf8 g3 54. Rh8+ Kg2 55. Rg8 Rb2+ 56. Ke3 Kf1 57. Ra8 Re2+ 0-1

[Event “Tungsram ANSK-Makó”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.12”]
[White “Gombocz, Ferenc Jr”]
[Black “Kecskemeti, Arpad”]
[Result “1-0”]
[ECO “A36”]
[WhiteElo “2239”]
[BlackElo “2234”]
[PlyCount “69”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[BlackTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. c4 Nf6 2. g3 g6 3. Bg2 Bg7 4. Nc3 O-O 5. d3 c5 6. e4 Nc6 7. Nge2 d6 8. O-O
a6 9. h3 Rb8 10. a4 Ne8 11. Be3 b5 12. axb5 axb5 13. Nxb5 Nc7 14. Nec3 Nxb5 15.
Nxb5 Bxb2 16. Rb1 Bg7 17. f4 Bd7 18. Qd2 Nb4 19. Nc3 Ra8 20. e5 Ra3 21. Ra1
Rxa1 22. Rxa1 Bf5 23. Ra8 Qd7 24. Rxf8+ Kxf8 25. exd6 exd6 26. d4 cxd4 27. Bxd4
Bxh3 28. Bxg7+ Kxg7 29. Qd4+ Kh6 30. Ne4 Bxg2 31. Nf6 Qc8 32. Kxg2 Nc2 33. Qc3
Qc6+ 34. Kh2 Ne1 35. Ng8+ 1-0


Maróczy SE – Morihana PSE 3,5 – 8,5

[Event “Maróczy-Pénzügyőr”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.1”]
[White “Bosiocic, Marin”]
[Black “Damljanovic, Branko”]
[Result “1-0”]
[ECO “B41”]
[WhiteElo “2635”]
[BlackElo “2495”]
[PlyCount “92”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Morihana PSE I.”]
[BlackTeam “Maroczy SE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 a6 5. c4 Nf6 6. Nc3 Qc7 7. Be2 b6 8. Be3
Bb7 9. f3 Be7 10. O-O d6 11. Qd2 O-O 12. Rfc1 Rc8 13. a4 Qd8 14. Nd1 a5 15. Nb5
Na6 16. Nf2 Nc5 17. Rc3 Ba6 18. Bf1 Rab8 19. g3 Rb7 20. Bh3 Qf8 21. Qc2 Rd8 22.
Rd1 Rbb8 23. Bg2 Rbc8 24. Rd2 Nfd7 25. f4 Nb8 26. g4 Nc6 27. g5 Nb4 28. Qd1
Bxb5 29. axb5 f5 30. exf5 exf5 31. Bd4 d5 32. cxd5 Bd6 33. Qh5 g6 34. Qf3 Re8
35. Rd1 Rc7 36. h4 h5 37. gxh6 Qxh6 38. h5 Rh7 39. Re3 Rxe3 40. Qxe3 Re7 41.
Qg3 Qxh5 42. Be5 Nb7 43. Rc1 Bc5 44. d6 Rxe5 45. fxe5 Nd8 46. Rxc5 bxc5 1-0

[Event “Maróczy-Pénzügyőr”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.2”]
[White “Ivic, Velimir”]
[Black “Brkic, Ante”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B92”]
[WhiteElo “2558”]
[BlackElo “2594”]
[PlyCount “52”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Maroczy SE I.”]
[BlackTeam “Morihana PSE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Be2 e5 7. Nf3 Be7 8. Bg5
Be6 9. Bxf6 Bxf6 10. Qd2 Be7 11. Nd5 Nd7 12. Nxe7 Qxe7 13. Ng5 Nf6 14. Nxe6
fxe6 15. f3 d5 16. exd5 exd5 17. O-O-O O-O 18. Rhe1 Rac8 19. f4 e4 20. Kb1 Kh8
21. c3 b5 22. Qd4 Qc7 23. Qe5 Qb6 24. Qd4 Qc7 25. Qe5 Qb6 26. Qd4 Qc7 1/2-1/2

[Event “Maróczy-Pénzügyőr”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.3”]
[White “Horvath, Csaba”]
[Black “Stankovic, Milos”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D90”]
[WhiteElo “2513”]
[BlackElo “2458”]
[PlyCount “67”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Morihana PSE I.”]
[BlackTeam “Maroczy SE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. Nf3 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 d5 4. cxd5 Nxd5 5. Qb3 Nb6 6. d4 Bg7 7. Bf4 O-O 8.
Rd1 Nc6 9. e3 Bg4 10. Be2 a5 11. d5 a4 12. Qa3 Na5 13. O-O Bxf3 14. Bxf3 Nac4
15. Qb4 Ne5 16. Be2 Qd6 17. Qe4 f5 18. Qb1 Qf6 19. Bg3 g5 20. f4 Ng6 21. Nb5
gxf4 22. exf4 Nxd5 23. Rxd5 c6 24. Rc5 b6 25. Rc2 cxb5 26. Bxb5 Rac8 27. Kh1
Rxc2 28. Qxc2 Qxb2 29. Bxa4 Qxc2 30. Bxc2 e6 31. Bb3 Kf7 32. Rc1 Bd4 33. Rc7+
Kf6 34. h4 1/2-1/2

[Event “Maróczy-Pénzügyőr”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.4”]
[White “Nagy, Daniel”]
[Black “Rogic, Davor”]
[Result “0-1”]
[ECO “E07”]
[WhiteElo “2362”]
[BlackElo “2492”]
[PlyCount “76”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Maroczy SE I.”]
[BlackTeam “Morihana PSE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 d5 2. c4 c6 3. Nf3 Nf6 4. Nc3 e6 5. g3 Be7 6. Bg2 O-O 7. O-O b6 8. b3
Nbd7 9. Qd3 Bb7 10. Rd1 a5 11. Bb2 a4 12. Rab1 axb3 13. axb3 b5 14. c5 b4 15.
Na4 Ba6 16. Qc2 Bb5 17. Ne1 Qc7 18. Nd3 Rfb8 19. Bc1 Rb7 20. Bf4 Bxd3 21. Rxd3
Qa5 22. f3 h6 23. e4 dxe4 24. fxe4 e5 25. dxe5 Ng4 26. Bh3 Ndxe5 27. Bxg4 Nxg4
28. Re1 Nf6 29. Bd6 Re8 30. Qc4 Rd7 31. Red1 Bxd6 32. cxd6 Rxe4 33. Qxc6 Qe5
34. Nc5 Re1+ 35. Rxe1 Qxe1+ 36. Kg2 Qe2+ 37. Kh3 g5 38. Qf3 g4+ 0-1

[Event “Maróczy-Pénzügyőr”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.5”]
[White “Horvath, Jozsef”]
[Black “Tesik, Csaba”]
[Result “1-0”]
[ECO “E60”]
[WhiteElo “2452”]
[BlackElo “2270”]
[PlyCount “167”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Morihana PSE I.”]
[BlackTeam “Maroczy SE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. Nf3 Nf6 2. c4 g6 3. b3 Bg7 4. Bb2 O-O 5. g3 d6 6. d4 c5 7. Bg2 cxd4 8. Nxd4
Qb6 9. Nc3 Bd7 10. O-O Nc6 11. Nc2 Rac8 12. Ne3 Rfe8 13. Rc1 a6 14. c5 Qxc5 15.
Ne4 Qa7 16. Bxf6 Bxf6 17. Nxf6+ exf6 18. Qxd6 Be6 19. Bxc6 bxc6 20. Rxc6 Rxc6
21. Qxc6 Rc8 22. Qd6 Kg7 23. Rd1 a5 24. Qd4 Qa6 25. Rd2 a4 26. bxa4 Ra8 27. Nd5
Bxd5 28. Qxd5 Qxa4 29. Kg2 h5 30. h4 Ra5 31. Qf3 Qb4 32. Rc2 Ra3 33. Qd5 Ra7
34. Qb3 Qa5 35. e3 Qa6 36. e4 Qa5 37. Re2 Qa6 38. Rd2 Qa5 39. Qe3 Qa4 40. e5
Ra6 41. Kh2 Re6 42. exf6+ Rxf6 43. a3 Qa5 44. Rd4 Qa7 45. a4 Ra6 46. Qf4 Ra5
47. Kg1 Rf5 48. Qd2 Qc5 49. Rf4 Rd5 50. Qb2+ Kg8 51. Qb8+ Kg7 52. Qb7 Rd1+ 53.
Kg2 Qd5+ 54. Qxd5 Rxd5 55. Rf3 Ra5 56. Ra3 Kf6 57. Kf3 Kf5 58. Ke3 Ke5 59. Kd3
Kd5 60. Kc3 Kc5 61. Ra2 Ra6 62. a5 Kb5 63. Kd4 Rd6+ 64. Ke5 Re6+ 65. Kf4 Ka6
66. Kg5 Re5+ 67. Kh6 Rf5 68. f4 Rd5 69. Ra3 Rc5 70. Kg7 Rc7 71. Kf6 Rd7 72. f5
gxf5 73. Rf3 Kxa5 74. Rxf5+ Kb4 75. Rxh5 Kc4 76. Rf5 Kd4 77. Kg7 Ke4 78. Rxf7
Rd3 79. g4 Rh3 80. h5 Rh4 81. h6 Rxg4+ 82. Kf8 Rh4 83. h7 Ke5 84. Kg8 1-0

[Event “Maróczy-Pénzügyőr”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.6”]
[White “Kopasz, Robert”]
[Black “Seres, Lajos”]
[Result “1-0”]
[ECO “B34”]
[WhiteElo “2316”]
[BlackElo “2424”]
[PlyCount “151”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Maroczy SE I.”]
[BlackTeam “Morihana PSE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 g6 5. Nc3 Bg7 6. Nb3 Nf6 7. a3 O-O 8.
Be2 d6 9. Be3 Be6 10. Nd4 Qc8 11. Qd2 Rd8 12. O-O-O d5 13. exd5 Nxd5 14. Nxe6
Bxc3 15. bxc3 Qxe6 16. Bc4 Qd6 17. Kb2 Nxe3 18. Qxe3 Qf6 19. f4 Rac8 20. Rxd8+
Rxd8 21. Re1 e6 22. g3 b6 23. Re2 Na5 24. Bb3 Nb7 25. Rd2 Rxd2 26. Qxd2 Nc5 27.
Qd4 Qe7 28. Qe5 f6 29. Qb8+ Kg7 30. a4 h5 31. Qc8 Qd6 32. Qe8 Qf8 33. Qb5 Qe7
34. Qc4 Kh6 35. h4 e5 36. Qg8 Qg7 37. Qd5 e4 38. f5 Qd7 39. Qg8 Qg7 40. Qd5 e3
41. Qf3 Qe7 42. Qa8 Nd7 43. Bc4 Nf8 44. Be2 gxf5 45. Qf3 Qe5 46. Qxh5+ Kg7 47.
g4 fxg4 48. Qxg4+ Kh6 49. Bd3 Qe6 50. Qf4+ Kg7 51. h5 f5 52. Bxf5 Qf6 53. Qg3+
Kh6 54. Qxe3+ Kxh5 55. Qh3+ Kg5 56. Qg4+ Kh6 57. Kb3 Qf7+ 58. c4 Qe7 59. Qf4+
Kg7 60. Qd4+ Qf6 61. c3 Kf7 62. Qd5+ Ke7 63. Kb4 a5+ 64. Kb3 Qd6 65. Qb7+ Kf6
66. Qf3 Ke7 67. Qg4 Kd8 68. Qd4 Kc7 69. Qg7+ Kd8 70. Qb7 Qc5 71. Qd5+ Kc7 72.
Qf7+ Kd8 73. Bg4 Qe7 74. Qd5+ Kc7 75. Qa8 Qc5 76. Qc8+ 1-0

[Event “Maróczy-Pénzügyőr”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.7”]
[White “Szuk, Balazs”]
[Black “Zakarias, David”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D27”]
[WhiteElo “2360”]
[BlackElo “2339”]
[PlyCount “90”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Morihana PSE I.”]
[BlackTeam “Maroczy SE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. c4 e6 2. Nc3 d5 3. e3 Nf6 4. Nf3 c5 5. d4 dxc4 6. Bxc4 a6 7. a4 Nc6 8. O-O
Be7 9. Qd3 Qc7 10. dxc5 Bxc5 11. Ne4 Be7 12. Bd2 Ng4 13. Rac1 O-O 14. Ba2 Rd8
15. Qc2 Nge5 16. Nxe5 Qxe5 17. Bc3 Qh5 18. Ng3 Qh4 19. Qb3 Bd6 20. Rfd1 Qe7 21.
Qc4 Bd7 22. Qg4 Ne5 23. Qf4 g5 24. Qe4 Bc6 25. Qc2 Bc7 26. Bd4 Rac8 27. Nh5 Ng4
28. h3 Bh2+ 29. Kh1 Bxg2+ 30. Kxg2 Rxc2 31. Rxc2 e5 32. Bc5 Qc7 33. Rxd8+ Qxd8
34. Bb6 Qd7 35. Rc7 Nxe3+ 36. Kxh2 Nf1+ 37. Kg1 Qxh3 38. Bxf7+ Kh8 39. Re7 h6
40. Bc7 Qh2+ 41. Kxf1 Qh1+ 42. Ke2 Qe4+ 43. Kf1 Qh1+ 44. Ke2 Qe4+ 45. Kf1 Qh1+
1/2-1/2

[Event “Maróczy-Pénzügyőr”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.8”]
[White “Gal, Tamas”]
[Black “Gara, Anita”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D91”]
[WhiteElo “2254”]
[BlackElo “2344”]
[PlyCount “109”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Maroczy SE I.”]
[BlackTeam “Morihana PSE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. Nf3 g6 3. c4 Bg7 4. Nc3 d5 5. Bg5 Ne4 6. Bh4 Nxc3 7. bxc3 dxc4 8.
Qa4+ Nd7 9. Qxc4 Nb6 10. Qb4 Bd7 11. e3 Rc8 12. Be2 c5 13. Qa3 Na4 14. O-O O-O
15. Rab1 cxd4 16. Bxe7 Qc7 17. Bd6 Qxc3 18. Rb3 Qa5 19. Nxd4 Rfe8 20. Nb5 Qd2
21. Bf3 Bxb5 22. Rxb5 Nb6 23. Rd1 Qc2 24. Qb3 Red8 25. g3 Bf8 26. Bxf8 Qxb3 27.
Rxb3 Rxd1+ 28. Bxd1 Kxf8 29. Kg2 Ke7 30. Bf3 Rc7 31. h4 Ke6 32. h5 Nd5 33. hxg6
hxg6 34. Rd3 Nb4 35. Rb3 a5 36. a3 Nc6 37. Rb5 a4 38. Bd1 Ne5 39. Bxa4 f6 40.
Bb3+ Kd6 41. f4 Nd7 42. Bf7 g5 43. Kf3 gxf4 44. gxf4 Rc3 45. a4 Nc5 46. a5 Ra3
47. Bg8 Ra1 48. Bh7 Ra3 49. Bc2 Rc3 50. Be4 Rb3 51. Rxb3 Nxb3 52. Bxb7 Nxa5 53.
Be4 Nc4 54. Bd3 Nb6 55. e4 1/2-1/2

[Event “Maróczy-Pénzügyőr”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.9”]
[White “Bakos, Balazs”]
[Black “Juhasz, Bence R”]
[Result “1-0”]
[ECO “E90”]
[WhiteElo “2393”]
[BlackElo “2220”]
[PlyCount “57”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Morihana PSE I.”]
[BlackTeam “Maroczy SE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 Bg7 4. e4 O-O 5. Be3 d6 6. h3 c6 7. Nf3 a6 8. Qc2 b5
9. a3 Nbd7 10. Be2 e5 11. dxe5 dxe5 12. Nd2 Qc7 13. O-O Rd8 14. Na2 Qb8 15.
Rfd1 Nf8 16. Nb3 Bd7 17. Rd2 Ne6 18. Rad1 Qc7 19. Nc5 Bf8 20. Nxd7 Rxd7 21.
Rxd7 Nxd7 22. cxb5 axb5 23. Bxb5 Bc5 24. Bc4 Nd4 25. Bxd4 Bxd4 26. Nb4 Nc5 27.
Ba2 Rb8 28. Rxd4 exd4 29. Qxc5 1-0

[Event “Maróczy-Pénzügyőr”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.10”]
[White “Tubak, Daniel”]
[Black “Fogarasi, Tibor”]
[Result “0-1”]
[ECO “B47”]
[WhiteElo “2199”]
[BlackElo “2364”]
[PlyCount “126”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Maroczy SE I.”]
[BlackTeam “Morihana PSE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nc6 5. Nc3 Qc7 6. Qd3 Nf6 7. Ndb5 Qb8 8.
Qg3 d6 9. Be3 a6 10. Nd4 Bd7 11. Be2 b5 12. f3 b4 13. Nb1 Nxd4 14. Bxd4 e5 15.
Be3 d5 16. Nd2 Bb5 17. Qf2 Qc7 18. Bxb5+ axb5 19. Nb3 d4 20. Bg5 Be7 21. Qe2
Qc4 22. Bxf6 Bxf6 23. Qxc4 bxc4 24. Nd2 c3 25. Nc4 cxb2 26. Nxb2 Be7 27. Nd3 f6
28. Kd2 Kf7 29. Rhb1 Ra4 30. Rb2 Rha8 31. Rab1 Rxa2 32. Rxa2 Rxa2 33. Nxb4
Bxb4+ 34. Rxb4 Ra1 35. Ke2 g5 36. h3 Kg6 37. Rc4 h5 38. Rb4 Ra3 39. Rb1 g4 40.
h4 Rc3 41. Rb2 Rc6 42. Kd2 Rc3 43. Ke2 Re3+ 44. Kf2 Ra3 45. Kg3 Rc3 46. Ra2 Rc6
47. Rb2 f5 48. exf5+ Kxf5 49. Rb8 gxf3 50. gxf3 Rxc2 51. Rh8 Kg6 52. Rg8+ Kf6
53. Rh8 d3 54. Rd8 d2 55. Rd7 Kf5 56. Rd8 Ke6 57. Kh3 e4 58. fxe4 Ke5 59. Kg3
Kxe4 60. Re8+ Kd3 61. Rd8+ Ke2 62. Re8+ Kd1 63. Rd8 Kc1 0-1

[Event “Maróczy-Pénzügyőr”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.11”]
[White “Karacsonyi, Gellert”]
[Black “Csizmadia, Laszlo”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C02”]
[WhiteElo “2293”]
[BlackElo “2319”]
[PlyCount “85”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Morihana PSE I.”]
[BlackTeam “Maroczy SE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e6 2. d4 d5 3. e5 c5 4. c3 Nc6 5. Nf3 Bd7 6. Be2 f6 7. O-O Qc7 8. Re1
O-O-O 9. exf6 gxf6 10. c4 Nxd4 11. Nxd4 cxd4 12. Qxd4 Bc5 13. Qh4 Ne7 14. cxd5
Nf5 15. Qh5 Be8 16. Qh3 Qb6 17. Rf1 Rxd5 18. Nc3 Rd4 19. Bg4 Rg8 20. Bxf5 exf5
21. Be3 Rdg4 22. Nd5 Rxg2+ 23. Kh1 Qd6 24. Rac1 b6 25. Nf4 R2g4 26. Bxc5 bxc5
27. Ne2 Bb5 28. Rfe1 Qd5+ 29. f3 Rh4 30. Qf1 Bc6 31. Rc3 Rg5 32. Qf2 Rgh5 33.
Ng3 Rxh2+ 34. Qxh2 Rxh2+ 35. Kxh2 c4 36. Re2 Kb7 37. Rec2 f4 38. Ne4 Qh5+ 39.
Kg2 Qg6+ 40. Kf2 f5 41. Nd2 Qg3+ 42. Kf1 Qh3+ 43. Kf2 1/2-1/2

[Event “Maróczy-Pénzügyőr”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.12”]
[White “Valyi, Adel”]
[Black “Kovacs, Klara”]
[Result “0-1”]
[ECO “A08”]
[WhiteElo “1890”]
[BlackElo “2125”]
[PlyCount “64”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “Maroczy SE I.”]
[BlackTeam “Morihana PSE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e6 2. d3 d5 3. Nd2 c5 4. Ngf3 Nc6 5. c3 Nge7 6. g3 g6 7. Qe2 Bg7 8. Bg2
O-O 9. O-O Qc7 10. Re1 dxe4 11. dxe4 e5 12. Nf1 Na5 13. Ne3 c4 14. Nd5 Nxd5 15.
exd5 Re8 16. Nd2 Bf5 17. Ne4 Bxe4 18. Bxe4 Rad8 19. Be3 b6 20. Rad1 Nb7 21. Qd2
Nd6 22. Bg2 Nf5 23. g4 Nxe3 24. Qxe3 Kh8 25. h4 e4 26. f3 Qd7 27. g5 Qb5 28.
Qd2 Qc5+ 29. Kh1 e3 30. Qc1 e2 31. Rd2 Qf2 32. Qc2 Qxe1+ 0-1


HVSE-Infraplan – MTK Budapest 9 – 3

[Event “Haladás-MTK”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.1”]
[White “Baklan, Vladimir”]
[Black “Hracek, Zbynek”]
[Result “0-1”]
[ECO “B90”]
[WhiteElo “2589”]
[BlackElo “2562”]
[PlyCount “94”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “MTK Budapest I.”]
[BlackTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. h3 e5 7. Nde2 h5 8. g3
Be6 9. Bg2 b5 10. f4 Nbd7 11. b3 b4 12. Nd5 Nxd5 13. exd5 Bf5 14. O-O Qb6+ 15.
Kh1 g6 16. fxe5 dxe5 17. Bb2 Bg7 18. Nf4 Rc8 19. Rc1 Kf8 20. Nd3 e4 21. Bxg7+
Kxg7 22. Nf4 Nf6 23. Qe1 Qc5 24. a3 a5 25. axb4 axb4 26. Rd1 Rhd8 27. Rd2 Qc3
28. Kg1 Rd6 29. Kh2 e3 30. Re2 Qxe1 31. Rfxe1 g5 32. Nd3 Nxd5 33. Ne5 Rxc2 34.
Nc4 Rd8 35. Bxd5 Rxd5 36. Nxe3 Rxe2+ 37. Rxe2 Re5 38. Nxf5+ Rxf5 39. Kg2 Rc5
40. Re4 Rc2+ 41. Kf1 Rc3 42. Rxb4 Rxg3 43. h4 f6 44. Kf2 Rd3 45. Ke2 Rh3 46.
hxg5 fxg5 47. Rb8 h4 0-1

[Event “Haladás-MTK”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.2”]
[White “Hera, Imre Jr”]
[Black “Matviishen, Viktor”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A07”]
[WhiteElo “2621”]
[BlackElo “2494”]
[PlyCount “66”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[BlackTeam “MTK Budapest I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. Nf3 d5 2. g3 Nd7 3. c4 dxc4 4. Na3 e5 5. Nxc4 e4 6. Nh4 Qf6 7. Ne3 Qe6 8.
Bg2 Ngf6 9. O-O g6 10. d3 c6 11. b3 Bc5 12. Qc2 O-O 13. dxe4 Re8 14. f3 Nd5 15.
exd5 Bxe3+ 16. Kh1 cxd5 17. f4 Bd4 18. Bb2 Bxb2 19. Qxb2 Qxe2 20. Qc3 Qe3 21.
Qxe3 Rxe3 22. Bxd5 Nf6 23. Bf3 Bh3 24. Rfe1 Rae8 25. Rxe3 Rxe3 26. Bxb7 Re2 27.
Bf3 Rb2 28. Bg2 Bxg2+ 29. Nxg2 Ne4 30. Kg1 Nc3 31. Ne3 Nxa2 32. Nc4 Rc2 33. Na3
Rc1+ 1/2-1/2

[Event “Haladás-MTK”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.3”]
[White “Kallai, Gabor”]
[Black “Nemeth, Miklos”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “E16”]
[WhiteElo “2450”]
[BlackElo “2502”]
[PlyCount “63”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “MTK Budapest I.”]
[BlackTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. g3 Bb4+ 4. Bd2 a5 5. Bg2 O-O 6. Nf3 b6 7. O-O Bb7 8. Bg5
Be7 9. Nc3 Ne4 10. Bxe7 Qxe7 11. Qc2 Nxc3 12. Qxc3 d6 13. Qd3 f5 14. Ne1 Bxg2
15. Nxg2 Nd7 16. e4 Rae8 17. Rae1 Qf7 18. exf5 exf5 19. b3 g6 20. f3 d5 21. Nf4
dxc4 22. bxc4 Rxe1 23. Rxe1 Re8 24. Rxe8+ Qxe8 25. Kf2 Kf7 26. Qb3 Kg7 27. h4
Qe7 28. Nd3 Qf6 29. Ke3 Qe6+ 30. Kf2 Qf6 31. Ke3 Qe6+ 32. Kf2 1/2-1/2

[Event “Haladás-MTK”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.4”]
[White “Ruck, Robert”]
[Black “Juhasz, Kristof”]
[Result “1-0”]
[ECO “D41”]
[WhiteElo “2537”]
[BlackElo “2480”]
[PlyCount “117”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[BlackTeam “MTK Budapest I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. Nf3 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 c5 4. g3 d5 5. cxd5 Nxd5 6. Bg2 Nc6 7. O-O Be7 8. d4
O-O 9. Nxd5 exd5 10. dxc5 Bxc5 11. Bg5 f6 12. Bd2 Qe7 13. Bc3 Rd8 14. e3 Bg4
15. Qb3 Qf7 16. Rad1 Rac8 17. Rd2 Be6 18. Qa4 a6 19. Rfd1 Qe8 20. Bd4 Nxd4 21.
Qxe8+ Rxe8 22. Nxd4 Bxd4 23. Rxd4 Rc2 24. Rb4 b5 25. Bxd5 Bxd5 26. Rxd5 Kf7 27.
a3 Re6 28. b3 Rb2 29. Rd7+ Re7 30. Rd6 Re6 31. Rxe6 Kxe6 32. a4 bxa4 33. Rxa4
Rxb3 34. Rxa6+ Kf5 35. Ra5+ Kg6 36. g4 h6 37. Kg2 Rb2 38. h4 Re2 39. h5+ Kf7
40. Ra7+ Kf8 41. Rd7 Ra2 42. Kg3 Re2 43. Ra7 Kg8 44. Ra3 Kf7 45. f4 Rb2 46.
Ra7+ Kf8 47. Kf3 Rb4 48. Rd7 Rb3 49. Ke4 Ra3 50. Rc7 Rb3 51. Kd4 Ra3 52. Rc3
Ra5 53. e4 Ra1 54. Kd5 Re1 55. e5 fxe5 56. fxe5 Rg1 57. Ke6 Kg8 58. Rc8+ Kh7
59. Rc4 1-0

[Event “Haladás-MTK”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.5”]
[White “Baumegger, Siegfried”]
[Black “Polak, Tomas”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B11”]
[WhiteElo “2436”]
[BlackElo “2554”]
[PlyCount “207”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “MTK Budapest I.”]
[BlackTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c6 2. Nc3 d5 3. Nf3 Nf6 4. e5 Ne4 5. Ne2 Qb6 6. d4 e6 7. Ng3 Nxg3 8. hxg3
Be7 9. Bd3 c5 10. c3 Nc6 11. Kf1 cxd4 12. cxd4 Bd7 13. a3 Na5 14. b4 Nc4 15.
Rb1 Qa6 16. Kg1 Ba4 17. Bc2 b5 18. Ne1 Rc8 19. Bxa4 Qxa4 20. Qxa4 bxa4 21. g4
f6 22. f4 g5 23. fxg5 fxe5 24. g6 e4 25. g5 Kf8 26. gxh7 Kg7 27. Rh6 Rc6 28.
Nc2 Rxh7 29. Bf4 Rxh6 30. gxh6+ Kg6 31. Kf2 Bf6 32. Rh1 Kh7 33. Ke2 Nb2 34. Kd2
Rc8 35. g4 Rg8 36. Rg1 Nd3 37. Be3 Bg5 38. Rf1 Kxh6 39. Rf6+ Rg6 40. Rf7 a6 41.
Ra7 e5 42. Rd7 Bxe3+ 43. Kxe3 Rxg4 44. Rxd5 exd4+ 45. Nxd4 Nb2 46. Rc5 Rg3+ 47.
Kxe4 Rxa3 48. Rc6+ Kg5 49. Rxa6 Nd1 50. b5 Nc3+ 51. Ke5 Nxb5 52. Nxb5 Ra1 53.
Nd4 Re1+ 54. Kd5 Ra1 55. Ke4 Re1+ 56. Kd3 Rd1+ 57. Kc3 a3 58. Nc2 Rf1 59. Nxa3
Rf3+ 60. Kd4 Rf4+ 61. Ke3 Kg4 62. Nc2 Rf3+ 63. Ke2 Rb3 64. Ra4+ Kg5 65. Ne3 Rb8
66. Rd4 Ra8 67. Rd3 Re8 68. Rd4 Ra8 69. Kd3 Re8 70. Rg4+ Kf6 71. Rf4+ Ke6 72.
Rh4 Ra8 73. Rh6+ Ke5 74. Rh5+ Ke6 75. Kd4 Ra4+ 76. Nc4 Ra1 77. Rh6+ Kf5 78.
Nd6+ Kg5 79. Nf7+ Kf5 80. Nd6+ Kg5 81. Rh8 Ra4+ 82. Nc4 Ra1 83. Rg8+ Kf6 84.
Rf8+ Ke6 85. Ke4 Ra4 86. Rc8 Rb4 87. Rc7 Kf6 88. Rc5 Ke6 89. Kd4 Ra4 90. Rc6+
Kf5 91. Kd5 Ra1 92. Ne3+ Kf4 93. Kd4 Ra4+ 94. Nc4 Kf5 95. Kd5 Ra1 96. Nd6+ Kf4
97. Rc4+ Ke3 98. Nf5+ Kd3 99. Rc5 Ra8 100. Rb5 Rd8+ 101. Nd6 Kc3 102. Rb7 Kc2
103. Rb6 Kc3 104. Ke4 1/2-1/2

[Event “Haladás-MTK”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.6”]
[White “Jankovic, Alojzije”]
[Black “Juhasz, Armin”]
[Result “1-0”]
[ECO “D27”]
[WhiteElo “2536”]
[BlackElo “2377”]
[PlyCount “57”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[BlackTeam “MTK Budapest I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. Nf3 d5 3. c4 e6 4. Nc3 dxc4 5. e3 a6 6. a4 c5 7. Bxc4 Nc6 8. O-O
Be7 9. Ne5 cxd4 10. Nxc6 bxc6 11. exd4 Bb7 12. a5 c5 13. Qa4+ Qd7 14. Qxd7+
Nxd7 15. d5 e5 16. Rd1 Bd6 17. Ne4 Ke7 18. b4 cxb4 19. Rb1 Rhc8 20. Nxd6 Kxd6
21. Rxb4 Rxc4 22. Rxc4 Bxd5 23. Ba3+ Ke6 24. Rc7 Nf6 25. g4 Re8 26. Ra7 Nxg4
27. Rxa6+ Kf5 28. Rxd5 Rb8 29. Rb6 1-0

[Event “Haladás-MTK”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.7”]
[White “Halasz, Tamas”]
[Black “Kovacs, Gabor”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B22”]
[WhiteElo “2348”]
[BlackElo “2455”]
[PlyCount “71”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “MTK Budapest I.”]
[BlackTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. c3 d5 3. exd5 Qxd5 4. d4 Nf6 5. Nf3 e6 6. Na3 Qd8 7. Nc4 Be7 8. Bf4
O-O 9. dxc5 Bxc5 10. Be2 b6 11. O-O Bb7 12. Nfe5 Nd5 13. Bf3 Nd7 14. Bg3 Nxe5
15. Nxe5 Qc8 16. Qd2 Nf6 17. Bxb7 Qxb7 18. Rad1 Be7 19. Nd7 Rfd8 20. Nxf6+ Bxf6
21. Qe2 b5 22. Be5 Bxe5 23. Qxe5 Rd7 24. Rd4 Rad8 25. Rfd1 h6 26. h3 Qc6 27.
Rxd7 Rxd7 28. Rxd7 Qxd7 29. Qc5 Kh7 30. Kh2 a6 31. c4 bxc4 32. Qxc4 Qd6+ 33.
Kg1 Qd1+ 34. Kh2 Qd6+ 35. Kg1 Qd1+ 36. Kh2 1/2-1/2

[Event “Haladás-MTK”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.8”]
[White “Kiss, Attila”]
[Black “Boros, Daniel”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A34”]
[WhiteElo “2327”]
[BlackElo “2265”]
[PlyCount “61”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[BlackTeam “MTK Budapest I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. c4 Nc6 4. Nc3 Nf6 5. Be2 e5 6. O-O d6 7. d3 h6 8. a3 Be7
9. Rb1 O-O 10. b4 Ne8 11. Nd5 Nc7 12. Ne1 Nxd5 13. cxd5 Nd4 14. Nc2 Nxc2 15.
Qxc2 b6 16. f4 exf4 17. Bxf4 Bf6 18. bxc5 bxc5 19. Qa4 Bd4+ 20. Kh1 a5 21. Qc6
Ra6 22. Qb5 Qe7 23. Bg4 Ra7 24. Bxc8 Rxc8 25. Qb6 Rd8 26. h3 a4 27. Rb5 Rad7
28. Qc6 f5 29. exf5 Qe2 30. Rbb1 Qxd3 31. Qxa4 1/2-1/2

[Event “Haladás-MTK”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.9”]
[White “Geher, Koppany”]
[Black “Borhy, Marcell”]
[Result “0-1”]
[ECO “B93”]
[WhiteElo “2327”]
[BlackElo “2270”]
[PlyCount “78”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “MTK Budapest I.”]
[BlackTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 g6 6. f4 Nbd7 7. Be2 a6 8. O-O
Bg7 9. Be3 O-O 10. Bf3 e5 11. Nde2 exf4 12. Nxf4 Ne5 13. Be2 Be6 14. Nxe6 fxe6
15. Kh1 Rc8 16. Qd2 Nc4 17. Bxc4 Rxc4 18. Qd3 Rc6 19. Bg5 Qe8 20. Qh3 h5 21.
Qh4 Ng4 22. h3 Ne5 23. Bf6 Rxf6 24. Rxf6 Qe7 25. Raf1 Nd7 26. e5 Nxe5 27. Qg5
Bxf6 28. Rxf6 Kg7 29. Ne4 h4 30. b3 Rxc2 31. Qe3 d5 32. Rf2 Rxf2 33. Nxf2 Nc6
34. Ng4 g5 35. g3 d4 36. Qd2 hxg3 37. h4 e5 38. hxg5 Qe6 39. Qd1 Qf5 0-1

[Event “Haladás-MTK”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.10”]
[White “Lakos, Nikoletta”]
[Black “Honos, Attila”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B01”]
[WhiteElo “2215”]
[BlackElo “2207”]
[PlyCount “64”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[BlackTeam “MTK Budapest I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 d5 2. exd5 Qxd5 3. Nf3 Bg4 4. Be2 Nc6 5. d4 O-O-O 6. Be3 Qf5 7. c3 e5 8.
h3 Bxf3 9. Bxf3 Qg6 10. Bxc6 Qxc6 11. Qg4+ Rd7 12. dxe5 h5 13. Qf3 Qa4 14. Qe2
Qa5 15. f4 Ne7 16. Nd2 Nf5 17. Nb3 Qd5 18. Kf2 Be7 19. Rhd1 Bh4+ 20. Kg1 Qc6
21. Rxd7 Qxd7 22. Nd4 Rh6 23. Rd1 Nxe3 24. Qxe3 c5 25. f5 cxd4 26. Rxd4 Qe7 27.
Re4 Ra6 28. f6 gxf6 29. Rxh4 Qxe5 30. Qxe5 fxe5 31. Rxh5 Rxa2 32. Rxe5 Rxb2
1/2-1/2

[Event “Haladás-MTK”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.11”]
[White “Juhasz, Agoston”]
[Black “Csonka, Attila Istvan”]
[Result “0-1”]
[ECO “B41”]
[WhiteElo “2265”]
[BlackElo “2355”]
[PlyCount “76”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “MTK Budapest I.”]
[BlackTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 a6 5. c4 Nf6 6. Nc3 Bb4 7. Qd3 O-O 8. Nc2
Bxc3+ 9. bxc3 d5 10. e5 Ne4 11. Be2 Nc6 12. f4 b5 13. cxb5 axb5 14. O-O Qa5 15.
Bd2 Bd7 16. Bf3 Nxd2 17. Qxd2 Rfc8 18. Rfc1 Qa7+ 19. Kh1 Qc5 20. Be2 Ra4 21. g3
g6 22. Ne3 Ne7 23. Kg2 Ra3 24. Ng4 Bc6 25. Kf1 Nf5 26. Bd3 Kg7 27. Bxf5 gxf5
28. Nf2 Bb7 29. Nd1 Qc6 30. Qg2 b4 31. cxb4 Qxc1 32. Rxc1 Rxc1 33. Qe2 d4 34.
Qh5 h6 35. Ke1 Bf3 36. Qh4 Re3+ 37. Kf2 Rc2+ 38. Kf1 Bg2+ 0-1

[Event “Haladás-MTK”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.02.16”]
[Round “6.12”]
[White “Nagy, Bence”]
[Black “Egyed, Judit”]
[Result “1-0”]
[ECO “B90”]
[WhiteElo “2378”]
[BlackElo “2079”]
[PlyCount “93”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “hunonchess”]
[SourceDate “2020.02.17”]
[WhiteTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[BlackTeam “MTK Budapest I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. h4 b5 7. a4 b4 8. Nd5
Nxe4 9. Qf3 Nc5 10. Bc4 Bb7 11. Bg5 Nbd7 12. O-O-O Ne5 13. Qe2 h6 14. Bxe7 Bxe7
15. Nxe7 Qxe7 16. Nf5 Qf6 17. Nxd6+ Kf8 18. Nxb7 Nxb7 19. Bd5 Rb8 20. Rhe1 Nc6
21. Bxc6 Qxc6 22. Qe7+ Kg8 23. Rd7 Kh7 24. Qxf7 Rhg8 25. Ree7 Nd6 26. Qf6 Qxg2
27. Rxd6 Qg1+ 28. Rd1 Qg2 29. b3 Rbf8 30. Qxa6 Rxf2 31. Kb1 Kh8 32. Qc4 Qf3 33.
Rde1 Qf5 34. R7e5 Qg6 35. h5 Qf7 36. Qxb4 Rc8 37. Qe4 Rf1 38. Rxf1 Qxf1+ 39.
Ka2 Qd1 40. Re8+ Rxe8 41. Qxe8+ Kh7 42. Qg6+ Kh8 43. Qf5 Qd2 44. a5 Qd6 45.
Qc8+ Kh7 46. a6 Qd2 47. Qf5+ 1-0


GAMES pgn

A bajnokság állása:

H Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont MP
1 Tungsram Aquaprofit NSK

*

8

6.5

9,5

8

9,5

9

50,5

12

2 ASE Paks

*

5,5

10

7

7,5

8

6,5

44,5

10

3 HVSE-Infraplan

4

6,5

*

7,5

7,5

9

8

42,5

10

4

4 Aquaréna Kőbánya SC

5,5

4.5

*

6

6

6

9,5

37,5

5

5 DVTK

4,5

6

*

5,5

6

6

8,5

36,5

5

6 Morihana PSE

2,5

2

6,5

*

7

8

8,5

34,5

8

7 Dunaharaszti MTK

5

6

6

5

*

5,5

3,5

31

2

8 Duocor-Makói SVSE

4

3,5

6

6

4

6,5

*

30

4

9 MTK Budapest

2,5

4

3

3,5

8,5

*

7,5

29

4

10 Maróczy SE

3

5,5

4

2,5

3,5

4.5

*

23

0