Nöi sakkcsapat-világbajnokság R8

Nöi sakkcsapat-világbajnokság R8

Az utolsó forduló előtt már világbajnok a kínai hölgy csapat és az orosz férfi válogatott

Asztanában egy fordulóval a befejezés előtt már világbajnoki címet ünnepelhet a kínai női válogatott és az orosz férficsapat. A női csapat-világbajnokság nyolcadik játéknapján együttesünk 4-0-s vereséget szenvedett a címvédő orosz csapattól, Hoang Thanh Trang, Gara Tícia, Terbe Julianna és Havanecz Bianka kényszerült feladásra. Az ezüst-és bronzérem sorsa az ukrán-kínai és a grúz-orosz párharcokban dől el. A férficsapatok versengésében is a két kiadó dobogós helyért folyik majd a csatározás, az indiai, angol és a kínai válogatott reménykedhet. Az utolsó fordulót magyar idő szerint reggel 7 órától játsszák, csapatunk Indiával mérkőzik meg.

Russia 4 0 Hungary
 GM Kosteniuk, A. 2545
10
 GM Hoang, T. T. 2454
 GM Gunina, V. 2515
10
 WGM Gara, Ticia 2324
 GM Goryachkina 2504
10
 WIM Terbe, J. 2306
 WGM Girya, Olga 2456
10
 WIM Havanecz, B. 2270

[Event “World Team-ch Women 2019”]
[Site “Astana”]
[Date “2019.03.13”]
[Round “8.5”]
[White “Kosteniuk, Alexandra”]
[Black “Hoang, Thanh Trang”]
[Result “1-0”]
[ECO “C11”]
[WhiteElo “2545”]
[BlackElo “2454”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “103”]
[EventDate “2019.02.05”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “KAZ”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “Russia”]
[BlackTeam “Hungary”]
[WhiteTeamCountry “RUS”]
[BlackTeamCountry “HUN”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. e4 {[%emt 0:00:00]} e6 {[%emt 0:00:00]} 2. d4 {[%emt 0:00:00]} d5 {[%emt 0:
00:00]} 3. Nc3 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {[%emt 0:00:29]} 4. e5 {[%emt 0:00:00]}
Nfd7 {[%emt 0:00:10]} 5. f4 {[%emt 0:00:05]} c5 {[%emt 0:00:27]} 6. Nf3 {
[%emt 0:00:20]} Nc6 {[%emt 0:00:33]} 7. Be3 {[%emt 0:00:25]} a6 {[%emt 0:00:34]
} 8. Qd2 {[%emt 0:00:23]} b5 {[%emt 0:00:35]} 9. Qf2 {[%emt 0:00:24]} Qa5 {
[%emt 0:02:10]} 10. Be2 {[%emt 0:00:28]} b4 {[%emt 0:07:16]} 11. Nd1 {[%emt 0:
01:11]} b3+ {[%emt 0:04:48]} 12. Nc3 {[%emt 0:00:15]} bxc2 {[%emt 0:08:45]} 13.
Rc1 {[%emt 0:00:17]} Bb7 {[%emt 0:09:25]} 14. O-O {[%emt 0:04:00]} cxd4 {
[%emt 0:02:24]} 15. Nxd4 {[%emt 0:00:11]} Nxd4 {[%emt 0:01:48]} 16. Bxd4 {
[%emt 0:00:07]} Bc5 {[%emt 0:00:28]} 17. Rxc2 {[%emt 0:04:57]} Bxd4 {[%emt 0:
02:16]} 18. Qxd4 {[%emt 0:00:05]} Qb6 {[%emt 0:00:49]} 19. Rd1 {[%emt 0:10:20]}
Qxd4+ {[%emt 0:08:06]} 20. Rxd4 {[%emt 0:00:12]} Ke7 {[%emt 0:00:36]} 21. Rb4 {
[%emt 0:18:37]} Rab8 {[%emt 0:06:13]} 22. b3 {[%emt 0:05:19]} Rhd8 {[%emt 0:10:
13]} 23. Bf1 {[%emt 0:07:58]} f6 {[%emt 0:03:55]} 24. Ne2 {[%emt 0:14:18]} Rdc8
{[%emt 0:05:50]} 25. Rxc8 {[%emt 0:01:42]} Bxc8 {[%emt 0:00:10]} 26. Rxb8 {
[%emt 0:00:25]} Nxb8 {[%emt 0:00:11]} 27. Nd4 {[%emt 0:00:10]} g5 {[%emt 0:05:
24]} 28. g3 {[%emt 0:01:29]} fxe5 {[%emt 0:06:00]} 29. fxe5 {[%emt 0:00:25]}
Nd7 {[%emt 0:02:42]} 30. Nc6+ {[%emt 0:00:48]} Ke8 {[%emt 0:00:16]} 31. Be2 {
[%emt 0:01:27]} Nc5 {[%emt 0:03:30]} 32. Kf2 {[%emt 0:03:49]} Bd7 {[%emt 0:03:
06]} 33. Nd4 {[%emt 0:01:05]} a5 {[%emt 0:00:20]} 34. Ke3 {[%emt 0:00:21]} Ke7
{[%emt 0:00:27]} 35. Bd1 {[%emt 0:05:27]} Be8 {[%emt 0:01:08]} 36. Bc2 {
[%emt 0:00:07]} h6 {[%emt 0:00:23]} 37. a3 {[%emt 0:00:49]} Na6 {[%emt 0:03:21]
} 38. Kd2 {[%emt 0:02:36]} h5 {[%emt 0:02:32]} 39. h4 {[%emt 0:00:21]} gxh4 {
[%emt 0:00:20]} 40. gxh4 {[%emt 0:00:00]} Nc5 {[%emt 0:00:00]} 41. Ke3 {
[%emt 0:00:37]} Kf7 {[%emt 0:05:26]} 42. Kf4 {[%emt 0:02:35]} Nd7 {[%emt 0:04:
54]} 43. Bd1 {[%emt 0:02:20]} Ke7 {[%emt 0:06:04]} 44. Nc6+ {[%emt 0:00:23]}
Kf8 {[%emt 0:00:09]} 45. Nxa5 {[%emt 0:01:25]} Nc5 {[%emt 0:01:17]} 46. Ke3 {
[%emt 0:00:12]} Bg6 {[%emt 0:00:56]} 47. b4 {[%emt 0:01:03]} Nd7 {[%emt 0:00:
59]} 48. Kd4 {[%emt 0:00:24]} Ke7 {[%emt 0:01:48]} 49. Nc6+ {[%emt 0:00:23]}
Ke8 {[%emt 0:00:06]} 50. b5 {[%emt 0:02:33]} Nb6 {[%emt 0:00:16]} 51. Kc5 {
[%emt 0:00:19]} Nd7+ {[%emt 0:03:47]} 52. Kd6 {[%emt 0:00:09]} 1-0

[Event “World Team-ch Women 2019”]
[Site “Astana”]
[Date “2019.03.13”]
[Round “8.6”]
[White “Gara, Ticia”]
[Black “Gunina, Valentina”]
[Result “0-1”]
[ECO “D02”]
[WhiteElo “2324”]
[BlackElo “2515”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “74”]
[EventDate “2019.02.05”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “KAZ”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “Hungary”]
[BlackTeam “Russia”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “RUS”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. Nf3 {[%emt 0:00:00]} d5 {[%emt 0:00:00]} 2. d4 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {
[%emt 0:00:00]} 3. g3 {[%emt 0:00:14]} c6 {[%emt 0:00:34]} 4. c4 {[%emt 0:01:
05]} Bf5 {[%emt 0:01:49]} 5. Nc3 {[%emt 0:01:28]} e6 {[%emt 0:00:54]} 6. Nh4 {
[%emt 0:00:51]} dxc4 {[%emt 0:06:24]} 7. Nxf5 {[%emt 0:01:08]} exf5 {[%emt 0:
00:05]} 8. e3 {[%emt 0:01:14]} Bd6 {[%emt 0:00:52]} 9. Bxc4 {[%emt 0:00:22]}
O-O {[%emt 0:00:18]} 10. O-O {[%emt 0:01:07]} Nbd7 {[%emt 0:02:05]} 11. b3 {
[%emt 0:01:46]} Nb6 {[%emt 0:02:15]} 12. Be2 {[%emt 0:04:48]} Bb4 {[%emt 0:05:
51]} 13. Bb2 {[%emt 0:07:12]} Bxc3 {[%emt 0:00:40]} 14. Bxc3 {[%emt 0:00:05]}
Nbd5 {[%emt 0:00:08]} 15. Bb2 {[%emt 0:02:57]} Re8 {[%emt 0:00:23]} 16. Qd3 {
[%emt 0:02:28]} Ne4 {[%emt 0:01:00]} 17. Bf3 {[%emt 0:02:12]} Qg5 {[%emt 0:00:
57]} 18. Bg2 {[%emt 0:02:15]} Re6 {[%emt 0:02:23]} 19. Rae1 {[%emt 0:10:16]}
Rae8 {[%emt 0:01:31]} 20. Re2 {[%emt 0:01:43]} h5 {[%emt 0:08:02]} 21. h4 {
[%emt 0:06:49]} Qe7 {[%emt 0:00:43]} 22. Bh3 {[%emt 0:03:28]} g5 {[%emt 0:13:
46]} 23. Bxf5 {[%emt 0:10:03]} gxh4 {[%emt 0:00:52]} 24. Bxe6 {[%emt 0:11:21]}
Qxe6 {[%emt 0:00:09]} 25. Kg2 {[%emt 0:07:26]} hxg3 {[%emt 0:01:36]} 26. f3 {
[%emt 0:06:14]} Nf2 {[%emt 0:02:47]} 27. Rfxf2 {[%emt 0:02:31]} gxf2 {[%emt 0:
00:19]} 28. Kxf2 {[%emt 0:00:27]} Qh3 {[%emt 0:01:07]} 29. Bc1 {[%emt 0:08:54]}
Re6 {[%emt 0:01:04]} 30. Ke1 {[%emt 0:03:12]} Qxf3 {[%emt 0:00:20]} 31. Rf2 {
[%emt 0:00:25]} Qg3 {[%emt 0:01:14]} 32. Ke2 {[%emt 0:01:08]} Re4 {[%emt 0:02:
52]} 33. Qc4 {[%emt 0:00:48]} h4 {[%emt 0:01:40]} 34. Bd2 {[%emt 0:00:30]} h3 {
[%emt 0:00:45]} 35. Qc2 {[%emt 0:00:30]} Qg4+ {[%emt 0:00:37]} 36. Kf1 {
[%emt 0:00:15]} Rxe3 {[%emt 0:00:25]} 37. Qc1 {[%emt 0:00:47]} Rg3 {[%emt 0:01:
12]} 0-1

[Event “World Team-ch Women 2019”]
[Site “Astana”]
[Date “2019.03.13”]
[Round “8.7”]
[White “Goryachkina, Aleksandra”]
[Black “Terbe, Julianna”]
[Result “1-0”]
[ECO “D18”]
[WhiteElo “2504”]
[BlackElo “2306”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “81”]
[EventDate “2019.02.05”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “KAZ”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “Russia”]
[BlackTeam “Hungary”]
[WhiteTeamCountry “RUS”]
[BlackTeamCountry “HUN”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. d4 {[%emt 0:00:00]} d5 {[%emt 0:00:00]} 2. c4 {[%emt 0:00:00]} c6 {[%emt 0:
00:00]} 3. Nf3 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {[%emt 0:00:00]} 4. Nc3 {[%emt 0:00:00]}
dxc4 {[%emt 0:00:00]} 5. a4 {[%emt 0:00:12]} Bf5 {[%emt 0:00:17]} 6. e3 {
[%emt 0:00:09]} e6 {[%emt 0:00:14]} 7. Bxc4 {[%emt 0:00:10]} Bb4 {[%emt 0:00:
04]} 8. O-O {[%emt 0:00:28]} Nbd7 {[%emt 0:00:15]} 9. Qe2 {[%emt 0:00:31]} Bg6
{[%emt 0:00:05]} 10. e4 {[%emt 0:00:31]} O-O {[%emt 0:00:06]} 11. Bd3 {[%emt 0:
00:32]} Bh5 {[%emt 0:00:47]} 12. e5 {[%emt 0:01:17]} Nd5 {[%emt 0:00:04]} 13.
Nxd5 {[%emt 0:00:17]} cxd5 {[%emt 0:00:11]} 14. Qe3 {[%emt 0:00:25]} Re8 {
[%emt 0:07:16]} 15. Ng5 {[%emt 0:00:25]} Bg6 {[%emt 0:00:25]} 16. Bxg6 {
[%emt 0:00:08]} fxg6 {[%emt 0:00:07]} 17. a5 {[%emt 0:00:26]} h6 {[%emt 0:03:
42]} 18. Qb3 {[%emt 0:01:07]} Bf8 {[%emt 0:19:12]} 19. Nf3 {[%emt 0:02:13]} Rb8
{[%emt 0:03:46]} 20. Bd2 {[%emt 0:04:18]} Be7 {[%emt 0:03:16]} 21. Rfc1 {
[%emt 0:05:32]} Nf8 {[%emt 0:00:44]} 22. Rc2 {[%emt 0:04:00]} Qd7 {[%emt 0:03:
42]} 23. Rac1 {[%emt 0:00:30]} Rec8 {[%emt 0:04:33]} 24. h4 {[%emt 0:00:34]}
Rxc2 {[%emt 0:12:26]} 25. Qxc2 {[%emt 0:00:34]} Qb5 {[%emt 0:00:18]} 26. g3 {
[%emt 0:14:21]} Kf7 {[%emt 0:05:58]} 27. Ne1 {[%emt 0:14:07]} b6 {[%emt 0:03:
19]} 28. b4 {[%emt 0:07:04]} Rb7 {[%emt 0:06:08]} 29. a6 {[%emt 0:07:42]} Rd7 {
[%emt 0:01:14]} 30. Qd3 {[%emt 0:03:31]} Qxd3 {[%emt 0:11:03]} 31. Nxd3 {
[%emt 0:00:03]} Ke8 {[%emt 0:00:12]} 32. b5 {[%emt 0:03:02]} Kd8 {[%emt 0:00:
38]} 33. Nb4 {[%emt 0:02:10]} Nh7 {[%emt 0:08:05]} 34. Nc6+ {[%emt 0:01:15]}
Ke8 {[%emt 0:00:05]} 35. Nxe7 {[%emt 0:02:02]} Kxe7 {[%emt 0:00:30]} 36. Rc8 {
[%emt 0:01:38]} Rd8 {[%emt 0:00:41]} 37. Rc7+ {[%emt 0:00:16]} Rd7 {[%emt 0:00:
12]} 38. Rb7 {[%emt 0:00:10]} g5 {[%emt 0:02:22]} 39. Ba5 {[%emt 0:02:24]} bxa5
{[%emt 0:01:46]} 40. b6 {[%emt 0:00:00]} axb6 {[%emt 0:00:00]} 41. Rxd7+ {
[%emt 0:00:44]} 1-0

[Event “World Team-ch Women 2019”]
[Site “Astana”]
[Date “2019.03.13”]
[Round “8.8”]
[White “Havanecz, Bianka”]
[Black “Girya, Olga”]
[Result “0-1”]
[ECO “E35”]
[WhiteElo “2270”]
[BlackElo “2456”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “66”]
[EventDate “2019.02.05”]
[EventType “team-tourn”]
[EventCountry “KAZ”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[WhiteTeam “Hungary”]
[BlackTeam “Russia”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “RUS”]
[TimeControl “40/5400+30:1800+30”]

1. d4 {[%emt 0:00:00]} Nf6 {[%emt 0:00:00]} 2. c4 {[%emt 0:00:00]} e6 {[%emt 0:
00:00]} 3. Nc3 {[%emt 0:00:00]} Bb4 {[%emt 0:00:00]} 4. Qc2 {[%emt 0:00:00]} d5
{[%emt 0:00:06]} 5. cxd5 {[%emt 0:00:00]} exd5 {[%emt 0:00:04]} 6. Bg5 {
[%emt 0:00:07]} h6 {[%emt 0:00:39]} 7. Bh4 {[%emt 0:00:04]} Nc6 {[%emt 0:00:17]
} 8. e3 {[%emt 0:00:49]} g5 {[%emt 0:00:24]} 9. Bg3 {[%emt 0:00:05]} h5 {
[%emt 0:00:24]} 10. Bb5 {[%emt 0:13:44]} h4 {[%emt 0:00:39]} 11. Be5 {[%emt 0:
00:08]} Rh6 {[%emt 0:00:22]} 12. h3 {[%emt 0:01:57]} Bd7 {[%emt 0:01:24]} 13.
Bxc6 {[%emt 0:01:22]} Bxc6 {[%emt 0:00:56]} 14. Nf3 {[%emt 0:01:29]} Ne4 {
[%emt 0:03:12]} 15. a3 {[%emt 0:03:46]} Bxc3+ {[%emt 0:04:44]} 16. bxc3 {
[%emt 0:00:07]} Bb5 {[%emt 0:10:05]} 17. Nd2 {[%emt 0:00:15]} Nxd2 {[%emt 0:00:
12]} 18. Qxd2 {[%emt 0:03:10]} Qd7 {[%emt 0:08:36]} 19. f3 {[%emt 0:00:22]}
O-O-O {[%emt 0:00:38]} 20. Kf2 {[%emt 0:00:28]} f6 {[%emt 0:02:07]} 21. Bh2 {
[%emt 0:00:05]} f5 {[%emt 0:00:25]} 22. Rab1 {[%emt 0:07:17]} g4 {[%emt 0:20:
15]} 23. Bf4 {[%emt 0:00:36]} g3+ {[%emt 0:09:13]} 24. Ke1 {[%emt 0:00:06]} Rb6
{[%emt 0:00:22]} 25. Rb4 {[%emt 0:03:17]} a5 {[%emt 0:01:03]} 26. Rb3 {[%emt 0:
00:13]} Qc6 {[%emt 0:02:07]} 27. Qb2 {[%emt 0:05:32]} Qc4 {[%emt 0:03:53]} 28.
a4 {[%emt 0:11:22]} Qxa4 {[%emt 0:01:18]} 29. Kd2 {[%emt 0:00:34]} Qc4 {
[%emt 0:00:31]} 30. Rd1 {[%emt 0:00:28]} Re8 {[%emt 0:06:04]} 31. Qa3 {[%emt 0:
05:58]} Rc6 {[%emt 0:01:58]} 32. Rb2 {[%emt 0:06:31]} Qd3+ {[%emt 0:00:52]} 33.
Ke1 {[%emt 0:00:10]} Rxe3+ {[%emt 0:00:10]} 0-1


World Women’s Team Chess Championship 2019 LIVE

FIDE World Team Championship GAMES PGN

Team-Pairings of all rounds

Round 1 on 2019/03/05 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1   Armenia   Egypt 4 : 0
2   Russia   Kazakhstan 3 : 1
3   India   Georgia 2 : 2
4   China   Hungary : ½
5   United States of America   Ukraine 2 : 2
Round 2 on 2019/03/06 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1   Egypt   Ukraine 0 : 4
2   Hungary   United States of America 1 : 3
3   Georgia   China :
4   Kazakhstan   India 2 : 2
5   Armenia   Russia ½ :
Round 3 on 2019/03/07 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1   Russia   Egypt 4 : 0
2   India   Armenia :
3   China   Kazakhstan :
4   United States of America   Georgia ½ :
5   Ukraine   Hungary 3 : 1
Round 4 on 2019/03/08 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1   Egypt   Hungary :
2   Georgia   Ukraine 2 : 2
3   Kazakhstan   United States of America :
4   Armenia   China :
5   Russia   India : ½
Round 5 on 2019/03/09 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1   India   Egypt :
2   China   Russia :
3   United States of America   Armenia :
4   Ukraine   Kazakhstan :
5   Hungary   Georgia :
Round 6 on 2019/03/11 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1   Egypt   Georgia :
2   Kazakhstan   Hungary :
3   Armenia   Ukraine :
4   Russia   United States of America :
5   India   China :
Round 7 on 2019/03/12 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1   China   Egypt :
2   United States of America   India :
3   Ukraine   Russia :
4   Hungary   Armenia :
5   Georgia   Kazakhstan :
Round 8 on 2019/03/13 at 15.00
No. Team Team Res. : Res.
1   Egypt   Kazakhstan :
2   Armenia   Georgia :
3   Russia   Hungary :
4   India   Ukraine :
5   China   United States of America :
Round 9 on 2019/03/14 at 12.00
No. Team Team Res. : Res.
1   United States of America   Egypt :
2   Ukraine   China :
3   Hungary   India :
4   Georgia

Starting rank

No. Name FideID Rtg FED Team Bo.
1 GM Muzychuk Mariya 14114550 2560 UKR Ukraine 1
2 GM Lagno Kateryna 14109336 2559 RUS Russia 1
3 GM Muzychuk Anna 14111330 2555 UKR Ukraine 2
4 GM Kosteniuk Alexandra 4128125 2545 RUS Russia 2
5 GM Gunina Valentina 4167570 2515 RUS Russia 3
6 GM Tan Zhongyi 8603642 2513 CHN China 1
7 GM Goryachkina Aleksandra 4147103 2504 RUS Russia 4
8 GM Lei Tingjie 8605114 2477 CHN China 4
9 GM Khotenashvili Bela 13602640 2474 GEO Georgia 1
10 IM Abdumalik Zhansaya 13703544 2469 KAZ Kazakhstan 1
11 IM Saduakassova Dinara 13700090 2462 KAZ Kazakhstan 2
12 WGM Girya Olga 4195752 2456 RUS Russia 5
13 IM Javakhishvili Lela 13601458 2455 GEO Georgia 3
14 GM Batsiashvili Nino 13602993 2454 GEO Georgia 4
15 GM Hoang Thanh Trang 12400149 2454 HUN Hungary 1
16 IM Shen Yang 8603162 2453 CHN China 2
17 GM Ushenina Anna 14110911 2443 UKR Ukraine 3
18 WGM Huang Qian 8602689 2441 CHN China 3
19 WGM Ding Yixin 8602972 2432 CHN China 5
20 IM Gaponenko Inna 14101181 2427 UKR Ukraine 4
21 IM Buksa Nataliya 14123622 2416 UKR Ukraine 5
22 GM Danielian Elina 13300210 2402 ARM Armenia 1
23 WGM Soumya Swaminathan 5016193 2401 IND India 2
24 IM Tania Sachdev 5007844 2400 IND India 4
25 IM Arabidize Meri 13604040 2392 GEO Georgia 2
26 IM Mkrtchian Lilit 13300601 2390 ARM Armenia 2
27 IM Melia Salome 13602446 2385 GEO Georgia 5
28 IM Gara Anita 709751 2384 HUN Hungary 2
29 WGM Abrahamyan Tatev 13301918 2377 USA United States of America 1
30 FM Assaubayeva Bibisara 13708694 2374 KAZ Kazakhstan 3
31 IM Karavade Eesha 5012600 2357 IND India 1
32 WFM Sargsyan Anna M. 13308130 2340 ARM Armenia 3
33 IM Padmini Rout 5029295 2332 IND India 3
34 WGM Gara Ticia 717444 2324 HUN Hungary 3
35 WGM Kulkarni Bhakti 5019516 2322 IND India 5
36 WGM Nemcova Katerina 322750 2315 USA United States of America 2
37 WIM Terbe Julianna 708780 2306 HUN Hungary 4
38 IM Nakhbayeva Guliskhan 13704788 2295 KAZ Kazakhstan 4
39 FM Yip Carissa 2090732 2279 USA United States of America 3
40 WGM Foisor Sabina-Francesca 1212915 2276 USA United States of America 4
41 WIM Havanecz Bianka 704814 2270 HUN Hungary 5
42 WIM Gevorgyan Maria 13300270 2264 ARM Armenia 4
43 WIM Dauletova Gulmira 13702971 2263 KAZ Kazakhstan 5
44 WIM Ghukasyan Siranush 13300946 2221 ARM Armenia 5
45 WGM Wafa Shahenda 10609962 2175 EGY Egypt 1
46 WGM Wafa Shrook 10609970 2166 EGY Egypt 2
47 WCM Wu Rochelle 30908132 2120 USA United States of America 5
48 WIM Moaataz Ayah 10615873 2036 EGY Egypt 3
49 WIM Elansary Eman 10606700 1944 EGY Egypt 4
50 WIM Ehab Tasneem 10623310 1841 EGY Egypt 5