Orosz bajnokság : Jöm a finálé

Russian Championships Superfinals are ongoing in Moscow, with 2 rounds to go before announcing the Winners.
After 9 played rounds, Polina Shuvalova leads Women section with score 7/9.
In Open section, Ian Nepomniachtchi & Sergey Karjakin tie for the top, scoring 6/9 points each.

Az orosz bajnokság szuperdöntője Moszkvában zajlik, még 2 forduló van hátra a győztesek kihirdetése előtt.
9 lejátszott forduló után Polina Shuvalova vezeti a nők szekcióját 7/9-es pontszámmal.
A Nyílt szakaszban Ian Nepomniachtchi és Sergey Karjakin holtversenyben vannak az élen, mindegyikük 6/9 pontot szerzett.

 

Moszkva- Oroszország “élőben” játszó szuper-nagymesterek (2700 feletti élőpont) egyéni szuper-sakkbajnokság.
A női bajnokságot 12-12 fővel, körmérkőzéses formában rendezik meg.A djazás sem piskóta.

Russian Championship Superfinal 2020
2020-12-05 – 2020-12-18

Russian Women’s Championship Superfinal 2020
2020-12-05 – 2020-12-12

info live results pgn

 

 

73rd ch-RUS 2020 (Moscow RUS)
Sat 5th Dec 2020 – Thu 17th Dec 2020 – Official Site 

73rd ch-RUS 2020 (12 players 11 Rds SRR Indiv TC: 90m:30m+30spm(1)) – Games in PGN: Games Men |

 

73rd ch-RUS 2020 Moscow (RUS), 5-17 xii 2020 cat. XVIII (2690)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2
1. Nepomniachtchi, Ian g RUS 2784 * 1 0 . ½ ½ ½ ? ½ 1 1 1 6 2812
2. Karjakin, Sergey g RUS 2752 0 * . ½ ? ½ 1 ½ 1 1 ½ 1 6 2803
3. Dubov, Daniil g RUS 2702 1 . * 0 ½ ? ½ 1 ½ ½ 1 ½ 2762
4. Chigaev, Maksim g RUS 2619 . ½ 1 * 1 ½ ½ ½ ½ 0 0 1 2723
5. Artemiev, Vladislav g RUS 2711 ½ ? ½ 0 * ½ ½ 1 ½ 1 ½ . 5 2731
6. Fedoseev, Vladimir g RUS 2674 ½ ½ ? ½ ½ * ½ . ½ 1 ½ ½ 5 2733
7. Vitiugov, Nikita g RUS 2720 ½ 0 ½ ½ ½ ½ * ½ . ½ 1 ½ 5 2683
8. Esipenko, Andrey g RUS 2686 ? ½ 0 ½ 0 . ½ * ½ ½ 1 1 2681
9. Svidler, Peter g RUS 2723 ½ 0 ½ ½ ½ ½ . ½ * ½ ½ ? 4 2648
10. Matlakov, Maxim g RUS 2698 0 0 ½ 1 0 0 ½ ½ ½ * . 1 4 2626
11. Goganov, Aleksey g RUS 2594 0 ½ 0 1 ½ ½ 0 0 ½ . * ½ 2588
12. Antipov, Mikhail Al. g RUS 2611 0 0 ½ 0 . ½ ½ 0 ? 0 ½ * 2 2472
Round 1 (December 5, 2020)
Nepomniachtchi, Ian – Matlakov, Maxim 1-0 39 D35 QGD Exchange
Dubov, Daniil – Esipenko, Andrey 1-0 36 E06 Catalan
Fedoseev, Vladimir – Chigaev, Maksim ½-½ 34 D90 Gruenfeld Flohr
Vitiugov, Nikita – Artemiev, Vladislav ½-½ 21 B40 Sicilian Classical
Goganov, Aleksey – Svidler, Peter ½-½ 25 D85 Gruenfeld Defence
Antipov, Mikhail Al. – Karjakin, Sergey 0-1 45 C50 Giuoco Piano
Round 2 (December 6, 2020)
Karjakin, Sergey – Esipenko, Andrey ½-½ 57 C42 Petroff’s Defence
Chigaev, Maksim – Dubov, Daniil 1-0 37 B31 Sicilian Rossolimo
Artemiev, Vladislav – Goganov, Aleksey ½-½ 44 A36 English Botvinnik
Svidler, Peter – Nepomniachtchi, Ian ½-½ 25 B90 Sicilian Najdorf Variation
Matlakov, Maxim – Fedoseev, Vladimir 0-1 34 C45 Scotch Game
Antipov, Mikhail Al. – Vitiugov, Nikita ½-½ 40 B90 Sicilian Najdorf Variation
Round 3 (December 7, 2020)
Nepomniachtchi, Ian – Artemiev, Vladislav ½-½ 31 C79 Ruy Lopez Russian Defence
Dubov, Daniil – Matlakov, Maxim ½-½ 48 D37 QGD 5.Bf4
Fedoseev, Vladimir – Svidler, Peter ½-½ 41 D85 Gruenfeld Defence
Vitiugov, Nikita – Karjakin, Sergey 0-1 42 C67 Ruy Lopez Berlin
Esipenko, Andrey – Chigaev, Maksim ½-½ 40 C84 Ruy Lopez Centre Attack
Goganov, Aleksey – Antipov, Mikhail Al. ½-½ 41 D97 Gruenfeld Russian
Round 4 (December 8, 2020)
Karjakin, Sergey – Chigaev, Maksim ½-½ 28 C88 Ruy Lopez Closed
Artemiev, Vladislav – Fedoseev, Vladimir ½-½ 78 A28 English Four Knights
Vitiugov, Nikita – Goganov, Aleksey 1-0 28 D37 QGD 5.Bf4
Svidler, Peter – Dubov, Daniil ½-½ 40 C78 Ruy Lopez Moeller Defence
Matlakov, Maxim – Esipenko, Andrey ½-½ 31 E06 Catalan
Antipov, Mikhail Al. – Nepomniachtchi, Ian 0-1 30 B90 Sicilian Najdorf Variation
Round 5 (December 9, 2020)
Nepomniachtchi, Ian – Vitiugov, Nikita ½-½ 25 C45 Scotch Game
Dubov, Daniil – Artemiev, Vladislav ½-½ 25 B83 Sicilian Scheveningen
Chigaev, Maksim – Matlakov, Maxim 0-1 47 B90 Sicilian Najdorf Variation
Fedoseev, Vladimir – Antipov, Mikhail Al. ½-½ 32 E60 King’s Indian without Nc3
Esipenko, Andrey – Svidler, Peter ½-½ 37 D90 Gruenfeld Flohr
Goganov, Aleksey – Karjakin, Sergey ½-½ 42 E02 Catalan
Round 6 (December 10, 2020)
Karjakin, Sergey – Matlakov, Maxim 1-0 44 E10 Blumenfeld Counter Gambit
Artemiev, Vladislav – Esipenko, Andrey 1-0 30 A07 Barcza System
Vitiugov, Nikita – Fedoseev, Vladimir ½-½ 40 E21 Nimzo Indian 4.Nf3
Svidler, Peter – Chigaev, Maksim ½-½ 32 C84 Ruy Lopez Centre Attack
Goganov, Aleksey – Nepomniachtchi, Ian 0-1 46 D37 QGD 5.Bf4
Antipov, Mikhail Al. – Dubov, Daniil ½-½ 57 A07 Barcza System
Round 7 (December 12, 2020)
Nepomniachtchi, Ian – Karjakin, Sergey 1-0 32 E20 Nimzo Indian
Dubov, Daniil – Vitiugov, Nikita ½-½ 60 D13 Slav Exchange
Chigaev, Maksim – Artemiev, Vladislav 1-0 52 B69 Sicilian Rauzer
Fedoseev, Vladimir – Goganov, Aleksey ½-½ 50 A45 Trompowsky
Esipenko, Andrey – Antipov, Mikhail Al. 1-0 0
Matlakov, Maxim – Svidler, Peter ½-½ 29 D97 Gruenfeld Russian
Round 8 (December 13, 2020)
Nepomniachtchi, Ian – Fedoseev, Vladimir ½-½ 51 B51 Sicilian Rossolimo
Karjakin, Sergey – Svidler, Peter 1-0 38 B96 Sicilian Najdorf
Artemiev, Vladislav – Matlakov, Maxim 1-0 43 A01 Larsen Opening
Vitiugov, Nikita – Esipenko, Andrey ½-½ 43 C42 Petroff’s Defence
Goganov, Aleksey – Dubov, Daniil 0-1 36 E04 Catalan
Antipov, Mikhail Al. – Chigaev, Maksim 0-1 0
Round 9 (December 14, 2020)
Dubov, Daniil – Nepomniachtchi, Ian 1-0 40 D85 Gruenfeld Defence
Chigaev, Maksim – Vitiugov, Nikita ½-½ 19 B97 Sicilian Najdorf
Fedoseev, Vladimir – Karjakin, Sergey ½-½ 40 E25 Nimzo Indian Saemisch
Esipenko, Andrey – Goganov, Aleksey 1-0 78 C65 Ruy Lopez Berlin
Svidler, Peter – Artemiev, Vladislav ½-½ 64 B40 Sicilian Classical
Matlakov, Maxim – Antipov, Mikhail Al. 1-0 0
Round 10 (December 15, 2020)
Nepomniachtchi, Ian – Esipenko, Andrey * 45 C42 Petroff’s Defence
Karjakin, Sergey – Artemiev, Vladislav * 37 C75 Ruy Lopez Modern Steinitz
Fedoseev, Vladimir – Dubov, Daniil * 33 C50 Giuoco Piano
Vitiugov, Nikita – Matlakov, Maxim ½-½ 14 C67 Ruy Lopez Berlin
Goganov, Aleksey – Chigaev, Maksim 1-0 34 A25 English Sicilian Attack
Antipov, Mikhail Al. – Svidler, Peter * 0

 

 

 

73rd ch-RUS 2020 (Moscow RUS)
Sat 5th Dec 2020 – Thu 17th Dec 2020 – Official Site 

70th ch-RUS w 2020 (12 players 11 Rds SRR Indiv TC: 90m:30m+30spm(1)) – Games in PGN: Games Women | 

 

 

70th ch-RUS w 2020 Moscow (RUS), 5-17 xii 2020 cat. VIII (2428)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2
1. Shuvalova, Polina m RUS 2456 * ½ ½ 1 1 0 1 1 1 . 1 ½ 2615
2. Goryachkina, Aleksandra g RUS 2593 ½ * ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 . 1 7 2573
3. Garifullina, Leya wg RUS 2348 ½ ½ * . 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 2542
4. Kosteniuk, Alexandra g RUS 2471 0 ½ . * ? 0 ½ 1 1 ½ 1 1 2520
5. Guseva, Marina m RUS 2359 0 ½ 0 ? * 1 . 0 1 1 1 1 2504
6. Galliamova, Alisa m RUS 2438 1 0 ½ 1 0 * 0 . ? 1 1 ½ 5 2462
7. Kashlinskaya, Alina m RUS 2494 0 ½ ½ ½ . 1 * ½ 0 ? 1 1 5 2467
8. Pogonina, Natalija wg RUS 2474 0 ½ ½ 0 1 . ½ * 0 ½ 1 1 5 2422
9. Gunina, Valentina g RUS 2451 0 0 ½ 0 0 ? 1 1 * 1 0 . 2360
10. Girya, Olga wg RUS 2464 . 0 ½ ½ 0 0 ? ½ 0 * ½ 1 3 2289
11. Getman, Tatyana wf RUS 2302 0 . 0 0 0 0 0 0 1 ½ * ? 2166
12. Grigorieva, Yulia wf RUS 2290 ½ 0 0 0 0 ½ 0 0 . 0 ? * 1 2104
Round 1 (December 5, 2020)
Shuvalova, Polina – Guseva, Marina 1-0 60 B90 Sicilian Najdorf Variation
Garifullina, Leya – Galliamova, Alisa ½-½ 68 C95 Ruy Lopez Breyer
Kashlinskaya, Alina – Kosteniuk, Alexandra ½-½ 60 D38 QGD Ragozin
Pogonina, Natalija – Grigorieva, Yulia 1-0 67 E20 Nimzo Indian
Gunina, Valentina – Goryachkina, Aleksandra 0-1 34 D78 Gruenfeld 3.g3
Getman, Tatyana – Girya, Olga ½-½ 42 E12 Queens Indian Petrosian
Round 2 (December 6, 2020)
Goryachkina, Aleksandra – Pogonina, Natalija ½-½ 41 A28 English Four Knights
Kosteniuk, Alexandra – Galliamova, Alisa 0-1 45 C95 Ruy Lopez Breyer
Guseva, Marina – Getman, Tatyana 1-0 34 E12 Queens Indian Petrosian
Kashlinskaya, Alina – Shuvalova, Polina 0-1 41 E15 Queens Indian
Girya, Olga – Gunina, Valentina 0-1 44 D12 Slav Defence
Grigorieva, Yulia – Garifullina, Leya 0-1 47 B90 Sicilian Najdorf Variation
Round 3 (December 7, 2020)
Shuvalova, Polina – Kosteniuk, Alexandra 1-0 44 E04 Catalan
Garifullina, Leya – Goryachkina, Aleksandra ½-½ 89 B15 Caro Kann
Galliamova, Alisa – Grigorieva, Yulia ½-½ 61 A46 Queen’s Pawn Opening
Pogonina, Natalija – Girya, Olga ½-½ 38 A28 English Four Knights
Gunina, Valentina – Guseva, Marina 0-1 32 D45 Anti-Meran Variations
Getman, Tatyana – Kashlinskaya, Alina 0-1 52 E20 Nimzo Indian
Round 4 (December 8, 2020)
Shuvalova, Polina – Getman, Tatyana 1-0 36 E01 Catalan
Goryachkina, Aleksandra – Galliamova, Alisa 1-0 38 A27 English Dutch System
Kosteniuk, Alexandra – Grigorieva, Yulia 1-0 24 C77 Ruy Lopez Anderssen
Guseva, Marina – Pogonina, Natalija 0-1 72 E10 Blumenfeld Counter Gambit
Kashlinskaya, Alina – Gunina, Valentina 0-1 43 B10 Caro Kann
Girya, Olga – Garifullina, Leya ½-½ 74 E16 Queens Indian
Round 5 (December 9, 2020)
Garifullina, Leya – Guseva, Marina 1-0 58 B18 Caro Kann
Galliamova, Alisa – Girya, Olga 1-0 46 E20 Nimzo Indian
Pogonina, Natalija – Kashlinskaya, Alina ½-½ 67 E94 King’s Indian Classical
Gunina, Valentina – Shuvalova, Polina 0-1 79 D38 QGD Ragozin
Getman, Tatyana – Kosteniuk, Alexandra 0-1 35 D37 QGD 5.Bf4
Grigorieva, Yulia – Goryachkina, Aleksandra 0-1 50 B12 Caro Kann Advanced
Round 6 (December 10, 2020)
Shuvalova, Polina – Pogonina, Natalija 1-0 69 E01 Catalan
Kosteniuk, Alexandra – Goryachkina, Aleksandra ½-½ 40 C24 Bishop’s Opening
Guseva, Marina – Galliamova, Alisa 1-0 50 D20 QGA
Kashlinskaya, Alina – Garifullina, Leya ½-½ 53 E12 Queens Indian Petrosian
Girya, Olga – Grigorieva, Yulia 1-0 54 E10 Blumenfeld Counter Gambit
Getman, Tatyana – Gunina, Valentina 1-0 64 D10 Slav Defence
Round 7 (December 12, 2020)
Goryachkina, Aleksandra – Girya, Olga 1-0 47 D37 QGD 5.Bf4
Garifullina, Leya – Shuvalova, Polina ½-½ 42 C92 Ruy Lopez Chigorin
Galliamova, Alisa – Kashlinskaya, Alina 0-1 41 E60 King’s Indian without Nc3
Pogonina, Natalija – Getman, Tatyana 1-0 64 A13 Reti Opening
Gunina, Valentina – Kosteniuk, Alexandra 0-1 47 E04 Catalan
Grigorieva, Yulia – Guseva, Marina 0-1 41 B12 Caro Kann Advanced
Round 8 (December 13, 2020)
Shuvalova, Polina – Galliamova, Alisa 0-1 52 C65 Ruy Lopez Berlin
Kosteniuk, Alexandra – Girya, Olga ½-½ 68 C80 Ruy Lopez Open
Guseva, Marina – Goryachkina, Aleksandra ½-½ 44 D35 QGD Exchange
Kashlinskaya, Alina – Grigorieva, Yulia 1-0 49 E10 Blumenfeld Counter Gambit
Gunina, Valentina – Pogonina, Natalija 1-0 37 D37 QGD 5.Bf4
Getman, Tatyana – Garifullina, Leya 0-1 56 A22 English Opening
Round 9 (December 14, 2020)
Goryachkina, Aleksandra – Kashlinskaya, Alina ½-½ 32 A21 English Opening
Garifullina, Leya – Gunina, Valentina ½-½ 64 B15 Caro Kann
Galliamova, Alisa – Getman, Tatyana 1-0 21 E02 Catalan
Pogonina, Natalija – Kosteniuk, Alexandra 0-1 46 E39 Nimzo Indian 4.Qc2
Girya, Olga – Guseva, Marina 0-1 66 D43 Anti-Meran Gambit
Grigorieva, Yulia – Shuvalova, Polina ½-½ 94 E14 Queens Indian
Round 10 (December 15, 2020)
Shuvalova, Polina – Goryachkina, Aleksandra ½-½ 15 C67 Ruy Lopez Berlin
Kosteniuk, Alexandra – Guseva, Marina * 30 B51 Sicilian Rossolimo
Kashlinskaya, Alina – Girya, Olga * 34 D38 QGD Ragozin
Pogonina, Natalija – Garifullina, Leya ½-½ 35 E10 Blumenfeld Counter Gambit
Gunina, Valentina – Galliamova, Alisa * 37 D02 Queen’s Pawn Game
Getman, Tatyana – Grigorieva, Yulia * 35 E90 King’s Indian Classical