SAKK : Kozák Ádám (17) U18-as rapid Európa-bajnokságot nyert Tallinnban

Kozák Ádám (17) U18-as rapid Európa-bajnokságot nyert Tallinnban

 

Kozák Ádám 7,5 pontos teljesítménnyel nyerte meg a kilencfordulós tornát, míg a második helyen Papp Levente végzett 6,5 ponttal. Az idén nagymesteri címet szerző 17 éves Kozák Ádám az Európa-bajnoki U18-as rapid megnyerése mellé megnyerte a blitz versenyt is. Ötödikén startol a felnőtt EB,ahol szintén játszik Kozák,de további magyar sakkozók is.

Rapid U12 Boys final HUN

15 12 Palczert Matyas HUN 1758 6,0 0,0 41,5 45,5
9 9 Kolimar Kristof Pal HUN 1789 5,5 0,0 46,5 51,0

Rapid U14 Boys,final HUN

30 49 Farkas Otto Jr. HUN 1588 5,0 0,0 39,0 42,5

Rapid U16 Boys,final HUN

15 23 Leszko Bence HUN 1782 5,0 0,0 43,0 47
30 24 Palczert Botond HUN 1768 3,5 0,0 36,5 38,5

Rapid U18 Boys final HUN

1 9 IM Kozak Adam HUN 2240 7,5 0,0 45,0 45,5
2 5 FM Papp Levente HUN 2302 6,5 1,0 46,0 50,0

 

Rapid U12 Girls final HUN

5 14 Kiraly Lilla Virag HUN 1369 6,0 0,0 42,5 46,0
12 2 Juhasz Judit HUN 1961 4,5 0,0 38,5 41,5

 

Rapid U16 Girls final HUN

6 7 Majoros Rozsa Evelin HUN 1839 5,5 0,0 40,5 43,0

 

Rapid U18 Girls final HUN

7 6 WFM Gaal Zsoka HUN 1841 4,5 0,0 42,0 42,0

Blitz U14 Girls final HUN

7 14 WFM Gaal Zsoka HUN 1664 6,0 0,0 47,5 51,5

Az ifjúsági korosztályos Rapid és Blitz EB további magyar résztvevőit, eredményeit

 ITT érheti el 

GRATULÁLUNK !

 

Kozák Ádám

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 9 IM Kozak Adam HUN 2240 7,5 0,0 45,0 45,5
2 5 FM Papp Levente HUN 2302 6,5 1,0 46,0 50,0
3 8 IM Zarubitski Viachaslau BLR 2273 6,5 0,0 48,5 52,5
4 11 Psyk Radoslaw POL 2178 6,0 0,0 48,0 51,5
5 4 IM Blohberger Felix AUT 2316 6,0 0,0 47,5 51,5
6 16 Babanin Gleb RUS 2106 6,0 0,0 45,5 49,5
7 1 GM Pultinevicius Paulius LTU 2503 6,0 0,0 41,5 44,5
8 2 GM Van Foreest Lucas NED 2399 5,5 0,0 41,5 44,5
9 12 FM Tisaj Domen SLO 2169 5,0 0,0 43,5 46,5
10 7 FM Chukavin Kirill EST 2290 5,0 0,0 42,0 45,0
11 3 FM Gurvich Vitaly RUS 2348 5,0 0,0 41,5 45,0
12 6 Makovich Andrey RUS 2295 5,0 0,0 40,5 44,0
13 20 Kirilin Dmitrij BLR 2013 5,0 0,0 39,0 42,0
14 14 Bekasovs Rihards LAT 2148 5,0 0,0 36,5 38,0
15 21 Moiseev Danila RUS 2009 5,0 0,0 35,5 38,5
16 19 FM Leisch Lukas AUT 2014 5,0 0,0 32,5 35,5
17 22 Uibokant Mathias Robert EST 1975 4,5 0,0 33,0 34,5
18 24 Redzisz Michal POL 1900 4,0 0,0 41,0 42,5
19 15 FM Semjonovs Ilja LAT 2141 4,0 0,0 40,5 44,5
20 13 Batashevs Arsens LAT 2156 4,0 0,0 39,5 42,5
21 17 FM Golikov Daniil RUS 2070 4,0 0,0 34,0 34,5
22 23 Pavlovs Nikita LAT 1952 4,0 0,0 34,0 34,5
23 26 Ivanov Alexander RUS 1758 4,0 0,0 32,5 34,0
24 25 Vaino Nikita EST 1792 4,0 0,0 30,5 31,0
25 10 CM Brinovec David SLO 2194 3,5 0,0 39,0 40,5
26 29 Alainis Artis LAT 1713 3,5 0,0 36,0 36,5
27 27 Pakalns Raivis Kristians LAT 1742 3,5 0,0 30,5 31,0
28 18 Brikers Aleksandrs LAT 2056 3,0 0,0 31,0 31,5
29 30 Hansson Markus EST 1614 2,0 0,0 30,0 30,5
30 31 Veski Rauno EST 1389 1,0 0,0 33,0 34,5
31 28 Rozenblit David EST 1714 1,0 0,0 29,5 31,5

Federation statistics

No. FED Federation Count
1 ARM Armenia 2
2 AUT Austria 6
3 AZE Azerbaijan 4
4 BEL Belgium 1
5 BLR Belarus 19
6 CRO Croatia 1
7 CZE Czech Republic 8
8 DEN Denmark 2
9 ENG England 5
10 ESP Spain 5
11 EST Estonia 86
12 FAI Faroe Islands 1
13 FID FIDE 2
14 FIN Finland 30
15 FRA France 7
16 GER Germany 25
17 GRE Greece 8
18 HUN Hungary 6
19 ISL Iceland 7
20 ISR Israel 2
21 ITA Italy 1
22 LAT Latvia 44
23 LTU Lithuania 15
24 MDA Moldova 1
25 NED Netherlands 4
26 NOR Norway 3
27 POL Poland 16
28 POR Portugal 1
29 RUS Russia 143
30 SLO Slovenia 3
31 SUI Switzerland 2
32 SWE Sweden 4
33 TUR Turkey 1
34 UKR Ukraine 13
Total 478

Title statistics

Title Count
GM 42
WGM 3
IM 36
WIM 6
FM 49
WFM 16
CM 11
WCM 5
Total 168

 

INFO LIVE RESULTS PGN