SAKK NB1:2020.08.30 JÁTSZMÁK EREDMÉNYEK.TÁBLÁZAT

SAKK NB1:2020.08.30 JÁTSZMÁK EREDMÉNYEK.TÁBLÁZAT

JÁTSZMÁK EREDMÉNYEK.TÁBLÁZAT

Korábbi cikk

Tizenharmadik – megszerezve!

[Event “Kőbánya-Paks”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]

[Event “Kőbánya-Paks”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.1”]
[White “Berkes, Ferenc”]
[Black “Erdos, Viktor”]
[Result “1-0”]
[ECO “D36”]
[WhiteElo “2661”]
[BlackElo “2618”]
[PlyCount “61”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “ASE Paks”]
[BlackTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 d5 4. cxd5 exd5 5. Bg5 c6 6. e3 Bd6 7. Bd3 O-O 8.
Nge2 Re8 9. Qc2 h6 10. Bh4 Nbd7 11. h3 a5 12. O-O Qc7 13. Rac1 Qb8 14. Kh1 Qa7
15. Nd1 Nh5 16. f3 Nf8 17. g4 Nf6 18. Bxf6 gxf6 19. f4 Ne6 20. Ng3 Ng7 21. Qf2
a4 22. a3 Bd7 23. Nc3 b5 24. e4 b4 25. axb4 Bxb4 26. e5 a3 27. bxa3 Qxa3 28.
Qf3 Be7 29. g5 Bxh3 30. gxf6 Bxf1 31. Rxf1 1-0

[Event “Kőbánya-Paks”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.2”]
[White “Balog, Imre”]
[Black “Acs, Peter”]
[Result “1-0”]
[ECO “A48”]
[WhiteElo “2567”]
[BlackElo “2570”]
[PlyCount “119”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[BlackTeam “ASE Paks”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. Bf4 d6 3. Nf3 g6 4. Qd2 Nbd7 5. Nc3 c6 6. e4 Nh5 7. Bh6 Bxh6 8.
Qxh6 e5 9. O-O-O Qf6 10. Bc4 Nb6 11. dxe5 dxe5 12. Nd2 Qf4 13. Qxf4 Nxf4 14. g3
Ne6 15. f4 exf4 16. Bxe6 Bxe6 17. gxf4 f5 18. exf5 Bxf5 {=} 19. Rhe1+ Kf8 20.
Nde4 Rg8 21. Nd6 Bg4 22. Rd3 Rg7 23. Rg3 Bh5 24. f5 Rd8 25. f6 Rgd7 26. Nde4
Re8 27. Rgg1 Re5 28. b4 h6 29. Nc5 Rxe1+ 30. Rxe1 Rf7 31. Ne6+ Kg8 32. Ne4 g5
33. Nd8 Rf8 34. Ne6 Rf7 35. Nd8 Rf8 36. Nxb7 Nd5 37. a3 Nxf6 38. Na5 Bf3 39.
Nd2 Bg2 40. Rg1 Bd5 41. c4 Be4 42. h4 Kf7 43. hxg5 hxg5 44. Rxg5 Rh8 45. Nxe4
Nxe4 46. Re5 Nd6 47. Kd2 Kf6 48. Re3 Rh4 49. Kc3 a6 50. Kb3 Ne4 51. c5 Ke5 52.
Nxc6+ Kd5 53. Ne7+ Ke6 54. Nc8 Kd5 55. Rd3+ Kc6 56. Ne7+ Kc7 57. Nd5+ Kc6 58.
Nc3 Nxc3 59. Rd6+ Kc7 60. Kxc3 1-0

[Event “Kőbánya-Paks”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.3”]
[White “Kaczur, Florian”]
[Black “Nagy, Gabor”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C47”]
[WhiteElo “2507”]
[BlackElo “2478”]
[PlyCount “32”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “ASE Paks”]
[BlackTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. d4 exd4 5. Nxd4 Bb4 6. Nxc6 bxc6 7. Bd3 d5 8.
exd5 O-O 9. O-O Bg4 10. Be2 Bxe2 11. Nxe2 cxd5 12. Ng3 c6 13. Qf3 Qd7 14. b3
Qg4 15. Qxg4 Nxg4 16. Bb2 Rfe8 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-Paks”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.4”]
[White “Izsak, Gyula”]
[Black “Lizak, Peter”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A31”]
[WhiteElo “2411”]
[BlackElo “2457”]
[PlyCount “30”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[BlackTeam “ASE Paks”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 c5 3. Nf3 cxd4 4. Nxd4 e5 5. Nc2 d5 6. cxd5 Qxd5 7. Qxd5 Nxd5
8. e4 Nb4 9. Nxb4 Bxb4+ 10. Bd2 Bxd2+ 11. Nxd2 Be6 12. Bc4 Ke7 13. Bxe6 Kxe6
14. Nb3 Rc8 15. Kd2 Na6 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-Paks”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.5”]
[White “Balazs, Gabor”]
[Black “Szabo, Bence”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D27”]
[WhiteElo “2394”]
[BlackElo “2358”]
[PlyCount “20”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “ASE Paks”]
[BlackTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 d5 2. c4 dxc4 3. e3 Nf6 4. Nf3 e6 5. Bxc4 c5 6. O-O a6 7. Bd3 Nc6 8. Nc3
Be7 9. dxc5 Bxc5 10. a3 O-O 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-Paks”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.6”]
[White “Toth, Ervin”]
[Black “Krstulovic, Alex”]
[Result “1-0”]
[ECO “D85”]
[WhiteElo “2445”]
[BlackElo “2338”]
[PlyCount “115”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[BlackTeam “ASE Paks”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 d5 4. cxd5 Nxd5 5. e4 Nxc3 6. bxc3 Bg7 7. Qa4+ Nd7 8.
Nf3 O-O 9. Bg5 c5 10. Rc1 a6 11. Qa3 Qc7 12. Bd3 e5 13. O-O Re8 14. Rfd1 c4 15.
Bb1 b5 16. d5 f6 17. Be3 Bf8 18. Qb2 Nc5 19. h3 Bd6 20. Qd2 Bd7 21. g4 Qc8 22.
Nh2 a5 23. Rf1 Na4 24. f4 b4 25. f5 gxf5 26. gxf5 Nxc3 27. Ng4 Kf7 28. Qf2 Rg8
29. Qh4 Rxg4+ 30. hxg4 Qg8 31. Kh2 Ne2 32. Rxc4 Bb5 33. Rc6 Bxc6 34. dxc6 Nf4
35. Rd1 Rd8 36. Bc2 Ke7 37. Bb3 Qg7 38. Bb6 Rc8 39. g5 Rf8 40. gxf6+ Rxf6 41.
Rg1 Qh6 42. Rg4 Qxh4+ 43. Rxh4 h5 44. Kg3 Rf8 45. Kf3 Rc8 46. Ba4 Bc7 47. Be3
Rd8 48. Bb5 Rb8 49. Ba4 Rd8 50. Bxf4 exf4 51. Rxh5 Rd3+ 52. Ke2 Re3+ 53. Kd2
Rxe4 54. Rh7+ Kd8 55. f6 Rd4+ 56. Ke2 f3+ 57. Kf1 Rf4 58. Rh8# 1-0

[Event “Kőbánya-Paks”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.7”]
[White “Lazarne Vajda, Szidonia”]
[Black “Krizsany, Laszlo”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A11”]
[WhiteElo “2348”]
[BlackElo “2398”]
[PlyCount “12”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “ASE Paks”]
[BlackTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. Nf3 d5 2. g3 c6 3. Bg2 Bg4 4. c4 e6 5. Qb3 Qb6 6. O-O Nd7 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-Paks”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.8”]
[White “Konnyu, Janos”]
[Black “Videki, Sandor”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B68”]
[WhiteElo “2345”]
[BlackElo “2389”]
[PlyCount “18”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[BlackTeam “ASE Paks”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 Nc6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 d6 6. Bg5 e6 7. Qd2 a6 8.
O-O-O Bd7 9. f4 Be7 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-Paks”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.9”]
[White “Dankhazi, Andras”]
[Black “Szilagyi, Zsolt”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “E16”]
[WhiteElo “2281”]
[BlackElo “2332”]
[PlyCount “61”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “ASE Paks”]
[BlackTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. Nf3 Nf6 2. c4 e6 3. g3 b6 4. Bg2 Bb7 5. d4 Bb4+ 6. Bd2 Be7 7. Nc3 c5 8. d5
exd5 9. Nh4 b5 10. Nf5 O-O 11. Nxb5 Bc6 12. Nxe7+ Qxe7 13. Nc7 dxc4 14. Bxc6
Nxc6 15. Nxa8 Rxa8 16. Bc3 Qe4 17. f3 Qe6 18. e4 d5 19. Bxf6 Qxf6 20. O-O dxe4
21. fxe4 Qd4+ 22. Qxd4 cxd4 23. Rac1 Ne5 24. Rf5 f6 25. Rxe5 fxe5 26. Rxc4 Kf7
27. Rc7+ Kf6 28. Kf2 a5 29. Ke2 Rb8 30. b3 a4 31. Rc6+ 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-Paks”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.10”]
[White “Havanecz, Bianka”]
[Black “Gyorkos, Lajos”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D35”]
[WhiteElo “2251”]
[BlackElo “2302”]
[PlyCount “22”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[BlackTeam “ASE Paks”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 d5 4. Nf3 Be7 5. cxd5 exd5 6. Bf4 O-O 7. e3 c6 8. Qc2
g6 9. Bd3 Na6 10. Bxa6 bxa6 11. Ne5 Bb7 1/2-1/2

[Event “Kőbánya-Paks”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.11”]
[White “Molnar, Bela”]
[Black “Lehocz, Jozsef”]
[Result “1-0”]
[ECO “B02”]
[WhiteElo “2307”]
[BlackElo “1981”]
[PlyCount “139”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “ASE Paks”]
[BlackTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 Nf6 2. e5 Nd5 3. c4 Nb6 4. c5 Nd5 5. Nc3 c6 6. Bc4 e6 7. Ne4 b6 8. cxb6
axb6 9. Nf3 Ba6 10. d3 Be7 11. Bg5 O-O 12. Bxe7 Qxe7 13. O-O f6 14. Qb3 fxe5
15. Nxe5 Kh8 16. Rae1 Nf4 17. Bxa6 Rxa6 18. g3 Nd5 19. a3 Ra8 20. d4 Na6 21.
Qd1 Rf5 22. h4 Kg8 23. Qd3 Nac7 24. f4 Nb5 25. Ng5 h5 26. Nxc6 Qd6 27. Ne5 Nbc7
28. Rc1 Ne8 29. Ne4 Qe7 30. Rce1 Nef6 31. Ng5 Qd6 32. Nc4 Qe7 33. Nxb6 Rb8 34.
Nc4 Ng4 35. b4 g6 36. Ne5 Kg7 37. Rc1 Qd6 38. Rc5 Rb7 39. b5 Ne7 40. a4 Rf8 41.
Ne4 Qb6 42. Nc4 Qa7 43. Ned6 Nf5 44. Nxb7 Qxb7 45. b6 Kh6 46. a5 Rc8 47. Rxf5
gxf5 48. d5 Rxc4 49. Qxc4 Ne3 50. Qd3 Nxd5 51. Rc1 Kg6 52. Rb1 Nf6 53. a6 Qc6
54. b7 Qc5+ 55. Kg2 Ng4 56. Rb2 Qc6+ 57. Qf3 Ne3+ 58. Kf2 Ng4+ 59. Ke2 Qxa6+
60. Qd3 Qa7 61. b8=Q Qf2+ 62. Kd1 Ne3+ 63. Qxe3 Qxe3 64. Qe8+ Kf6 65. Qxd7 Qg1+
66. Kc2 Qc5+ 67. Kb1 Qg1+ 68. Ka2 Qh1 69. Qd8+ Kf7 70. Rd2 1-0

[Event “Kőbánya-Paks”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.12”]
[White “Foldes, Marton Gabor”]
[Black “Tancsa, Tamas”]
[Result “0-1”]
[ECO “C59”]
[WhiteElo “1698”]
[BlackElo “2075”]
[PlyCount “68”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Aquarena Kobanya SC”]
[BlackTeam “ASE Paks”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Nf6 4. Ng5 d5 5. exd5 Na5 6. Bb5+ c6 7. dxc6 bxc6 8.
Be2 h6 9. Nf3 e4 10. Ne5 Bc5 11. c3 O-O 12. d4 exd3 13. Nxd3 Bb6 14. O-O Re8
15. b4 Ba6 16. bxa5 Rxe2 17. Qxe2 Bxd3 18. Qf3 Bxf1 19. axb6 Qxb6 20. Kxf1 Re8
21. Na3 Ne4 22. Rb1 Qa6+ 23. Kg1 Qa5 24. Rb3 Ng5 25. Qd1 Ne4 26. Bb2 Qe5 27.
Qe1 Kf8 28. Nc2 Qg5 29. Ne3 f5 30. Rb7 f4 31. Nc2 Nc5 32. Qf1 Nxb7 33. Qc4 Qf5
34. Ba3+ c5 0-1



[Event “Tungsram ANSK-DVTK”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.08.30”]

[Event “Tungsram ANSK-DVTK”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.1”]
[White “Antal, Gergely”]
[Black “Banusz, Tamas”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C43”]
[WhiteElo “2571”]
[BlackElo “2628”]
[PlyCount “62”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “DVTK”]
[BlackTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. d4 Nxe4 4. Bd3 d5 5. Nxe5 Nd7 6. Nxd7 Bxd7 7. O-O Bd6 8.
Nc3 Nxc3 9. bxc3 O-O 10. Qh5 f5 11. Re1 c6 12. Bg5 Qc7 13. Re3 g6 14. Qh4 Rae8
15. Rae1 Rxe3 16. Rxe3 Rf7 17. c4 f4 18. Rf3 Qa5 19. h3 dxc4 20. Bxc4 Be6 21.
Bxe6 Qe1+ 22. Kh2 Qxe6 23. Bxf4 Bxf4+ 24. Rxf4 Qxa2 25. Qd8+ Kg7 26. Rxf7+ Qxf7
27. Kg1 Qf4 28. Qd7+ Kh6 29. Qxb7 Qc1+ 30. Kh2 Qf4+ 31. Kg1 Qc1+ 1/2-1/2

[Event “Tungsram ANSK-DVTK”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.2”]
[White “Balogh, Csaba”]
[Black “Kozak, Adam”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B29”]
[WhiteElo “2580”]
[BlackElo “2503”]
[PlyCount “23”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[BlackTeam “DVTK”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 Nf6 3. e5 Nd5 4. Nc3 Nxc3 5. dxc3 Nc6 6. Bf4 Qb6 7. Rb1 e6 8.
Bd3 Qc7 9. Bg3 h6 10. Qe2 a6 11. O-O b5 12. c4 1/2-1/2

[Event “Tungsram ANSK-DVTK”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.3”]
[White “Korpa, Bence”]
[Black “Kantor, Gergely”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C48”]
[WhiteElo “2545”]
[BlackElo “2530”]
[PlyCount “51”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “DVTK”]
[BlackTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. Bb5 Nd4 5. Bc4 Bc5 6. Nxe5 Qe7 7. Nf3 d5 8.
Bxd5 Bg4 9. d3 O-O-O 10. Be3 Nxd5 11. Nxd5 Rxd5 12. exd5 Re8 13. c3 Nxf3+ 14.
gxf3 Qh4 15. Kd2 Rxe3 16. fxe3 Qf2+ 17. Kc1 Bxf3 18. Qe1 Bxe3+ 19. Kb1 Bxh1 20.
Qxh1 Qe2 21. a4 Qxd3+ 22. Ka2 Qc4+ 23. Kb1 Qd3+ 24. Ka2 Qc4+ 25. Kb1 Qd3+ 26.
Ka2 1/2-1/2

[Event “Tungsram ANSK-DVTK”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.4”]
[White “Horvath, Dominik”]
[Black “Berczes, David”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C07”]
[WhiteElo “2438”]
[BlackElo “2441”]
[PlyCount “36”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[BlackTeam “DVTK”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e6 2. d4 d5 3. Nd2 c5 4. exd5 Qxd5 5. Ngf3 cxd4 6. Bc4 Qd7 7. O-O Nc6 8.
Nb3 a6 9. a4 Nf6 10. Qe2 Bd6 11. Rd1 e5 12. Nbxd4 O-O 13. Nxc6 Qxc6 14. Bg5 Bc7
15. Bb5 Qe6 16. Bc4 Qc6 17. Bb5 Qe6 18. Bc4 Qc6 1/2-1/2

[Event “Tungsram ANSK-DVTK”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.5”]
[White “Nayhebaver, Martin”]
[Black “Aczel, Gergely”]
[Result “1-0”]
[ECO “E41”]
[WhiteElo “2482”]
[BlackElo “2511”]
[PlyCount “75”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “DVTK”]
[BlackTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 Bb4 4. e3 O-O 5. Bd3 c5 6. Nf3 Nc6 7. O-O Bxc3 8.
bxc3 d6 9. e4 e5 10. d5 Ne7 11. Ne1 Ne8 12. f4 exf4 13. Bxf4 Ng6 14. Bg3 Nf6
15. e5 Ng4 16. exd6 Ne3 17. Qd2 Nxf1 18. Bxf1 b6 19. Nf3 f5 20. Bf4 Nxf4 21.
Qxf4 Rf6 22. Re1 h6 23. Bd3 Qxd6 24. Re8+ Kf7 25. Qe3 Bb7 26. Re5 Bc8 27. Re8
f4 28. Qe2 Bb7 29. Re5 Rg8 30. Re4 g6 31. Ne5+ Kg7 32. Ng4 f3 33. Qe3 f2+ 34.
Kf1 Kf7 35. Nxh6+ Kg7 36. Re7+ Kh8 37. Nf7+ Rxf7 38. Qh6+ 1-0

[Event “Tungsram ANSK-DVTK”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.6”]
[White “Medvegy, Zoltan”]
[Black “Bagi, Mate”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A36”]
[WhiteElo “2524”]
[BlackElo “2478”]
[PlyCount “55”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[BlackTeam “DVTK”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. c4 Nf6 2. Nc3 c5 3. e4 Nc6 4. d3 g6 5. g3 Bg7 6. Bg2 O-O 7. Nge2 Ne8 8. Be3
Nd4 9. O-O d6 10. Qd2 Nc7 11. Bh6 Nxe2+ 12. Nxe2 e5 13. Bxg7 Kxg7 14. f4 f6 15.
f5 Bd7 16. h4 Rg8 17. Rf2 Qe7 18. Raf1 Raf8 19. Qa5 Na6 20. a3 Kh8 21. b4 cxb4
22. axb4 Bc8 23. Kh2 Qg7 24. fxg6 Qxg6 25. Qd5 Bg4 26. Bf3 Nxb4 27. Qxd6 Nc2
28. Bxg4 1/2-1/2

[Event “Tungsram ANSK-DVTK”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.7”]
[White “Torma, Robert”]
[Black “Ribli, Zoltan”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “E39”]
[WhiteElo “2435”]
[BlackElo “2524”]
[PlyCount “67”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “DVTK”]
[BlackTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 Bb4 4. Qc2 O-O 5. Nf3 c5 6. dxc5 Na6 7. g3 Nxc5 8.
Bg2 Nce4 9. O-O Nxc3 10. bxc3 Bc5 11. e4 d6 12. e5 dxe5 13. Nxe5 Nd7 14. Rd1
Qc7 15. Nxd7 Bxd7 16. Bf4 Qc8 17. Bd6 Bxd6 18. Rxd6 e5 19. Be4 g6 20. Qd2 Be6
21. Bd5 Re8 22. Re1 Qc5 23. Bxe6 Rxe6 24. Rxe6 fxe6 25. Qd7 Qxc4 26. Qxb7 Rf8
27. Qb3 Rc8 28. Qxc4 Rxc4 29. Rxe5 Rxc3 30. Rxe6 Ra3 31. Re2 g5 32. Kg2 Kg7 33.
f3 h5 34. Kf2 1/2-1/2

[Event “Tungsram ANSK-DVTK”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.8”]
[White “Galyas, Miklos”]
[Black “Hando, Vilmos”]
[Result “1-0”]
[ECO “E63”]
[WhiteElo “2476”]
[BlackElo “2378”]
[PlyCount “80”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[BlackTeam “DVTK”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. c4 Nf6 2. g3 g6 3. Bg2 Bg7 4. Nc3 O-O 5. d4 d6 6. Nf3 Nc6 7. O-O a6 8. b3
Rb8 9. d5 Na5 10. Bg5 c5 11. dxc6 bxc6 12. Qd2 c5 13. Bh6 Bb7 14. Bxg7 Kxg7 15.
Rad1 Qb6 16. Rfe1 Rbd8 17. Qc1 Rfe8 18. e4 e6 19. Qa1 e5 20. Nd5 Bxd5 21. exd5
Kg8 22. Nd2 Rd7 23. f4 Rde7 24. fxe5 Rxe5 25. Rxe5 dxe5 26. Rf1 Re7 27. Qc3 Nb7
28. Qe3 Ne8 29. Ne4 f5 30. Ng5 Qd6 31. g4 f4 32. Qd3 Nf6 33. h3 Nd8 34. Be4 Ne8
35. Re1 Kg7 36. Qc3 Nf7 37. Ne6+ Rxe6 38. dxe6 Ng5 39. Bd5 Nf6 40. Qxe5 Nxh3+
1-0

[Event “Tungsram ANSK-DVTK”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.9”]
[White “Erdos, Boglarka”]
[Black “Markoja, Boris”]
[Result “0-1”]
[WhiteElo “2157”]
[BlackElo “2440”]
[PlyCount “0”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “DVTK”]
[BlackTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

0-1

[Event “Tungsram ANSK-DVTK”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.10”]
[White “Bodo, Norbert”]
[Black “Gathi, Donat”]
[Result “1-0”]
[ECO “D34”]
[WhiteElo “2399”]
[BlackElo “1608”]
[PlyCount “83”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[BlackTeam “DVTK”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. Nf3 d5 2. g3 c5 3. Bg2 Nc6 4. d4 Nf6 5. O-O e6 6. c4 Be7 7. Nc3 O-O 8. cxd5
exd5 9. Bg5 Be6 10. Bxf6 Bxf6 11. dxc5 Bxc3 12. bxc3 Qa5 13. Ng5 Qxc5 14. Qb1
g6 15. Qxb7 Rab8 16. Qa6 Rfc8 17. Qa4 Qxc3 18. Qh4 Qg7 19. Rac1 Nd4 20. Rxc8+
Rxc8 21. e3 Nf5 22. Qa4 h6 23. Nf3 Rc7 24. h3 Kh7 25. g4 Nd6 26. Qf4 Rc6 27.
Nd4 Ra6 28. Rb1 g5 29. Qg3 Nc4 30. Rb7 Qf6 31. Nxe6 Qxe6 32. Qc7 Rxa2 33. Qxf7+
Qxf7 34. Rxf7+ Kg6 35. Bxd5 Ra1+ 36. Kg2 Nb6 37. Be6 Ra6 38. f4 gxf4 39. exf4
h5 40. Kg3 Na4 41. f5+ Kh6 42. Kh4 1-0

[Event “Tungsram ANSK-DVTK”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.11”]
[White “Csiki, Laszlo Levente”]
[Black “Gara, Ticia”]
[Result “0-1”]
[ECO “B53”]
[WhiteElo “1440”]
[BlackElo “2371”]
[PlyCount “96”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “DVTK”]
[BlackTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Qxd4 Nf6 5. Nc3 Nc6 6. Bb5 Bd7 7. Bxc6 Bxc6 8.
Bg5 e6 9. O-O Be7 10. Rad1 O-O 11. Rfe1 Qa5 12. a3 Rfd8 13. Qb4 Qc7 14. Qc4
Rac8 15. Qe2 h6 16. Bxf6 Bxf6 17. Nb1 Ba4 18. b3 Be8 19. c4 a6 20. a4 b5 21.
axb5 axb5 22. Rc1 Qc5 23. Qe3 Qxe3 24. Rxe3 Rc7 25. Re2 bxc4 26. bxc4 Rdc8 27.
Nbd2 Rb8 28. Ree1 Kf8 29. Kf1 Rb2 30. Rb1 Ra2 31. Rec1 Ke7 32. Ke1 Ba4 33. h4
Bb2 34. Rxb2 Rxb2 35. Ra1 Bb3 36. Nxb3 Rxb3 37. Nd2 Rbb7 38. Ke2 Ra7 39. Rb1
Rcb7 40. Rc1 Rb2 41. Kd3 Ra3+ 42. Ke2 Raa2 43. Rd1 Kd7 44. Ke1 Kc6 45. g4 e5
46. g5 hxg5 47. hxg5 Kc5 48. f3 g6 0-1

[Event “Tungsram ANSK-DVTK”]
[Site “Nagykanizsa”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.12”]
[White “Bodo, Bence”]
[Black “Kovats, Agoston”]
[Result “1-0”]
[ECO “C01”]
[WhiteElo “2280”]
[BlackElo “1411”]
[PlyCount “67”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Tungsram Aquaprofit NSK I.”]
[BlackTeam “DVTK”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e6 2. d4 d5 3. exd5 exd5 4. Bd3 c5 5. dxc5 Bxc5 6. Nf3 Bg4 7. O-O Nf6 8.
Re1+ Be7 9. h3 Bh5 10. Bb5+ Nc6 11. Nc3 O-O 12. Bg5 a6 13. Ba4 b5 14. Bb3 d4
15. Bxf6 Bxf6 16. Nd5 Rc8 {=} 17. g4 Bg6 18. Qd2 Qd6 19. Rad1 Rfe8 20. Rxe8+
Rxe8 21. Nxf6+ Qxf6 22. Nxd4 Nxd4 23. Qxd4 Qxd4 24. Rxd4 Kf8 25. f4 Be4 26. Kf2
Bb7 27. Rd7 Re7 28. Rd8+ Re8 29. Rxe8+ Kxe8 30. Ke3 Ke7 31. Kd4 f6 32. Bd5 Bc8
33. Kc5 g5 34. f5 1-0


[Event “Maróczy-Dunaharaszti”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.08.30”]

[Event “Maróczy-Dunaharaszti”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.1”]
[White “Grigoriants, Sergey”]
[Black “Nagy, Daniel”]
[Result “1-0”]
[ECO “B54”]
[WhiteElo “2542”]
[BlackElo “2351”]
[PlyCount “69”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[BlackTeam “Maroczy SE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. Bb5+ Bd7 4. c4 Nc6 5. d4 cxd4 6. Nxd4 Nf6 7. Nc3 g6 8.
Bxc6 Bxc6 9. O-O Bg7 10. Re1 O-O 11. b3 Nd7 12. Bb2 a5 13. Qd2 Nc5 14. Rad1 Qb6
15. Nd5 Bxd5 16. exd5 Qc7 17. Nb5 Qd7 18. Bxg7 Kxg7 19. Re3 Rfe8 20. Rde1 Ra6
21. Rh3 h5 22. Rxh5 gxh5 23. Qg5+ Kf8 24. Qh6+ Kg8 25. Re3 Ne4 26. Qxh5 e6 27.
Qg4+ Kf8 28. Qxe4 exd5 29. Qxe8+ Qxe8 30. Rxe8+ Kxe8 31. Nc7+ Ke7 32. Nxa6 bxa6
33. cxd5 Kf6 34. h4 Ke5 35. h5 1-0

[Event “Maróczy-Dunaharaszti”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.2”]
[White “Tesik, Csaba”]
[Black “Jovanovic, Zoran”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B07”]
[WhiteElo “2259”]
[BlackElo “2520”]
[PlyCount “17”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Maroczy SE I.”]
[BlackTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 d6 2. d4 Nf6 3. Nc3 e5 4. Nge2 Be7 5. h3 h5 6. g3 c6 7. Bg2 b5 8. a3 a5
9. d5 $11 1/2-1/2

[Event “Maróczy-Dunaharaszti”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.3”]
[White “Gonda, Laszlo”]
[Black “Kopasz, Robert”]
[Result “0-1”]
[ECO “E08”]
[WhiteElo “2504”]
[BlackElo “2306”]
[PlyCount “92”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[BlackTeam “Maroczy SE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. g3 d5 4. Bg2 Be7 5. Nf3 O-O 6. O-O Nbd7 7. Qc2 c6 8. Rd1
Re8 9. Bf4 Nf8 10. Ne5 Bd6 11. Nd2 Ng6 12. Nxg6 fxg6 13. Bxd6 Qxd6 14. Nf3 b6
15. Rac1 Bb7 16. a3 Rac8 17. b4 Nd7 18. Qb2 Ba6 19. Ne5 Bb7 20. e4 Nf6 21. exd5
exd5 22. c5 bxc5 23. Rxc5 Nd7 24. Nxd7 Qxd7 25. a4 Re7 26. b5 Rce8 27. h3 cxb5
28. axb5 Qf5 29. Rd2 h6 30. Qc2 Qf7 31. Qd3 Kh7 32. Rdc2 Qf6 33. h4 Kh8 34.
Bxd5 Bxd5 35. Rxd5 Re1+ 36. Kg2 Qe6 37. Re5 Rxe5 38. dxe5 Qxe5 39. Qxg6 Qxb5
40. Rc7 Rg8 41. Rxa7 Qd5+ 42. Kh2 Qe5 43. Rf7 Rd8 44. Kh3 Kg8 45. f4 Qa1 46.
Rd7 Qf1+ 0-1

[Event “Maróczy-Dunaharaszti”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.4”]
[White “Peczely, Sebastian Zsombor”]
[Black “Flumbort, Andras Dr”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B18”]
[WhiteElo “2272”]
[BlackElo “2444”]
[PlyCount “18”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Maroczy SE I.”]
[BlackTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nc3 dxe4 4. Nxe4 Bf5 5. Ng3 Bg6 6. Nh3 Nf6 7. Bc4 e6 8.
O-O Bd6 9. Nf4 O-O $11 1/2-1/2

[Event “Maróczy-Dunaharaszti”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.5”]
[White “Farago, Ivan”]
[Black “Zakarias, David”]
[Result “1-0”]
[ECO “D39”]
[WhiteElo “2348”]
[BlackElo “2332”]
[PlyCount “53”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[BlackTeam “Maroczy SE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. Nc3 dxc4 5. e4 Bb4 6. Bg5 c5 7. dxc5 Qxd1+ 8.
Rxd1 Nbd7 9. Bd2 Bxc3 10. Bxc3 Nxc5 11. Bxc4 Ncxe4 12. Bb4 Bd7 13. Ne5 a5 14.
Ba3 Rc8 15. O-O b5 16. Rxd7 Nxd7 17. Bxb5 Nef6 18. Rd1 Rc7 19. Bd6 Rc2 20. Ba4
Rc8 21. h3 Rg8 22. Nxd7 Nxd7 23. Bg3 Ke7 24. Rxd7+ Kf6 25. Bc7 Ra8 26. Bc6 Ra6
27. Bb7 1-0

[Event “Maróczy-Dunaharaszti”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.6”]
[White “Szajbely, Zsigmond”]
[Black “Papp, Petra”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C68”]
[WhiteElo “2260”]
[BlackElo “2338”]
[PlyCount “13”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Maroczy SE I.”]
[BlackTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 a6 4. Bxc6 dxc6 5. O-O Qf6 6. d4 exd4 7. Bg5 $11
1/2-1/2

[Event “Maróczy-Dunaharaszti”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.7”]
[White “Kokeny, Norbert Adrian”]
[Black “Tubak, Daniel”]
[Result “1-0”]
[ECO “A36”]
[WhiteElo “2332”]
[BlackElo “2228”]
[PlyCount “63”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[BlackTeam “Maroczy SE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. c4 g6 2. Nc3 Bg7 3. g3 Nf6 4. Bg2 O-O 5. d3 d6 6. e4 c5 7. Nge2 Nc6 8. O-O
a6 9. a3 Rb8 10. Rb1 b5 11. cxb5 axb5 12. b4 cxb4 13. axb4 Bd7 14. h3 Qc7 15.
Be3 Rfc8 16. Qd2 Be6 17. f4 Qd8 18. d4 d5 19. f5 Bd7 20. e5 Ne4 21. Nxe4 dxe4
22. e6 fxe6 23. fxg6 hxg6 24. Bxe4 Be8 25. Qd3 Qd6 26. Bxg6 e5 27. Bh7+ Kh8 28.
Qe4 Nxd4 29. Nxd4 exd4 30. Qh4 Bf6 31. Rxf6 Qxf6 32. Bxd4 1-0

[Event “Maróczy-Dunaharaszti”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.8”]
[White “Csizmadia, Laszlo”]
[Black “Nguyen, Huynh Minh Huy”]
[Result “0-1”]
[ECO “D13”]
[WhiteElo “2316”]
[BlackElo “2416”]
[PlyCount “88”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Maroczy SE I.”]
[BlackTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 d5 2. c4 c6 3. Nf3 Nf6 4. Nc3 a6 5. cxd5 cxd5 6. Bf4 Nc6 7. e3 Bf5 8. a3
e6 9. Bd3 Bxd3 10. Qxd3 Be7 11. O-O Nd7 12. b4 O-O 13. Na4 b5 14. Nc5 Nb6 15.
Qb3 Nc4 16. a4 Qc8 17. Ra2 Bxc5 18. bxc5 b4 19. Rc1 Ra7 20. Qd3 N6a5 21. e4 h6
22. Re2 Rb7 23. Ne5 b3 24. c6 Nxe5 25. dxe5 Rb4 26. Qd2 b2 27. Qxb4 bxc1=Q+ 28.
Bxc1 Nxc6 29. Qb1 Rd8 30. exd5 Rxd5 31. Bb2 Nb4 32. g3 a5 33. Qe4 Qc6 34. Ba3
Qxa4 35. Bxb4 axb4 36. Rc2 Rd8 37. Kg2 Qb5 38. Rc4 Rb8 39. f4 b3 40. Rc1 Rd8
41. Kh3 b2 42. Rb1 Rd2 43. Qa8+ Kh7 44. Qe4+ g6 0-1

[Event “Maróczy-Dunaharaszti”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.9”]
[White “Vegh, Endre”]
[Black “Kevei, Peter”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “E81”]
[WhiteElo “2212”]
[BlackElo “2119”]
[PlyCount “37”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[BlackTeam “Maroczy SE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 Bg7 4. e4 O-O 5. Nge2 d6 6. f3 Nc6 7. Bg5 a6 8. Qd2
Rb8 9. Rc1 Bd7 10. d5 Na5 11. Nd4 c5 12. dxc6 bxc6 13. b3 c5 14. Nc2 Nc6 15.
Nd5 Nxd5 16. exd5 Nd4 17. Bd3 Qb6 18. O-O e5 19. dxe6 $11 1/2-1/2

[Event “Maróczy-Dunaharaszti”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.10”]
[White “Pap, Peter”]
[Black “Berczes, Csaba”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B07”]
[WhiteElo “2097”]
[BlackElo “2331”]
[PlyCount “42”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Maroczy SE I.”]
[BlackTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 d6 2. d4 Nf6 3. Nc3 e5 4. dxe5 dxe5 5. Qxd8+ Kxd8 6. Bc4 Be6 7. Bxe6 fxe6
8. f3 a6 9. Be3 Bd6 10. Nb1 Nc6 11. c3 Nh5 12. g3 Nf6 13. Nd2 b5 14. Ne2 Nd7
15. Nc1 Na5 16. Ncb3 Nb7 17. Ke2 c5 18. c4 Nb6 19. Rac1 Rc8 20. Rc2 Ke7 21. Nc1
b4 1/2-1/2

[Event “Maróczy-Dunaharaszti”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.11”]
[White “Balint, Vilmos”]
[Black “Koszta, Benedek”]
[Result “1-0”]
[ECO “E67”]
[WhiteElo “2144”]
[BlackElo “2138”]
[PlyCount “103”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[BlackTeam “Maroczy SE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. Nf3 Nf6 2. g3 g6 3. Bg2 Bg7 4. O-O O-O 5. c4 d6 6. d4 Nbd7 7. Nc3 c6 8. Bh3
e5 9. e4 Qa5 $11 10. Re1 exd4 11. Nxd4 Ne5 12. Bf1 Qb6 13. Nc2 Be6 14. Be3 c5
15. b3 Rad8 16. Bg2 a6 17. Nd5 Bxd5 18. cxd5 Qc7 19. f4 Ned7 20. Rc1 Rfe8 21.
Bf2 h6 22. Qd3 b5 23. Nb4 Nb8 24. e5 dxe5 25. Rxc5 Qa5 26. fxe5 Qxb4 27. e6
fxe6 28. Qxg6 Nbd7 29. Rc7 e5 30. Rec1 Qd2 31. h4 Re7 32. R7c2 Qb4 33. Bh3 Nf8
34. Qd3 Rxd5 35. Qe2 e4 36. Be3 N6d7 37. Rc8 Ne5 38. Kg2 Nf3 39. R1c7 Rde5 40.
Bc5 Rxc5 41. Rxc5 Qd4 42. Rc1 Bf6 43. Rd1 Qb6 44. Bf5 Rg7 45. Bxe4 Nxh4+ 46.
Kh2 Nhg6 47. Rc6 Qb8 48. Rxf6 h5 49. Bxg6 Nxg6 50. Qe6+ Kh7 51. Rd5 Kh6 52.
Qe3+ 1-0

[Event “Maróczy-Dunaharaszti”]
[Site “Szeged”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.12”]
[White “Valyi, Blanka Borbala”]
[Black “Baski, Barnabas”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “E18”]
[WhiteElo “1850”]
[BlackElo “2056”]
[PlyCount “137”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Maroczy SE I.”]
[BlackTeam “Dunaharaszti MTK I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. Nf3 e6 3. g3 b6 4. Bg2 Bb7 5. O-O Be7 6. c4 O-O 7. Nc3 Ne4 8. d5
Nxc3 9. bxc3 Bf6 10. Qb3 Re8 11. Be3 Na6 12. Nd2 exd5 13. cxd5 Bg5 14. Bxg5
Qxg5 15. Ne4 Qg6 16. Qc4 d6 17. Rfe1 Re7 18. Nd2 Nc5 19. e4 Rae8 20. Re3 c6 21.
Rae1 cxd5 22. exd5 Rxe3 23. fxe3 Ba6 24. Qd4 Qc2 25. Nc4 Bxc4 26. Qxc4 Nd3 27.
Rf1 Qd2 28. Rf3 Ne1 29. Rf2 Qxe3 30. Bf1 Nf3+ 31. Kg2 Ne5 32. Qf4 Qxc3 33. Qa4
Re7 34. Rc2 Qf3+ 35. Kg1 g6 36. Rc8+ Kg7 37. Qd4 Qf6 38. Qf2 Qxf2+ 39. Kxf2
Ng4+ 40. Kg1 Ne3 41. Rd8 Nxd5 42. Rxd6 Nf6 43. Rc6 Ng4 44. h3 Ne5 45. Rc3 Kf6
46. a4 h5 47. Bb5 Ke6 48. Kf2 Kd6 49. Rc8 Rc7 50. Rd8+ Kc5 51. h4 Ng4+ 52. Kf3
Re7 53. Kf4 Kb4 54. Rd4+ Ka5 55. Rd8 Nf6 56. Rd6 Ne4 57. Rd7 Rxd7 58. Bxd7 Nc5
59. Be8 Ne6+ 60. Ke5 Nd8 61. Kd5 Kb4 62. Kd6 g5 63. hxg5 Ne6 64. g6 fxg6 65.
Kxe6 g5 66. Kf5 h4 67. gxh4 gxh4 68. Kg4 a6 69. Kxh4 1/2-1/2


[Event “Haladás-Makó”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.08.30”]

[Event “Haladás-Makó”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.1”]
[White “Mihok, Oliver”]
[Black “Kozul, Zdenko”]
[Result “1-0”]
[ECO “B43”]
[WhiteElo “2545”]
[BlackElo “2597”]
[PlyCount “49”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[BlackTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 a6 5. Nc3 Qc7 6. Bd3 Nf6 7. O-O Bc5 8.
Nb3 Be7 9. f4 d6 10. e5 dxe5 11. fxe5 Qxe5 12. Bf4 Qh5 13. Be2 Qg6 14. h4 e5
15. h5 Nxh5 16. Bxh5 Qb6+ 17. Kh1 exf4 18. Nd5 Qd8 19. Re1 Nc6 20. c4 g6 21.
Nd4 Be6 22. Nxe6 fxe6 23. Rxe6 Kf7 24. Qg4 Bg5 25. Qf5+ 1-0

[Event “Haladás-Makó”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.2”]
[White “Hera, Imre Jr”]
[Black “Kovacevic, Aleksandar”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2611”]
[BlackElo “2474”]
[PlyCount “0”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[BlackTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1-0

[Event “Haladás-Makó”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.3”]
[White “Csonka, Balazs”]
[Black “Palac, Mladen”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B90”]
[WhiteElo “2498”]
[BlackElo “2525”]
[PlyCount “26”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[BlackTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Be3 e5 7. Nb3 Be6 8. f3
h5 9. Nd5 Bxd5 10. exd5 Nbd7 11. Qd2 g6 12. O-O-O Nb6 13. Kb1 Nfxd5 1/2-1/2

[Event “Haladás-Makó”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.4”]
[White “Nemeth, Miklos”]
[Black “Farkas, Tibor”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2486”]
[BlackElo “2267”]
[PlyCount “0”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[BlackTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1-0

[Event “Haladás-Makó”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.5”]
[White “Hajnal, Zoltan”]
[Black “Ruck, Robert”]
[Result “0-1”]
[ECO “B18”]
[WhiteElo “2388”]
[BlackElo “2540”]
[PlyCount “144”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[BlackTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nc3 dxe4 4. Nxe4 Bf5 5. Ng3 Bg6 6. Bc4 Nf6 7. N1e2 Nbd7 8.
O-O e6 9. f4 Bd6 10. f5 Bxf5 11. Nxf5 exf5 12. Rxf5 Qc7 13. Bf4 g6 14. Bxd6
Qxd6 15. Rf3 O-O-O 16. Qf1 Ng4 17. Rg3 f5 18. Qf4 Nb6 19. Qxd6 Rxd6 20. Bd3 Re8
21. h3 Nf6 22. Rf3 Nbd5 23. c3 Rde6 24. Kf2 Ne4+ 25. Bxe4 Rxe4 26. Ng1 f4 27.
Rd3 Nf6 28. Rdd1 Re3 29. Re1 Ne4+ 30. Kf1 Ng3+ 31. Kf2 Ne4+ 32. Kf1 Nd2+ 33.
Kf2 Nc4 34. b3 Nb2 35. Rxe3 Rxe3 36. Rb1 Nd3+ 37. Kf1 b5 38. Nf3 Kd7 39. Rd1
Kd6 40. h4 Kd5 41. Rd2 a5 42. Rc2 h6 43. Rd2 g5 44. hxg5 hxg5 45. Rd1 g4 46.
Nh2 Nf2 47. c4+ bxc4 48. bxc4+ Kxc4 49. Kxf2 g3+ 50. Kg1 gxh2+ 51. Kxh2 Re2 52.
Rf1 Rxa2 53. Rxf4 a4 54. Kh3 a3 55. Rf6 Kd5 56. g4 Ra1 57. Kg2 a2 58. Rf5+ Kxd4
59. Ra5 c5 60. g5 Re1 61. Rxa2 Re5 62. Kf3 Rxg5 63. Ra4+ c4 64. Ke2 Kc3 65. Kd1
Rg1+ 66. Ke2 Kb3 67. Ra8 c3 68. Rb8+ Kc2 69. Rc8 Rg7 70. Re8 Rd7 71. Re6 Kb2
72. Rb6+ Kc1 0-1

[Event “Haladás-Makó”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.6”]
[White “Jankovic, Alojzije”]
[Black “Saric, Sinisa”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2537”]
[BlackElo “2408”]
[PlyCount “0”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[BlackTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1-0

[Event “Haladás-Makó”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.7”]
[White “Tatar Kis, Szabolcs”]
[Black “Kovacs, Gabor”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C42”]
[WhiteElo “2368”]
[BlackElo “2456”]
[PlyCount “47”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[BlackTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4 5. d4 d5 6. Bd3 Be7 7. O-O Nc6 8. c4
Nb4 9. Be2 Bf5 10. a3 Nc6 11. Nc3 Nxc3 12. bxc3 O-O 13. Re1 Re8 14. Ra2 Na5 15.
cxd5 Qxd5 16. Rb2 a6 17. Ne5 Qd8 18. Bf3 c6 19. Rbe2 Be6 20. Qd3 Bd6 21. c4 Rc8
22. Bd2 Bc7 23. Bb4 b5 24. cxb5 1/2-1/2

[Event “Haladás-Makó”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.8”]
[White “Kiss, Attila”]
[Black “Horvath, Zsolt”]
[Result “0-1”]
[ECO “B16”]
[WhiteElo “2318”]
[BlackElo “2398”]
[PlyCount “130”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[BlackTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nc3 dxe4 4. Nxe4 Nf6 5. Nxf6+ gxf6 6. c3 h5 7. Be3 h4 8.
Be2 Bf5 9. Bg4 Qd5 10. Bxf5 Qxf5 11. Qf3 Qd5 12. b3 Nd7 13. c4 Qa5+ 14. Bd2 Qh5
15. Qxh5 Rxh5 16. Nf3 O-O-O 17. O-O-O e6 18. Be3 Bh6 19. g4 hxg3 20. Bxh6 gxf2
21. Be3 Rh3 22. Bxf2 Rxf3 23. Bg3 Nf8 24. Rhf1 Rxf1 25. Rxf1 f5 26. Be5 Nd7 27.
Bf4 Rg8 28. Rf3 Rg4 29. h3 Rg2 30. h4 Nf6 31. Rg3 Rxg3 32. Bxg3 Nh5 33. Bh2 Kd7
34. Kd2 f6 35. Ke3 Ke7 36. Kf3 Kf7 37. Bc7 Kg6 38. Bd6 a6 39. b4 Ng7 40. Kg3
Nh5+ 41. Kf3 Kf7 42. Bc7 Ng7 43. Bb8 f4 44. Ke4 Nf5 45. d5 cxd5+ 46. cxd5 Nxh4
47. dxe6+ Kxe6 48. Bxf4 Ng6 49. Be3 f5+ 50. Kd4 Kd6 51. a4 Kc6 52. Bd2 b6 53.
Bc1 b5 54. axb5+ Kxb5 55. Bd2 Nh4 56. Ke3 Kc4 57. Ke2 Kd4 58. Bg5 Ng6 59. Bd2
Ke4 60. Bg5 f4 61. Bd8 Ne5 62. Bh4 Nc6 63. Be1 Nd4+ 64. Kf2 Kd3 65. Kg2 Ke2 0-1

[Event “Haladás-Makó”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.9”]
[White “Szalai, Kornel”]
[Black “Borhy, Marcell”]
[Result “1-0”]
[ECO “A09”]
[WhiteElo “2384”]
[BlackElo “2358”]
[PlyCount “133”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[BlackTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. Nf3 d5 2. c4 d4 3. b4 Bg4 4. Qb3 Nf6 5. g3 Bxf3 6. Qxf3 e5 7. Qb3 Nbd7 8.
Bg2 c6 9. a4 a5 10. b5 Qb6 11. O-O Bb4 12. d3 O-O 13. Nd2 Rfe8 14. Qc2 Rac8 15.
Ba3 Bxa3 16. Rxa3 cxb5 17. axb5 Nc5 18. Nb3 Nxb3 19. Qxb3 Ra8 20. c5 Qxc5 21.
Bxb7 Rab8 22. Bc6 Rec8 23. Qa2 Ne8 24. Rxa5 Nd6 25. Rb1 h6 26. Bd5 Rb6 27. Ra7
Rxb5 28. Bxf7+ Kh8 29. Rxb5 Nxb5 30. Ra5 Qb4 31. Ra8 Rf8 32. Rxf8+ Qxf8 33. Bg6
Nc3 34. Qe6 Nxe2+ 35. Kf1 Nc3 36. Qxe5 Qa8 37. Kg1 Kg8 38. h4 Qd8 39. Kg2 Kf8
40. Qf5+ Kg8 41. Bf7+ Kh8 42. Bc4 Qa8+ 43. Kh2 Nd1 44. Bd5 Qd8 45. Be4 Kg8 46.
Qh7+ Kf7 47. Bf3 Qf6 48. Bh5+ Kf8 49. Qh8+ Ke7 50. Qe8+ Kd6 51. Qb8+ Kc5 52.
Qa7+ Kb4 53. Qb7+ Kc3 54. Bxd1 Qxf2+ 55. Qg2 Qxg2+ 56. Kxg2 Kxd3 57. Kf3 Kd2
58. Ba4 d3 59. Ke4 Ke2 60. g4 d2 61. Kf5 d1=Q 62. Bxd1+ Kxd1 63. Kg6 Ke2 64.
Kxg7 Kf3 65. g5 h5 66. g6 Kg4 67. Kf6 1-0

[Event “Haladás-Makó”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.10”]
[White “Lakos, Nikoletta”]
[Black “Udvardi, Zalan”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B20”]
[WhiteElo “2213”]
[BlackElo “2222”]
[PlyCount “8”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[BlackTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. b3 Nf6 3. e5 Nd5 4. Bb2 Nc6 1/2-1/2

[Event “Haladás-Makó”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.11”]
[White “Juhasz, Barbara”]
[Black “Csonka, Attila Istvan”]
[Result “0-1”]
[ECO “B49”]
[WhiteElo “2223”]
[BlackElo “2356”]
[PlyCount “80”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[BlackTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nc6 5. Nc3 Qc7 6. Be3 a6 7. Be2 Nf6 8.
O-O h5 9. h3 Ne5 10. f4 Nc4 11. Bxc4 Qxc4 12. Qf3 Bb4 13. Nde2 Qc6 14. a3 Bc5
15. Nd4 Bxd4 16. Bxd4 b5 17. Qg3 Kf8 18. f5 Bb7 19. Rf2 h4 20. Qf4 e5 21. Bxe5
Nxe4 22. Nxe4 Qxe4 23. Bd6+ Kg8 24. Qg5 f6 25. Qd2 Re8 26. Bb4 Bc6 27. Qd6 Rh5
28. Re1 Qxe1+ 29. Bxe1 Rxe1+ 30. Kh2 Rg5 31. Qb4 Re4 32. Qa5 Re3 33. Qxa6 Reg3
34. Qc8+ Kh7 35. Qb8 Bxg2 36. Rd2 Rxh3+ 37. Kg1 Bc6+ 38. Kf1 Rh1+ 39. Kf2 Rg2+
40. Ke3 Rh3+ 0-1

[Event “Haladás-Makó”]
[Site “Szombathely”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.12”]
[White “Ruck, Tamas”]
[Black “Restas, Peter”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B95”]
[WhiteElo “2270”]
[BlackElo “2105”]
[PlyCount “39”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “HVSE-Infraplan I.”]
[BlackTeam “Duocor-Makoi SVSE”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Bg5 e6 7. Qf3 Nbd7 8.
O-O-O Qc7 9. Qg3 b5 10. Bxb5 axb5 11. Ndxb5 Qb7 12. Rxd6 Nxe4 13. Nc7+ Qxc7 14.
Rxe6+ fxe6 15. Qxc7 Nxg5 16. Qc6 Rb8 17. f4 Be7 18. fxg5 Bxg5+ 19. Kb1 O-O 20.
Ne4 1/2-1/2


[Event “MTK-Morihana”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]

[Event “MTK-Morihana”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.1”]
[White “Brkic, Ante”]
[Black “Kallai, Gabor”]
[Result “1-0”]
[ECO “B45”]
[WhiteElo “2594”]
[BlackElo “2453”]
[PlyCount “69”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Morihana PSE I.”]
[BlackTeam “MTK Budapest I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 Nc6 6. Ndb5 Bb4 7. a3 Bxc3+ 8.
Nxc3 d5 9. exd5 exd5 10. Bd3 O-O 11. O-O d4 12. Ne2 Bg4 13. Bg5 Re8 14. f3 Bh5
15. Nf4 Bg6 16. Nxg6 hxg6 17. f4 Qd5 18. Bh4 Ne7 19. Qf3 Nf5 20. Bxf6 Qxf3 21.
Rxf3 gxf6 22. Bxf5 gxf5 23. Rd1 Rac8 24. Rd2 Re4 25. g3 a5 26. Rb3 Re1+ 27. Kf2
Rc1 28. Rxb7 R8xc2 29. Ke2 Rxd2+ 30. Kxd2 Rh1 31. Rb5 Rxh2+ 32. Kd3 Rg2 33.
Kxd4 a4 34. Rb4 Kf8 35. Kc5 1-0

[Event “MTK-Morihana”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.2”]
[White “Feher, Adam”]
[Black “Horvath, Csaba”]
[Result “0-1”]
[ECO “B40”]
[WhiteElo “2399”]
[BlackElo “2518”]
[PlyCount “114”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “MTK Budapest I.”]
[BlackTeam “Morihana PSE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. c4 Nc6 4. Nc3 Nd4 5. g3 Nxf3+ 6. Qxf3 Ne7 7. Bg2 Nc6 8.
O-O d6 9. Qd1 g6 10. d3 Bg7 11. Be3 O-O 12. Qd2 Rb8 13. Rab1 a6 14. a3 Qa5 15.
Rfc1 Bd7 16. b4 Qxa3 17. bxc5 Nd4 18. Bxd4 Bxd4 19. Ne2 Qxc5 20. Nxd4 Qxd4 21.
h4 Rfc8 22. Bf1 Rc5 23. Rb6 Bc6 24. Rcb1 Rf8 25. Qe3 Qxe3 26. fxe3 Ra5 27. Bg2
Ra2 28. R1b2 Rxb2 29. Rxb2 b5 30. cxb5 Bxb5 31. d4 Rc8 32. Kf2 Rc3 33. Bf3 Kf8
34. Be2 Rc7 35. Ra2 Ke7 36. Ke1 Kd7 37. Kd2 Kc6 38. Rc2+ Kb6 39. Rb2 h6 40. Bf3
Rc4 41. Be2 Ra4 42. Ke1 Ra1+ 43. Kf2 Rh1 44. Bf3 Rf1+ 45. Kg2 Rc1 46. h5 g5 47.
e5 dxe5 48. d5 exd5 49. Bxd5 f5 50. Be6 Rc3 51. Kf2 Kc5 52. Bxf5 a5 53. Be6 a4
54. Kf3 a3 55. Rd2 Bc4 56. Bxc4 Kxc4 57. Rd8 a2 0-1

[Event “MTK-Morihana”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.3”]
[White “Rogic, Davor”]
[Black “Juhasz, Kristof”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “B18”]
[WhiteElo “2500”]
[BlackElo “2468”]
[PlyCount “75”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Morihana PSE I.”]
[BlackTeam “MTK Budapest I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c6 2. d4 d5 3. Nd2 dxe4 4. Nxe4 Bf5 5. Ng3 Bg6 6. Nf3 Nd7 7. Bc4 e6 8.
O-O Ngf6 9. Qe2 Be7 10. c3 O-O 11. Nh4 c5 12. Nxg6 hxg6 13. Be3 cxd4 14. Bxd4
Bc5 15. Rad1 Qc7 16. Bb5 Rfd8 17. Bxd7 Nxd7 18. Ne4 Bxd4 19. Rxd4 Nf6 20. Rfd1
Rxd4 21. Rxd4 Rd8 22. Qd3 Rxd4 23. Qxd4 Nxe4 24. Qxe4 Qd7 25. g3 g5 {=} 26. h3
f6 27. c4 Kf7 28. b4 b6 29. Qc2 Qc6 30. c5 bxc5 31. bxc5 Ke7 32. a4 Kd8 33. Qc4
Kc7 34. Qb4 Qb7 35. Qc4 Qc6 36. Qb4 Qb7 37. Qc4 Qc6 38. Qb4 1/2-1/2

[Event “MTK-Morihana”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.4”]
[White “Juhasz, Armin”]
[Black “Seres, Lajos”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “E94”]
[WhiteElo “2374”]
[BlackElo “2418”]
[PlyCount “23”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “MTK Budapest I.”]
[BlackTeam “Morihana PSE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 Bg7 4. e4 d6 5. Be2 O-O 6. Nf3 e5 7. O-O Na6 8. Be3
Ng4 9. Bg5 f6 10. Bc1 c6 11. Rb1 f5 12. dxe5 1/2-1/2

[Event “MTK-Morihana”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.5”]
[White “Szuk, Balazs”]
[Black “Doleschall, Gyorgy”]
[Result “1-0”]
[ECO “B25”]
[WhiteElo “2357”]
[BlackElo “2224”]
[PlyCount “37”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Morihana PSE I.”]
[BlackTeam “MTK Budapest I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nc3 Nc6 3. g3 g6 4. Bg2 Bg7 5. d3 d6 6. f4 e5 7. Nh3 Nge7 8. O-O
Nd4 9. Be3 exf4 10. Nxf4 O-O 11. Qd2 f5 12. Ncd5 fxe4 13. Nxe7+ Qxe7 14. Nd5
Rxf1+ 15. Rxf1 Qe5 16. dxe4 Bg4 {=} 17. Bg5 Ne2+ 18. Kh1 h6 19. Nf6+ 1-0

[Event “MTK-Morihana”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.6”]
[White “Marosi, Levente”]
[Black “Gara, Anita”]
[Result “0-1”]
[ECO “B68”]
[WhiteElo “2268”]
[BlackElo “2345”]
[PlyCount “112”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “MTK Budapest I.”]
[BlackTeam “Morihana PSE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 Nf6 4. Nc3 cxd4 5. Nxd4 Nc6 6. Bg5 e6 7. Qd2 a6 8.
O-O-O Bd7 9. f4 Be7 10. Be2 h6 11. Bh4 Rc8 12. Bf3 O-O 13. Nb3 Qb6 14. Bf2 Qc7
15. g4 b5 16. h4 b4 17. Nb1 Na5 18. Nxa5 Qxa5 19. g5 Nh7 20. e5 d5 21. gxh6
Rxc2+ 22. Qxc2 Rc8 23. Qxc8+ Bxc8 24. Rdg1 g6 25. Nd2 Qxa2 26. h5 Qa1+ 27. Nb1
g5 28. fxg5 Qa5 29. g6 Bg5+ 30. Kd1 Qa4+ 31. Ke1 Bxh6 32. gxh7+ Kxh7 33. Bd1
Qc6 34. Nd2 Qc1 35. Nb3 Qxb2 36. Bd4 Qb1 37. Rg4 f5 38. Rgh4 a5 39. R4h2 a4 40.
Nc5 a3 41. Rc2 Bg5 42. Rhh2 Be7 43. Nd3 b3 44. Rc7 Qxd3 45. Rxe7+ Kh6 46. Rh4
b2 47. Bc2 b1=Q+ 48. Bxb1 Qxb1+ 49. Kf2 Qc2+ 50. Ke1 Qc1+ 51. Kf2 Qd2+ 52. Kf3
Qd1+ 53. Kg2 Qe2+ 54. Kg3 a2 55. Ra7 Ba6 56. Bc5 Qe1+ 0-1

[Event “MTK-Morihana”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.7”]
[White “Bakos, Balazs”]
[Black “Geher, Koppany”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D20”]
[WhiteElo “2388”]
[BlackElo “2326”]
[PlyCount “30”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Morihana PSE I.”]
[BlackTeam “MTK Budapest I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 d5 2. c4 dxc4 3. e4 e5 4. Nf3 Bb4+ 5. Bd2 Bxd2+ 6. Qxd2 exd4 7. Qxd4 Nf6
8. Qxd8+ Kxd8 9. Nc3 Be6 10. Nd4 Ke7 11. Nxe6 fxe6 12. Bxc4 Nbd7 13. O-O e5 14.
f3 Rhd8 15. Kf2 Nf8 1/2-1/2

[Event “MTK-Morihana”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.8”]
[White “Ongut, Tamas Gunes”]
[Black “Fogarasi, Tibor”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “E60”]
[WhiteElo “2269”]
[BlackElo “2361”]
[PlyCount “101”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “MTK Budapest I.”]
[BlackTeam “Morihana PSE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. f3 Nc6 4. d5 Ne5 5. e4 d6 6. Nc3 Bg7 7. f4 Ned7 8. Nh3
Nc5 9. Nf2 e6 10. dxe6 fxe6 11. Be3 b6 12. Qc2 O-O 13. Be2 Bb7 14. O-O-O Qe7
15. h4 e5 16. f5 gxf5 17. exf5 Bxg2 18. Rhg1 Bc6 19. h5 Kf7 20. h6 Bh8 21. b4
Ncd7 22. Nfe4 Ke8 23. Bf3 Kd8 24. Rg7 Bxg7 25. hxg7 Qxg7 26. Ng5 Bxf3 27. Ne6+
Ke7 28. Nxg7 Bxd1 29. Qxd1 Rg8 30. Nd5+ Kf7 31. Ne6 Rg4 32. Ndxc7 Rxc4+ 33. Kb2
Rg8 34. Qxd6 Rg2+ 35. Kb1 Rh4 36. Ng5+ Kg8 37. Qe6+ Kh8 38. Nf7+ Kg7 39. Bh6+
Rxh6 40. Nxh6 Kxh6 41. Qb3 Kg5 42. Qe3+ Kg4 43. Nb5 h5 44. Nd6 h4 45. Ne4 Nxe4
46. Qxe4+ Kg3 47. Qd3+ Kf4 48. Qxd7 h3 49. Qh7 h2 50. Qh4+ Kf3 51. Qh3+ 1/2-1/2

[Event “MTK-Morihana”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.9”]
[White “Szeberenyi, Adam”]
[Black “Juhasz, Agoston”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A80”]
[WhiteElo “2372”]
[BlackElo “2264”]
[PlyCount “62”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Morihana PSE I.”]
[BlackTeam “MTK Budapest I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 f5 2. Bg5 g6 3. Nc3 Bg7 4. e4 fxe4 5. Nxe4 d5 6. Nc3 Nh6 7. Bxh6 Bxh6 8.
h4 c5 9. h5 Nc6 10. Bb5 Bg7 11. Nge2 Bf5 12. Qd2 e5 13. dxe5 d4 14. Na4 Qd5 15.
Nf4 Qxe5+ 16. Kf1 O-O-O 17. Bxc6 bxc6 18. Nd3 Bxd3+ 19. Qxd3 Qd5 20. Qa3 Qc4+
21. Kg1 d3 22. cxd3 Rxd3 23. Nb6+ axb6 24. Qa8+ Kc7 25. Qa7+ Kd6 26. Qxg7 Qd4
27. Qxd4+ cxd4 28. hxg6 h5 29. g7 Rg8 30. Rxh5 Rxg7 31. Rh6+ Kc7 1/2-1/2

[Event “MTK-Morihana”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.10”]
[White “Laza, Szabolcs”]
[Black “Karacsonyi, Gellert”]
[Result “0-1”]
[ECO “D30”]
[WhiteElo “2160”]
[BlackElo “2292”]
[PlyCount “66”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “MTK Budapest I.”]
[BlackTeam “Morihana PSE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. Bg5 dxc4 5. Qa4+ Nbd7 6. e3 Be7 7. Bxc4 O-O 8.
Bd3 c5 9. O-O cxd4 10. exd4 h6 11. Bh4 Nb6 12. Qc2 Nbd5 13. a3 b6 14. Nbd2 Bb7
15. Rac1 Nf4 16. Bc4 Rc8 17. Qb1 a6 18. Rfd1 b5 19. Bf1 Qd5 20. Rxc8 Rxc8 21.
Rc1 Rd8 22. Qc2 g5 23. Bg3 N6h5 24. Qb3 Bf6 25. Qe3 Bxd4 26. Qxd4 Qxd4 27. Nxd4
Rxd4 28. Nb3 Rd8 29. Na5 Bxg2 30. Nc6 Rd2 31. Nb4 Bxf1 32. Kxf1 a5 33. Nc6
Nxg3+ 0-1

[Event “MTK-Morihana”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.11”]
[White “Szamoskozi, Gabor”]
[Black “Kovacsy, Barnabas”]
[Result “0-1”]
[ECO “D79”]
[WhiteElo “2258”]
[BlackElo “2201”]
[PlyCount “64”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “Morihana PSE I.”]
[BlackTeam “MTK Budapest I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. Nf3 Nf6 2. g3 g6 3. Bg2 Bg7 4. c4 c6 5. O-O O-O 6. d4 d5 7. cxd5 cxd5 8. Nc3
Ne4 9. Nxe4 dxe4 10. Ng5 Qxd4 11. Qxd4 Bxd4 12. Nxe4 Nc6 13. Rd1 Bg4 14. Kf1
Rfd8 15. Bd2 Bxb2 16. Rab1 Bg7 17. Rxb7 Nd4 18. f3 Be6 19. Bc3 Bxa2 20. Rxe7
Bc4 21. Rd2 a5 22. f4 Nf5 23. Rxd8+ Rxd8 24. Ra7 Ne3+ 25. Kg1 Nxg2 26. Bxg7
Kxg7 27. Kf2 Re8 28. Nc3 Ne3 29. Rxa5 Ng4+ 30. Kg2 Re3 31. h3 Rxc3 32. hxg4
Bxe2 0-1

[Event “MTK-Morihana”]
[Site “Budapest”]
[Date “2020.08.30”]
[Round “8.12”]
[White “Egyed, Judit”]
[Black “Kovacs, Klara”]
[Result “0-1”]
[ECO “C00”]
[WhiteElo “2091”]
[BlackElo “2154”]
[PlyCount “86”]
[EventDate “2019.11.16”]
[EventType “team-tourn”]
[EventRounds “9”]
[EventCountry “HUN”]
[Source “chess.hu”]
[SourceDate “2020.09.07”]
[WhiteTeam “MTK Budapest I.”]
[BlackTeam “Morihana PSE I.”]
[WhiteTeamCountry “HUN”]
[BlackTeamCountry “HUN”]

1. e4 e6 2. d3 d5 3. Nd2 Nf6 4. Ngf3 b6 5. g3 dxe4 6. dxe4 Bb7 7. Qe2 Ba6 8. c4
Nc6 9. Bg2 e5 10. O-O Bc5 11. Nb3 Nd7 12. Rd1 Qe7 13. Be3 O-O 14. Nh4 Bxe3 15.
fxe3 Qe6 16. Rac1 Ne7 17. Nf5 Nf6 18. Qf3 Bb7 19. Nxe7+ Qxe7 20. Qf5 g6 21. Qg5
Kg7 22. g4 h6 23. Qh4 g5 24. Qg3 Nxe4 25. Bxe4 Bxe4 26. Nd2 Bg6 27. Nf3 Rfe8
28. Rd5 f6 29. Rcd1 Rad8 30. Qe1 Rxd5 31. cxd5 Be4 32. Kf2 Rd8 33. Qc3 Rxd5 34.
Rxd5 Bxd5 35. Nd2 e4 36. Nf1 Qd7 37. h3 Qc6 38. Qd2 Bc4 39. Ng3 Bd3 40. Nf5+
Kh7 41. Nd4 Qd6 42. Kg2 c5 43. Nf5 Bf1+ 0-1


2020-08-30

EREDMÉNYEK.TÁBLÁZAT

Versenybíró
Aquaréna Kőbánya SC 5.5 6.5 ASE Paks Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ

1105 Budapest, Szent László tér 7.
10:00 Deli Kristóf
Tungsram Aquaprofit NSK I. 8 4 DVTK Halis István Városi Könyvtár

8800 Nagykanizsa, Kálvin tér 5.
11:00 Kapás Róbert
Maróczy SE I. 4 8 Dunaharaszti MTK I. IH rendezvényközpont

6721 Szeged, Felső Tisza-part 2.
10:30 Herpai József
HVSE-Infraplan I. 7 5 Duocor-Makói SVSE Tó Vendéglő

9700 Szombathely, Rumi Rajki sétány 1.
12:00 Máthé Antal
MTK Budapest I. 3.5 8.5 Morihana PSE I. Magyar Sakkszövetség

1055 Budapest, Falk Miksa utca 10.
10:00 dr. Varga Tamás
Csapat
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
CsP
TP
1 Tungsram Aquaprofit NSK I. 8 9.5 6.5 8 7.5 8 9.5 9 8 16 66
2 ASE Paks 5.5 10 6.5 5 7 7.5 8 6.5 8 12 56
3 HVSE-Infraplan I. 4 6.5 5.5 7.5 7.5 7 9 8 8 12 55
4 Morihana PSE I. 2.5 2 6.5 6.5 7 8 8.5 8.5 8 12 49.5
5 Aquaréna Kőbánya SC 5.5 5.5 4.5 6 6 6 6 9.5 8 6 49
6 DVTK 4 7 4.5 5.5 6 6 6 8.5 8 7 47.5
7 Dunaharaszti MTK I. 4.5 5 5 6 6 5.5 3.5 8 8 4 43.5
8 Duocor-Makói SVSE 4 3.5 5 4 6 6 6.5 7.5 8 6 42.5
9 MTK Budapest I. 2.5 4 3 3.5 6 3.5 8.5 7.5 8 5 38.5
10 Maróczy SE I. 3 5.5 4 3.5 2.5 4 4.5 4.5 8 0 31.5

2020. augusztus 27MSSZ Versenyiroda

A Magyar Sakkszövetség elnöksége ülésén – a korábbi két elnökségi ülése után ismételten – áttekintette a hazai csapatbajnokságok befejezésével kapcsolatos kérdéseket.
Megállapítottuk, hogy a fennálló különleges helyzetben sajnos mindenkinek teljesen elfogadható döntéseket nem lehet hozni. Az elnökség minden rendelkezésére álló érvet, tényt és véleményt megismert.

Folyamatosan követve a járványügyi helyzetet, és figyelembe véve a tényeket, miszerint az NB I-es csapatok 70%-a támogatja az elmaradt fordulók tervezet szerinti pótlását, az NB II-es csapatok részéről viszont jelentős az ellenállás azok lejátszásával kapcsolatban, az MSSZ elnöksége a mai napon az alábbi javaslatcsomagot fogadta el.

1) Az NB I-ben és az NB I/B-ben megrendezzük a hátralévő két fordulót az eredeti terv szerinti augusztus 30. és szeptember 13. dátumon, előbbinél a már közzétett időpontokban, utóbbinál pedig egységesen 11 órás kezdéssel.

2) A 30 lépéses remiszabályt erre a két fordulóra feloldjuk, így a játékosok akár 1 lépéspár megtétele után megállapodhatnak döntetlenben, ezzel a magukat veszélyben érző játékosok veszélyeztetettségét valamelyest csökkenthetjük.

3) A kontumálásért nem jár büntetőpont, ide értve a női, ifjúsági és az 1-3. táblán történő kontumálást is. A pontot természetesen az ellenfél kapja. Teljes csapat ki nem állása esetén a versenyszabályzatban foglaltak érvényben maradnak.

A versenykiírás és a hivatkozott versenyszabályzat vonatkozó pontjai:

“Amennyiben egy csapat (csapatok) az előző bekezdésben vázolt „Vis maior” hiánya esetén (Pl.: katasztrófavédelmi riasztás hiánya esetén), indokolatlanul nem játssza le a mérkőzést, vagy halasztásban egyezik meg a másik csapattal, súlyos vétséget követ(nek) el. A Versenybíróság ezt a csapatot (csapatokat) 60.000-Ft pénzbírsággal sújtja melyet köteles 10 munkanapon belül befizetni az MSSZ számlájára. Egyoldalú indokolatlan halasztás esetén a vétlen fél igazolt költségeit a MSSZ a jelzett büntetésből megtéríti. Költség elmaradása esetén a büntetési díj az MSSZ Versenybíróságát illeti. A vétkes csapatot (csapatokat) a fentieken túl a következő verseny évad(ok)ra alacsonyabb NB osztályba (területi bajnokságba) sorolhatja. Az indokolatlanul elhalasztott mérkőzést legkésőbb a következő tartaléknapon pótolni kell.”

“Az utolsó fordulóban elmaradt mérkőzés eredményét a verseny- és játékszabályok csapatbajnokságra vonatkozó paragrafusa alapján számítják ki. Az utolsó fordulóban ki nem álló csapat kártérítési kötelezettséggel, visszaminősítéssel sújtható.”

“A csapatbajnokságokban az utolsó fordulóban esetleg elmaradt mérkőzés pótlólagos lejátszását a versenybíróság nem rendelheti el. Az utolsó fordulóban elmaradt mérkőzést a kiálló csapat javára a játék nélküli győzelemmel kell igazolni, és a mérkőzést a kiálló csapat előző fordulókban elért legjobb eredményével kell igazolni. Ha a kiálló csapatnak győzelme nem lenne, a győzelemhez szükséges minimális játszmaegységet (12 főből álló csapatok esetében 6 1/2 pont) kell a javára írni. A ki nem álló csapat pontot nem kaphat. Ha egy csapat egy verseny bármely szakaszában visszalép, vagy egyéb ok miatt a versenyben tovább nem vesz részt, akkor – a sportszerűségi elvek figyelembe vételével – eredményeinek megsemmisítésével törölni kell, vagy az addig elért eredményeivel kell a végső helyezését megállapítani. A mérkőzés elmaradásában vétkes csapat díjazásban nem részesülhet.”

4) Az NB I és NB I/B bajnokságokat ezen fenti szabályok szerint be fogjuk fejezni, az NB I-ből kiesés van, az NB I/B-ből feljutás van, de kiesés nincs, a területi bajnokságokból NB-be feljutás nincs. Ez nem zárja ki NB-s helyek megüresedése esetén az alsóbb osztályokból való esetleges feltöltést, melynél figyelembe fogjuk venni az alsóbb osztályú bajnokság végeredményét.

5) Az NB II-ben befejezettnek tekintjük a bajnokságokat, a hátralévő mérkőzések 6:6-os megállapított eredménnyel kerülnek rögzítésre, és végeredményt hirdetünk azzal, hogy kiesés, feljutás nincs. A teljes NB II-re vonatkozóan egységes eljárást kell alkalmaznunk. A megállapított eredményekkel való számítást az indokolja, hogy két csoportban páratlan számú csapat szerepel, ezáltal az általuk lejátszott meccsek száma csak a bajnokság végén azonos.