So and Firouzja continue to lead the Tata Steel Masters after 6 Rounds

Nem történtek extra dolgok a hatodik fordulóban, ha csak nem az,hogy folytatódott Carlsen veretlenségi és a Tata teel versenyen döntetlen sorozata.Magnus ma Caraunával remizett. Anish Giri myert Vladislav Kovalev ellen és Daniil Dubov Vladislav Artemiev ellen. A tobbi öt játszma remi lett.

ARound 7 Pairings Sat 18th Jan 12:30GMT: Caruana, Fabiano – Dubov Anand – Carlsen, Vitiugov – Van Foreest, Firouzja – Xiong, Kovalev – Yu, Duda – Giri, Artemiev – So

Tata Steel Challengerst Eljanov Pavel vezeti 6/4,5 pontal. Ugyanebben a csoportban Lékó Péter tanítványa 11. Keymer, Vincent 2½/6 2527
Ma Kitaró-japán zenei nagymestert mutatom be nektek.De nemsoká tényleg bekeményítünk 🙂

17 January 2020, 18:25 GMT rezett.


[Event “82nd Tata Steel GpA”] [Site “Wijk aan Zee NED”] [Date “2020.01.17”] [Round “6.1”] [White “Carlsen, Magnus”] [Black “Caruana, Fabiano”] [Result “1/2-1/2”] [WhiteElo “2872”] [BlackElo “2822”] [ECO “D37”] [Opening “QGD”] [Variation “4.Nf3”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. Nc3 Be7 5. Bg5 h6 6. Bh4 dxc4 7. e3 c5 8.
Bxc4 cxd4 9. Nxd4 Bd7 10. O-O O-O 11. Rc1 Nc6 12. Nb3 Rc8 13. Be2 Nd5 14.
Bg3 Nxc3 15. Rxc3 Nb4 16. Rxc8 Qxc8 17. Bd6 Nd5 18. Bxe7 Nxe7 19. Qd6 Nf5
20. Qa3 Qb8 21. e4 Qe5 22. exf5 Qxe2 23. Nd4 Qe5 24. fxe6 Qxd4 25. exd7 Rd8
26. g3 Rxd7 27. Re1 Kh7 28. Qf3 1/2-1/2

[Event “82nd Tata Steel GpA”] [Site “Wijk aan Zee NED”] [Date “2020.01.17”] [Round “6.2”] [White “Giri, Anish”] [Black “Kovalev, Vladislav”] [Result “1-0”] [WhiteElo “2768”] [BlackElo “2660”] [ECO “C53”] [Opening “Giuoco Piano”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. c3 Nf6 5. d3 d6 6. Bg5 h6 7. Bh4 a6 8.
Nbd2 Ba7 9. O-O O-O 10. a4 g5 11. Bg3 Kg7 12. Re1 Nh7 13. b4 h5 14. h3 h4
15. Bh2 g4 16. hxg4 Bxg4 17. b5 Ne7 18. d4 Ng6 19. bxa6 bxa6 20. Nf1 exd4
21. cxd4 Bxf3 22. gxf3 f5 23. Ne3 fxe4 24. fxe4 Qg5+ 25. Kh1 Rxf2 26. Nf5+
Kh8 27. Rg1 Rxh2+ 28. Kxh2 Qf4+ 29. Kh3 Ng5+ 30. Rxg5 Qxg5 31. Qg1 Nf4+ 32.
Kh2 Qxg1+ 33. Rxg1 d5 34. Bxd5 Nxd5 35. exd5 Re8 36. Kh3 Bb6 37. Kxh4 Rd8
38. Rg5 Kh7 39. Rh5+ Kg6 40. Ne7+ Kf6 41. Nc6 Re8 42. Re5 Rh8+ 43. Kg4 a5
44. Rf5+ Kg6 45. Ne5+ Kg7 46. Rg5+ Kh7 47. Rh5+ Kg7 48. Rxh8 Kxh8 49. Nc4
Kg7 50. Kf5 Kf7 51. d6 1-0

[Event “82nd Tata Steel GpA”] [Site “Wijk aan Zee NED”] [Date “2020.01.17”] [Round “6.3”] [White “Van Foreest, Jorden”] [Black “Anand, Viswanathan”] [Result “1/2-1/2”] [WhiteElo “2644”] [BlackElo “2758”] [ECO “C48”] [Opening “Four knights”] [Variation “Rubinstein counter-gambit”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. Bb5 Nd4 5. Bc4 c6 6. Nxe5 d5 7. exd5 Bd6
8. Nf3 Qe7+ 9. Kf1 Nxf3 10. Qxf3 O-O 11. dxc6 Re8 12. Qe2 Qd8 13. Qd1 bxc6
14. d3 Rb8 15. h3 Be5 16. Bb3 c5 17. Be3 Qc7 18. Qd2 Ba6 19. Re1 c4 20.
dxc4 Bxc4+ 21. Bxc4 Qxc4+ 22. Qd3 Qxd3+ 23. cxd3 Rxb2 24. d4 Bc7 25. Re2
Rbb8 26. g3 Ba5 27. Na4 Nd5 28. Nc5 Bc3 29. Nb3 a5 30. Bc1 Rxe2 31. Kxe2 a4
32. Nc5 Bxd4 33. Ne4 Re8 34. Kf3 Nc3 1/2-1/2

[Event “82nd Tata Steel GpA”] [Site “Wijk aan Zee NED”] [Date “2020.01.17”] [Round “6.4”] [White “So, Wesley”] [Black “Duda, Jan-Krzysztof”] [Result “1/2-1/2”] [WhiteElo “2765”] [BlackElo “2758”] [ECO “E04”] [Opening “Catalan”] [Variation “open, 5.Nf3”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. g3 dxc4 5. Bg2 a6 6. O-O Nc6 7. e3 Bd7 8.
a4 Bd6 9. a5 Nb4 10. Na3 Bb5 11. Nd2 Bc6 12. Ndxc4 Bxg2 13. Kxg2 O-O 14. f3
Be7 15. Bd2 Nc6 16. Qb3 Rb8 17. Bc3 b5 18. axb6 cxb6 19. Nc2 Qc8 20. e4 b5
21. Na5 Nxa5 22. Bxa5 Qb7 23. Rfd1 Rfc8 24. Ne3 Nd7 25. h4 Bf8 26. Rac1
Rxc1 27. Rxc1 Rc8 28. Rc3 Nb8 29. Bb4 Rxc3 30. Qxc3 Qc6 31. Bxf8 Qxc3 32.
bxc3 Kxf8 33. Kf2 Ke7 34. Ke2 1/2-1/2

[Event “82nd Tata Steel GpA”] [Site “Wijk aan Zee NED”] [Date “2020.01.17”] [Round “6.5”] [White “Yu Yangyi”] [Black “Firouzja, Alireza”] [Result “1/2-1/2”] [WhiteElo “2726”] [BlackElo “2723”] [ECO “B90”] [Opening “Sicilian”] [Variation “Najdorf, Byrne (English) attack”]

1. e4 c5 2. Nf3 d6 3. d4 cxd4 4. Nxd4 Nf6 5. Nc3 a6 6. Be3 e5 7. Nf3 Qc7 8.
a4 Be7 9. Be2 O-O 10. O-O Be6 11. a5 h6 12. Nd5 Nxd5 13. exd5 Bf5 14. c4
Nd7 15. b4 Rac8 16. Rc1 Qd8 17. Nd2 Nf6 18. Qb3 Qd7 19. Rfd1 Ng4 20. Bxg4
Bxg4 21. f3 Bf5 22. c5 Qb5 23. Qc4 Bd3 24. Qxb5 Bxb5 25. Ne4 Rfd8 26. cxd6
Rxc1 27. Rxc1 Bxd6 28. Bb6 Rd7 29. Rc8+ Kh7 30. Bc5 Bc7 31. Kf2 f5 32. Nc3
Bc4 33. d6 Bd8 34. Na4 Bb5 35. Nb6 Bxb6 36. axb6 1/2-1/2

[Event “82nd Tata Steel GpA”] [Site “Wijk aan Zee NED”] [Date “2020.01.17”] [Round “6.6”] [White “Dubov, Daniil”] [Black “Artemiev, Vladislav”] [Result “1-0”] [WhiteElo “2683”] [BlackElo “2731”] [ECO “B12”] [Opening “Caro-Kann”] [Variation “advance variation”]

1. e4 c6 2. d4 d5 3. e5 Bf5 4. h4 h5 5. c4 e6 6. Nc3 Be7 7. cxd5 cxd5 8.
Bd3 Bxd3 9. Qxd3 Nc6 10. Nf3 Nh6 11. Bxh6 Rxh6 12. Rc1 Kf8 13. g3 g6 14.
O-O Kg7 15. Na4 Rh8 16. Nc5 Bxc5 17. Rxc5 Qd7 18. Rfc1 Rhc8 19. Qc3 a5 20.
a3 a4 21. Ne1 Qe7 22. Nf3 Qd7 23. Kg2 Rc7 24. Qc2 Qd8 25. Qd1 Rd7 26. Ng5
Ra6 27. g4 Qh8 28. Qf3 Rb6 29. gxh5 Qxh5 30. Qf6+ Kg8 31. Ra5 Qg4+ 32. Kf1
Nd8 33. Ra8 1-0

[Event “82nd Tata Steel GpA”] [Site “Wijk aan Zee NED”] [Date “2020.01.17”] [Round “6.7”] [White “Xiong, Jeffery”] [Black “Vitiugov, Nikita”] [Result “1/2-1/2”] [WhiteElo “2712”] [BlackElo “2747”] [ECO “C53”] [Opening “Giuoco Piano”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Bc5 4. c3 Nf6 5. d3 d6 6. O-O a6 7. a4 Ba7 8.
Nbd2 O-O 9. b4 h6 10. h3 Re8 11. Re1 Be6 12. Bxe6 Rxe6 13. Rb1 Qd7 14. b5
axb5 15. axb5 Ne7 16. Nc4 Ng6 17. b6 Bxb6 18. Rxb6 cxb6 19. Nxb6 Qc6 20.
Nxa8 Re8 21. c4 Rxa8 22. Qb3 Ra1 23. Be3 Rxe1+ 24. Nxe1 Nd7 25. Nc2 Nc5 26.
Qa3 Na6 27. Qa5 Nf8 28. Na3 Ne6 29. Nb5 Nac5 30. Qa8+ Kh7 31. Qb8 Nxd3 32.
Nxd6 f6 33. Nf5 Qd7 34. Qd6 Qxd6 35. Nxd6 Ndc5 36. g4 g6 37. Ne8 Nxe4 38.
f3 N4g5 39. Nxf6+ 1/2-1/2


 

2nd Tata Steel GpA Wijk aan Zee (NED), 10-26 i 2020 cat. XX (2741)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1. So, Wesley g USA 2765 * 1 ½ . . . . ½ 1 . . ½ . ½ 4 2869
2. Firouzja, Alireza g FID 2723 0 * . . . . . ½ . 1 1 . ½ 1 4 2859
3. Caruana, Fabiano g USA 2822 ½ . * ½ . ½ ½ . . ½ . . 1 . 2804
4. Van Foreest, Jorden g NED 2644 . . ½ * 1 0 ½ . ½ . . . 1 . 2819
5. Dubov, Daniil g RUS 2683 . . . 0 * ½ ½ ½ . . 1 . . 1 2786
6. Xiong, Jeffery g USA 2712 . . ½ 1 ½ * ½ . 0 . . ½ . . 3 2754
7. Carlsen, Magnus g NOR 2872 . . ½ ½ ½ ½ * . . ½ . . ½ . 3 2725
8. Duda, Jan-Krzysztof g POL 2758 ½ ½ . . ½ . . * . . ½ ½ . ½ 3 2718
9. Anand, Viswanathan g IND 2758 0 . . ½ . 1 . . * ½ ½ . ½ . 3 2724
10. Giri, Anish g NED 2768 . 0 ½ . . . ½ . ½ * . ½ . 1 3 2763
11. Artemiev, Vladislav g RUS 2731 . 0 . . 0 . . ½ ½ . * 1 . 1 3 2721
12. Vitiugov, Nikita g RUS 2747 ½ . . . . ½ . ½ . ½ 0 * ½ . 2686
13. Yu, Yangyi g CHN 2726 . ½ 0 0 . . ½ . ½ . . ½ * . 2 2636
14. Kovalev, Vladislav g BLR 2660 ½ 0 . . 0 . . ½ . 0 0 . . * 1 2465
Round 1 (January 11, 2020)
Firouzja, Alireza – Kovalev, Vladislav 1-0 36 C92 Ruy Lopez Chigorin
Caruana, Fabiano – So, Wesley ½-½ 33 D94 Gruenfeld Closed
Van Foreest, Jorden – Yu, Yangyi 1-0 75 B40 Sicilian Classical
Xiong, Jeffery – Dubov, Daniil ½-½ 52 B31 Sicilian Rossolimo
Carlsen, Magnus – Giri, Anish ½-½ 25 A22 English Opening
Anand, Viswanathan – Artemiev, Vladislav ½-½ 31 B12 Caro Kann Advanced
Vitiugov, Nikita – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 58 B59 Sicilian Boleslavsky
Round 2 (January 12, 2020)
So, Wesley – Anand, Viswanathan 1-0 26 C53 Giuoco Piano
Dubov, Daniil – Kovalev, Vladislav 1-0 39 A19 English Opening
Xiong, Jeffery – Van Foreest, Jorden 1-0 36 B52 Sicilian Rossolimo
Duda, Jan-Krzysztof – Firouzja, Alireza ½-½ 39 D20 QGA
Giri, Anish – Caruana, Fabiano ½-½ 63 E32 Nimzo Indian 4.Qc2
Artemiev, Vladislav – Vitiugov, Nikita 1-0 50 A06 Zukertort Opening
Yu, Yangyi – Carlsen, Magnus ½-½ 31 B90 Sicilian Najdorf Variation
Round 3 (January 13, 2020)
Firouzja, Alireza – Artemiev, Vladislav 1-0 57 B12 Caro Kann Advanced
Caruana, Fabiano – Yu, Yangyi 1-0 48 C43 Petroff’s Defence
Van Foreest, Jorden – Dubov, Daniil 1-0 47 B30 Sicilian Rossolimo
Carlsen, Magnus – Xiong, Jeffery ½-½ 56 D41 Semi-Tarrasch Defence
Anand, Viswanathan – Giri, Anish ½-½ 21 C65 Ruy Lopez Berlin
Vitiugov, Nikita – So, Wesley ½-½ 39 C83 Ruy Lopez Open
Kovalev, Vladislav – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 32 B51 Sicilian Rossolimo
Round 4 (January 14, 2020)
So, Wesley – Firouzja, Alireza 1-0 47 D27 QGA
Van Foreest, Jorden – Carlsen, Magnus ½-½ 45 C58 Two Knights Defence
Dubov, Daniil – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 23 E04 Catalan
Xiong, Jeffery – Caruana, Fabiano ½-½ 36 E21 Nimzo Indian 4.Nf3
Giri, Anish – Vitiugov, Nikita ½-½ 30 D02 Queen’s Pawn Game
Artemiev, Vladislav – Kovalev, Vladislav 1-0 44 E20 Nimzo Indian
Yu, Yangyi – Anand, Viswanathan ½-½ 32 D38 QGD Ragozin
Round 5 (January 16, 2020)
Firouzja, Alireza – Giri, Anish 1-0 51 D31 Semi-Slav Defence
Caruana, Fabiano – Van Foreest, Jorden ½-½ 35 A20 English Opening
Carlsen, Magnus – Dubov, Daniil ½-½ 47 B31 Sicilian Rossolimo
Duda, Jan-Krzysztof – Artemiev, Vladislav ½-½ 52 D45 Anti-Meran Variations
Anand, Viswanathan – Xiong, Jeffery 1-0 43 C19 French Winawer
Vitiugov, Nikita – Yu, Yangyi ½-½ 24 D02 Queen’s Pawn Game
Kovalev, Vladislav – So, Wesley ½-½ 21 C67 Ruy Lopez Berlin
Round 6 (January 17, 2020)
So, Wesley – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 34 E04 Catalan
Van Foreest, Jorden – Anand, Viswanathan ½-½ 34 C48 Four Knights Rubinstein
Dubov, Daniil – Artemiev, Vladislav 1-0 33 B12 Caro Kann Advanced
Xiong, Jeffery – Vitiugov, Nikita ½-½ 39 C53 Giuoco Piano
Carlsen, Magnus – Caruana, Fabiano ½-½ 28 D37 QGD 5.Bf4
Giri, Anish – Kovalev, Vladislav 1-0 51 C53 Giuoco Piano
Yu, Yangyi – Firouzja, Alireza ½-½ 36 B90 Sicilian Najdorf Variation