TATA STEEL 2019 – R2

Photo: Fiona Steil-Antoni Tata Steel Chess

81st Tata Steel Masters 2019, Wijk aan Zee

TATA STEEL 2019 – R2

Tata Steel Chess: Giri and Van Foreest bounce back by Antonio Pereira I like it! | 1 Comments I like it! – It was a good day for the locals in the Tata Steel Masters, as both Dutch participants recovered from their first round losses — Anish Giri got a third win in a row against Vladimir Kramnik and Jorden van Foreest defeated Jan-Krzysztof Duda with the black pieces after surviving a complicated time scramble. In the Challengers, young Vincent Keymer joined the leaders thanks to a win over Stefan Kuipers. GM DANIEL KING provides expert analyses of all the action. | Photos: Alina l’Ami / Official site

Rapport hétórás partiban, 94 lépésben remizett az amerikai olimpiai bajnok Shanklanddal.

A Wijk aan Zee-ben zajló 81. Tata Steel Chess Masters torna második fordulójában a holland Anish Giri sötéttel győzte le az orosz exvilágbajnokot, Vlagyimir Kramnyikot. Másodszor is remizett a címvédő világbajnok Magnus Carlsen, az orosz Jan Nepomnjacsij az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand társaságában félpontos előnnyel vezet. Anand az orosz Vlagyimir Fedoszejevvel osztozott meg a ponton. Döntetlennel ért véget az azerbajdzsáni derbi, Sahriyar Mamedgyarov és Tejmur Radzsabov partija is. Nem bírt egymással a kínai Ding Liren és az indiai Santosh Gujrathi Vidit. A játéknap meglepetéseként a holland Jorden Van Foreest sötéttel nyert a lengyel Jan-Krzysztof Duda ellen. A Challengers viadalon Gledura Benjámin sötéttel remizett a rajtlistát vezető ukrán Anton Korobovval. A hétfői játéknapon Rapport sötéttel Radzsabovval küzd meg, Gledura világos lesz a kazah Dinara Szadaukasszovával szemben.

Anish Giri beatos Vladimir Kramnik / Tata Steel Masters 2019 / Round 2

Van Foreest Jorden beatos Duda Jan-Krzysztof

START R 2


FOTO
Alina l’Ami

[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.13”]
[Round “2”]
[White “Carlsen, Magnus”]
[Black “Nepomniachtchi, Ian”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A50”]
[WhiteElo “2835”]
[BlackElo “2763”]
[Annotator “TA”]
[PlyCount “63”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. f3 e6 4. e4
c5 5. d5 d6 6. Nc3 Bg7 7. Nge2 exd5 8. cxd5 a6 9. a4 O-O 10. Ng3 Nbd7 11. Be2
Ne8 {A65: Modern Benoni: 6 e4} 12. Bf4 (12. O-O Rb8 13. f4 Nc7 14. e5 dxe5 15.
f5 b5 16. d6 Ne8 17. axb5 axb5 18. Nce4 c4 19. Bg5 {1/2-1/2 (28) Aronian,L
(2780)-Nepomniachtchi,I (2767) Wijk aan Zee 2017}) 12… Rb8 13. O-O {LiveBook:
6 Games} c4 {The position is equal.} 14. Bxc4 Qb6+ 15. Rf2 Bd4 {[#]} 16. Qd2
$146 ({Predecessor:} 16. Nh1 Qxb2 17. Qxd4 Qxa1+ {1/2-1/2 (26) Windhausen,G
(2505)-Tleptsok,R (2523) ICCF email 2015}) 16… Ne5 17. Bf1 Bxf2+ 18. Qxf2
Qxf2+ 19. Kxf2 Bd7 20. Be3 f5 {[#] And now …f4 would win.} 21. exf5 gxf5 {
Threatens to win with …f4.} 22. Bd4 Nf6 23. Kg1 Rbc8 24. Ra3 Nc4 25. Rb3 b5
26. axb5 Nd2 27. Rb4 Nxf1 28. bxa6 Nxg3 29. hxg3 Rb8 (29… Ra8 $5 30. a7 $8
Bc8 $11) 30. Rxb8 Rxb8 31. Bxf6 {[#] b4 is the strong threat.} Ra8 32. Nd1 {
Accuracy: White = 66%, Black = 77%.} 1/2-1/2


World Champion Magnus Carlsen checking out the early stages of the game between Rapport and GM Sam Shankland

[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.13”]
[Round “2”]
[White “Rapport, Richard”]
[Black “Shankland, Samuel”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A06”]
[WhiteElo “2731”]
[BlackElo “2725”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “188”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[Tiebreak “Koya+Number of wins+Direct encounter”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/6000+30:20/3000+30:900+30”]

1. Nf3 {[%emt 0:00:00]} d5 {[%emt 0:00:00]} 2. g3 {[%emt 0:00:00]} g6 {[%emt 0:
00:00]} 3. Bg2 {[%emt 0:00:13]} Bg7 {[%emt 0:00:00]} 4. O-O {[%emt 0:00:19]} e5
{[%emt 0:00:00]} 5. d3 {[%emt 0:00:04]} Nc6 {[%emt 0:00:14]} 6. e4 {[%emt 0:00:
36]} dxe4 {[%emt 0:00:10]} 7. dxe4 {[%emt 0:00:07]} Qxd1 {[%emt 0:00:04]} 8.
Rxd1 {[%emt 0:00:06]} Bg4 {[%emt 0:00:05]} 9. c3 {[%emt 0:10:12]} Nf6 {[%emt 0:
00:44]} 10. h3 {[%emt 0:08:19]} Bd7 {[%emt 0:03:02]} 11. Re1 {[%emt 0:12:30]}
O-O-O {[%emt 0:05:27]} 12. Na3 {[%emt 0:02:35]} Ne8 {[%emt 0:04:28]} 13. c4 {
[%emt 0:11:39]} Bf8 {[%emt 0:17:17]} 14. Nc2 {[%emt 0:09:33]} Be6 {[%emt 0:07:
17]} 15. b3 {[%emt 0:06:42]} Nb4 {[%emt 0:02:23]} 16. Nxb4 {[%emt 0:01:02]}
Bxb4 {[%emt 0:00:05]} 17. Rf1 {[%emt 0:00:21]} f6 {[%emt 0:01:59]} 18. Be3 {
[%emt 0:02:43]} Ng7 {[%emt 0:05:14]} 19. c5 {[%emt 0:04:18]} Rd3 {[%emt 0:11:
41]} 20. Ne1 {[%emt 0:12:43]} Rd7 {[%emt 0:02:18]} 21. c6 {[%emt 0:04:08]} bxc6
{[%emt 0:00:21]} 22. Bxa7 {[%emt 0:00:17]} Kb7 {[%emt 0:03:40]} 23. Be3 {
[%emt 0:00:38]} Ra8 {[%emt 0:00:56]} 24. Nf3 {[%emt 0:01:01]} Bf7 {[%emt 0:06:
12]} 25. Rfc1 {[%emt 0:04:16]} Ne6 {[%emt 0:01:23]} 26. Bf1 {[%emt 0:05:45]}
Nd4 {[%emt 0:01:34]} 27. Kg2 {[%emt 0:00:08]} c5 {[%emt 0:00:40]} 28. Bc4 {
[%emt 0:02:47]} Ba3 {[%emt 0:03:54]} 29. Rd1 {[%emt 0:00:13]} Bxc4 {[%emt 0:00:
12]} 30. bxc4 {[%emt 0:00:07]} Kc6 {[%emt 0:00:38]} 31. Nh2 {[%emt 0:06:11]}
Rd6 {[%emt 0:06:09]} 32. Bh6 {[%emt 0:00:39]} Kd7 {[%emt 0:02:05]} 33. Ng4 {
[%emt 0:00:27]} Ke6 {[%emt 0:01:27]} 34. Rab1 {[%emt 0:04:05]} Bb4 {[%emt 0:01:
18]} 35. Ne3 {[%emt 0:00:15]} c6 {[%emt 0:00:34]} 36. a3 {[%emt 0:02:11]} Rxa3
{[%emt 0:01:49]} 37. Ra1 {[%emt 0:00:02]} Nb3 {[%emt 0:04:13]} 38. Rxa3 {
[%emt 0:00:34]} Bxa3 {[%emt 0:00:01]} 39. Rxd6+ {[%emt 0:01:07]} Kxd6 {[%emt 0:
00:02]} 40. Nc2 {[%emt 0:00:00]} Bb2 {[%emt 0:00:00]} 41. Kf1 {[%emt 0:07:47]}
g5 {[%emt 0:13:23]} 42. Bf8+ {[%emt 0:18:41]} Ke6 {[%emt 0:00:27]} 43. Ke2 {
[%emt 0:00:29]} Bd4 {[%emt 0:01:38]} 44. Ne1 {[%emt 0:02:23]} Na5 {[%emt 0:01:
22]} 45. Nd3 {[%emt 0:00:48]} Nb7 {[%emt 0:01:38]} 46. f4 {[%emt 0:03:10]} gxf4
{[%emt 0:01:04]} 47. gxf4 {[%emt 0:00:07]} Kf7 {[%emt 0:00:03]} 48. Bh6 {
[%emt 0:00:06]} Nd6 {[%emt 0:00:16]} 49. fxe5 {[%emt 0:00:03]} fxe5 {[%emt 0:
00:05]} 50. Be3 {[%emt 0:00:03]} Nxc4 {[%emt 0:01:59]} 51. Bf2 {[%emt 0:00:11]}
Ke7 {[%emt 0:08:55]} 52. Nxc5 {[%emt 0:00:27]} Bxf2 {[%emt 0:00:04]} 53. Kxf2 {
[%emt 0:00:04]} Nb6 {[%emt 0:00:04]} 54. Kf3 {[%emt 0:05:08]} Nd7 {[%emt 0:00:
27]} 55. Nb7 {[%emt 0:00:41]} c5 {[%emt 0:06:48]} 56. Ke3 {[%emt 0:00:17]} Kf6
{[%emt 0:00:43]} 57. Nd6 {[%emt 0:02:48]} Kg5 {[%emt 0:01:50]} 58. Kf3 {
[%emt 0:00:18]} Nb6 {[%emt 0:00:54]} 59. Nf7+ {[%emt 0:01:14]} Kf6 {[%emt 0:00:
05]} 60. Nh6 {[%emt 0:00:00]} Nd7 {[%emt 0:00:00]} 61. Nf5 {[%emt 0:01:33]} Kg5
{[%emt 0:08:24]} 62. Nd6 {[%emt 0:03:15]} Nb6 {[%emt 0:02:53]} 63. Nf7+ {
[%emt 0:00:14]} Kf6 {[%emt 0:00:03]} 64. Nh6 {[%emt 0:00:04]} Ke6 {[%emt 0:00:
02]} 65. Nf5 {[%emt 0:05:45]} c4 {[%emt 0:09:05]} 66. Ke2 {[%emt 0:01:09]} Kd7
{[%emt 0:07:15]} 67. Nh6 {[%emt 0:02:18]} Kc6 {[%emt 0:00:47]} 68. Nf7 {
[%emt 0:01:52]} Nd7 {[%emt 0:00:05]} 69. Kd2 {[%emt 0:00:56]} Kc5 {[%emt 0:02:
18]} 70. Kc3 {[%emt 0:00:27]} Nf6 {[%emt 0:00:14]} 71. Nxe5 {[%emt 0:02:23]}
Nxe4+ {[%emt 0:00:05]} 72. Kc2 {[%emt 0:00:10]} Kd4 {[%emt 0:00:12]} 73. Nd7 {
[%emt 0:01:34]} Ke3 {[%emt 0:03:21]} 74. Nf8 {[%emt 0:05:11]} h5 {[%emt 0:02:
21]} 75. Ng6 {[%emt 0:03:00]} Kf2 {[%emt 0:00:54]} 76. h4 {[%emt 0:00:26]} Kg3
{[%emt 0:00:10]} 77. Kb2 {[%emt 0:02:40]} Kg4 {[%emt 0:07:53]} 78. Kc2 {
[%emt 0:00:14]} Nd6 {[%emt 0:01:42]} 79. Kc3 {[%emt 0:00:13]} Nf5 {[%emt 0:00:
16]} 80. Ne5+ {[%emt 0:02:07]} Kxh4 {[%emt 0:00:12]} 81. Kxc4 {[%emt 0:00:11]}
Kg3 {[%emt 0:01:30]} 82. Ng6 {[%emt 0:00:05]} Kf3 {[%emt 0:03:44]} 83. Kd3 {
[%emt 0:02:01]} Ne7 {[%emt 0:00:31]} 84. Ne5+ {[%emt 0:00:16]} Kg2 {[%emt 0:00:
52]} 85. Nf7 {[%emt 0:01:55]} h4 {[%emt 0:00:25]} 86. Ng5 {[%emt 0:00:05]} Ng8
{[%emt 0:02:02]} 87. Ke3 {[%emt 0:01:06]} Kg3 {[%emt 0:02:36]} 88. Ne4+ {
[%emt 0:00:24]} Kg2 {[%emt 0:00:15]} 89. Ng5 {[%emt 0:00:03]} Kg3 {[%emt 0:02:
59]} 90. Ne4+ {[%emt 0:00:05]} Kh2 {[%emt 0:00:02]} 91. Kf2 {[%emt 0:02:31]}
Nh6 {[%emt 0:00:07]} 92. Ng5 {[%emt 0:00:16]} Ng4+ {[%emt 0:00:06]} 93. Kf3 {
[%emt 0:00:22]} Ne5+ {[%emt 0:00:03]} 94. Ke4 {[%emt 0:00:22]} Kg2 {[%emt 0:00:
16]} 1/2-1/2



[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.13”]
[Round “2”]
[White “Mamedyarov, Shakhriyar”]
[Black “Radjabov, Teimour”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D76”]
[WhiteElo “2817”]
[BlackElo “2757”]
[Annotator “TA”]
[PlyCount “64”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[Tiebreak “Koya+Number of wins+Direct encounter”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]

1. d4 Nf6 2. c4
g6 3. Nf3 Bg7 4. g3 O-O 5. Bg2 d5 6. cxd5 Nxd5 7. O-O Nb6 8. Nc3 Nc6 9. e3 e5
10. d5 Na5 {LiveBook: 269 Games} 11. b3 {D76: Fianchetto Grünfeld: Main Line
with 7…Nb6} (11. e4 c6 12. Bg5 Bf6 13. Bxf6 Qxf6 14. Nd2 Qe7 15. Qe2 Bd7 16.
a3 c5 17. b3 Rac8 18. Rab1 c4 19. b4 Nb3 20. Nxb3 cxb3 21. Rxb3 {1/2-1/2 (46)
Michiels,B (2554)-Lagarde,M (2615) Belgium 2018}) 11… e4 12. Nd4 Nxd5 13.
Nxe4 {White is slightly better.} b6 14. b4 $146 {[%cal Rb4a5]} ({Predecessor:}
14. Bd2 c5 15. Ne2 Nc6 16. N2c3 Nde7 17. Qe2 Nb4 18. Rfd1 Ba6 {1-0 (40)
Gruvaeus,C (2247)-Winge,S (2268) Sweden 2011}) 14… Nxb4 {…Ba6 is the
strong threat.} 15. Ba3 c5 {[#]} 16. Nxc5 $1 {[%mdl 512]} bxc5 17. Bxa8 Ba6 $1
18. Bg2 $1 {Hoping for Bxb4.} Bxf1 19. Bxf1 Nb7 {Threatening …a5.} 20. Bxb4 {
[#] Threatens to win with Bg2.} Bxd4 21. exd4 cxb4 22. Rb1 Qa5 23. Qd2 (23. Rb3
{feels hotter.} Nd6 24. Qd2 Rb8 25. a3 Rb6 26. axb4 Qd5 27. Ra3) 23… b3 $1 {
The position is equal.} 24. Qxa5 Nxa5 25. axb3 $11 {[%cal Ba2b3,Bb3b4][%mdl
4128] Endgame KRB-KRN} Rd8 26. b4 Nc6 27. b5 Nxd4 28. Ra1 Rd7 29. Kg2 Rb7 30.
Ra2 Nxb5 31. Bxb5 Rxb5 32. Rxa7 Kg7 {Accuracy: White = 73%, Black = 88%.}
1/2-1/2


Ding Liren and vidit are currently analysing their game with none other than Yasser Seirawan in the press room!

[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.13”]
[Round “2”]
[White “Ding, Liren”]
[Black “Vidit, Santosh Gujrathi”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “A36”]
[WhiteElo “2813”]
[BlackElo “2695”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “66”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[Tiebreak “Koya+Number of wins+Direct encounter”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/6000+30:20/3000+30:900+30”]

1. c4 {[%emt 0:00:00]} c5 {[%emt 0:00:01]} 2. g3 {[%emt 0:00:00]} g6 {[%emt 0:
00:32]} 3. Bg2 {[%emt 0:00:00]} Bg7 {[%emt 0:00:07]} 4. Nc3 {[%emt 0:00:01]}
Nc6 {[%emt 0:00:27]} 5. b3 {[%emt 0:00:16]} e6 {[%emt 0:01:06]} 6. Ba3 {
[%emt 0:01:16]} d6 {[%emt 0:00:52]} 7. e3 {[%emt 0:01:58]} Nge7 {[%emt 0:02:19]
} 8. Nge2 {[%emt 0:03:03]} O-O {[%emt 0:03:33]} 9. O-O {[%emt 0:00:52]} Qa5 {
[%emt 0:03:23]} 10. Bb2 {[%emt 0:04:16]} d5 {[%emt 0:05:00]} 11. cxd5 {[%emt 0:
00:22]} exd5 {[%emt 0:02:32]} 12. Nf4 {[%emt 0:31:48]} Rd8 {[%emt 0:09:35]} 13.
Qc1 {[%emt 0:06:42]} d4 {[%emt 0:07:43]} 14. Na4 {[%emt 0:04:43]} c4 {[%emt 0:
05:52]} 15. Re1 {[%emt 0:02:37]} dxe3 {[%emt 0:12:31]} 16. dxe3 {[%emt 0:01:34]
} Ne5 {[%emt 0:00:23]} 17. Bc3 {[%emt 0:03:41]} Qb5 {[%emt 0:01:37]} 18. Qa3 {
[%emt 0:14:36]} N7c6 {[%emt 0:01:26]} 19. bxc4 {[%emt 0:00:05]} Nxc4 {[%emt 0:
02:05]} 20. Qb3 {[%emt 0:00:56]} Qxb3 {[%emt 0:01:05]} 21. axb3 {[%emt 0:00:01]
} Bxc3 {[%emt 0:04:48]} 22. Nxc3 {[%emt 0:00:02]} Nd2 {[%emt 0:00:53]} 23. Ncd5
{[%emt 0:03:02]} Nxb3 {[%emt 0:04:55]} 24. Ra3 {[%emt 0:00:04]} Nba5 {[%emt 0:
07:26]} 25. Rea1 {[%emt 0:00:50]} Nc4 {[%emt 0:01:06]} 26. Rc3 {[%emt 0:00:05]}
N4e5 {[%emt 0:02:17]} 27. Nc7 {[%emt 0:00:06]} Rb8 {[%emt 0:00:07]} 28. Nfd5 {
[%emt 0:00:05]} Kg7 {[%emt 0:07:34]} 29. f4 {[%emt 0:00:09]} Ng4 {[%emt 0:00:
42]} 30. e4 {[%emt 0:01:22]} Nf6 {[%emt 0:03:25]} 31. Kf2 {[%emt 0:06:17]} Ng4+
{[%emt 0:05:01]} 32. Kg1 {[%emt 0:00:05]} Nf6 {[%emt 0:00:28]} 33. Kf2 {
[%emt 0:00:01]} Ng4+ {[%emt 0:01:21]} 1/2-1/2


[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.13”]
[Round “2”]
[White “Anand, Viswanathan”]
[Black “Fedoseev, Vladimir”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “C42”]
[WhiteElo “2773”]
[BlackElo “2724”]
[Annotator “TA”]
[PlyCount “68”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[Tiebreak “Koya+Number of wins+Direct encounter”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nf6 3. Nxe5 d6 4. Nf3 Nxe4
5. d4 d5 6. Bd3 Bd6 7. O-O O-O 8. c4 c6 9. Re1 Bf5 10. Qb3 Qd7 {C42: Petroff
Defence: 3 Nxe5 and unusual White 3rd moves} 11. Nc3 Nxc3 12. Bxf5 Qxf5 13.
Qxb7 Qd7 14. Qxd7 Nxd7 15. c5 {LiveBook: 3 Games} Bxh2+ 16. Nxh2 Ne4 17. Bf4 {
[#]} (17. f3 Ng3 18. Bf4 {1/2-1/2 (36) Vachier Lagrave,M (2789)-Caruana,F
(2799) London 2017}) 17… Rfc8 $146 ({Predecessor:} 17… Rfe8 18. Ng4 {
1/2-1/2 (56) Najer,E (2668)-Popov,I (2608) Yaroslavl 2018}) 18. f3 Nef6 19. Re3
Nf8 20. Rd1 Ne6 21. Be5 Nd7 22. Bd6 Nf6 23. Nf1 g6 24. Ng3 Ne8 {The position
is equal.} 25. Be5 $1 a5 {[%cal Ba7a5,Ba5a4][%mdl 32]} 26. Ne2 a4 27. Ra3 f6
28. Bg3 N8c7 29. Bxc7 Nxc7 30. Nc3 Rcb8 31. Rxa4 Rxb2 {And now …Rxa4 would
win.} 32. Rxa8+ Nxa8 33. Rb1 Rxb1+ 34. Nxb1 Nc7 {Accuracy: White = 71%, Black
= 95%.} 1/2-1/2


Anish Giri beats Vladimir Kramnik / Tata Steel Masters 2019 / Round 2

[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.13”]
[Round “2”]
[White “Kramnik, Vladimir”]
[Black “Giri, Anish”]
[Result “0-1”]
[ECO “A28”]
[WhiteElo “2777”]
[BlackElo “2783”]
[Annotator “RC”]
[PlyCount “84”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[Tiebreak “Koya+Number of wins+Direct encounter”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
[TimeControl “40/6000+30:20/3000+30:900+30”]

1. c4 {[%emt 0:00:00]} e5 {[%emt 0:01:13]} 2. Nc3 {[%emt 0:00:36]} Nf6 {
[%emt 0:00:12]} 3. Nf3 {[%emt 0:00:06]} Nc6 {[%emt 0:00:04]} 4. d3 {[%emt 0:00:
05]} d5 {[%emt 0:00:42]} 5. cxd5 {[%emt 0:01:18]} Nxd5 {[%emt 0:00:06]} 6. e4 {
[%emt 0:00:02]} Nxc3 {[%emt 0:00:47]} 7. bxc3 {[%emt 0:03:57]} Bc5 {[%emt 0:00:
19]} 8. Be2 {[%emt 0:00:07]} O-O {[%emt 0:00:04]} 9. O-O {[%emt 0:00:04]} Bb6 {
[%emt 0:03:17]} 10. a4 {[%emt 0:05:56]} Re8 {[%emt 0:01:03]} 11. Qc2 {[%emt 0:
01:46]} Qf6 {[%emt 0:04:05]} 12. Kh1 {[%emt 0:05:04]} h6 {[%emt 0:07:46]} 13.
Ng1 {[%emt 0:08:49]} Qd6 {[%emt 0:16:12]} 14. f4 {[%emt 0:10:16]} Bxg1 {
[%emt 0:00:28]} 15. Rxg1 {[%emt 0:02:57]} exf4 {[%emt 0:00:13]} 16. d4 {
[%emt 0:01:01]} Ne7 {[%emt 0:01:41]} 17. Ba3 {[%emt 0:07:11]} Qd8 {[%emt 0:02:
25]} 18. Raf1 {[%emt 0:06:16]} Ng6 {[%emt 0:00:19]} 19. e5 {[%emt 0:04:45]} b6
{[%emt 0:10:37]} 20. Bf3 {[%emt 0:02:37]} Ba6 {[%emt 0:13:49]} 21. Rf2 {
[%emt 0:06:28]} c5 {[%emt 0:05:09]} 22. g3 {[%emt 0:09:02]} fxg3 {[%emt 0:04:
37]} 23. Rxg3 {[%emt 0:02:48]} cxd4 {[%emt 0:00:22]} 24. cxd4 {[%emt 0:02:43]}
Rc8 {[%emt 0:04:56]} 25. Qf5 {[%emt 0:04:38]} Bc4 {[%emt 0:01:44]} 26. Bd6 {
[%emt 0:02:54]} Be6 {[%emt 0:02:10]} 27. Qb1 {[%emt 0:01:15]} Nf4 {[%emt 0:04:
00]} 28. d5 {[%emt 0:05:34]} Nxd5 {[%emt 0:02:22]} 29. Qg1 {[%emt 0:09:00]} Kh8
{[%emt 0:07:17]} 30. Rd2 {[%emt 0:03:41]} Nf4 {[%emt 0:03:32]} 31. Rd4 {
[%emt 0:02:24]} Ng6 {[%emt 0:00:59]} 32. Be4 {[%emt 0:01:33]} Rc4 {[%emt 0:01:
24]} 33. Rxc4 {[%emt 0:01:00]} Bxc4 {[%emt 0:00:04]} 34. Qd4 {[%emt 0:00:29]}
Be6 {[%emt 0:01:21]} 35. Bc6 {[%emt 0:00:19]} Ne7 {[%emt 0:03:09]} 36. Be4 {
[%emt 0:00:46]} Nf5 {[%emt 0:01:56]} 37. Bxf5 {[%emt 0:00:01]} Bxf5 {[%emt 0:
00:06]} 38. Kg1 {[%emt 0:00:55]} Be6 {[%emt 0:01:24]} 39. h4 {[%emt 0:00:01]}
Qd7 {[%emt 0:01:22]} 40. Qe4 {[%emt 0:00:00]} Rc8 {[%emt 0:00:00]} 41. h5 {
[%emt 0:08:34]} Rc1+ {[%emt 0:03:13]} 42. Kh2 {[%emt 0:04:38]} Qd8 {[%emt 0:01:
13]} 0-1


[Event “81st Tata Steel Masters 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.13”]
[Round “2”]
[White “Duda, Jan-Krzysztof”]
[Black “Van Foreest, Jorden”]
[Result “0-1”]
[ECO “B13”]
[WhiteElo “2738”]
[BlackElo “2612”]
[Annotator “TA”]
[PlyCount “100”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]
1. e4 c6 2. d4 d5 3. exd5 cxd5 4. Bf4 Nc6 5. c3 Nf6 6. Nd2 Bg4 7. Qb3
Qc8 8. Ngf3 e6 9. Bd3 Bh5 10. O-O Bg6 11. Bxg6 hxg6 12. Rae1 Be7 {LiveBook: 10
Games} 13. g3 $146 {B13: Caro-Kann: Exchange Variation and Panov-Botvinnik
Attack} ({Predecessor:} 13. h4 a6 14. a4 Nh5 15. Bh2 Nf6 16. Bf4 Nh5 17. Bg5
Bxg5 18. hxg5 Qc7 19. Qxd5 Nf4 20. Qe4 O-O-O {0-1 (40) Carlsen,M (2832)-So,W
(2815) chess.com INT 2017}) 13… O-O 14. Ne5 Nxe5 15. dxe5 {The position is
equal.} Nd7 16. h4 Nc5 17. Qc2 Qc6 18. Re3 Qa6 19. Qb1 Rac8 20. Kg2 b5 21. Bg5
Qb7 22. Bxe7 Qxe7 23. Rh1 a5 24. Qd1 b4 25. Qg4 bxc3 26. bxc3 Rb8 27. h5 {
[%cal Bh4h5,Bh5h6][%mdl 32]} g5 28. h6 g6 29. Nf3 {[%cal Bd2f3,Bf3d4,Bd4c6]
[%mdl 32]} Ne4 30. Re2 Nxc3 31. Rc2 Ne4 32. Nd4 {[#] And now Nc6 would win.}
Rbc8 33. Nc6 $1 {[%cal Rc6e7]} Qa3 34. Rhc1 Kh7 {White must now prevent …Qd3.
} 35. Qe2 g4 $1 36. Qxg4 {Threatens to win with f3.} Rc7 37. Qf4 Rfc8 38. g4 (
38. Nd4 $1 $15 g5 39. Qg4 Rxc2 40. Rxc2 Rxc2 41. Nxc2) 38… g5 $17 39. Qh2 {
[#]} (39. Qf3 $17 Qxf3+ 40. Kxf3) 39… Nd2 $1 $19 {[%mdl 512] Hoping for …
Qf3+.} 40. Rc3 $2 (40. Qg3 {is a better defense.} Qxg3+ 41. Kxg3) (40. Rxd2
Qxc1) 40… Qa4 41. Qh5 $2 (41. f3 Nc4 42. Nd4 Qxa2+ 43. Kh3 Qxh2+ 44. Kxh2)
41… Qe4+ 42. Kh3 d4 43. Rg3 Qf4 44. Rd1 Ne4 45. Rxd4 Nxg3 46. fxg3 Qf1+ {
Black mates.} 47. Kh2 Rxc6 48. Qxg5 Rc2+ 49. Rd2 Rxd2+ 50. Qxd2 Rc1 {Precision:
White = 37%, Black = 72%.} 0-1


81st Tata Steel 2019 (Wijk aan Zee NED) 
Fri 11th Jan 2019 – Sun 27th Jan 2019 – Official Site

81st Tata Steel GpA (14 players 13 Rds SRR Indiv TC: 100:50:15+30spm(1)) |

1st Tata Steel GpA Wijk aan Zee (NED), 11-27 i 2019 cat. XXI (2753)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1. Anand, Viswanathan g IND 2773 * . . ½ . . . . . . . 1 . . 2861
2. Nepomniachtchi, Ian g RUS 2763 . * ½ . . . . . . . 1 . . . 3002
3. Carlsen, Magnus g NOR 2835 . ½ * . . ½ . . . . . . . . 1 2788
4. Fedoseev, Vladimir g RUS 2724 ½ . . * . . ½ . . . . . . . 1 2752
5. Mamedyarov, Shakhriyar g AZE 2817 . . . . * . . ½ ½ . . . . . 1 2741
6. Ding, Liren g CHN 2813 . . ½ . . * . . . ½ . . . . 1 2765
7. Rapport, Richard g HUN 2731 . . . ½ . . * ½ . . . . . . 1 2724
8. Shankland, Samuel g USA 2725 . . . . ½ . ½ * . . . . . . 1 2774
9. Radjabov, Teimour g AZE 2757 . . . . ½ . . . * . . . ½ . 1 2797
10. Vidit, Santosh Gujrathi g IND 2695 . . . . . ½ . . . * . . . ½ 1 2775
11. Giri, Anish g NED 2783 . 0 . . . . . . . . * . 1 . 1 2770
12. Van Foreest, Jorden g NED 2612 0 . . . . . . . . . . * . 1 1 2755
13. Kramnik, Vladimir g RUS 2777 . . . . . . . . ½ . 0 . * . ½ 2577
14. Duda, Jan-Krzysztof g POL 2738 . . . . . . . . . ½ . 0 . * ½ 2460
Round 1 (January 12, 2019)
Fedoseev, Vladimir – Rapport, Richard ½-½ 39 E12 Queens Indian Petrosian
Ding, Liren – Carlsen, Magnus ½-½ 32 A05 Various
Shankland, Samuel – Mamedyarov, Shakhriyar ½-½ 54 C42 Petroff’s Defence
Radjabov, Teimour – Kramnik, Vladimir ½-½ 43 C50 Giuoco Piano
Vidit, Santosh Gujrathi – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 78 D37 QGD 5.Bf4
Giri, Anish – Nepomniachtchi, Ian 0-1 26 B07 Pirc Defence
Van Foreest, Jorden – Anand, Viswanathan 0-1 28 B13 Caro Kann Exchange
Round 2 (January 13, 2019)
Anand, Viswanathan – Fedoseev, Vladimir ½-½ 34 C42 Petroff’s Defence
Carlsen, Magnus – Nepomniachtchi, Ian ½-½ 32 E60 King’s Indian without Nc3
Mamedyarov, Shakhriyar – Radjabov, Teimour ½-½ 32 D76 Gruenfeld 3.g3
Ding, Liren – Vidit, Santosh Gujrathi ½-½ 33 A36 English Botvinnik
Rapport, Richard – Shankland, Samuel ½-½ 94 A07 Barcza System
Kramnik, Vladimir – Giri, Anish 0-1 42 A28 English Four Knights
Duda, Jan-Krzysztof – Van Foreest, Jorden 0-1 50 B13 Caro Kann Exchange

81st Tata Steel 2019 (Wijk aan Zee NED) 
Fri 11th Jan 2019 – Sun 27th Jan 2019 – Official Site

81st Tata Steel GpB (14 players 13 Rds SRR Indiv TC: 100:50:15+30spm(1)) |

[Event “81st Tata Steel Challengers 2019”]
[Site “Wijk aan Zee”]
[Date “2019.01.13”]
[Round “2”]
[White “Korobov, Anton”]
[Black “Gledura, Benjamin”]
[Result “1/2-1/2”]
[ECO “D85”]
[WhiteElo “2699”]
[BlackElo “2615”]
[Annotator “TA”]
[PlyCount “67”]
[EventDate “2019.01.12”]
[EventType “tourn”]
[EventCountry “NED”]
[SourceTitle “playchess.com”]
[Source “ChessBase”]
[SourceQuality “1”]

1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. Nc3 d5 4. cxd5 Nxd5 5. Bd2 Bg7 6. e4 Nxc3 7. Bxc3 O-O
8. Qd2 Nc6 {[%cal Bb8c6,Bc6e5,Be5g4][%mdl 32] D85: Exchange Grünfeld: Unusual
White 7th moves and lines with 7 Nf3} (8… c5 9. d5 Bxc3 10. bxc3 Qd6 11. f4
e6 12. Bc4 b5 13. Bxb5 exd5 14. Bc4 Bb7 15. Nf3 Rd8 16. Bxd5 Bxd5 17. Qxd5 Qxd5
18. exd5 Rxd5 {1/2-1/2 (29) Tomashevsky,E (2702)-Nepomniachtchi,I (2768) Satka
2018}) 9. d5 Ne5 10. f4 Ng4 {LiveBook: 5 Games} 11. Nf3 Bxc3 $146 ({
Predecessor:} 11… e6 12. Bxg7 Kxg7 13. O-O-O exd5 14. exd5 Re8 15. Bc4 Bf5
16. Rhe1 Rxe1 17. Rxe1 {1-0 (44) Akobian,V (2625)-Yang,K (2392) Atlantic City
2016}) 12. bxc3 e6 13. c4 exd5 14. cxd5 Nf6 15. Bd3 {The position is equal.}
Qe7 16. O-O Nxe4 17. Bxe4 Qxe4 18. Rfe1 Qf5 19. Rac1 Qf6 20. Qd4 Qxd4+ 21. Nxd4
c6 22. dxc6 bxc6 23. Nxc6 Be6 24. a4 Kg7 25. Nd4 Bd5 26. Rc7 Rfc8 27. Rd7 Rd8
28. Ree7 a6 29. g4 Rac8 30. Kf2 Rxd7 31. Rxd7 Bc6 32. Rd6 Bxa4 33. Rxa6 Bd7 34.
h3 {Accuracy: White = 47%, Black = 60%.} 1/2-1/2


1st Tata Steel GpB Wijk aan Zee (NED), 11-27 i 2019 cat. XIV (2580)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1. Korobov, Anton g UKR 2699 * . . . . ½ . . . 1 . . . . 2840
2. Bareev, Evgeny g CAN 2650 . * ½ . . . . . . . . 1 . . 2764
3. Chigaev, Maksim g RUS 2604 . ½ * . . . . . . . . . 1 . 2754
4. L’Ami, Erwin g NED 2643 . . . * . . ½ . . . . . . 1 2720
5. Keymer, Vincent m GER 2500 . . . . * . . . . . ½ . . 1 2666
6. Gledura, Benjamin g HUN 2615 ½ . . . . * . . ½ . . . . . 1 2600
7. Esipenko, Andrey g RUS 2584 . . . ½ . . * ½ . . . . . . 1 2665
8. Kovalev, Vladislav g BLR 2687 . . . . . . ½ * . . . ½ . . 1 2561
9. Van Foreest, Lucas g NED 2502 . . . . . ½ . . * . . . ½ . 1 2543
10. Maghsoodloo, Parham g IRI 2679 0 . . . . . . . . * 1 . . . 1 2588
11. Paehtz, Elisabeth m GER 2477 . . . . ½ . . . . 0 * . . . ½ 2396
12. Praggnanandhaa, R g IND 2539 . 0 . . . . . ½ . . . * . . ½ 2475
13. Saduakassova, Dinara m KAZ 2472 . . 0 . . . . . ½ . . . * . ½ 2360
14. Kuipers, Stefan m NED 2470 . . . 0 0 . . . . . . . . * 0
Round 1 (January 12, 2019)
Chigaev, Maksim – Saduakassova, Dinara 1-0 57 C50 Giuoco Piano
Esipenko, Andrey – Kovalev, Vladislav ½-½ 28 A49 King’s Indian Defence /c2-c4
Van Foreest, Lucas – Gledura, Benjamin ½-½ 41 B31 Sicilian Rossolimo
Maghsoodloo, Parham – Korobov, Anton 0-1 38 B90 Sicilian Najdorf Variation
Paehtz, Elisabeth – Keymer, Vincent ½-½ 42 B90 Sicilian Najdorf Variation
Praggnanandhaa, R – Bareev, Evgeny 0-1 51 C15 French Winawer
Kuipers, Stefan – L’Ami, Erwin 0-1 40 B62 Sicilian Rauzer
Round 2 (January 13, 2019)
Korobov, Anton – Gledura, Benjamin ½-½ 34 D85 Gruenfeld Defence
Bareev, Evgeny – Chigaev, Maksim ½-½ 48 A45 Trompowsky
L’Ami, Erwin – Esipenko, Andrey ½-½ 52 C88 Ruy Lopez Closed
Keymer, Vincent – Kuipers, Stefan 1-0 34 D12 Slav Defence
Kovalev, Vladislav – Praggnanandhaa, R ½-½ 64 B31 Sicilian Rossolimo
Maghsoodloo, Parham – Paehtz, Elisabeth 1-0 56 A07 Barcza System
Saduakassova, Dinara – Van Foreest, Lucas ½-½ 53 E32 Nimzo Indian 4.Qc2

Links