Wesley So beats Alireza Firouzja and takes over as the TataSteelChess Masters sole leader going into the first rest day!

Tata Steel Chess 2020 – Round 4 | Wesley So wins Firouzja Alireza

TataSteelChess: So 3 Artemiev 2.5 Firouzja 2.5 Caruana 2.5 Van Foreest 2.5 Dubov 2 Duda 2 Xiong 2 Carlsen 2 Giri 2 Carlsen draws van Foreest in 45 moves and now has 111 games without a loss, the longest unbeaten streak in history of chess! Updated list of longest unbeaten streaks in history of chess: Carlsen: 111 games Tiviakov: 110 games Ding: 100 games Tal: 95 games Tal: 86 games Kramnik: 82 games Wang Yue: 82 games So: 67 games Vachier-Lagrave: 67 games Capablanca: 62 games

Updated list of longest unbeaten streaks in history of chess: Carlsen: 111 games Tiviakov: 110 games Ding: 100 games Tal: 95 games Tal: 86 games Kramnik: 82 games Wang Yue: 82 games So: 67 games Vachier-Lagrave: 67 games Capablanca: 62 games

A további menetrend  Rest Day Wednesday 15th Jan.

Rest Day Wednesday 15th Jan. SZABADNAP Round 5 – Thursday 16th Jan 1pm GMT (Eindhoven): Carlsen – Dubov, Caruana – Van Foreest, Anand – Xiong, Vitiugov – Yu, Firouzja – Giri, Kovalev – So, Duda – Artemiev. Rest Day Rest Day Wednesday 15th Jan. SZABADNAP Round 5    Jan 16, 2020    13:00     Round 6    Jan 17, 2020    12:30     Round 7    Jan 18, 2020    12:30     Round 8    Jan 19, 2020    12:30     Rest Day Round 9    Jan 21, 2020    12:30     Round 10    Jan 22, 2020    12:30     Round 11    Jan 24, 2020    12:30     Round 12    Jan 25, 2020    12:30     Round 13    Jan 26, 2020    11:00    


ABSULUTE BRILLIANT.KEEP PLAYING GIRL

♔A négyszeres világbajnok Magnus Carlsen világrekordot döntött. 2018-ban a bieli tornán az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov tudta utoljára megveri a norvég világelsőt. Azóta sorozatban 111 klasszikus partit játszott veretlenül.
A 20 éves holland Jorden Van Foreest elleni volt a jubileumi,azaz 75. remije és Carlsen 36 játszmát nyert mega legjobbak ellen.
Az orosz Vladiszlav Artyemijev aratta a forduló másik győzelmét,
Az amerikai Wesley So ELVITTE A ShOWWT a FIDE zászlaja alatt játszó 16 éves Alireza Firouzja ellen és átvette a vezetést
Az eddíg szenzációsan játszó 16 éves Alireza Firouzjét elkaszálta.
Az orosz Vladiszlav Artyemijev aratta a forduló másik győzelmét,
Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2731) – Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2660) 1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 44)
A pihenőnap után csütörtökön folytatódik a verseny, az ötödik fordulót Eindhovenben játsszák le.
Minden egyéb lentebb

Wesley So about his victory against the young and talented Alireza Firouzja.

Magnus Carlsen
about his game and his streak. 109 or 111?

Jorden v Foreest
about his draw against
Magnus Carlsen

Anish Giri
about the key moments in his game in Round 4.

[Event “82nd Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2020.01.14”]
[Round “4.4”]
[White “So, Wesley”]
[Black “Firouzja, Alireza”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2765”]
[BlackElo “2723”]
[ECO “D27”]
[Opening “QGA”]
[Variation “classical, 6…a6”]

1. d4 d5 2. c4 dxc4 3. Nf3 Nf6 4. e3 e6 5. Bxc4 c5 6. O-O a6 7. b3 cxd4 8.
Nxd4 Be7 9. Bb2 O-O 10. Be2 Bd7 11. Nd2 Nc6 12. Rc1 Rc8 13. N4f3 b5 14. a3
Qb6 15. Rc2 e5 16. Bd3 Rfd8 17. Qe2 Bg4 18. Rfc1 Na7 19. Rxc8 Rxc8 20.
Rxc8+ Nxc8 21. h3 Bxf3 22. Qxf3 Qd8 23. Qe2 Qd5 24. Bc2 Nd6 25. Qd3 Qxd3
26. Bxd3 Nd7 27. g4 g6 28. Ne4 Nxe4 29. Bxe4 Nc5 30. Bc2 e4 31. b4 Nd3 32.
Bc3 Kf8 33. Kf1 f5 34. Ke2 Bd8 35. Bxd3 exd3+ 36. Kxd3 Kf7 37. e4 fxg4 38.
hxg4 g5 39. Kd4 Bb6+ 40. Kd5 Bxf2 41. Kc6 Ke6 42. Kb7 Kd7 43. Kxa6 Kc6 44.
e5 Be3 45. e6 Bc1 46. a4 bxa4 47. Be5 1-0


[Event “82nd Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2020.01.14”]
[Round “4.7”]
[White “Artemiev, Vladislav”]
[Black “Kovalev, Vladislav”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2731”]
[BlackElo “2660”]
[ECO “E20”]
[Opening “Nimzo-Indian defence”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 Bb4 4. Bd2 O-O 5. Nf3 b6 6. e3 d5 7. Rc1 Ba6 8.
Qa4 c5 9. cxd5 Bxf1 10. Rxf1 exd5 11. Ke2 Nbd7 12. Rfd1 Qe7 13. Kf1 Rfc8
14. Qa6 Qe6 15. Ne2 Bxd2 16. Nxd2 Qf5 17. h3 Nf8 18. Nf3 Qd7 19. Ne5 Qc7
20. Kg1 Ne6 21. Rc2 Rab8 22. Qb5 a6 23. Qxa6 Ra8 24. Qd3 Rxa2 25. Qf5 Rca8
26. Nc3 Ra1 27. Rd2 cxd4 28. exd4 Rxd1+ 29. Rxd1 Re8 30. Nf3 Qc4 31. g4 h6
32. h4 Qb3 33. Rd2 b5 34. g5 hxg5 35. hxg5 Nh7 36. Nxd5 g6 37. Nf6+ Nxf6
38. Qxf6 Qd5 39. Re2 Rd8 40. Rxe6 fxe6 41. Ne5 Rf8 42. Qxg6+ Kh8 43. Qh6+
Kg8 44. Ng6 1-0


Jorden Van Foreest’s 16.g4 fxg4 17.Ng5

Azon igen ritka pillanatok egyike,amikor Magnus komolyan nkei gyürkőzik, ha rákényszerítik. De persze az is tény, hogy Carlsen szereti elkerülni az uncsi varikat

 

Érdekes elgonDolás lehetett volna a minőség áldozat.. Mondták sokan. Na de a világbajnok ellen… 29. dxc4 Bxc1

 

UUgye mondtam :- )

 

A rutin meg az évek

From being in trouble, Magnus now has an extra 40 mins on the clock in a position with level material where it’s his opponent who has to be careful!

Végül remi lett a parti,de még nem tudhatjuk, hogy ki ennek a partinak nyertese. Mondjuk hosszabb távon.Én azért nem szeretek elemezve kirakni partikat,ki volt jobb épp,Mert a mai sakk már több pillanat része, nem egy két nyert partié.
Számomra teljesen mindegy,hogy a gép milyen előnyöket hoz ki, ami olykor nem is realizálható.Emberi aggyal pláne nem, sokszor.

hunonchess

[Event “82nd Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2020.01.14”]
[Round “4.1”]
[White “Van Foreest, Jorden”]
[Black “Carlsen, Magnus”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2644”]
[BlackElo “2872”]
[ECO “C58”]
[Opening “Two knights defence”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Nf6 4. Ng5 d5 5. exd5 Na5 6. Bb5+ c6 7. dxc6
bxc6 8. Bd3 Nd5 9. Nf3 Bd6 10. Nc3 O-O 11. Be2 Nf4 12. O-O Bg4 13. d3 Nxe2+
14. Qxe2 f5 15. h3 Bh5 16. g4 fxg4 17. Ng5 Qd7 18. Nce4 Be7 19. Ng3 Bg6 20.
Qxg4 Qxg4 21. hxg4 c5 22. N5e4 Nc6 23. Be3 Nd4 24. Rac1 Rac8 25. Kg2 c4 26.
Bxd4 exd4 27. f3 Rc6 28. b3 Ba3 29. Rce1 cxd3 30. cxd3 a5 31. Rf2 Bc1 32.
Nd2 Bxd3 33. Nc4 Bf4 34. Ne5 Rc3 35. Nxd3 Rxd3 36. Nf5 g6 37. Re4 Bg5 38.
Ne7+ Kh8 39. Nc6 Be3 40. Re2 Rd1 41. Nxa5 Rg1+ 42. Kh2 Rc1 43. Kg2 Rg1+ 44.
Kh2 Rc1 45. Kg2 1/2-1/2


R4

[Event “82nd Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2020.01.14”]
[Round “4.1”]
[White “Van Foreest, Jorden”]
[Black “Carlsen, Magnus”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2644”]
[BlackElo “2872”]
[ECO “C58”]
[Opening “Two knights defence”]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bc4 Nf6 4. Ng5 d5 5. exd5 Na5 6. Bb5+ c6 7. dxc6
bxc6 8. Bd3 Nd5 9. Nf3 Bd6 10. Nc3 O-O 11. Be2 Nf4 12. O-O Bg4 13. d3 Nxe2+
14. Qxe2 f5 15. h3 Bh5 16. g4 fxg4 17. Ng5 Qd7 18. Nce4 Be7 19. Ng3 Bg6 20.
Qxg4 Qxg4 21. hxg4 c5 22. N5e4 Nc6 23. Be3 Nd4 24. Rac1 Rac8 25. Kg2 c4 26.
Bxd4 exd4 27. f3 Rc6 28. b3 Ba3 29. Rce1 cxd3 30. cxd3 a5 31. Rf2 Bc1 32.
Nd2 Bxd3 33. Nc4 Bf4 34. Ne5 Rc3 35. Nxd3 Rxd3 36. Nf5 g6 37. Re4 Bg5 38.
Ne7+ Kh8 39. Nc6 Be3 40. Re2 Rd1 41. Nxa5 Rg1+ 42. Kh2 Rc1 43. Kg2 Rg1+ 44.
Kh2 Rc1 45. Kg2 1/2-1/2

[Event “82nd Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2020.01.14”]
[Round “4.2”]
[White “Yu Yangyi”]
[Black “Anand, Viswanathan”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2726”]
[BlackElo “2758”]
[ECO “D38”]
[Opening “QGD”]
[Variation “Ragozin variation”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 Bb4 4. Nf3 d5 5. Qb3 c5 6. dxc5 Nc6 7. Bg5 dxc4
8. Qxc4 h6 9. Bxf6 Qxf6 10. e3 Qe7 11. Rc1 Qxc5 12. Qb3 Qb6 13. a3 Bxc3+
14. Qxc3 O-O 15. Bd3 Ne7 16. O-O Nd5 17. Qc2 Bd7 18. Ne5 Bb5 19. Rfd1 Bxd3
20. Rxd3 Qd6 21. Nf3 Qe7 22. h3 Nb6 23. Qc7 Qf6 24. Qxb7 Rfb8 25. Qa6 Qxb2
26. Rdc3 Nd5 27. R3c2 Qb7 28. Rc6 Qxa6 29. Rxa6 Rb6 30. Ra5 a6 31. Nd4 Rab8
32. g3 1/2-1/2

[Event “82nd Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2020.01.14”]
[Round “4.3”]
[White “Dubov, Daniil”]
[Black “Duda, Jan-Krzysztof”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2683”]
[BlackElo “2758”]
[ECO “E04”]
[Opening “Catalan”]
[Variation “open, 5.Nf3”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. g3 dxc4 5. Bg2 a6 6. O-O Nc6 7. Qc2 Nxd4 8.
Nxd4 Qxd4 9. Nd2 c3 10. bxc3 Qc5 11. Rb1 Be7 12. Ne4 Nxe4 13. Bxe4 h6 14.
c4 O-O 15. Be3 Qe5 16. Bxb7 Bxb7 17. Rxb7 Bg5 18. Ba7 Rfd8 19. f4 Qd6 20.
fxg5 Rxa7 21. Rxa7 Qb6+ 22. e3 Qxa7 23. Qf2 1/2-1/2

[Event “82nd Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2020.01.14”]
[Round “4.4”]
[White “So, Wesley”]
[Black “Firouzja, Alireza”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2765”]
[BlackElo “2723”]
[ECO “D27”]
[Opening “QGA”]
[Variation “classical, 6…a6”]

1. d4 d5 2. c4 dxc4 3. Nf3 Nf6 4. e3 e6 5. Bxc4 c5 6. O-O a6 7. b3 cxd4 8.
Nxd4 Be7 9. Bb2 O-O 10. Be2 Bd7 11. Nd2 Nc6 12. Rc1 Rc8 13. N4f3 b5 14. a3
Qb6 15. Rc2 e5 16. Bd3 Rfd8 17. Qe2 Bg4 18. Rfc1 Na7 19. Rxc8 Rxc8 20.
Rxc8+ Nxc8 21. h3 Bxf3 22. Qxf3 Qd8 23. Qe2 Qd5 24. Bc2 Nd6 25. Qd3 Qxd3
26. Bxd3 Nd7 27. g4 g6 28. Ne4 Nxe4 29. Bxe4 Nc5 30. Bc2 e4 31. b4 Nd3 32.
Bc3 Kf8 33. Kf1 f5 34. Ke2 Bd8 35. Bxd3 exd3+ 36. Kxd3 Kf7 37. e4 fxg4 38.
hxg4 g5 39. Kd4 Bb6+ 40. Kd5 Bxf2 41. Kc6 Ke6 42. Kb7 Kd7 43. Kxa6 Kc6 44.
e5 Be3 45. e6 Bc1 46. a4 bxa4 47. Be5 1-0

[Event “82nd Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2020.01.14”]
[Round “4.5”]
[White “Xiong, Jeffery”]
[Black “Caruana, Fabiano”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2712”]
[BlackElo “2822”]
[ECO “E21”]
[Opening “Nimzo-Indian”]
[Variation “three knights variation”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 Bb4 4. Nf3 O-O 5. Qc2 c5 6. dxc5 Na6 7. g3 Nxc5
8. Bg2 Nce4 9. O-O Nxc3 10. bxc3 Be7 11. e4 d6 12. e5 dxe5 13. Nxe5 Qc7 14.
Qe2 Nd7 15. Bf4 Nxe5 16. Bxe5 Bd6 17. Rfe1 Rb8 18. Rad1 Bxe5 19. Qxe5 Qxe5
20. Rxe5 b6 21. c5 Ba6 22. c6 Rbc8 23. Bf3 Rc7 24. Rd4 Re8 25. a4 Kf8 26.
Re1 Bc8 27. a5 bxa5 28. Re5 Ke7 29. Rxa5 Rd8 30. Rb4 a6 31. Kg2 Ra7 32. c4
Kd6 33. Rb7 Bxb7 34. cxb7 Kc7 35. c5 Rxb7 36. Rxa6 1/2-1/2

[Event “82nd Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2020.01.14”]
[Round “4.6”]
[White “Giri, Anish”]
[Black “Vitiugov, Nikita”]
[Result “1/2-1/2”]
[WhiteElo “2768”]
[BlackElo “2747”]
[ECO “D02”]
[Opening “Queen’s bishop game”]

1. Nf3 d5 2. d4 Nf6 3. Bf4 e6 4. e3 Bd6 5. Nbd2 Bxf4 6. exf4 O-O 7. c3 b6
8. h4 c5 9. h5 h6 10. Ne5 Bb7 11. Ndf3 Nc6 12. Nxc6 Bxc6 13. Bd3 Rc8 14.
Qe2 Rc7 15. a3 Ba4 16. Kf1 Bb3 17. Kg1 Qd6 18. Qd2 a5 19. Re1 Rb8 20. Rh3
Ba4 21. Bb1 Ne4 22. Qe3 b5 23. dxc5 Qxc5 24. Nd4 b4 25. axb4 axb4 26. Bxe4
dxe4 27. Qxe4 Bd7 28. g4 Rbc8 29. Ree3 Qa5 30. Kh2 1/2-1/2

[Event “82nd Tata Steel GpA”]
[Site “Wijk aan Zee NED”]
[Date “2020.01.14”]
[Round “4.7”]
[White “Artemiev, Vladislav”]
[Black “Kovalev, Vladislav”]
[Result “1-0”]
[WhiteElo “2731”]
[BlackElo “2660”]
[ECO “E20”]
[Opening “Nimzo-Indian defence”]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nc3 Bb4 4. Bd2 O-O 5. Nf3 b6 6. e3 d5 7. Rc1 Ba6 8.
Qa4 c5 9. cxd5 Bxf1 10. Rxf1 exd5 11. Ke2 Nbd7 12. Rfd1 Qe7 13. Kf1 Rfc8
14. Qa6 Qe6 15. Ne2 Bxd2 16. Nxd2 Qf5 17. h3 Nf8 18. Nf3 Qd7 19. Ne5 Qc7
20. Kg1 Ne6 21. Rc2 Rab8 22. Qb5 a6 23. Qxa6 Ra8 24. Qd3 Rxa2 25. Qf5 Rca8
26. Nc3 Ra1 27. Rd2 cxd4 28. exd4 Rxd1+ 29. Rxd1 Re8 30. Nf3 Qc4 31. g4 h6
32. h4 Qb3 33. Rd2 b5 34. g5 hxg5 35. hxg5 Nh7 36. Nxd5 g6 37. Nf6+ Nxf6
38. Qxf6 Qd5 39. Re2 Rd8 40. Rxe6 fxe6 41. Ne5 Rf8 42. Qxg6+ Kh8 43. Qh6+
Kg8 44. Ng6 1-0


Tata Steel Masters 2020

82nd Tata Steel GpA Wijk aan Zee (NED), 10-26 i 2020 cat. XX (2741)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1. So, Wesley g USA 2765 * . ½ 1 . . . . . . ½ 1 . . 3 2955
2. Xiong, Jeffery g USA 2712 . * ½ . 1 . ½ . . ½ . . . . 2850
3. Caruana, Fabiano g USA 2822 ½ ½ * . . . . ½ . . . . 1 . 2837
4. Firouzja, Alireza g FID 2723 0 . . * . 1 . . ½ . . . . 1 2823
5. Van Foreest, Jorden g NED 2644 . 0 . . * . ½ . . 1 . . 1 . 2843
6. Artemiev, Vladislav g RUS 2731 . . . 0 . * . . . . 1 ½ . 1 2817
7. Carlsen, Magnus g NOR 2872 . ½ . . ½ . * ½ . . . . ½ . 2 2712
8. Giri, Anish g NED 2768 . . ½ . . . ½ * . . ½ ½ . . 2 2799
9. Duda, Jan-Krzysztof g POL 2758 . . . ½ . . . . * ½ ½ . . ½ 2 2703
10. Dubov, Daniil g RUS 2683 . ½ . . 0 . . . ½ * . . . 1 2 2693
11. Vitiugov, Nikita g RUS 2747 ½ . . . . 0 . ½ ½ . * . . . 2668
12. Anand, Viswanathan g IND 2758 0 . . . . ½ . ½ . . . * ½ . 2660
13. Yu, Yangyi g CHN 2726 . . 0 . 0 . ½ . . . . ½ * . 1 2581
14. Kovalev, Vladislav g BLR 2660 . . . 0 . 0 . . ½ 0 . . . * ½ 2401
Round 1 (January 11, 2020)
Xiong, Jeffery – Dubov, Daniil ½-½ 52 B31 Sicilian Rossolimo
Caruana, Fabiano – So, Wesley ½-½ 33 D94 Gruenfeld Closed
Firouzja, Alireza – Kovalev, Vladislav 1-0 36 C92 Ruy Lopez Chigorin
Van Foreest, Jorden – Yu, Yangyi 1-0 75 B40 Sicilian Classical
Carlsen, Magnus – Giri, Anish ½-½ 25 A22 English Opening
Vitiugov, Nikita – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 58 B59 Sicilian Boleslavsky
Anand, Viswanathan – Artemiev, Vladislav ½-½ 31 B12 Caro Kann Advanced
Round 2 (January 12, 2020)
So, Wesley – Anand, Viswanathan 1-0 26 C53 Giuoco Piano
Xiong, Jeffery – Van Foreest, Jorden 1-0 36 B52 Sicilian Rossolimo
Artemiev, Vladislav – Vitiugov, Nikita 1-0 50 A06 Zukertort Opening
Giri, Anish – Caruana, Fabiano ½-½ 63 E32 Nimzo Indian 4.Qc2
Duda, Jan-Krzysztof – Firouzja, Alireza ½-½ 39 D20 QGA
Dubov, Daniil – Kovalev, Vladislav 1-0 39 A19 English Opening
Yu, Yangyi – Carlsen, Magnus ½-½ 31 B90 Sicilian Najdorf Variation
Round 3 (January 13, 2020)
Caruana, Fabiano – Yu, Yangyi 1-0 48 C43 Petroff’s Defence
Firouzja, Alireza – Artemiev, Vladislav 1-0 57 B12 Caro Kann Advanced
Van Foreest, Jorden – Dubov, Daniil 1-0 47 B30 Sicilian Rossolimo
Carlsen, Magnus – Xiong, Jeffery ½-½ 56 D41 Semi-Tarrasch Defence
Vitiugov, Nikita – So, Wesley ½-½ 39 C83 Ruy Lopez Open
Anand, Viswanathan – Giri, Anish ½-½ 21 C65 Ruy Lopez Berlin
Kovalev, Vladislav – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 32 B51 Sicilian Rossolimo
Round 4 (January 14, 2020)
So, Wesley – Firouzja, Alireza 1-0 47 D27 QGA
Xiong, Jeffery – Caruana, Fabiano ½-½ 36 E21 Nimzo Indian 4.Nf3
Van Foreest, Jorden – Carlsen, Magnus ½-½ 45 C58 Two Knights Defence
Artemiev, Vladislav – Kovalev, Vladislav 1-0 44 E20 Nimzo Indian
Giri, Anish – Vitiugov, Nikita ½-½ 30 D02 Queen’s Pawn Game
Dubov, Daniil – Duda, Jan-Krzysztof ½-½ 23 E04 Catalan

 

 

2nd Tata Steel GpB Wijk aan Zee (NED), 10-26 i 2020 cat. XV (2602)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1. Ganguly, Surya Shekhar g IND 2636 * . . . . . ½ . 1 . . . ½ 1 3 2736
2. Anton Guijarro, David g ESP 2694 . * . ½ . . . 1 ½ . . . ½ . 2694
3. Nihal, Sarin g IND 2618 . . * . ½ . . . . ½ ½ . . 1 2701
4. Mamedov, Rauf g AZE 2659 . ½ . * ? . . . ½ 1 . . . . 2 2753
5. Eljanov, Pavel g UKR 2650 . . ½ ? * . . . . ½ . 1 . . 2 2731
6. L’Ami, Erwin g NED 2606 . . . . . * ½ . . . 1 . ? ½ 2 2666
7. Van Foreest, Lucas g NED 2523 ½ . . . . ½ * ½ . . . ½ . . 2 2588
8. Smeets, Jan g NED 2585 . 0 . . . . ½ * ½ . . . 1 . 2 2592
9. Saduakassova, Dinara m KAZ 2519 0 ½ . ½ . . . ½ * . . . . . 2556
10. Grandelius, Nils g SWE 2673 . . ½ 0 ½ . . . . * ½ . . . 2545
11. Smirnov, Anton g AUS 2604 . . ½ . . 0 . . . ½ * ½ . . 2519
12. Keymer, Vincent m GER 2527 . . . . 0 . ½ . . . ½ * . ½ 2481
13. Abdusattorov, Nodirbek g UZB 2635 ½ ½ . . . ? . 0 . . . . * . 1 2513
14. Warmerdam, Max m NED 2498 0 . 0 . . ½ . . . . . ½ . * 1 2403
Round 1 (January 11, 2020)
Ganguly, Surya Shekhar – Warmerdam, Max 1-0 41 B90 Sicilian Najdorf Variation
Anton Guijarro, David – Abdusattorov, Nodirbek ½-½ 74 A15 English counter King’s Fianchetto
Nihal, Sarin – Grandelius, Nils ½-½ 103 B53 Sicilian Hungarian
L’Ami, Erwin – Smirnov, Anton 1-0 47 D11 Slav Defence
Smeets, Jan – Van Foreest, Lucas ½-½ 52 C45 Scotch Game
Saduakassova, Dinara – Mamedov, Rauf ½-½ 28 D30 Queen’s Gambit (without Nc3)
Keymer, Vincent – Eljanov, Pavel 0-1 69 D45 Anti-Meran Variations
Round 2 (January 12, 2020)
Mamedov, Rauf – Grandelius, Nils 1-0 51 C58 Two Knights Defence
Eljanov, Pavel – Nihal, Sarin ½-½ 54 B47 Sicilian Paulsen
Van Foreest, Lucas – Ganguly, Surya Shekhar ½-½ 33 B47 Sicilian Paulsen
Saduakassova, Dinara – Anton Guijarro, David ½-½ 28 A85 Dutch
Smirnov, Anton – Keymer, Vincent ½-½ 38 B90 Sicilian Najdorf Variation
Abdusattorov, Nodirbek – Smeets, Jan 0-1 41 C42 Petroff’s Defence
Warmerdam, Max – L’Ami, Erwin ½-½ 66 C88 Ruy Lopez Closed
Round 3 (January 13, 2020)
Ganguly, Surya Shekhar – Abdusattorov, Nodirbek ½-½ 61 E46 Nimzo Indian Rubinstein
Anton Guijarro, David – Mamedov, Rauf ½-½ 32 D19 Slav Defence
Nihal, Sarin – Smirnov, Anton ½-½ 30 D10 Slav Defence
L’Ami, Erwin – Van Foreest, Lucas ½-½ 38 C67 Ruy Lopez Berlin
Smeets, Jan – Saduakassova, Dinara ½-½ 45 C80 Ruy Lopez Open
Grandelius, Nils – Eljanov, Pavel ½-½ 45 C65 Ruy Lopez Berlin
Keymer, Vincent – Warmerdam, Max ½-½ 45 A15 English counter King’s Fianchetto
Round 4 (January 14, 2020)
Anton Guijarro, David – Smeets, Jan 1-0 59 C42 Petroff’s Defence
Mamedov, Rauf – Eljanov, Pavel * 64 C53 Giuoco Piano
Van Foreest, Lucas – Keymer, Vincent ½-½ 58 B10 Caro Kann
Saduakassova, Dinara – Ganguly, Surya Shekhar 0-1 26 E04 Catalan
Smirnov, Anton – Grandelius, Nils ½-½ 36 B90 Sicilian Najdorf Variation
Abdusattorov, Nodirbek – L’Ami, Erwin * 62 C92 Ruy Lopez Chigorin
Warmerdam, Max – Nihal, Sarin 0-1 38 B12 Caro Kann Advanced

 

Tata Steel Challengers 2020

Tata Steel Chess 2020 INFO LIVE RESULTS PGN

Tata Steel Masters 2020
2020-01-11 – 2020-01-27

Tata Steel Challengers 2020
2020-01-11 – 2020-01-27

Jan 11, 2020 | 13:30 Tata Steel Challengers Round 1
Tata Steel Challengers 2020 LIVE